Firma JOHAN SMULDERS, 's HeriopUch, Vughterstraat 33. in den Boekhandel Prima zware aluminium kookpannen- L BICKMORIN, het geneesmiddel voor paarden en runderen bij druk- Burgerlijke Stand. Buitenland Plaatselijk Nieuws a 5 cent per vel, Zonnebrand Kloosterb alsem Bascules, gewichten, allerlei ijzerwaren en gereedschappen. Landbouw-, bind- en paktouw in alle dikten. ALMKERK. Geboren: Giverdina, d. van J. C. Boterblom en M. de Graaf; Johanna, d. van G. de Peuter en M. de Bok Antonie z. van A. v. Anrooy en A. de Jong Zeger, z. van R. de Raat en J. SwartAnneke, d. van G. v. Wijngaarden en A. Roza Arie, z. van G. Oldenburg en A. Verhoe ven Izak W., z. van N. Biesheuvel en M. Jungerius. Ondertrouwd: B. Sterkenburg, 23 j., met J. Bras, 22 j. J. Groeneveld, 25 j., met C. P. de Graaf, 23 j. Getrouwd: M. v. Vark, 40 j., met E. Pruissen. 27 j.A. T. Koekkoek, 30 j., met P. J. Lagrouw, 26 j.J. de Jong, 22 j., met G. Verhoeven, 19 j.P. Straver, 36 j., met A. N. Buchner, 26 j. Overleden: A. Kraaiveld, 81 j. A. Romyn, 56 j.G. J. Prins, 7 weken A. v. Wijngaarden, 79 j. J. v. Mastrigt, 76 j. 's-GRAVEMOER. Geboren: Antonius, z. v. C. Faro en M. van DongenCatharina, d. v. J. Versteeg en F. C. Verhagen Johannes C., z. v. C. Heijblom en A. Rosenbrand Jo hanna P., d. v. J. van Dongen en P. J. de Geus. Ondertrouwd: Paulus Timmer mans, 25 j., met Stevelina Rosenbrand, 27 j. Getrouwd: Hendrik C. Kanters, 22 j„ met Geertruida G. Blok, 22 j. Jacobus C. Haartsen, 27 j., met Alberta M. H. de Jonge, 31 j. NEÖERHEMERT. Getrouwd: G. van Aalst, 32 j., met A. Groeneveld, 26 j. L. L. van Da len, 32 j., met J. van Ballegooijen, 21. HERPT, over Juli. Geboren: Adriaan A. z. v. Sraetsers- van DalDirk R., z. v. A. v. Capellen-Schriers Getrouwd: Th. v. Baardwijk 26 j. en B. A. v. Hoven 26 j. EEN GEBAAR. Tijdens den oorlog kwam een Eng<elsch officier met zijn auto door Rouaan en hij had toen het ongeluk een brave huis moeder aan te rijden, die van het onge val gelukkig geen andere gevolgen had dan dat haar parapluie gebroken werd. De officier, die waarschijnlijk haast had om het front te bereiken, achtte het niet noodig te stoppen om de aangerichte schade te vergoeden. Enkele dagen geleden nu meldde zich een Engelschman aan het gemeentehuis te Rouaan en vroeg of men ook zou kun nen uitvinden, wie de huismoeder was, wier parapluie meer dan tien jaar geleden door een auto was gebroken. Men heeft reeds begrepen dat de autobestuurder van 1916 en de gentleman van 1926 één en dezelfde persoon zijn. De Rouaneesche met de gebroken parapluie werd niet terugge vonden; misschien is zij wel gestorven; misschien ook heeft zij haar geringeoor logsschade" heelemaal vergeten. Maar on ze Engelschman, die Rouaan met een zui ver geweten wilde verlaten, heeft er op het stadhuis drieduizend franc achterge laten voor de armen. IN DIVERSE KLEUREN verkrijgbaar Proefdoozen gratis verkrijgbaar bij de Firma JOHAN SMULDERS, Vughterstraat 33, 'sHertogenbosch, Tel. 659. Een flink Dokter. De kleine baby slikte een veiligheidsspeld in naar der kinderen aard natuurlijk in geopenden toestand zoodat de speld den armen kleine diep in de keel stak. Zijn moeder vloog met hem naar het hospitaal, waar Dokter Larkin daar er geen andere manier was om de speld er uit te krijgen deze diep in zijn eigen vinger drukte en ze zoo uit de luchtpijp van den kleine haalde. BOMMELERWAARD. De prijzen der vette varkens zijn den laatsten tijd erg dalend. Men besteedt thans boven 100 K.G. 35 36 ct. per pond, levend gewicht. Naar export weinig of geen vraag. Biggen eenigszins hooger van f1622 per stuk. CAPELLE. Op het hulppostkantoor te 's Grevelduin-Capelle is op a.s. Zondag, des voorm. van 1111.15 uur, gelegenheid tot het afhalen van brieven en correspon dentie. HERPT. In de gehouden vergadering der harmonie »de Eendracht* werd met algemeene stemmen de heer P. A. de Man benoemd als directeur der Harmonie. Tevens werd besloten eene verloting te houden om alzoo de noodige gelden bijeen te krijgen voor den aankoop van nieuwe instrumenten. Voor deze verloting zal de toestemming van Burgemeester en Wethou ders worden gevraagd. Begunstigd door buitengewoon mooi zomerweer had Zondag het concours plaats van den Bond van Scherpschutters uit de omgeving. Te half drie uur n.m. had in het café Verhoeven de officieele ontvangst plaats, waarna men naar den schutsboom in »de Steeg* trok. Daar is den ganschen middag stevig gekampt. De uitslag was als volgt le pr. »Juliana* Vlijmen 21 p.2e pr. »St. Catharina* Herpt 20 p.3e pr. »St. Joris« Nieuwkuik 19 p.4e pr. >St. Jan* Kaatsheuvel 19 p.5e pr. »St. Blasius* Heusden 19 p.6e pr. »St. Crispijn* Be- soyen 17 p., allen in 24 schoten. De uitslag op de personeele baan was als volgt le pr. Adr. de Kort, Herpt2e pr. G. v. Buul, Nieuwkuik 3e pr. A. v. d. Oe ver, Heusden4e pr. P. v. d. Oever, Heusden 5e pr. Jacobs, Kaatsheuvel6e pr. C. de Kort, Herpt7e pr. v. Falier, Vlijmen 8e pr. Pepping, Kaatsheuvel 9e;'pr. Mommersteeg, Vlijmen 10e pr. v. d. Water, Nieuwkuik 11e pr. F. v. Eg- gelen, Nieuwkuik 12e pr. Jac. Kuijpers, Heusden; 13e pr. v. d. Lee, Vlijmen 14e pr. W. Molenschot, Kaatsheuvel15e pr. Kuijs, Vlijmen16e pr. Joh. v. Sprang, Herpt17e pr. Nic. de Kort, Herpt 18e pr. Elshout, Kaatsheuvel 19e pr. v. Rijt, Nieuwkuik 20 pr. H. Molenschot, Kaats heuvel 21e pr. M. Bakker, Besoyen 22e pr. A. v. Sprang, Herpt23e pr. A. v. d. Wens, Herpt24e pr. v. Dun, Kaatsheu vel 25e pr. M. Fitters, Herpt26e pr. J. v. Berkel, Kaatsheuvel27e pr. P. v. Buul, Vlijmen 28e pr. J. v. Buul, Vlymen 29e pr. Luijben, Vlijmen 30e pr. B. v. Delft, Besoyen 31e pr. G. v. Engelen, Vlijmen 32e pr. Joh. v. Hoorn, Herpt33e pr. v. Baaien, Nieuwkuik 34e pr. A. v. Buul, Vlijmen 35e pr. Schoenmaker, Kaatsheu vel36e pr. Dirks, Kaatsheuvel. Omstreeks half 9 had in het café ïde Ploeg« de uitreiking der prijzen plaats en hiermede was het goed geslaagd bonds- concours ten einde. De heer Vink dankt den Voorzitter en zegt, ik hoop dat God mij de kracht zal schenken, om zoowel de geestelijke, maatschappelijke als stoffelijke belangen te behartigen. 2. Mededeelingen, geene. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. 3. Ingekomen stukken. a. Schrijven van den heer v. Wijk, waarin deze mededeeld, dat hij wegens vertrek naar elders als lid van den raad bedankt. De Voorzitter zegt, namens den raad een schrijven te zullen richten aan den heer v. Wijk en daarin tevens melding maken, dat altijd een prettige samen werking met hem heeft plaats gehad. b. Naar aanleiding van het bedanken van den heer v. Wijk, is door het Hoofd v. h. Stembureau als opvolger benoemd Ve heer J. C. de Kleijn. Deze heeft zijn Een nienwe ,Veiligheidsmaatregel. Bovenstaande foto geeft een beeld van het beproeven van een nieuw soort veiligheidsrem voor treinen, waardoor hopenlyk in de toekomst groote gevaren zullen worden voorkomen. Vooral bij onbewaakte overwegen kan het toestel prachtige diensten bewijzen. Het toestel voor de eerste maal beproefd. Toch wel een beetje griezelig om bij zoo'n gelegenheid op de rails te gaan liggen I Gepolijst Belgisch fabrikaat met geisoleerde ooren, concurreerend in zwaarte en duurzaamheid met elk ander fabrikaat. Zie onze Etalage. Firma JOHAN SMULDBRS, Vughterstraat 33, 'sHertogenbosch, Tel. 659. RIJSWIJK. Met ingang van 46 Aug. a.s. zal het hulppost-, telegraaf- en telefoon kantoor alhier, worden omgezet in een station voor den post-, telegraaf- en telefoon dienst. Voor den postdienst zal dit station geopend zijn des v.m. 8.309.30 en des n.m. van 23 en van 4 30—5.30. Voor den telegraaf- en telefoondienstdes v.m. van 8.3012.30 n.m., des n.m. van 24 en van 5.307.30. De aankomst en het vertrek der posten blytt ongewijzigd. De gelegenheid voor het afhalen van correspondentie op Zondagen wordt be perkt van 9.05—9.20 v.m., uitsluitend voor diegenen die hun verlangen hiertoe schriftelijk ter kennis brengen van den directeur van het post- en telegraafkantoor te Woudrichem, Tot stationhouder wordt met ingang van 16 Aug. a.s. aangesteld de heer J. Nieuwenhuizen. WERKENDAM. Bij de Chr. Geref. gemeente alhier, is tot herder en leeraar beroepen de Eerw. heer B. Oosthoek, cand. tot den H. Dienst te Apeldoorn. Tot lid van den raad is gekozen verklaard de heer H. C. den Haan, die echter bedankte. Zijn opvolger is de heer D. Zuiddam. ZALTBOMMEL. Het 4-jarig zoontje van J. T. werd op de Nieuwstraat door twee onbekende wielrijders aangereden. Zonder notitie van het veroorzaakte onge val te nemen, werd doorgereden. Het knaapje werd opgenomen en bij Mevr. Dr. van Liere binnengebracht, waar na onder zoek bleek dat het linkerbeentje gebroken was. Openbare vergadering van den Raad der gemeente WERKENDAM, op Vrijdag 6 Augustus 1926 nm. 7 uur. Voorzitter: de Edel Achtbare Heer W. Beukenkamp. Secretaris: WelEdelen Heer J. A. Timmermans. Een vacature. Aan de orde is 1. Installatie van het nieuwbenoemde Raadslid, den heer J. H. Vink. Nadat door den heer Vink de ver- eischte eeden zijn afgelegd, richt de Voorzitter tot hem het woord en heet benoeming echter niet aangenomen. Thans is benoemd de heer H. C. de Haan. Er was nog geen bericht inge komen, of deze zijn benoeming zal aan- nemeü. b. Op 28 Juli zijn de boeken en de kas bij den gemeente-ontvanger opge nomen. Er bleek, dat in kas was en moest zijn f 10 277,34, c. Goedkeuring van Ged. Staten van de begrooting over 1925.. d. Adres van den gemeente-ambtenaar ter secretarie, de heer A. Knoot, waarin deze verzoekt om zijn salaris met f500 te verhoogen. B. en W. stellen voor, het salaris met f200 te verhoogen. Verschillende Raadsleden zijn het hier niet mede eens. De heer Holeter vindt, dat ook het salaris van den heer v. d. Wiel wel verhoogd kon worden. De heer Vos stelt ten slotte voor, om over het 2de halfjaar 1926 f 100 en over het jaar 1927 f200 toelage te verstrek ken. Als de tijd verstreken is, kan men wel weer verder zien. De heer Bogers zegt, alleen accoord te gaan met het yoorstel zooals gedaan door B. en W. Nadat het voorstel van den heer Vos in stemming is gebracht, stemde de heer Bogers alleen tegen. e. Verzoek van den gemeente-veld wachter, de heer Meijer, om hem over het jaar 1926, evenals dit, geschied is over 1925, een gratificatie toe te kennen. Op voorstel van B. en W. wordt f 100 toegekend voor het gedeelte van het jaar dat reeds verstreken is, f. Verzoek van de Oranje-commissie om, evenals voorheen, f 0.30 ter beschik king te stellen per schoolgaand kind, voor tractatie op het Oranjefeest. Het voorstel van B. en W., om aan dit verzoek te voldoen, wordt aange nomen. g. Goedkeuring van Ged. Staten van de begrooting van het waterleidingbedrijf een eenige annmerkingen op de begroo ting. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. h. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, aan den heer J. P. v. d. Broek f2 vergoeding toe te kennen voor elk schoolgaand kind per schoolgaande week. Dit schrijven was in de vorige ver gadering in handen van B. en W. ge steld om advies. 4. Opmaking dubbeltallen voor te benoemen leden van zetters, wegens pe riodieke aftreding van de heeren F. Kramer C.Dzn. en Joh. v. Loon C.Dzn. Op de voordracht staan als no. 1 resp. F. Kramer en J. v. Loon, als no. 2 C. C. Kieboom en T. de Klerk. De beide aftredende werden dus herkozen. 5. Rekening over 1925 en begrooting over 1927 der Gezondheidscommissie te Heusden, De ontvangsten over 1925 bedragen f2488,22, de uitgaven f 2245,61®, batig saldo f242,605. De begrooting bedraagt in ontvangst en uitgaaf f2384,516' 6. Voorstel van B. en W. tot het maken van een aanlegsteiger voor de veerboot, aan deze zijde der rivier (met ontwerp-teekening). Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. om het veer WerkendamHardinxveld publiek te verpachten. Besloten wordt het veer te verpachten voor 2 jaar ingaande 1 Oct, 1926 en eindigende 30 Sept. 1928. 8. Benoeming ambtenaar Burgerlijken Stand tijdens het verlof van den tegen woordige. Benoemd wordt de heer A. Knoot. Benoeming Secretaris tijdens het ver lof van den tegenwoordige. Hiertoe wordt eveneens de heerJKnoot benoemd. Door den heer Knoot worden de daar toe vereischte eeden afgelegd. Rondvraag. De heer Vos wijst er op dat aan de ophaalbrug onder aan den Nieuwenweg een schuif niet meer irf orde is en ver zoekt tevens de lantaarns van het elec- trisch licht schoon te laten maken. De heer Visser vraagt of er ook leges geheven kunnen worden van de personen die met hun waren van buiten komen kan dat niet, dan zou hij graag willen dat de schalen van die personen eens nagezien werden. Een en ander zal in een vergadering van B. en W. besproken worden. De heer Visser verzoekt tevens of het kerkhof niet eens wat opgeknapt kan worden, hij bedoelt voornamelijk de boomen die om het kerkhof staan. Volgens Wethouder Bogers komt dit in orde, het was dit jaar echter te laat om nog nieuwe boomen te planten. De heer Holster informeert of er weer spoedig een nieuwe gem.-veldwachter komt, waarop de Voorzitter meedeelt dat de sollicitanten al zijn opgeroepen. De heer Vink zou de lantaarn over de haven bij Potters wat willen verplaatsen en de bestrating in de Visschersdijk op laten knappen. De Voorzitter zal onderzoeken of de lantaarn verplaatst moet worden en deelt mede dat met de vernieuwing van de bestrating nog niet begonnen wordt, daar het telefoonnet door een ondergrondsche kabel vervangen zal worden. De heer de Boon vraagt of er met de aanstaande Oranjefeesten weer muziek in de café's komt. Hij zou dit liever niet hebben en merkt op dat een feest ter eere van de Koningin niet in herbergen gevierd moet worden. Voorzitter. Het gaat den raad niet aan of er muziek komt, daar heeft zij niet over te beslissen, dat doet de Bur gemeester, de Raad heeft wel de bevoegd heid om de herbergen te sluiten. De Boon. Door muziek wordt de open bare orde verstoort. Voorzitter. Dan moet U komen met het voorstel om de herbergen te sluiten. De Boon. Als wij daar in die herber gen een joelpartij hebben dienen wij er de Koningin niet mee. Bogers. Ik sluit mij aan bij den wensch van den heer de Boon. Ik zou willen verzoeken, gelijk die heer de Boon, bij feestelijke gelegenheden de muziek uit de herbergen te houden. Dan nog iets over het sluitingsuur, dat berust ook bij U, maar dan moet daar ook de hand aangehouden worden. Voorzitter. Wat dat eerste punt aan gaat, ik vind in de muziek geen kwaad. Ik vind er zelf niets aan, maar de café houders willen het graag, die zitten daar ook voor hun brood. De Raad moet dan maar besluiten, om de herbergen op de feestdagen te sluiten. De heer Vink. Alles w at gedaan wordt, moet ordelijk geschieden, 't Feeöt kan dus ook ordelijk geschieden. Orgels enz. moeten buiten het dorp gehouden worden, anders wordt het een zwijnenboel. Voorz. Ik voel er nbets voor, omdat voor die menschen te keeren. Wat ik ook doe, doe ik in heit belang van de openbare orde. Besloten werd, om de café's 's avonds om 10 uur te sluiten. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. VLIEGERPAPIER P. l J. bemrvan harte welkom in den raad van Werkendam. Spr. zegt, ik vertrouw dat gij zult meewerken, zoowel aan de gees telijke als stoffelijke belangen van de gemeente en ik hoop dat Gods onmis- baren zegen op uw werk moge fusten. smetten, puisnes* oude en nieuwe wonden genezen spoedig met AKKER'*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 6