RECLAME-DAGEN H. v. Herwaarden A. VERSCHUÜR-BAERT Plaatselijk Nieuws 10°|o KORTING DE BOOMGAARD. Vanaf 21 Aug. tol en met 4 Sept. geven wij ons SCHOENWERK voor ongelooflijke lage prijzen DROGISTERIJ HEUSDEN Wittebroodstraat W 52 Hoe schoon bij avendzonnelicht De groengebronsde bongerd, waar heel dicht De kuiveD wiegelen op de donkre looverzee, En slanke pereboomen als een opgeschrikte ree Den dunnen hoofdtooi schudden, halfontzind Waar langs de slooten dichte elzen aan den wind, Als wachters toegang weren, en ros blad Van beukenheesters vlamt op kroozend nat Waar 'tjonge lot der appelboomen trilt Als zilvrig loofwerk, dat straks kwistensmild Met herfstdraad overspannen, 't zien belet Der vruchten sluimerend in het bladerbed Waar taaie takken nijgen onder 't wicht Der volle vruchten, die heel licht Gehangen aan hun steeltjes, in den greep Der groeikracht lang trotseeren windezweep. En waar z'als neêrgeteld, in trossen pralen Op trotsche kruin of als vereenzaamd dwalen Langs ruigen stam, in verwen bleek en rood, Naar soortverschil vertoonend klein en groot. Een enkele Janbaas bij den algemeenen pluk Vergeten, gloeit van rijpheid en geluk, En tart de gele boterpeer, die op haar beurt De suikerpeer heur plaats niet waardig keurt. Uitlandeche soorten, kloek van lijn en maat, Ontglijden zelfbewust 't verhelende gewaad Der bladeren, en leenen pralend oor Aan 't klinkend „Conseiller" of 't „Beurré" nè- en voor. De zedige bellefleur, reeds lang op Hollands grond Veredeld en vereerd zet heel wat kleiner mond, Doch geeft bij minder wind een vrij wat vaster vleesch En vergt in 't noemen niet een stemklank diep en heesch. De bronzen maagdepeer twist om gelijke eer Door koloriet en smaak met vorstin juttepeer, Totdat de laatste in 't end, ontstoken en gekerfd. Den strijd verliest en d'eerste d'eerkroon erft. Miskend maar waardig streeft de knolpeer naar omhoog, En buigt gedwee de schouderen, voor een last wel voor het oog Te zwaar,-maar afgewogen door Hem Die Zich niet vergist, En haar in tal vergoed wat zij in fijnheid mist. De zilveren ijsbout en de gouden wildeman, Zien tusschen ritselend blad bedaard uit naar den man Die streelend hen zal vlijen in de rust, Tot koesterend ovenvuur hun koonen gloeiend kust De lage appelaar, bolrond of spicht ot breed, Verschuilt zich siddrend bij den perelaar en kleed Zijn herfstekinderen in goud en karmozijn, En wuift hun geuren toe van wierook en van wijn. De vlokke goudreinet met weggezonken steel En halfverscholen neusje sart met wollig geel, Den feilen sterappel, dien 't harte rooder zwelt. Dan 't kapsel van den haan die in het strijdperk snelt Calville, astracan, campagne en transparante Herinneren in hun klank aan 't vreemde vaderland, Zoodat kandij- en huismanszoet en schijveling, den prijs Behoort van 't Hollandsch hart, met d'echten paradijs Hoe schoon bij avendzonnelicht De groengebronsde bongerd, waar heel dicht De kuiven wiegelen op de donkere looverzee, En slanke pereboomen als een opgeschrikte ree Den dunnen hoofdtooi schudden m den wind Veen, 3 Augustus 1926. J. TIMMERMANS. Zeer fijne Dames-schoenen van af f 4.00 Bruine en zwarte Dames-pantoffels f 1 95 Prachtige Dames lakschoenen Heeren-pantoffels Heeren-mollières Jongens-schoenen No- 36-40 Kinder-schoenen f5.00 f3.50 f5.40 f3.40 f 0.50 D. bi, i geven wij op de schoenen, welke niet in de étalage geprijsd staan. Uitsluitend. contant. Wat U niet in de étalage ziet, vindt U binnen. Aanbevelend: rÖBfl Hoek-Engstraat 76 llRfj Vischmarkt 67 ANDEL. Dinsdag j.l. brachten een vijftiental personen uit deze gemeente per autobus van den ondernemer Elshout uit Giessen een bezoek aan Nijmegen en Om streken. Na een genot vollen dag keerden zy 's avonds in opgewekte stemming huis waarts. De prys van het vleesch is alhier met 5 cent per pond verlaagd en bedraagt thans 75 cent. AALBURG. Dat het dit jaar een goed aardappeljaar is, bleek zeker wel, toen dezer dagen Gebr. Vos een stronk aard appelen rooide, waaraan niet minder dan 50 stuks hingen, en wel 38 groote en 12 kleinere. AMMERZODEN. Zondag j.l. was het de dag dat te Roosendaal de prijzen moesten worden afgehaald, van het groot Intern, concours voor muziekgezelschappen, waar onze fanfare »St. Caeciliaa zoo glansrijk den len prys verwierf in de Hoogste Eere-afdeeling. «Om omstreeks half acht kwam dan de auto, waarin gezeten de Directeur, de heer P. Baselaar, met nog twee leden van het bestuur aan de grens onzer gemeente, waar zy werden opgewacht door de fanfare, die onder leiding van den Heer Daan Verlouw het Volkslied liet hooren, waarna deze in een enthousiaste speech den Directeur dank bracht, voor alle moeite en opoffering welke deze voor de fanfare gehad heeft, om tot dit succes te komen. Daarop trok de stoet onder het spelen van lustige marschen door ons dorp naar het repetitielokaal, waar den Directeur als bewijs van waaardeering een prachtig cadeaux werd aangeboden, waarna de heer Baselaar dank bracht voor al hetgeen hem in deze uren was te^ beurt gevallen. Na nog een paar uurtjes gezellig te hebben doorgebracht en nog eens gesproken over het een en ander betreffende het afgeloo pen concours, werd het feest weer gesloten maar zal nog lang bij onze muzikanten in het geheugen blijven. BRAKEL. Zondagavond omstreeks 11.30 uur ontstond om nog onopgehelderde oor zaak twist tusschen A. v D. en A. v. d. L. alhier, welke zoo hoog liep dat een van hen al spoedig handgemeen w.eo echte te raken, wat de andere echter nog zooveel trachtte te voorkomen. Nadat men elkaar voldoende kwaad ge maakt had, begon de vechtpartij, v. D. werd door zyo tegenstander over een® heining geslingerd en kwam bij V. in den boomgaard terecht. O ;ereind komende diende bij v. d. L. vanaf de overzijde van bet hek enkele messteken toe, waarvan vermoedelijk door den afstand, die tusschen de twistenden bestond, slechts één noe menswaardig raak was en v. d. L. in d® linkerzyde ter hoogte van het. hart trof. De steken weiden toegebracht met eer, mes of ander scherp voorwerp, het welk naar wij vernemen nog niet is terugge vonden. De politie heeft de zaak in handen. DUSSEN. Dinsdag kreeg de Moeder de Wed. G. H. Lindeman alhier, een brief van haar zoon uit Batavia, dat hij geslaagd was als stafmuzikant voor de le fagoi en tevens benoemd als korporaal. Wanneer men aanneemt dat de jongen als klompenmaker, waarin tegenwoordig een karig loon wordt verdiend, den moed had voor vijf jaar te teekenen bij het Indische Leger en met eene goede be doeling te beproeven om aldaar bij de muziek te komen, het geluk te hebben (hij was le altist bij de fanfare «Wilhel- mina« alhier) met goed gevolg zyn eerste evamen af te leggen. Na twee jarei ijverige studie mocht hij thans zijn eerste vruchten plukken. Moge het dezen ijverigen jongen, mes zijn onvermoeiden studielast op zijn verdere levensbaan wel gaan. 's GRAVENMOER. Dinsdagavond hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering, bijgawoond door alle leden. De Voorzitter deelde mede, dat door B. en W. is aanbesteed het vervoer van keien en het aanvoeren van zand voor eene nieuwe bestrating, weik weik is op gedragen aan C. Farcrals laagste inschrijver. Voorts geschiedt mededeeling van het financieel overzicht der gemeente over 1925, terwyl werden vastgesteld de onin bare en nog te verhalen posten over dat dienstjaar. Op de aanbeveling voor de benoeming van een lid in het zetterscollege worden geplaatst de heeren C. Beunis en P. van de Laar. Ingevolge eene aanvrage om subsidie door de Burgerwacht, wordt over 1926 f20 beschikbaar gesteld, terwijl op het verzoek van het feestcomité voor den 31 Augustus wordt besloten, eene subsidie van f50 te verleenen voor de traktatie der schoolkinderen. Overeenkomstig de voorsteilen van B. en W. wordt goedgevonden de begrooting voor 1926 te wijzigen, alsmede de ver ordening voor den keuringsdienst van vee en vleesch, waartoe vooraf het advies der Gezondheidscommissie was ingewonnen. Citroenzuur Zwavelstokjes Perkamentpapier. Gelatineblaadjes (rood en wit). NIEUWENDIJK. Op 2 September hoopt de Gem. Zangvereeniging »O.K.K,« deel te nemen aan het concours te Leer dam in de le afdeeling. gij fZ'ZZ Deze week werden aangevoerd 6335 eieren men besteedde voor kipeieren f 7.45 voor kleine eieren f 6.25 voor eenden ei eren f 6.50 en kalkoen eieren f 9.00 alles per 100 stuks. OUDENDIJK. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin, hoopt het fanfarecorps jKunst na Strijd* direc teur de heer C. G. van Dijk, Dinsdagavond a.s. een concert te geven op de tent. RAAMSDONKSVEER. De vergrooting der Veerscbe Chr. School werd opgedragen aan Gebr. Naglé voor f 13,250. VEEN. Op Woensdag 1 Sept. a.s., des nam. half zeven (O.T.), hoopt Ds. Roelofse uit Zeist voor de Ger. Gem. op te treden. De uitslag van de te Heusden ge houden loting voor den Dienstplicht, lich ting 1927, is als volgt1 W. Verzyl, 2 G. J. Schreuders, 3 H, H. Jonker, 4 M. B. Vos, 5 P. J. den Dekker, 6 C. Smits, 7 C. van Wijk, 8 B. Vos, 9 A. Kraaij. WOUDRICHEM. Naar wij vernemen, heeft de heer J. van Herwijnen, Notaris te 's Gravenbage, ter gelegenheid van zijn 25 jarig ambtsjubileum, een bedrag van f 100,geschonken aan het Burgerlijk Armbestuur in deze gemeente. ^WAALWIJK. Een 9 jarig zoontje van den heer Fr. Rombouts alhier, werd Dins- ft t> EN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 10