Binnenland. Correspondentie Vragen op rechtskundig gebied Buitenland Schipbreuk in de Waterweg. Storm op de Zuiderzee. Hevige stormen in Itaiiê Aardsebokkon in Portugal Brand in een bioscoop Dood in de vlammen fltynramp in Amerika Edwin Carewe, om het publiek een getrouw beeld te doen krijgen van London's armste wyk »Lime-house« is hierin op schitterende wijze geslaagd. "Wij krjjgen het »Lime- house« te zien, zooals het werkelijk is, de geheele sfeer, omgeving enz. We zouden bijna al te veel van de film gaan vertellen. We raden een elk aan, komt deze film zelf bezichtigen. (Zie advertentie.) Het Italiaan8che stoomschip «Sirenac strandde op het Zoiderhoofd, ongeveer op de zelfde plaats, waar indertijd de «Studart Start strandde. Op de noodseinen van het schip, zyn verscheidene pogingen ge waagd door de reddingsbooten om het schip te naderen, doch alles tevergeefs wegens de hooge zetën. Te half 3 slaagde meh er eindelijk in, de bemanning van het schip te halen. Het schip is als verloren te beschouwen. Bij Kampen stroomde het IJseiwater over de dijken. Zwolle liep gedeeltelijk onder. Bij Zwartsluis werd een gat in den dijk geslagen. Hei eiland Marken staat blank. Op de Zuiderzee verkfd den verscheidene schepen in nood. Bij T^xel is het Duit- scbe stoomschip »Margarethac gestrand, tegen de Duinen. De bemanning is gered. Op het Heegermeer bij Sneek is een mo torboot gezonken De bemanning werd gered. Het Nederlandsche zeilschip »Alphat is op 2 mjjlen vao 't Elbe lichtschip No. 1 gezonken. De bemanning werd door middel van een vuurpyiapparaat gered. In den afgeloopen nacht is het klipper- schip van schipper Bruijns te Kampen, geladen met koemest, ongeveer 20 K M. uit de kust N.N.W. van Harderwijk ver gaan. Een 20 tal luiken spoelden hedenmiddag alhier aan. Aan boord bevonden zich de schipper, zijn vrouw, vier kinderen en een 19-jarige knecht. Wegens plaatsgebrek tengevolge van bet groot aantal ingekomen advertentiën, moe ten eenige ingezonden stukken en plaatse* lijke berichten tot het voigend nummer blijven liggen. Moet men voor een jongen van 15 jaar, die niets anders verdient als kost en in- woning, ook zegeltjes plakken hoeveel moet men dan plakken 11 dooden. Hevige stormen hebben gewoed over Napels en Messina. Er zijn elf dooden, terwijl 6 visschers* booten verongelukt zyn. De »Peublo Vasco* meldt, dat gewel dige aardschokken zich over gansch het Portugeesch grondgebied hebben voorge daan. Het hevigst waren de schokken in het Zuiden. De aardschokken hielden drie minuten aan. De streek, die het meest heeft geleden, is Beja, waar ver scheidene huizen instortten, vele inwoners onder het puin bedelvend. De verschrikte bevolking vluchtte de velden in. Dergelijke tooneeien deden zich voor te Almeirna, Cintra, Evora en Porto Allegre. 30 dooden. Men meldt uit Moskou, dat tijdens een brand in een bioscoop te Novonikolavska, in Siberië, 30 personen zijn omgekomen. Bij een brand in een bordpapierfabriek te Tristberg in Opper-Beieren zyn 4 per sonen om het leven gekomen. Een lijk, dat van een vrouw, dat was verkoold, heeft men onder de puinhoopen gevonden. Door een ontploffing in een myn by Bocles (West-Virginia) zyn 28 mijnwerkers bedolven. Het reddingswerk werd door uitstroomende gassen belet. Enkele minuten later volgde in eea aangrenzende mijn een explosiehier raakten 30 mijnwerkers bedolven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 14