voor het Land van Heusden en ftltena, de Langstraat en de Bommelerwaard. So. 4575 Vriidan 5 Fehruari Kinderrubriek Ingezonden Parijsche Modebrieven JmMIiKj hebben we u ke pijn in Uw buik. En het smaakt heel bitter ook. Proeft U maar. De dokter nam een scherp mesje uit zijn medicijnkist en gaf een klein sneetje in zijn arm. Nu nam hij een leege kokosnoot waaruit de koning altijd dronk en liet daarin een paar druppeltjes bloed vallen. Maar tege lijkertijd deed hij er, zonder dat ie mand het merkte, een van zijn bit terste poeders uit zijn medicijnkistje in en reikte daarna den kokosnoot aan den koning over. „Zie hier mach tige koning der nikkers van Zoeloe- land drink maar eens een slokje van mijn bloed. De koning nam den kokosnoot aan en dr$yik alles met een teug leeg. Hij liKte eerst zijn lippen af. Maar het volgende oogenblik sprong hij drie meter hoog in de lucht, ter wijl hij brulde als een dolle leeuw. Oei, oei, oehoe, oehoe, jammerde de koning terwijl hij wild in het rond sprong, alsof hij op spijkers trapte, en terwijl hij met alle twee zijn handen over zijn buik wreef. Dokter Bruispoeder lachte in zijn vuistje, maar hij liet niets merken. Ziezoo, dacht hij, nu zullen ze me wel niet opeten. Hij deed zijn me dicijnkist dicht en wilde vertrekken vast overtuigd dat de nikkers niets meer van hem moesten hebben, toen de nikkerkoning uitriepBlanke man moet hier blijven. Wij hem niet op eten, hij te bitter. Maar wij hem zul len geven ,aan mijn vijand, koning Hikidoeloe. Vier nikkers pakten den ongelukki gen dokter beet, bonden zijn armen op zijn rug en gaven hem zoo over aan een jongen neger die hem naar den viiand van den nikkerkoning moest brengen. De neger hield het touw stevig vast, zoodat de dokter niet ontsnappen kon en zoo gingen ze het donkere bosch in. Na een half uurtje 'hield de nikker stil. Blanke inan ken mij niet meer: vroeg hij zacht. De dokter sprong op van vreugde, want dat was de stem van den neger ,dien hij in Am sterdam een gulden had gegeven. Ja, ja riep de dokter, jij had ver leden jaar in Amsterdam een gul den verloren, p, brave Zoeloenikker, laat me asjeblieft vrij, dan krijg je er nog een. De nikker grijnsde, en sneed het touw door zoodat de dok ter weer vrij was. De dokter was heel dankbaar en gaf den vriendelij ken neger een rijksdaalder en een spiegeltje, waarmee deze dolblij was. En nadat de nikker hem nog den weg gewezen had naar de plaats, waar de blanken woonden, verdween de dokter in het donkere bosch. Hij was gered. Of hij dat ver schrikkelijke beest later nog gevon den heeft, dat dier met den leeuwen kop en de pooten van een giraffe^, dat weet ik niet. is deze gemaakt van de stof der japon en meteen als hals-afwerking bedoeld. Dikwijls echter ook is 't een losse strik van zijde of fluweel in de kleur van het toilet. Op onze tweede afbeelding ziet ge een heel origineele strik van zwart satijn, door een gesp bijeen gehouden met één groote lus en een nangend eind. WILHELMINE. kort bontmanteltje, dat van achteren langer is dan van voren en aan de zijkanten rond is weggesneden. Het manteltje is meestal met bedrukte zijde in een klein dambord, patroon gevoerd. Een van de beide kleuren is dan die van den rok. Een aardige garneering voor een baltoilet je, maakt ge van lint. Ge neemt smallle sa tijnen lintjes in afloopende kleuren, van don kerrood tot roze bijv. of van violet tot mauve. Deze linten - ongeveer vijf in getal - zet ge onder elkaar langs den rokrand en langs de mouwen. Een japon van het voripe jaar zal door deze garneering een modern nootje krijgen. Vooral op een wit of een zwart toi let doet zoo'n kleurengamma heel mooi. We bezochten gisteren de Egyptische af- deeling van het beroemde Louvre-museum. We bewonderden de eigenaardige goden ge stalten van bovenmenschelijke grootte, de derlijke sphinxen, de prachtige uitdrukkings volle pharao-koppen. Op onze tocht door de tallooze zalen kwa men we ook te staan voor een beeld van 'n Egyptische prinses uit de oudheid. Wat ons hier sterk opviel, was, hoeveel de tegenwoor dige mode aan de oude Egyptische kleeder dracht ontleend heeft. We zien hier een slanke, tengere gestalte met een kort-gelokt pagekopje. Ze is gekleed in een eenvoudig, rechtlijnig, aansluitend kleed met korten rok korte mouwtjes en ronden hals. Daar het een oud, verweerd beeld was, viel van de versieringen niet veel meer te zien. Maar wel kwamen we tot de overtuiging, dat de moderne vrouw, wat kleeding betreft, haar Egyptische zuster van vóór twee duizend jaar niet zooveel vooruit is als men zou den ken. Dat franjes in alle moge- lijke genres, lange en kor- l tT" f' *e' dikke en /tv de of'fluweel, van goud-, -rvl iv'U'i zilver of me- taaidraad als iWJm A/V versiering aan - Wmffi japonnen ge- j Ijfar I bruiktworden Jm 11® al eens ver- teld. Een heel i W. aardige toe- I PjliW V-< passing van !ffiF «Bk deze luchtige «K wapperende i l f garneering MP* ziet ge op onze /«P\m. eerste teeke- ning. Het •t |p!|]||t rechte, groen V]\ 55 ym blauw zijden japonnetje is f F 1 hier geheel ll W met zilver I A V\ franje behan- M) xj gen". Eerst vinden we een lange franje- stroo die van de schouder kruislings naar de heupen gaat. Vervolgens komen nog drie franje strooken op den rok voor, alle van voren in het midden puntig opgenomen, wat een bijzonder pittig effect maakt en de slanke lijn zeer bevordert BEHOORENDE BIJ HET Beste kinderen Hier zijn de oplossingen van de raadsels van verleden week: 1. Een dobbelsteen. 2. Een leugen. 3t Het zonlicht. 4. Neushoorn (hen, Rus, oor, neus). Nieuwe raadsels.: Op de eerste regel staat denaam van een voorwerp, waarnaar jullie dikwijls kijkt, wanneer het tegen de vacantie loopt. Op de tweede regel staat een plaatsje in Noordholland, dicht bij Amsterdam, waar veel bloemkweekers wonen, op de derde, den naam :van iets dat licht geeft, op de yierde een vlug diertje, dat in de bosschen leeft, op de vijfde, het zwaarste dier ter wereid, op de zesde een maand van het jaar, op de zevende iets, dat slordige kinderen aan hun boeken maken, op de acht ste een stad midden in Limburg. De beginletters van elk woord, van bo ven naar onder gelezen, vormen sa men het woord op den eersten regel. 2. Wat ziet men niet, als men ziet enj wat ziet men, als men niét ziet? 3. Wat staat er precies midden in Utrecht? 4. In den volgenden zin staan 2 fouten. Welke zijn dat? „Neen, zeide Willem de Zwijger tot den stoker, keer terug naar Uw schip en zeg den kapitein, dat ik hein wel telegrafisch "zijn bevel zal sturen." Oom Karei. Het avontuur van Dokter Bruispoe der in Zoeloeland. Vervólg en Slot. De twee negers voor het hutje van dokter Bruispoeder maakten het deurtje open len trokken den dokter naar buiten. Even later stond deze in de groote hul van den nikkerkor ning, die jammerde en schreeuwde. Hij had een heele dikke wang en de dokter zag dadelijk, dat de ko ning vreeselijke kiespijn had. „Blan ke man, toovermiddel' jammerde de ning, terwijl hij op den medicijn- trommel van den dokter wees. De dokter begreep het dadelijk. De nikkers hadden wel eens ge hoord, dat de blanken de zieken konden genezen en daarom liet de nikkerkoning hem halen. Wacht dacht de dokter, laat ik hem goed helpen, misschien geven ze me dan uit dankbaarheid de vrij heid terug. Hij opende dus zijn me dicijnkist ,nam er een kiespijninid- del uit ten liet den nikkerkoning dat inslikken. Zoodra dat gebeurd wa.s, bedaarde het gejammer van den ko ning en Vijf minuten later was alle pijn weg en grijnsde hij van plezier. „Pijn weg, jij groote toovenaar, ikke jouw erg dankbaar", riep de koning uit. De dokter was erg blij, dat hij den koning zoo goed had kunnen helpen, en nu dé koning zoo dankbaar was, geloofde hij vast en zeker dat de nikkers hem vrij zou den laten. Maar de nikkerkoning ver volgde: „Ikke zoo blij, ikke nu weer lekker kan eten. Blanke man zal be- poond worden. Blanke man nu mag kiezen, hoe ikke hem opeten, gebak ken of gestoofd; De dokter schrok. Hij werd dus toch opgegeten. En nu hij de koning van zijn kiespijn verlost had, zou dat nog eerder gebeuren dan de nik kers zelf gedacht hadden. Hij be dacht dus teen list. Hij trok een heel bedroefd gezicht en zei tegen den koning: Machtige koning der nik kers van Zoeloeland. De blanke too venaar is heel blij, dat de koning der Zoeloenikkers hem voor ontbijt wil opeten. Dat is een groote eer. Maar één ding is jammer, o machti ge koning, de blanke toovönaar heeft vergiftig bloed. Als u een druppeltje daarvan opdrinkt krijgt u vreeselij- Als het weer niet zoo heel erg koud is, waardoor we wel genoodzaakt zijn onzen hals met warm bont te beschutten, zoo is 't wel Kalihoudende kunstmest up Klei? Het is al meermalen voorgekomen dat door mij proeven werden ge nomen met kalibemesting op klei. De resultaten, die daarmee werden verkregen, waren van dien aard, dat het hut van zoo'n bemesting op be doelde grondsoort in vele gevallen zeer in twijfel getrokken moet wor den. Dit jaar zijn er op mijn verzoek weer kalibemestings proeven geno men te Meeuwen in 'tLand van Heusden en te Fijnaart. Op geen van deze twee plaatsen was van de werking van de kali iets te bespeu ren. Toch wordt er door diverse per sonen steeds propaganda gemaakt, voor 't gebruik van genoemde mest stof op de kleigronden en misschien breidt deze wijze van bemesting zich ook steeds meer en meer uit. Aange zien ik echter van meening ben, dat een en ander gemakkelijk tot eene sterke overdrijving aanleiding geven kan, zou het mij zeer aangenaam zijn als op verschillende plaatsen in de kleistreken eenige landbouwers zich bereid verklaarden om in overleg met mij, nog eens 'n kalibemesting- proef op de klei te nemen. Van hen, die dit wel willen doen, zou ik gaar ne even per briefkaart vernemen: a. Of men bchten, middelmatig zwaren of zwaren kleigrond heeft. b. Welk gewas men wenscht te verbouwen. c. fWeike kalimest men beschik baar heeft. d. Hoe men zelf voornemens is het land voor het te verbouwen gewas te bemesten. Het is ongetwijfeld van veel belang over dit vraagstuk meerdere goede gegevens te verzamelen. De Rijkslandb. consulent, H. E. HUIZENGA. Breda, 1 Febr. 1926. zoo aardig het nieuwste modesnufje in prac- tijk te brengc1 en een strik aan één zijde vast geknoopt kan buitengemeen chic staan. Soms enkele dagen is u genezen van de hevigste en pijnlijke zweren, bloed vinnen, negenoogen, steenpuisten, open beenen, zwerende borsten, oude en verwaarloosde wonden door de wereldberoemde Oprechte Win- sotner Zalf, ze geneest alle mogelyke wonden, winterhanden en voeten, kloven, barsten, smetten, uitslag, aangezichtspuistjes, huid verschil vering dauw-, baard- en ringworm, fijt, likdoorns en wratten enz. Prijs per bus f 0.75 en f 1.35. Verkrijgbaar by Apoth., Drog. en vele winkeliers. Gen.-Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gron) Een aardige garneering voor bal-toilet. Oude en nieuwe mode. I 1 i I Een strik aan den hals

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5