Bijkantoor „UNIE" n EnoelscHe Kop en Schotel. L. DERKS. LAATSTE dag MANUFACTUREN, STOFFEN, - BEDDEN, TAPIJTEN, ENZ. - BAHLMANN, Gorinchem Laat bloemen Uw tolk zijn, „HET BLOEMENHUIS" H, C. VERHOEVEN ZOON, Hinthamerstr. 70, Flora Dora, 's BOSCH. - Drauts enz, - der GROOTE OPRUIMING van de afdeelingen: Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. KASTANJEBOOM. Binnenrotte 130b, Rotterdam, Ontvangen Vragen op rechtskundig gebied Franco toezending onder gesloten convert na ontvangst van postwissel- Veel verlaagde prijzen in de I \t lll/rr bekende model- l.aUULÜ lenderScenerij, Restanten tegen spotprijzen. Courante goederen met 10°o>d contant. Wij leveren IJ smaakvol werk tegen BILLIJKE PRIJZEN Verder wijst de heer Berm er nog op, dat er bij het transformatorhuisje aan de Baan 17 palen liggen. Hij vraagt of deze ook moeten worden overgegeven. De heer v. d. Koppel meent van wel. Alles wat tot het bedrijf behoort, moet worden overgedragen. De heer Berm zegt dat deze palen door de gemeente voor reserve zijn gekocht en daarom zou hij deze zoo direct niet overgeven. De Voorzitter zal daarover met de Di rectie van de P.N.E.M. nader spreken. De heer Hermans heeft meermalen hoo- ren klagen dat de meterhuur zoo duur is. Hij zou gaarne zien dat deze prijs wat lager werd gesteld. De Voorzitter merkt op dat deze ook gekocht kunnen worden. De heer v. d. Koppel meent dit te moe ten ontraden. Na nog eenige discussie wordt met al- gemeene stemmen besloten het bedrijf aan de P.N.E.M. over te dragen voor f 22.500. De heer Hermans informeert nog hoe het staat met de belasting die zal wor den geheven, of die ingrijpend zal zijn of niet. De Voorzitter zegt dat zulks volgens de geschatte huurwaarde wordt geregeld. Voor een huis als dat van hem behoeft slechts f 7.20 te worden betaald. Kleine arbeiderswoningen zullen niet meer dan 60 ct. behoeven te betalen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Mijn buurman houdt bijen en heeft zyn korven zoo nabij geplaatst, dat het my vreesljjk veel last veroorzaakther haaldelijk zwermen de byen vlak bij me, die dan door hem worden geschept. Moet zulks door my toegelaten worden, en op hoeveel meter afstand van mijn erf moeten de korven geplaatst worden, en tot wien moet ik my wenden, om mijn buurman tot die plaatsing van afstand te verplichten Hetgeen U wenscht kan bij plaatselijke verordening voor een goed deel worden ondervangen. Richt U dus met een adres tot den Raad uwer gemeente. Art. 5 van het Politiereglement op de openbare wegen in Noordbrabant zegt, dat het behoudens schriftelijke ontheffing van Gedeputeerde Staten verboden is, om bijenkorven te plaatsen of te laten staan op een korteren afstand dan 20 Meter uit het midden van den weg of het voetpad gemeten. Misschien kan deze bepaling U helpen. Nergens staat in eene wet op hoeveel meter afstand van een erf uw buurman de korven met bijen moet plaatsen. 's GRAVENMOER. De pluk der zwarte bessen, die deze week wel zal afloopen, is niet zoo groot als het vorig jaar, maar de prys is buitengewoon hoog. Men maakt aan de veiling zelfs tot 84 cent per K.G. Er komen thans handen te kort voor het plukken. GIESSEN. Het dochtertje van W. v. O. alhier kreeg dezer dagen een steentje in den neus. Hoewel men direct probeerde het voorwerp te verwijderen, mocht het evenwel niet gelukken en moest genees kundige hulp worden ingeroepen. RAAMSDONKSVEER. Vanwege het Groene Kruis wordt weder een nieuwe ligtent aangeschaft. Een kind van H. viel bij het bloempjes plukken in een moddersloot, maar werd echter nog bijtijds op het droge gebracht.' Als afgevaardigden naar de Jaar vergadering van den Chr. Nat.Werkra.bond te Utrecht werden gekozen de heeren Sneep, D. de Rooij en P. Heyblom. De heer H. Weverling werd als telegrafist by de Spoorwegen overgeplaatst naar Epe. NIEUWENDIJK. By den heer J. den Dekker werden 2 fietsen ontvreemd van de(n) dader(s) tot opheden geen spoor. - Op Zaterdag 10 Juli a.s. zal voor de werklieden organisatie O. B. optreden de Weled. heer O. Walraven, die een lezing zal houden in het belang dier ver- eeniging, aangezien dit een openbare vergade ring is, worden alle leden en nietleden op gewekt dezen begaafden spreker te komen hooren. Het mannenkoor O. G. zal deelne men aan het concours te de Lier en uit komen in de 4e afdeeling. Deze week werden voor de Nieu- wendijksche eieren vereen, verzonden naar de Rotterdamsche consumptie veiling 8777 eieren men besteedde voor groote kipeieren f 5.45 voor kleine f 4.50 voor Eende eieren f 5.00 en Kalkoen eieren f 8.00 alles per 100 stuks. De Heer Cornelissen Hoofd der Herv. Chr. School te Almkerk maakte deze week een reisje met de schoolkinderen naar deze gemeenten om aldaar de zuivel fabriek te gaan bezichtingen, bij omkomst werden de kinderen door de heeren Wij- benga en Lankhaar door de fabriek geleid, deze heeren wisten de kinderen op gebied der zuivelbereiden veel te vertellen. Na de fabriek bezichtigd te hebben, werden de kinderen flnk op zoete melk getracteerd. WOUDRICHEM. Op de Secretarie de zer gemeente ligt gedurende 30 dagen ter inzage een 3upplement-staat betreffende schatting van gebouwde- en ongebouwde eigendommen, bedoeld in de artt. 11 en 13 der wet van 26 Mei 1870 (Staatblad No. 82) Heden overleed alhier de oud-Bur gemeester dezer gemeente de Heer P. Ver hagen. Naar wij vernemen zal de muziek vereniging ïWoudrichem's Fanfarecorps® alhier deel nemen aan het te Nieuwpoort te houden concours en aldaar uitkomen in de le afdeeling. We wenschen Directeur en leden veel succes. WASPIK. De postduivenvereniging »De Reisduif® alhier in combinatie met Waspik-Boven hield eene wedvlucht uit Bordeaux. De prijzen werden behaald als volgt P. de Graauw 1 3 H. v. d. Vleuten 2 C. v. Tilborgh 5 J. C. v. d. Hoven 7 P. de Bont 9 J. Timmers 4 F. v. Onzenoort 6 Chr. v. Dongen 811 M. de Rooy 10 le overduif J. Kuijten. De prys der aardappelen is sterk dalende. In de kleinhandel besteedt men 35 a 40 cent per L. Beschot goed. Kwa liteit laat nog heel wat te wenschen over. De hooitijd is zoo goed als geëindigd. Door de droogte der laatste dagen kwam het hooi goed binnen. De opbreng3t is uitstekend. In het le halfjaar- van 1926 wer den uit Waspik naar Roermond verzonden 21498.2 K.G, of 685943 eieren, meteen totaal waarde voor de leden van f 38974,82 cent, verzonden in 384 kisten. WAALWIJK. Het systeem dit jaar door Burgemeester Wethouders van Waal- wyk toegepast, om werkelijk alleen goede inrichtingen op de jaarlijksche kermis te krijgen is met succes bekroond, zoodat den velen bezoekers werkelijk iets goeds gebo den kan worden op den traditioneelen 2en Zondag in Juli en volgende dagen. De Markt, Stationsstraat en Mr. van Coothstraat herbergen een groot aantal inrichtingen, waar men zich kan vermaken of waar men zich aan lekkernijen te goed kan doen. Daarenboven hebben de café houders en gezelschappen gezorgd voor pri ma strijkjes, spiegelgladde dansvloeren al om. Wil men van beide een paar voor beelden Het kermisterrein biedt o.m. plaats aan een prachtige schouwburgtent met 1000 plaatsen, waar Bouwmeesters' Operettegezelschap operettes als «Fideele Boer«, »Koningin van Montmarte® opvoert, Het Nievwe Nederlandsche Tooneel »Bianke Ba!last«, »Nnmmer Zeventien® geeft, voorts 't circus Libot, het avontuurlijk rad, de beignetkraam van Cosael, sfcoomcaroussel van Gebr. v. Bergen, een autodroom, een zeer bijzondere attractie, en verder de ge bruikelijke kramen en tenten. De Witte Bioscoop heeft voor deze week liefst 4 pracht-programma's saamgesteld, in »Musis Sacrum® komt Eaveur, in de Twee Ko lommen en Korenbeurs en elders prima specialitetten, zoodat werkelijk elk wat wiU geboden wordt en de Waalwijksche kermis dit jaar eene byzondere attractie vormt en werkelijk den bezoekers in elk opzicht iets goeds geboden wordt, zoodat iedereen, die de kermis bezoekt en dat zal de heele wijde omgeving zyn, zich kan en zil amuseeren. WERKENDAM. Woensdag 21 Juii a s. zullen de leerlingen der hoogste klassen van de Herv. Chr. School met hun onder wijzers een pleizierreisje maken naar Zeist. De Gem. Zang. Vereen. *M,d.I.« zal deelnemen aan het op 28 Augustus a.s. te houden festival te Oosterwijk nabij Leer dam. - De Zaterdag j.l. gehouden voetbal match tusschen W. V. V. I en Vitesse uit Gorinchem eindigde rnet 36 in het voordeel van de Gorinchemsche vereen. Zaterdagmiddag zal een voetbalwedstrijd gehouden worden tusschen W. V. V. II en Vitesse II uit Gorinchem. Uitslagen voetbalwedstrijden gehouden Zaterdag j.l. op het terrein van W. S. C. W. S. C. I—D. O. V. 2-2. W. S. C. II—D. O. V. II 1—0. Naar wij vernemen zal de boven- grondsche telefoonkabel alhier vervangen worden door een ondergrondsche. In ver band daarmede zal met de herstelling der straat worden gewacht. Alien de nood zakelijke reparaties zuilen worden aange bracht. Op Woensdag 21 Juli za! de Herv. Meisjes Vereen. »Mirjan« met hare leid sters een pleizierreisje maken naar Arnhem en omstreken. 's BOSCH, 7 Juli. Op de markt van heden werden aangevoerd 1236 stuks. 470 stuks hoornvee, 626 biggen, 48 zeugen, 14 schapen lammeren, 78 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f265 f420, kalfvaarzen f245 a f 375, magere ossen en koeien f 130 a f 235, vette ossen en koeien le kw. 51 2e kw. 44 ct. p. p., pinken f 80 f 140, zeugen f 105 k f 145, biggen f 3.25 üt f 3.50 p. w. schapen f 16 f'25, lammeren f 7 a f 13. Handel wegens korte aanvoer iets williger. GORINCHEM, 5 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd 83 runderen, 0 nuch tere kalveren, 102 overloopers, 501 biggen 39 schapen lammeren. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 425f 475 melkkoeien f 300f 375 kalfvaarzen f 200—f 300 guiste vaarzen f 140—f 200 pinken f 110 f 150 graskalveren f f nuchtere kalveren f f overloopers f 30f 40, biggen f 20—f26, schapen f f lammeren f 15f 25. ROTTERDAM, 6 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 262 paarden, 86 veulens, 669 magere runderen, 860 vette runderen, 323 vette kalveren, 563 nuchtere kalveren, graskalveren, 48 schapen of lammeren, 166 biggen, 7 bok ken of geiten, 40 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee: melk koeien f290—475, kalfkoeien f300 475, stieren f120—450, pinken f100 vaarzen 150, graskalveren f f170230, paarden f200325, slacht- paarden f 100200, hitten f125200, veulens f50—120, biggen f 1624 biggen per week f 2.50f 2.75, overloopers f 28 40, fok-nuehtere kalveren f 1525, slacht- nuchtere kalveren f 10—12.50 De RttUerdamgche eierreiiing. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende pryzen besteed Kipeieren f 4.10—f 6,90 Idem (klein) f f Eendeieren f 3.50f 5.35 Aanvoer 200.000 stuks. ZALTBOMMEL, 6 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 139 biggen, prijs f 1826. 68000 eieren, prijs p. st. 5 a 6 ct. 820 K.G. boter, prijs per half K.G.: roomboter fl.10, boerenb. fl.20. i. Pralende priester die stralende in tempelornaat, Meewarig neerblikt op stemming-schuchtere schare, Staat, statig omhangen met breedplooiend bladergewaad, In blijde bewustheid van anderer niet-evenaren, De trotsche kastanje met bloesems van levend agaat, Kleurrijke kerstboom met lichtjes van duizend altaren, Die nevelzacht schaduwen op be ring-bewogen brokaat, Van kreukelend kleed uit vingervormige bléven En tusschen zijn takken waar 't witte licht, Met groenen weerschijn binnenglydt, Kirt zacht" de blauwe duive en ligt De kater met oogen glanzend en wyd II. Wilde wind die hem omgrornmende pryst, Blaast valsch zijn lichtjes uit èn stuift, schor schaterend, wijd Zyn sneeuwen tooisels rond, waar ze in het vuil vergrijsd, Den azende' aardworm voên die gulzig nader glydt Maar scherpe ruitersporen rijzen glanzend gepolijst, Aan hunne plaats en scheuren 't ijl habijt, Des wreeden winds die zich geen held bewyst, En schoon hij velen velt straks stomverslagen scheidt En binnen der bolsters blank glazuur, Groeit runnende room tot boterklont, Die omber-omroosterd op zonnevuur, Banket gelijkt voor smullerscnond III. Lijk kogels die kletteren door wilgengeboomt, Maar falen, zóó plompen uit koepelende kruin, De rijpe kastanjes in 't groen dat de takken omstroomt, En git in geopend foedraal flonkeren z'op aschgrauw arduin De jolige jeugd die lawaaierig samenkoomt, Perst jas- en broekzak vol of rijgt ze tot diep bruin, En slingerend bandelier, terwijl van strijd zy droomt En heldendaén, de mutsen hoog en schuin En ritselend vlerkt van tak na tak, Het gele goud van zijn herfstgewaad, En dan met geesels taai en strak Striemt hij het bolle stormgelaat Veen, 25 Juni 4926. J. TIMMERMANS. heeft beschikbaar heele, halve, kwart, tiende en twin tigste loten, trekkende op de Staatsloterij. Prijs: Vso f3.50; Vio f7.— V4 f 17.50 V«f35.— Vi f70.— Prijzen worden onder geheimhouding uitbetaald. Ook verkrijgbaar bij onzen agent een nieuwe zending MAANDAG 12 JULI '26 Bij geboorte, bij verjaardag, bij verlooving, bij huwelijk, bij jubileum, doch ook bij rouw vertolken zij Uwe gevoelens van genegenheid. Verzendingen naar alle plaatsen. Aanbevelend, Kruisbroederstraat 3, Vuchterstraat 80a, 's-BOSCH. Tel. 564. OPGERICHT 1857. Diploma Bloembindery van de Kon. My. van Tuinbouw en Plantkunde, J. H. MER -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11