voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 18, mi Mo 28 Mei Ingezonden Kantongerecht flensden Parlementair Overzicht Plaatselijk Nieuws Rechtzaken Itnrgerlijke Stand Geheel onder modder werd rooter en beryder op het droge gebracht. Wonder boven wonder liep dit ongeval zonder ernstige gevolgen af. Deze week had de heer Ringlever, alhier, een ongeluk met zyn paard en wagen. Hat paard en wagen stond aan den kant van den dyk, terwyl de knecht aan den anderen kant stond, Het paard schrok en sprong opzy zoo van den dijk. Aan d<»n wagen is nog al wat materieele schade, roet de boodschappen liep het gelukkig nog goed af. zitting, de Edel Achtb. Heer J. v. 4. Lely (burgemeester,) terwyl als Voorziter, Sec retaris en Penningmeester resp. fungeeren de heeren A. v. d. Wiel, H. de Lorm en B. C. van Andel. De heer A. van Vugt Adrz. alhier, rooide Zaterdag 1,1. reeds de eerste nieuwe aardappelen van den koude grond. Voor dezen ouden heer, die de tachtig jaren reeds gepasseerd is, een mooie prestatie, vele jongeren ten voorbeeld. Bij Waterstaat werden heel wat wen- schen geuit. Verbetering der Rijkswegen, van het pontveer aan den Moprdijk (Krij ger c.h.), spoedige uitvoering van de ver binding van Amsterdam met den Rijn (v. d. Waerden s.d.) beveiliging van het land tegen watersnood enz. De heer Ketelaar (v.d.) noemde den toestan in het verkeer Amsterdam-Rijn een noodtoestand. Een landsbelang was het. De heeren v. Voorst tot Voorst (r.k.), Ament (r.k.) en Dec kers (r.k.) bespraken ook uitvoerig den watersnood en de middelen, dien te voor komen. Natuurlijk kwam de treurige toe stand van den Haarlemmerweg (A'dam- Haarlem) oo kinog ter sprake, door den heer Boissevain (v.b.). Nu, de minister v. d. Vegte zeicle overal verbetering toe. De uitvoering van het werk der Com missie-Limburg (A'dam-Rijn) was even uit gesteld om na te gaan, of nog eenige wij ziging in het tracé moet worden gebracht, dus alleen met de bedoeling om na te gaan, hoe de hoofdstad het beste ge holpen zou worden. Ook komt er dit jaar nog een voorstel in zake de Maas-nor malisatie, zei de minister. één stuk, die het klepmechanisme volko men beschermt, grootere remmen, waar door sneller remmen mogelijk is, enz. Het voorkomen van den wagen is veel fraaier geworden, door de toepassing van tweekleurige Duco lakwerk, waarvan de kleuren zeer goed harmonieëren en die door een breede band van heldere kleur gescheiden zijn. Het resultaat is, dat de Chevrolet lager schijnt en dat zijn lijnen verbeterd zijn. Het uiterlijk voorkomen van den wagen is bijzonder fraai en komt overeen met dat van auto's uit een veel hoogere prijs klasse. De verbeterde Chevrolet brengt een nieuwe waarde op het gebied van den gebruikswagen en zonder twijfel zal de plaats, die hij op onze markt inneemt, door deze verbeteringen worden uitge breid. BEHOORENDE BIJ HET De Werkendamsche Politie verordening. In zijn jongste ingezonden stuk zegt de Heer W. Beukenkamp, Burgemeester van Werkendara, zulks niettegenstaande mijne dringende uitnoodiging, geen antwoord te willen geven op het tweede gedeelte van mijn hoofdartikel, betreffende de nieuwe Werkendamsche Politieverordening. Dit I spijt mij, want zoo gaarne zou ik den Heer Beukenkamp wederom van antwoord I hebben gediend en daarboven nog een i derde gedeelte hebben geschreven. Voor mij is de aardigheid er nu voor een groot deel af en wil ik thans slechts volstaan, met een paar woorden, naar aanleiding van 's Heeren Beukenkamp's ingezonden stuk, voorkomende in het nummer van ons blad van 19 Mei j.i. Dat het woord »kermisluidruchtigheid« geen gced Nederlandsch woord zou zyn, heb ik niaamer beweerd en zal zulks ook nimmer beweren. Wel heb ik gezegd en zulks houd ik van az vol, dat het voor den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie, die by eventueel constateeren eener overtreding van een voorschrift eener plaatselykepolitieverordening, de dagvaarding moet maken, niet mogelijk is om in een be paald geval uit te maken of we met een? ^luidruchtigheiddan wel met eene »ker- misluidruchtigheid* hebben te doen. Wanneer toch in een artikel ïkermis- luidruchtigheid« strafbaar wordt gesteld en niet ^luidruchtigheid® dan zal eerstens die Ambtenaar van het Openbaar Ministerie, die de zaak ten Kantongerechte aanbrengt en daarna de Kantonrechter moeten uit maken, dat de overtreding inderdaad ïkermisluidruchtigheid« en geen luidruch tigheids betreft. En zulks uit te maken is absoluut onmogelyk. Het antwoord van Professor Kern staat geheel naast de kwestie. We moeten weten het juiste onderscheid tusschen verschillende luidruch tigheden, als kermisluidruchtigheid, volks feestluidruchtigheid, luidruchtigheid enz en zoolaug we dat niet weten is het be trekkelijk artikel in de verordening een doode letter, omdat eene eventueele straf vervolging tot geen resultaat kan leiden, Professor Kern zegt m.i. zeer juist, dat de grens tusschen ^luidruchtigheiden >kermisluidruchtigheid« niet op taalkundig terrein ligt, maar minder juist zegt ge noemde Hoogleeraar, dat de Burgemeester in elk gegeven geval de grens zal kunnen trekken. Neen, de Burgemeester heeft gelukkig geen grens te trekken, want dan zouden meerdere Burgemeesters er stellig een vreemde grenstrekking op na houden, maar wel de Kantonrechter en de Amb tenaar van het Openbaar Ministerie en voor deze zal het trekken der grens ab soluut onmogelyk zyn. Geachte Heer Beukenkamp, U zult my toch wel willen toestemmen, dat wanneer iets taalkundig juist is, dit nog niet juridisch juist behoeft te zijn en ook dat een groot litterator in den regel nog geen groot jurist is. De schrijver van de Hoofdartikelen betreffende de Werkendamsche Politieverordening, NIERKWALEN BIJ VROUWEN. Nierkwalen bij vrouwen treden vaak op na de geboorte van een kind. Op zulke tijdstippen en ook bij vele andere lichamelijke stoornissen, waaraan vrouwen onderhevig zijn, hebben de nieren veel te verdragen. Vaak verzwakken deze overwerkte organen hierdoor, en dit veroorzaakt verschijnselen, die licht verward worden met vrouwelijke kwalen. Zenuwachtigheid, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn, stoornissen, blaaskwalen, pijn in den rug en dc zijden, rheumatische aandoeningen en waterzuchtige zwellingen kunnen alle ontstaan, als de nieren het bloed niet behoorlijk zuiveren. Grijp in bij het eerste teeken van nierzwakte. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, zij versterken denie ren, kalmeeren de blaas en dragen zorg voor de zuivering van uw bloed. Zoodoende worden ernstige kwalen als spit, ischias, rheumatiek, water zucht, steen en nier- en blaasontste king overwonnen. Doch herinner u, dat het gemak kelijker 'is deze kwalen te voorko men dan te genezen. Iedere vrouw behoorde nu en dan een dosis Fos ter's Pillen te gebruiken. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom ver krijgbaar), waardoor gij zeker zijl geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs fl.75 per flacon. De Tweede Kamer op haar praat stoel. Wedden op de renbaan? De spoorwegovergangen. Het ei van Columbus? Snap-shots. 's Gravenhage 27 Mei. Het is kolossaal zooals de Tweede Ka mer op haar praatstoel zit. Het is, alsof zij de schade van de gedwongen vacantie van enkele maanden geleden wil inhalen. Nu de begrooting al aangenomen is, doen deze beschouwingen soms wel eens aan als mosterd na den maaltijd. VoJ- staan we met een paar snap-shots. Onze minister van Binnenlandsehe zaken, van wien de roep uitgaat, dat hij zoo sportief is, krijgt daarom allerlei spor tieve wenschen te slikken. Bij Landbouw" b.v. kwam de heer van Rappard (v.b.) met een motie, om den totalisator weer op de renbaan toe te laten. Want het verbod was zoo schadelijk voor de fok kerijen. Maar de minister kon niets toe zeggen. Want deze kwestie hoorde onder een ander departement thuis. Dan kwam de kwestie van den directeur-generaal van landbouw weer ter sprake. De heeren v. d. Heuvel (a.r.) van Rappard (v.b.) v. d. Sluis (s.d.) wilden, behalve de com missie van advies in landbouwaangelegen- heden, een directeur-generaal, waartegen de heeren Ament (r.k.) en Lovink (c.h.) zich juist kantten. Het zou maar op te leurstelling uitloopen, meende de heer Ament. Nu, de Kamer kan er nog over na denken. De kwestie zal pas bij de begroo ting 1927 aan de orde komen, verklaarde minister Kan. De Kamer kende ook oogenblikken van groote vreugde. Dat was, toe® de heer Braat (pl.) fulmineerde over de burge meestersbenoemingen in de kleine gemeen ten. Vaak worden personen benoemd, die vriendjes zijn van regeeringspersonen, of kinderen uit buiten-echtelijke huwelijken, of die aan spraakgebrek lijden en nauwe lijks spreken kunnen. Het platteland was toch geen bergplaats voor dergelijke men- schen meende hij. Verschillende sprekers o.a. de heeren Vliegen (s.d.), Kampschoër (r.k.) Her mans (r.k.) Schaper (s.d.) bepleitten her ziening van de forensenbelasting. De Mi nister deelde de bezwaren der verschil lende heeren en wees er op, dat nog een wetsontwerp hiervoor ter tafel ligt, waar over nog nader overleg met minister de Geer moet worden gepleegd. En een wets ontwerp tot wijziging van de provinciale wet (met het oog op het feit dat door de wijziging van het maatschappelijk leven de taak der provincie is toegenomen) heeft het departement al verlaten, om ad vies van Ged. Staten. POLITIERECHTER TIEL. Uitspraken 19 Mei 1926. M. v. E. te Gameren, beleediging van een ambtenaar, tweemaal gepleegd, en eenv. bel., f 80 of 40 d. h.M. v. E., te Gameren, vernieling, f30 of 15 d. h. A. v. H. te Hedel, mishandeling, vrijspraak. WOUDRICHEM. Geboren: Wilhelmina Anthonia Henny, d. v. Hendrik Cornells v. Koeveringe en Cornelia Maria v. d. SchansGijsbertje Adriana, d. v. D. Zwart en J. Zwart. Getrouwd: Jacob v. d. Berg, 33 j en Bastiana Anna Kentie, 30 j.H. Kant, 29 j., en A. B. Kant, 29 j. Overleden: Hendrika Cornelia Bron, 58 j.Antoinetta van Zyl, 5 j. moeten dadelijk verzorgd wor den. Wrijf de verstuikte deelen opwaarts met Akker's Kloos terbalsem en zwachtel ze. Doe dit 's morgens en s avonds opnieuw. Akker*8' Kloostef- balsem maakt Uw spieren Weder lenig eft is een heerlijk wrijfmiddel bij spit, stramheid de ledematen, stijven nek, spierpijn, ischias, rheumatiek, jicht, lendepijn. AKKER's ook onovertroffen bij brand, en snijwonden, huiduitslag, zweren, aambeien en win- terhanden en voeten. In potten van 20 Gr. f0.50,.50Gr.fl.-^F

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 9