Meubelen-verkoop Deurwaarder A.L. Scheef hals te's-Bosch, I N BOEDELS, Tandarts F. Orth PAULUS VAN KUIJK, I- C. Mortier Zonen nette Dienstbode F orn ui ze ii Ycekcteis Wasckfornuizen Geslagen geëmailleerde Fornuizen KNIPCURSUS „CERES" Rijwielmagazijn te Drongelen. Zeer belangrijke te Waalwijk. publiek veekoopen Uitsluitend Gift vrije Kwaliteiten. Hoogstraat A7&8 G0R1NCHEM. Ingezonden, Rechtzaken. Advertentiën. Alweer Geëmailleerde en Alluminium Keukenartikelen Bericht van Inzet. Gratis proefles Rijwielen, Rjjwielonderdeelen en toebehooren, WILLEM. Heeft U ook al eens een proef genomen \.'o'oo vto*. v»i zal te Waalwijk op WOENSDAG 21 en DONDERDAG 22 APRIL, telkens aanvangende des morgens ten 10 uur, in de zaal »MUS1S SACRUM* van Hóei »D« Twee Kolommen*, tegen contante betaiirg TWEE COMPLETE ZEER NETTE bestaande uit Salon-, Eet- en Slaapkamerameublementen in verschillende stijlen en houtsoorten. VoortsMahonie-, Eiken- en geschilderde Linnen-, Boeken-, Wasch- en Penantkasten, Kantoormeubelen, bestaande uit Bureau Ministre, Cylinder Bureau, Brand en Boekenkasten, Schrijfmachines, enz., Canapé's, Stoelen, Fauteuils, Crapeaux en Divans, Salon- Wasch- Nacht en Huiskamertafels, Spiegels, Schilderijen, Pendules, Regulateurs, Klokken, Naaimachines, Lampen en Gas kronen, Bonheur du Jour, een en twee persoons Ledikanten, Matrassen, Kapok- en Veeren Bedden, Wollen en Ka toenen Dekens, Spreien, Perzische en Brusselscha Vloer- kleeden, Karpetten, Loopers, Matten, Kristal, prachtige Piano, Pianio, Kachels, Fornuizen, Gordijnen, Overgor dijnen, Glas- en Aardewerk, Mangels, enz. enz. Kijkdag Dinsdag 20 April a.s., van des morgens II tot des avonds 8 uur, tegen betaling van 10 cent. Westwagenstraat C 71 a GORINCHEM (tegenover Hótel Hol). Spreekuren: 12 en 57. 's Maandags en Zaterdags 9Vr-2. Pijnlooze behandeling. Plaatsing kunsttanden met en zonder gehemelteplaat. g- —riagg»—iI ■uamg. g Heden ontsliep onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 83 jaren. Uit aller naam, Wed. J, VAN KUIJK—van Rijswijk. Almkerk, 10 April 1926. het eene noodige biedt, in een juichttoon ter eere van dien God, die door geen macht hoe geducht ook, Zich laat scheiden van degene wiens hart Hem behoort. De noodige verscheidenheid geven dames en mannenkoor en verschillende solo's die in dit stuk zich herhaaldelijk afwisselen. Het geheel wordt begeleidt door den pianist Van Aken uit Gorcum We wenschen den Directeur der ver- eenigingen, den heer v. d. Nat, die zich geen moeite ongetroost liet, deze cantate zyti zangers en zangeressen eigen te maken, veel succes, en wekken alle kunstlievende menschen op deze uitvoering by te wonen. ^UITWIJK. Vrjjdag j.l. had de land- bouwer G. Elshout, alhier, het ongeluk, doordat zyn paard te schielijk inhield, van de mestkar te vallen, zoodat hjj zijn pols brak, waardoor hjj zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. WERKENDAM. De tegen Donderdag aangekondigde groote slotavond van het Dep. Weikendara der Mij. tot Nut van 't Algemeen, is wegens verschillende om standigheden uitgesteld. Tot Notabel der Ned. Herv. Kerk is in de plaats van den heer C. H, Bogers, gekozen de heer H. Visser. Het jaarfeest der Herv. Meisjes- vereen. »Mirjam« en »Febé« zal niet ge houden worden Woensdag 14 April a.s. maar Woensdag 21 April a.s. in de Nutszaal. Donderdagavond 7 uur zal de Raad dezer gemeente in een openbare vergade ring bjjeenkomen. In onze gemeente wordt deze week met toestemming van B. en W. een col lecte gehouden ten bate van de Nationale Stichting te Wolthezen »Tehuis voor al leenstaande Blinden*. WASPIK. Door de Waspiksche eier- vereeniging werden vanaf 30 Dec. 1925 tot en met 24 Maart 1926 naar de eier mijn te Roermond verzonden 592 kisten eieren bevattende 289755 eieren, met een gewicht van 19281 K.G. Geen geringe productie. Op Vrjjdag 16 April a.s. zal het Rjjkspost- en telegraafkantoor alhier wor den omgezet in een le klas hulpkantoor ressorteerende onder het postkantoor te Waalwijk. Bjj gelegenheid van het festival zullen de volgende concerten gegeven wor den Zaterdag 22 Mei, gratis openings con cert door de Harmonie »De Eendacht* van Raamsdonksveer welke vereeniging voor deze gelegenheid gratis haar kiosk zal afstaan. Maandag 24 Mei (2e Pinksterdag) con cert door de fanfare »St. Caecilia* uit Ammerzoden en Zondag 30 Mei, concert door de Harmonie sConcordia* uit Loon op Zand. Deze concerten zullen worden gegeven op het feestterrein. Bij de N.V. Scheepsbouw werven v/h P. en A. Rujjtenberg, werd met goed gevolg te water gelaten het sleepschip »Fidessa«, groot 1050 ton, in aanbouw voor den heer L v. Lith alhier. De kiel zal worden gelegd voor een dergelijk schip van ongeveer 1360 ton voor rekening van den heer P. Vissers te Engelen. Er komen verscheidene gevallen van Spaansche Griep voor. Ofschoon sommige ljjders ernstig zijn aangetast, komen er gelukkig nog geen sterfgevallen voor. ZUILICHEM. Het 2 jarig zoontje van C. Smit viel te water. Het mocht den heer B. v. Veer,, die zich gekleed te water begaf, gelukken bet kind te redden, dat reeds zinkende was. Maandagavond j.l. reed G. de Gier, uit Rijswijk, ten gevolge van den zwaren nevel, met zyn rijwiel van den Meidijk. Met eenige materieele schade voor hem liep dit ongeval af. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie, Mag ik nog even een kleine plaatsruimte, naar aanleiding van het ingezonden stukje van den heer D. de Graaf, bjj voorbaat myn dank. De heer De Graaf begint met zijn ver wondering over mijn ingezonden stuk uit te spreken, doch ik geef genoemden heer echter de verzekering, dat ik ten opzichte van zijn ingezonden stukje eveneens ver wonderd stond. Als mjjn stelling bestreden moest worden, dan had ik die bestrijding verwacht van een der bestuursleden van het Wjjkerzand en de heer D. de Graaf is toch geen bestuurslid Past hem misschien de schoen van het stokpaardje? Maar dan valt zijn redenee ring direct weg en rust die niet op een goed fondament. Zyn houding heeft dan wel iets van een straatjongen, die ruzie heeft met een ander en deze toeroept »Kom eens met mij alleen als je durft, dan zal ik je eens anders leeren.* Nou voor zoo iets zyn we toch te oud geworden, u moet n.l. weten dat ik, als ik veel lees al een bril gebruik, in het bezit van een lorgnet ben ik niet. Neen, mynheer De Graaf, dit is niet de meer en meer gebruikelijke manier om een meeningsverschil tot goede oplossing te krijgen. U meent mijn stelling te moeten bestrijden, maar dan moet U ook niet om de zaak heen fladderen. Gesteld evenwel eens een oogenblik, dat ik aan uwen raad had gevolg gegeven en eens bij u was aangeloopen en dat ik ten gevolge van uwe inlichtingen van mijne dwaling bekeerd werd, dan waren wij er toch nog niet. Immers, als u uwe ooren te luisteren legt in de gemeente, dan zult u ervaren, dat het ingezonden stuk van abonné X instemming ontmoet. Ook deze instemmers moeten dan bekeerd worden en daarvoor staat, mynheer De Graaf, de gelegenheid open, met een ingezonden stuk in dit blad. Het betreft hier voor Wijk een kwestie van zeer groot belang, ik stel mij dus voor, dat de Redactie gaarne bereid zal worden gevonden hare kolommen hiervoor open te stellen. Het publiek is niet langer gediend van geheime diplomatie en verlangt ook in deze kwestie meer openbaarheid. Ik ben gaarne bereid verder op het stukje van den heer D. de Graaf in te gaan, doch zag eerst gaarne dat deze voldeed aan mjjn verzoek, om duidelijker voor den dag te komen, opdat ik meer houvast hebgaat zijn verweer tegen het stokpaardje of wel tegen een steenfabriek Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, Uw abonné X. BOSSCHE RECHTBANK. Mishandeling. W, Br., 18 jaar, grondwerker te Sprang- Capelle, had op 7 Maart 1926 te Waalwijk C. L. met een mes gestoken. Ze waren samen in de bioscoop geweest, hadden daar stoelen over elkaar gegooid en kregen ruzie. L. sloeg en de ander stak toen met het mes. De politie verklaart, dat de jongens onbe schofte wilde kerels zyn, wien 't niet veel schelen kan. De eisch luidde 2 maanden. Uitspraak 22 April a.s. Ernstig ongeluk boren een vliegveld. Het ergste ongeluk dat de Engeische luchtmacht sedert den oorlog overkomen is, gebeurde Zaterdag boven het vliegveld van Henlow, in Bedfordshire, waarbij vijf vlie gers hst leven hebben gelaten. Twee vliegtuigen botsten toen op een hoogte van 100 M. op elkaar en vielen in vlammen naar beneden. De slachtoffers waren de vlieger-officier William Scot, vlieger-officier Charles Lacey, de oleading aircraftman* Reginald Germaene, de pleading aircraft man* Basil Young en de 1ste klas >air- craft-man» James Simraonds. De vlieger-officier Lacey vloog met zyn drie helpers met oen Vickers-Vimy-vliegtuig boven het veld, terwijl hij p.oppen met valschermen naar beoeden wierp. Hij was daar een tijd mee bezig geweest en de proefnemingen slaagden Toen het vliegtuig daalde om een der-n vlieger Dobbs op te nemen, had de notsi g plaats met een kleine Avro, bestuurd door den vlieger-officier Scott, die juist opgevlogen was. De Avro trof de Vick*rs Vnpy «an onderen en de twee vliegtuigen ploften samen naar beneden. De vlammen sloegen vijftig voet hoog in de lucht uit nadat de benzine-reservoirs gesprongen waren. De brandweer had een half uur noodig om de vlammen te bedwingen. De vliegtuigen werden volslagen vernield en het stoffelijk overschot der slacht offers was geheel on kenbaar geworden. HEUSDEN. Zondagavond 18 April om half acht, houdt de Z.Eerw. oud-mission- naris uit Suriname, Pater Yan der Sanden, een voordracht over de missie, welke wordt verduidelijkt door lichtbeelden. De opbrengst is bestemd voor de missie. Mej. B. E. M. van Riet alhier is be noemd tot geagreëerde van den ontvanger der directe belastingen enz. WIJK. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrjjdag 16 April vui. 10.30 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling vermenigvuldigingscjjfér voor de Gemeent. Ink.-belasting 1926 27. 3. Aanbieding gemeenteverslag. WOUDRIGHEM. Maandagavond j.l. bracht het Woudrichem's Fanfarecorps* een se renade aan zyn nieuwen beschermheer, de Heer Mr. C. W. van Ommeren. Daar zoo iets in ons stadje niet al te vaak gebeurt, is het te begrijpen, dat bjjna alle inwoners op de been waren. Ssdert Januari is door onze visschers nog geen enkele zalm en slechts enkele elft gevangen. De totale afwezigheid van zalm heeft zich sedert 1790 niet voorgedaan. Heden werden wij door 's Heeren goedheid verblijd met een Zoon, P. OLDENBURG HENDRIK JE OLDENBURG— Klevering. SPIJK (Groningen) 8 April 1926. GEVRAAGD voor Waalwijk tegen 1 MEI een flinke geheel zelfstandig kunnende werken, Wasch buitenhuis. Hoog loon. Klein gezin. Brieven onder letter A aan het Bureau van dit Blad. Iedereen begint te hoesten, de gevolgen zijn niet te overzien. Gebruikt daarom onmiddellijk Akker's dan zijt gij zeker dat Uw hoest direct verdwijnt en gij tevens griep en andere ernstige gevolgen voorkomt, want de beroemde Abdijsiroop is het griep-middel bij uitnemendheid. Koopt een flesch in voorraad, van nacht nog kunt gij ze noodig hebben. Notaris RISTRA te Dussen, bericht, dat de in besten staat zijnde MOTORBOOTEN heel laag zijn ingezet, t.w. die van 46 ton op f 3050.— 56 f 2810 67£ f 2800 TOESLAG Zaterdag 24 April 1926, nam. 4 uur te Nieu- wendijk (Almkerk) bij M. v. d. HEUVEL zonder rekenen of teekenen. A. s. DINSDAG te DUSSEN van 2 tot 3 uur bij Heessels, en te ALMKERK van 4 tot 5 uur Café Dekker, De groote zorgen die wij steeds besteden, om de kwaliteit der door ons verkochte tot het allerhoogste peil op te voeren, en daarbij toch nog de prijzen zeer concnrreerend stellen, zoodat zij niet duurder zijn dan vele minderwaardige kwaliteiten, maken dat het HET ADRES is geworden voor de inwoners van het Land van Heusden en Altena. GRIEP Abdijsiroop GODIN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 3