Derde Blad voor het Land van Heusden en Aitena, de Langstraat en de Bommelerwaard. R4605 ïril 21 Stop Die Jeu! IS ilP' De Wenteltrap, 6) tjv i i 56 1: DAMRUBRIEK. FEUILLETON. iMimeiilaiid BEHOORENDE BIJ HET Waarom nog langor lijden als gene zing mogelijk is? Ga geen nieuwe nacht of dag meer in, gedörende welke gij door ondragelijke jarik gefol terd wordt.—Waarom Uwé gezond heid ondermijnen, wann/erer één aan wending van D.D.D. de. érgste aanval van jeuk en prikkeling binnen een paar minuten doeV ophouden. Be denkt wat het b/axeekent na dagen vol marteling tfn nachten zonder slaap te bemerken, dat Uw huid niet meer branderig is, maar heerlijk koel.—In £lle gevallen geeft D.D.1Ü). verlichting. Trouwens, de meesten 'zullen zich hier laten vangen, daar de combinatie heel in gewikkeld is. De eenige goede zet is 3430, hoewel ook die het centrum verzwakt. 11. 38—33?? Zooals verwacht werd, geschiedde, Siand na den llen zet van Wit: Redacteur: M. J L. BÉNEKER, A n d e I (N.-Br.) Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Onderstaande korte party werd te Amiens gespeeld in 1899 tusschen ds bekende meesters Le Goff met Wit en Balédent met Zwart. 1. 33-28 18-23 2. 39-33 12—18 3. 44-39? 7—12 1 4. 50-44? 20—24 5. 34—30 15-20 6. 3025 Zwart kan gerust de witte schyf op 25 laten gaan. Daar veld 50 openstaat kan ze toch geen kracht doen. 6. 10—151 7.- 3126 Vrijwel gedwongen I De korte vieugei van Wit is vrijwel krachteloos en Wit had slechts te kiezen tusschen 3126 en 31—27. Zwart heeft echter een goed spel ontwikkeld en veel vrije zetten. 7. 24—29. Zwart maakt zich nu gereed om een attaque te richten op den korten vleugel van Wit. 8. 33X24 20X29 9. 4034 Deze afruil is beslist fou tief en zal spoedig nadeelige gevolgen geven. 3933 was altijd beter geweest, hoewel ook niet afdoende. 9. 29X40. 10. 45X34 4—101 Deze zet is meesterlijk® 1 Zwart wacht op 3833 van Wit, omdat Wit dezen zet noodig zal achten om het centrum te versterken. Wit zal de fijne strik, die hem hiermee gespannen wordt, wellicht niet doorzien. w&" Aw& ~"m 11. 2329 1 Prachtig. Hierdoor wordt Wit gedwongen 33X24 te slaan, daar hy anders direct twee schijven verliest. 12. 33X24 Met 34X23 verliest Wit twee schijven. 12. 19X30 13. 35X24 17-21 14. 26X17 11X33 15. 39X28 14-20 1 16. 25X14 10X50 17. 32—27 50X31 18. 36X27 en Wit geeft op. Een prachtige combinatie »&laBourquin«. Die partijen zijn ook gebaseerd op een dergelyk slot-combinatie. De oplossing van het derde schaakpro bleem is 1. D f 3a 8. De juiste oplossing ontving ik van den heer L. van Zandwyk Lz. te Wyk. Was het voor de anderen te rnoeilyk Probeer nu deza eens Stand WitK a 8, D c 7, pionnen op a 2, e 3, e 5, g 4 en g 6. ZwartK d 5, pionnen op c 5 en e 4. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Apenbare vergadering van den Raad der gemeente WERKENDAM op Vrijdag 14 Mei 1926, nm. 7 uur. Voorzitter: Burgemeester Beukenkamp. Secretaris: J. A. Timmermans. Afwezig de heeren Baggerman en van Het lezen van de notulen der vorige vergadering wordt aangehouden tot een volgende vergadering. Aan de orde is: Medede,elingenGeene. Ingekomen stukken Schrijven van Ged. Staten dd. 21 April jl., waarin zij goedkeuren het besluit van den raad van 12 Maart jl., tot wijziging van de gemeentebegrooting. Nota van aanmerkingen van Ged. Sta ten op de begrooting. Goedkeuring van hetzelfde college tot het aangaan van een geldleening groot f 10.000 Aanbieding verslag van den toestand Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 1 1 i' 1 I )o(j Ik had er een voorgevoel van dat we in het speelzaaltje of op de trap iets zouden vinden, en alleen de angst, dat Halsey in gevaar kon zijn, dreef mij voort; bij ie- deren stap knikten mijn knieën. Gertrude liep vooruit en in het speelzaaltje bleef ze staan en stak haar kaars in de hoogte, Toen wees ze zwijgend op het daarachter liggende portaal. Met zijn gezicht naar heneden en uitgestrekte armen lag daar een man. i 1 tI I Met een snik liep Gertrude er heen: Jack, riep ze uit. O Jack. Liddy was gillend weggeloopen en al leen wij tweeën bleven na. Gertrude keer de hem tenslotte om, tot we zijn bleeke gezicht konden zien en toen haalde ze diep adem en viel uitgeput op haar knie- en neer. Het was het lichaam van een man in een rok en een wit vest, dat nu met bloed bevlekt was een man, dien ik nooit eerder had gtezien. 1 HOOFDSTUK IV. Waar is Halsey? Gertrude keek naar het gezicht alsof ze er door betooverd was. Toen stak ze in den blinde haar handen uit en ik dacht dat ze flauw zou vallen. Hij heeft hem vermoord, mompelde ze bijna onverstaanbaar, en in mijn zenuwach tigheid schudde ik haar door elkaar. Wat bedoel je, zei ik opgewonden. Er klonk zooveel verdriet en overtuiging uit haar toon, dat dit nog meer indruk op mij maakte dan wat ze eigenlijk zei. Maar er kwam geen woord meer uit; ze bleef maar naar den man op den grond kijken, terwijl Liddy, die zich schaamde ovter haar vlucht en toch niet alleen terug durf de komen, drie doodelijk verschrikte dienst meisjes voor zich uit uit den salon dreef verder durfden ze geen van allen ko men. Toen ze weer in den salon was, zakte Gertrude in elkaar en viel van de eene flauwte 'in de andere. Ik belette Liddy met moeite om haar met emmers koud water te verdrinken en de dienstmeisjes stonden bij élkaar in een hojek gedrongen en staken geen vinger uit. Na een poosje, hoe wel het ons uren toescheen, kwam er een auto aanrijden en Anne Watson, die zich had aangekleed, deed de deur open. Drie leden van de Greenwood Club kwamen binnen in de meest wonderlijke costuums. Ik herkende een zekeren meneer Jarvis maar de anderen waren vreemden. Wat is er, vroeg Jarvis wat zullen we er wonderlijk uitgezien hebben, Er is toch niemand gewond, is 'twel? Hij keek naar Gertrude. Het is nog veel erger meneer Jarvis, zei ik. Ik vrees dat er iemand vermoord is. Er ontstond groote opwinding. De keu kenmeid begon te huilen en juffrouw Wat son gooide een stoel om. De mannen waren zichtbaar onderden der gemeente over 1925. Dit stuk ligt ter visie. Aanbieding verslag bedoeld bij art. 58 der Woningwet, over het jaar 1925. Dit stuk ligt eveneens ter visie. Benoeming van een hoofd der O. L. School in den Biesbosch (de laatstge noemde heeft zijne benoeming niet aan genomen.) Op de voordracht stonden de heeren: A. Gussinklo te Glanerburg; A. Kerstens te Rucphen; A, C. Versteijnen te Woudri- chem. Met algemeene stemmen werd benoemd de heer A. Gussinklo. Wijziging gem.-begrooting, dienst 1925. De wijzigingen worden goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot wijziging der algemeene politieverordening. In een vorige vergadering is ingekomen het verzoek van Mej. N. C, v. d. Wiel om haar café op feestdagen open te mogen houden. B. en W. stellen voor art. 7 te weizi- gen als volgt: Op Zondag, Nieuwjaarsdag en Eerste Kerstdag moeten de tapperijen gesloten zijn. Op Hemelvaartsdag, Tweede Paasch- en Pinksterdag mogen de tapperijen ge opend zijn van 1 uur n.m. tot het slui tingsuur, als bepaald in art. 3. Het is verboden sterken drank in de vergunningslokaliteit aanwezig te hebben enz. De heer de Boon kan er zich niet mee vereenigen dat de café's op Hemelvaarts dag geopend zullen zijn, hij acht deze dag net zoo hoog als Eerste Kerstdag en stelt voor het art. zoodanig te wijzigen. De heer Vos kan zich met het voorstel van den heer de Boon best vereenigen. De heer Bogers. Aanvankelijk voelde ik er ook veel voor zooals vorige spre kers, maar wij hebben over die dingen nagedacht. B. en W. kunnen zich met het voorstel vereenigen zooals thans inge diend. Wij mogen daar nu over denken zooals wij willen, wij hebben er rekening mede te houden dat door een groot aantal menschen de Hemelv.dag evenzeer wordt gehouden voor een uitgaansdag. Het trek ken van de eene plaats naar de andere is dien dag dan ook groot, zij moeten dan ook gelegenheid hebben om ergens onder dak te kunnen komen. Het andere bezwaar dat aangevoerd kan worden, zou zijn dat er allicht wanor delijkheden zouden ontstaan door het ge bruik van sterken drank; dit bezwaar is ondervangen, doordat geen sterken drank verkocht mag worden. Voorstanders zoo wel <aTs anderen hebben nu hun zin. Het voorstel vfan B. en W. wordt hierop in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Boon, Holster en Vos. Art. 25 wordt in verband met het bo venstaande gewijzigd. De winkels mogen echter met Nieuwjaarsdag geopend zijn. Art. 21 wordt zoodanig gewijzigd dat het gemeentebestuur de eigenaars van ge vaarlijke honden kan verplichten deze die ren te doen vastleggen of ze te doen muil korven. De heer de Waard. Nu wijl toch over de politieverordening bezig zijn, zou ik er een nieuw art. bij willen voegen. Door de zware vrachtauto's wordt veel te .hard door het dorp gjereden, ik zou de max.-snelheid daarvoor op 8 K. M. willen bepalen. Deze zaak zal door B. en W. besproken worden. i De heer Bogers vraagt of er voortaan ook goed toegezien zal worden op de max.-snelheid voor de andere auto's. indruk. Toch niemand van uw familie? vroeg meneer Jarvis, toen hij weer op adem gekomen was. Neen, zei ik en terwijl ik Liddy een tee- ken gaf dat ze op Gertrude moest pas sen, ging ik hen met een lamp voor naar het speelzaaitje. Een van de mannen gaf een schreeuw en ze haastten zich alle maal de kamer in. Meneer Jarvis nam de lamp van mij over dat herinner ik mij nog en toen voelde ik dat ik duizelig en licht in mijn hoofd werd en ik dfeed mijn oogen dicht. Toen ik ze wjeer open deed waren ze klaar met hun onderzoek en waS' meneier Jarvis bezig mij in een stoel te zetten. U moet naar boven gaan, zei hiji, u en juffrouw Gertrude ook. Het is een vreese- lijke schok geweest. En dat nog wel in zijn eigen huis. Ik keek hem aan en zonder er iets van te begrijpen. Wie is het? bracht ik ej- met moeite uit. Ik had een gevoel of er een band om mijn keel zat. Het is Arnold Armstrong, zei hij, ter wijl hij mij vreemd aankeek. En hij is vermoord in het huis van zijn vader. Na een paar minuten kwam ik weer op mijn verhaal en bracht meneer Jarvjs mij naar de woonkamer. Liddy had Gertrude naar boven gebracht, en de twee andere heeren bleven bij het lijk. De reactie van den schrik was ontzettend; ik was machte loos en toen deed meneer Jarvjs mij een vraag die mij op eens weer wakker maakte. Waar is Halsey, vroeg hij. Halsey? plotseling zag ik het wanhopi ge gezicht voor me van Giertrude en de leege kamers boven. Waar was Halsey? Hij is toch hier geweest, is 'tniet? drong meneer Jarvis aan. Onderweg is Wijziging art. 42. Openstelling begraaf plaats. De begraafplaats zal voortaan open zijn voor het publiek bij een begrafenis. Kinderen beneden zestien jaar, indien niet tot de begrafenisstoet behoorende hebben geen toegang dan aan handen van ouders of verzorgers. B ijde rondvraag verzoekt de heer de Boon of er ook goed toezicht gehouden zal worden dat er op de hierboven ge noemde dagen geen sterken drank ver kocht wordt. Volgens den heer Bogers zal wel geen drank verkocht worden, daar deze niet in de tapperijen aanwezig mag zijn. Dit bezwaar is hierdoor dus ondervangen. Nadat de heer de Boon verzocht heeft, de winkelsluiting op Zondag ook goed te handhaven, sluit de Voorzitter de verga dering. DE BLUE BAND-VACANTIEREIZEN. Evenals in 4925 zullen in den komenden zomer door de N.V, Van den Bergh's Fabrieken te Rotterdam, vacantiereizen worden georganiseerdleerlingen van mid delbaar onderwys wordt een reis naar Zwit serland aangeboden, meisjes en jongens uit de hoogste klasse der lagere scholen worden in de gelegenheid gesteld een week in de bosschen of aan zee door te brengen. Nadrukkelijk wijst de N.V. er op, dat geen bons of iets dergelyks behoeven te worden verzameld. Noodig is alleen in zending van een aanmeldingsformulier, zoo als dit in het Blue Band tydschrift voor komt, volledig ingevuld en van de hand- teekening van het Hoofd der Onderwijs inrichting voorzien. Zooals bekend zijn de reizen van het vorig jaar uitstekend geslaagd, zoodat wy ons voorstellen, dat zich dit jaar weder liefhebbers genoeg zullen aanmelden. Q DRIEMAAL IN 24 UUR. Op het politiebureau te Zwolle vertoefde Zondag en Maandag de 60 jarige M. J. B., die kans had gezien, zich binnen den tyd van 24 uur driemaal wegens openbare dronkenschap te laten arresteeren. Toen hy de eerste maal werd aangehouden en opgeborgen om zyn roes uit te slapen, was hy nog in het bezit van f 14,24. Eenige uren later moest opnieuw aanhou ding volgen en toen bleek dat zijn kapi taal tot f 9.47 was geslonken, terwijl de rest te oordeelen naar den staat, waarin B, werd gevonden in jenever was omgezet. Zondagavond werd de ontnuch terde ontslagen, maar nog was de politie niet van hem af en Maandagochtend in alle vroegte werd hij voor de derde maal, thans met f 4.62 op zak, dronken binnen gebracht en opgesloten. Zw. Ct. RADIO-ONDERWIJS VOOR SCHIPPERS Naar men verneemt, is tusschen het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam on den »Hilversumschen Draad- loozen Omroep® een overeenkomst gesloten voor het geven van onderwijs per radio aan schippers. Het ligt in de bedoeling, zoodra door het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart een voldoend aantal radio-ontvangtoestellen aan boord van binnenschepen is geplaatst, dit onderwijs per radio, dat uitsluitend hij nog even bij de club aangiereden. Ik weet niet waar hij is, zie/ ik flauwtjes. Een van de andere mannen kwam bin nen, vroeg naar de telefoon, en ik hoorde hem opgewonden praten over rechter en detectives. Meneer Jarvis boog zich naar mij toe. Waarom vertrouwt u mij niet, juffrouw Innes? zei hij: Ik zal voor u doen wat ik kan. Maar u moet mij! alles vertellen. Dat deed ik ten slotte van het begin af, en toen ik hem zlei, dat Jack Baily diien nacht in huis geweest was, floot hij zacht jes. Ik wou dat ze allebei hier waren, zei hij toen ik klaar was met mijn verhaal.' Het zou veel beter zijn als ze maar hier waren. Vooral.... Wat vooral? i Vooral omdat het bekend was dat Jack Bailey en Arnold Armstrong absoluut niet met elkaar konden opschieten. Door Bailey is Armstrong in het voorjaar in moeilijkhe den gekomen het was iets bij de bank geloof ik. En dan.... Ga verder, zei ik. Als er nog meer is, hoorde ik het te wéten. Er is verder niets, zei hij ontwijkend. Maar er is> een ding waar w£ op kunnen rekenen, juffrouw Innes. Iedere rechtbank zal een man vrijspreken, die een nachte lijken indringer in zijn huis heeft ge dood. Als Halsey...." Wat, u denkt toch niet, dat Halsey lvet gedaan heeft? riep ik uit. Ik voelde me haast onpasselijk worden. Neen, neen, heelemaal niet, zei "hij op gedwongen toon. Kom, juffrouw Innis, u is heelemaal overstuur en ik zal u naar boven brengen en uw kamenier roepen. Het is te veel voor u gewee9t. schippers-vakonderwys zal zijn, aan te vangen. o Ds. BÜSKENS EN GEELKERKEN, Naar men verneemt, heeft ds. J. J. Buskens te Oosterend op Tessel, het be roep aangenomen naar Amsterdam-Zuid buiten de Synode. Vermoedelijk zal hij reeds a,s. Zondag preekeo. —O HET VERDRAG MET BELGIE. Het Néderl. correspondentiebureau in Den Haag meldt: Naar» wij vernemen hebben thans de onderhandelingen met de Belgische regee ring naar aanleiding van het gesloten ver drag haar beslag gekregen en kan ook de onderteekening van het tractaat met Enge land en Frankrijk, waarin het vervallen van de collectieve tractaten van 1839 wordt vastgelegd, worden tegemoet gezien. —o EEN VINGER VOOR EEN VERZEKE- RINGS-UITKEERJNG. In een café te Nieuw Borgvliet vertoefde een gewezen reiziger, zekere B., die een rare sinjeur bleek te zijn. Immers, mijnheer had zich verzekerd tegen ongelukken (en hoog ook) en wilde nu, waarvoor betaalde hij anders zijn premie, ook probeeren munt uit zijn verzekering te slaan. De manier waarop hij dit aanlegde, is even griezelig als afdoende, vertelt het »D. v. N.-Br.Hij besloot n.l. zich een vinger te laten afhakken en het dan te doen voorkomen dat hy dezen had afge klemd. Na veel heen en weer praten en loven en bieden, en nadat een van zijn adspirant scherprechters voor de eer van het baantje had bedankt, vond hy eindelyk een zekeren M., een zeevarende, bereid het lugubere werk tegen een flinke belooning te ver richten. De vinger moest er aan gelooven en werd zoogenaamd afgeklemd by het werk aan een auto, in werkelykheid echter af gehakt. En het verzekeringsgeld werd opgestreken. Thans is het geheele geval aan de politie ter oore gekomen, die een onderzoek instelt naar den vingerloozen mynheer en zyn beul. O ONDER EEN AUTO GERAAKT. Het vierjarig zoontje van den onderwyzer R. Windsma, te Wieringen, dat bang was van een hond, kwam, door achteruit te loopen, te vallen en geraakte onder een auto uit Heilloo. De chaffeur remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat het ventje de wielen over zich heen kreeg. Met een ernstige hoofdwonde, een ge broken en gekneusd beentje werd de kleine opgenomen en thuisgebracht. De imiddels ontboden geneesheer verbond den kleine, waarna hij terstond naar het St. Elisabetsgesticht te Alkmaar werd over gebracht. —o—- OVERREDEN. Maandagmiddag is het zoontje van Wil- lemsein te Winterswijk onder een aanhang wagen van een vrachtauto geraakt en aan de gevolgen overleden. Hij was er op geklauterd en wilde er bij huis afspringen. Door den bestuurder werd het ongeval niet opgemerkt. o— Liddy bracht mij naar bed, en ze was blijkbaar bang, dat ik bevriezen zou, want ze gaf me twee kruiken. Toen verdween ze. Het begon nu licht te worden en uit stemmen onder mijn raam maakte ik op, dat meneer Jarvis en zijn vrienden den tuin aan 't doorzoeken waren. Wat mij aangaat, ik lag klaar wakker in bed. Waar was Halsey heen? Ho»e was hij heengegaan ien wanneer? Natuurlijk vóór den moord, maar wie zou dat willen gelooven? Als hij of Jack Bailey ie mand in huis hadden hooren komen én op hem geschoten hadden, waar ze vol komen toe gerechtigd waren, waarom wa ren ze dan weggeloopen? Het was on gehoord, onbegrijpelijk, maar gebeurd was het toch. Om ongeveer zes uur kwam Gertrude binnen. Ze was heelemaal aangekleed en ik ging zenuwachtig rechtop zitten. Arme Tante, zei ze. Wat een ellendi- gen nacht heeft u gehad. Ze kwam op den rand van mijn bed zitten en ik v(ond dat ze er mo(e en uitgeput uitzag. Is er nog nieuws? vrcueg ik. Niets. De auto is w'eg, naar Warner, dat is de chauffeur, Wam(ér is in de tuinmanswoning en weet nergens iets van. Nu, zei ik, als ik Halsey Innies te pakken krijg laat ik hem nifet gaan voor ik hem een flink standje heb gegeven. Als deze zaak opgehelderd is, ga ik naar de stad terug oin uit te rusten. Nog één zoo'n nacht zou m'n dood zijn. En dan praten ze over de rust van het buitenleven Nonsens! Wordt vervolgd.) i -L i i .tf i Jtieowsblail D.D.D. Uifl. f. 0.76 en f. H BO. D.D.D. teep 4 1,- 1$ allapoth. en drog. V - V.:* ;ï»Tr.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 9