Möller Schreuder Nouveautés in Corsetten SANGUINOSE SANGUINOSE T manufacturen, Bedden, Tapijten, Damesconfectie, ginderconfectie, Dames- en Kinder-Hoeden, Lingeries, Mode-Artikelen, Garneering, Garen, Band, Naaistersfournituren. Parfumerieën, Toiletartikelen G-roote sorteering. - - Ingezonden. Marktberichten Modemagazijn MARIE DERICKS HANDEL •g-hertogenbosoh. eindhoven. Firma L. J VEERMAN, Botermarkt, HEIJSDEN >Is het den minister bekend, dat 16 boeren zyn gearresteerde etc, etc. »Kan de minister mededelen op wiens last die arrestatie plaats vond lis de Minister niet van oordeel, <1at het tactischer ware geweest, wanneer men de boeren, inplaats van ze te arresteeren, naar bun boerderijen had laten gaan, teneinde huis en hof te beschermen tegen het nog steeds wassende water Van tact gesproken Er is verschil tusschen tact in een loop graaf in een gevaarlijke boot, op een modderigen dijk, tegenover onwilligen en tact op een trijpen stoel met pubiiciteitsbedoelingen of die van het slaan van politieke munt uit de jammer en nood van anderen. Tusschen daden en gemakkelijke critiek. Verheffend is het niet. Ander voorbeeld Ik heb behalve de Koningin op dyken in regen en stormgetij, tot aan de enkel3 in modder, ministers zien staan. Aan het front 1 En, een dier ministers, de minister-president, de Heer Coljjn, ver telden journalisten, vertelt mij, in een korte haastige rustpauze alvorens weer naar ander front te gaan, precies op den tweeden dag van den watersnood, op een oogenblik dat de schade nog lang niet is te overzien, zijn eerste impressies. Hy heeft geen tyd woorden op trijpen stoel te formuleeren, mooie woorden, gezwollen woorden, fraces van meevoelen hij zegt kernachtig, kort en haastig en juist. Met nadruk op, indien zich geen nieuwe complicaties voordoen 1 Tweemaal herhaald. Hij doet nog meer Een paniekstemming dreigde over het land te gaan. Zijn allereerste taak moet zijn om die te bezwereu I De toestand, besluit hy, is droevig, maar ik acht ttem niet van dien aard, tenzij zich nieuwe complicaties voordoen, dat het een nationale ramp zal worden. De complicaties gaan zich «oordoen.... Dan springen de critici, ver achter het front, ver van de modder, ver van eigen indrukken op de veeren van hu» trijpen stoel en schrijven gewichtige regels vol, verwijten den minister optimisme en nog andere dingen, verzwijgen de voor behouden complicaties Politieke tegen standers, die zich als rechters opwerpen en politieke munt slaan uit den nood en jammer van anderen. Eeuwig zelfde ver schijnsel 1 De menschen aan het front en die er achter De voorvechters In de modder en i* critici op het trijp. Het doet zich alle eeuwen voor En ook thans. Maar waardig en verheffend is het niet!c Bovenstaande kan nog eens te pas komen als de plaats gehad hebbende waterramp, ook door de verslaggevers, al lang is ver geten. wordt deze rekening goed gekeurd. Bespreking aangaan van een kas- geldleening. De heer Schreuders meent, dat men hier weinig over behoeft te spreken. De heer v. Andel zegt, dat men moet trachten de zaak op te lossen. Men kan beter bij een persoon schuld hebben dan bij verschillende. De heer v. d. Pol acht het on houdbaar dat menschen over 1924 nog geld van de gemeente moeten hebben en dat de Burgemeester bv. nog over een geheel jaar met zijn traktement achter is. De raad mach tigt hierop B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening groot ten hoogste f 4000, rentende hoogstens 55 pCt. B. en W. geven de verzekering dat wanneer met f 3500 volstaan kan worden zij geen f4000 zullen leenen. Bij de rondvraag zegt de heer Schreuders dat er geruchten zijn rondgestrooid dat de raad zich aan grove nalatigheid heeft schuldig ge maakt ten opzichte v. h. verhaal der ten opzichte van het verhaal der pensioensbijdrage der gem.-ambtena ren en dat de gemeente daarmede een voordeel van' 5 a 600 gulden zou hebben behaald. Spreker vraagt of dit geheel waar is, immers tot 1925 hebben Ged. Staten nooit toegestaan meer dan 35 pCt. te verhalen, niet tegenstaande bij de wet is geregeld dat 85 pCt. verhaald mag worden. De gemeente zou dus geen f 600 doch slechts f 200 voordeel hebben gehad, omdat het bedrag zoo gering was, heeft de raad gemeend de amb tenaren daarvoor niet lastig te val len. Het verwijt dat de gemeente dit jaren zou hebben laten voortbestaan is onwaar, zoodra de gemeente het recht tot verhaal kreeg is het gem.- bestuur aan het werk gegaan. De heer v. d. Pol merkt op dat de raad in 1920 reeds getracht heeft, de pensioenstorting te verhalen, doch Ged. Staten weigerden steeds dit goed te keuren. Dhr. Schreuders hoopt, dat parti culieren in het vervolg voor dat zij praatjes rondstrooien eerst beter zul len onderzoeken wat er van waar is De heer Smits gelooft dat die par ticulieren minder verstand bezitten, dan zij zelf denken te bezitten. Daar niemand verder het woord verlangt sluit de Voorzitter de ver gadering. om tegen verhooging der belasting te zijn, al is hetwel waar dat ieder geneigd is zoo weinig mogelijk te betalen. Smits. Als het er van af moet han gen dan zou ik wel een f 25 belasting meer willen betalen, als wij daar mede onze zelfstandigheid konden behouden. Het is niet zoo lollig ais men later door Wijk komt en men wordt dan nageroepen, daar gaan de armoedzaaiers, die wij hebben moeten helpen. Schreuders. Het is niet zoo. Wijk heeft een schuld van f 80.000, maar heeft het daartegenover ook f 80.000 aan bezittingen? Wij worden ver- eenigd om samen de lasten te dra gen, als wij bij Andel werden ge voegd dan was het iets anders. Wijk neemt ons niet alleen om ons te helpen, doch wordt er zelf ook mee geholpen. Dat verstandige menschen in Wijk zoo iets zullen doen, neem ik niet aan. Voorzitter. Of je met Wijk of met Andel wordt vereenigd dat blijft het zelfde, Andel heeft ook een schuld van f 60.000. Schreuders. Daar staan groote be zittingen tegenover. Voorzitter. De eigendommen van Wijk vertegenwoordigen zeker ook een waarde van f 80.000. Smits. Wij 'moeten eerlijk zijn. Wijk heeft zijn eigendommen en zijn electrisch licht. Hadden wij besloten tot electrisch licht, dan hadden wij er al lang onder gezeten, en inWijk hebben ze den kop toch steeds uit den strik kunnen houden. Hier heb ben wij géén licht en zitten reeds twee jaar in den put, waar zouden wij geweest zijn, als wij het licht er ook nog bij hadden gehad. Secretaris. Dan waren wij er niet meer geweest. Voorzitter. U drukt het goed uit, ze hebben te Wijk den kop uit den strik kunnen houden, maar daarme de is ook alles gezegd. Hierop wordt het voorstel van vereeniging der 'gemeente Veen mei de gemeente Wijk en Aalburg in stemming gebracht en aangenomen meit 6 stemmen voor en, t istem tegen. De heer J. v. Ballegooijen stemde tegen, omdat hij niet kan inzien dat het er beter op wordt. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur. Als 'bijdrage van de ge meente komt 'onder de ontvangsten een bedrag voor van f 2000. De uitga ven bedragen 'f 2200, waarvan f1900 aan bedeeling. Met algem. stemmen (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), 's BOSCH, 3 Febr. Op de markt van heden werden aangevoerd 1305 stuks. 696 stuks hoornvee, 409 biggen, 83 zeugen, 38 schapen lammeren, 79 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f 285 f 465, kalfvaarzen f 275 a f 440, magere ossen en koeien f 140 f 260, vette ossen en koeien le kw. 56 2e kw. 49 ct. p. p., pinken f 135 k f 200, zeugen f125 k f185, biggen f 3.254 f 3.75 p. w. schapen f 20 k f 45, lammeren f af Rundvee stugge handel. Varkens willig, hooge pryzen. GOR1NCHEM, 1 Febr. Op de veemarkt waren aangevoerd 190 runderen, 5 nuch tere kalveren, 325 overloopers, 470 biggen' De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 400f 525 melkkoeien f300f400; kalfvaarzen f180f300; guiste vaarzen f 150f 200 pinken f 100 f 180 graskalveren f f nuchtere kalveren f 18 f 30, overloopers f 30f 50 biggen f 16 f26. ROTTERDAM, 2 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 189 paarden, 9 veulens, 981 magere runderen, 680 vette runderen, 162 vette kalveren, 1244 nuchtere kalveren, 86 graskalveien, 46 schapen of lammeren, 131 biggen, 8 bok ken of geiten, 80 overloopers. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f320 525, kalfkoeien f330 525, stieren f140-500, pinken flOO 150. graskalveren f60 120 vaai-o-n f150240, paarden f250350, shcht- paarden f 100175, hitten f100200, veulens f60100, biggen f 1627 mggen per week f 2.253.00, overloopers f 27 43, fok-nuchtere kalveren f 2030, slacht- nuchtere kalveren f 1817. Jan Critiek Jan Kordaat en »In de modder aan het front stonden de mannen, die voor de goede zaak vochten, op het zachte trijp, ver er achter, zaten zij, die critiseerden. Het is altyd zoo geweest in de geschiedenis der volken, die eeuwige stryd tusschen modder en trijp. Thans weer datzelfde in onze worsteling met het water. Ik heb ze gezien, staande tot aan hun middel in het water, of worstelend met golven, die hoog over de vletten en pontons sloegen, baggerend in modder langs de dijken, om menschen en vee te redden, onverschillig of ze reeds vier en twintig volle uren dienst deden, verkleumd, moe, doorweekt, maar vol yver dat keur korps van onze Marechaussée's En ik heb ze ook gezien, toen ze zelf in gevaar, moesten worstelen met onwillige boeren, ofschoon de dood voor hun gansche gezin, vrouw en kinderen dreigde, weigerden de bevelen der marechaussée's op te volgen, om hun huis te verlaten en aldus in kop pige» eigenzin het leven van anderen in gevaar brachten. Ja zelfs menschen, die onder deze treurige omstandigheden in bezit waren van goederen, waarvan zij de her komst niet steeds konden bewijzen. Het waren gelukkig de uitzonderingen maar ze waren er. En de marechausséa's waren er ook, om zè desnoods met geweld en arrestatie tot beter inzicht te dwingen, hen tot den vergeten plicht te roepen, bijna meestal met eigen levensgevaar bij snel wassend water, doorweekt, verkleumd, bemodderd. De echte strijders. En op trijpen stoel zit een Kamerlid, dat zeker niet doorweekt, bemodderd op die dijken stond, en in de booten menschen redde. En achter een kop koffie stelt hy de schriftelijke vragen aan den Minister van Justitie op WASSCHEN EN REPAREEREN ONTVANGEN 's-BOSCH CORSETTEN NAAR MAAT Zuiver Plantaardig Versterkings middel. Wanneer gij in deze zware tijden de verschijnselen bespeur, van anaemie en van neurasthenie, te weinig bloed en arm bloed, zenuwzwakte dan moet gij, nu vooral, bijtyds daar wat aandoen. Zyi uij lusteloos? Uw eten smaakt U niet Gij slaapt slecht in wordt wakker zonder uitgerust te zijn hebt hoofdpyn, sui zingen zijt gedurig vermoeid Dan is voor U de MÖIIERS5CHREUDER rwlUfACTUREN het middel dat U spoedig de verloren krachten hergeeft en de zenuwen versterkt. Sanguinose wekt den eetlust opbevordert een diepen, gezonden, verkwikkenden slaap en grijpt met vaste hand in die reeks van treurige verschijnselen die anaemie (bloedarmoede) en neurasthenie (zeuuwzwakte) vergezellen. Tweemaal per dag. een eetlepel is voldoende. Prijs per flesch f 2.6 fl. f 11.12 ff. 21. WACHT U VOOR NAMAAK. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co.. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Bovendien 5 pCt. Korting, dus voor 20 gulden aan Bons 1 gulden terug. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel van de De goedkoop* hoestmiddel- /fpfV Jygj tjes -welke men gewoonlijk ÊjF* fif te baat neemt, genezen den hoest niet: ze onderdrukken u!\ hoogstens de verschijnselen. Neemt toch de Abdijsiroop te baat het krachtig werken- de, beproefde kruidenmiddel en U zult zien hoe ®gauw U Uw verkoudheid kwijt is. click Vamcts sBosc,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11