TE KOOP: Zwarte Airabsm Huis en Inboedel. Nieuwjaarsdag A. A. COERTSE den heelen dag gesloten. Voor 110.- aan bons wordt 50 ct. teribsti A. VAN LIER. m UITVERKOOP Spreekmachines W. IDE SWART. Ingezonden. Advertentie» het huis en erf de inboedel, Eind B 119, GOR1NCHEM Orthenstraat 28 Vughterstraat 77 voor 's=Bosch en omstreken. Kalenders. Vragen op rechtskundig gebied Notaris Van Willigen is het fotografisch-atelier van Gids, gedrukt ter Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen, ziet er keurig uit eu maakt een prettigen indruk, en zal zeker het zyne tot den bloei van Waalwyk bijdragen. Hare gewoonte getrouw, geeft de N.V. Van den Bergh's Fabrieken te Rotterdam ook voor 1926 weder een Blue Band Kalender cadeau aan hare afnemers. Het schild prijkt met het bekende Blue Band meisje, dat het bekende product voor zich uitdraagt. Het geheel is een aardig kaiendertje, dat een prettigen indruk maakt. De Stoomververij en Chemische Was- 8cherij »De Regenboog* Firma Janssen Bieren te Tilburg, zond ons zijn fraaien kalender voor 1926. Het schild geeft een reproductie van een schilderij van Pieter de Hoogh te zien. De achterzyde bevat een prijscourant voor 1926. Het geheel zal bij de clientèle wel in den smaak vallen. Zooals algemeen bekend is, heeft de Firma P. Vergouw-Verschure, Boter markt 76 te Heusden, het agentschap van »De Regenboog*. Den 2e Kerstdag had 's avonds 6 uur, onder leiding van Ds. Huijgens, de Kerst feestviering plaats met de kinderen der Herv. Zondagsschool. Na opening met gehsd en 't zingen van Ps. 103 1 riep Zijn- Eerw. de talryk opgekomen schaar belang stellenden hartelijk welkom toe in het Huis des Gebeds en bracht tevens grooten dank aan God, die alle kinderen op één na, gezond en wel onder het Kerst-evangelie deed samenzijn ook een ziek kind werd in zijn openingsrede aangehaald en een gezegend Kerstfeest toegebeden. Daarna werd op echt kinderlijke wijze de Kerst geschiedenis verteld en wist hij, zooals we dat van hem gewoon zijn, de kleinen aan genaam bezig td1 houden. Verder werden we verrast met een aantal Kerstliederen, die door de kinderen onder begeleiding van het orgel zeer schoon werden gezongen, waaronder vooral die schoone Kerstcantate zoo gevoelvol gezongen werd. In de pauze werden de kinderen rykelijk onthaald op chocolade en broodjes en andere versnape ringen. Na de pauze werd nog door Ztjn- Eerw. een zeer schoon en boeiend Kerst verhaal verteld, hetgeen door de stampvolle kerk met eerbiedige aandacht werd gevolgd. Als herinnering aan dit Kerstfeest ontving elk kind nog een aardige verrassing. In zyn slotrede dankte ZijoEerw. allen, die het door hun bijdrhge mogelyk hadden gemaakt dat dit feest ook nu weer zoo goed slaagde, waarna met dankzegging en 't zingen van een Gezang deze bijeenkomst werd gesloten. Tot slot hiervan meent »een toehoorder* ook weer een woord van innigen dank, mede namens de gemeente, te mogen spreken voor de groote moeite en opofferingen een heel jaar door belangeloos gegeven, aan Mevr. Huijgens, Mej. v. Rijswijk en Zuster Meta. Moge hun werk in de gemeente tot grooten zegen gesteld worden. Een toehoorder. Heusden, Kerstfeest 1925. Mynheer, ik wil U even vragen Ik kocht een hoop griend van twee meter. Da verkooper zei, dat de derde hoop voor mij was. Ik ga na vei loop van een paar dagen de griend halen toen ik deze thuis had, kwam er een andere kooper, die ook griend gekocht had en zei tegen my, je hebt den verkeerden hoop genomen. Ik zei, nee, ik heb den derden hoop gehaald, die ik gekocht heb. Ja, maar, zei die man, ik heb by dien hoop, die gij hebt gehaald, een M. bij geschept. Ben ik nu verplicht, dien M. griend aan dien man te betalen Ik heb den derden hoop gehaald, dien ik gekocht heb. S. S. Ge hebt den derden koop gekocht, zooals hij daar lag tyd6ns den koop. Is er nu later werkelijk grint by vergissing bijge- schept, dan zijt gij rechtens verplicht om den bijgevoegden grint óf terug te geven óf te betalen. 1. Door welke rechtsmiddelen, zal bij eventueele totstandkoming van het Water schap ïhet Noorderafw.kanaal*, een water schap gedwongen kunnen worden de bij classificatie vast te stellen omslag in de de kosten der werken enz. te betalen 2. Wie benoemd de leden van het Centrale lichaam en welke waarborgen zyn er dat daarin zoowel voor- als tegen standers van kostbare werken misschien, zullen worden opgenomen 3. Is de oprichting van een dergelyk waterschap onder te brengen onder het begrip »algemeen belang*, of is een zoo danige poging tot verbetering van gronden van particulieren en misschien tegen den zin van die eigenaars, te beschouwen als meer een ibyzonder belang* van de eige naars 4. Wanneer het uitsluitend een »by- zonder belang* moet worden geacht (van algemeen belang kan m. i. worden ge sproken b.v. bij den aanleg van een weg, ofwel bij daarsteiiing van inrichtingen, waarvan ieder, dus landbezitter of geen landbezitter, genot kan hebben) is het dan rechtens mogelyk de Waterschappen te dwingen daaraan deel te nemen 5. Zouden ingelanden niet kunnen vor deren, dat voor eiken polder een kosten berekening wordt opgemaakt en medege deeld, gezien het feit dat waarschijnlijk slechts zeer weinig belanghebbenden daar omtrent nog cijfers hebben gehoord X. X. Is het arbeiden buiten- of binnenshuis op Nieuwjaarsdag, 1ste Paasch-, 1ste Pinkster en 1ste Kerstdag geoorloofd Zulks in verband met de Zondagswet. A. P. Ik heb een stuk bouwland gehuurd van de diaconie. Een inwoonster dezer Gemeente wilde een huis bouwen, gaf daartoe een inwoner (diaken zynde) volmacht dit plan ten uitvoer te brengen. Met volmacht hebbende en my ondergeteekende, met goedkeuring van den Kerkeraad, werd over gegaan om een gedeelte van bovenvermeld iand af te staan voor vijfiig gulden (f 50) per jaar, waarvan voldoende getuigen zyn, en het ook reeds is afgebakend in 't bijzijn van volmachthebbende (diaken). Inwoonster bouwt nu op een andere plaats. Nu willen ze my het land weer laten behouden, dat toch door my was afgestaan. Hoe moet ik handelen in deze zaak om mijn recht te verkrygen Op wien zouden de kosten vallen? Zou dit s. v. p. zoo spoedig mogelyk beantwoord kunnen worden H. F. Vergadering van den Raad der gemeente WOUDRICHEM op 23 December 1925, des nam. 7 uur. Voorzitter; EdelAchtb. heer Jac. van der Lely, Burgemeester. Secretarisde heer Chr. van Rijswyk, Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formuliergebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen de volgende ingekomen stukken a. besluit van Ged. Staten dezer pro vincie tot goedkeuring der besluiten van den raad dezer gemeente tot wijziging der begrooting voor 1925; b. idem tot goedkeuring der raadsbe sluiten tot het aangaan van leeningen ad. f19000.— en f1500.— c. idem tot goedkeuring der gemeen- tebegrooting en de begrooting van het G. E.B. voor het jaar 1926. d. rekening en verantwoording der Chr. Bewaarschool over het jaar 1924, aange vende in ontvangsten een bedrag van f 1139.91|, in uitgaven f 1067,87, alzoo sluitende met een batig slot van f 72.04, e. besluit van den Minister van Binn6n- landsche Zaken en Landbouw dd. 27 Oct. jl. tot toekeuning van een subsidie ad f1500.in de kosten van het maken eener zandophooging voor de zaimzegen- visschery in de Merwede nabij Werken dam f. rekening van den Vleeschkeurings- dienst in den kring Almketk over het jaar 1924 en begrooting idem voor het jaar 1926, benevens het verslag van de gedu rende het jaar 1924 plaats gehad hebbende keuringen g. beschikking van den Minister van Oorlog op een verzoek van het gemeente bestuur tot gebruik van militairen lands- grond voor het vastleggen en herstellen van visschersbooten. Op voorstel van B. en W. wordt ver volgens aan Mej. M. E. Mes, onderwijzeres aan de 2e openbare school in deze ge meente, overeenkomstig haar verzoek we gens benoeming als onderwijzeres aan de Neutrale school der Philips' Schoolvereni ging te Eindhoven, eervol ontslag verleend. Daarna komt aan de orde een adres van een zestiental inwoners houdende ver zoek het z.g. »Eerste Steegje*, welke weg naar hunne meening in eigendom behoort aan de gemeente, weder in begaan'oaren staat te brengen. De voorzitter deelt mede, dat volgens den legger der wegen en voetpaden in deze gemeente de onderhoudsplicht van dien weg rust op de aangrenzende eigenaars die dezen tot nog toe steeds hebben onder houden. Op dien grond stellen B. en W. voor op het adres afwijzend te beschikken. Het lid van der Wiel deelt mede, dat vroeger ook reeds door hem op verbetering is aangedrongen, doch hierop niet verder is ingegaan, aangezien hij toen belangheb bende was. Hy stelt de vraag of het wel vaststaat dat de eigenaars tot onderhoud verplicht zijn. Het lid Schaap vraagt, welke eigenaars tot onderhoud gehouden zijn, die ten Zui den of ten Noorden van den weg. Wethouder Holster geeft vervolgens op een en ander eenige nadere toelichting. Z.i. geldt het onderhoud van den weg geen algemeen belang, doch profiteeren enkel de eigenaars hiervan. Al is hij zelf belang hebbende, is hij er tegen den weg voor gemeenterekening te doen herstellen. Het lid van der Wiel zegt nog, dat adressanten wellicht niet geweten hebben dat de aangrenzende eigenaars tot onder houd verplicht waren, waarop de voorzitter mededeelt, dat een en ander vóór de in diening van het adres met den eersten onderteekenaar H. van Andel, reeds werd besproken. Daarop stelt het lid van der Wiel voor de betrokken eigenaars op hunne verplich ting tot onderhoud te wijzen. Wethouder van Wendel de Joode merkt nog op dat tevens aan den eersten onder- teekenaar is medegedeeld dat voor onder houd gratis over puin kan worden beschikt, voon zoover die by de gemeente beschik baar is. Daarna wordt het adres met algeraeene steramen afgewezen. Een op heden ingekomen schryven van den pachter van het veerhoofd, M. Smits, waarin hij de gemeente aansprakelijk stelt voor het niet kunnen naleven van het in het betrokken tarief voorkomende artikel betreffende het invorderen van gelden voor aardappelen enz., die voor de veiling be stemd ziji, wordt tot een volgende ver gadering aangehouden, teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen daarover adviês uit te brengen. De openbare vergadering wordt daarna geschorst en de Raad gaat over in geheime zitting. Na opening der deureD komt aan de orde de benoeming van een onderwijzeres aan de 2e openbare school. De voorzitter deelt mede dat B. en W. voorstellen de benoemde de verplichting op te leggen in de gemeente te wonen, waarmede de raad accoord gaat. Voorlezing wordt gedaan van de door B. en W. in overleg met den Inspecteur van het L. O. opgemaakte voordracht, lui dende als volgt: No. 1. Nej, N. A. Merkens te Kinder dijk No. 2. Mej. A. Maarleveld te Ouder- kjik aan den IJse! No. 3. Mej. G. A. van Dyk te Alm- kerk. By de daarna plaats hebbende stemming worden uitgebracht op Mej A. Maarleveld 3 stemmen en op Mej. G. A. van Dyk 4 stemmen, zoodat laatstgemelde is be noemd. Aangezien in de in de vorige vergade ring vastgestelde instructie voor den ge meente-ontvanger de verplichting is opge nomen, dat de2e zijne kas, zoodra die f2500.^e boven gaat, moet storten bij een door den raad aan te wijzen bankin stelling, stellen B. en W. voor het bedrag der door dien ambtenaar te stellen zeker heid, hetwelk thans f 6000.bedraagt, te verminderen tot f3000. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen. De Voorzitter deelt daarna mede, dat B. en W. van oordeel zyn, dat in verhand met veie werkzaamheden, waarin het Col lege niet deskundig is, weder tot aanstel ling van een gemeente-opzichter dient te worden overgegaan. Hy stelt dan ook «oor sollicitanten voor deze betrekking op te roepen en een nieuwe instructie vast te stellen. Het lid van der Wiel vraagt, of het de bedoeling is dat sollicitanten zelf het ver langde salaris opgeven, hetwelk door den I voorzitter bevestigend wordt beantwoord. Het lid Viveen blijft by zijn standpunt in een vorige vergadering medegedeeld, geen opzichter aan te stellen. Hy is van oordeel dat de zaak Z6er oppervlakkig wordt bekeken. Hy gelooft, dat het groote be sparing zal geven, indien geen opzichter wordt benoemd en de werkzaamheden door een bouwkundige per uurloon worden ver richt. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. van meening zijn, dat het in verband met verschillende werkzaamheden, welke uit de instructie zullen blijken, in deze gemeente geen opzichter kan gemist worden. Het voorstel van B. en W. tot aansfe!- ling van een gemeente opzichter wordt ver volgens aangenomen. Na artikelsgewijze behandeling wordt tevens een nieuwe in structie voor den te benoemen ambtenaar vastgesteld. Vervolgens wordt met algemeene stem men herbenoemd tot lid van het Burg. Armbestuur de heer P. van Krieken. Het lid Viveen rnerkt op, dat de her benoeming met aigemeene stemmen het bewys oplevert, dat de verdiensten van den heer van Krieken als secretaris penning meester van het B. A. door den raad op prijs worden gesteld. Als lid der Commissie van Toezicht op het L. O. wordt herbenoemd de heer W. Baks Bzn. Vervolgens wordt gewijzigd de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1925 en 1926 en die van het G.E.B. voor den dienst 1925 volgens door B. en W. over gelegde ontwerp-besluiten. Aan B. en W, wordt machtiging ver leend tot het doen verplaatsen van een drietal electrische straatlantaarns op den Oudendijk. Eenige door het lid Viveen ge- wenschte wijzigingen in de straatverlichting in wijk A. zullen door B. en W. worden onderzocht. Bij de rondvraag vraagt het lid Van der Wiel of de voorzitter reeds inlichtingen kan verschaffen aangaande het in de vorige vergadering besprokene betreffende het ver krijgen van eenige medezeggenschap over het gebruik der Chr. Bewaarschool, waar op deze mededeelt, dat een en ander in het besluit tot het toekennen der jaarüjk- sche subsidie zou kunnen worden vastge legd. Ook door het lid Viveen wordt nog het een en ander betreffende de Kerstfeestvie- ring dier school in het midden gebracht. Met het oog op den hoogen stand van het rivierwater, vraagt het iid Spoor of het niet mogelyk zoude zijn, indien het water nog hoog) r wordt, over te gaan tot kisting in de Waterpoort. De voorzitter zegt ter plaatse een onderzoek te zullen instellen en in overlag te treden met den opzichter van Fortifi catiën. Hierop wordt de vergadering gesloten. -o— In groote en kleine partyen. Te bevragen bij C. BOUMAN te Genderen. te Almkerk, is voornemens op DONDERDAG 7 JANUARI 1926, n.m. 2 uur, ten zijnen kantore, bij inschrijving te verkoopen, voor Arie van Hemert aan de Kom B 27 te Almkerk, groot 1.45 aren. Inschr.bilj. kunnen tot gemeld tydstip dagelyks worden ingeleverd ten kantore van genoemden Notaris. In bovengenoemd huis zal den zelfden dag, v.m. 11 uur, pnbliek worden verkocht bestaande o. a, uit2 Kasten, Stoelen, Tafel, Petroleumlamp, Kachel, beste Kruiwagen, Telefoon paal, Waschtob, Brandhout, en hetgeen verder zal worden voor gebracht. Betaling contant. dat vanaf heden in de alombekende smederij weer als bedrijfsleider werkzaam is Dat door deze zaak wordt geleverd solied werk tegen concureerende prijzen. Goede uitvoering van HOEFBESLAG. En dat het je eenige adres is voor het slaan en repareeren van POMPEN. met en zonder hoorn. Wegens oprichting eener Electrische Spreekmachinefabriek verkoopen wij al onze voorradige Spreekmachines en Platen, Kastjes uit nog ver beneden fabrieksprijs. Laat dus deze gelegenheid niet voorby gaan. Wij hebben voor U masief eiken PATHÉFOON met 2 veeren gekost f 65 nu voor f 30, met hoorn hebben wij er nog. Voorradig vanaf f 11. Komt zien en U bespaart veel geld, Hoogstraat 547, GEBRS. VERHEES WEET -!'• - l j -'.r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11