Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres GAAT GE TROUWEN, voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN, KRISTAL en GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Plaatselijk Nieuws. Ons Devies ,,'f Hoogst in Stijl 't laagst in f rijs" Grootste specialiteit in gelegenheids- kleeding in Gorcumsch Grootste en meest gezochte Kleedingzaak Predikbeurten of IN DE ROUW, of DOET GE BELIJDENIS KOOPT dan Uw ZWART COSTUME op maat en gemaakt, Telefoon 715. Briand, de ministerpresident wel de kwestie van vertrouwen. Vcoraf had de premier duidelijk laten uitkomen, dat, mocht de Kamer het Wetsontwerp doen vallen, het geen beteekende, dat de Kamer het aan de regeering onmogelijk maakte te beschik ken over de dringend-noodige middelen, anderen dan maar moesten probeeren het schip van staat te sturen. Het dreigement van Briand, om, als de Kamer niet met de regeering mee wilde gaan, van het tooneel te verdwijnen, heeft het voor hem gewenschte gevolg gehad de uitslag der stemming toch toonde aan, dat 258 afge vaardigden zich voor en 145 zich tegen de regeering uitspraken. De communisten alsmede rechts meenden de voorstellen in zake de nieuwe middelen niet goed te kunnen keuren, terwijl de socialisten, die blykbaar de verantwoordelijkheid voor een verwerping niet op zich durfden nemen, zich onthielden. Met dit al heeft de regeering tenslotte een succes bereikt, al moet men de be- teekenis daarvan aan den anderen kant weer niet al te hoog aanslaan. Immers de voorstellen, die de regeering aanvanke lijk indiende, zijn geenszins ongehavend uit den strijd gekomen. Verre van dat verschillende onderdeelen ervan zyn hetzij gewijzigd, hetzij verworpen. De toestand is dan ook zoo, dat, gelijk Doumer zelt heeft uiteen gezet, de middelen, welke de Kamer heeft toegestaan, geraamd kunnen worden op slechts 1600 millioen. Dit »slechts« is vooral op zijn plaats, wanneer men in aanmerking neemt, dat het be grotingstekort 4 milliard bedraagt, zoodat de Kamer maar twee vyfde der volstrekt noodige middelen heeft goedgekeurd. Maar de regeering overweegt blijkbaar, dat dit nog beter is dan niets en tevens gaat zij van de overweging uit, dat de Senaat misschien gewiiliger zal zijn en zal aan vullen wat de Kamer, waar de politieke verdeeldheid zich naar hartelust uitleefde, haar onthield, In elk geval worden de regeeringsontwerpen nu ter behandeling voorgelegd aan den Senaat, waarvan Briand verwacht, dat hij zal opbouwen wat de Kamer afbrak. Nu reeds heeft Doumer zich blykens Parijsche berichten in ver binding gesteld met verschillende senaats leden en, naar verluidt, heeft hy te kennen gegeven, dat het voornemen bestaat ver schillende artikelen, die de Kamer heeft verworpen of losgemaakt van den tekst, opnieuw in te dienen. Talrijke senatoren zouden bereid zijn daarvoor te stemmen. Nu heeft de zaak echter wel de bevoegd heid om ontwerpen die door de Kamer zyn verworpen, weder op te nemen, doch mist het recht het inititaief te nemen voor het heffen van belastingen, zoodat de Kamer zich altijd nog zal moeten uitspreken over de middelen, die de Senaat eventueel toe staat. Het behoeft geen betoog, dat Briand by deze gelegenheid de kwestie van vertrouwen zal stellen, zoodat even voordat de maand Februari zal zyn verstreken, uitgemaakt zal zijn, of de r6geering-Briand van het tooneel verdwijnt dan wel er in zal slagen eindelijk en ten langen leste de Kamer er toe te brengen haar goedkeuring te hechten aan de vereischte middelen. Hensden. De Heusdensehe patiënten van dokter Auër hebben zich gedrongen geveeld, den door allen geachten geneesheer bij zijn ver trek uit Heusden een aandenken EOveral verkrijgbaa Tin porceleinen 'pottenj I van 20 Gr, a 0. 1 van 50 Gr. a M rivao 100 Gr. a f I.. Bi ONTBIEDT ONZE REIZIGERS MET DE STALEN. te schenken. Een comité had zich voor dit doel gevormd, dat bij de patiënten een inzameling heeft gehouden. De opbrengst was van dien aard, dat een prachtige kostbare zilveren jardinière en bonbon- schaalije kon worden gekocht, waarvan gisteravond in de Sociteitszaal van het hótel «Het Wapen van Amsterdam* de uitreiking plaats had, en waartoe alle patiënten waren uitgenoodigd. De zaal was flink gevuld toen te ruim half negen dokter Auër met zijn echtgenoote in de zaal verschenen. Namens de patiënten werden zy toegesproken door den Edei- Achtb. Heer H. J. van Eggelen, die ver klaarde dat hem nog nooit een taak zoo zwaar was gevallen als deze. Spr. bracht dokter Auër dank voor alles wat hij voor zijn patiënten heeft gedaan, voor den yver en de toewyding die hij steeds voor hen heeft getoond, voor wie hij steeds op ieder uur van den dag en nacht gereed stond, zonder ooit daarbij een zuur gezicht te zetten. Een schok van teleurstelling, aldus spr., ging door de patiënten van Heusden, toen zy het aanstaand vertrek vernamen en hy kon zich dan ook goed indenken, dat zij zich gedrongen gevoelden den dokter bij zyn vertrek een klein bewys van erkente lijkheid te geven. Hierop richtte zijn EdelAchtbare nog een kort woord tot dokter Auër in zyn kwaliteit als Burgemeester der gemeente. Hij dankte deze voor alles wat hij in het belang van Heusden heeft gedaan, herinnerde daarbij aan de typhus-epedemie van eenige jaren terug. Spr. dankte dokter Auër voor de medewerking, die hij als Burgemeester van hem had ondervonden, die het hem mogelijk hadden gemaakt, die maatregelen te nemen, die in hel belang der ingezetenen noodza kelijk waren. Aan de medewerking van dokter Auër, die het eigen belang ter zijde stelde en aileen het algemeen belang diende, was het te danken, dat de typhus-epidemiö geen grooteren omvang had genomen. Hierop richtte Z.Ed.Achtb, zich tot Me vrouw Auër, die hy dank bracht voor al hetgeen ook zy in het belang van Heusden heeft gedaan. Spr. herinnerde hierby aan de vereeniging Het Groene Kruis, Tuber culosebestrijding,Consultatiebureau, die door hare bemoeiingen tot stand waren gekomen. Aan de Oranjevereeniging, die zoo goed als dood zijnde, door haar nieuw leven was ingeblazen. Spande Mevr. Auër zich ergens voor, dan was men van het welslagen verzekerd. Met den wensch, dat het dokter Auër en zijn Echtgenoote in hunne nieuwe woon plaats in alle opzichten moge welgaan, eindigde spr. en overhandigde daarna de cadeaux. Dokter Auër dankte, zichtbaar aange daan, ook namens zyn vrouw, voor de blijken van achting die hy van zyn patiënten mocht ondervinden. Veel lief en leed heeft spr. in de 8 jaren, die hy in Heusden heeft vertoefd, met zyn patiënten mede gemaakt en als geneesheer heeft hy steeds getracht, onder Gods hulp dit lijden naar zijn beste weten en krachten te verlichten. Hy dankte allen voor de hartelijkheid die hem werd betoond, die hy in aange name herinnering zal medenemen naar elders en die hem zijn geheele verder leven zullen byblijven. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen een plechtigheid, die vooral tijdens de rede van dokter Auër op de aanwezigen diepen indruk maakte, zoodat menigeen onder hen in stilte een traan wegpinkte. Het ga dokter Auër en Mevrouw Auër io hunne nieuwe woonplaats wel. De over tuiging is hun geschonken, dat zij in Hsusden vele dankbare harten achter laten. Almkerk. Als tydelyk onderwijzeres a. d. Ghr. Herv. school alhier is benoemd Mej. Boom van Gorinchera. Als plaatsvervangend Geneesheer heeft zich voorloopig in deze gemeente gevestigd Dr. Sybrandi van Wynjeterp. Op Woensdag 24 Febr. a.s. hoopt het Mannenkoor «Excelsior« alhier, des avonds 7 uur in de zaal v. d. heer C. Dekker een openbare uitvoering te geven. Andel. Zaterdagavond 13 Febr. hield de werklieden vereen. H. E. alhier haar gewone drie maandelyksche vergadering. Te ruim 8 uur opende de voorzitter de vergadering en gaf zyn leedwezen te ken nen dat er nog zooveel leden zyn die zoo laks zyn nooit ter vergadering te kómen met gevolg daarvan, dat trouweleden ook minder ambitie gevoelen om de belangen voor te staan, van de steeds thuisblijvers. Hy hoopt dat er spoedig een beteren geest onder de ledeu mag komen, in het bizon der onder de thuisblijvens. De agenda werd vlug afgehandeld. Het verslag van den Penm. was gunstig te noemen, de kas van het ziekenfonds neemt gestadig in bloei toe. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van een bestuurslid waarin hy bedankte als lid van de Vereen. H. E., echter zonder opgaaf van redenen, wat de Vereen, vreemd vond. De Voorzitter had liever gezien dat de redenen er by vermeld waren want nu kwam het hem verdacht voor, te meer omdat de Vereen, weieens meer leden heeft moeten missen, die gedwongen wer den te bedanken. Ieder is vry als lid te bedanken maar het is dan toch beleefd en aan te bevelen de redenen daarvan op te geven. Daar niemand meer het woord, verlangde sloot de Voorz. met een toepas- selykwoord de vergadering. Het kohier der Hondenbesiasting, dienst 1926, ligt gedurende 14 dagen op de Secretarie dezer gemeente ter inzage. Maandagavond trad alhier iu het gebouw der o.m. Openbare School op Mej. Frieda Katz uit Amsterdam. De zaal was stampvol en de spreekster zette haar onderwerp: «Misdaad en Straf* in duidelijke bewoordingen en met vrouwelyke fijnheid uiteen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door een persoon gebruik gemaakt. We hopen dat het Comité deze begaafde spreekster nog meermalen zal uitnoodigen alhier een lezing te houden. Door E. van Berkel alhier is Jer gemeente-secretarie een verzoek ingediend om vergunning tot het oprichten van een Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij. Op 27 Februari a.s. zal gelegenheid worden gegeven, bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te dienen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Bommelerwaard. De landbouwers in deze streek gaan hoe langer hoe meer den tuinbouw beoefenen. Waren het de laatste jaren vooral aardbeienvelden, die werden aangelegd, dit jaar zullen daarbij komen augurken, wélke teelt vooral door de veilingsdirectie van Zaltbommel wordt aangewakkerd. Capelle. De gemengde zangvereen. «Het Rozeknopje* zal op 10 en 11 Maart a.s. in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier, onder leiding van den heer N, Snyers uit Raamsdonksveer, haar 2e uitvoering geven. Woensdag 24 Febr. a.s. voor leden en geintroduceerden en 25 dezer ook voor leden geeft het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid«, onder leiding van den heer A. Christ, zyn tweede winteruitvoeririg in de zaal van den heer H. Mes aan de haven alhier. Het programma, dat uit een 10-tal nummers bestaat, wordt afgewisseld door eenige voordrachten. Jf.l, Dinsdag bracht Ds. Montfrans, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gem. a. d. Loonschendijk een bezoek aan die gemeente en trad des avonds half zeven voor haar op. Hy bepaalde de talrijk op- gekomenen bij 2 Kron. 33 vers 12 en 13. A.s. Vrydag, 26 dezer, des avonds 7 uur zal de Chr. schoolver. a. d. Loon- schendyk in het schoolgebouw aldaar haar gewone jaarvergadering houden. Agenda 1 Jaarverslagen secretaris en penningmeester, 2 Bestuursverkiezing, 3 Medeelingen, 4 Rondvraag. Drnnen. Pryzen van 18 Goudreinetten I II III Bellefleur I II Geelzuur Spruitjes Witlof Juin Peen Knolraap Alles per K.G. Roode kool Witte kool Savoije kool Boeren kool Alles per stuk. Selderie Prey Alles per bos. Febr. 20—30 10—19 10-12| 22—24 15—20 14—15 25—36 20-28 6J 11 4-4J 1-2 7—10 2-3 2—9 1-3 14—22 12—23 Doeveren. De machinist Blom van het stoomgemaal alhier, laat zyn vry uur niet onbenut. Dezer dagen besteedde hij dit met visschen en had het geluk 4 flinke snoek te vangen. De kleinste woog 3 pond en de grootste ruim 19£ pond. Oudendijk. De muziekver. «Kunst na Stryd* diricteur de heer C. J. v. Dijk geeft Zaterdag 27 Febr. a.s. hare tweede winteruitvoeriiig in de 2de openb. school. Raamsdonksveer. Dhr. J. G. Lank- huijzen Pz. werd met 72 van de 77 gel dig uitgebrachte stammen gekozen tot notabel der Ned, Herv. Gemeente. Sleeawijk. Donderdag 25 Febr. zal de Vrijheidsbond in de openbare school een vergadering houden. Optreden als spreker zal den WelEd. Heer Groenwoud uit Santpoort. Sprang. A.s Dinsdagavond zal vanwege de Gereformeerde zendingsvereen. alhier een openb. vergadering gehouden worden waar als spreker hoojt op te treden Ds. J. Snoek uit 'S Capelie. Werkendam. Heden Zaterdagavond zal het «Groene Kruis« een ledenvergade ring houden in de Nutszaal alhier. Trouwé opkomst i3 gewenscht, Woensdag a.s. zal door de Dorische Bioscoop onderneming «Da Ontspanning in de Nutszaal alhier een filmavond gegeven worden. Als hoofdfilm zal waarschijnlijk opgevoerd worden «Da Spaanscha danseres*. Wy twijfelen niet of ook als vorige malen zullen velen naar de Nutszaal gaan. De predikbeurter, welke door Ds. Overduio, predikant der Geref. Gem., eiken Woensdagavond gehouden werden, zullen tot nader ie bepalen datum niet meer plaats hebben. Woensdag 24 Febr. a.s. zal voor de Herv. Chr. Jongel. en Jongem. vereen. «Maranatha« in de Ned. Herv. kerk spre ken Dr. J. H. Gunning J.Hz. van Bilt- hoven. Onderwerp «Bunyan in zijn leven en beteekenis«. Aanvang 7 uur. De Gem. Zangvereen. «U. d. I.« alhier, zal op het concours dat op Hemel- vaartsdag te Siiedrecht gehouden wordt uitkomen in de Eereafdeeling met als ver plicht nummer »Vrede« van Jac. Hamel en als vry nummer «Vlaarnsche kermist van J. P. J. Wierts. Jammer dat deze vereen, niet over een goed vaandei beschikt om daaraan de be haalde pryzen te kunnen hangen. Misschien vinden eenige ingezetenen het nog wel de moeite waard om deze vereen. 4 op 19 Oct. ^.s. wanneer zij haar 10-jarig bestaan zal herdenken, 'een vaandel aan te bieden. Vorige week vergaderde de ysclub «Werkendam en deWerken* in het sosie- teitslokaal van den heer Zwets. De op komst was zeer groot. Behoudens eenige wyzigingen werd het reglement goedge keurd. Besloten werd 100 obligation uit te geven elk ad f 5.staande de ver gadering werden 43 obligatiën geplaatst. Tevens werd nog 'het besluit genomen om in Sept. of Oct, a.s. een bazar te houden. Uit de aanwezigen werd een commissie benoemd voor het organisèeren van de bazar. Te ruim 10 uur sloot de heer Versendaal, voorz. der vereen, deze ver gadering met een woord van dank tot de aanwezigen voor hun trouwe opkomst. Woensdag j 1. sprak voor het krankzinnigengesticht te Wolfhezen, in de Geref. kerk alhier Ds, Drenth. Ztju Eerw. had tot tekst gekozen Math. 25 31 tot het einde. Op duidelijke wyze werd door dezen begaafden spreker het een en ander over de stichting te Wolfhezen gezegd. Ten behoeve der stichting werd een col- leste gehouden. Het kerkgebouw was flink bezet, 21 FEBRUARI Ger. Kerk, vm. 9,30 u. ds Kapel B'broeknm. 2 u. dr Tjalma Capelle, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Meij«re> Doeveren, nm. 2 u. ds Luttervelt Dussenvm. 9,30 u. ds Lutterveld Geref. Kerk, vm. 9,30 u. ds de Jonge van Lutjegast Genderen, geen opgaaf }8'Gravenmoer, vm. 9,30 u. nm. 2 u. ds Anker Geref. Kerk, vm. 9,30 nm. 2,30 u. ds de Jonge Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 nm. 2,30 u. leesdienst Firma ALPH. HUPSCH zet tot diep in de huid zijne weldadige ge- nezepde_weiking voort en is een ware uitkomst bij rheumatiek. jicht, spit, stijven nek, stramheid. oriliei 9 .r. n i. f i Heusdenvm. 10 nm. 5 u. ds Huijgens Collecte Bewaarschool Ger. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 6 u. ds de Jonge, Lutjegast (Gr.) Aalburgvm. 9,30 u. ds Bus Almkerkvm. 9,30 en nm. 6 u. ds Röth Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Jong Aalstvm. ds de Bres Andel, vm. 9,30 u. ds v. d. Put

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2