Derde Blad BÜ Scheren Kieuw IS, 4639 MM Stift DiKTËTSPËK voor het Land de Langstraai en de Bommelerwaard. van Heusden en Altena, kreeg dezer dagen bloedvergiftiging aan v.d. WAARDENs slagerij DAM RUBRIEK. Plaatselijk Nieuws Binnenland BEHOORENDE BIJ HET Redacteur: M. J, L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Het is nu ruim 2 maanden geleden, sedert de laatste damrubriek in ons blad verscheen. We meenden goed te doen, tydens de vacantie's het dambord te laten rusten, totdat de langere avonden weer opnieuw gelegenheid bieden ons in het mooie spel te verdiepen. Dus, zoo zachtjes aan is de tjjd daarvoor nu weer gekomen. Over een paar weken denkelijk laatst September zal ook de damclub »Altena« te Woudrichem, weer haar gewone we- kelyksche vergaderingen openen in hótel Wilhelm* en zijn alle amateurs daar hartelyk welkom óók de schakers Waarschijnlijk zal dan bij genoegzame deelname spoedig begonnen worden met het spelen van een onderlingen wed- stryd, waarby dan de titel van Kampioen 1926 en meerdere prysjes worden ver speeld. Nader zal in deze rubriek nog worden bekend gemaakt de juiste datum en uur van aanvang. Iedere liefhebber mag in deze wedstryd medespelen. Twee aardige combinaties van den be kenden problemist G. L, Gortmans. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL U - ANDEL. Mej. C. van Aalst, alhier, een der vingers en was genoodzaakt on verwijld geneeskundige behandeling in te roepen. Het Bestuur der Geitenfokvereen, »De Goede Verwachting*, alhier, heeft besloten op Dinsdag 21 September a.s. een geitenkeuring te houden. Verschillende prijzen en diploma's zullen worden be schikbaar gesteld. Bij den door het geïllustreerd weekblad »Het Leven* uitgeschreven schoonheidswedstryd, werd in groep A (kinderportretten) uit niet minder dan 4279 portretten de eerste prijs, zijnde een spaar bankboekje van f 100.toegekend aan Bertha Cool, dochter van Notaris Cool, alhier. Dinsdag j.l. vierde de oudste in gezetene dezer gemeente, Mej. de Wed. Van Til borg haar 96sten verjaardag. De landbouwer v. E., alhier, ge raakte dezer dagen met paard en kar in een sloot. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Met vereende krachten werd een en ander op het droge gebracht. Het Comité voor Winterlezingen alhier, heeft weer een mooi programma voor den a.s. winter gereed. In October hoopt te spreken, Ds. De Vy Mestdag uit Rotterdam, over het on derwerp »De beteekenis van de ontwik keling van het Oosten voor het Christendom van onze dagen In November hoopt Dr. Schouten uit Kampen een lezing te houden over»De Wonderbouw van het heelal* (wellicht met lichtbeelden), In December hoopt Ds. R. E. v. Arkel uit Utrecht een rede houden over zyne herinneringen aan het Heilige Land. Over een spreker in de maand Januari, is het Comité nog in correspondentie, terwyl in Februari de bekende mevrouw Van Hoogstraten Schoch over een ons nog niet bekend onderwerp hoopt te spreken. In deze maand hoopt het Comité met het ophalen der begunstigersgelden te be ginnen. Laat niemand zijn steun aan het Comité onthouden. De sprekers, die hier komen, zjjn mannen van naam en de on kosten, die het Comité moet maken, zijn héél groot. Als ieder wat geeft, is er geld genoeg. Het Comité rekent als altijd op den steun van allen, dus ook op den steun van onze jonge menschen. GIESSEN. In deze gemeente zijn de landbouwers reeds begonnen met het rooien der late aardappelen. Over het geheel genomen zijn de uitkomstea bevredigend. De prijs is evenwel niet hoog te noemen en men besteedt f 2.00f 2.50 per H.L. HEDEL. Op verschillende plaatsen komt hier de vlekziekte onder de vaikens voor. Door inspuitingen worden maat regelen getroffen. HAARSTEEG. Op de 6 Sept. j.l. gehouden maandvergadering onzer voet balvereen. »H. V. V.*, gehouden in het clublocaal, gevestigd by den heer M. Achten, werd o.a. besloten, toe te treden tot den R. K. Voetbalbond. Dat besloten werd toe te treden tot den R. K. V. B., is voor een groot gedeelte toe te schrijven aan de schitterende rede, op deze verga dering gehouden, door den heer H. Hoen uit 's Bosch, waarin deze het standpunt van den R. K. V. B. duidelijk uiteenzette. Tevens gaf voornoemden heer eenige nuttige raadgevingen betreffende de voetbalsport, en zal men den heer Hoen hier gaarne nog eens terugzien. Met op 2 na alge- meene stemmen werd besloten in den R. K. V. B. te gaan spelen. Zaterdagavond j.l. had »H. V. V.« reeds gelegenheid zich de nuttige wenken ten voordeel te maken en boekte zij sinds haar kortstondig bestaan, haar eerste succes op de seriewedstryden, gegeven door de voetbalvereen. »Wilhelmina< te Wyk. Door van Werkendajm te winnen met 20 en van een sterke »R.W.B.«-comb. uit Besoijen te verliezen met 30 viel haar een tweede prijs ten deel, zynde een prachtigen zilveren lauwertak. Wanneer gespeeld wordt, als op deze wedstrijden, dan twijfelen wy er niet aan, of »H. V. V.« zal in de a.s. competitie wedstrijden een flink figuur slaan. NIEWENDIJK. Deze week werden aangevoerd 5928 eieren. Men besteedde j 1. 2. 40—351 3. 44X24 4. 24—20; 4. 5. 6. 20X7 35X2 Een verrassende zet eigen- lyk jammer dat hij juist daardoor voor de hand ligt. 16X28 Zwart kon op drie manieren drie schijven slaandit maakte echter geen verschil, daar hy in den overblijvenden toestand toch altjjd één keer drie en tweemaal één schyf moet slaan. 26X39 18X27 of interessant die wandeling van schijf 44 eerst op veld 7 staakt ze haar tocht, na den weg voor schijf 35 gebaand te hebben. 23X32 2X11 Stand Zwart: schijven op 3, 8, 10, 11, 13, 14, 45, 17, 18, 19, 23, 40. Wit: schyven op 22, 25, 27, 28, 31, 32, 34, 41, 42, 45, 47, 48. Hoewel de stand niet veel verschilt van de vorige combinatie en ook de afwikkeling ook wel eenige overeenkomst vertoont, is de finesse in dezen slag toch weer geheel anders dan in den vorige. 4. 27-21 17X46 2. 25—20 18X38 3, 20X29deze schijf vervult in deze combinaties steeds een be langrijke rol. 46X23 40X29 héél mooi 1 3. 4. 5. 29X18 42X21 (analyse Springer en De Jongh). O voor groote kipeieren f 7.15, kleine f 6.25, eendeneieren f6 50, kalkoeneieren f9. Alles per 100 stuks. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat by den heer J. d. H. een pereboom die voor den tweeden maal bloe sem gedragen heeft, waaraan thans zeer groote vruchten hangen. Door den WelEd. Heer P. Koadstaal te Ameiden is voor de mooiste inzending Patrys Leghorns aangeboden aan den heer H. Crezee een verguld bronzen medaille. Door den heer J. C. Vermeulen te Am sterdam, is voor de mooiste inzending Witte Leghorns aangeboden een verguld bronzen medaille aan den heer J. Baks alhier. Op de gehouden stierenkeuring te Almkerk werd de zwarte stier van den heer O. W. goedgekeurd. Zaterdag sloeg het paard, bespannen voor den wagen van den landbouwer A. K., doordat het van een hond schrok, op hol. De landbouwersknecht J. v. D. kwam met den schrik vry, terwyl de andere opzittenden ernstige bloedige wonden be kwamen, waarvoor de hulp van Dr. De Vries werd ingeroepen, die de wonden hechtte. gezouten en gerookt tot de LAAGSTE PRIJZEN levert 128 GOUDSCHEWEG, ROTTERDAM RAAMSDONKSVEER. De collecte voor de stichting te Heemstede voor lyders aan vallende ziekte, bracht f75.op. Voor de R. K. WerkliedenvereeD. treden Zondagavond op, de heer Jongeneelen van Tilburg, de Eerw. Adviseur alhier en de heer Sassen van Geertruidenberg. - De heer De Beer werd benoemd tot waarnemend Directeur Postkantoor Geertruidenberg. De heer C. Boonman, marechaussée, werd overgeplaatst naar Geffen. WOUDRICHEM. Veiling 15 Sept. per K.G. Bonne Louise 25 Maagdeperen Knolperen 1-3 Oranje Reinetten 8-14 Kafappeien 10—14J Zoete appelen 6-7J Valappelen 3-5 per stuk Savoye kool 2-3 Roode 331 Witte 2 Aardappelen. Aanvoer 23| ILL. Eigenheimers Red ster f2.10—f2.20 per H.L. f 1.40 Wegens geringen aanvoer, vanaf volgende week 2 maal per week aardappelenveiling en wel des Woensdags en Vrijdags, nam. 2.30 uur (Zomertijd). WIJK. Naby de woning van de Wed. L. Kolf, geraakte de autobus van de Onder neming, welke omstreeks 9.30 uur hier passeerde richting Gorinchem, door onbe kende oorzaak van den dijk. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, slechts een dame bekwam een paar lichte ontvellingen aan haar handen, veroorzaakt door het breken van een paar ruiten. Naar wy vernemen hebben zich in deze gemeente weer twee nieuwe ge vallen van mond- en klauwzeer voorgedaan en wel bij het vee van de Wed. H. Blyenberg en C. Bouman Cz. De koopman C. van Loon vond Maandagmorgen een zijner beste kalveren dood in de weide liggen. De uitslag van den Serie-wedstrijd uitgeschreven door de voetbalvereniging »Wilhe!mina* alhier is als volgt »R.W.B.« uit Besoyen 4e prijs. (Lauwer krans). »H.V.V.« uit Haarsteeg 2e pr. (Lauwer tak.) jW.V.V.* uit Werkendam 3e pr. (Ver guld bronzen medaille. Zaterdagavond had het aangekon digde concert plaats van de muziekvereen. ïOefening en Uitspanning* en de zang- vereen. JoDg Leven*. Honderden personen waren opgekomen, om de bekende klanken van »Oef. en Uitsp.* te hooren en tevens om te luisteren naar wat de zangvereen. »Jong Leven* te hooren zou geven. Nu wy kunnen niet anders zeggen, als dat »Oef. en Uitsp.* zijn oude roem schitterend heeft gehandhaafd, en wat »Jong Leven* betreft, ook haar zang mocht gerust gehoord worden. Wij kunnen ons de moeite voorstellen, die het kost om het jonge volkje op dien jeudigen leeftyd zoo te oefenen, om te hooren te geven, wat het Zaterdagavond heeft gedaan. De heer Wolters komt daarvoor alle lof toe. De prestatie van »Jong Leven* geeft voor het muzikale leven van Wyk en Aalburg hoop op de toekomst. Waar kinde ren op zoo'n jeugdigen leeftyd reeds op die manier geoefend worden, daar kan het niet anders of zij zullen later uitstekende krachten voor zang- en muziekvereeniging worden. Wij besluiten met den wensch, dat ïOef. en Uitsp.* ons spoedig nog zoo'n avond, als wij Zaterdag j.l. hebben gehad, moge bezorgen. Wij vernemen nog dat de bloempjes-verkoop ten bate der vereeni- ging f 33.20 heeft opgebracht. WAALWIJK. In de zalen van hotel »De Twee Kolommen* werd Maandagavond een druk bezochte algemeene vergadering gehouden door de Vereeniging Waalwyk's Belang. O.m. kwam ter bespreking de kwestie veemarkt. De Voorzitter verklaarde dat 't gemeente bestuur van V^aalwijk een afwijzende be schikking heeft getroffen inzake de subsidie voor de heroprichting van de Waalwijksche Veemarkt. Hy wijst er verder op hoe Waalwijk een plaats is van beteekenis ook op cultureel gebied, dat zy een naam heeft hoog te houden, dat, wanneer de naam van Waalwijk en haar plaats die zij mede als centrum der schoen- en lederindustrie van de Langstraat inneemt, wil behouden, alles gedaan moet worden in dien geest. Waakt men niet voortdurend dan zal Waal wijk achteruit gaan in den strijd om het bestaan. Wat betreft de aangelegenheid van den weg naar Drongelen, hierover ontspint zich een geanimeerde discussie. Eene betere verbinding met het Land van Heusden en Altena is een urgente kwestie die steeds de aandacht blijft vragen. Wat de autobus-kwestie aangaat, hier omtrent doet de heer Mortier interessante mededeelingen die het uitgangspunt vormen eener belangwekkende discussie. Resumee- rende kunnen wij zeggen dat ten eerste de kosten te hoog zijn, de zomerdijk te smal en in een slechten toestand is, dat wanneer er een goede weg is de auto bussen wel zullen komen, eene commissie uit W. B. de aandacht der autoriteiten zou kunnen vestigen op den toestand van den weg KeizersveerHeusden, onbegaanbaar in den winter. Met klem en bij herhaling waarschuwt de Voorzitter speciaal de nering doenden, dat zy dienen te waken want dat langzaam maar zeker Waalwijk achteruit zal gaan om ten slotte geheel als plaats van beteekenis verloren te gaan. Men moet op tijd de bakens verzetten. Gaarne wil de voorzitter deze zeer urgente kwestie ter kennis brengen van het gemeentebe stuur en wijzen op de noodzakelijkheid van het behoud van het verkeer met het Land van Heusden en Altena. groote snelheid door het luchtruim. De geestdrift van de duizenden aanwezigen was reusachtig. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdry ven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. WASPIK. Vereeniging »De Reisduif* in combinatie met »D.V.W.« Wedvlucht vanuit Soigny. Oude duiven P. Kuijten 1, 2 en 7. P. de Graauw 3. C. Smits 4. W. Zylmans 5 en 6. J. Kuijten 8. J. Fijneman 9. M. de Rooy 10 en 11. Chr. van Dongen 12. KoningspaulP. Kuyten en W. Zijlmans. Jonge duiven W. Zijlmans 4. J. Fijneman 2, 3, 5 en 10. J. Selders 4. C. Smits 6. J. C. v. d. Hoven 7. M. de Rooij 8. P. Kuijten 9. P. J. Broekmans 10. KoningspaulW. Zylmans. SUCCES DER FOKKERVLIEGTUIGEN. Den vijfden September werd er een Zweedsche vliegdag te Malmo gehouden, waaraan ooik de K.L.M. deelnam, verte genwoordigd door haar vliegtuigbestuur ders Geysendorffer en Smirnof. De wij1- ze, waarop zij de uitmuntende vliegeigen- schappen van den Fokker F VII A aan toonden, bezorgden hun den eersten prijs voor passagiersvliegtuigen, een mooie zil veren bokaal. Beide vliegtuigen schenen soms in de lucht stil te staan, bijna loodrecht lang- zaam dalend, dan weer schoten zij in AANVARING. Op het IJ te Amsterdam in den ont trek van de Vischhal is een stoomsloep van den kruiser „Heemskerk" aangeva ren door de motorboot „Eibert". De stoomsloep zonk. De opvarenden wis ten zich te redden door bijtijds op een ander schip over te springen. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. o SLEEPBOOT GEZONKEN. Op de Maas onder de gemeente Krim pen aan den IJsel is Woensdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. In de richting Rotterdam voer een sleep boot Jupille van de Société Beige uit Antwerpen. Achter de sleepboot voer in dezelfde richting het Duitsche s.s. Elbing I. Op een gegeven oogenblik naderde van de tegenovergestelde zijde een sleep. De kapitein van de Jupile wilde daarvoor uitwijken, hetgeen ook het Duitsche s.s. van plan was. Het gevolg was een aanvaring, zooda nig dat de Jupile onmiddellijk begon te zinken. De kapitein, de machinist en de dekknecht geraakten te water doch kon den spoedig worden gered. De 23-jarige vrouw van den kapitein N. M. Wex uit 's Hertogenbosch en haar tweejarig zoontje, die zich in de kajuit bevonden, verdwenen evenwel in de diepte. De kapitein heeft nog getracht hen uit de kajuit te halen, doch de sleepboot zonk zoo snel, dat er van redden geen sprake meer kon zijn. o— UITSTEL VAN HERHALINGSOEFENIN GEN EN EERSTE OEFENING. In verband met te Breda heerschende gevallen van typhus wordt voor alle dienst plichtigen verblijvende te Breda, Ginniken, Bavel, Teteringen en Princenhage de op komst voor herhalingsoefeningen op 20, 22, 23 en 27 Sept. a.s. en de op^komsft voor le oefening in het tijdvak van 20-24 Sept. a.s. tot nader order uitgesteld. Maatregelen worden genomen dat dienst plichtigen behoorende tot het 6e en 14e Regiment Infanterie, voorzoover niet ver blijvende in bovengenoemde gemeenten, wier opkomst voor herhalingsoefeningen op 22 Sept. a.s. te Breda zou moetelii plaats Tiebben, op dien datum gezonden worden hetzij naar Waalsdorp, hetzij naar Harderwijk. Zij, die in het tijdvak van 20-24 Sept. a.s. bij het 3e Reg. Veldartillerie moeten worden ingelijfd, komen voorloopig te Ber gen op Zoom in garnizoen. EEN VROUW IN EEN KOOL Op het Inlandsch kerkhof te Karangsarie heeft men een vrouw in een soort kooi aangetroffen, waarin deze zat opgesloten. Het arme schepsel zag er ontzettend uit geteerd uit en bleek krankzinnig te zijn. Of dit het gevolg zou zijn van de opslui ting, dan wel of de vrouw tevoren reeds niet wel bij het hoofd was moet nojg worden uitgemaakt. Volgens vertellen moe ten familieleden haar kort nadat zij we duwe is geworden in bovenbedoelde kooi gestopt en deze kooi daarna ruim' een maand geleden op he/ graf van wijlen haar man gezet hebben. De kranke vrouw, is thans in een gesticht opgenomen. BEROOVINO IN DEN TREIN. Een 24-jarig meisje wonende aan den Aalsmeerderdijk te Haarlemmermeer, was in Den Haag op familiebezoek geweest en keerde 's avonds per trein huiswaarts. Ze nam in Den Haag plaats in een coupé waarin nog een paar dames en 4 als heer gekleede personen waren gezeten. Aan een tusschengelegen station waren de drie da mes uitgestapt, zoodat het meisje, alleen nog met de vier heeren in de coupé zat. Toen de trein het station Leiden binnen reed zeiden de heeren tegen haar: Hier moet u uitstappen. En op hetzelfde mo ment dht ze op stond, kreeg ze een he vige n slag op het hoofd, waardoor ze het bewustzijn verloor en neerviel. De vier personen hadden inmiddels den trien ver laten met medeneming van het koffertje van het meisje en waren weldra uit het ge zicht verdwenen. Toen de conducteur de deur van de coupé wilde sluiten, zag hij de juffrouw naast de bank liggen. Ze werd het station binnengedragen en bijgebracht en kon spoe dig eenige opheldering van het gebeurde geven. o—- DEFECTE LOCOMOTIEF. De Parijsche trein die tegen 3 u. n.nt. Roosendaal passeert zonder stoppen, moest er Maandag stilstaan, daar het bleek, dat de machine defect was. De remmen werk ten niet meer en de machine moest door uitloopen tot stilstand worden gebracht. Een nieuwe machine bracht den trein ver der naar Rotterdam. o BIJTIJDS GEZIEN. Te Zoetermeer Zegwaart hadden twee jongens van ongeveer 13-jarigen leeftijd de aardigheid om op, de rails van de spoor baan te gaan liggen met de bedoeling daardoor den sneltrein te doen stoppen. De machinist zag dan ook deze knapen en stopte, waarop zij het hazenpad ko zen. Gelukkig werden zij gegrepen en zul len hun welverdiende straf niet ontgaan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 9