ijsvermaak geeft ruwe huid verzachtiiMiii geneest Binnenland. Bekendmaking: Plaatselijk Nieuws. G. S., voermansknecht te Hedik- huizen had zijn paard een zwaar be laden kar doen trekken, terwijl het dier ter linker- en ter rechterzijde van den rug een open wond had, waarop het zadel bij het trekken drukte. De Kantonrechter gaf bekl. een duchtigen uitbrander en zeide het minderwaardig te vinden 0111 een gewond dier zwaren arbeid te doen verrichten. Jij verdiende, aldus de Kantonrechter, zelf een open wonde te hebben en dan te moeten werken; 'lis allergemeenst om een dier te mishandelen. Beklaagde kreeg f 20— boete of 10 dagen brommen. A. P., landbouwer te Oudheusden, had ook al een paard, hetwelk aan linker- en rechterzijde van de borst een wond had van ongeveer 5 cM. middellijn, waarop het gareel bij het trekken drukte, een met knolrapen zwaar beladen kar doen trekken en toen beklaagde de verbalisanten was voorbij gereden had hij de kar nog zwaarder geladen. Bij de bekeuring had beklaagde zeer brutaal tol de verbalisanten gezegd: „ik moet toch mijn knollen naar huis rijden." Ook deze beklaagde kreeg er van den Kantonrechter flink van langs. De Kantonrechter zeide, dat het beulen van een dier wel tot de ellendigste eigenschappen van sommige men- schen behoort en dat het getuigt van eene soort minderwaardigheid om een redeloos dier noodeloos te kwel len. Jij verdiend een straf dubbel en dwars, aldus de Kantonrechter en daarom krijg je van mij f30 boete of 15 dagen hechtenis; dat gebeul moet je maar in eens afleeren. A. v. S. chauffeur te Heusden, had in zijn autobus 16 passagiers ver voerd, terwijl hij volgens zijn ver gunningsbewijs slechts 8 personen mag laden. Bekl. is niet verschenen. Hij krijgt f 10 boete of 5 dagen hech tenis. Een bus van P. J. F., autobuson dernemer te Wijk, was op 28 Octo ber j.l. om 11,30 uit Heusden naar Woudrichem vertrokken, terwijl bü te 11.05 had moeten vertrekken. De chauffeur der bus L. Staal, als getui ge gehoord, verklaart dat hij te 10.45 uit sBosch is vertrokken, maar een kwartier voor den overweg heeft moeten wachten. De Kantonrechter zegt ,dat de dienstregeling aangeeft eene tijdruimte van 20 minuten 0111 van 's Bosch naar Heusden te rijden, wat absoluut onmogelijk is voor een autobus; deze heeft minstens ruim een half uur noodig. Dergelijke dwa ze dienstregelingen jmoeten de wereld uit. Ja, Edelachtb., aldus bekl., a.s. Maandag krijg ik een nieuwe dienst regeling. Goed, aldus de Kantonrechter, laat mij dan van middag je ontwerp- dienstregeling goedkeuren, dan zal ik je nu niet zwaar straffen. Daar ga ik mee accoord, zei Piet, blijde dat hij er goed af zou komen. En met f 5 boete of 3 dagen hech tenis kwam Piet er af. Voor de tweede maal verscheen P. J. F. als beklaajgde en nu voor het feit dat hij op 28 October j.l. een autobus niet had laten loopen in de richting Woudrichem vanaf Heus den te 6,50 namiddag, hetgeen de dienstregeling aangaf. Beklaagde be kent maar voegt er aan toe dat zijn chauffeur C. Garstman, twee lek ke banden heeft gehad, zoodat hij niet op tijd kon rijden. Dit wordt door de getuigen C. Garstman en T. van der Mooren bevestigd. De Kan tonrechter zeide het wettig en over tuigend bewijs in deze zaak niet aan wezig te achten en sprak beklaagde vrij. Beklaagde dacht waarschijnlijk al le goede dingen bestaan in drieën, want voor de derde maal zien we hem als beklaagde voor de groene tafel verschijnen. De vrijspraak in de vorige zaak was een kolfje naar zijn hand en daarom probeert hij ook om er in deze zaak tussehen door te rollen. Hem wordt nu ten laste gelegd, dat hij op 23 October jl. 's morgens te 8 uur geen bus van Heusden naar 's Bosch heeft laten rijden, hoewel de dienstrege ling een dienst te 8 uur aangeeft. Piet bekent het feit, maar voegt er aan toe dat niet hij de schuldige is, maar zijn chauffeur Teunis van der Mooren, die dien ochtend voor de variatie maar over Drunen in plaats van over Haarsteeg was ge reden, omdat de bus te Heusden toch reeds boordevol zat. Ja, maar Piet, aldus de Kanton rechter, jij bent en blijft toch de ver antwoordelijke persoon en al vindt Teunis het nog zoo prettig om voor de verandering eens een andere rou te te nemen, jij bent en blijft aan sprakelijk. Belcl. antwoordde hierop dat hij er toch altijd niet bij kon zijn en niet steeds kon weten welke ongerechtigheden zijn chauffeurs uit halen. De Kantonrechter verschilde blijkbaar gröotelijks van meening met beklaagde, die f 5 boete of 3 dagen hechtenis kreeg. A. S. arb. te Werken is dron kenschap bij eerste herhaling ten laste gelegd. Bekl. is bijna abonné bij het Kantongerecht, zooals de Kan tonrechter het uitdrukte. En een abonné voor. Heusden is, aldus de Kantonrechter, wat mij betreft, ook een abonné voor het Huis van Bewa ring te 's Bosch en daarom geef ik hem 3 dagen principale hechtenis. J. W. landbouwer te Rijswijk had 3 varkens laten loopen op een per ceel weiland van D. den Dekker te Rijswijk. Beklaagde zei dat hij de varkens nooit op liet weiland van den Dekker had gezien en dat nude heining kapot was geweest, zoodat het zijn schuld niet was. 'tls je schuld wel, hernam de Kan tonrechter ,want als de heining ka pot is, moet jij die laten maken om te voorkomen, dat je varkens op aan grenzend land komen. En bovendien zei de Kantonrechter, we kennen el- i kaar langer als vandaag, want je komt niet voor de eerste maal hier 1 en volgens de verklaringen van de marechaussée sta je te Rijswijk be- kend wat ik trouwens toch wel wist, als een zeer driftig en brutaal heertje i zoodat ieder bang voor je is; geluk- kig maar dat wij hier niet bang voor je zijn en je, als 't noodig is, een lesje kunnen geven. Nu geef ik je een lesje dat je f 10 kost of als je lie ver 5 dagen wilt gaan zitten, is 'tmij ook goed. kom ga maar mee... Bekommer je er maar niet om,, dat de flcsch ge broken is, ik zal wel weer een an dere voor je koopen. Maai' je hebt geen geld? O, dat is niets, ik zal wel wat zien te krijgen, je moogt niet langer zoo hoesten en je moet sterk en gezond worden. Toen gingen de beide knapen heen den hollen weg door die naar het bosch leidt. Zoodra de kinderen uit het ge zicht waren zeide Zéphyrine, die on der een der groote boomen in de schaduw was gaan zitten, op sma- lenden toon tot Eusèbe Rouillard.: Kom, kom. Kom, kom! Dat ziet er mooi uit... Ik geloof waarachtig, dat die kleine rakker je aardig op den kop zit... Ben je nu werkelijk al bang voor een kwajongen? De Slak werd bijna razend on der haar spottende woorden. Hij was op het punt haar aan te vallen en een flink pak slaag toe te dienen. Maar hij wist dat dit vrij nutteloos was, want dat hij dan ook zijn deel kreeg en daarm kalmeerde hij zich zelf, haalde zijn schouders op en floot een deuntje. Maar Zéphirine was nog niet te vreden. Zij begon opnieuw te sma len. fW-ordt vervolgd.) tó 3*'\ rl 'r> i Li'- i -W.» i I* ÉSIa.1 m li KJ -1 De crisis. Naar „De Rsb." uit vertrouwbare bron verneemt, zou de oplossing van het vraagstuk van het gezant schap bij het Vatic.aan gevonden worden in dezen geest, dat er een ge zant buiten bezwaar van 's Lands schatkist benoemd wordt. Jhr. Van Nispen tol Sevenaer zou bereid zijn ,op eigen kosten het gezantschap waar te nemen. Tegen deze oplossing zouden de christelijk-hist. geen bezwaar heb ben niet kunnen hebben om dat hef benoemen van gezanten een praerogatief der Kroon is en de Ka mer alleen over de financiën kan oordeelen. De Kamer overzichtschrijver van „De Tijd" bericht: Naar aanleiding van een bericht in „De Residentiebode" d.d. 3 Dec. betreffende het gezantschap bij den H. Stoel, dat buiten bezwaar van 's lands schatkist zou worden voort gezet ,had ik een onderhoud met dr. De Visser. Deze deelde mij op een desbetreffende vraag mijnerzijds mede, dat van christelijk-historische zijde officieel in deze niets is ver klaard. Wel wees de leider def chr.- historische fractie erop, dat wijlen jhr. mr. Lohman in zijn werk „On ze Constitutie" (2e dr. blz. 111) er de aandacht op vestigt, dat er door H. M. de Koningin benoemde ge zantschappen mogelijk zijn, zonder dat de Kamer daarvoor geld voteert. EXAMENS. Geslaagd voor Coupeuse in de Fransche Coupe, met plaatsgarnee- ring, jongens- en meisjesconfectie- Mej. T. Zeilinans uit Babiloniën- broek gemeente Eethen. Mej. P. Simonis en Mej. v. d. Beek uit Dussen. Zij genoten hunne opleiding bij Mevr. van Roer, Gedipl. Leerares te 's Bosch. 0— Nederlandsche ioods verdronken. Bij een aanvaring tijdens dikken mist tussehen het Amerikaansche s.s. „Federal" en het Engelsche „Ashton' op de Schelde is o.a. verdronken de Nederlandsche loods Schrijvers uit Vlissingen. o— Lading van de „Nijverheid I" aangespoeld. Op de kust tussehen Pulten en N ij k erk, gedeeltelijk tegen en ge deeltelijk over den dijk heengeslagen zijn gevonden 86 vaten vet, 12 va ten jenever, 3 ledige chocoladekislen, meelzakken en een groot dekkleed, alles afkomstig van de stoomboot „Nijverheid I", die bij den laatslen storm in de Zuiderzee is vergaan. In tegenspraak niet wat van ver schillende kanten is gemeld, wordt medegedeeld dat het tot nu toe ge heel onbekend is ,waar de boot is gezonken. Omtrent de menschen, die bij de ramp 0111 ,het leven kwamen is ook nog niets bekend. o— Koiendampverstikkmg. Vrijdagavond kwam de schipper van de motor boot „De Onderne ming, ligplaats hebbend te Dord recht, aan boord, toen hij het voor onder, waarin zijn knecht sliep, ge sloten vond. Hij wilde den jongen wekken omdat gevaren moest wor den, doch kreeg geen antwoord. Bij opening van het vooronder sloeg hein een hevige kolendamp tegemoet. De schipper vond den knecht C. J. v. d. E. 15 jaar, bewusteloos op den grond liggen. Direct werd de jongen uit het vooronder gedragen naar de tapperij aan de Buiten Walefest, waar de boot gemeerd lag. Daar heeft de Dir. van den Dordtschen Geneesk. Dienst tevergeefs getracht met een zuurstofapparaat de levens geesten op te wekken. Het lijk van den jongen is naar het Gem. Zieken huis te Dordrecht vervoerd. o— Langvingers. Een juwelierswinkel op het Ko ningsplein te Amsterdam kreeg Za terdag onverwacht bezoek van twee heeren en een dame, die sieraden wenschten uit te zoeken. Zij hadden een voorkeur voor gouden broches niet diamanten bezet. Zonder dat iemand iets zag, pikten ze eenige brochjes ter waarde van f 3000 weg. Hierna probeerden zij bij een ju welier in de Kalverstraat denzelfden truc. Men keek hier echter te veel op de vingers, zoodat ze hier niets konden wegnemen. Vermoedelijk zijn de* daders Polen. 0— Brand. Zaterdagmorgen brak door onbe kende oorzaak brand uit in Valkhofs boekhandel te Amersfoort. De brand weer was spoedig ter plaatse en wist het vuur te blusschen. Er werd veel waterschade veroorzaakt. o— In de wieg verbrand. Terwijl juffrouw H. L. te Meppel naar de Markt was, voorzag het dienstmeisje het acht maanden oude kindje in de wieg van een warmen kruik. Ongelukkigerwijze ging er de stop van los. Het kindje werd door het uitstroomende water zóó ernstig aan beenen en rug gebrand, dat het des nachts is overleden. o— Slachtoffers van het ijs. Te Ferwoude bij Workum zijn 2 zoontjes van den veehouder H. S. door het sneeuwijs gezakt. De vader redde zijn oudsten jongen; de jong ste was onder het ijs geschoten en is verdronken. Zaterdag is te Ureterp de 12-jarige Anna Duursma door het ijs gezakt en verdronken. De 10-jarige scholier D. C. M. van den Beukelsdijk te Rotterdam is Za terdagmorgen op het ijs aan den Es- senburgsingel gevallen en bewuste loos blijven liggen. De jongen is met een herschenschudding in het zie kenhuis aan den Bergweg opgeno men. De Brusselsche Bank. De officier van justitie, mr. dr. P. van Hevnsbergen, bij de recht bank te Amsterdam, heeft tegen de beide beklaagden in de Brusselsche Bankaffaire, Briedeé en De Jong, ie der wegens valschheid in geschrifte vier jaar gevangenisstraf geëischt. o— Yreeselijke moord. Zaterdagmiddag om half een werd in een pand gelegen aan de Voor straat 110. 9 te Kolonie Eggen te Brunssum, Joseph Marzak, badend in zijn bloed op zijn slaapkamer ge vonden. Hij had vreeselijke wonden aan het onderlijf en de beide hals slagaders waren doorgesneden. Even te voren had de man nog in de keu ken van dit huis gegeten. Spoedig daarna was de gewaar schuwde dokter Stoffels en de mare chaussée, die gewaarschuwd waren ter plaatse. Zij vonden op de kamer van het misdrijf een scheermes te gen den muur liggen, dat bebloed was en gesloten. De marechaussée arres teerde Urbamiak en nog twee an dere Polen, die met den vermoorde bij deze in pension waren. o Huizen gedeeltelijk ingestort. Zaterdagmiddag zijn van de pan den 33, 35 en 37 in den Hang te Rotterdam de aan den Steiger uitko mende achtergevels, voor zooveel de kelderverdiepingen betreft, van bei de eerstgenoemde perceelen geheel en van het derde gedeeltelijk inge stort. Reeds een paar weken geleden be gonnen zich scheuren in de aan de achterzijde van deze huizen gelegen vertrekken te vertoonen. Nadien scheurde ook het behang in de kamers, doch de bewoners na men er niet veel nota van, gewoon als zij zijn aan het gekraak' telkens wanneer een door den Steiger va rende schuit tegen hun huizen bonst. Totdat Zaterdagmiddag plotseling met groot lawaai de instorting volg de, tengevolge waarvan de achter huizen nu feitelijk in de lucht han gen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. o— Diefstallen te Ois ter wijk. Men meldt uit Oisterwijk Donderdag is op verzoek der di rectie een inval gedaan in de werk plaatsen der sigarenfabriek „De Huifkar" alhier door drie gemeen teveldwachters, zes marechaussées en een tweetal rechercheurs. In de afdeeling sigarenfabriek werd ineens geroepen Handen op Iwaarne de arbeiders werden gefou illeerd. Eenige Bossche arbeiders werden gesnapt en den volgenden morgen ontslagen. Bij jeen der chefs zekeren B., die meer dan 25 jaar op „De Huifkar" werkzaam is, had een huiszoeking plaats. Hij is later aan gehouden en naar Tilburg overge bracht, waar hem een verhoor werd afgenomen. Eenige Oisterwijksehe arbeiders vertelden later, dat zij nog in de gelegenheid waren tabak uit hun zak ken te werpen, zoodat op hen niets werd bevonden. De heer Hamers, directeur van „De Huifkar", dankte de politie voor haar welwillende medewerking 0111 in te grijpen in de voortdurende dief stallen van tabak door arbeiders der fabriek. o Bankpapier van... krantenknipsels... Terwijl het druk was in een ma nufacturenzaak te Goi'inchem, werd, zonder dat liet personeel er bijzon- der op lette, een bankbiljet van f 10 ontvangen. Bij het opnemen der kas bleek, dat dit biljet gemaakt was van uitknipsels van een krant, waar in de vóór- en achterzijde van het nieuwe bankpapier waren afgedrukt. De uitknipsels waren tegen elkaar geplakt. o— Diefstal. In den nacht van 4 op 5 Decem ber werd in het retraitehuis Loyola te Vugt een bedrag van f 28.000 ont vreemd. De dader, T. uit den Bosch die vroeger in het retraitehuis werk zaam was is fte Amsterdam aange houden en gevankelijk naar's Bosch overgebracht. Plet ontvreemde geld werd nog op hem gevonden. o Represaille maatregelen. Volgens „De Rsb." overweegt de regeering ernstige represaille-maat regelen te nemen, nu de Amerik, regeering den invoer van Nederl. planten onmogelijk maakt. Het Amerikaansche fruit zal bij invoer hier te lande aan een eisch van 100 pCt. zuiverheid en strenge quarantaine moeten voldoen, alsme de zullen gezondheids certificaten worden geëischt. o— Levend verbrand. Te Vijlen-Vaals is de ruim 70- jarige landbouwster wed. D. levend verbrand in haar woning. Blijkbaar zijn de kleederen der vrouw, die in haar leunstoel naast de kachel zat, met het vuur in aanraking ge komen. De ongelukkige wist zich niet te redden en heeft zoo hevige brandwonden bekomen, dat ze zeer spoedig overleed. o— Kleeding in brand gevlogen. Zaterdagmorgen is in haar woning aan de Theresiastraat, te Den Haag, de 73-jarige mevr. E. B. in brand geraakt doordat haar rokken vlam vatten aan een gloeienden haard. Hoewel door de huisgenooten en voorbijgangers nog pogingen in het werk werden gesteld om de vlam- men te dooven, bleek het slachtoffer 1 toch zoodanige brandwonden te neb ben beKomen ,dat voor haai' leven gevreesd wordt. In zorgwekkend en toestand is zij naar het ziekenhuis overgebracht. 0— Conflict iu de Manden-Industrie. Aan de leden van den R. K. Hout- bewerkersbond St. Antonius van Pa dua is het volgende door de man denmakers patroons te Vlijmen en Haarsteeg medegedeeld „Aangezien de Commissie uit de Patroons in de manden industrie mei Uw hoofdbestuur, dat ons het be staande contract per 1 Dec. j.l. op gezegd. heeft, niet tot overeenstem ming kon geraken, ge;ven wij U hier mee kennis dat na 11 en 12 Dec. a.s^ geen werk meer door .ons zal wor den verschaft en onze fabrieken ge sloten zullen worden. Tevens zullen door ons na voorn, datums aan voor eigen rekening en risico werkende leden van Uwen bond geen mate rialen verkocht worden o— Waarschuwing. De comm. van politie te Eindho ven geeft een ieder in zijn eigen belang in overweging, 0111, alvorens lian- delsrelatiën aan te knoopen met P. van Bakel, koopman, wonende te Eindhoven Langstraat 25, zich eerst tot hem te wenden om inlichtingen. v\ is vRheumatiek, Influenza, Griep Mijnhardi's r.SANAPlRIN- Tabletten Silverea Huwelijksfeest van Hare Majesteit de Koningin. DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN brengt ter kennis van de ingezetenen, dat in den loop dezer week door het plaatse lijk Comité een aanvang zal worden ge maakt met de inzameling van gelden voor het aan Hare Majesteit de KoniDgin bij gelegenheid van Hoogstderzelver Zilveren Huwelijksfeest, aan te bieden geschenk. Er bestaat gelegenheid bijdragen t© geven van f 0 25, f 0.50 en f 1. waarvoor bons zullen worden aangeboden. In 't belang van eene geregelde afdoening zal het Comité het zeer op prys stellen als iedereen zijne bijdrage gereed ligt otn bij het bezoek der collectanten direct in ontvangst te kunnen worden genomen. Heusden, 8 Dec. 1925. Da Burgemeester, H. J. VAN EGGELEIV. Voor Dames- en Kinderconfecti« is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor dez« Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Van de Werf der Firm de Haan Oerlemans alhier, werd hede*" met goed gevolg te water gelaten he 1 stalen Rijnschip x>Emma Johannt gebouw c voor rekening van de Maatschappij va*- dien naam gevestigd te Rotterdam. ü- hoofdafmetingen van het schip zijn lengte 67 Meter, breedte 8.20 en holte 2 3< Meter, terwijl het laadvermogen ca. 90 Ton bedraagt. Op de vrpgekome 1 helling werd terston de kiel gelegd voor een dito schip, voo Duitsche rekening. Op de bijeenkomst der R K Deb^ tingclub van hedenavond zal zich als spreke» doen hooren de heer J. van Laarhoven met »Iets over de Inquisitie.®; Andel Het muziekgezelschap »AndeH Fanfarecorps®: zal op Zaterdag 19 Deceozz ber a.s. in het gebouw der voormalige openbare school haar gewone jaarlijkse!^ uitvoering geven. V 1bestrijdt men het beste met

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2