Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres VERLAAGDE PRIJZEN. voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN, KRISTAL en GLAS. Kantongerecht (lensden Marktberichten. Plaatselijk Nieuws Binnenland Telefoon 715. een Kamerlid zonder partij, een „wilde" dus. De heer Braat heeft n.l. in zijn blad een ernstig beroep op de leden van den Plattelandersbond gedaan om vóór 20 de zer 6 mille bijeen te brengen. Lukt dat niet, dan zal de bond bijeenkomen om liquidatie te bespreken. Moet dat het ein de zijn van den vurigen bestrijder van den zomertijd POLITICUS. Strafzitting van het Kantongerecht te Heusden van Vrijdag 4 Juni 1926. KantonrechterMr. C. W. van Ommeren Ambtenaar van het Openbaar Ministerie (plaatsvervangend) H. J. van Eggelen Griffier: Mr. W. Ruitinga. Ruim 60 zaken moeten door den Deur waarder worden uitgeroepen. Niet veel verdachten zijn verschenen, maar het publiek geeft door aanwezigheid inflin- ken getale blijk van belangstelling of van nieuwsgierigheid, hoe men het wil noemen. E. v. B. bakker te Dussen moest f 15.00 boete subsidiair 3 weken tuchtschool tegen zich hooren uitspreken, omdat hij met paard en kar niet had willen uit wijken voor een hem inhalende autobus van „Onzen Dienst". In de vorige zitting uitgestelde zaak contra W. K. te Hedikhuizen, die twee honden op een drietal jongens zou heb ben aangehitst wordt alsnu als getuige gehoord W. Parijs, die juist bij verdachte in huis zat, toen het strafbaar feit zou zijn gepleegd. Getuige zegt dat hij hoorde dat er tegen de deur werd gegooid en dat hij zag dat verdachte daarop naar buiten liep. Ook hoorde hij een hond huilen. Er waren twee honden bij en verdachte liep de honden na. Getuige zelf is niet buiten geweest. Wederom wordt de verdere behandeltng 14 dagen uitgesteld om alsdan als getuige te hoo ren den gemeente-veldwachter K. van der Griendt. Op 7 Mei j.l. werd de verdere behan deling der zaak contra C. S., schoen maker te Almkerk uitgesteld tot 4 Juni j.l. om den Burgemeester van Almkerk te hooren. C. S. had nl. aan zijn huis een stuk aangebouwd en hiervoor had hij geen vergunning gekregen, omdat dat stuk gebouwd werd in den verboden kring. De Burgemeester verklaarde veel moei te te hebben gedaan om voor verdachte alsnog de noodige vergunning te ver krijgen, maar dit was niet gelukt. De Kantonrechter zei dat hij niet an ders kan doen dan verdachte veroor- deelen en de afbraak van het gebouwde bevelen, daar de zgn. Kringenwet bij veroordeelend vonnis afbraak gebiedend voorschrijft. Verdachte kreeg nu fl, boete subsidiair 1 dag hechtenis met last tot opruiming van het bouwwerk binnen één maand nadat het vonnis in kracht van gewijsde zal zijn gegaan, bij gebreke waarvan een en ander zal geschieden van staatswege op koste van verdachte. M. L. landbouwer te Babyloniënbroek heeft een hond en dat beestje nu had een haas gegrepen en dood gebeten op het land van Gebroeders van Oord te Werkendam. De onbezoldigde Dirk Bouman had een en ander gezien en maakte proces-verbaal op. Verdachte zegt niet gezien te hebben dat zijn hond een haas ving en „dood beet, maar on mogelijk is het toch nietlater heeft hij den haas dood gezien in handen van „Dirke". Nadat verdachte beloofd had den hond voortaan vast te zullen houden kwam hij er af met f10,boete of 5 dagen hechtenis plus eene ernstige waar schuwing. Aan C. B. Czn., visscher te Werken dam werd ten laste gelegd dat hij met twee aalfuiken zou gevischt hebben in water van L. en G. Vos te Werkendam. Verdachte zeide in eigen water te hebben gevischt. De verbalisant de Rijksveldwachter Lankhaar zei dat verdachte vischte in het rietgors en niet in het water, daar de fuik niet onder water stond. Ver dachte trachte door aanwijzingen op een kaartje zijn goed recht aan te toonen. Ongetwijfeld hebben we hier weer een geval, aldus de Kantonrechter, waarbij men mij door een strafvonnis wil laten uitmaken, wien ik als rechthebber be schouw, maar daar bedank ik feestelijk vooralvorens ik vonnis geef moet eerst maar bij civiele procedure worden uitge maakt wie rechthebbende is, zoodat ik de zaak schors tot tijd en wijle er een civiel vonnis is. H. A. v. d. P. metselaar te Dussen had bij een in aanbouw zijnd bouwwerk geen arbeidslijst en geen arbeidsregister aanwezig. VerdachteIk had die dingen niet aan wezig, maar dat behoefde ook niet, om dat ik het metselwerk had uitbesteed, zoodat ik slechts was de leverancier der steenen en van de kalk. Kantonrechter: En wie had dan aan genomen om dat metselwerk te ver richten VerdachteAdrianus van Boxtel. Kantonrechter: Voor hoeveel? Verdachte: Voor f 320. Kantonrechter: Is het mondeling of schriftelijk aangenomen? VerdachteMondeling. KantonrechterIk vertrouw die onder- aannemerijtjes niet recht, want 't zijn dikwijls overeenkomsten, die slechts in schijn bestaan om zoodoende de Arbeids wet te ontduiken. Enfin, we zullen zien. Getuige van Boxtel zegt dat hij in den regel knecht bij verdachte is n.l. als deze werk heeft. Bij de zaak waar het nu om gaat heb ik het werk van verdachte aangenomen voor f 320 zonder bij levering van materialen. Getuige Johannes Peters, opperman, zegt dat hij opperde voor van Boxtel, terwijl deze hem ook uitbetaalde. KantonrechterWe zullen dan maar zeggen dat in deze een eerlijke uitbe steding van het werk heeft plaats gehad, en dat verdachte daarom behoort te worden vrijgesproken. C. B. autobusondernemer te Aalburg had met zijn autobus gereden zonder goedkeuringsbewijs. Verdachte zegt dat dit de schuld is van den keuringsdienst, die het bewijs te laat heeft afgestuurd. Op den dag van het proces-verbaal is het bewijs gekomen en toen was alles in orde. De marechaussée Hooglander, die met wachtmeester Rooms den verdachte ver baliseerde, zegt dat zij het feit zelf nog wel door de vingers zouden hebben ge zien, indien verdachte zijn keuringsbe wijs direct na ontvangst had vertoond, maar verdachte was bij de aanhouding hoogst onaangenaam. De kantonrechter vindt eene onaange name houding jegens de politie altijd hoogst krenkend en afkeurenswaard en zegt absoluut niet te willen dat de politie zonder eenige reden ongenaam bejegend wordt. VerdachteIk ben niet onaangenaam tegen de politie geweest. KantonrechterDan zeker erg lief en vriendelijk. We zullen de zaak eens 14 dagen uitstellen en dan den wachtmeester Rooms eens hooren. Blijkt dan dat je tegen de marechaussée's erg voorkomend bent geweest dan zal het best afloopen voor je, maar blijkt het tegenovergestelde dan moetje maar boeten voor je optreden. W. G. v. W., chauffeur te Genderen, was op 21 April j.l. met zijn autobus pl.m. 10 minuten te vroeg uit Heusden naar 's Bosch vertrokken. Deze over- groote haast kost Willem nu flOoföd. J. F. v. A., timmerman te Wijk, had op 24 April j.l., 's middags circa 12 uur, met zijn motorrijwiel als een bezetene over den Hoogen Maasdijk naar Wijk gereden. De getuige, marechaussée Hooglander, zeide, dat verdachte reed met een snel heid van pl.m. 55 K.M. per uur, terwijl hij bij aanhouding 25 a 30 M. noodig had om te kunnen stoppen. Verdachte erkend te hard gereden te hebben. De Kantonrechter zeide, dat de eerlijke bekentenis van verdachte hem stellig ten goede komt wat de strafmaat betreft. Zijn Edel Achtbare wil er verdachte nu nog met f 15 boete of 10 dagen laten afkomen. H. G., landbouwer te Werkendam, verschijnt met een opgewekt gezicht voor de balie. Hij heeft aan den Nieuwendijk met zijn Ford gereden met eene uur- enelheid van 32 K.M.zulks wordt hem tenminste ten laste gelegd. Verdachte: 'tKan niet waar zijn, EdelAchtbare. KantonrechterHoe hard heb je dan gereden volgens je meening? Verdachte: Nooit geen 32 K.M. maar 26 KM. KantonrechterHeb je wel een goede kilometerteller VerdachteJa, een puikje. KantonrechterEn toch geloof ik dat die van de politie nog beter is. VerdachteDat is onmogelijk. Kantonrechter: Maar je mag aan den Nieuwendijk maar 20 K.M. rijden, vol gens plaatselijke verordening. Verdachte: Och ja, maar een paar kilometertjes is toch niet zoo slim. KantonrechterIk weet, je bent een brave Hendrik en daarom zal ik je dit maal nog bij wijze van waarschuwing een geringe straf geven, n.l. f 3 boete of 2 dagen hechtenis. En verdachte ging met opgeruimd ge laat heen alsof hij wilde zeggen „Heb ik 'm dat niet kranig geleverd G. L. S. Schippersknecht te Krimpen a. d. Lek was te Elshout aan het kermis houden. Hij had een geopend knipmes in de hand gehad, waarmede hij eene vechtende houding aannam en het pu bliek dreigde, 't Zijn dure dreigementen geweest, want de Kantonrechter veroor deelde den Krimpenschen schipper tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis en ver beurdverklaring van het mooie, nieuwe knipmes. De Amsterdamsche koopman A. M. had den Nieuwendijk onveilig gemaakt door er met zijn auto te rijden met eene snelheid van 61,4 K.M. per uur. Ook hier werd weer bewaarheid „te groote spoed is zelden goed," want onze Am sterdammer moet nu f20 boete betalen of indien hij zulks liever wil, 10 dagen gaan zitten in een Brabantsch Huis van Bewaring. 's BOSCH, 9 Juni. Op de markt van heden werden aangevoerd 1848 stuks. 614 stuks hoornvee, 1002 biggen, 108 zeugen, 57 schapen lammeren, 67 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f 265 k f 425, kalfvaarzen f 250 f 380, magere ossen en koeien f 130 f 235, vette ossen en koeien le kw. 52 2e kw. 45 ct. p. p., pinken f85 a f150, zeugen f115 f165, biggen f 3.25 éi f 3.50 p. w. schapen f 18 éi f 32, lammeren f 8 a f 14. Handel kalfvee iets williger, overigens (ui prijshoudend. GOR1NCHEM, 7 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd 199 runderen, 7 nuch tere kalveren, 362 overloopers, 1111 biggen, 239 schapen lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 425f 475 melkkoeien f 300f 375 kalfvaarzen f 200f 275 guiste vaarzen f 160—f 200 pinken f 100 f 150 graskalveren f f nuchtere kalveren f 20f 30, overloopers f 30f 50 biggen f 18f30, schapen f25f lammeren f 14f20. ROTTERDAM, 8 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 289 paarden, 26 veulens, 604 magere runderen, 763 vette runderen, 186 vette kalveren, 897 nuchtere kalveren, 58 graskalveren, 24 schapen of lammeren, 216 biggen, 14 bok ken of geiten, 32 overloopers. Prjjzen per stuk van mager vee: melk koeien f 290475, kalfkoeien f 290 475, stieren f120—500, pinken f100 170, graskalveren f100120 vaarzen f175—255, paarden f200—350, slacht- paarden flOO200, hitten f 100200, veulens f50120, biggen f2030 biggen per week f 3.50f 3.75, overloopers f 25 45, fok-nuchtere kalveren f 15 20, slaeht- nuchtere kalveren f712. De Uotterdamichf eierreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.50—f 6.95 Idem (klein) f f Eendeieren f 4.65f 5.55 Aanvoer 250.000 stuks. ZALTBOMMEL, 8 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 119 biggen, prys f2232. 82000 eieren, prys p. st. 5 a 6 ct. 860 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.10, boerenb. fl.10. ALMKERK. J.l. Maandag had een persoon van 's Gravenmoer, die alhier de paardenmarkt bezocht, het ongeluk, een trap van zyn paard te krygen, met het gevolg dat bij per voertuig naar zyne woning moest vervoerd worden. Op de j.l. Maandag alhier gehou den voorjaarspaardenmarkt werden 145 stuks aangevoerd (Handel zeer slap). In deze Gemeente is thans het mond- en klauwzeer, zelfs onder de Gei ten en varkens uitgebroken. BRAKEL. Naar we vernemen, worden alhier pogingen gedaan om te geraken tot oprichting eener gemengde zangvereeniging. Reeds hebben zich verschillende personen als lid opgegeven, voornamelyk diegenen, die bij het vroeger bestaande koor waren aangesloten. Ook is reeds een directeur voor de leiding aangezocht. Een dezer dagen werd door om wonenden opgemerkt dat één der beide ooievaars op eigenaardige wijze over den rand van het nest hing. Naar boven op onderzoek uitgegaan, zag men dat het beest dood was. Uit verschillende aanwyzingen kon men opmaken, dat onze langbeen is gestikt by het verorberen of meenemen van voedsel. De andere van het ouder paar der ooievaars blyft dus alleen met de jongen achter. We willen hopen dat deze het klaar zal spelen de jongen groot te brengen en dat zoodoende het nest in stand zal blijven, voor de aanwezigheid waarvan de dorpe lingen steeds veel belangstelling hadden. GIESSEN. Door Stemger, Ingelanden van het waterschap »De Uiterwaarden werd besloten, voor dezen polder die eerder nooit werd bemalen, thans een Elect, pompstation te plaatsen. NIEUWENDIJK. Deze week werden door de eieren vereen. »Nieuwendyk en Omstre ken* verzonden naar de Rotterdamsche con sumptieveiling 10831 eieren. Men besteedde voor groote kipeieren f 5,75 voor kleine f 5,00 voor eendeneieren f 5,25 voor Gan zeneieren f 13,00 en Kalkoeneieren f 9,00 alles per 100 stuks. By de gehouden aanbesteding voor de Centrale verwarming in de Gef. Kerk was de laagste inschrijver de firma W. J. Stokvis te Arnhem met 1 Juli zullen de werkzaamheden aanvangen. Vele kinderen zijn hier lydende aan de waterpokken, deze ziekte is op zichzelf betrekkelyk ongevaarlijk doch een 8 a 10 dagen is rust in bed noodig waarna ze weder geheel hersteld zyn. Ter aanvulling aangaande het be richt der vergadering van de stemgerech tigde ingelanden voor het waterschap >'t Nieuwland van Altena* werd door den heer O. Walraven een voorstel ingediend tot het graven der slooten en greppels. Dit zou een eerste vereischte zyn voor de uitwatering, wat zeer zeker de kwaliteit van het land zal verbeteren. Zondag werd door Ds. de Bruyn bekend gemaakt dat nog een gift van f 6,00 werd gecollecteerd voor de zending, zoodat het totaal bedrag f566,40 cent. Den Heer O. W. Oz. had het on geluk zich zoodanig met een zeis een wond toe te brengen, dat de hulp van den Doe- ter moest worden ingeroepen. OUDENDIJK. Het maken en plaatsen van een muziektent is opgedragen aan den heer A. Schriek alhier, voor de som van 276.50 gld. By den Penn. van het Comité is ophe- den in totaal binnen gekomen de som van 236 gld. Giften tot dekking van het tekort wor den gaarne in ontvangst genomen door den heer B. C. van Andel. Zaterdagavond (12 Juni) hoopt de fanfarecorps »Kunst na Strijde, dir. de heer C. G. van Dyk, haar eerste Zomer- concert'te geven, dat te 8 uur (Zomertyd) zal aanvangen, POEDEROIJEN. Naar wy vernemen, hebben de Heeren Mr. A. van Os te Dordrecht en P. W. Bok alhier, welke zyn benoemd tot Hoofdgeërfde in het Polderdistrict Bommelerwaard beneden den Meidyk, deze benoeming aangenomen. RAAMSDONKSVEER. De slagers heb- ben de prijzen van het vleesch met 10 cent per K.G. verlaagd. WOUDRICHEM. Door de land- en teinb.v, »Land van Altena« zal op Vrydag 11 Juni 1926 in cafe Wed. Bergeyk een vergadering worden gehouden, in verband met de teelt van tuinbouwproducten be spreking excursie naar de Hoeksche Waard. De dagelijksche veilingen van aardappelen vangen aan op Donderdag 17 Juni a.s. n.m. 2| uur (Zomertyd). DE CULEMBOROSCHE MOORDZAAK. Naar het Volk verneemt, heeft com missaris Blok te Culemborg een klacht wegens beleediging ingediend tegen den heer ötto de Beus. Deze is gisteren door den rechter-commissaris te Tiel gehoord. De heer de Beus heeft tal van stukken tegen commissaris Blok, in verband met de Culemborgsche moordzaak geschreven. TEGELS IN EEN ACTETASCH. Maandagavond is de heer D. V., bewo ner van de Julianalaan te Överveen, door de Bloemendaalsche politie betrapt op het wegnemen van een tegel var^ffe straat, dien hij in zijn actetasch borg, met de bedoeling, hem mee naar huis te nemen. Dit had hij reeds 63 maal gedaa)i. V. had van de tegels een straatje gemaakt achter zijn woning. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. o— HET ENGELSCHE INVOERVERBOD. Te 's Gravenhage heeft een vergadering plaats gehad van vertegenwoordigers van landbouwvereenigingen e n vleeschexpor- teursorganisaties, waarop de situatie, ont staan door het invoerverbod van versch vleesch van het continent en Engeland, is bespjroken. De vergadering vertrouwde, dat indien de Nederlandsche regeering voortgaat, al het mogelijke in het werk te stellen om de Engelsche regeering te overtuigen van de afdoende waarborgen, die Engeland tegen het eventueel overbrengen van het mond- en klauwzeer heeft, in de in Ne derland bestaande strenge exportkeuring, in het verbod van doorvoer van buiten- landsch vleesch en in het verbod van in voer van levend vee uit andere landen, dit invoerverbod, althans ten opzichte van Nederland, niet gehandhaafd zal blijven, zoodat gehoopt werd, dat de stagnatie in den vleeschexport slechts van tijdelij- ken aard zal zijn. O— DE INVALIDITEITSWET. In het renteboekje, bedoeld in de mini- sterieele beschikking van 12 Nov. 1919, afd. Arbeidsverzekering, zijn eenige wij zigingen aangebracht. In de opsomming van de voornaamste rechten en verplichtingen van den verze kerde wordt onder het hoofd „Premie betaling" tusschen de laatste en de voor laatste alinea eene nieuwe alinea inge voegd, luidende Bij kon. besluit is voorts bepaald, dat voor arbeiders, wier dienstbetrekking voor minder dan vier dagen is aangegaan en korter dan vier dagen duurt, alsmedje voor arbeiders, die in den regel in de zelfde kalenderweek niet langer dan drie dagen in dienst van denzelfden werkgever werkzaam zijn, de premie per dag wordt geheven ten bedrage: in loonklasse 1 van zeven en een halve cent; in loo|nklasse| II van zeven en een halve cent; in loon klasse III van tien en een halve cenjtj loonklasse IV van twaalf en een halve cent; in loonklasse V van twaalf en een halve cent. j O VERDRONKEN. Een nog zeer jeugdig kindje van den heer K. te Maassluis is bij het spelen in in het Hellinggat geraakt en verdronken. o— BRAND OP DE KERMIS. In den nacht van Dinsdag op Woens dag werd te Heerlen alarm gemaakt om dat er op het kermisterrein brand was uitgebroken. De geheele lucht boven de stad was rood. Het is de brandwacht ge lukt den btrand tot drie tenten te beperken, nl. twee van den heer Dolfijs uit Rotter dam en een waarzegstertentje van den heer Abraham. Een groote caroussel, die tegen de brandende tenten aan stond, bleef behou den. Ook is nog verbrand de woonwagen van den heer Dolfijs en zijn de groote spiegelruiten van de fa Vroom en Drees- mann door de hitte gesprongen. Geen der eigenaren van de verbrande inrichtingen was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. o— PSEUDO-COLLECTANTEN. Bij de politie te Rotterdam is door G. H. uit de Eendrachtsstraat, aangifte gedaan, dat drie als heer gekleede perso nen, die zooals later bleek, valschelijk hadden voorgegeven te 'komen namens de „St. Pieters-Penning", hem hadden op gelicht voor f 11. Daar het drietal op verschillende andere plaatsen bij R. K. gezinnen heeft getracht om geld los te krijgen, wordt men gewaarschuwd. DE DOOD WENKT IEDER UUR. Dinsdagmorgen is de 66-jarige havenar beider C. O. te Rotterdam, op den Pom- penburgsingel plotseling bewusteloos in el kaar gezakt. Hij werd overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Coolsfngel, waar de dood door hartverlamming moest wor den geconstateerd. ONDER EEN MARMEREN PLAAT. De "34-jarige W. Struik te Rotterdam, is Maandag in het ziekenhuis aan den Berg weg opgenomen. Bij het vervoeren van een marmeren plaat bij de Rotterdamsche Marmer Industrie, was hij gestruikeld, waarna hij de plaat op het rechterbeen had gekregen dat daardoor gebroken was. o— DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. Ingediend zijn drie wetsontwerpen be trekking hebbende op de droogmaking der Zuiderzee. Blijkens de toelichtende Memories zijn deze wetsontwerpen een uitvloeisel van de onlangs aangenomen wetten, die beoo gen een krachtiger ter handneming van de uitvoering der Zuiderzeewerken. Het eind cijfer van de begrooting van het Zuider- zeefonds wordt in verband hiermede ver- Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10