Plaatselijk Nieuws GEWETENSONDERZOEK. „Dat toch de middenstand eens ernstig gewetensonderzoek houde. „Het ontbreekt den Middenstand niet aan krachtige leiders, noch aan bekwame pen- en woordvoerders. „Maar het ontbreekt hem wel aan, wat Dr. de Visser zoo juist noemde: de sta len veerkracht van het solidair willen. „Zoo deze er niet komt, zal er van den Middenstand nooit voldoende kracht uit gaan. I „Er moet komen een geest van samen werking, een geest van offervaardigheid, een geest van daadkrachtig willen." Het bovenstaande werd geschreven door Prof. Aalberse, die thans Hoofdredacteur van „Het Centrum" is. Het is eigenaardig, dezen oud-Minister aldus te hooren spreken, terwijl hij vroeger vrijwel Oost-Indisch doof was voor de vele klachten van den Middenstand over de lasten, door de arbeidswetgeving op handel, industrie en Middenstand gelegd. Het geleek er zeer veel op, of Prof. Aal berse de beteekenis van den middenstand toen niet inzag. Dat het nu anders geworden is, blijkt wei uit hetgeen hij thans schrijft. DE ONGEREGELDHEDEN AAN HET STATION TE ROOSENDAAL. De ontslagen spoorwegbeambten aan het station Roosendaal, wier ontslag door het scheidsgerecht te Breda teruggenomen is zijn weer te werk gesteld. —o HAAR ECHTGENOOT VERMOORD Zaterdagavond heeft, naar de „Tel." meldt, te Bordeaux een Nederlandsche, mevrouw van de Rhee, haar man ver moord. Beiden waren als koorzangers ver bonden aan den Grooten Schouwburg al daar. Mevr. v. d. Rhee is geboren te 's Hage en sedert langen tijd getrouwd. Het hu welijk was zeer ongelukkig en heftige woordenwisselingen hadden bijna dage lijks plaats. De moord is gepleegd met een brood mes, waarmee de heer v. d. Rhee in den rug werd gestoken. DE TOESTAND IN DE DRENTSCHE VENEN. De overweging der regeering ot de oplossing van den toestand in de Drent- sche venen gevonden kan worden in de afgraving van de venen en het bouwrijp maken van den ondergrond, schijnt, zoo wordt uit Drente aan het „Hbl." gemeld, te zullen leiden tot de instelling van een commissie. Het is ons althans bekend, dat verscheidene Drentenaren een uitnoo- diging hebben ontvangen, zitting te nemen in een commissie, welke de mogelijkheid van bovenbedoelde oplossing zal moeten bestudeeren. MICHIEL ADRIAENSZ. DE RUYTER. Het bestuur van groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft besloten, 29 April, den dag waarop 250 jaar geleden Michiel de Ruyter is ge storven, een krans te leggen bij zijn graf tombe in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, —o MIJNONGEVAL. In de Staatsmijn „Wilhelmina" te Heer len is de houwer H. V. onder vallend ge steente geraakt en zeer ernstig gewond. Hij is naar het hospitaal overgebracht. o— UIT HET LAND VAN LENIN. Alle maatregelen genomen door de sov- jetregeering, om de bevolking te dwin gen de belastingen te betalen, zijn ver- geefsch. Op 1 Jan. 1926 was het bedrag- der niet ontvangen belastingen 83606000 roebel. Sindsdien is de toestand nog erger geworden. Ook de inning van verschillende andere, accijnzen enz., Iaat veel te wen- schen over. Het grootste percentage wanbetalers le veren de boeren op, voor wie de niet- betaling van de belastingen een soort wa pen in hun strijd tegen de Bolsjewiki is. Er zijn echter ook andere categoriën van Da Cama dan, op zijn eerste reis, bleet ruim twee en een halt jaar onderweg en bezocht behalve de Kaap, Natal, Mozam bique, Mombasa, Calicut en Amgevida. Overal trachtte hij goede zaken te doen met de inwoners en hij zou zeker veel succes in dit opzicht hebben behaald, in dien hij niet steeds gestuit werd door een hettigen tegenstand der Mooren. Deze coch beschouwden den handel met de Afrikaansche landen als hun speciaal recht en kwamen in opstand tegen de verschij ning van Da Gama op hun markten. De Mooren hadden bovendien veel meer suc ces met hun handel in de Indische en Atrikaansche landen dan de Portugeezen, daar de laatsten, overal waar zij kwamen verdreven werden. Da Gama, ot zijn geschiedschrijver, schijnt niet veel aandacht aan het oor spronkelijke doel van zijn reis, Priester John te hebben besteed, althans hij heeft geen moeite gedaan om hem te vinden. Misschien is de waarheid wel, dat de Portugeesche regeering na ontdekt te heb ben hoe winstgevend de handel met Afrika kon zijn, verder om het aanknoopen van relaties met een ander Christelijk vorsten dom niet maalde. Zij zal de voorkeur gegeven hebben aan peper, notemuskaat en andere zaken waar men meer aan had. Alzoo is Priester John met zijn blanke volgelingen toch nog en wel tot op dezen aag een mysterie gebleven, niettegen staande de verklaringen van Abyssinië. Misschien als het laatste stukje van het thans nog onbekende gebied in Afrika eenmaal in kaart gebracht zal zijn, ook üan de waarheid bekend zal worden om trent het fabelachtige koninkrijk, waar van men nu de stichting toeschrijft aan vele heerschers, dikwijls zelfs nog aan Koning Salomo. Volgend no.: „Matrozen en hun bijgeloof." wanbetalers, o.ade Staatsindustrie. De Ekonomitsjeskaja Zjiznj, geett de volgende cijfers. De wanbetalers zijn: particulieren 26.2 pCt. (te vorderen be drag 52055000 roebel), coöperaties (te voraeren bedrag 8150000 roebel), Staats- ondern. te vorderen bedrag 22831000 roe bel. Aan niet betaalde accijnzen heeft de Staat te vorderen niet minder dan 49065.00 roebel. o— BESTRIJDING VAN DE WORMSTEKIGHEID. Het gunstige tijdstip voor de bestrijding van wormstekigheid bij appel en peer valt in een korte *periode, 1 a 2 weken, on middellijk na den bloei. Het vlindertje, welke larve de worm stekigheid veroorzaakt, legt haar eitjes op de jonge vruchtjes. De rupsjes, welke na enkele weken uit de eitjes te voorschijn komen, begeven zich naar de kelkholte, waar zij zich naar binnen vreten. Indien nu door een bespuiting met een arsenicumpreparaat een weinig van deze stof in de kelkholte gebracht wordt, wor den de rupsjes bij het naar binnenvreten vergeven en sterven spoedig. Van vele appelsoorten krommen kort na den bloei de slippen der kelkbladeren zich over de kelkholte, zoodat deze af gesloten wordt. Dan is het niet meer mogelijk de sproeivloestof daarin te doen doordringen. Het is daarom beslist nood zakelijk, de bespuiting met het arseni cumpreparaat direct na den bloei uit te voeren. Het meest gebruikte maagvergif is Pa- rijsch groen of Urania groen, waarvan 0,1 pCt. is gelijk aan 1 gr. per L. water voldoende is. Om bladverbranding te voorkomen moet aan de vloeistof 1 pCt. kalk (10 gr. per L. sproeivloeistof) toegevoegd worden. Parijsch groen kan ook door Bordeaux- sche pap gemengd worden. De tweede be spuiting met Bord. pap tegen schurft wordt wel eens tevens benut om de wormstekig heid te bestrijden. Per L. Bord. pap wordt dan 1 gr. Parijsch groen toegevoegd. De tweede bespuiting tegen schurft, wel ke in den regel toegepast wordt als de vruchtjes de grootte van een knikker heb ben, moet in dit geval vervroegd worden. Appels verdragen een tweede bespuiting met Bord. pap niet; deze moeten met Ca- liformsche pap behandeld worden. Parijsch groen kan' echter niet met Ca lif ornische pap vermengd worden. Wil men de tweede bespuiting van ap pels met Californische pap tevens doen dienen voor de bestrijding van de worm stekigheid, dan moet men inplaats van Parijsch groen Loodarsenaat gebruiken. Hiervan is 5 gr. per L. sproeivloeistof (een halt pCt.) noodig. Mededeeling No. 20 van den Planten ;- ziektenkundigen Dienst bevat een uitvoeri ge beschrijving van de wormstekigheid en hare bestrijding. Alle gewenschte inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziekten- kundigen Dienst te Wageningen en door de Technische ambtenaren en controleurs, die in verschillende streken werkzaam zijn gesteld. o— KOOLKRAGEN. Nu het juiste tijdstip voor het aanleg gen van koolkragen nadert, vestigt de Plantenziektenkundigen Dienst de aandacht van belanghebbende op dit uitstekende mid del ter voorkoming van de schade, welke door maden van de koolvlieg veroorzaakt wordt. De kraag, een rond of zeshoekig schijfje, asphaltpapier met stervormige insnijding (mits goed aangelegd) belet de koolvlieg haar eitjes aan den voet van de koolplant te leggen. De maden, welke uit de kool- vliogeitjes komen, krijgen dus niet de ge legenheid zich in den stempel in te boren. Bloemkoolplanten en vroege roode kool- planten hebben het meest van de kool- vliegmaden te lijden, vooral op lichten grond. Aangetaste planten krijgen eerst een blauwgrijze kleur, later gaan de bladeren slap hangen, de plant verwelkt en sterft op warme, droge dagen begin Juni meestal at. Dergelijke planten blijken vrijwel ge heel los in den grond te staan, de wortels zijn vernietigd. In het dikste gedeelte van den wortel treft men dan de glimmende witte maden aan. De koolvlieg begint in de tweede helft van April met het leggen der eieren. Voor half April moeten daarom de kragen aan gelegd zijn. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den PJantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de Ambte naren, welke op verschillende plaatsen werkzaam zijn. PROTECTIE MAAKT GEEN VREDE. Duitschland heeft de invoerrechten voor Nederlandsche land-en tuinbouwproduc ten, exorbitant hoog, na financieele con cessies onzerzijds, eenigszins verlaagd. Daar land- en tuinbouw veel kali uit Duitschland betrekken, wordt in overwe ging gegeven uitsluitend Elsasser kalimest- stoften te koopen en het Duitsche kali syndicaat te passeeren, teneinde op deze wijze pressie uit te oefenen op de Duit sche regeering om de nog veel te hooge invoerrechten aanzienlijk te verlagen. o— EEN PRACTISCHE METHODE. De zeeliedenstaking in Australië be rokkende den landbouwers veel schade, daar hun producten niet vervoerd en aan bederf blootgesteld werden. Ze vormden daarop een soort gewapende burgerwacht omringden de onruststokers, die de werk willigen terroriseerden en joegen ze de stad uit. (Sydney.) De „leiders" hebben aanzegging gekregen vóór zonsondergang te vertrekken. Deze practische methode van „self-help" verdient navolging. o— DE MOORD TE CULEMBORG. Men meldt uit Tiel: Ook Zaterdag is de instructie gehou den in de Culemborgsche moordzaak. De heer O. de Beus, schrijver van de artike len in „De Arbeid" en de heer M. A. Middelkoop, de man die hier in 1924 bijna zes maanden in voorarrest doorbracht, als verdacht van moord, werden als getuigen gehoord. Vrijdagmorgen werd de heer Blok weer langdurig verhoord. Een groote menigte haa zich voor het gerechtsgebouw ver zameld. Door een aantal politieagenten en rijksveldwachters werd de orde gehand haafd. Nadat de heer Blok Zaterdag nog maals voorgeleid was, werd hij in den na middag uit zijn gijzeling ontslagen. De heer B. is vergezeld van zijn ecnt- genoote, vanuit Tiel naar Den Haag ge reisd. Naar wij vernemen zal de heer B. voor- loopig in Den Haag blijven en niet naar CuiemDorg terugkeeren. Ten kantore van zijn raadsman, mr. E. G..S. Bourlier, aan de Jozef Israëlslaan- in Den Haag had. een medewerker van de „Tel." Zondagmorgen met commissa ris Blok een onderhoud, waarbij ook zijn vrouw tegenwoordig was. Men kon het den heer Blok aanzien, dat de beproe vingen der afgeloopen dagen zijn gezond heid geen goed hadden gedaan en dat alleen de krachtige wensch om recht te krijgen en gerehabiliteerd te worden in staat waren hem in de „running" te hou den. Uit Tiel wordt nog aan de N. R. Ct. gemeia Naar aanleiding van het onderhoud, dat een correspondent van „De Courant" ten kantore van mr. Bourlier heeft genad met den Commissaris van politie te Culem- borg, hebben wij vanmorgen een onder houd gehad met den officier van justitie te Tiel, mr. Toutenhoofd. In het boven- beaoeloe onderhoud heeft de heer Blok verklaard: „Het bewijs tegen de daders van den moord is volledig geleverd en de als daders aangehoudenen hebben be kend, zoodat eenige verdere getuigenis ook van hem (commissaris Blok) niet meer noodig was." De heer Toutenhoofd deelde ons in verband hiermee het volgende mede: Niettegenstaande commissaris Blok ont slagen is, wordt het onderzoek voortgezet, en van een bekentenis van de verdachten is vooralsnog geen sprake. De rechter commissaris, mr. Hofdijk, is in verband met een en ander naar Den Haag vertrok ken. Wees liever verstandig dan spijtig waarom niet heden een flacon Foster's Maagpiilen gekocht Dit geneesmiddel wekt de lever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de ingewanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Pijjs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65 in apo theken en drogistzaken. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. HEUSDEN. J.l. Vr|jdag vierde Dr. A. H. L. Otto alhier zijn 70en verjaardag. Hoewel hij den wensch had kenbaar ge maakt om dien dag zooveel mogelijk on opgemerkt te laten voorbijgaan, kon zuiks toch niet verhinderen dat Mejuffrouw Vis ser een aantal patiënten uitnoodigde om Dr. Otto een huldeblijk aan te bieden. Dit huldeblijk bestond uit een schitterende reuzen bloemenmand, gemaakt door den Heer C. van Sinttruijen alhier, welke in den morgen ten huize van den dokter werd bezorgd. Des namiddags na half vier was er gelegenheid voor de talrijke patiënten om hunne opwachting te komen maken en daarvan werd door velen gebruik gemaakt. In zeer harteijjke bewoordingen werd Dr. Otto namens zijne patiënten als toen toegesproken door onzen Kantonrech ter, den Heer Mr. C. W. van Ommeren. Van harte stemmen wjj in met den laatsten door Mr. van Ommeren geuiten wensch n.l. dezen dat Dr. Otto nog vele gelukkige levensjaren mogen worden ge schonken en dat zijne patiënten hem nog lang «hun* huisdokter zullen kunnen noe men. Zaterdagavond had in de Teeken- school de sluiting plaats van den cursus 1925/26. Behalve het bestuur, leeraren en leerlingen der teekenschool waren daarbjj tegenwoordig de EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen, de raadsleden de heeren Mr. Ruitinga en Smiehusen en eenige belang stellenden. De Voorzitter der teekenschool de heer Mr. C. W. v. Ommeren, wees er in zijn inleidingswoord op, dat dit de laatste cursus is, die in dit gebouw gegeven werd. Dank zij de welwillende medewerking van het Gemeentebestuur, kan de volgende cursus in de ledigkomende openbare school worden gehouden. Men krijgt dan de beschikking over een flinke ruimte en behoeft zich dan niet langer zoo te behelpen, Spr. wees er op dat de teekenschool steeds meer en meer in bloei toeneemt en steeds meer en meer toont in 6en groote behoefte voor deze streek te voorzien. Hij bracht den EdelAchtb. Heer v. Eggelen dank voor zijne tegenwoordigheid, voor de medewer king die het bestuur steeds van hem mocht ondervinden, waaraan spr. voor een groot gedeelte den toenemenden bloei der teeken school dankte. Hij bracht dank aan de heeren raadsleden, die door hunne tegen woordigheid blyk van belangstelling gaven, dank aan de leeraren, in het bijzonder aan den leider der teekenschool de heer Leenhouts, voor de ambitie en toewijding, die zjj bij de lessen betoonden, dank aan de leerlingen voor hun ijver en belang stelling, waarmede zy deze lessen hadden gevolgd De EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen sprak hierop een kort woord, waarin hy hulde bracht aan den Voorzitter der teeken school, onder wiens Voorzitterschap de bloei der teekenschool zoo was toegenomen. Hij spoorde leeraren en leerlingen aan steeds bun best te bljjven doen, opdat deze bloei nog steeds moge toenemen. Hierop volgde de bekendmaking der be kroningen en de uitreiking der getuig schriften en prijzen. Aan den leerling H. Bouraan te Wjjk werd een getuigschrift uitgereikt met prae- dicaat «uitstekende. De Voorzitter stelde dezen leerling tot voorbeeld aan allen, een praedicaat «uitstekende wordt niet gemak- kelyk verkregen, daarvoor moeten de lessen niet alleen zeer goed gevolgd worden, doch is tevens veel aanleg noodig. Was het ook gemakkelyk te verwerven, dan zou het veel van zyn waarde verliezen. Verder werden nog getuigschriften uit- uitgereikt aanC. Garstman te Aalburg en P. C. Redert te Andel, beiden met praedicaat «goed®. Hieronder volgt de lyst der bekroningen. Afdeeling Bouwkundig teekenen. Klasse 2. 2e prys, A. v. d. Werken, Nederhemert, Klasse 3. Ie prijs, B. Smits, Nederhemert. 2e prijs, L. v. Rey, Heusden. Afdeeling Machine- en Smidsteekenen. Klasse le prys, P. Smits, Nederhemert, 2e F. J. v. Diem, Heusden. 3e F. M. Schreuder, Heusden. Klasse 2. le L. v. Hoften, Heusden. 2e J. de Bruin, B.-Broek. 3e A, v. d. Wiel, Heusden. Afdeeling Scheepsteekenen, Klasse 1, le J. Nieuwkoop, Aalburg. 2e J. A. v. Helden, Heusden. 3e P. v. Ryswyk, Aalburg. Klasse 2. le J. Boeren, Heusden. 2a J. G. Deurloo, Afdeeling Handteekenen. Klasse 1. 2e F. J. v. Diem, Heusden 3e M. v. Diggelen, Klasse 2, le H. Bonman, Wyk. 2e J. G. Deurloo, Heusden. 3e L. v. Hoften, Klasse 3. 2e M. L. Gouda, Eethen. 3e L. v. Rey, Heusden. Geen verzuimen bij volledig onderricht. H. Bouroan, Wijk. L. v. Hoften, Heusden. A. v. d. Wiel, F. J. v. Diem, De tentoonstelling der teekeningen van de verschillende leerlingen trok zeer veel belangstelling. Er waren ook werkelyk heele mooie teekeningen te zien, die leer lingen zoowel als leeraars tot alle eer strekten. ■=- Voor de kermis die van 913 Mei alhier gehouden wordt, hebben tot heden de navolgende vermakelijkheden ingeschre ven Acrobatentent, Buikerkraam, Variété theater, Bioscoop, Zweefcaroussel, Gebak kraam, Paling en vischkraam, Wafelkraam en Schiettent. De yzerwerker C. Wynstekers had Maandagmiddag op de Scheepwerf alhier het ongeluk een zware plaat, die uit een takel viel op zyn been te krijgen, waardoor een gapende wonde ontstond en geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Na door Dr. Otto verbonden te zyn werd hy naar zijn woning en heden Dins dagmorgen naar het ziekenhuis in Den Bosch vervoerd. Zaterdagmiddag had onder groote belangstelling door den telepaath Winando de openbare telepathische séance plaats door de gemeente. Om 3 uur werd per auto vanaf het gemeentehuis gereden door de verschillende straten naar de plaatsen, volgens de ge heime opdracht aangegeven, welke opdracht door een commissie was samengesteld. De ingewikkelde opdracht werd door Winando stipt en geheel in orde uitgevoerd. Des avonds werd in de zaal van het «Wapen van Amsterdam** voor een zeer talrijk publiek een séance gegeven. De opdrachten met en zonder contact werden door den telepaath, die geblinddoekt was, tot in 4e puntjes uitgevoerd haperde de uitvoering even dan lag dit, naar onze meening, meer aan den opdrachtgever dan aan den uitvoerder. Verder liet Winando nog verschillende sterke staaltjes zien op het gebied van suggestie. Hij wist personen geheel onder zijn invloed te brengen, afhankelijk van zijnen wil te maken en liet hen daardoor dwaze dingen uitvoeren, die de lachlust van het publiek opwekten. Het geheel was oen aardige avond. ALMKERK. De collecte gehouden in de Herv. Kerk alhier, ten bate voor de Zending, bracht op ruim f 55. J.l. Zaterdag had J. v. R. te Nieuwendyk het ongeluk, met het hout snoeien, zich zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp zeer noodzakelijk was. Dezer dagen had een kindje van den heer W. v. d. W. alhier, het ongeluk van een vrachtauto te vallen, met gevolg dat de kleine een arm brak, De plaatse lijke geneesheer verleende medische hulp. Zaterdagmiddag j.l. overleed alhier plotseling, op den hoogen leeftijd van 84 jaren, de heer P. v. Kuijk, gep. gem.- veldwachter dézer gemeente. ANDEL. De Ontvanger der Directe Belastingen enz. zal op Donderdag 15 April a.s. zitting houden in de vm. openb. school. «Andei's Fanfarecorps® zal op Za terdagavond in de vm. openb, school hare tweede winteruitvoering geven, BENEDEN-LANGSTRAAT. De voor spelling tijdens de overstrooming in den afgeloopen winter, dat de aardappelen zeer duur zouden worden, is niet uitgekomen. Doordat er weinig uitvoer is naar het buitenland en er nog flinke voorraden blyken te zyn, zyn de prijzen zelfs dalend en is de handel slap. Voor de beste klei- soorten betaald men niet meer dan f 3.75 f 4.25 per H L. Het uitpoten der aardappelen is in vollen gang. CAPELLE. Gedurende de maand Maart werden voor de vleeschkeuring aangegeven 17 runderen, 2 kalveren, 45 varkens en 8 geiten. J.l. Donderdagavond om 7 uur, hield Ds. Muller, uit Enter overgekomen om aan de Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschen- dyk een bezoek te brengen, in de kerk aldaar een predikatie naar aanleiding van Hooglied 2 vers 14. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendyk gehouden collecte voor toevallijders te Heemstede, heeft f 21.70 opgebracht. 's-GRAVEMOER. Voorgaande week gaf de vereen, «Oefent U Zelven« wederom eene tooneeluitvoering. De zaai van den heer C. Blom was goed bezet en het ge heel liep vlot van stapel. OGSTERHOÜT. Zaterdagmiddag ont spoorde aan het Oosteind de tram Ooster houtDongen, waarbij de locomotief een zwaren muur der zuivelfabriek indrukte en daarna kantelde. In de personenwagens vielen de ruiten aan stukken, maar per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De dienst was verder dien dag gestoord, RIJSWIJK. Op Zaterdag 17 April a.s. hoopt de Chr. Gem. Zangvereen. «De Lofstem« haar jaarlyksche uitvoering te geven, met medewerking van «Looft den Heerc te Sleeuwijk en «Sursum Corda® te Andel. Deze uitvoering kenmerkt zich, door dat slechts een groote cantate zal worden gezongen. Deze cantate «Het eene noodige® is een meesterstuk van den bekwamen componist J. G. v. Herwaarden. Zij ver tolkt ons hoe bij de gestadige strijd van het leven, by de pijnlijke worsteling, by het drukkende leed, by de kwellende smart, wy het hart moeten [teffen tot den Vader, wiens grootheid en glorie door alle eeuwen heen ons dringt Zijn Naam te danken. Zy leert ons hoe 't ware geluk, dat het harte verheugd afschynt van Gods aange zicht, ze doet ons zien, hoe de stryd van het bestaan blijmoedig moet worden ver vuld, om in het slotkoor te eindigen in eeD lofzang voor de liefde van Hem, die —o—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2