Marktberichten Plaatselijk Nieuws aantal maanden, waarvoor het abonnement wordt genomen. De scholierkaarten zyn momenteel f 0.94, f0.70 en f0.47 per tariefkilometer en zy zullen worden volgens de nieuwe regeling f 0.86, f 0.65 en f0.47. Tot zoover de tariefsverlagingen voor wat betreft het reizigersvervoer, verlagin gen, die, zooals wy hierboven reeds zei den, met ingang van 1 Juli a.s. zullen worden ingevoerd. Wat betreft het bagagevervoer, ook hier voor wordt een verlaging ingevoerd, die varieert van 30 pCt. tot 35 pCt. per 10 K.G., naar gelang van den afstand. Het »U. D.« licht deze tarieven met een enkel voorbeeld toe. Een enkele reis Utrecht—Arnhem (een afstand van 57 K.M.) kost op het oogen- blik le klas f3,70, 2e klas f2.80, 3e klas fl.90. De nieuwe pryzen worden na 1 Julild klas f 2 80, 2e klas i 2.25, 3e klas fl.60. De reis naar's Hertogen bosch kost op het oogenblik (49 K.M.) le klas f 3.20, 2e klas f 2.40. 3e klas fl.60; volgens hst nieuwe tarief worden deze pryzen resp.f 2.40, f 1.90 en f 1.35. Openbare vergadering van den Raad der Qemeente WERKENDAM op Vrij dag 12 Maart 1926, nam. 7 uur. Voorzitterde Ed.Achtb. Heer W. Beukenkamp. Secretarisde WelEd. Heer J. A. Timmermans. Afwezig: de Heeren Baggerman en Van Wijk. De notulen der 2 vorige vergaderingen worden voorgelezen en onveranderd goed- goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Mededeelingen. a. De Voorzitter deelt mede dat is aanbesteed het bouwen van de motor veerboot. b. Naar aanleiding van een vraag door den Heer v. Wijk gedaan in een vorige vergadering, of de gemeente ook het administratief beheer van de P.N.E.M. niet over kon nemen, deelt de Voorzitter mede dat zoowel het technisch als het administratief beheer op 1 Januari 1927 met de P.N.E.M. eindigt. c. Door B. en W. is aanbesteed het schilderen en behangen van eenige ka mers enz. van het Registratiekantoor. Het buitenverfwerk is niet gegund, daar dit te hoog was, het binnenwerk is ge gund voor f248, d. Het schilderen enz. van het Ge meentehuis is aanbesteed voor f280, e. Door den Architect is een begroo ting opgemaakt voor de herstelling van de bestrating. Op de begrooting voor 1926 was f 1400,— uitgetrokken. De begrooting van den architect bedraagt f 1615,—. B. en W. worden gemachtigd de be grooting van 1926 te overschrijden. 2. Ingekomen stukken. a. Verslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Dit stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. De Commissie verzoekt het gemeente bestuur den gemeenteveldwachter te willen machtigen, dat als er kinderen op straat loopen die in de school be- hooren te zijn de politie de bevoegdheid zou hebben deze kinderen naar de school te brengen. B. en W. zijn hier echter niet voor en zeggen dat er veel overwegende be zwaren hiertegen zijn. Besloten wordt hierop afwijzend te beschikken. b. Verzoek van de autobusonder- O, o, huilde en jammerde Fadart. Inmiddels hadden de agenten op hun fluitjes geblazen en waren er nog een paar van hun collega's toe geschoten. Een van hen ging een paar rijtuigen halen, en weldra wer den de beide misdadigers naar het politiebureau vervoerd. Claudinet was gewroken. CVII. i Besluit Het overschot van den kleinen Claudinet werd met veel plechtig heid begraven in den grafkelder der Kerlor's. 'Hij is de eenige vreemde daarin. Wat hij bij zijn leven niet was, dat werd hij na zijn dood: ge rekend tot de oud-adellijke familie Jean de Kerlor, die nu voorgoed zijn naam Fanfan aflegde, wilde van Claudinet nooit anders spreken dan van zijn broertje. Jean de Kerlor was vreeselijk be droefd, toen hij zijn vriendje had verloren. 'Maar het leven hernam weer zijn rechten, het leven, dat nu voor den kleinen jongen zoo geheel anders begon te worden. Hij was nu niet meer de arme bedelknaap, die met de Slak van oord tot oord rond zwierf, hij was nu de eenige afstam meling van een fier oud-adellijk ge- neming „Onzen Dienst" om een subsidie over het jaar 1925. Op voorstel van B. en W. wordt hier afwijzend op beschikt. c. Verzoek van den heer H. Pruissen om de Gemeentewoning in den Bies- bosch te huren. B. en W. stellen voor de woning aan Pruissen te verhuren totdat diens woning klaar is en dan de Gem. woning voor afbraak te verkoopen. Overeenkomstig dit voorstel werd be sloten. d. De gemeentebegrooting over 1925 is van Gedep. Staten goedgekeurd terug ontvangen, nadat aan de bezwaren van Gedep. Staten is voldaan. Enkele aanmerkingen zijn ontvangen over de begrooting van 1926. De noodige veranderingen zullen wor den aangebracht. 3. Benoeming van een hoofd der O. L. School in den Biesbosch. Op de voordracht stonden de heeren W. Straks te Tiel en A, C. Versteijnen te Woudrichem. Alvorens tot stemming wordt overge gaan, schorst de Voorzitter even de openbare vergadering. Na heropening wordt overgegaan tot stemming. Met algemeene stemmen werd de heer Straks gekozen. 4. Voorstel van B. en W. om de van de schoolbesturen ontvangen waarborg sommen te beleggen bij de Bank voor Ned. Gemeenten. De belegging duurt ongeveer 12 jaar, rente per jaar 4V3 °/0. Dit voorstel wordt aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van voorschotten op de ge meentelijke vergoeding, overeenkomstig art. 101 der L. O. wet aan de besturen der drie bijzondere lagere scholen, van het dienstjaar 1926. Verleend wordt aan de Rehobothschool f1400.—, de Herv. f2300,en de U.L.O. f730,—. 6. Voorstel van B en W. tot het be schikbaar stellen van gelden voor kosten van voortgezette eerste inrichting der U.L.O school. Deze gelden worden overeenkomstig het voorstel verleend. 7. Ontwerp-besluit van B. en W. tot verhuring van het gebouw waarin het kantoor der Registratie gevestigd is, aan Willem Ritman, Ontvanger der Regi stratie. Besloten wordt de woning te verhuren voor 5 jaar, ingaande 1 April 1926 voor f510.per jaar. 8. Wijziging Gem. begrooting, dienst 1925. De wijziging wordt goedgekeurd. 9. Ontwerp-besluit tot het aangaan eener geldleening groot f 10,000. Besloten werd deze leening aan te gaan bij de Bank voor Ned. Gemeenten. Rentevergoeding 5 pCt. Elk jaar zal f 500.afgelost worden. Eerste aflossing zal plaats hebben 1 Januari 1927. 10. Vaststelling reglement voor den Veerdienst. B. en W. stellen voor des Zondags niet over te zetten. De N.V. Fop Smit Co. zal de gewone diensten blijven handhaven, terwijl men van Hardinx- veld vrij is om Zondags over te zetten. De heer de Waard is tegen het voor stel van B, en W. 11. Voorstel van B. en W. omtrent afwijking rooilijn verbouw huis bewoond door B. W. Ridderhof. Comform-voorstel werd het «besluit genomen. 12. Voorstel van B. en W. om aan den Gemeente-veldwachter een gratifi catie toe te kennen over het jaar 1925 groot f 100.—. slacht van rijke ouders. Want er kwamen zeer goede berichten uit Mexico. Niet tevergeefs had Geor ges de Kerlor, lange jaren, den bes ten tijd van zijn leven doorgebracht in de mijnen, te midden der arbei ders ,niet tevergeefs had hij de gloei ende zon, den sterken wind en net harde leven getrotseerd: de mijnen waren thans veel waard en maak ten hem tot een rijk man. Als een Eden van geluk lag dus het leven voor onzen armen straat jongen. Hij vertrok weldra met zijn ouders naar Kerlor, de mooie zee plaats, want zijn grootmoeder ver langde hem te zien. Men kan zich de blijdschap, het geluk der oude vrouw voorstellen, die nu weer een geluk kige toekomst voor haar kinderen voor zich zag. Alleen over Carmen bekommerde zij zich zeer, deze was nog altijd op Kerlor, op last van haai" man, wien zij had moeten beloven daar te blij ven en haar dochtertje niet terug te zien. Deze belofte was Carmen zwaar gevallen, maar zwaarder viel het haar om die te houden. Toch deed zij het ,want zij wis't, dat haar man recht had dit van haar te fcischen. Maar wat hij niet geëischt had, wat zij ook nooit zou hebben toegestaan, dat was, dat alle gemeen schap tusschen haar en de kleine Marcelle zou zijn verbroken. Zij mocht schrijven aan de pleegmoeder Het voorstel wordt goedgekeurd. 13. Wijziging van de schoolgeldhef fing voor de U.L.O.school. Op voorstel van Wethouder Bogers wordt dit punt aangehouden tot een volgende vergadering. Rondvraag. De heer VosIn de vorige vergade ring is er gewezen op Bioscoop-voorstel lingen, U weet, ook ik ben daar in prin cipe tegen. Moeten die dingen altijd toegestaan worden, en vooral die dingen zooals de vorige week, die gedachte lezer De VoorzitterWij leven in Neder land, in een vrij land en om nu een ander een dwang op te leggen, en die dingen te verbieden, vind ik niet goed. De wet laat den Burgemeester daarin volkomen vrij, zoolang iets niet in strijd is met de goede zeden, de openbare orde enz. geef ik toestemming. De vrij heid die ik van een ander begeer moet ik een ander geven, anders wordt het een soort christelijke tyrannie. kunt zeggen, gedachten lezen is on christelijk, ik voor mij vind dat niet. Wil men er niet naar toegaan, wel dan blijft men er van weg. De heer Vos. Die voorstelling van vorige week acht ik in strijd met het tweede gebod. Voorzitter. Dat U dat uitmaakt voor toovenarij moet u voor u zelf weten, ik kan dat echter niet inzien. De heer Vos. Dan zou ik nog wel eens willen vragen, zou het niet goed zijn om menschfcn die nog geen electrisch licht hebben, die b.v. nieuwe huizen hebben of die in een andere woning zijn gekomen, ook twee gratis lichtpunten te geven. Voorzitter. Ik denk dat dit wel be zwaar zal ontmoetten bij B. en W., maar wij zullen het wel eens overwegen. De heer Hakkers. Die circulaire aan de gemeentenaren verzonden voor afname van electrisch licht zijn niet erg te be grijpen, kan ik hieromtrent eenige in lichtingen krijgen. De Voorzitter licht hierop een en ander toe, zooals dat ook vermeld stond inde circulaires. Naar aanleiding van een vraag van den heer Hakkers over de afmetingen van de nieuwe motorboot, deelt de Voor zitter mede, dat de lengte 12 M. is, de breedte 3,20 M. en de diepte 1.60 M. De heer de Waard zegt van een des kundige gehoord te hebben, dat de af metingen voldoende zijn. De heer Visser vraagt of de electrische lantaarn, welke voor aan de Steeg hangt bij de Herv. schoolvereen. niet eens nagezien kan worden, daar deze al in geen tijd gebrand heeft. De Voorzitter geeft de toezegging dat de zaak in orde zal komen. Vervolgens zegt de heer Visser dat er in de vorige vergadering besloten is de weg in het laantje op te knappen, tot heden toe is dit echter niet gebeurd. De Voorzitter deelt mede dat de grind er als is, zoodat spoedig met verbetering begonnen zal worden. Dan zou de heer Visser willen hebben dat de afsluiting van het riool van de voormalige Kasloot in orde gebracht werd. Deze zaak zal onderzocht worden. De heer de Boon zegt, dat indien het in de bedoeling licht om de waterleiding door te trekken naar de Keetjes, aan het Waterschap wel opnieuw vergunning zal moeten worden gevraagd voor het graven in den dijk. Aan den architect zal de opdracht gegeven worden om deze vergunning te vragen. Vervolgens verzoekt de heer de Boon of er eens op toegezien zal worden dat van haar dochtertje en kreeg, brie ven van deze terug, en toen Mar celle later zoo oud was,, dat zij zelf kon schrijven ontving Carmen ook brieven van haar en beantwoordde zij die, zich daarbij steeds haar tan te noemend. Ook ontving zij ieder half jaar een portret van haar kind. Toen Georges en Hélène met haar teruggevonden kind op Kerlor kwa men, snelde Carmen hen tegemoet, wenschte hun hartelijk geluk, en om helsde hartstochtelijk haar neefje, maar daarna barstte zij in een hef tig snikken uit en viel op den grond. Georges en Hélène knielden bij haar neer, zwijgend, om haar te hel pen. Zij begrepen beiden, dat Car: men diep ontroerd moest zijn, dat zij terstond aan haar eigen kind moest denken. Zij konden het haar niet kwalijk nemen, zij, die zelf hun eigen lief kind hadden teruggevon den. Eenige dagen later schreef de heer de Saint-Hyrieix een kort briefje, waarin hij meldde, dat hij weldra zou overkomen, maar aan Carmen ver zocht, hem niet van den trein te ha len. Deze deed dat dan ook niet, maar bleef op haar kamer, het viel haar inderdaad te moeilijk om de liefde en het geluk van haar broe der en schoonzuster te zien, hoe blij- zij daarover ook was. Terwijl zij daar zoo zat, werd in eens aan de deur getikt, en op haar de schepen in de binnenhaven de door gang niet versperren. Volgens den Voorzitter zal hier op gelet worden. De heer Groene veld. Is het B. en W. bekend dat er door den Raad van Slee wijk een verzoekschrift is gericht tot Dr. Mijnliefi om in Sleeuwijk te komen wonen Volgens Voorzitter is bij B. en W. hiervan niets bekend. Na eenige discussie wordt besloten namens den Gemeenteraad een verzoek aan Dr. Mijnlieff te richten, om in Wer kendam te blijven wonen. Daar niemand meer het woord ver langt, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. 's BOSCH, 17 Maart. Op de markt van heden werden aangevoerd 4784 stuks. 879 stuks hoornvee, 653 biggen, 114 zeugen, 41 schapen lammeren, 97 kalveren. -De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f 285 f 455, kalfvaarzen f 275 4 f 440, magere ossen en koeien f 150 k f 270, vette ossen en koeien le kw. 57J 2e kw. 50 ct. p. p., pinken f140 f 190, zeugen f115 f165, biggen f 3.25 k f 3,75 p. w. schapen f 25 f 40, lammeren f af Kalfvee williger, handel flauw, overigens pryshoudend. GOR1NCHEM, 15 Maart, Op de veemarkt waren aangevoerd 305 runderen, 5 nuch tere kalveren, 214 overloopers, 567 biggen. De volgende pryzen werden besteed zware kalfkoeien f 400f 500 melkkoeien f 300f 400 kalfvaarzen f 100f 300 guiste vaarzen f 150—-f 200 pinken f 100 f 180 graskalveren f f nuchtere kalveren f 18f 28, overloopers f 30f 45 biggen f20f34. ROTTERDAM, 16 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd235 paarden, 14 veulens, 1436 magere runderen, 749 vette runderen, 160 vette kalvereu, 2778 nuchtere kalveren, 113 graskalveien, 174 schapen of lammeren, 223 biggen, 9 bok ken of geiten, 43 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f310—515, kalfkoeien 1315 510, stieren f130—475, pinken f100 195, graskalveren f80—140 vaarzen f 190345, paarden f 200350, slacht- paarden f 100200, hitten f 150200, veulens 180110, biggen f 1830 biggen per week f 3.50overloopers f 30 45, fok-nuchtere kalveren f 20 30, slacht- nuchtere kalveren f10—16. De RoUerdamsche eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 37—39, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren 1 5.45f 6 80 Idem (klein) f f Eendeieren f 5 20—f 5.95 Aanvoer 220.000 stuks. ZALTBOMMEL, 16 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 73 biggen, prys f 2228, 79000 eieren, prys p. st. 5 a 5J ct. 880 K.G. boter, prys per half K.G. roomboter fl 25, boerenb. fl.30. Aalst. Dinsdag werd op den uiterwaard ïde Zaaiwaarck weer een begin gemaakt met het transporteeren van grond naar binnen, werd die langzaam geopend en kwam er een allerliefst meisjes kopje om den hoek kijken. Ben ik hier bij tante Carmen te recht? vroeg het kind op eenigszins beschroomden toon, maar toch met een glimlachje, en het kwam nu geheel in de kamer. Carmen stond haastig op, zij nield zich vast aan de tafel, want zij meende een spook der verbeelding voor zich te zien. Dat kind toch ge leek precies op de portretten, die zij van haar dochter had, het was zelfs geheel zoo gekleed als op de laatste fotografie. Tante Carmen? vroeg het kind nog eens weer, blozend. Toen begreep Carmen dat hetgeen droom maar werkelijkheid was, wat ze voor zich zag. Zij uitte een kreet en vloog op het kind toe en riep in groote vreugde: Mijn dochtertje, mijn Marcelle... Mijn lieveling 1 En met die woorden sloot zij het kind in de armen, drukte het tegen zich aan, kuste het telkens opnieuw. En hoe kom je hier lieveling? Oom Firmin heeft mij gebracht, tante. Tegelijkertijd keek het kind naar de deur. Oom Firmin? herhaalde Carmen. Op dat oogenblik werd de deur geopend en de Saint-Hyrieix trad binnen. de steenoven »de Kietschooft. De locomotief doet weer goed zijn best en de arbeiders, welke een tijd zonder werk waren, zyn weer in hunne functie gesteld. Bethen. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 20 Maart 1926 des v.m. 9 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling percentage Gemeentelijke Inkomstenbelasting. 3. Wijziging begrooting 1925. 4. Voorstel tot het in gebruik geven van bermen langs wegen aan het water schapsbestuur te Genderen. 4 5. Vaststelling rekeningen Burgerlijke Armbesturen. 6. Aanvraag voorschot i.g. de Landar- beiderswet. 7. Vaststelling Politie-verordening. Raamadonksveer. Alhier worden gelden ingezameld teneinde Ds. Ewoldt een cadeau aan te bieden in verband met zijn bedanken voor Ouddorp. Vlijmen. In het café van den heer L. Prinsen werd door den bouwkundige, den heer J. van Vlijmen, en voor rekening van den heer Adr. van Esch, aanbesteed het bouwen van een nieuw woonhuis met stallen met bylevering van gedeeltelyk steenen en verdere bouwmaterialen. Inschrijvers waren als volgt J. v. Bokhoven-Schel, Vlymen, f7800 Thed. v. Alten, Wijk, f 7700 J. Blankers, Nieuwkuik, en P. Groffe, Haarsteeg, f6999 J. de Bont, Nieuwkuik, f 6952 P. v. Stokkum en Zn., Vlymen, f 6677 L. Kooien, Nieuwkuik, en J. Kleyn, Heusden, f5833 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. In het café van den heer L. Prinsen werd door den bouwkundige, den heer J. van Vlymen, en voor rekening van den heer Adr. van Helsoort-Kuypers, aanbe steed Het bouwen van een nieuw woonhuis met stalling met bylevering van gedeeltelyk steenen en verder bouwmaterialen. Inschryvers waren als volgt Thed. van Alfen, Wyk, f9100 J. Blankers, Nieuwkuik, en P. Groffe, Haarsteeg f 8800 G. de Bont, Nieuwkuik, f 8474 P v. Stokkum en Zn., Vlymen, f8254 L. Kooien, Nieuwkuik, en J. Kleyn, Heusden, f 6200 Het werk is aan den laagsten inschryver 4J gegund. Alhier is Dinsdag in den ouderdom van ruim 72 jaar overleden de heer Pieter Cornells Tacx, Notaris alhier, in welke functie hij met ingang van 27 Juni 1891 benoemd werd, na bevorens als candidaat-notaris werkzaam te zijn geweest in de gemeente Etten. Notaris Tacx heeft dus byna 35 jaren zyn ambt in Vlymen mogen vervullen, tot de dood hem wegnam uit een werkzaam leven, dat een voorbeeld van arbeidzaam heid, yver en stipte plichtsbetrachting ge noemd mag worden. Waspik. Door de Centrale Suiker maatschappij zyn in district 4 B de prijzen der suikerbieten vastgesteld als volgt Levering tot 9 October f 16. tot en met 20 November f 14.75 na 20 November f 13. De pulpprys; 100 pCt. van het bieten gewicht, bedraagt f3, alles per 1000 K.G. Ja Carmen, ik heb het kind hier heen gevoerd, ons nichtje, hij drukte op die beide woorden dat geen ouders meer heeft. Ik ben be wogen geworden door het lijden van Claudinet en Fanfan en ik zou niet willen dat dit kind ook zooveel moest lyden. Daarom zullen we het opvoeden als het onze. O Firmin, je bent goed, veel te goed. Maar hij maakte een afwerende beweging, hij kon echter niet ver hinderen, dat Carmen hem te voet viel en zijn hand kuste. Toen hief hij haar op en trok haar naar zich toe. Neen Carmen, niet aan mijn voe- A ten, in mijn armen behoor je. Ik ben vroeger wel eens koel voor je geweest, ik begreep je niet, maar kun je me nu een beetje liefheb ben? Want Carmen, ik houd zoo veel van jou. Ik heb je lief, Firmin, ik zal je altijd blijven liefhebben.... Zoo waren er dan op Kerlor twee gelukkige gezinnen, en zij bleven voortaan verschoond van al de ram pen en tegenspoeden, die zoo ruim schoots hen hadden getroffen. EINDE.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10