„Een mooie aanbeveling." Restantenverkoop Qebr. SNOEK Langendijk GORCUM. GORINCHEM. sflutomobieien. De grootste auti voor m prijs A. DE GRAAFF, den heer A. VAN RIJSWIJK Mej, de Wed. M. VAN ANDEL. Marktberichte» Voordeeligste adres voor Manufacturen, Dekens, Bedden, Tapijten, Dames- en Kinderconfectie enz. Eenig Vertegenwoordiger voor het Land van Heusden en Altena: Telf. 1 MEEUWEN. Vragen op rechtskundig gebied Onze prijzen doen het. Onze kwaliteiten willlieil- Onze klanten zijn tevreden. Onze bekende koffie 1 is te ANDEL steeds en alleen verkrijgbaar bij Levering ook op afbetaling; inlichtingen gratis, zonder eenige verplichting. strekenc 1029 stuks. Men besteedde f 8.75 per 100 stuks. De Gem. Zangvereen. lO. K. K.c hoopt begin Fcbr. een uitvoering te geven. Het programma belooft ditmaal zeer veel. We twijfelen niet, of deze uitvoering zal wederom druk bezocht worden. R&amsdonksveer. De heer Adr. Molenwjjk werd voor f 7899 de aannemer van een landbouwschuur en woonhuis voor den heer Donkde heer Siereveld voor f 9100 voor den bouw van een woonhuis met garage voor den heer Van Zwol. Woensdag werd alhier een wedstrijd op schaatsen gehouden in hard- en schoon- ryden, ten bate der armen. Rijswijk. De commissie uit de inge zetenen als bedoeld in art. 131 der Gem. wet aan welke commissie was voorgelegd een door Ged. Staten dezer provincie op gemaakt ontwerp van wet tot vereeniging van de gemeenten Gitssen en Rqswijk, besloot in zyn vergadering van 16 Jan. j.l. met 5 tegen 2 stemmen aan Ged. Staten te adviseeren niet tot deze ver eeniging over te gaan. Land van Altena. Niet zoodra Zaterdag bekend geworden was, dat door het bestuur van de Melkveehoudersver. te Woudrichem voor bijna alle leden de melk tot 1 Oct. 1927 was ondergebracht bij de Coöp. Zuivelfabriek te Nieuwendijk, of een vertegenwoordiger van Galak verscheen weder bjj zyn vroegere leveranciers en wist enkelen over te halen hun woord aan het bestuur gegeven in te trekken en hun melk weder in handen van Galak te stellen. Wij vernamen nog dat in een gecom bineerde vergadering van den Handel met den Bond van Melkveehouders, door eerst genoemde op een melkprysverlaging werd aangedrongen, terwyl van de andere zyde aan verhooging was gedacht. Einde Jan. zal weder een bespreking plaats hebben, doch daar per 31 Jan. a.s. de vaste premie ten einde loopt, acht men dat dit reeds een aanmerkelijke verlaging van den prijs aangeeft, soodat een verdere verlaging per 1 Febr. onder deze omstandigheden niet verwacht wordt. Roimm. Op een der telefoonpalen tusschen Heerewaarden en Rossum was een papier aangeplakt waarop door een van den weg naar Dreumel werd aange duid, maar waarop tevens de navolgende vermaning voorkwam Mensch, wie gy zyt, blyft mensch, Misbruikt geenszins de aarde, Vervult een goeden wensch, Koopt, maar geeft ook de waarde, Bedenkt, 't i3 van uw broeder. En tracht te zyn zijn hoeder. Dit gedicht heeft echter niet op allen den indruk gemaakt dien het verdient, omdat, naar verluidt, toen te Dreumel de nood 't hoogst was, enkelen zich niet ont zagen om vee enz. ver beneden de waarde te koopen. Sleenwijk. Bevolking 31 Dec. 1924. 1814 m. 1700 vr. tot. 3514 In 1925 vermeerderd door geboorte 56 m. 46 vr. tot. 102 vestiging 95 m. 90 vr. tot. 185 Tot. vermeer. 151 m. 136 vr. tot. 287 Verminderd door overlyden 13 m. 12 vr. tot. 25 vertrek 131 m. 161 vr. tot. 292 Tot. vermin. 144 m. 173 vr. tot. 317 Verschil. Vermeerderd met 7 m. en Verminderd met 37 vr. Bevolking 31 December 1925 1821 m. 1663 vr. totaaai 3484. Aantal huwelyken 30. Levenloos aangegeven 5. Sleenwijk. Reeds Zaterdag, 16 Jan. kon de ijsclub »Hermine« haar eerste ysfeestje geven. De bian wain uit stekenden staat en lag prachtig, doordat ze aan de Oostzyde was begrensd door griendhout. Geen wonder dat er zich dien Zaterdagmiddag veel liefhebbers op de banen vertoonden. Omstreeks half twee nam de wedstryd een aanvang. De opgave was niet groot, zoodat voor velen de prys betrekkelijk gemakkelijk te bemachtigen viel. Ie groep jongens tot 10 jaar, le prys, A. v. Andel. 2e A. Schaddelee. 3e 9 S. Sterrenburg Gz. 2e groep meisjes tot 10 jaar. 3e prijs, A. Duizer, welke haar door loting werd toegewezen, omdat zij de «enig ste deelneemster was in deze groep. 3e groep jongens van 10—13 jaar. le prys A. Vink. 2e 9 C. Sterrenburg Cz. 3e 9 B. de Jong. 4e groep meisjes van 10—13 jaar. le prys, H. de Jong. 2e 9 O. de Regt. 3e L. Sterrenburg. 5e groep slederyden, meisjes en jongens tot 13 jaar. Van de 15 deelnemers waren de volgende de meesters in deze kunstle prijs P. v. Poederooyen2e pr. S. v. Beek 3e pr. C. Sterrenburg Cz. Om half vier werden de pryzen uitge deeld en kreeg iedere deelnemer(ster) een reep chocolade voor de moeite. Het bestuur hoopt dat er een volgende keer meer meisjes zullen meedoen en moedigt hen dan ook aan het schaatsen vroeg te leeren. Wijk c.a. Vrijdagavond j.l. had ten Gemeentehuize alhier een bijeenkomst plaats van de leden van het Oranje-Comité onder leiding van den Heer Burgemeester dezer gemeente. De Commissie bestond uit de heeren E. Sluymers, K. van der VeldeD, B. Roza, N. v. d. Maaden, E. de Graaff en G. Zoon. Tevens waren tegenwoordig de dames Geertr. Furster, Gjjsb. Furster, Ant. Krop, Nesia van Wyk, Pieternella v. d. Maaden, Cor. Vos, Ant. vau Wyk, Wilhelmina de Graaff, Arida v. d. Mooren, Wilh. Schouten, Lina van Ryswyk en mej. Joh. van Wijn gaarden, welke de gelden verantwoorden van de gehouden collecte, als bydrage van het Huldeblyk dat H.M. de Koningin en Z.K H. zal worden aangeboden. Terwijl het zoontje van R. Bouman zich in den winkel van G. de Bruin bevond werd onderwijl het belastingplaatje 1926 van zijn rywiel gestolen. Van de(n) da- der(s) is niets bekend. Waspik. Na een keurige inleiding van den Voorzitter, den heer J. Smits, die met den secretaris een duidelyk over zicht gaf over de afgehandelde zaken in 1925, werd door de R.K. Werkliedenver- eeniging besloten mede te protesteeren tegen de hier ingevoerde straatbelasting. De oprichting van een ziekenfonds werd in studie genomen. Ontwikkelingsavonden zullen, ondanks het vergevorderde winter seizoen, nog gehouden worden. Onze R.K. Werklieden vereeniging begint te bloeien. Het ledeDtal groeit en er komt meer be* zieling. Betreurd werd echter, dat som migen zyn toegetreden tot eene particuliere werkeloosheid- en ziekteverzekering, waar door hun eigen stand wordt tegengewerkt. R.K, Werklieden vereeniging, blyft trouwe leden en 't zal U goed gaan, U en Uwen stand. Woudrichem. Vrijdagavond hield in café v. d. Wiel de afd. Woudrichem v. d. Bond van melkveehouders een druk bezochte ledenvergadering. Van het bestuur was alleen het lid A. B. Holster afwezig. De Voorzitter, de heer C. M. Schaap, heette allsn welkom en gaf, nadat de no tulen waren gelezen en onveranderd goed gekeurd een relaas van hetgeen de laatste dagen het bestuur had ondervonden. Het betreft hier de stopzetting van de melk- ontvangst te Gorinchem vat) N.V. Galak Cond. melk Co. te Rotterdam, terwyl het contractjaar nog niet geëindigd was. De reden was in de kennisgeving niet ge noemd, men had de melk overgegeven aan een andere fabriek, dat was alles. In een latere-bespreking met een vertegenwoor diger van Galak, werd dan ook de duurte der melk genoemd, maar ook zou het be stuur en in hoofdzaak de Secr. pen.m. de heer de Lorm door zijn onaangenaam op treden de oorzaak zyn. De heer de Lorm nog van andere zijde hierover aangevallen verklapte toen iets dat hy van plan was geweest geheim te zullen houden. Voor eenigen tyd was hij n.l. door den Directeur van Galak uit- noodigd tot een kleine bespreking. Daar was hem toen het aanbod gedaan, dat hij doorloopend voor zijn eigen melk Haagsche kringprijs kon ontvangen of in eens 100 gulden in contanten per jaar mee t.aar huis kon nemen, zulks voor zijn reis en om dan als vertrouwensman voor hun te zullen optreden. De heer de Lorm gaf echter te kennen, dat zijn functie hem niet toeliet daarvoor gelden van een fabriek aan te nemen en wees daarom het aanbod van de hand. Overigens had alles een normaal verloop totdat het bewuste bericht kwam. Terwille van de leden is nog beproefd den Direc teur ie bewegen op zyn besluit terug te komen, maar toen hy daarop het antwoord schuldig bleef, heeft hy den voorz., nadat deze hem had opgebeld, medegedeeld, dat hij in deze definitief geen melk meer zou koopen. Deze mededeelingen wekten groot opzien bij de leden. Zij zouden niet dulden, dat hun secretaris tegelijk de vertrouwensman van een fabriek zou zyn. Ook verzette men zich tegen de overgave aan een andere fabriekmen koesterde thans de vrees, dat een ander in deze streek, voor ver trouwensman dienst doet, en de 100 gul den zou opstryken. Besloten werd met op 1 na algem. stemmen aan Galak te verzoeken het con tract als geëindigd te beschouwen en de melk daarna zoo mogeljjk over te brengen naar Nieuwendyk. Het bestuur en inzonderheid de secre taris wordt hulde gebracht voor zyn op treden en betrouwbaarheid voor de afdee- iing. De Secretaris acht hiervoor geen dank verschuldigd, hy meent niets meer dan zyn plicht gedaan te hebben. Door de heeren J. M. Kentie en P. van Vugt J.Wz. wordt daarop de rekening over 1925 nagezien en na een kleine w.jziging voor in orde geteekend. Een voorstel van een der leden om den secr. pen.m,, die al zijn werk belaogloos verricht, een geschenk aan te bieden, wordt met algem. stemmen aangenomen. De heer de Lorm dankt de heeren voor het in hem gestelde vertrouwen en dankt by voorbaat reeds voor het hem wachtende geschenk, dat thans door hem met liefde zal worden in ontvangst genomen. Niets meer aan de orde zynde sluit de Voorzitter de vergadering. Op Donderdag 28 Jan. a.s. 's avonds 7 uur, hoopt op verzoek der Chr. Jong*- vereen. alhier in de Ned. Herv. kerk op te treden, Ds. Is. Vooreteegh uit Katwyk aan Zee. OnderwerpvStandvastigheidc. Deze lezing was eerder door omstandigheid uitgesteld. Door den Raad werd Woensdag in zijn vergadering benoemd tot Gem.opzichter, de heer G. Struik alhier. le. Ik heb van iemand geld te goed, die, niettegenstaande een goed weekloon verdient, weigert te betalen. Hoe kan ik die voor mij het voordeeligst vervolgen U zult eerst een vonnis van den rechter moeten hebben. Is het te vorderen bedrag meer dan f 200 dan moet dat vonnis ge «vezen worden door de Arrondissements-Rechtbank en moet U zich wenden tot een procureur, is het bedrag f 200 of minder dan moet de Kantonrechter vonnis wijzen en moet U den Deurwaarder by het betrokken Kantongerecht maar in den arm nemen. De kosten van de procedure komen als regel ten laste der party, die het proces verliest. Of U de procedure zult winnen, kan vooruit moeilijk worden gezegd. 2e. Kan by zoo iemand beslag op een gedeelte van het loon gelegd op de wyze zooals dit met achterstallige belasting ge beurt. Indien U vonnis hebt gekregen en de vordering U is toegewezen, dan moet het vonnis worden geëxecuteerd, d.w.z. ten uitvoergelegd, indien de schuldenaar niet vrywillig betaalt. Bezit de schuldenaar roerende of onroerende goederen dan kan daarop beslag worden gelegd en kunnen die goederen in het openbaar worden ver kocht. De kooppenningen moeten dan dienen om daaruit uwe vordering te vol doen en bovendien om de kosten van procedure, beslag en verkoop te betalen. Wilt U liever loonbeslag, d.i. beslag onder derden laten leggen dan beslag op de roerende of de onroerende goederen van den schuldenaar, dan kan zulks evengoed. Evenwel is dit bealag slechts beperkt op het loon van den arbeider toegelaten. De wet zegt n.l., dat het onder den werkgever, op het door dezen aan den arbeider verschuldigde loon, gelegde beslag, niet verder geldig is dan tot l gedeelte van het in geld vastgestelde loon, indien dit loon f 4 of minder per dag bedraagt. Ten aanzien vsn ebn arbeider, die meer dan f 4 per dag verdient, wil de wet, dat van zyn loon een gelijk bedrag onvatbaar voor beslag blyft als wanneer hy f 4 per dag verdiende. Voor het leggen van be slag moet U zich tot den Deurwaarder wenden. 3e. Kan ik my (eventueel) op het adviea van Uwen Rechtskundigen mede werker beroepeo, wanneer diens advies door andere »Rechtsliedenc niet wordt gedeeld (en derhalve voor mij nadeelig zou uitvallen), daar ik op diens advies tot ver volging ben overgegaan Z. V. U kunt zich gerust beroepen op boven staand advies van onzen rechtskundigen adviseur. 's BOSCH, 20 Jan. Op de markt van heden werden aangevoerd 1073 stuks, 518 stuks hoornvee, 369 biggen, 56 zeugen, 45 schapen lammeren, 85 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f 280 f 455, kalfvaarzen f 270 a f 435, magere ossen en koeien f 140 a f 260, vette ossen en koeien le kw. 57| 2e kw. 50 ct. p. p., pinken f 125 k 1200, zeugen f 110 k f160, biggen f 2.75 f3.p. w. schapen f 20 k f 40, lammeren f af Handel vetvee traag, overigens redelijk. Be Retterdansche eimeiling Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren f 8.15f10 45 Idem (klein) f 7.10 f 7.85 Eendeieren f9.65f 10.00 GORINCHEM, 18 Jan, Op de veemarkt waren aangevoerd 145 runderen, 4 nuch tere kalveren, 348 overloopers, 356 biggen, De volgende pryzen werden besteed zware kalfkoeien f 400f 500 melkkoeien f300-f375; kalfvaarzen f180—f275; guiste vaarzen f 150—f 200 pinken f 100 f 150 graskalveren f f nuchtere kalveren f 18 f 25, overloopers f 30f- 50 biggen f 14—f26. Het Kon. Ned. Landbouwcomité heeft besloten een adres aan den Minister van Financiën te zenden, waarin zal worden verzocht Germisan, het belangrijkste ontsmettingsmiddel van zaai- en pootgoed, vrijdom van invoerrecht te verleenen. Een mooiere aanbeveling kan zeker niet aan een handels artikel worden gegeven. Germisan zal binnen enkele jaren voor den modernen landbouw onmisbaar zijn geworden." EN De modellen 1926 met nikkelen radiateur en fijne kleurencombinatie hebben een fraai uiterlijk, en zijn voorzien van ballonbanden en van de allerlaatste en meest practische verbeteringen. let itrtwU „De Veldpos HEIGE (BE af*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11