Kennisgeving. „Dwars door het Heelal." Kunstbloemen Eigeiffleiiiier ei M Star TeToop STALMEST te koopt Notaris VAN GENDT Weiland verpachting RIJSWAARD, Veen. 32 Koescharen HEROPEND CAFÉ Sproeten SPRUTOL ISZËTT Lithauer poney's landarts F. Orth drachtige varkens. de reclame nette personen, TE KOOP P. VAN DIJK, Schoon maak Notaris COOL INZET. Notaris COOL Notaris COOL BOUWLAND WINSTGEVEND In gezonden Correspondentie Adverteiitiën. de heer Mr. G. 3. Salm, TE KOOP aangeboden: Het Neusje van den Zalm. B. VERSCHOOR, Notaris JANSEN Groothandelaar in M. BAARS Wzn. 's-Gravendeel D. van Wijk - Aalburg. publiek verpachten verkoopen Hypotheken (le en 2e) De dijk van af den Nieuwendijk tot aan Welseind heeft een druk verkeer rnet autobussen. Ten gevolge van dit drukke verkeer en het aanhoudende natte weer, siecht geworden. Thans is men bezig hem met grint en keislag weder in orde te brengen. Als een zeldzaamheid kan vermeld worden dat by den heer M. Smits reeds een kloek 10 kuikens heeft uitgebroed. Tot Diaken der Ned, Herv. Gem. is benoemd dhr. J, H. Bouman in de plaats van dhr. J. Vos. Raamsdonksveer. De commiezen, dhren Mijzing en Meyerik werden over geplaatst, resp. naar Well en Ottersum. Ds. Ewoldt ontving een beroep naar de Herv, Gem. te Oudorp (Z.H.) Sprang. 3 Maart zal het 25 jaar geleden zijn dat onze, bij zeer velen on- vergetelijken, oud Predikant, Ds. D. van Lutterveld, in deze gemeente zijn dienst werk aanvaardde. In zijn 6jarigen arbeid heeft Z.Eerw, de achting en liefde van bijna heel de gemeente verworven. Hoe waardeerde men zijn troost en leerryke woorden aan ziekbedden en sterfhuizen, zijn zeer ernstige prediking heeft de Heere hier kennelijk willen zegenen. Z.Eerw. gaf de eerste stoot tot oprichting van eene Christelijke school, die onder zijn opvolgers is voltooid geworden en thans eene bloeiende school is, die heel de gemeente omvat. Ook de Jongelingsvereen. werd door Zijn Eerw. opgericht en toen deze tien jaar bestaan had, is Ds. Van Lutterveld van elders overgekomen, om met ons dit feest in het midden der gemeente te herdenken. Wij hopen en vertrouwen, dat het onzen geachten oud-Predikant dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken en wenschen Dominé met Mevrouw Gods besten zegen op hun verderen weg. Ds. Van Lutterveld hoopt, zoo de Heere wil, Zondag 7 Maart zyn jubileumrede te houden alhier. Sprang. J.l. Woensdagavond werd in het Ger. Kerk gebouw alhier een openb. vergadering gehouden van den kring Vry- hoeve-Capelle e o. van meisjesvereen. op Gereformeerden grondslag. De vergadering welke stond onder lei ding van mejuff. Blomberg uit 's Bosch werd opgebruike wyze geopend. Na een welkomswoord en lezing der notulen *dcor de secretaresse mejuff, E. van Voorthuizen verkreeg mejuff. Kiele uit 's Gravenmoer het woord tot inleiding van haar onder- werpVoorbereiding<r, waarop een ge- I annimeerde bespreking volgde. Na de pauze werd door mejuff. van Wijlen uit Capelle ter bespreking ingeleid de geschiedenis van »Ruth« de Moabitische. De aan spreekster gestelde vragen wer den op bevredigende wijze beantwoord. Door de dames v. d. Esch, N. v. Dongen en L. Rijken werd voorgedragen »Naomi, Ruth en Orpa«. Aan het slot sprak de president een woord van dank voor het welslagen van deze avond waarmee mejuff. Verhagen uit 's Bosch sloot met dankzegging Wijk. Dr. M. den Boer uit Amsterdam zal D.V. 11 Maart voor het Comité van Winterlezirigen optreden, in het oude schoollokaal alhier. Tijd en onderwerp zal nader worden bekend gemaakt. Wondrichem. Zaterdagavond besprak in café van Gooi, voor een volle zaal de heer W. Drop te Breda, de huidige kabi netscrisis. De heer W. Viveen, voorz. van de afd. Woudrichem van de S. D. A. P„ opende de vergadering. Daarna kreeg de heer Drop gelegenheid zijn onderwerp te be handelen. In het eerste gedeelte van zijn rede, gaf hy een relaas van de voorge schiedenis die tot een kabinetscrissis heeft geleid, om in zijn tweede gedeelte meer in het bijzonder stil te staan by den daaruit geboren toestand, terwijl hy tevens besprak de door de S. D. A. P. aangevraagde ver gadering van de Tweede Kamer, behande ling van een voorstel der fractie, om aan H.M. de Koningin te verzoeken tot Kamer ontbinding over te gaan. Met groote aandacht werd zijn rede van het begin tot het einde gevolgd. Van de gelegenheid tot debat werd geen geruik gemaakt. De Voorzitter bracht aan het slot den spreker, namens de vergadering dank voor zijn boeiende rede en verzocht de aan wezigen, indien zij zich met de beginselen van de S. D. A. P. konden vereenigen, thans zich bij het bestuur als lid te willen opgeven. Daarna werd de vergadering gesloten. Znilichem. Na ruim 8 dagen onder water gezeten te hebben, is jl. Zaterdag het schip uit de rivier de Waal gelicht. Als een bijzonderheid kan worden vermeld dat van den inboedel zoo goed als niets verloren ging. Ook het geld is terug ge vonden. Jl. Woensdag sloeg het paard, be spannen met een bolderwagen, van C. Duijser alhier op hol. Het mocht de heer W. van Genderen gelukken dit tot staan te brengen. Persoonlijke ongelukken of materiëele schade werd niet aangericht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). M. d. R., Gaarne vond ik voor onderstaand stukje eenige ruimte in Uw veel gelezen blad. Het is me gebleken, dat van den Secre taris der fanfare der H. Familie, dhr. J. van Laarhoven Jr., onjuiste berichten uit gaan over feiten, welke de laatste dagen voorgevallen zijn in genoemde fanfare. In een schrijven, (gedateerd 14 Febr. j.l.) gericht aan de leden der fanfare, deelt de heer v, L. o, m. rond weg mede, dat in het bestuur niets is besproken, betreffen de de kwestie directeur, althans of deze noodzakelijk tegenwoordig moet zijn bij een serenade, welke buiten de gewone repetitie valt, waarvoor dezen dan het volle repe- titiegeld werd uitbetaald. In tegenstelling deel ik hier mede, dat in genoemde kwestie zelfs ook nog dhr. v. L. zijn stem heelt doen gelden, terwijl ik hem persoonlijk den uitslag der stemming heb medege deeld, bovendien met opgaaf wie vóór en wie tégen waren. Om de zaak niet be lachelijk te maken, zal ik hier niet de reden aanhalen waarom dhr v. L, meende, dat de vereeniging bij het laatste geval verplicht was den directeur tegenwoordig te doen zijn, hetgeen op dat oogenblik ten nadeele der kas der vereeniging kwam. De meerderheid van stemmen van het bestuur was wel degelijk vóór die bezuini ging. Verder deelt de dhr. v. L. in dat schrijven mede, dat besloten was ge noemde kwestie, als hij hersteld zon zijn, in een bestuursvergadering en daarna in een algemeene ledenvergadering te be spreken, waarvan mij als toenmalig waar nemend voorzitter der vereeniging absolaut niets bekend is. Voorts geeft dhr. v. L. daarbij de leden de verzekering, dat, wanneer hy niet ongesteld was geweest er zeker niets zou zijn voorgevallen, wat natuurlijk groote onzin is. Zijn mededeeling, dat de vereeniging deel zal nemen aan het a.s. concours te Oisterwyk, schijnt op een door hem alleen genomen besluit te berusten, althans is mij van dat beslait het minste niet bekend. Na deze eerste onhandige poging om zich bij zijn dier barefanfare toch maar verdienstelijk te maken, begaat hij nauwe lijks 2 dagen later een zelfde onjuistheid, door een soortgelijk schrijven te richten aan een thans gewezen-lid der vereeniging, terwijl hij in laatstgenoemd schrijven nog verder durft gaan. Ten eerste is het schryven beieedigend tegenover het oud-lid, dat als nummer één te boek stond bij de vereeniging als wer kend lid. Ten tweede zou dhr. v. L. de heele bonnenkwestie op mijn kop schuiven, niettegenstaande ik de eerste en de laatste was, die tegen dezen maatregel, die bni- ten mij om genomen zou worden, protes teerde. Aangezien dhr. v. L. door de leden der fanfare tot secretaris gekozen is en hem tevens het beheer over de geldmiddelen is toevertrouwd, zal ik hem berekend voor zijn taak beschouwen, om welke reden ik ook mede tot dit schrijven overging. Ik hoop, dat dhr. v. L. dit stukje eens goed ter harte zal nemen en dat hij in de toekomst niet meer zulke onwaarheden de wereld in zal zenden. U mijnheer de redacteur, beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik C. J. M. MERKX, oud-vice-president der fanfare der H. Familie, H e u s d e n, 23 Febr. '26. o Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd een kleine plaats ruimte in in uw veelgelezen blad. Naar aanleiding van het ingezonden stukje onderteekend een Heusdenaar, patiënt van Dr. Auër, verzoek ik u beleefd eenige regels voor de gedachte van een winkelier te Heusden. Dat de gemeentenaren voo' hun voordeel in den Bosch moeten gaan koopen ben ik volstrekt niet met de patiënt van Dr. Auër eens en dat het niet meer dan plicht was geweest het cadeau in Heusden te koopen staat bij my vast. Is de Heusdenaar die pleit voor de zaken in den Bosch wel een echte gemeentenaar en zou daarom Heusden zoo vooruit gaan in Handel Staat misschien de auto van Vroom en Dreesman niet het meest bij die zaken- menschen, die het cadeau in den Bosch gekocht hebben en die zelfde auto niet het meest bij de vooraanstaande personen, die het voorbeeld in de Gemeente moesten geven Wat de winkeliers betreft, waar de auto veel staat of komt, die zullen daarvan zelf de gevolgen wel ondervinden en diens zaken zuilen wel reusachtig floreeren. Maar ik ben toch blij patiënt van Dr. Auër dat u het ook als een ergernis aanstipt de auto van Vroom en Drees man en voeg daarbij de reclame op de groote zakken van Simon de Wit en de Grni- ter die zoo veel in Heusden te zien zyn. De Gemeentenaren doen beter hun geld in Heusden te besteden en het is te hopen, dat dit cadeau aanleiding mag geven tot goede kooplust en voorliefde voor de zaken in Heusden, dan zullen ook de zaken- menschen dit cadeau in herinnering houden. Een Heusdenaar, Winkelier Patiënt van Dr. Otto. —o— Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding der ingezonden stukken van de heeren de Kemp en Brehm en het daaropvolgende stukje onderteekend door een Heusdenaar, patiënt van Dr. Auër, verzoek ik U, mij ook eens een plaatsje in uw geacht blad. Toen ook bij mij zich enkele dames ver, voegden om een bijdrage voor het cadeau dat de heer en mevrouw Auër bij hun vertrek zou worden aangeboden, heb ik daaraan volgaarne voldaan. Ook ik begrijp het niet waarom de Commissie dat cadeau in den Bosch heeft moeten koopen. Ik ben er van overtuigd dat men in Heusden zeker zoo voordeelig had kunnen slagen dan in Den Bosch. Ik geef daarom ook de heeren de Kemp en Brehm gróót gelijk dat ze voor hunne zaak opkomen. De commissie had het moeten begrijpen dat het hun plicht was geweest de leverancie aan een inwoner van Hensden op te dragen, wijl de gelden er voor bij Hensdenaren zyn ingezameld. En dat er de aardigheid voor den heer en mevrouw Auër af was, nadat ze van het ingezonden stukje kennis hadden kun nen nemen moet ik óók onderschrijven. Doch daar is de commissie de schuld van. Had deze de zaak eens goed onder de oogen gezien dan waren vanzelf de in gezonden stukken wel achterwege gebleven. Ik hoop dat het voor dergelijke commis sieleden een lesje is geweest, want had ook ik te voren geweten dat het cadeau buiten de plaats gekocht was geworden dan had ik er beslist niet aan bijgedragen. U, M. d. R. dankend voor de plaats ruimte. Een neringdoende, die zijne inkoopen niet elders doet. Wegens plaatsgebrek moeten eenige be richten en een ingezonden stuk blyven liggen tot een volgend nummer. Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid, na een korte ongesteldheid, van o«9 weg onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder en Zwager, den Heer Govert de Graaff, in den ouderdom van 24 jaar. De Heere, Die geen reken schap van Zijne daden geeft, trooste ons in de wetenschap, dat hij thans juicht voor Zijnen Troon. C. DE GRAAFF- de Lange. JUDI en verdere Familie. 's-Gravenhage, 21 Febr. '26. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s. op de begraafplaats Oud Eik en Duinen vertrek van het sterfhuis 2 uur. De Heer en Mevr. RUI- TINGA-Kroes betuigen hun harteltyken dank voor de be langstelling, ondervonden bij het overlijden van hun Vader en Behuwdvader. Het Bestuur van het DEPARTEMENT HEUSDEN der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, deelt den Leden en Ingezetenen mede, dat in plaats van 25 Febr. zal optreden op Donderdag 4 Maart a.s. met het onderwerp: Kaarten k fl.— verkrijg baar des avonds te 8 ure aan de Zaal van Hotel „Concordia" Het belooft een bijzonder interessante avond te worden. De Lezing wordt met licht beelden verduidelijkt. zoekt voor BRABANT en GELDERLAND om aan particulieren te ver- koopen op vast loon en provisie. Brieven Bureau v. d. Blad No. 24. Prima kwaliteit zonder zieken. Direct leverbaar bij Telef. Int. 15. 50 Ml bij G. v d. KOLK, Genderen. Ras zuiver voor 12 ct. p. stuk. Te bevragen bij B 125 WIJK en AALBURG. Vertrouwbare Mansbolt Gr. Erwten 22 cent, Groninger Zege Zaaihaver 14 cent. Pommefsche Zaaihaver 14 cent. geeft menige huis vrouw en dienstbode ruwe en roode werk handen. Deze worden wederom gaaf, zacht en blank door Purol zal publiek verburen s 1°. op Dinsdag 2 Maart a.s., vm. 10 u. precies bij A. v. Helden te Aalburg, t.v. Ned. Herv. Kerk en Diaconie aldaar, voor dit seizoen, diverse pcr- ceelen WEILAND, onder Aalburg en Genderen, als van ouds. 2°. op Vrijdag 5 Maait a.s'. vm. 10 u. precies bij Wed. Zonneveld te Veen, t.v. Ned. Herv. Kerk en Diaconie aldaar, voor dit seizoen diverse per- ceelen WEILAND, onder Veen, als van ouds. 3°. op dien dag, vm. 11 uur by Wed. v. d. Maaden te Wijk, t.v. Ned. Herv. Kerk en Dia conie aldaar, den heer L. Pulles en Mej. Wed. A. v. d. Beek, voor dit seizoen, diverse per- ceelen WEILAND, onder Wijk en Veen, als van ouds. 4°. op Zaterdag 6 Maart a.s vm. 10 u. precies, in Hótel »Corcordia« te Heusden, t.v. Dames van der Blom, voor dit seizoen, diverse perceelen WEILAND, onder Wijk, Aalburg en Oudheusden en t.v, Ned. Herv. Gemeente te Heusden, voor 4 jaar, 14.53.00 H.A. WEILAND »de Kerkekamper.« indeZegge- laars te Herpt, in 6 perc. als van ouds. Zie biljetten. te Andel, zal op WOENSDAG 3 MRT. a.s., 3 uur n.m. in Café Vos te Veen voor het seizoen 1926 opde Groote Rijswaard onder Veen, gr. 18.87.20 H.A., benevens den AANWASen de TOEMAAT van de Kleine of Lage Rijswaard onder Veen, gr. 6.65.00 H.A., naar behoefte gemest. het Alom van Ouds bekend Agentschap Vollenhoven's Bierbrouwerij. Goede Consumptie. Nette bediening. Minzaam aanbevelend Biesheuvel. komen vroeg in 't voorjaar koop tijdig een pot Bij Alle Drogisten te ANDEL, bericht dat het WOONHUIS met BOOMGAARD te Wijk, gr. 10.53 are v. d. heer A. VERBEEK Pz. is ingezet op slechts f 1600.—. Toeslag WOENSDAG 3 MAART a.s. 3 uur nam. in café Vos te Veen. Dagelyks kan verhoogd worden. te ANDEL. bericht dat het perceel in de 1000 morgen te Andel van den heer H8. CRIELAARD aldaar c.s., groot 2.35,90 H.A. in bod staat alsvolgt KOOP I, de Oosthelft op slechts f1300.—. KOOP II, de Westhelft op slechts f1300.—. Toeslag VRIJDAG 5 MRT. a.s v.m. 11 uur in Café Kalis te Andel. Dagelyks kan ver hoogd worden. Verkoop van Lithauer poneys. te Waalwijk op een afgemaakt terrein op den Dyk. te WAALWJJK, zal op Donderdag (Marktdag) 25 Februari 1926 des voor middags half elf precies al daar op den Winterdijk achter het Café Govaerts in het openbaar Ongeveer 15 groote en zware alle MERRIES, leeftijd 4 en 5 jaar. Betaaldag 1 September 1926 rails 2 solide borgen worden gesteld. 10 procent contant. Westwagenstraat C 71a GORINCHEM (tegenover Hótel Hol). Spreekuren: 12 en 57. 's Maandags en Zaterdags 9 Vr2. Pijnlooze behandeling. Plaatsing kunsttanden met en zonder gehemelteplaat. □B tot ieder bedrag. Condities zeer billijk. Postz. voor antwoord. Claes de Vrieselaan 19B, Rotterdam. zal Donderdag 4 Mrt 1926, nam. 2 uur, in café SPRENGER te S1 e e u w ij k, publiek ver koopen een partij beste Betaling ksopp. 1 Oct. 1926, mits 2 solide borgen stellende. Kosten 10 pCt. contant. IN DIT BLAD IS Loosduinsche kade 104II. VERZOEKE GEEN BLOEMEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 3