Spoorwegramp bij Leiden 1 Gebruik 1 wordt onze Kleeding in 't LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA 1*. Soliede Kwaliteit 2.' Keurige Pasvorm 3*. Lage Prijs. 't Meest gezochte Kleedinghuis te Binnenland Plaatselijk Nieuws Enkele minuten voor drieën is Donder dagmiddag de sneltrein die om 2.48 uit den Haag naar Amsterdam vertrekt, by de halte De Vink, dicht bij Leiden ge derailleerd. De locomotief kantelde, de goederen wagen en het daarop volgend personen rijtuig lste en 2de klasse sloegen dwars over de rails en vielen met het voorste gedeelte in de sloot naast de spoorbaan. De heer en mevrouw Lobo-Braakensiek uit Amsterdam werden gedood, evenals de opzichter-machinist Van Rhoon, die door stoom geheel werd verkoold. Negen per sonen werden min of meer ernstig gewond. Onmiddellijk na het ongeluk werd uit Voorschoten naar Leiden om hulp getele foneerd, zoodat reeds binnen een kwartier onder leiding van Dr. Suermondt van het academisch ziekenhuis te Leiden, personeel met auto's aanwezig was. Even na het ongeval kwam de trein Amsterdam-Parijs aansnellen, die natuurlijk moest stoppen. Inmiddels hadden de personen, die onge deerd waren gebleven, den verongelukte trein verlaten, voor een deel stapten zij in den Parijschen trein die naar Leiden terug reed, gedeeltelyk begaven zij zich te voet naar Leiden. De politie uit Voorschoten die het eerst ter plaatse was, werd spoedig versterkt door een afdeeling veldartillerie en een afdeeling kustwacht uit Leiden onder leiding van kapitein de Jong, om de nieuwsgierigen op een afstand te houden. De verongelukte trein bood een trooste- loozen aanblik, een toonbeeld van verwoes ting, de locomotief gekanteld en zwaar beschadigd een der rails als een reusachtigen hoepel om zich heen gebogen, de tender eveneens gekanteld en daar achter het om geslagen postrijtuig. De goederenwagen en volgende personenrijtuig stonden dwars op den weg. Omtrent de oorzaak valt niets met zeker heid te zeggen. De indruk bestaat echter dat de ramp te wijten is aan een verzakking. Den geheelen avond was men met de opruimingswerkzaamheden bezig, waartoe hulptreinen uit beide richtingen waren aan gekomen, men had hoop des nachts gereed te komen met vrijmaking van een der beide lynen. Vele nieuwsgierigen, waren per fiets en auto gekomen om de ramp te aanschou wen. In Voorschoten was het zoo vol auto's, fietsen en voetgangers, dat het verkeer herhaaldelijk gestremd was. —o UITSTEL HERHALINGSOEFENINGEN. In verband met de te Breda heerschen- de gevallen van typhus worden alle dienstplichtigen verblijvende te Breda, Gin- neken, Bavel, TeteringCn en Princenhage, tot nader order vrijgesteld van opkomst voor herhalingsoefeningen, waarvoor zij tegen 13 en 16 dezer waren omgeroepen. Dienstplichtigen behoorende tot het 6e en het 14e regiment infanterie, voor zoo ver niet verblijvende in bovengenoemde gemeenten, wier opkomst voor herhalings oefeningen is vastgesteld op 9 September, behooren inplaats van op 9 September eerst op 13 September op te komen; de plaats van opkomst blijft voor hen echter Breda. Het ligt in het voornemen deze regi menten te oefenen onderscheidenlijk te Waalsdorp en Harderwijk, waarheen zij op 13 September per spoor zullen' ver trekken. De datum van vertrek met verlof blijft voor deze dienstplichtigen gehandhaafd op 25 September. o— TE WATER. Woensdagmorgen om vier uur was de heer P. H. Blom uit Heino op weg van Lemelerveld naar Teuge, met een wagen, bespannen met twee paarden, waarin acht stieren waren geladen. Een jongetje van 9 jaar maakte de reis mede. Op de brug over het Overijsselsch kanaal in Linderte liet de heer Blom het knaapje vooruit de brug overloopen daar deze bruggen niet betrouwbaar zijn. Toen de wagen dan ook op de brug was zakte deze scheef, waardoor de geheele vracht te water raak te. Blom wist zich tusschen de paarden door te redden. Hij slaagde er in de paar den 'los te snijden en o.p het dro^ë ie brengen. Daarna wist hij nog zes van de stieren te redden. De twee andere, die aan ringen waren gebonden onder in den wagen, verdronken. o AUTO VERDUISTERD? Vrijdag 1.1. vervoegde zich bij den ga ragehouder en rijwielverhuurder G. W. te Apeldoorn, de 25-jarige B. en huurde voor enkele uren een Fordauto, om zoo als B. voorgaf evèn naar Deventer te rijden. Tot heden is noch B. teruggekeerd, noch de auto gemerkt M 6794 terugbe zorgd, zoodat verduistering wordt ver moed. Dit is te waarschijnlijker, omdat. B. Voor eenigen tijd bij een rijwielhande laar een fiets huurde, en die tot heden ook nog niet aan zijn adres heeft bezorgd. Een poging van B. om bij den broeder van G. W. ook een garagehouder, een auto te huren is mislukt. o— DUITSCHE BALLONVAART. Door den Minister van Waterstaat is pan de Gemeentebesturen medegedeeld, dat op 19 Sept. a.s. vanuit Munster in Duitsch- land een wedstrijd gehouden wordt met vriie ballons, uitgeschreven door de „Deut sche Luftverband". De Minister verzoekt om voor het ge val een ballon in Nederland mocht da len aan de inzittenden de noodige mede werking te willen verleenen. Bericht van landing en bijzonderheden ziet de Minister van de Gemeentebesturen tegemoet. o— EEN AVONTUURLIJK MEISJE. Maandagmiddag werd de politie te Schie dam telefonisch kennis gegeven, dat in het Sterrebosch reeds eenige dagen een meis je rondzwierf, dat weigerde op dei haar ge stelde vragen antwoord te geven. Door de politie is daarop in het Sterrebosch aan gehouden de 21-jarige C. E. G., wonende te Rotterdam, die verklaarde sinds Woens dag jl. zonder eten in het Sterrebosch tusschen het struikgewas te hebben gelegen en niet meer bij haar thuis te mogen ko men. De ouders verklaarden der politie niet genegen te zijn, hun dochter in hun woning op te nemen. Het meisje is daar op overgebracht naar de politie te Rotter dam. o DE OVERVAL OP DE BOAZ-BANK. Naar de „Tel." verneemt ligt het in het voornemen der justitie, de aanklacht tegen F. Brummer, die als verdacht van schuldig te zijn aan den overval in de; Boaz-Bank te Bussum werd gearresteerd, doch later weer werd vrijgelaten, wel de gelijk door te zetten. Daarbij zal dan moeten blijken, aan welke getuigenissen de (meeste waarde moet worden gehecht, aan die van den bankdirecteur Joosten en den loopjongen Hansen, die hem per tinent als den dader herkenden, of aan die der woonwagenkampbewoners, op welker getuigenis het alibi van Brummer steunt. O DE JEUGD GAAT TE VEEL UIT. De buitengewoon slechte resultaten van het eindexamen van het stedelijk gymna sium te Leiden, ongeveer de helft der leerlingen heeft zich aan een her-examen moeten onderwerpen, heeft curatoren aan leiding gegeven tot het sturen van een omzendbrief aan de ouders en leerlingen, waarin de verschillende oorzaken van de slechte resultaten worden opgesomd en waarin als voornaamste oorzaak wordt ge noemd het vele uitgaan in den tegenwoor dige n tijd. O AFVLOEIING BEROEPSKADER Naar de „Tijd" mededeelt, is een be langrijke afvloeiing van het beroepskader binnen niet al te langen tijd te wachten. In hoofdzaak zou dit de onderofficieren der infanterie gelden, terwijl ook enkele officieren in aanmerking zouden komen. o— DE ZENDING VERGETEN? De Hoofdbesturen der samenwerkende Zendings—Corporaties (Zendingsbureau Oegstgeest) verzoeken ons door middel van een persbericht de aandacht van be langstellend Christelijk Nederland te ves tigen op twee dingen: le. dat de Zending er nog is en dat de arbeid, welke ook in de zomermaanden voortgezet werd, steeds dezelfde financi- eele eischen stelt; 2e. dat straks, van 7—14 November a.s. de Zendingsweek gehouden zal worden. Directe financieele steun, welke zeer noo- dig is zal dus ongetwijfeld bijzonder ge waardeerd worden, terwijl bedoelde Bestu ren ook plaatsing van dit bericht ver zochten om aan te dringen op krachtige, tijdige voorbereiding van de Zendingsweek, die nu eens niet hier en daar, maar in alle gemeenten in ons land gehouden moet worden. De Zending worde al zoo niet vergeten. —O ONGELUKKEN. Aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende sleepschip „Mann heim 58" is de 20-jarige A. v. Waarden burg, aldaar getroffen door een 700 K.G. zwaren bak met briketten, welke viel door het breken van een runner. Met zeer ern stige kwetsuren is v. Waardenburg daar op naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij evenwel reeds te zijn overleden. De twee en half jarigje P. de Nooijer is in de ouderlijke woning aan de Has pelstraat te Rotterdam in een kuip heet water gevallen. Met brandwonden over het geheele lichaam is hij in vrij ernstigen toestand in het ziekenhuis aan den Cool singel overleden. Aan de Koningskade te Den Haag ge raakte een heer van middelbaren leeftijd te water. Een chauffeur die juist pas seerde begaf zich te water en bracht den drenkeling op het droge. In zeer ernstigen toestand werd hij in het ziekenhuis opgenomen. direct by uwe verwonding of open I beenen, zweren, steenpuisten, sny- I en brandwonden, aangezichtspuistjes, H dauw-, baard-, of ringworm, de 89 Oprechte Winsnmer Zalf. Prys per bus f0.75. Verkrygbaar bij Apoth. en Drog. I HEUSDEN. De nieuwe openbare school (lager onderwijs) nadert eerstdaags haar voltooing en wordt denkelijk nog deze maand in gebruik genomen. Zooals zij daar staat, maakt ze een zeer gunstigen indruk en moet ze aan alle mogelyke eischen voldoen. De architecten Jan Stuyt en Van Stokkum hebben eer van hun ontwerp, doch niet minder de aannemers Gebr. Dankers en Jac. van Wyk, die vol gens bevoegden door degelijk materiaal en keurig werk in betrekkelyk korten tyd dit groote bouwwerk wisten uit te voeren. Zondag 12 Sept. a.s. zal door de R.K. Zangv, »Heusdensch Mannenkoor* een concert worden gegeven in den tuin van D. Goesten te Oudheusden. Op de landbouwtentoonstelling, ver leden week te Meerkerk gehouden, werden o.m. de volgende onderscheidingen behaald. Afdeeling varkens, beeren van Yorkshire ras 2e pr. Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. Drachtige zeugen, Yorkshire ras ie pr. dezelfde. Zoogende zeugen, Yorkshire ras 2e pr. dezelfde. Afdeeling schapen Rammen, Tesselsras, geboren in 1925 of vroeger le pr. Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. Ooien, Lincolnras, geboren in 1925 of vroeger 2e pr. Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. Ooien, Lincolnras, geboren in 1926 2e pr. dezelfde. Buiten mededingen werden ingezonden drie rammen van Lincolnras, die alle een eervolle vermelding ontvingen, n.l. een van Gebr. Oerlemans van der Schans te Dron gelen, een van M. W. van der Schans te Bovenkerk en een van Tinekes Hoeve te Gorinchem. De uitslag in de afdeeling dekhengsten (tuigpaardtype) was als volgt le pr. Bbert, van A, Koog te Kediehem. 2e pr. David, van G. van der Grift te Houten. 3e pr. Gegulus, van de Associatie te Hagestein. Eervol vermeld Holand, van de Ccöp. Ver. te Meeuwen. Bij het concours voor aangespannen dek hengsten ontving de le prys David, voornoemd, 2e prijs Elbert van G. de Grift te Houten, 3e pr. Holand, voornoemd. ANDEL. De knolperen zyn in deze ge meente van slechte kwaliteit en zeer goed koop. Verschillende boomen brengen het plukloon niet op. Men besteedt 1—-2 cent per K.G. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Verwys alhier, is opgedragen aan P. Tankens alhier voor de som van plm. f3400. Dinsdag vierden C. van Andel en echtgenoote onder veel blyken van belang stelling hunne 25 jarige echtvereeniging. ALMKERK. Naar wij vernemen is de Bur gemeester van St. Filipsland, (vroeger Bur gemeester dezer gemeente), door den waar nemend Commissaris der Koningin met een maand verlof gezonden, terwijl hem tevens te kennen is gegeven, tegen 1 October a.s. ontslag aan te vragen. Zulks in verband met onregelmatigheden in de administratie en financieel beheer dier gemeente. Op Zondag 3 October a.s. hoopt Ds. P. de Jong, Geref. predikant alhier, afscheid te nemen van zijne gemeente en 17 Oct. d,a.v. zijn intrede te doen te Bun schoten, na 's morgens bevestigd te zijn door den consulent Ds. M. Post van Bun schoten B. AALBURG. Zaterdag 11 Sept. zal al hier de voortzetting plaats hebben van den gehouden seriewedstrijd op 4 Sept. De volgende vereenigingen zullen tegen elkander uitkomen»WilheImina«, »R. W. B.«, »H. V. V.«, en »W. V. V.* Aanvang 5 uur (Z.T.). CAPELLE. De duivenvereeniging *De Luchtvaart* alhier, houdt a.s. Zondag een wedvlucht van uit Soignies. DUSSEN. J.l. Woensdagavond hield de »Ring Altena* van Herv. Jong. Ver. onder leiding van hunnen Voorzitter, Ds. Röth, in de Herv. Kerk alhier eene vergadering. Nadat gezingen was Psalm 89:1 en Ds. Röth in gebed was voorgegaan, werd een gedeelte van Hebr. 11 en 12 voorgelezen waarna hij alle aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen welke na een kleine opmerking werd vastgesteld waarna eene bespreking volgde over een gedeelte van Richt. 7, waarop een levendige discussie volgde. Nadat gepauzeerd was en alle onthaald waren op een heerlijke kop chocolademelk, werd nog een opstel behandeld en nadat nog door eenige per sonen van de rondvraag gebruik was ge maakt en gezongen was Gezang 189 4, sloot den Heer Dekker deze vergadering met dankzegging. EETHEN. De najaars stierenkeuringen voor deze gemeente worden gehouden op a.s. Maandag 13 dezer des nm. ten 1 uur te Ileusden en ten 4 uur te Almkerk. Op 23 Sept. a.s. hoopt de in deze gemeente Jgevestigde Fok- en Contrólever- eeniging haar eerste Fokveedag te houden. De heer E. v. d. Beek te Genderen heeft zyn stuk weiland »de Bulk* als terrein aangeboden. In de hedenmorgen gehouden raads vergadering werd het verzoek van M. Hak om ingevolge art. 13 der Landarbeiderswet een voorschot te mogen ontvangen voor den bouw eener woning, verdaagd tot een vol gende vergadering. De raad besloot in beginsel het verzoek door DUIZENDEN gedragen. BERGEIJK STUFKENS GORINCHEM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2