wordt onze Kleeding in 't LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA le. Soliede Kwaliteit 2.e Keurige Pasvorm 3e. Lage Prijs. 't Meest gezochte Kleedinghuis te 3d<i CONCERT Plaatselijk Hieuw». beweging stond onder leiding van generaal Kondilis, die blykbaar de garnizoenen en de vloot vrywel geheel op zyn hand heeft weten te krygen. Laatstgenoemde, die tydens den oorlog aan de zijde der gealli eerden deel heeft genomen aan de gevech ten in Macedonië en die als een warm vriend wordt geschetst van de Franschen en Zuid-Slaven het pas gesloten Grieksch- Zuid-Slavisch vriendschapsverdrag zal daar om stellig worden gehandhaafd heeft een nieuw ministerie samengesteld aan het hoofd waarvan hij zeif komt te staan. De nieuwe ministers moeten die van het kabinet Eutaxias vervangen, welke allen voorloopig gevangen zijn genomen. Bovendien is Kondilis ertoe overgegaan de verschillende personen, vooraanstaande burgers en mili tairen, die Pangalos in de laatste tijden uit politieke overwegingen heeft laten arresteeren, die vrijheid terug te geven. Vervolg en slot raadsverslag DUSSEN (Zie derde blad) Nog is ingekomen: Verzoek van den heer A. v. d. Pluijm, Secretaris van de Landarbeidersstichting, om wegens zijn ver trek naar het buitenland ontslag als zoo danig. De Voorzitter zegt dat B. en W. in de vacature moeten voorzien, en ook het ont slag moeten verleenen. De heer van der Pluijm heeft zijn functie tot groote tevredenheid van de stichting en van B. en W. vervuld, zoodat het college dan ook het ontslag op de meest eervolle wijze zal verleenen. Begrooting Burgerl. Armbestuur. De rekening wijst een ontvangst aan van f 1099.18 een uitgaaf van f 955,01 sluit alzoo met een batig saldo f 144.17. Het voorstel van B. en W. om deze re kening goed te keuren wordt aangenomen. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 1151,93. Ook deze wordt goedgekeurd. Benoeming lid Comm. van Toezicht op het L. O. wegens periodieke aftreding van den heer A. B. v. Gooi.. Als tweede cam didaat bevelen B. en W. aan 'P. A. Michael. De aftredende wordt met algemeene stem men herkozen. Opmaking voordracht ter benoeming van leden van het college van Zetters. Vacature A. A. H. v. Honsewijk e;n F. A. v. d. Pluijm, aftredend. Voor de vacature v. Honsewijk wordt aanbevolen als nummer een de heer G. Verhoeven, als nummer twee de heer J. Vermeu Voor de vacature v. d. Pluijm wordt aan bevolen de aftredende als nummer een en de heer N. Heeren als nummer twee,. Alle aanbevolen heeren worden gekozen en zul len op de voordracht geplaatst worden in de volgorde als aangegeven. Aanvrage kosten verbouwing Bijzonde re Lagere School, Wijk C. De R. K. Meisjesschool te Hank be- heeft noodig eenige verbouwing, de ra men laten geen voldoende licht en lucht toe. Het schoolbestuur verklaart de ui terste zuinigheid te hebben betracht, de verandering kan echter niet langer worden uitgesteld het verzoekt dan ook den Raad het benoodigde bedrag van f 390 te wil len toestaan. De Voorzitter zegt dat deze aanvrage in handen is gesteld van den deskundige van het College van B. en W. Reeds vroe ger had de verbouwing moeten gebeuren doch er is toen nog ontheffing van gie kregen, thans moet het gebeuren, want de ramen zijn te klein. De deskundige verklaarde dat de opgaaf van de kosten niet te hoog is, ja, zelfs laag mag wordien genoemd. Zonder discussie wordt het aan gevraagde bedrag toegestaan. Subsidieering Autobusondernemingen. Een aanvrage om subsidie is ingekomen van de ondernemingen ALAD en Onze Dienst. De Voorzitter zegt dat de heeren weten wat er over de subsidie de vorige keer: is gezegd. Nadien is echter de Burgemees ter der gemeente Almkerk bij spreker geweest en heeft hem gevraagd, o(f hij, mede wilde werken om een subsidierege ling te treffen voor de ondernemingen. Spr. heeft ook de Burgemeester van Alm kerk het verloop hier medegedeeld. Het gevolg is geweest dat de Dag. Best. der gemeenten Almkerk, Dussen en Ee- then op de Secretarie alhier een verga dering hebben gehouden, in welke ver gadering men het er unaniem over eens was dat alles in het werk mofet worden gesteld om de autobusdiensten in stand te houden, omdat zij een groot belang voor de streek zijn en getracht moet wor den de provinciale subsidie te behouden, die, als de gemeenten niet subsidieeren voor de ondernemingen verloren gaat. Daarom besloot men unaniem dat de raden van de drie gemeenten zou worden voorgesteld om gezamentlijk een derde subsidie te verleenen van de subsidie die de provincie geeft met aan een onderne ming doch aan alle bussen. Zouden er ondernemingen zijn die geen subsidie krij gen, dan is er geziegd zou nogmaals ver gaderd worden om hierover nog eens te spreken. De vergadering meende dat voor deze eerste maal geen voorwaarden aan de subsidieverleening mocht worden ver bonden. Naar aanleiding van deze besprekingen is door de Burgemeesters van de drie ge< meenten nog een bespreking gehouden met den Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie bij het Kantongerecht, die voor waarden gesteld wilden zien, over rege- ling der diensten. Er is toen gezegd, dat men hier weinig klachten over de on dernemingen heeft en er dan ook geen aanleiding bestaat om voorwaarden te stel len. De Ambtenaar van het Openbaar Mini sterie ging hiermede accoord. De onder nemingen langs den bovendijk schijnen meer klachten op te leveren dan hier. Spr. wil aan deze uiteenzetting nog toevoe gen dat de gemeenteraden van Atmkerk en Eethen conform het voorstel van de vergadering hier, besloten hebben. Misschien nu de gemeenten wil len samenwerken, hebben de heeren ook andere gedachten. De heer van de Koppel vraagt of door de gemeenten Almkerk en Eethen reeds besloten is subsidie te geven. De Voorzitter antwoordt dat Almkerk reeds besloten heeft subsidie te geven. Het bedrag is niet genoemd, doch con form het voorstel der vergadering hier is daar besloten; ook in Eethfen heeft men, naar spr. heeft hooren zeggen, een dergelijke beslissing genomen. De heer v. de Koppel meent, dat het het dan voor iedere gemeente een negen de zal zijn van de provinciale subsidie die wordt verleend De voorzitter stemt dit toe. De heer Hermans meent gehoord te hebben dat de ALAD het vorig jaar f 1000 subsidie van de provincie heeft gehad, zoodat als de o nderneming dit jaar hetzelfde krijgt;, Dussen dus een negende van dit bedrag' zal geven. De voorzitter stemt dit toe, er is op vergadering ook gezegd dat er zooveel mogelijk toe medegewerkt moest worden om de ondernemingen een zoo hoog mogelijke provinciale subsidie te bezorgen. De heer v. d. Koppel meent uit het raadsverslag van Eethen in het Nieuws blad van Heusden te hebben gezien dat men daar een afwachtende houding wil aannemen en men eerst wil zien wat Dussen zal doen. Hij weet het niet zeker, want het was een groot verslag! en hij heeft het slechts vluchtig gelezen. 1) De voorzitter weet het besluit van Eethen niet officieel, hij heeft evenwel een raadslid hooren zeggen dat Eethen ook besloten heeft subsidie te verleenen volgens het voorstel van de vergadering hier. Willen de heeren een beslissing evenwel verdagen dan heeft spr. daar tegen geen bezwaar; de wethouders van de drie gemeenten waren unamien voor het verleenen van subsidie. De heer v. d. Koppel meent dat de raad van Almkerk heeft besloten een on derneming f 100 te geven. De voorzitter zegt dat dit niet de be doeling was, hij zal evenwel informeeren naar de raadsbesluiten van Almkerk en Eethen. Hierop wordt dit punt verdaagd tot een volgende vergadering. Oninbaarverklaring kwade posten. De voorzitter zou hierover in een be sloten vergadering willen spreken. Rondvraag. De heer Berm vestigt de aandacht op de paal van het electrisch licht bij de garage van de NABO. Bij hevigen wind is de groote deur niet te houden en slaat dan tegen den paal met gevolg dat de ballon er telkens stuk is, met het ver plaatsen van dezen paal over een halven j meter lengte was het euvel verholpen. De Voorzitter zegt verplaatsing van den paal toe. De heer Hermans zegt dat er al eens over gesproken is, achter de kade een lantaarn te plaatsen, met het oog op de groote kosten is er ook over gesproken een petroleumlamp te plaatsen. Spr. heeft heeft het hierover ook met zijn zoon gehad, en die verklaarde dat het eene kleine moeite zou zijn om er een paal bij te zetten, en nu het tarief verlaagd is, zullen de kosten van een petroleum lamp, waar men geregeld naar-toe moet hooger zijn dan wanneer men er een paal bij plaatst. De Voorzitter verzoekt den heer Her mans om zijn zoon eens naar de Secre tarie te sturen, dan kan met hem deze zaak besproken worden. Er moet evenwel op worden gelet, dat men niet boven de 3200 kilowat komt. Spreker is er wel voor dit aan te draaien doch men moet er niet over heen gaan. De heer Hermans deelt mede dat sedert het tarief verlaagd is er verschillende aansluitingen zijn bijgekomen. De Voorzitter sluit de openbare verga dering, waarop de Raad over gaat in ge heime zitting. x) De heer v. d. Koppel vergist zich. Ons verslag van de raadsvergadering van Eethen zegt dat de Raad conform het voorstel van B. en W. besloot. Dit voor stel luiddesubsidie te verleenen tot een derde van de provinciale subsidie, on der voorwaarde dat dit een derde gedeelte door de gemeenten Almkerk, Dussen en Eethen pond pondsgewijze wordt gedra gen, de grootste gemeente draagt dus het grootste gedeelte van dit een derde. Verslaggever. te geven door de uFANFARE DER H. F A M I L I E« Directeur de Heer W. van Helvoort te Nieuwkuijk, op Zondag 29 Aug. a.s. des avonds om 8 uur (zomertyd) op de muziek tent. PROGRAMMA 1L' Arbouse, Marche. 2. Graziella, Ouverture. 3. Le Trouvère, Potp. sur l'Opera de Verdi 4. l'Enfant de Troupe, Marche Militaire. PAUZE 5. Festivalmarche-Vught. 6 Le Progrès, Ouverture. 7. Le Khedive Potp. sur l'Operette C. Faust. 8. Finale. Nos. 6 en 7 zijn de nummers waarmede de vereen, j.l. Zondag op het Nat. concours te Oisterwyk in de 3e afd. een eerste prijs behaalde. HEUSDEN. Het le elftal xJulianac zal a.s. Zondag deelnemen aan de Serie- wedstrijden, uitgeschreven door de v. v. ïR. W. B.t te Besoijen. Volgens loting wordt de eerste wedstryd gespeeld tegen »De Sporters* uit Drunen. Van de Werf van de Firma de Flaan Oerleraans alhier werd heden met goed gevolg te water gelaten het stalen kanaalschip genaamd »Eenige Zoon,c ge bouwd voor rekening van den heer H. de Groot te Amsterdam. De hoofdafmetiogen van het schip zyn lengte 50 M breedte 6 60 M. en holte 2.34 M„ terwijl het laadvermogen circa 550 Ton bedraagt. Op de vrygekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een Dortmund Ems- kanaalschip groot circa 900 Tons voor Duitsche rekening. A.s. Zondag zal door den Zeer Eerw. Pater J. Zey van Mariëndal by Grave in de H. Missen en in de vergade ring der H. Familie te 4 uur, eene pre dicate gehouden worden over het Apostolaat des Gebeds. Dinsdagavond werd in het vereen.- gebouw een algemeene ledenvergadering gehouden der R. K. Debatingclub »St. Catharina*. Besloten werd in den loop van den winter eene propaganda-avond te organi- sceren en een voordrachtkunstenaar hierbij uit te noodigen. Daarna hield de heer Joh. van Laarhoven zijne aangekondigde lezing over Henry Ford, Productie en Welvaart, Spreker behandelde dit actueel onderwerp naar de gegevens van het boek van Henry Ford op zeer duidelyke en leerzame wyze en oogstie daarmede veel succes. Hierna ontstond eenig debat en mocht de spreker den dank van den HoogEerw. Heer Deken en den vice-president ontvangen voor zijne lezing. Op 1 September a.s. hoopt de heer A. Boumau, brievenbesteller alhier, den dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad der Poster yen. Donderdagavond om ruim zeven uur zweefde boven onze gemeente een luchtballon, het mandje was duidelyk zicht baar, of er personen inzaten was niet te onderscheiden. Hy verdween in zuidelyke richting. ALMKERK. Naar wy vernemen, be staan alhier plannen tot het oprichten eener Byenvereeniging, om dan aan te sluiten bij den Ned. Imkersbond. Begunstigd door 't prachtig zomer weer, hield de Oranjevereeniging onder groote belangstelling haar aangekondigd Oranjefeest. Volledig verslag in 't volgend nummer. BRAKEL. De fanfare »Oefening Baart Kunst* alhier is voornemens op Woensdag a.s. des avonds circa 7 uur, een concert te geven op het Marktplein. Het is het Be stuur niet mogelijk, dit concert op 31 Aug. te doen plaats, wat eigenlijk in de bedoe ling lag en is men genoodzaakt dit dus tot den volgenden dag uit te stellen. Uit gevoerd zullen worden a. de concours nummers waarmede op het concours te Langerak een le prys is behaald. Wij hopen, dat de ingezetenen den aan geboden muziekavond, al valt die door omstandigheden niet op den verjaardag van H. M. de Koningin, toch voldoende op prys zullen stellen en xO. B. K.c een dankbaar gehoor mag hebben. Op den bedoelden avond zullen bloempjes voor steun der ver- eeniging worden verkocht. CAPELLE. By het dezer dagen gehouden examen voor de akte Landbouwkunde L. O. slaagde de heer A. v. Oversteeg, hoofd der O* L. school aan den Loonschendijk. In de plaats van mevr. A. Meyers, die naar Hoogeveen is vertrokken, berust de leiding der halve-stuiversvereeniging te dezer plaatse momenteel by de dames Addink en N. v. d. Hoeven. WIJK EN AALBURG. Dinsdag a.s. zal het den laatsten dag zyn, dat de heer D. C. van Wynen als brievenbesteller fun geert, doordat hem tegen 1 September a.s. eervol ontslag als zoodanig is verleend op een pensioen van f1046.'sjaars. Van harte wenschen wij den hulpvaar digen en yverigen beambte nog vele jaren van welverdiende rust en een gelukkig leven met zyn gezin. WERKENDAM. In onze gemeente doet zich wederom eenige gevallen van typhus voor. Het is te hopen dat deze zoo zeer gevaarlyke ziekte zich niet uitbreid. Heden Zaterdag zal door de post- duivenvereen. xWilhelminac alhier met oude en jonge duiven een wedvlucht worden gehouden van uit Lier (B.) Op het dezer dagen te Rotterdam gehouden examen slaagde voor de Hoog Duitsche taal onze Dorpsgenoot de heer B. Koekoek, onderwyzer aan de Chr. school alhier. Dinsdagavond half acht zal het nieuwe vergaderlokaal van de Herv. vereen, geopend worden. Het openingswoord zal gesproken worden door den WelEerw. Heer Ds. W. M. A. Kalkman. Een en ander zal opgeluisterd worden door radio muziek en zang. Toegang vrij voor belangstellenden. Zondag a.s. half drie zullen de gewone vergaderingen der Herv. Chr. Meisjesvereen. »Mirjam« wederom een aan vang nemen in het gebouw naast de pastorie. Meer dan door DUIZENDEN gedragen. BERGEIJK TUFKENS GORINCHEM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2