wordt onze Kleeding in 't LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA le. Soliede Kwaliteit 2.e Keurige Pasvorm 3e. Lage Prijs. 't Meest gezochte Kleedinghuis te Uitslag Kloosterbalsem Plaatselijk Nieuws ONGELUKKEN. Te Amsterdam is een dienstmeisje uit het raam van het bovenhuis van een per ceel in de Gov. Flinckstraat bij den Am- steldijk gevallen. Ondfer het vervoer naar het Binnen-Gasthuis is zij overleden. De heer J. S. uit Eindhoven, die onder Sterksel op jacht was, had het ongeluk bij het over een sloot springen, waarbij zijn geweer afging, het schot in zijn voet te krijgen. De man molest ter verpleging in het Ziekenhuis te Eindhoven worden opgenomen. O BELASTINGONTDUIKING. Toen dezer dagen zekere J. H. uit Schore in Zeeland, belastingambtenaren zag opdagen, zette hij 10 kisten overboord, die bij onderzoek frauduleus ingevoerdde sigarettenpapier bleken te bevatten. Er was voor ongeveer f 5000 aan inkomende rech ten ontdoken. Het zal voor H. nu wel een zeer dure reis worden. -o MOTOR-ONGELUK. Een motorfiets, waarop gezeten waren twee boormeesters der B.P.M., de heeren Daws en Glass, is met razende snelheid bij den overweg Wonokromo in Ned.- Indië, in botsing gekomen met een reeds neergelaten afsluitboom, welke behoorlijk verlicht was middels een rooden lantaarn. Beiden werd de schedel verbrijzeld en zij waren op slag dood. De motorfiets schoot onder den afsluitboom door en reed ruim honderd meter verder tegen den wegberm aan. ZIJN FIETS KWIJT EN NOG 25 GLD. Aan de spoorbaan Zevenhoven-Nieuw- veen, had iemand zijn fiets tegen een af sluitboom gezet. Toen hij zijn karretje weer wilde bestijgen, was het verdwenen. De man dacht aan diefstal en informeer de aan het station Zevenhoven. Hier liet men hem eenige brokstukken van een rij wiel zien, welke men... op de locomotief van den juist passeerenden trein had ge vonden. Of de overblijfselen soms van hem kon den zijn, zoo vroeg men hem. De man beaamde dit. Hij kreeg f 25 boete op den koop toe, wegens het plaatsen van voorwerpen op de spoorbaan. MOORD TE PRIOK. Een verkooper herinnerde er een koelie aan, dat deze nog voor zestig cent bij hem in het krijt stond en drong aan op afdoening van deze schuld. De koelie greep toen zijn mes en stak het den verkooper pardoes in de milt. De ongelukkige is stervende. De moordenaar is dadelijk door de po litie gegrepen en verhoord. VERDRONKEN. Het vijfjarig zoontje van den heer G. v. d. Perk te Katwijk-Binnen is in den Rijn te water geraakt en verdronken. De 17-jarige N. v. V. van Rotterdam, die bij het kamp Saksenheim, te Nunspeet, met een zestal kameraden kampeerde, is bij het baden in de waschkolk aldaar ver dronken. —o HET ONWEER. Dinsdagmorgen ontlastte zich omstreeks halfzeven een hevig onweder boven Roo sendaal en omgeving'. Hierbij sloeg de bliksem in de boerenhofstede van den heer Hermus aan den Aardweg te Roo sendaal. In een korte spanne tijds ston den het woonhuis en de naastgelegen stal in lichtelaaie. De bewoners konden zich slechts met groote moeite in veiligheid stellen, doch moesten have en goed ach terlaten. Toegeschoten buren slaagden er nog in eenig vee uit den stal te redden, doch zij konden niet voorkomen, dat twee koeien, alsmede eenige kippen den dood in de vlammen vonden. Bovendien bleek een der geredde koeien zulke brandwonden te hebben opgeloopen, dat zij op last van den veearts moest worden afgemaakt. Van den inboedel kon niets worden gered, terwijl waarschijnlijk nog een hoe veelheid papierengeld vernietigd is. De belangrijke schade wordt door assurantie gedekt. Te Brielle sloeg de bliksem in de wa- ning van den heer Hoorweg. Het plafond viel naar beneden en kwam neer op de aldaar slapende echtgenoote van den heer P. H. Zij werd aan gezicht, arm en haar verschroeid. De andere huisgenooten kwa men met den schrik vrij. Ook de woningen van de heeren Stey'l en Wilmis kregen schade door het inslaan van den bliksem. In de woning van den heer v. Rij, win keiier, sloeg de bliksem langs de electri- sche lichtleiding naar binnen en veroor zaakte een brandje, dat door de omwoners spoedig werd gebluscht. Te Woubrugge is de 23-jarige landar beider Joost van den Berg, door den bliksem getroffen. In hoogst zorgwekken- toestand is hij naar het Ziekenhuis te Lei den overgebracht. o ONGELUKKEN. De mecanicien Bekenkamp uit 'sGra- veland had een auto opgevijzeld en lag er onder om zijn werk te verrichten. On gelukkig had de man de dommekracht niet goed vastgezet, zoodat de auto plot seling op hem viel. B. zat met het hoofd beklemd tusschen een wiel en het spatbord. Na eenige minuten werd hij door andere werklibden in zijn benarde positie gevon den. De wagen werd weer opgevijzeld en de man bevrijd. Hij bleek vol schram men en builen te zitten, terwijl hij eenige tanden moest missen. De 17-jarige K. te Ter Aar, sprong op een paard, dat hij uit de wfeide had gehaald. De viervoeter was1 er niet van ge diend, wierp den jongen op den grond, waarbij deze een trap kreeg. Bewusteloos en met een hersenschduding is de knaap opgenomen. öp de gasfabriek te Groningen waren eenige werklieden bezig een ijzeren loop brug te vernieuwen. Plotseling stortte de steiger, waarop zij stonden, naar omlaag. De werkman L. v. Bloemendaal viel ge- iijk met een ijzeren plaat, die 80 K.G. woog, op den grond. Ernstig gewond werd 'hij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis, waar hij bij aankomst was overleden. o HEVIGE BRAND. ie Valkenswaard is vermoedelijk door kortsluiting, de boerderij met woonhuis van den landbouwer W. Bos totaal afge brand. De inboedel kon gered worden. Verzekering dekt de schade. VLIEGKAMP TE OIRSCHOT. Naar het ,,Hsgz." verneemt, bestaan er plannen om te Oirschot een vliegkamp op te richten. Reeds zijn opmetingen ge daan op en nabij een terrein van den heer A. v. Haaren op den Eindhovenschen dijk, groot ongeveer 16 H.A. VERDRONKEN. In een sloot achter een perceel aan den Sullekermeerweg te Amsterdam is een tweejarig meisje te water geraakt en ver dronken. Te Dordrecht is bij Gip's Creosoteer- fabriek gevischt het lijk van den Dordt- schen schippersknecht J. Visser, die Za terdagmorgen in de Kil te water was ge raakt. OPGESLOTEN. Te Amsterdam hoorde een politieagent luide tegen een der deuren van de Hol- landia-Bioscoop op de N. Heerengracht stompen. Hij vroeg wie er binnen was en kreeg ten antwoord, dat er iemand was opge sloten. Nadat de sleutels waren gehaald, en de deur was geopend, kwam een jong- mensch van ongeveer 20 jaar naar buiten stappen. Hij verklaarde, dat hij tijdens de laatste avondvoorstelling in slaap was gevallen. Blijkbaar had het personeel hem niet opgemerkt en de lichten gedoofd. Des nachts werd hij wakker en was ver baasd van de politie te vernemen, dat het reeds vijf uur was. Op het bureau Jonas Daniël Meijerplein werd de jonge man door zijn ouders, die reeds in onge rustheid verkeerden, afgehaald. O EEN MILLIOENEN SCHADE. Bij den Dinsdag te Roermond ten over staan van notaris Linssen gehouden pu- blieken verkoop van de groote fabriek N.V. „Het Steel" was het hoogste bod f 158.000 waarmede de heer Stordeur Leuven eige naar werd van het complex. De gebouwen welke slechts zeer kort in gebruik waren, werden verbouwd, van moderne machines en een haven voorzien en vertegenwoor digden in hun opzet een waarde van ruim twee millioen gulden. Naar wij vernemen, zullen de maalma- chines worden uitgenomen. De gebouwen komen in eigendom van de fa. Esser uit Neer (L.) die haar grooten houthandel naar Roermond verplaatst. HEUSDEN. De uitslag der loting voor de nationale militie op j.l. Zaterdag, is als volgt1 M. Janson, 2 A. van de Leur, 3 H. Goutier, 4 J. de Bruyo, 5 A. de Graag, 6 B. Bax, 7 K. Deurloo, 8 W. Verhoeven, 9 A. Poddewijn, 10 A. Baayens, 11 B. Baayens. Bij de toemaatverpachtingen werd naar gelang van kwaliteit van f 20 tot f 30 besteed, wat hoog is, daar het gras niet overvloedig is. Zaterdag a.s. zal het Ie elftal xJuliana* een wedstryd spelen tegen »Quick III« te Waalwyk. Door vQuick* is een schild beschikbaar gesteld, bestemd voor die vereeniging die het met de hoogste cijfers van deze ver eeniging wint. Hieraan wordt door 4 vereenigingen deel genomen. Zondag a.s. zal de xFanfare der H. Familie*, Directeur de Heer W. van Heivoort Nieuwkuyk, deelnemen aan het Nationaal Concours van Harmonie en Fan- farecorpen te Oisterwijk. Om 3.55 n.m. zal de vereeniging optreden in de 3de Afdeeling. Met verplicht nummer »Le Progrès*, Ouverture, J. v. Tright, en eigen gekozen »Le Khedive* Potpourri sur 1' Operette C. Faust. De reis wordt gemaakt per Nabo, vertrek 1 uur n.m. Moge haar een zelfde succes ten deel vallen als hare zustervereenigingen hier ter stede. Aan het festival te Elshout terge legenheid van het 40 jarig jubileum der Fanfare der Jongens-congregatie zal Zon dag 5 Sept. deelgenomen worden door de »Fanfare der H. Familie* en de R. K. Zangver. »Heudensch Mannenkoor* alhier. Zondagmorgen vertrok van het station DrunenHeusden een groot aantal pelgrims uit IJeusden en omstreken, onder geleide van den HoogEerw. heer Deken Wouters, ter bedevaart naar Kevelaer. De deelname was bijzonder grootook de har monie van Elshout ging mee. Te Kevelaer werden medailles uitgereikt, een gouden aan den heer J. van Laarhoven en een zilveren aan mej, Maria Hofmeester. De heer Wouters hield daarbij een toespraak. Den heer Verbunt uit Dussen, die reeds eenige jaren geleden de gouden medaille ontving, werd een fraai kruis aangeboden. Te 11 uur vergaderden de broedermees- ters en het bestuur. De secretaris, de heer Hub. Verhoeven, bracht het jaarver slag uit. De inkomsten bedroegen f 1543.82, de uitgaven f 1466.47, zoodat er een batig slot is van f 97.35. Het volgend jaar zullen vyf leden het zilveren kruis ontvangen. Te 6 uur arriveerden de bedevaartgan gers weer hier. ALMKERK. De collecte gehouden j.l. Zondag alhier ten bate voor de Evangelisatie te Giypskerk, bracht ruim f 60 op. De uitslag der loting voor de Nat. Militie lichting 1927 is als volgt J. v. Vark 1, M. de Rade 2, P. F. Persijn 3, A. W. C. v. Veelen 4. W. G. v. Steenis 5, P. v. Maastricht 6, C. Zwart 7, D. S. v. Oudheusdsn 8, C. M. Pouli 9, W. Dolislager 10, H. C. Roubos 11, C. A. Groeneberg 12, J. v. d. Water 13, G. van Haaften 14, A. de Tender 15, M. C. v. Helden 16, G. Verhoeven 17, G. Dekker 18, A. Westerhof 19, H. C. Kraai- veld 20, J. v. d. Koppel 21, R. J. C. v. Dyk 22, J. W. Dolislager 23, A. Vink 24, A. v. Herwijnen 25. Op de j.l. gehouden vergadering van de Varkensverzekering alhier werden tot bestuursleden gekozen de heeren J. Verschoor, P. M. Pouli en W. Noorloos. SPRANG. Mej. E. van Herwynen, tydelyk onderwijzeres aan de Chr. School alhier, is in gelyke betrekking benoemd te Lage-Zwaluwe. Heden, Zaterdagmiddag 5 uur zal vanwege de vakgroep schoen- en lederbe werkers van den Ohr. Fabrieks- en Trans portarbeidersbond op het terrein van de Chr. School alhier een openluchtsaraenkomst gehouden worden. Als sprekers zullen op treden de heer W. Strybis met het onder werp »Aan een nieuw begin*, en de heer Stapelham zal spreken overMet moed vooruit*. Een en ander zal worden afgewisseld door muziek, te geven door de fanfare »Kunst na Arbeid* uit 's-Capelle. WOUDRICHEM. Notaris J. van Her wijnen te 's Gravenhage, oud-Woudrichem- raer, gaf j.l. Woensdag een feest ter her denking van zyn 25 jarig ambtsjubileum. Met omstreeks 80 genoodigden, waaronder meerdere uit de hoogste regeeringskringen, als oud-Ministers, Leden van den Raad van State, Leden van Provinciale Staten, oud- Generaals enz. enz., werd met een keurige boot eener Duitsche reederij een tocht on dernomen van Rotterdam naar Loevestein en Woudrichem. Te ongeveer half vier was de boot ter hoogte van Werkendam, waar zy werd opgewacht door een Heus- densche boot, waarop het Woudrichemsche fanfarecorps, een corps van negen Wou drichemsche jongens met blaasinstrumenten en de heeren Giesberts, arts te Woudrichem en Mr. van Ommeren, Kantonrechter te Heusden en te Gorinchem en Beschermheer van het Woudrichems fanfarecorps. Op de Duitsche boot bevond zich het bekende »Eerste Volendammer Harmonica Gezel schap*, bestaande uit vier Volendammers in nationale kleederdracht. Zij aan zij werd opgestoorad tot Woudrichem, waarby de drie muziekgezelschappen om beurten de opvarenden van opwekkende melodieën deden genieten. De Duitsche boot stoomde door tot Loevestein, terwijl de Heusdensche te Woudrichem aanlag om het fanfarecorps eenige oogenblikken rust te gunnen. Jam mer genoeg kon men te Loevestein van wege het lage getij water niet aan wal komen, zoodat ook de Duitsche boot met zijn passagiers spoedig voor den Woudri- chernschtn wal lag. Alsnu toog het hooge gezelschap met de Woudrichemsche fanfare voorop en vergezeld van genoemde heeren naar het café van den heer van Gooi. Voor het café werden den heer en mevrouw van Herwijnen allereerst door de kinderen der Openbare Lagere School onder leiding van het Hoofd der School, den Heer Vos, op bijzonder aardige wijze eenige liederen toegezongen, waarna zy en hun uitgelezen gezelschap zeer hartelijk werden toegespro ken door Mr. van Ommeren namens tal van bewoners van het Land van Heusden en Altena, in het byzonder namens vele Woudrichemmers en namens het Woudri chemsche Fanfarecorps. De heer van Herwijnen beantwoordde de toespraak van Mr. van Ommeren op de hem eigen sympathieke wyze, waarna genoemde heer Vos nog een kort en zeer waardeerend woord sprak. Hierna werd met het Woudrichemsch Fanfarecorps voorop een rondgang door het stedeke gemaakt, waarby het aan toejui chingen, ook van velen uit naburige ge meenten, niet ontbrak. Vervolgens werd in de keurig versierde gelagkamers van het café »van Gooi* de thee, aangeboden door de Woudrichemsche veerboot, gebruikt, waarna het gezelschap zich, begeleid door het Fanfarecorps, door de samengestroomde 5» -P ËHij spoedig en zeker geneze* le aangetaste plekken iederen I te behandelen met AKKER'» ;:"v'r -v. tsr- Meer dan door DUIZENDEN gedragen. BERGEIJK STUFKEKS GORINCHEM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2