L.J. Veerman „SWAN" Postpapier Vimui ffiwl geneesi L. J. Veerman L. J. Veerman L. J. Veerman De MM «mierenen Portefeuilles Sigarenkokers Portemonnaies Acte-tasschen „MONT-BLANC' Plaatselijk Nieuws, Sint-Nicolaas-Cadeau. 4 Vulpenhouders. Luxe doozen Mooie sorteeriiig Vragen op recBitskundig gebied van 1925. Firma HEUSDEN. Prachtsorteering Hollandsche juwelier in 'den snel trein Basel-Chiazzo werd genarco tiseerd en van juweelen ter waarde van 600.000 lire werd beroofd. o Dijken beschadigd door storm. Zaterdagmiddag heeft de Comm. der Koningin in Utrecht, mr. dr. 's Jacob, onder leiding van den Bur gemeester van Bunschoten en Spa kenburg, de heer P. Besselaar, de beschadiging aan de dijken in o ogen schouw genomen, veroorzaakt cloor den laatsten storm. Alles wijst er op, dat de storm juist bijtijds ging liggen anders ware een ramp voor Spakenburg en de visschersvloot on vermijdelijk geweest. Ook de Veen- en Veklendijk is ernstig beschadigd. Doorbraak zou binnen liet uur geschiedt zijn, met gevolg, dat alles overstroomd zou zijn tot Hoogland toe. De heer 's Ja cob was vergezeld van den hoofd ingenieur en den griffier. Met de herstellingen is reeds een aanvang gemaakt. o— Inbraak. Vrijdagavond is door zekeren S. een berucht persoon, ingebroken bij mej. Vaessen te Cadier, bij Maas tricht. De politie die van zijn plan op de hoogte was, hebben den man op heeterdaad betrapt en in arrest gesteld. o— Verwaarloozing. De Utrechtsche politie heeft in een woning in de Laurens Reaalstr. een 73-jarige vrouw aangetroffen in verregaanden staat van vervuiling. Zij was reeds in bewusteloozen toe stand en is naar het ziekenhuis ver voerd. Daar bleek, dat haar toestand vrij ernstig was. Autobussen. Verschenen is het voorl. verslag der Tweede Kamer over het wets ontwerp tot wijziging van de wet van 23 April 1880 betreffende de openbare middelen van vervoer met uitzondering der spoordiensten. Verscheidene leden hadden een breedere regeling verwacht al wa ren allen overtuigd van de behoef te aan wettelijke regeling van het autobus-vraagstuk. Het ontwerp bood volgens een aantal leden geen voldoende waar borgen voor een deugdelijke keuring der bussen. Staatsbemoeienis acht ten deze leden noodzakelijk, bijvoor beeld door uitbreiding van lietftijks- toezicht op de spoorwegen. o— Wateroven gesprongen. Te Delft is Zaterdagavond in de bakkerij van den lieer v. Wijngaar den aan den Rotterdamschen Weg dat moest worden afgeseneden. Maar daarover kon hij nu niet spreken, niet in deze dagen, nu er over de familie der Kerlor's reeds zulk (een groot ongeluk was gekomen, door zijn schuld alleen. Hij mocht het hart zijner moe der niet gelieel verscheuren door haar deelgenoot te maken van Car- mens fout. Terwijl Georges de Kerlor op het kasteel aan de zeekust was, begon hij meer na te denken over het mis drijf zijner zuster. In de laatste maanden had hij daarvoor geen tijd gehad. Zijn geheele leven,, zijn denk kracht was opgegaan in de naspo ringen van zijn verloren kind. Maar nu dacht hij weer aan Car men. Zij zou nu weggaan uit het land ver weg, met haar man, dien zij verraden had. Was het eerlijk en rechtvaardig, dat zij haar geheele leven door bleel huichelen, tegenover dien wel wat flegmatieken, soms verwaanden, en toch goeden Firmin de Saint-Hyrieix. Neen, dat mocht niet, dat zou een onrecht zijn, hetwelk ten Hemel schreide. Zeker ,er waren verontschuldigin gen te vinden voor Carmen's daad, men kon die althans begrijpen, maar het 'bleef schandelijk haar man in het geloof te laten, dat hij een eerlijke vrouw had ,die naast hem door het leven ging. (Wordt vervolgd.) de z.g. heetwateroven met een ge weldigen knal uit elkaar gesprongen. Het personeel had kort te voren de bakkerij verlaten, zoodat er geen per soonlijke ongelukken te betreuren zijn. Een begin van brand kon tij dig worden gebluscht. De aangerich te schade beloopt meer dan duizend gulden. o— Het besluit der Katholieke Kamerfractie. De Katholieke Tweede Kamerfrac tie heeft Maandagmiddag een ver gadering gehouden, die van halftwec tot halr vier heeft geduurd endoor alle leden behalve den heer v. Wijn- Firma HEUSDEN. RUIME KEUZE en bergen werd bijgewoond. Nadat het besluit aan mr. Mar- chant was meegedeeld, werd aan de pers het volgende communiqué ver strekt: ln een op heden 30 November gehouden, op één lid na voltallige vergadering der Katholieke Kamer fractie der Tweede Kamer, is door deze eenstemmig ontkennend geant woord op de vraag, of zij in begin sel bereid zou zijn hare medewer king te verleenen tot het vormen van een parlementair kabinet, steu nende op de katholieke, sociaal-de mocratische en vrijzinnig-democra tische fracties. De katholieke Kamerfractie, on verzwakt handhavende hare mee ning, dat een kabinet, steunende op de drie rechtsche partijen, de mees te waarborgen geeft voor een alzij dige behartiging van s Lands belan gen, heeft tegen de gevraagde mede werking o. m. het bezwaar, dat zij haar tot samenwerking zou brengen met de sociaal-democratische arbei derspartij, wier diepere beginselen met de kath. beginselen lijnrecht in strijd zijn. Alleen bij uiterste noodzaak zou de katholieke Kamerfractie tot deze om verschillende redenen, door haar zeer ongewenschte geachte samen werking kunnen overgaan. De katholieke Kamerfractie ziet niet in, dat deze noodzaak thans reeds aanwezig zou zijn. Mr. Merchant heeft aan 11. M. de Ko ningin medegedeeld, dat hij de opdracht tot vorming van een kabinet niet kan aanvaarden. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hemden. Dinsdag werd in haar ver- eenigingsgebouw het jaarlijksch St. Cecilia- feest gehouden van 't R.K, Zangkoor alhier. Tevens herdacht dien dag de heer P, v. Engelen zijn 25 jarig lidmaatschap als korist gedurende welke al die jaren hy aan het zangkoor zijn beste krachten heeft gegeven. Op last van den heer Kantonrechter te Gorcum is gisteren te Wijk aangehouden een zekere G. A. K., die verdacht wordt van zich, met gebruik maken van een anderen naam, schuldig te hebben gemaakt aan meerdere strafbare feiten te Gorinchem en omstreken Vele jagers schijnen nog in de meening te verkeeren, dat zij, evenals vroeger (onder vigueur der oude jachtwet), voor het houden van drijf- of klopjachten bij spoorsneeuw vergunning noodig hebben van den Commissaris der Koningin. Hunne aandacht wordt er op gevestigd, dat artikel 20 der jaehtwet 4923 wel is waar het (jagen bij spoorsneeuw verbiedt), doch dat in punt d van dat artikel uit drukkelijk de (drijf- en klopjachten daarvan zijn uitgezonderd). Het houden van drijf- of klopjachten bij spoorsneeuw is mitsdien krachtens deze wettelijke bepaling geoorloofd. Eene afzonderlijke vergunning is daar voor niet meer noodig. De Gedeputeerde Staten van Noord brabant, hebben goedgevonden te bepalen dat de provinciale griffie van Noordbrabant voor het publiek zal geopend zijn op alle dagen des jaars van 9 uur vóórmiddags tot 12J uur namiddags, uitgezonderd op de volgende dagen lo. de Zondagen en de algemeen erkende Christelijke feestdagen 2o. den verjaardag van H.M. de Koningin. En zal van dit besluit afschrift aan de ambtenaren en bedienden ter provinciale griffie, aan de gemeente- en waterschaps besturen in deze provincie, en voor zooveel noodig bij openbare aankondiging aan het publiek worden kennis gegeven. Almkerk. De collecte gehouden in de Geref, Kerk j.I, Woensdagavond, tijdens het dankuur, bracht op ruim f 330. terwijl j.I. Zondagmorgen f100 voor de Kerk gecollecteerd werd. Brakel. Naar wij vernemen is alhier een commissie opgericht, tot regeling van de huldiging van den Ed. Achtb. heer S. van Dalen, bij gelegenheid van zyn 25- jarig ambtsjubileum als Burgemeester op 21 December a.s. Beneden-Langstraat. Nu de slacht tijd daar is en menige krulstaart naar de kuip verhuist, is de vraag naar vette varkens er niet minder op geworden. Men besteedt voor vette varkens tot 95 ct. per K.G., levend gewogen. Jonge biggen gelden van Firma HEÜSDEX. zeer geschikt voor f 15 tot f 18 per stok en nuchtere kalveren van f 18 tot f 20. Capelle. J.I. Donderdagavond 7 uur hield de Coöperatieve Boerenleenbank te dezer plaatse haar tweede buitengewone algemeene ledenvergadering, onder leiding van den directeur Dr. Ph. J. Kohier. De Voorzitter heette de talrijk opgekomen leden van harte welkom, waarna werd overgegaan tot vaststelling der concept statuten. Deze werden na artikelgewijze behandeling onveranderd vastgesteld. Alsnu kwam aan de orde de vaststelling van het huishoudelijk reglement. Art. 2 betreffende het werkgebied van de Bank gaf aanleiding tot een levendige en breed voerige bespreking. Door verschillende personen werd bun zienswijze op duidelyke wijze kenbaar gemaakt. Met overgroote meerderheid van stemmen werd tenslotte besioten het werkgebied onveranderd vasj te stellen. Da overige 16 artikelen gingen zonder discussie onder den hamer door. Vervolgens kwam aan de orde het zich uitspreken over de al dan niet wenschelijk heid inzake het oprichten eener aparte spaarbank. Nadat dit punt door den Voorzitter breedvoerig was uiteengezet werd met algemeene stemmen daartoe besioten. Van de gebruikelijke rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt, waarna de Directeur deze zeer goed geslaagde bijeen komst, onder dankzegging, voor de getrouwe opkomst sloot en keerde iedereen voldaan huiswaarts, zeer tevreden over den gang van zaken. Door de Capelsche (jsclub worden pogingen in het werk gesteld om. te dezer plaatse een vaste ysbaan te krygen. We kunnen niet anders dan dit plan van harte toejuichen en hopen dat het bestuur der ysclub haar pogingen in dezen met goed succes bekroond moge zien, De ijsclub houdt a.s. Vrijdag, des avonds half acht, bij den heer L. F. Dongen een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt1 Opening, 2 Jaarverslagen, 3 Rekening en verantwoording van den penningmeester, 4 Verkiezing van 2 be stuursleden, 5 Rondvraag en sluiting. J.I. Donderdag werd de heer A. A. Spierings te Loonschendijk gekozen als notabel der Ned. Herv. Gem. daar ter plaatse. Wij fellciteeren den benoemde en gemeente van harte met deze keuze, waar het in het onderhavige geval iemand betreft die principieel is en bovendien der zaken kundig. Daggen. As. Vrydag zal (doordat gepasseerde week de stemmen staakten) wederom verkiezing worden gehouden, in de Consistoriekamer der Herv. Gem., voor notabelen der kerk. 'g Gravenmoer. De tuinbouw breidt zich hier meer en meer uit en vooral op de glascultuur gaat men zich steeds meer toeleggen. Dezen winter worden niet minder dan 2000 ramen bygelegd en wordt ook nog eene groote kas bijge maakt. Genderen. Naar wij uit goeder bron vernemen is de heer B. Struik benoemd tot assistent-boekhouder te Helmond. Voor <deze betrekking hadden 102 sollicitanten zich aangemeld voorwaar een mooie promotie voor onzen dorpsgenoot. Het torenuurwerk dat geruimen tijd stil heeft gestaan is thans weder in orde gebracht. Gewis een groot gemak voor 't publiek. Raamsdonksveer. Tot ouderling der Herv. Gem. werden gekozen dhren G. Oosterling, A. Redert en C. Sneep en tot Diaken dhr. D. Koriings At, Tot Wyk-Zuster van het Groene Kruis werd benoemd Zr. Straver van Bennebroek. Op uitnoodiging van het Bestuur der Zendingsver. treedt Ds. Rijr.ders uit Rotterdam Donderdag om 7 uur op in het Verenigingsgebouw. Met goed gevolg liep van stapel van de werf der N.V. Scheepsbouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg het sleepschip »Adriana«, groot 4100 ton, gebouwd voor rekening van dhr. P. Jansen alhier. De kiel werd gelegd voor een sleepschip, groot 1060 ton, voor rekening van dhr Simonis Wouters alhier. Naar wij vernamen bracht de Bazar ten bate van het Wit Gele Kruis ongeveer f 900 op. Sprang. Woensdagavond werd vanwege den Chr. Besturenbond, in de zaal van den Chr. Volksbond, een zeer druk bezochte vergadering gehouden. De vergadering stond onder leiding van Ds. J. Snoek (met het oog op zijn vertrek, was van Ds. Wolthers bericht van ver hindering ingekomen.) Na de aanwezigen het welkom te hebben toegeroepen, hield spr. een korte openingsrede naar aanleiding van Col. 4:1 en 6, De heer Kruithof behandeide het onder werp »Moedig Voorwaarts*, waarna de Firma HEUSDEN. Ruime sorteering heer Nieuwlarid een opwekkend woord sprak over »Er op UiU. Van de gelegen heid tot vragen stellen werd geen gebruik gemaakt. Aan het slot sprak Ds. Snoek een woord van dank aan het adres van beide sprekers en sprak den wensch uit dat deze ver gadering nog rijke vruchten mag afwerpen, waarna Z.Eerw. in dankgebed voorging. Tot notabel by de Ned. Herv. Gem. aihier is gekozen de heer C. G. H. H. Meijer, terwijl tusschen de heeren M. Vos Dz. en M. Zwart herstemming moet plaats hebben. J.I. Zondag nam Ds. J. C. Wolthers afscheid van de Ned. Herv. Gem. alhier. Zyn Eerw. deed dit met een predikatie over Timotheus 4:7 en 8, waarbij de ri.v. punten nader werden toegelichtle Volbrachte Strijd 2e Behaalde Zegen en ten 3e Da weggelegde Kroon. Aan het slot werden woorden van dank en sympathie gesproken tot den consulent Ds. Meijers uit Capelle, de Ringbroeders, Burgemeester Meijer, welke, wat de stoffe lijke zyde der kerk betreft gedurende Ds. W. verblijf hier, voor deze veel gedaan heeft, wat het verblijf in Sprang spr. ver aangenaamde. Daarna werd toegesproken het Hoofd der Chr. School, Koster, Voor zanger, Organist en Kiescollege. Tenslotte richte Z Eerw. zich tot de gemeente. Ten slotte riehte Z.Eerw. zich tot de gemeente. Namens den Kerkeraad sprak Ds. Meijers den scheidenden leeraar toe, waarna de gemeente staande zong Ps. 121 4. Met een woord van dank besloot Ds. Wolthers. De kerk was tot in alle hoeken gevuld. Werkendam. Vorige week Woensdag hield de Chr. Jongelings en Jongemannen vereenigirg Andreas* in haar gebouw aan de Hoogstraat haar 39ste jaarverga dering. Oudanks de ongunstige weersge steldheid was het gebouw aardig gevuld. Om 7 uur opende de voorzitter, de heer Holstor, de vergadering door te laten zingen Ps. 68 10. Hierop ging deze voor in gebed. Vervolgens werd een aanvang ge maakt met de afwerking van de agenda. Een toepasselyk woord van den 2e Voorz, werd gelezen door den le Voorz., daar de vice-voorzitter wegens familieomstandigheden niet aanwezig was. Uit het jaarverslzg van den secretaris bleek dat het iedental en het aantal begunstigers vooruit gaai, De felicitaties van de Ringafdeeilugeu en der zustervereen. werden voorgelezen. Verschillende voordrachten en opstellen werden door de leden geleverd. In d« pauze werden de aanwezigen vergast op koffie met koekjes enz. Tijdens de pauze werden verschillende voorwerpen ten ver koop aangeboden, De verkoop en een gehouden collecte brachten tezamen een kieine honderd gulden op. Na het zingen van Ps. 119 5 sloot de Voorz. de vergadering met dankzegging, sAndreas kan dus reet genoegen op dezen avond terug zien. Bij de Zaterdag j.I. gehouden stem ming voor 2 gemachtigden van het Kies college der Ned. Herv. kerk werden her kozen de aftredende heeren J. A. Pruissen en G. Vink. De collecte welke Zondag j.I, op de gewone vergadering der Ned. Herv. Jangei. en Jongenvereen. »Maraoatha« werd gehouden voor het reizend Bijbelgenootschap bracht f 16.50 op. Zailichem. Tot Ouderling by Ned. Herv. Kerk werd gekozen de heer W. L. v Brakel, dia deze benoeming heeft aan vaard. Op het verzoek van F. Duijser, om in zijn hooiperserij met twee ploegen te mogen arbeiden is door de arbeidsinspectie tijdelyk vergunning verleend. Wintervermaak met sneeuw en zyn gevolgen. Van H gooide met een sneeuw bal een pl.m. drie-jarig kind. De vader van dit kind trok party, greep v. H. aan, en beiden raakte aan het vech ten. Ook de moeder van het kind kwam daarna in het geding en gteep haar man aan met het gevolg dat man en vrouw te samen worstelende van den hoogen Waaldyk rolden, en op hun erf terecht kwamen. De sedert 19November j.I.opgerichte Varkensvereeniging gaat in leden en be gunstigers zeer goed vooruit. Het aantal leden bedraagd thans 36 plus 12 dona teurs. 4 Firma HEUSDEN. Hoe komt het dat er personbii zijn, die voor hun hit geen weggeld betalen, niet tegenstaande zij eigendommen bezitten, en ook niet achtervolgd word en terwijl een ander wel moet betalen. Wat kan ik daartegen doen. K. R. Moet een Veearts of Veeverloskundige, des 's nachts, wanneer zijn hulp wordt ingeroepen (en ook degene die hem roept) voorzien zijn van een brandende lantaarn op de fiets K. A. uïttilehficmdM-Wmlehweêett De Naaml. Venn. VAN DEN BERGH's Fabrieken heeft in een keurig uitgevoerd en geïllustreerd rapport de opzet en de uitvoering van de door haar georganiseerde vacantie-reizen voor leerlingen van ver schillende scholen voor hooger middelbaar en lager onderwijs uiteengezet. Het rapport INKSTELLEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2