Goedkupe trein 2e en 3e klasse I 'jfo Plaatselijk Nieuws ff Moeder»Kom Willy, ga mooi naast vader op dat bergje staan.* TE VONDELING GELEGD. Te Woensel is achter het Liefdehuis in het veld gevonden een kindje van circa 14 dagen oud, hetwelk aldaar vermoedelijk te vondeling is gelegd. Het kind was goed gezond en bleek van het mannelijk geslacht te zijn. De politie werd onmid dellijk gewaarschuwd, die een onderzoek instelde, terwijl in de nabijheid wonende menschen zoo welwillend waren zich over het kind te ontfermen. Uit het onderzoek bleek, dat dienzelfden middag in de om geving, een vrouw is waargenomen, die een klein kind bij zich had en nog een kind van circa zes jaar aan de hand. Naar de verblijfplaats van bedoelde vrouw wordt gezocht. O ONGELUKKEN. Zaterdag viel de schilder H. uit de Meern door het glazen dak van de wa rande achter de officiers-cantine in de kazerne der vesting-artillerie te Utrecht. Hevig bloedend uit een hoofdwond werd hij bewusteloos naar de Rijks klinieken overgebracht. In de exportslagerij van den" heer L. te Boxmeer, kreeg de arbeider A. Heijr, bij het openspringen der deur van een stoomketel, kokend water over het lichaam Hij werd met brandwonden overddekt. Zijn toestand is ernstig. De 22-jarige De H. is te Den Haag uit een mast van het net der N.Z.H.T.M!. gevallen, doordat hij met zijn hand den arbeidsdraad aanraakte. Hij bekwam eenige lichte brandwonden. i i I1 I II i 1 In de mijn Laura en Vereeniging, te Eygelshoven is Zaterdag de 30-jarige Duit- sche houwer W. B. door een ongeval ge troffen en gedood. De man, die in Eygelshoven woonachtig1 was, Iwas gehuwd en vader van 2 jkinderen. Een kameraad, die met hem werkzaam was, werd licht verwond. Schrijver: Welke reden hebt U om mjjn boek zóó neer te halen Criticu3ïMan, ik heb het geleze;. I« NAAR DEN BAGAGEWAGEN. Daar bij de directie der Spoorwegen opnieuw klachten zijn ingekomen over de groote onbescheidenheid van vele markt kooplieden, venters e.d. betreffende het medenemen van groote partijen goederen, waardoor andere reizigers hinder onder vinden, is het personeel er opnieuw op gewezen, dat zulks niet meer mag voorko men en dat aan de te dezen opzichte be staande bepalingen streng de hand moet worden gehouden. Voor de aldus mede te nemen colli moet de bagagevracht wor den voldaan. o— FIETSER AANGERAND. Toen de heer W. S. wonende te Meers- sen, zich 's avonds per fieHs van Vaals naar huis begaf, werd hij ter hoogte van de ingestorte Carthilserbrug door twee personen aangerand. Een slag met een dikken stok van een der aanranders wist hij met zijn rijwielpomp te pareeren. Bo vendien gaf hij met de pomp den aanval ler een flinken slag in het gezicht, waar na hij op de fiets sprong en snel wegreed. -d— INBREKERS AAN HET WERK. Zondagavond is Gouda door een nieuwe sensatie in rep en roer gebracht. Toen de dames Zuydam aan de Turfmarkt zich omstreeks half elf te bed begaven, hoorden zij in de benedenkamer gestommel, terwijl er ook licht ontstoken was. Een of meer inbrekers bleken aan het werk te zijn. Onmiddellijk begonnen de dames luid om hulp te roepen, waarop beneden direct het licht werd uitgedraaid en de inbre kers er tusschen uitgingen. Van alle kan ten stroomde het volk toe, verschillende burgers begonnen direct een onderzoek in te stellen, een der buren loste een revol verschot wat nog meer beroering bracht. De politie die direct op de hoogte van het gebeurde werd gebracht, stelde met behulp |van burgers eveneens een onderzoek in. Het huis en de omgeving werden nauw keurig afgezocht, doch alles tevergeefs. De duisternis en de groote oppervlakte van het blok, waar het huis der dames staat, maakte het onderzoek niet gemak kelijk. De belangstellenden bleven nog lang in drukke gesprekken bijeen. De dames had den heden voor het eerst, na eenigen tijd afwezig te zijn geweest, hun woning we der betrokken. Te Eindhoven is aangehouden de be ruchte inbreker P. de B. uit Oss, die in het bezit bleek van f 1020, welke ont vreemd waren uit een directiekeet van de gebr. v. B. Verder bleek, dat in een na burige straat een auto met chauffeur stond te wachten, eveneens afkomstig uit Oss. De bestuurder E. v. H., is ook aan gehouden als verdacht van medeplichtig heid. DE RA1LLOOZE TREIN. Ged. Staten van Friesland hebben ver boden den railloozen trein te laten rijden op de provinciale wegen, geen Rijkswegen zijnde. Deze beslissing is gegrond op de overweging, dat de wegen te veel van de zware wagens te lijden zouden hebben. OUDE MOLEN AFGEBRAND, Te Pijnacker onststond Zondagochtend brand in den watermolen van den Noord- Bieslandschen Polder, doordat de vlam in een pan met vet sloeg, welke op het vuur stond te braden. Binnen enkele mi nuten stond de molen in lichtelaaie, zoo dat van den inboedel van den molenaar A. Huisman niets kon worden gered dan eenig waschgoed. Een naast den molen staande hooiberg, zoomede een schuur, zijn eveneens in vlammen opgegaan. De Technische Dienst der Delftsche politie verleende op verzoek assistentie en doofde het vuur met een tweetal stralen op een motorspuit. Kort geleden had het polderbestuur be sloten tot afbraak van den molen, welke ongeveer drie eeuwen den polder heeft bemaald. o GRONDVERZAKKING. Te Spekholzerheide is door het werken van de mijn, de Gravenstraat wederom voor een deel verzakt. De straat vertoont een breeden diepen kuil, waarvan het ver keer grooten hinder ondervindt. Verschillende huizen in de omgeving beginnen weder scheuren te vertoonen. Het mijnbedrijf is van een en ander in kennis gesteld. Vergadering van den Raad der gemeente NEDERHEMERT op Vrijdag 12 Aug. n.m. 4 uur. Voorzitter tevens Secretaris: Ed.Achtb. Heer C. W. v. Ommeren. Aanwezig zijn de heeren Smits, de Gaaij, v. d. Kolk en v. d. Werken. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Aanbieding gemeenterekening 1925. B. en W. bieden den Raad de rekening aan die aangeeft een ontvangst van f 25748,605 en uitgaaf f 22307,015 slui tend alzoo met een voordeelig slot van f 3441,59. De Voorzitter zou voor het onderzoe ken dezer rekening willen aanwijzen de heeren Peereboom en v. Ooijen, aange zien {die heeren niet aanwezig zijn zullen zij hiermede schriftelijk in kennis gesteld worden. Voordracht College van Zetters, wegens aftreding van de heeren v. Vliet en van Ooijen. De aftredende heeren worden als num mer een op de voordracht geplaatst ter wijl als nummer twee daaraan toegevoegd zullen worden de heeren Slegh en G. A. v. d. Kolk. De Voorzitter zou thans nog iets willen bespreken, wat niet op de agenda staat, n.l. de kwestie staanplaats voor woonwa gens. De afgeloopen week heeft men daar mede weer moeite gehad en zoolang niet een vaste plaats is aangewezen staat de politie er machteloos tegenover. De heer de Gaaij acht het 't beste dat een plaats wordt aangewezen, hij gelooft wel niet, dat er veel gebruik van gemaakt zal worden, doch de politie heeft dan wat te zeggen. De heer v. d. Werken vraagt of niet op de Kade aan de Noordzijde een plaats is te vinden, er is bij een vroegere be spreking wel gezegd, dat die Kade eigen dom van den polder is, doch kan de gemeente er dan niet een stukje van koo- pen of huren? Dhr. Smits brengt hiertegen in, dat de eene zijde der Kade aan Well, de andere aan Nederhemert behoort. Ruimte om er woon wagens te plaatsen is er niet. Slechts een klein gedeelte zou er misschien voor in aanmerking kunnen komen, doch daar zouden de wagens ook nog op den weg komen te staan. De £ieer v. d. Werken weet nog een goe de plaats als men van de Rietsc'hoof afkomt aan het veer bij Smits. De heer Smits zegt dat dje gemeente daarover niets heeft he zeggen, het is eigendom van Jhr. v. Kattendijke, men zou evenwel kunnen trachtjen permissie te krijgen. De heer de Gaaij vraagt of cte weg hier op het eiland niet als plaats aange wezen kan worden. De heer v. d. Werken zegt, waarom moeten zij, als ze aan de andere zijde van de rivier zijn naar hier gestuurd worden, om hier het gras te laten afvreten, de Gaaij. Om ze kwijt te zijn. v. d. Werken: Hier vinden ze het ook niet zoo pleizierig. Smits: Ze komen hier niet, dan gaan ze naar Well of naar de Rietschoot. v. d. Werken: Dan behoeven wij ook geen plaats aan te wijzen, maar ik zou probeeren een plaats te krijgen aan het veer, al moet het desnoods gehuurd of gekocht worden. de Gaaij: Ik geloof niet dat het te krijgen is, en daarbij zou ik er niet voor zijn om het te huren, als wij het hier voor niets, kunnen krijgen. v. d. Werken: Wij hebben ze hier ook niet zoo graag en wij kunnen toch in ieder geval onderzoeken of het te krij gen is of desnoods koopen voor f 100. Als ze hier gezet worden, dan behoeven wij het gras ook niet meer te verpachten. de GaaijZe zullen er (je moeite niet voor doen, om hier te komen, laat ons een proef nemen. V. d. Werken: Waarom geen proef op de iKade, daar is plaats genoeg, ik zou zijen in Hemert een plaats te krijgen, als het omgekeerd was, dan zou je er ook sterkj tegen zijn. U, mijnheer de Gaaij waart eil ook op tegen toen het over een stukje* van den polder ging. de GaaijDat was voor de inwoners, hier komen ze niet. v. d. Werken: Ik vind het niet goed, om ze ons op ons dak te schuiven. Smits. Je wilt ze ons wel gunnen en hier niet. V. d. Werken: Ik gun ze niemand, maar wij hebben er hier ook last van. de Gaaij: Als men er last van heeft, dan zou ik er voor zijn naar een ander terrein uit te zien, h^t is niet de bedoeling de menschen er hier den last van te ge ven, doch ik geloof niet dat ze hier zullen komen. v. d. Werken: Ik zou het uitstelten, tot een volgende vergadering, dan kan bij jullie worden uitgezien, ölf een ter rein is te krijgen en ook hier, is er bij jullie niets te krijgen, dan stuurl ze naar hier, dan is er niets aan te dotera. de GaaijIk kan me best begrijpen, dat je er tegen bent, doch laat het ons voor een half jaar pr-obeeren, ik geloof niet dat je er hier last van zult hebbten. v. d. Werken: Is het dan zoo erg het tot een volgende vergadering uit te stellen. Voorzitter: Aan de andere zijde is al leen het terrein-bij den bol bij Jacob Smits er is niet zooveel tegen om het tot een volgende vergadering aan te houden et eens te informeeren. Aldus wordt besloten. De heer de Gaaij vraagt of er nog niets is vernomen over de verordening op het herhalingsonderwijs, waarop de Voorzit ter ontkennend antwoordt, daar niemand verder het woord verlangt, sluit de Voor zitter de vergadering. ■e ai Man (die zijn bril thuisgelaten heeft) »Geen leven te bespeuren en vroeger zat hier toch zoo'n massa visch De Nederlandsche Spoorwegen bieden op 25 Augustus a.s. de gelegenheid om op een goedkoope gelegenheid de Artia te Amsterdam te bezoeken. Voor dit doel zal alsdan vanaf Roosendaal, Breda, Tilburg en 's Bosch een goedkoope trein ryden. Vanaf het station 's Bosch, Waalwyk, Drunen-Heusden, Vljjmen, bedraagt de prys heen en terug roet entreeprys voor Artis inbegrepen 2e klasse f 3.50, derde klasse f 2.65. De verkoop der plaatskaarten tot een beperkt aantal vangt aan Woensdag 18 en wordt Dinsdag 24 Augustus des namiddags 3 uur gesloten. Vertrek 's Bosch 8.01, Waalwijk 7.11, Drunen-Heusden 7.20, Vlijmen 7.27. Aan komst te Amsterdam W. P. 9.40. Terugreis vertrek uit Amsterdam W. P. 6.58 nm. HEUSDEN. Begunstigd door mooi we der en een talrijk publiek gaf Zaterdag j.l. de ^Heusdensche Harmonie« onder leiding van haren bekwamen Directeur den Heer Joh. van Berkel uit Amraerzoden, haar 3e Zomerconcert, op de muziektent alhier. De verschillende muzieknummers van het programma werden op schitterende wijze ten gehoore gebracht en werden telkens dan ook met een daverend applaus beloond. De Harmonie heeft weder het oude spreekwoord iWaar een wil is, is een weg* bewaarheid en getoond dat zy in de afdeeling Uitmuntendheid een plaats waardig is. Gaat zoo voort leden der vHeusdensche Harmonie* en wy twijfelen niet of ge zult onder de leiding van uwen eminenten Directeur op den door U inge slagen weg nog vele lauweren oogsten. Ook een woord van dank aan onze ge meente politie voor de medewerking tot het welslagen van dit concert. Zondag jl. speelde vJuliana Ic een wedstrijd tegen »H. E. C. II* uit Waalwijk, welke door »Julianac werd gewonnen met 3—2. Daar de voetbalwedstrijden op Zondag steeds door een talrijk publiek worden bij gewoond, is het te betreuren dat er steeds personen aanwezig zijn welke nu niet direct vriendschappelijk tegenover de Heusdensche voetbalvereer.iging staan, en zich dan ook tydens de wedstrijden zeer onsportief ge dragen, te meer daar hieronder ook per sonen zijn van andere sportverenigingen. Wij hopen dan ook dat deze personen, welke een geheel verkeerd begrip van aSportt en Vriendschap* schijnen te heb ben, het verkeerde van hunne handelwijze zullen inzien en toonen dat zy de beteekenis van bovenstaande twee woorden ten volle begrijpen. Onder zeer vele blyken van belang stelling werd Woensdag in het R.K. Liefde gesticht door de Eerw. Zuster Mattheo de dag herdacht waarop zij voor 25 jaar haar intrede deed in het Moederhuis te Tilburg. Ook jden ouden van dagen die in het ge sticht verpleegd worden, werd een genoeg lijke dag bereid. XALMKERK. Naar wy vernemen, is aan de firma Dekker te Roosendaal de levering gegund van een watermachin8 voor den Ippelschen polder, voor een bedrag van f 6800. A.s. Zaterdagavond 21 dezer zal in Café Dekker alhier gelegenheid zyn, voor aangifte tot deelname aan het ringrjjden voor het a.s. Oranjefeest, welke op 26 Aug. a.s. zal gehouden worden. BOMMELERWAARD. De hooioogst is met uitzondering van enkele kleine par tijtjes dit jaar uitstekend gewonnen. Kwaliteit en kwantiteit, beiden zeer naar wensch. Hoewel er nog hoegenaamd geen handel in is, wordt er f16 a f 18 per 500 kilo voor besteed. De vruchten op de akkers beloven uit stekend vee), tarwe prachtig, wordt, zeer begunstigd door 't weer, by uitnemendheid rijp, haver heugt niemand dat die zoo veelbelovend is geweest als dit jaar, paarde- boonen, hoewel weinig verbouwd, eveneens ongekend. Aardappelen, Blauwpitten weinig ver bouwd, zijn nogal door ziekte aangetast, zoodat dientengevolge het beschot niet meevalt, en de prys fl,50 per H.L. erg laag is te noemen, ook de z.g.n. school meesters dezelfde prys met weinig vraag. Eigenheimers beter in kwantiteit gelden van f2.10 tot f2.30, de latere soorten staan ook mooi en indien er geen ziekte invalt, beloven ze een goed beschot. Suikerbieten, uitstekend gras voor 't vee in overvloed. Het mond- en klauw zeer onder den veestapel begint te ver dwijnen en de toestand wordt veel beter. Ziekte onder de varkens hoort men hier tot op heden gelukkig niets van. Pryzen vette varkens 3638 cent. Met de zilverjuintjes is het niet roos kleurig gesteld. Het beschot is ryk, doch de prys loont nog niet de snyders, welke 2J a 3 cent per K.G. hebben en de prijs was vorige week 2 a 3 cent, dus daar moest met andere onvermijdelijke kosten nog geld bij. Peren zyn er in overloed en brengen niet veel in 't laadje. Suikerperen 2 a 3 cent, le kwaliteit 6 a 7 cent, de vroegste soorten zijn voor een schyntje van de hand gedaan. BENEDEN-LANGSTRAAT. Vroege peren zijn er in overvloed en dientenge volge zyn de prijzen niet hoog. Voor Dirkjesperen besteedt men tot 7 cent per K.G. en voor Noord-Hollandsche suiker peren tot 10 cent per K.G. Deze vroege peren moeten spoedig zijn opgeruimd. De oogst der latere soorten zal niet zoo groot zyn. Appels zijn er zeer weinig en zelfs de boomen die ryk en veelbelovend bloeiden, bieden weinig of in 't geheel geene vrucht. CAPELLE. Het muziekgezelschap ïKunst na Arbeid* gaf j.l. Zaterdagavond half acht op de Nieuwe Vaart haar tweede zomer concert, dat begunstigd werd door goed weer en bijgewoond door honderden be langstellenden. De verschillende nummers van het programma werden onder leiding van den heer A, Christ op werkelyk ver dienstelijke wijze uitgevoerd en gaven blijk van ernstige studie onder degelijke leiding. Tot controleur bij de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek »de Toekomst* alhier is benoemd de heer M. C. v. Helden te Nieuwendijk (Almkerk). Op vereerende uitgenoodiging zal onze muziekvereeniging Kunst na Arbeid* op a.s. Zaterdag 21 dezer de openlucht- meeting der Chr. Besturenbond, welke te Sprang wordt gehouden, opluisteren. 's GRAVENMOER. In den poldér deed zich onder het vee van den landbouwer M. L. een geval van miltvuur voor. Het cadaver is verbrand. NEDERHEMERT. Bij gunstig weder zal de muziekvereeniging »De Heusdensche Harmonie* a.s. Zaterdagavond een concert geven in den theetuin van den heer O. v. d. Werken. NIEUWENDIJK. Naar we uit betrouw bare bron vernemen, zal op 31 Aug. de Fanfare Crescendo, met medewerking der zangvereeniging, een concert geven op de wei by de Chr. School. Deze week werden aangevoerd 7388 eieren. Men besteedde voor groote kipeieren f6.95, voor kleine eieren f5.85, voor Eend-eieren f5.75, Kalkoen-eieren f9.00 alles per 100 stuks. Het dochtertje van Z. G. geraakte in een onbewaakt oogenblik in den boezem. De toegeschoten A. Lagrouw mocht de kleine op het droge brengen en het van een wissen dood redden. SLEEUWIJK, De uitslag van de op 12 Augustus j.l. gehouden loting voor den Dienstplicht, lichting 1927, is alsvolgt 1 B. Versteeg2 J. Cornet3 C. Duiser b4 C. v. d. Stelt5 P. A. Colyn b6 J. v. d. Heuvel b7 J. T. de Jong8 J. de Graaff H.Czn. b9 M. Biyenberg b10 D. de Keyzer11 C. v. d. Piji b; 12 M. R. de Pender b; 13 B. L. P. Verhey b; 14 C. de Pender b 15 J. de Graaff Jzn.16 O. Walraven 17 A. Roubos b; 18 A. Vermeulen b; 19 J. v. d. Werken 20 H. A. voor den Dag 21 K. J. Boxman 22 J. C. v. Driel 23 M. Bakker b24 C. v. Wijk25 J. M. v. Noorloos26 G. v. Oord 27 O. brienen b 28 D. Romyn b 29 M. Bras 30 J. Cornet31 H. v. d. Stelt. De met de letter b aangeduide personen zijn, hetzij voorgoed, hetzy voorloopig, vry- gesteld van den Dienstplicht wegens Broeder- dienst. WASPIK. De postduivenvereniging Combinatie »De Reisduif^ alhier, hield haar wedvlucht van uit Jemel (Belgie) 200 K.M. De pryzen werden behaald alsvolgtP. Kuysten 15 C. Smits 2 J. Kuysten 3—7 P. de Graauw 46 en Chr. van Dongen 8. WAALWIJK. Vrijdag werd door den gemeenteraad een geheime vergadering ge houden over de stichting van een abattoir. Ter vergadering waren aanwezig alle raads leden met uitzondering van den heer Jac. Oomens, die bericht van verhindering had gezonden. Ook de heer Bos, directeur van den vleeschkeuringsdienst, was ter ver strekking van inlichtingen aanwezig. Elke spreker werd door den voorzitter van ant woord gediend, de bedenkingen werden neergelegd of de toezegging werd gedaan, dat met de bemerkingen rekening zou wor den gehouden. Plan is thans dat op de agenda van de gewone maandelijksche ver gadering op 27 Augustus a.s. de stichting van een abattoir op de agenda zal worden geplaatst en een beslissing zal worden ge nomen, nadat vooraf in het prae-advies alsnog die *vragen en bemerkingen zullen worden beantwoord, waarop Vrijdagavond niet voldoende kon worden gerepliceerd. De algeraeene indruk is dat het meeren- deel der raadsleden voor het stichten van een abattoir is. WOUDRICHEM. Toen de landbouwer P. v. Vugt, wonende Ruigenhoek, zich met zijn paard in onze gemeente bevond, schrok het nog zeer jeugdig dier door een pas- seerende stoomwals. Het steigerende dier raakte in een ter droging hangende zalmzegen verward, waar door twee daar ter plaatse spelende jonge meisjes in groot gevaar verkeerden. Den heer A. v. Stigt, weike juist passeerde, wist door zijn kordaat optreden het paard tot kalmte te brengen en groote onheilen te voorkomen. Naar wy vernemen is van Maart j.l. tot heden het slot Loevestein reeds door meer dan 6000 bezoekers bezocht, ongerekend het aantal bezoekers van het onlangs gehouden openluchtspel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2