Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Ns. 4556' Woensdag 25 Novemiier Het Melkbesluit. Coïp. 8- £«#ba#k 8. ttvergoeig voor inlagen 4 pet. 1. Ifleusiensciie Stoomboot-Maatsciiappij. GRASHJE-BAZAR, H. SANDERS DE LEEUW. Firma L. J. VEERMAN, HEUSDEN Wijk «o Aalburg. DIENSTREGELING LEVERTRAAN Iveidd.ra.ad. voor Veedieiist HertogenbosoJi* BIATHAMEÏtSTRAAT 59 's- BOSCH. Het meest gesorteerd in van verschillende Auteurs, als: Groote keuze Prentenboeken, Kleurboeken, Teekenboeken, enz. Verkrijgbaar in den Boekhandel van de BEHOORENDE BIJ HET KANTONGERECHT HEUSDEN. Strafzitting van het Kantonge recht te HEUSDEN van Vrij dag 20 November 1925. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Om meren; Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie (waarnemend): H. J. van Eggelen Griffier: Mr. W. Ruitinga. 'tWas voor Heusden een klein zittinkje, want slechts 50 zaken moes ten worden behandeld. Eerst komen 6 kinderzaken aan de beurt, van welke wij het volgende vernamen. A. V., een Woudrichemsch jong- mensch, had zich op 13 Juni j.l. toegang weten te verschaffen tot cïen toren der Ned. Herv. Gemeente te Woudrichem en toen een steen uit een galmgat gestooten, waardoor voor f10 schade aan het dak der kerk werd toegebracht. Op 7 Aug. j.l. had deze zaak ook al gediend, maar de Kantonrechter had de ver dere behandeling alstoen uitgesteld, om beklaagde nog gelegenheid te ge ven de schade te vergoeden, opdat dan daarmede eventueel rekening zou kunnen worden gehouden bij het opleggen der straf. Beklaagde had de schade vergoed, zoodat hij er ,nu afkwam met een geldboete van 50 cent. M. K., arbeider te Sleeuwijk had circa (17 a 18 ganzen laten loopen op een perceel, bezaaid met haver en tarwe van IJ. v. Arkel te de Wer ken. v. Arkel beweerde 10 a 15 gul den schade te hebben, welke schade door beklaagde tot een bedrag van f10 was vergoed. De verbalisant v. Elzelingen, als getuige gehoord, be weerde dat beklaagde geen gemakke lijk heer is en maar al te veel doet., wat hemzelf goeddunkt. Straf f 5.— boete subsidiair drie dagen gratis logies in de stad, waar hij zeker het voor hem liefelijk ganzengeluid niet zal hooren. Mej. D. v. T., te Giessen werd ten laste gelegd dat zij op 6 October '25 te Giessen in den Roniboutspolder zou hebben geloopen in een boom gaard van J. de Lorm, zulks niette genstaande de toegang daartoe op kennelijke wijze was verboden. Beklaagde ontkende het haar ten laste gelegde. Buchener, onbezoldigd rijksveldwachter, die het procesver baal had opgemaakt, werd als ge tuige gehoord. Hij verklaarde dat beklaagde door den boomgaard van de Lorm naar haar eigen land was gegaan en daar bezig was met het afsnijden van andijviestruiken. Voorts zeide hij, dat beklaagde toen hij het land, waarop beklaagde bezig was te werken, wilde betreden hem met een open mes dreigde en voorts weigerde hem desgevraagd haar naam op te geven, niettegen staande hij aan beklaagde zijn ambts penning had getoond. Beklaagde: Hij liegt alles, Edel achtbare. Ik zij in den boogerd nie gewist en dè 'k een mes heb gelrok ken is nog veul grotere leugen. Ik was bezig met andievi te snij en en toen ik bij den Buchener kwam, had 'k m'n mes in m'n hand, mèr hee- maol nie om er den Buchener mee te stèken. De Kantonrechter Heb je mis schien Buchener ook voor een andij- viestruik aangezien, want uit het procesverbaal blijkt, dat je met een geopend mes op Buchener afkwam en hij je verzocht heeft het me^ terug te houden en dat ge hem toén nog hebt toegevoegd „als ge niet van van ons land gaat, dan zal ik je eens met dit mes". En waarom wou je |e naam niet opgeven toen Buchener je dien vroeg? Ik geloof niet dat jij een katje bent om zonder hand schoenen aan te pakken, maar toch zijn we hier niet bang v.oor zulke beestjes. Beklaagde: En al zeet .den Buche ner nou nog zoo veul, ik zeg dat er niks van waar is. Kantonrechter: Ben je dan erg lief tegen, hem geweest? Beklaagde: Ik zeg da'k niks ge daan heb. 1 Kantonrechter: Buchener is een ambtseedig politieman, dien ik dien te gelooven, ik heb geene reden om aan zijne betrouwbaarheid te twijfe len. Wat Buchener dus in zijn pro cesverbaal heeft geschreven en hier nu als getuige heeft verklaard moet ik voor de waarheid aannemen en daarom veroordeel ik je tot eene geldboete van 15 gulden of 10 dagen hechtenis. D. d. H. arbeider te Werkendam had een varken zonder vergunning doen slachten. Beklaagde beweerde dat hij nog nooit een varken voor zich zelf geslacht had en niet wist dat hij daarvan aangifte moest doen. C. A. Stam, die het varken had geslacht, verklaarde dat beklaagde wel wist ,dat hij aangifte ter secre tarie had moeten doen want dat hij hem nog gevraagd had of hij wel wist, dat aangifte moest worden ge daan vóór. de slachting. Beklaagde zeide dat getuige Stam onwaarheid sprak. De gemeente veldwachter J. Meyer te Werkendam verklaarde als getuige gehoord, dat hij gehoord had dat bekl. een varken had geslacht zonder vergunning en de helft er van had verkocht en voorts dat hij 's Zaterdags tevoren bij het gemeen tehuis was geweest om aangifte te doen, maar dat de secretarie toen gesloten was. De Kantonrechter zei de uit het feit dat beklaagde 's Zater dags aan het gemeentehuis was ge weest, te moeten concludeeren dat hij drommels goed wist, dat aangifte van de voorgenomen slachting moest plaats hebben, nu heb je aldus de Kantonrechter, weer onwaarheid ge sproken en dat is nooit in je voor deel bij mij, Je krijgt nu f 15 boete of 10 dagen hechtenis. A. C. v. D., huiseigenaar te 's Her bosch had aan een zijner huisjes te Heusden niet de herstellingen aan gebracht, die Burgemeester en Wet houders noodzakelijk achtten en waarvan zij beklaagde opgave had den gedaan. Beklaagde: Wat mij ten laste is gelegd is waar, maar de bewoners waren veel huur achter en dan gaat de aardigheid om te repareeren er af. G. A. van Stokkum, opzichter der Gezondheidscomm. te Vlijmen, werd als getuige gehoord, deze verklaarde dat hem juist 's morgens was geble ken dat beklaagde had voldaan aan één van de vele aanmerkingen van Burgemeester en Wethouders van Heusden, doch aan de andere niet. De Kantonrechter wilde in het al gemeen het volgende opmerken. Het was Zijn Edelachtbare gebleken dat er in meerdere gemeenten van zijn Kanton, maar in het bijzonder te Heusden, vele huisjes zijn voor min— dergegoeden, die door menschen,dic eigenaren zijn van vele zulke huisjes, worden geëxploiteerd. Ik beweer geenszins aldus de Kantonrechter, dat beklaagde tot deze categorie be hoort. Maar zeker is dat meerdere tot deze categorie behoorende eige naren steeds maar oude huisjes en oude huizen ,die dan in gedeelten worden verhuurd, voor lagen prijs opkoopen en zeer duur verhuren en er zoo weinig mogelijk aan laten doen, zoodat ze er soms schandelijk uitzien. Dat dit een huisjesmelkerij van de minste soort is en door elk weldenkend mensch wordt afgekeurd j behoeft wel geen betoog en gaarne geeft de Kantonrechter dan ook jde verzekering dat hij Burgemeester en Wethouders van Heusden, die dit euvel gaarne willen bestrijden, zal steunen zoo veel hij kan. Aan bekl. wil de Kantonrechter nog veertien i dagen tijd geven om van a tqt z <aan de aanmerkingen van Burgemeester en Wethouders te voldoen. En dan zal ik over 14 dagen, aldus de Kan tonrechter, den opzichter v. Stok kum weer laten dagvaarden en deze draag ik in verband daarmede dan op om 's daags te. voren een en an der te gaan opnemen. Heeft bekl. dan niet aan alles voldaan dan zal eene zeer belangrijke boete worden opgelegd. H. J. v. G., koffiehuishouder te Woudrichem, had de loonlijst voor zijn knechts P. Borg en J. W. Wil helm te laat toegezonden aan den Raad van Arbeid te Dordrecht. Be klaagde bekende. Hij kreeg f 1 boete of 1 dag hechtenis. Na den Kan tonrechter wel twee maal te heb ben bedankt, verliet beklaagde, de Heeren achter de groene tafel vrien delijk groetend, met een van vreugde stralend gezicht, de plaats waar hij als beklaagde stond. G. L. K., schoenmaker te Woudri chem had de loonlijst voor zijn zoon niet slechts niet opgezonden, maar doodeenvoudig in het geheel maar niet ingevuld. De Woudrichemsche gem.-veldwachter Werther verklaar de dat het gezin van beklaagde een zeer ongelukkig gezin is. Na Wer ther's relaas veroordeelde de Kan tonrechter den Woudrichemschen schoenmaker tot f Ö.50 boete of 1 dag dag hechtenis en droeg Werther op, om aan beklaagde's zoon, die mu ziekonderwijzer is, namens hem te zeggen dat hij voortaan de loonlijs ten Voor zijn vader maar moet bij werken, want dat bij een volgende overtreding stellig een veel strengere straf zou moeten worden opgelegd,. A. S. arbeider te de Werken is zoo langzamerhand een goed beta lend abonné van het Kantongerecht geworden. Hij staat nu terecht voor twee overtredingen n.l. vloeken op de openbare straat op 20 Aug. j.l. en 10 October j.l. Beklaagde is niet verschenen. De Kantonrechter zei dat beklaagde al heel wat veroordee lingen te pakken heeft en dat nu maar eens met alle gestrengheid te gen hem moest worden opgetreden. Over 14 dagen moet beklaagde weer voorkomen voor dronkenschap bij herhaling. Thans veroordeel ik be klaagde, aldus de Kantonrechter tot f20 boete of 10 dagen hechtenis en tot 3 dagen principale hechtenis. J. C. B. visscher te Woudrichem, staat terecht voor openbare dron kenschap bij eerste herhaling. Ook opj 1 (Mei van dit jaar werd hij voor eenzelfde feit veroordeeld. De veld wachter Werther als getuige gehoord verklaarde dat beklaagde een groote dronkaard is en vooral thuis bijzon der lastig is. De Kantonrechter zei „van die lastige heeren moet ik niets hebben en hoe eerder ze van hun lastigheid worden genezen, des te beter. Ik veroordeel beklaagde nu tot drie dagen principale hechtenis, dan kan hij er in den Bosch eens over gaan nadenken hoe zijn leven te ver beteren." H. v. O. landbouwer te Hedikhui- zen had in den avond van 10 Oct. j.l. gereden met een rij wiel. zonder licht. Beklaagde zeide dat hij wel licht had, n.l. een electrisch zaklantaarn tje, dat best brandde. Hij kon zich de bekeuring dan ook absoluut niet begrijpen. De verbalisant, marechau- sée Hooglander, verklaarde dat be klaagde wel een electrisch zaklan taarntje bij zich had, maar dit tel kens doofde als hij dacht dat er geen onraad was. Dat is nou echter boe- renzuinigheid, die de wijsheid be driegt, aldus de Kantonrechter en bovendien ben je strafbaar, omdat de lantaarn volgens de wet aan het rijwiel bevestigd moet zijn en dat was bij jou niet het geval. Je bent dus weer niet slim genoeg geweest en de politie was gelukkig weer slim mer dan jij. Je slimmigheid metdoo- ven kost je nu f 3 of 2 dagen hech tenis en voor die f3 had je tien bat terijen kunnen hebben. Openbare vergadering van den Raad der gemeente BRAKEL op Zater dag 21 Nov. 1925, v.m. /0 uur. Voorzitter: de Ed.Achtb. HeerS. van Dalen, burgemeester. Tegenwoordig de heeren; E. Klop, A. v. Dalen, D \V. v. Dam v. Brakel, L. v. "Wijgerden, J. v. Wijgerden, F. A. v. Veenendaal en R. v. Zanten. De Voorzitter opent de vergade ring waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen: ^Een besluit van Ged. St. van Gelderland d.d. 17 November Ge«ste!yke en lichamelijke kracht volgen na tijdelijk gebruik van Foster's Maag- pillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevorderd de spijsvertering, *er3chaft normale werking der ing jwanden, en helpt de lever om getond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie bunnen j dit welbekend huismiddel veilig toepassen. Prys per flacon van vyftjg versuikerde pillen f065; in apotheken en drogist zaken. 1925, waarbij de .rekening dezer ge meente over het dienstjaar '24 wordt vastgesteld: de gewone diensten in ontvangst op f59419,60 in uitgaaf op f 50479,915, het batig slot op f 8939,685 de Kapitaaldie rist in ontvangst op f23116,25, in uitgaaf op f 23020,75, al looi ,met een batig slot van f 95,50. Aangenomen voor kennisgevnig. Door den Voorzitter wordt ver volgens voorgesteld over te gaan tot vaststelling van de gemeentebegroo- ting voor liet dienstjaar 1926. De be grooting in de vorige vergadering aangeboden, heeft vanaf dien datum ter inzage gelegen. Deze bcgrooling wijst als inkomsten wegens gemeen telijke belasting een bedrag aan van f 9000, zoodat dit f 3000 minder is dan het vorig jaar. Het omrekeningscij- fer zal dan ook vermoedelijk van 1.5 op 1.25 kunnen worden terug gebracht; daartoe zullen te zijner tijd nadere voorstellen aan den Raad worden gedaan. Voor onvoorziene uitgaven is op de begrooting geraamd f 1083,49, terwijl de eindcijfers der begrooting, zooals deze thans door B. en W. wordt voorgesteld, bedra gen, (de gewone dienst in ontvangst op f 43375,315 en de kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf op f 5000. De begrooting wordt daarna zon der discussie met algem. stemmen vastgesteld overeenkomstig het aan geboden (ontwerp. De Voorzitter zegt vervolgens dat thans iaan de orde is het nemen-van een beslissing omtrent den aankoop van een mot or brandspuit, waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. Het heeft naar zijne meening geen zin over deze zaak nog verder te discusseeren, daar ze vol doende is besproken en de voor- en nadeelen reeds genoeg zijn overwo gen. In stemming wordt daarop ge bracht het voorstel otm tot aankoop van een motorbrandspuit over te gaan, welk voorstel wordt verwor pen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren v. Dalen, v. Dam van Brakel, L. v. Wijgerden en 'F. A. v. Veenendaal. Aangezien geen der leden meer het woord verlangt en de agenda is afgehandeld, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Melkveehouders, Melkinrichtingen, Melkslijters en Melk handelaren, Zuivel- en Melkproducten fabrieken. Uitg. Algemeen Zuivel- en Melkhygiënisch Weekblad. Prös f 1.ÖO. Verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L. J. VEERMAN te Heusden. ËLasHiers A, MICHAËL. aanvangende 28 SEPT. 1925. Heusden—Rotterdam. vin. 5 en 7 u.Vrydag vim. 5 u. Van ROTTERDAM Maandag m. 12 u., Dinsdag nm. 12.45 u. Donderdag, Vrydag en Zaterdag m, 12 u. HeusdenGorinchem. Van HEUSDEN Maan ag vm. 5 u. en 6.30 u„ Dinsdag vm. 1,30 u». Donderdag vm. 5 u en 7 u.Vrydag vm. 5 u. Van GORINCHEM: Maandag vm. 11.30 u. nm. 12.30 u. en 3 u., Dinsdag nm. 3.45 u., Donderdag, Vrijdag en Zaterdag nm. 3 u Van ANDEL naar 's BOSCH: Woensdag vm. 3.30 u. Van 's BOSCH naar ANDEL: m. 12 u. Directeur: L. DE BEER te Gorcum, Tel, No. 9 J. H. TUPKER, Kantoor Heusden, 7 zooals Poppenwagens met en zonder kap, Klapwagens, Fietsjes, Vliegende Hollanders, Autopets met en zonder Gummieband, Onbreekbare Poppen met stem, sporen op rails, enz. Beleefd aanbevelend, MOEDERS In de maanden, waarin een R voorkomt, moet gij Uw kinderen geven van GEBRs VERHEES DE BESTE KWALITEIT. DE GROOTSTE FLESCH. Orthenstraat 28, Tel. 383. Vughterstraat 77, Tel. 384. Den Bosch. Suze Andriessen, Tine v. Berken, Fannie Eden, Stamperius, Louwerse, Gust. Aimard, Wörishöffer, Karl May, Jules Verne, enz enz. fflenwsblad V&sï HEUSDEN Maandag en Dinsdag vm 1.30 u., Donderdag Zeer «li

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 5