een He DBST80DE, drachtige varkens CITROEN Automobielen Fa. C. k f en Bed Star Houtverkooping ris m WILLIGE! een partij Zeugen. Een Broedcentralc BR 1ED-EIEREK G-roote opruiming van Schoenwerk. Het beste adres voor reparatiewerk. fi. Tan Herwaarden, Engstraat 76 l li. ian Herwaarden f Vischmarkt 67 f Advertentie». NOTARIS COOL BOUWLAND Notaris COOL Moeders! PUROL Notaris JANSEN verkoopen P J.SCHETSELAAR Spreekuren 94 13 FEBRUARI m Ingezonden. Rechtzaken Ruiterlijke Stand publiek te verkoopen TE KOOP aangeboden: T. VOS, C. BOUMAN, Vragen op rechtskundig gebied Gevraagd publiek verkoopen Door inruiling met: GORINOHEM Pjlijiafo, Vanaf heden tot en met der exploitatie. De heer A. M. Verbeijden opende de vergadering en riep de aanwe zigen een hartelijk welkom toe. Het heeft hem aangenaam gestemd, dat het initiatief tot aankoop van dit monumentale gebouw is uitgegaan van enkele vooraanstaande dames en heeren uit verschillende deelen der voormalige gemeente, buiten de drie protesteerende raadsleden om, waarmede de beste sympathiebetuiging getoond werd. Besloten werd het geheele gebouw in zyrt ouden toestand te handhaven en onmidde- lijk over te gaan tot herstel van het dak en de goten, waaraan sedert eenige jaren niets gedaan is. Tot bestuurleden werden gekozen de heeren R. Middelkoop, A. M. Verheijden en G. A. S. de Bas. Het be stuur zal trachten uit de opbrengst van de huur der benedenwoning het gebouw in stand te houden en zoo mogelijk eenige rente te kweeken. Nadat de heer J Mi chael ieder der koopers nog vereerd had met een mooie groote photografie van het oude raadhuis, welke dankbaar werd aan vaard, werd de vergadering gesloten. Dassen. Op 18 Febr. a.s, hoopt de Herv. Jong. Vereeniging «Emanuek in de Herv. Kerk alhier haar jaarfeest te vieren. Elshont. Zaterdagavond trad in het café van Jan Klerks op de Heer C. Heyne, Karakter-humorist uit 's Bosch, met een programma van eigen creatie en pianobege leiding van den Heer Frans van Zon uit Nieuwkuik. Dat deze soireé nogal in den smaak viel, bewees het talryk opgekomen publiek dat de zaal vulde. De Heer Heijne weet dan ook op eene beschaafde, kiesche wijze den lachlust zyner toehoorders op te wekken. Het is zeker een lofïelyk streven van den Heer Kïerks, om zijne dorpsge noten, die op dit gebied toch al niet ver wend zijn, eens in staat te stellen een vroohjken avond door te brengen. Dat dit nog eens herhaald worde, is zeker veler wensch. 's Gravenmoer. De weleerwaarde heer Ds. Joh. Jansen, die 10 Februri 1901 alhier als predikant der Gereformeerde Kerk werd bevestigd, viert deze week zyn 25-jarig ambtsjubileum. Achtereenvolgens diende hy na 's Gravemoer de gemeaente van Nieuw Buinen, Bierum, Ten Boer en IJmuiden en sedert eenige weken die ta Wierden. Nederhemert. De opbrengst der collecte, gehouden ten bate van de slacht offers der watersnood, bracht in Neder- hemert Zuid-Zijde, Noordzyde en Rietschoof tezamen ruim 600 gulden op. Raamsdonksveer. Het Chr. Man nen- en Dameskoor geeft Woensdagavond een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. De Heer P. v. J. werkzaam op een der Scheepswerven alhier viel van de stel ling en brak daarbij een paar ribben. Met het rooien van de door de Iepziekte aangetaste boomen in de Wil- helminalaan is me begonnen. Velen zijn opgeschreven om geveld te worden. Sprang. Ds. D. v. d. Graaf hoopt in plaats van Dinsdag 10 Febr. zooals we j.l. Zaterdag berichtten Woensdag 17 Fe bruari des avond 7 uur in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier op te treden. Vrydagavond werd onze dorpsge noot P. v. d. Schans tj Besoijen door de auto van den heer Oerlemaos uit Capelle aangereden. Zijn hondenwagen werd deer lijk gehavend terwijl hy zelf op verschil lende plaatsen inwendige kneuzingen op liep. Met de auto vari den heer O. werd hij naar zijn ouderlyke woning vervoerd. Heden is zijn toestand iets vooruit gaande. Veen. De collecte, gehouden voor de door den watersnood getroffenen heeft f 172.opgebracht, die voor het Zilveren Huwelijksfeest voor het Koninklijk Echtpaar f 47,60. Wijk. Gedurende de maand Februari ligt ter gem. secretarie ter inzage de lyst van eigenaars van paarden, opgemaakt in gevolge art. 17 van het Iukwartieringsbe- sluit. Door den heer H. Wolters, onder wijzer alhier is opgericht een kinderkoor met aanvankelijk een ledental van ongeveer 40 kinderen. Naar we vernemen worden in deze gemeente door eenige personen lijsten ge circuleerd met het doel handteekenirigen te verzamelen, om alzoo hun antipathie te betuigen tegen de voorgenomen vereeniging van deze gemeente met Veen, Waspik. De trein van 's Bosch rich ting Lage Zwaluwe, die hier tegen acht uur binnen komt, derailleerde juist tusschen overweg naar Waspik-Boven en station. Naar wij vernemen was de wissel behoorlijk overgehaald. Het ongeluk liep met eenige materiale schade af. De weinige reizigers kwamen met den schrik vrij. De lyn is versperd. Locomotief en voorste wagen staan baiten de rails. Uit beide richtingen worden hulptreinen gezonden om de reizigers te vervoeren. In een gisteravond gehouden ver gadering der stemgerechtigde leden van de Harmonie, werden tot bestuursleden herkozen de heeren A. Brokx-Smits, A. Boom en J. van Velthoven, Wondrichem. Op Donderdag, 11 Februari a.s. des namiddags 7.30 uur zal ddor de Tooneelclub «Onderling Genoegen* onder muzikale leiding van den heer J. A. G. Krielaart eene uitvoering worden ge geven in het sociteitslokaal van den heer P. G. Wilhelm alhier. Werkendam. Naar we vernemen is de opvoering van de onder leiding van Mej. Masséus ingestudeerde kin deroperette Asschepoetster door het Nutsbestuur vastgesteld op Dinsdag 23 Febr. a.s. Dat het Nut van 't Alge meen hier iets heeft aangedurfd, wat door velen onuitvoerbaar werd :ge- acht, verdient toejuiching. Het heeft hiervoor de medewer king wéten te verkrijgen van het Werkendamsch Trio, bestaande uit Mej. Bresier, piano en de heeren Duijne, viool en cello. Waar in Werkendam tot nog toe zoo weinig dergelijke leiding aan kin deren werd gegeven, hopen wij,dat deze avond een phenomenaal succes zal worden, en een volle zaal ook voor anderen een aanmoediging zal wezen, in deze richting voort te gaan. Vrijdagavond zeven uur, zal de ijsclub „Werkendam en de Wer ken'' in het Societeitslokaal van den heer Zwets een algemeene ledenver gadering houden. Trouwe opkomst is^zeer ffp.wensr.ht.- Zaterdagmiddag speelde het te elftal van onze Voetbalvereeniging W. V. V. op haar eigen terrein achter den molen een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen „Sparta" uit Sliedrecht. De stand eindigde met 9—1 in het voordeel van eerstge noemde vereeniging. Zoilichem. Zaterdag j.l. geraakte de motorschipper L. Boon, uit Hardinxveld met een zyner beenen bekneld tusschen zijn eigen motor en die van L. v. Dalen uit Brake!. Met gekneusd onderbeen en ontvelde knie werd hij ter verpleging opgenomeD. Hij had dit ongeval geheel aan zich zelf te wijten. De Ouder-Coromissie der O. L. School verzocht ons dringeed te willen be richten dat Donderdag 11 Febr. e.k. des namiddag om 6.30 uur door haar een ouderavond in de O. L. School zal worden gehouden. Alle ouders en voorstanders van het O. L. onderwys worden uitnoodigd dezen avond by te wonen. fa A Kiespijn en Aangezichtspijn vtrdrijft man tpoadlg mat Mijnhardt's fA SANAPIRIN- Tabletten 75CT. BIJ AP01H. EH ORCGISTÉH (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur, Nog even willen we terug komen op de beruchte Andelsche brieven- zaak. Thans achter deze historie staan de, is het zeer gemakkelijk om de zaak, waarover gedurende anderhalf aar een waas van geheimzinnigheid ing, te becritiseeren. Behalve den reeds genoemde in het verslag van deze zaak, zijn er thans meerdere personen, die er zich op beroemen altijd vermoed te hebben, wie de schrijfster was. Gevoeglijk kunnen we hier toe passen het oud Hollandsch spreek woord: „Profeten die brood eten.'' Scherpzinnigheid van dien aard heeft geen praktische waarde. Alleen het handelend optreden van den Opper wachtmeester heeft klaarheid in de ze zaak gebracht. Behalve hij en zijn helpers was er in Andel absq- luut niemand die deze ontknooping ook maar bij benadering vermoed heeft. We vermoeden dat onze geachte dorpsveldwachter niet zonder reden eheel buiten deze zaak gehouden is. "e geven hem den welgemeenden raad, er zich n& de ontknooping ook maar niet druk meer over te maken. o Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U om eenige plaatsruimte, om het volgende onder de aandacht uwer lezers te brengen. Het schijnt wel, dat het Polder bestuur van het waterschap de Pol der van Genderen zeer slecht bij kas is, want anders, dunkt mij, zou het toch wel iets doen ter verbetering en verharding van den weg van J. v. d. Mooren tot S. v. Rijswijk. Toen eenigen tijd geleden de familie v. R. dokter de Groot midden in den nacht noodig had, moest hij met behulp van planken en door wei landen heen genoemde familie be zoeken omdat genoemden weg een voudig onbegaanbaar was. Tegelijk zij hier een woord van hulde ge bracht aan dr. de Groot uit Dussen voor zijn groote hulpvaardigheid. Moge het polderbestuur dit schrij ven ter harte nemen, dan is voldaan Een abonné. Genderen, Febr. '26. Kalihoudende kunstmest op klei In verband met het ingezonden stuk van den heer H. E. Huizinga, Rijkslandbouwconsulent voor West- Noordbrabant in dit blad van 6 Febr. 1926 onder bovenstaande titel zag ik gaarne het volgende overzicht op genomen Het betreft de proeven door het Landb. Bureau van het Kalisyndi caat genomen onder toezicht van on- dergeteekende in 1924 en 1925, o.a. uitvoerig besproken in de Land- bouwrubriek van dit blad. In 1924 en 1925 werden te samen 11 proeven op klei aangelegd. Alle perceelen ontvingen 600-80Q K.G. Super per H.A. Voor aardap pelen daarboven 400 K.G. Zw. Am moniak. Voor bieten en mangels 600 K.G. Chili per H.A. Elke proef was 10 A. groot. 4 A. boven Fosfor en Stikstof: halve Kaligift (plm. 100 K.G. Kali). 2 A. boven Fosfor en Stikstof: geen Kaligift. 4 A. boven Fosfor en Stikstof: vdlle Kaligift (plm. 200 K.G. Kali). De halve kaligift gaf: 8 maal een hoogere opbrengst, waarvan 6 perc. winst gaven. 3 maal een lagere opbrengst. Volle Kalibemesting gaf: 10 maal een hoogere opbrengst waarvan 8 perc. winst gaven. 1 maal een lagere opbrengst. Alles vergeleken met: Zonder Kali. F. C. HUIJSER, Landbouwonderwijzer. Woudrichem. Hoe groot moeien de mazen van visch- nettea zijn voor het binnenwater dezer provincie, b.v. voor 't vangen van Voorn en Baars. T. D. Voor de visschery in de binnenwateren van de provincie Noordbrabant geldt het volgende met betrekking tot de maat op de vischtuigen. Behoudens het volgende is het verboden te visschen met een vischnet, waarvan de maaswijdte kleiner is dan 55 m.M. De toegelaten kleinste maaswijdte bedraagt o«er den aalzak en het stalnet, alsmede het kruisnet, wanneer hiermede des nachts ge- vischt wordt 20 m.M., het schrobnet, de trommel, de zegen en de vischfuik 45 m.M. alle wargarens 65 m.M. Geen kleinste maaswydte is bepaald voor de aalkubbe, de aalfuik, de gebbe en de mosseiryf als mede het kruisnet, wanneer hiermede over dag geviacht wordt. Uitspraken Recbtba - k. B. A. B., Eethen, beleedigmg Off. v. Just., niet ontvankelyk verklaard H. C. J. Z., Goes, overtr. motor- en rywie<wei, appel Kantongerecht Heusden, vonnis vernietigd, f 5 sub. 3 d. h. Uitspraak Politierechter. J. B. V., Wyk, oplichting, geschorst tot 1 Februari HEUSDEN. Overleden: Johanna van der Pol, 74 jaar, weduwe van Marinus »ati BAjnen. Wilhelrnina de Laat, 91 jaar, wedu we van Hendriku8 A van Sprang. Petronella Bruystens, 83 jaar, weduwe van Marinus van Ooyen. Vier personen verdronken. De Zondagmiddag te IJmuiden binnengekomen Argentijnsche zee sleepboot „Schiffsbau" rapporteert nabij Terschelling een zeelichter tc hebben verloren, die gezonken is. De bemanning bestaande uit vier personen, is vermoedelijk omgek-o men. te ANDEL is voornemens op Vrij dagen 19 Febr. en 5 Mrt. a.s. 11 uur vm. in café KALIS te Andel, Voor den heer H\ Crielaard te Andel c.s. Een best perceel geploegd en ge mest a. d. Zoutendijk in de 4000 mor gen onder Andel, kadaster B. no. 294, gr. 2 35.90 H A. in 2 koopen en in massa. Koop I OostKoop II West. Zie biljetten, gratis verkrijgbaar bij Notaris COOL. Hedenmorgen overleed zacht en kalm, na een kort stondige ongesteldheid, onze innig geliefde oudste Dochter en Zuster, HEILTJE JUSTINA, in den ouderdom van 15 jaar en 6 maanden. Bat zij volmondig ge tuigde naar den Hemel te gaanlenigt onze diepe smart. H. Kujjpers. J. M. Kuypers—de Koning. Justina Knijpers, Gysbertus Kuijpers. Gerritje Kuypers. Elisabeth Kuijpers. Antonia Kuypers. Genderen, 7 Febr. 1926. goed kunnende melken, met MEI of eerder. W. J. W. 0TTEVANGER, Sleeuwijk. te ANDEL, zal voor den heer C. van Andel te Andel, een partij mooie le te Babiloniënbroek bij café Lankhaar op DONDERDAG 18 FEBRUARI a.s. v.m, 10 uur; 2e te Giessen, bij café de Lorm op VRIJDAG 19 FEBRUARI a.s. n.m. 2 uur. Betaaldag 1 October 1926, mits twee goede borgen. 10 pCt. opgeld Contant. Als uw Kinderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 30-60-90 et. kunnen wij de volgende prima gebruikte wagens tot billijken prijs aanbieden Een 5-pers. 6 cyl- Buick torpedo Een 4-5 pers. Star torpedo. Een 4-5 pers. Overland Sedan Een 4-5 pers. Ford Sedan Een 2 pers Citroen Cabriolet CITROËN AGENTEN. Eind 105 110 111-115 Gorinchem Telef. 114. Prima kwaliteit zonder zieken. Direct leverbij by M. BAARS Wzn 's Gravendeel TELEF. INT. 15. Groote Jaarlljksche op Bsrgzioht, Plantloon en Achterste Hoeven. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van de Heeren TIMMERMANS qq. aldaar in het openbaar Op Vastenavond Maandag 15 Februari 1926 v.m, 10 uur precies Een groote partij zware timmersparren, mooie Heinsparren, Opleggers, Hopstaken en Boonsta ken. Voorts Plm. 50 koopen zwaar eiken- berken- en ander schaarhout, staande op de Ka tracht bij Dirk 0erleman8, aan de Spraogsche weg, in de Gazetjes, bij Willem Vermeer, op Plantloon en Achterste Hoeven. Al het schaarhout vooraf te bezichtigen, en Pl.m. 30 koopen drogen mnsterd. Byeenkomst precies om 10 uur op Bergzicht bij Van Spaandonk. Inlichtingen geeft cornelis Boons op Plantloon. te Almkerk, is voornemens pu bliek te verkoopen op DONDERDAG 11 FE BRUARI 1926, a. vm. 10 uur by café C. DEKKER te Almkerk, b. nm, 2 uur bij café J. HER MANS te Hill, Betaling 4 Oct. 1926. Borgstel ling vereischt. Onkosten contant. Langendijk 186 boven Mij. „Pasteur" (of volgens afspraak). heb ik niet, doch wel va/ era prachtcollectie ras zuivere ISLAND REDS, h 1 %S> een per stuk Aanbevelend TOL DRONGBLEJ; Drie Trompetterstraat HEUSDEN, heeft ontvangen alle soorten Groenten in blik Zalm, Kreeft, Sardines, Safde' ringen, Lunchtong, gesnede: Ossetong, Kippenred, Herring? Ansjovisch, Paling, Garnalen. Mosselen in Gelei, potjes Soj; luxe potjes Gembes, matj< i Vijgen, kistjes Vijgen, doosjr Dadals enz. Minzaam aanbevelend. GROOTE SORTEERING LAGE PRIJZEN. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan. AANBEVELEND, OPRUIMIHf Ik

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 3