Kantongerecht Hetisdeii Plaatselijk Nieuws Ingezonden. Vragen op rechtskundig gebied STRAFZITTING VRIJDAG 3 SEPT. Kantonrechter Mr. C. W. van Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie (waarnemend)H. J. van Eggelen. Griflier (waarnemend)D. van Hemert. Een rol met 68 zaken, wat zeer zeker ean meevallertje voor den Kantonrechter is, gelet op net feit, dat in de maand Augustus maar één strafzitting wordt gehouden. In de in de vorige zitting uitgestelde zaken contra J. A. v. C., autobusonder nemer te Drongelen, en J. A. v. W., autobusondernemer te Genderen, aan wie beide ten laste wordt gelegd dat zij met een niet-gekeurde autobus hebben gereden, wordt thans als getuige gehoord de ingenieur-keurmeester van autobussen in Noordbrabant, de heer Soetelief Norman. Beide verdachten voerden tot hunne verdediging aan, dat zij telkens met hunne bussen te 's Bosch te vergeefsch ter keu ring verschenen waren, omdat de des kundige er niet was. Getuige Soetelief Norman verklaarde echter gansch anders, n.l. dat verdachten meermalen niet waren opgekomen wan neer zij ter keuring opgeroepen waren en ook dat zij, indien bij keuring was gebleken, dat fouten aan de bussen kleefden, die moesten worden hersteld, verdachten maar bleven doorrijden zonder de fouten te verbeteren en dus zonder goedkeuringsbewijs. De Kantonrechter zeide, door de ver klaring van den getuige een geheel anderen kijk op de zaak te hebben gekregen en veroordeelden ieder der verdachten tot eene geldboete van f20 of 10 dagen af zondering van de buitenwereld om over de keuring van autobussen rustig te kunnen nadenken. Nog eene in de vorige zitting uige- stelde zaak wordt thans door den Deur waarder uitgeroepen, die tegen A. G. v. G., klompenfabrikant te Dussen, zulks ter zake, dat hij voor twee personen geen zegeltjes had geplakt. Verdachte beweerde de vorige maal, dat zijn werknemer M. Rijken hem op herhaald verzoek nimmer een rentekaart had overhandigd, zoodat hij voor dezen onmogelijk kon plakken en wat betreft C. Roozendaal zeide verdachte, dat hij dezen ten tijde der bekeuring niet in in zijn dienst had. Getuige Meinders, ambtenaar bij den Raad van Arbeid te Tilburg, verklaarde dat verdachten er immer op uit is, om de Invaliditeitswet zoo mogelijk niet na te levenaltijd heeft getuige moeite met dezen verdachte. Getuige is er voor zich zelf van overtuigd, dat Roo zendaal wel in loondienst bij verdachte werkzaam was. Verdachte: Ik heb den vader van Rijken wel in mijn dienst genomen ten behoeve der klompenmakerij, maar den zoon niet. Of nu de zoon den vader hielp, weet ik niet. Nooit heb ik den zoon uitbetaald, maar altijd den vader. En wat Rijken betreft, deze heeft mij nooit een rentekaart ter hand gesteld. KantonrechterDe rentekaart van Rijken had je gemakkelijk kunnen krijgen als je hem maar naar huis had gestuurd om de kaart te halen. Verdachte: Dat gaat zoo maar niet, dan kent U ons bedrijf niet. KantonrechterDaar begrijp ik geen steek van. Je kunt toch je knecht wel wegsturen om iets te gaan halen. Getuige Roozendaal wordt nu gehoord en nadat hij den eed heeft afgelegd, wordt hem door den Kantonrechter aan geraden, vooral de waarheid te zeggen en geen woord er naast. Getuige Roozendaal verklaart, dat hij niet weet voor wien hij klompen heeft gemaakt. Wel ging hij zoo nu en dan klompen bij verdachte halen om ze met zijn vader thuis verder af te werken, maar loon heeft hij nooit van verdachte gebeurd. De Kantonrechter zegt, de zaak met betrekking tot Roozendaal tamelijk duister te vinden en wil daarom de verdere behandeling nog eens 14 dagen uitstellen om alsdan nog als getuige te hooren den Ambtenaar bij den Raad van Arbeid Gielens. A. E. v. Sschilder te Drunen, had met twee hengels in de fortgracht onder Oudheusden gevischt. Op eene vraag van den Kantonrechter, of hij niet wist, dat hij zulks niet mocht, antwoordde verdachte, dat de Secretaris van Drunen hem gezegd had, dat hij gerust in de fortgracht mocht visschen als hij eene acte had, want de rijksveld wachter Van den Hout had zulks zelf gezegd. De Kantonrechter zei, dat hij zich dit niet kon begrijpen, maar hij wilde wel eens zien of verdachte de waarheid sprak en daarom stelde hij de verdere behande ling 14 dagen uit met last tot dagvaar ding van den Rijksveldwachter Van den Hout. W. M., chauffeur te 's Bosch, had te Haarsteeg in zijn blauwe bus 21 personen geladen, terwijl hij er maar 14 in mocht hebben. 21 personen is wel een heel beetje erg, hernam de Kantonrechter, l en daarom kreeg verdachte f 10 boete of 5 dagen zonder „blauwe". J. M. T. S., bedrijfsleider te Amsterdam, en E. B., chauffeur te Parijs, waren met hun auto's met een vaartje van 51,4 K.M. per uur langs den Nieuwen- dijk gesnord. Zeker een duur ritje, want 't kost ieder f 20 boete of 10 dagen hechtenis. A. A. V. en P. v. D., beiden arbeiders te Dussen, hadden op 4 Juli j.l. 's avonds om 10 uur op den Buitendijk te Hank, in staat van dronkenschap verkeerende, door met een geopend mes in de hand de hen aldaar passeerende personen tot vechten uit te dagen en te bedreigen, in het openbaar de orde verstoord. Kantonrechter Julli zijn lieve jongens dat moet ik zeggen, 't Is meer dan schande, dat jullie met een open mes aan den gang bent geweest. Ik weet er alles van, dat jullie denkt den baas te kunnen spelen aan den Hank en dat de menschen daar bang voor jullie zijn, maar we zullen jullie dat schandalig optreden wel afleeren. Beide verdachten beweren niet dronken te zijn geweest en ook met geen open mes op straat te hebben geloopen. Getuige Heijmans, gem.-veldwachter, porsisteert bij zijn processen-ver baal en zegt, dat verdachten de schrik van de buurt zijn. Hij verklaart, dat beklaagden dronken waren en dat zij met een open mes in de hand iedereen tot vechten uitdaagden. Ook getuige zelf werd be Nut-Hoenderpark „ALTENA" te Aalburg bij Heusden. Een kijkje vanaf den Hoogen Maasdijk op het Hoenderpark „ALTENA" (Eigenaar de Heer A. P. Michaël) waaruit jaarlijks dpizende Broedeieren, Eendagskuikens en Jonge Hennen naar alle oorden des lands verzonden worden. Er worden gehouden Wit Leghorns, Wit Wyandotten, R. I. Reds en Zwarte Barnevelders, dewelke allen met valnesten worden gecontroleerd en op strenge selectie gefokt. Dat het Hoenderpark een goeden naam heeft, blijkt wel uit het feit, dat het dezer dagen erkent is als fokstation A. N. P. V. N. P. F. (Ned. Pluimvee Federatie). Als variatie treft men er ook aan Krielen, Pauwen, Kalkoenen, Eenden en Ganzen. Een bezoek aan dit Hoenderpark, is dan ook wel de moeite waard Rudolph Valentino, de bekende filmacteur uit «De Ruiters van den Apocalypsus® is aan blindedarmontsteking en bijkomende buikvliesontsteking overleden. De menschen verdrongen elkander bij zijn begrafenis, zoodat de politie er aan te pas moest komen. Weder is een ongeluk gebeurd met een vliegmachine en wel een der grootste, die in de gewone luchtroutes dienst deed. Bet vliegtuig had 13 passagiers, behalve piloot en mechanicien aan boord. Door den mist gedwongen, wilde de bestuurder een noodlanding maken, doch een der vleugels kwam in contact met een hooiberg en het toestel sloeg om. Gelukkig bleven de meeste passagiers ongedeerd en de gewonden zullen er allen het leven afbrengen. dreigd met de woorden„Kom maar op, dan zal ik je aan stukken snijden." Verdachte P. v. D.Hermans liegt alles en er is niks van waar. KantonrechterIk heb hier een brief, waarin staat dat jullie groote vechters bazen zijt en ellendige kerels. Maar al had ik dien brief niet, dan wist ik toch wel tvelk vleesch ik den kuip heb. We zullen je wel klein krijgen. Eenige dagen geleden ben jullie ook weer aan den gang geweest en dat staat me hee- lemaal niet aan. En jij (tegen verdachte v. D.) moet ook nog een paar maanden gaan zitten, 't Is fraai, dat moet ik zeggen. Ik zal de politie voortaan ter dege op je laten letten, weest daarvan verzekerd, want er zal en moet een eind komen aan je meer dan ergerlijk op treden. Nu krijg je ieder f25 boete of 20 dagen hechtenis en als je er niet mee tevreden bent, kun je binnen 14 dagen in hooger beroep gaan. A. F. v. d. S,, molenaar te Werken dam, had een paard onbeheerd laten staan. Toen de politie hem hierover aansprak, gaf hij ten antwoord „je doet er geen flikker aan". Een duur ant woord, want verdachte kreeg f5 of 3 d. BENEDEN LANGSTRAAT. H«t mesten van vette varkens is tot heden vrij loonend en legt men zich thans daar dan ook sterk op toe. De prijs is momenteel echter iets dalend en besteedt men 76 a 78 cent per K.G. levend gewogen. Jonge biggen gelden van f 12 tot f 18 per stuk. CAPELLE. De duivenvereeniging «De Luchtvaart® gevestigd in het café van mej. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart alhier, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Hall met den volgenden uitslagA. Ver steeg 1, 6 en 7 A. v. Moergestel 2 J. Zwart 3 en 9 L. de Rooij 4 en 10 A. Zwart 5 J. v. d. Schans 8 en 12 en D. de Bie 11. Ie overduif J. Zwart. WASPIK. In plaats van den Heer C. van Dongen, die wegens hoogen leeftijd ontslag nam, is tot voorzitter der spaar- kasvereeniging gevestigd bij den Heer Chr. van Dongen, benoemd de Heer H. de Bont. Onder vele blijken van deelneming werd het stoffelijk overschot van den heer A. Schoenmakers oud gemeente ontvanger dezer gemeente, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Om 10 uur werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor Huijbers een solemneele lijkdienst opgedragen, waarna de overledene grafwaarts werd gedragen door de Yincentianen, van welke vereeniging hg een verdienstelijk lid was. Met den heer Schoenmakers verdwijnt weer een der voormannen van de oude katholieke garde, die door zijn voorbeeldigen levenswandel de algemeene hoogschatting genoot. Hij ruste in vrede Bij verschillende boeren heerscht onder het vee mond- en klauwzeer. Ver moedelijk door het gebruik van ongekookte melk zyn een paar ingezetenen besmet en hebben zich onder geneeskundige behande ling moeten stellen. Het drinken van on gekookte melk blijft gevaarlijk. De uitslag van de wedvlucht der postduiven vereeniging «De Reisduif® in combinatie met D. V. W. te Waspik, op Zondag 5 Sept. gehouden is als volgt Oude duiven: P. de Graauwl—89; F. van Onzenoort 27 H. Zijlmans 3 P. Kuijten 4 J. Pelders 5 J. Timmers 6 P. J. Broekmans 10. Jonge duiven. J. Pelders 1 P. Kuijten 2 J. Fijnenman 3 P. de Graauw 11 9 M. de Rooij 56 en H. Zijlmans 7 8. Koningspouk P. Kuijten, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De Ungbekianen onder pauselijke vlag. Zoo iets mag ik niet verzwijgen, Juist een film voor onze krant, 't Is historisch, het gebeurde in het Noorden van ons land. 't Is gebeurd, o donk're dag Lingbeek met de pausen vlag. Ie tooneel. De pelgrims gaan ter bedevaart, Naar ouden Roomschen trant. Een auto brengt hen naar de plaats, van 't Bonifaciusland. Te Wijtgaard staat de auto stil, Er wordt een poos gerust. De pelgrims die gebruiken wat, Geen vijand zich bewust. De gele pausenvlag hangt stil, Bij 't rijden wappert zij, En die de auto rijden ziet, zegt«Pastor is er bij®. 2e tooneel." Een and're auto nadert 't dorp En vliegt over den weg. Doch plots'ling staat de wagen stil 't Bekende bandenpech. 't Zijn heeren van de H. G. S.2) De mannen van 't protest, Een groote meeting wacht op hen En zij zijn niet graag lest. Zij zullen strijden met de leus «De Roomschen uit het land«, Zij moeten bij de meeling zijn, Zij zijn pas «protestant®. 3e tooneel. «Daar staat een auto«, zegt er een, «En daar staat de chauffeur®. «Als die ons even ryden wik, «Krijgt hij er héél wat veur.® 't Chauffeurtje is zoo kwaad nog niet, En zegtmijn kar staat klaar, Hij vraagt het binnen aan zijn «baast, Die zegt«Doe jij het maar®. De pelgrims achter het gordijn, Hebben de grootste schik, Doch houden zich als muizen stil, En geven niet één kik. «Kom stap maar in«, zegt de chauffeur, «Het is al knapjes laat.® Hij kent ze wel, doch houdt zich goed, Hij is een diplomaat. 4e toonee I. De heeren stappen vroolijk in, «Chauffeur, jou baas is goed,« «Jij krijgt een fooi en denk er om, Dat je hem bedanken moet« En haastig rijdt de auto weg, Met pauselijke vlag, Zij wappert en zij klappert blij Om zulk een mooien slag. De Lingbeekmannen naar 't protest, De Pausenvlag in top, Wij noemen dat in Lingfeeektaal Een Heele Groote Strop. O Lingbekianen waar is uw victorie 1 Onder pauselijke vlag«Ironie der historie k Hier valt het gordijn, ik groet u, die 't leest, Zóó zijn de mannen ter meeting geweest. Andel 7 Sept. 1926. C. R. 1) Wytgaard is een dorp bij Leeuwar den. 2) De H. G. S. is de Hervormd Gere formeerde Staatsparty. Zij kent geen hoo ger doel dan het vervolgen van onze Room- sche landgenooten. Zij wil (volgens artikel 36) deze menschen «met het zwaard« uit roeien. Hartelijkheid is maar alles. Jammer dat de vriendelyke menschen van de H. G. S. niet geleefd hebben in den tijd van de Beeldenstormers. Wat zouden ze hun best gedaan hebben C. R. Mag een los werkman, die zonder eenige vernieuwing der arbeidsovereenkomst reeds 1^ maand in dienst van den werkgever is en per week zijn loon ontvangt, aan het einde van iederen dag worden ontslagen Neen, een opzeggingstermijn van eene week moet dan in acht worden genomen. Zijn bij den verkoop van een huis de hekken en zoldertrap (die heelemaal los staat) er bij inbegrepen, indien hier tevoren geen nader accoord over gemaakt is B. W. Het antwoord op bovenstaande werd reeds in een onzer vorige nummers gegeven. Naar aanleiding eener gemaakte opmerking echter, willen we dit antwoord eenigszins uitvoeriger geven. We gaan van het standpunt uit, dat; hekken en trap «geheel en al® los staan, dus op geenerlei wijze hoegenaamd met het huis verbonden, tot welke opvat ting de vraag alle aanleiding geeft. Ni* meenen wij in het onderwerpelijk geval te doen te hebben met een klein burger- huisje of eene arbeiderswoning, wijl het; juist daarin vaak voorkomt, dat men bover* aan de trapleuning een geheel losstaand hek heeft, ten einde te voorkomen, dat kinderen door die opening zouden vallen Ook treft men in bedoelde huisjes of wo ningen meermalen zgn. trapleeren aan, dio- wel dienen om den zolder te kunnen be reiken, maar ook voor allerlei andere doel einden worden gebezigd. Zoodanige hekken, en zoodanige trappen zijn roerend goe& en behooren niet tot het huis, zoodat zi^ bij eventueelen verkoop van het huis niet. medegeleverd behoeven te worden. Wordt echter een aan het huis nagelvast zittend hekwerk bedoeld of een trap, di« door metalen hengsels of op andere wijz« aan den zolder is bevestigd, dan behoort: een en ander wel bij het huis, en moete die zeker bij verkoop wel medegelever worden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 6