O» geven wij nog op de vele aanvragen op Heeren- en Kinder-costuums, fantasie, manchester en pilowbroeken, blauwe en grijze jassen, boezeroens, alle werkmansgoederen, regenjassen enz. enz. MAATWERK 101 EXTRA KORTING. OVERZICHT Plaatselijk Nieuws Niettegenstaande de Spaansche pers telkens opnieuw de verzekering geeft dat er in Spanje geen vuiltje aan de lucht is, schijnt er toch in het land van Primo de Rivera en Alfons XIII iet3 niet in orde te zijn, waarover zoo nu en dan iets uitlekt. Hoewel noen met deze laatste berichten natuurlijk ook voorzichtig moet zijn, lukt het toch meest wel als men ze met elkaar vergelijkt, om de vermoedelijke waarheid van het verdichtsel te scheiden. Uit de berichten dan blijkt, dat er op binnenlandsch-politiek terrein in Spanje op het oogenblik scherpe tegenstellingen bestaan Hoe langer hoe meer wordt duidelijk, dat een groot deel van het Spaansche volk, al ensceneert de minis ter-president een zoogenaamde volks stemming, die de publieke waardeering van 't tegenwoordig bewind moet aan- toonen, van de dictatuur meer dan ge noeg heelt. Ook de door Primo de Rivera voor genomen bijeenroeping van de Nationale Vergadering, die den schijn moet wek ken, dat de dictator een democratischen koers wil inslaan, acht men een pas kwil. Vandaar dat men van vele zijden in Spanje aanstuurt op het ten val brengen der dictatuur, die de vrijheid der burgers in het gedrang heeft gebracht. Vooral het leger heeft Primo de Rivera tegen zichwas de houding der artillerie officieren reeds het bewijs, dat althans bij dit wapen een ernstige ontevieden- heid heerschte over het tegenwoordig bewind, ook Bchijnt bij de andere wapens, die dus op dit stuk van zaken een merk waardige solidariteit aan den dag leggen, een gezindheid te bestaan, die voor Pri mo de Rivera niet veel goeds voorspelt het wordt dan ook als twijfelachtig be schouwd, of Primo de Rivera, wanneer het er op aankomt, bv. zal kunnen reke nen op de infanterie, die tot dusver het wapen werd geacht, dat nog het meest aan den dictator was verknocht. Ook de politici, die tegenstanders van Primo de Rivera zijn, maar tot dusver een afwach tende houding aannamen, beginnen zich meer en meer te roeren. Het meest trekt hierbij de aandacht, dat vooraanstaande mannen van de meest uiteenloopende staatkundige schakeering hoe langer hoe meer met elkaar voeling zoeken en ge zamenlijk blijkbaar voorwaarden trachten te scheppen voor een politieken omme keer in Spanje. Bij deze malcontenten onder de politici, waartoe om. verschil lende oud-premiers behooren, hebben zich ook pubiicisten van naam uit de Spaansche letterkundige wereld aange sloten. De tegenwoordige toestanden achten zij ondragelijk en dit gevoelen zullen zij eerstdaags, wanneer bovenvermelde Nationale Vergadering wordt bijeenge roepen, o.a uiten door het openbaar maken van een proclamatie. Naar ver luidt zal deze bekendmaking niet onder stoelen en banken steken, dat de onder teekenaars ervan met man en macht er naar zullen streven aan de huidige dic tatuur een eind te maken. Blijkbaar wijl de grondwet in Spanje feitelijk bui ten werking is gesteld en de koning, naar uit alles kan worden afgeleid, al- thans officieel nog steeds aan de zijde van Primo de Rivera staat, zal de pro clamatie een anti-monarchaal karakter diagen. Men mag nu benieuwd zijn of Primo de Rivera, die zich tegenover vele officieren van het leger en véle politici ziet geplaatst, zal zwichten voor de eischen der oppositie en te vinden zal zijn voor concessies, dan wel, of hij den handschoen, die hem wordt toege- j worpen, zal oprapen. ALMKERK. Voor de gewone dienst plicht der Nat. Militie 1927. zijn voor de ze gemeente de navolgende personen aan wezen: J. v. Vark, M. de Rade, P. F. Persijn, A. W. C. v. Veelen, W. G. van. Steenis, P. v. Maastricht, D. S. v. Oud- heusden, C. M. Pouli, C. A. Groenenberg, J. v. d. Water, G. v. Haaften, A. de Pen- der, M. C. v. Helden en G'. Verhoeven. Dezer dagen had dhr. P. alhier, het ongeluk een druppel koolteer in het oog te krijgen, waarvoor geneeskundige hulp van Dr. de Vries noodzakelijk was.. Zaterdag j.l. had dhr. B. het ong- geluk met paard en kar te water te ge raken. Door behulpzame handen werd het paard spoedig op 't droge gebracht; de wagen waar veel materieele schade aan was, werd later opgetrokken, persoonlij ke ongelukken kwamen echter niet voor. CAPELLE. De postduivenvereen. „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej de wed. A. v. d. Haart, zal Zondag 3 October a.s. een groote concourswedvlucht vanuit Vlissingen houden. DRONGELEN. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat de Kantoorhou der Bouman nog dagelijks versche aard beien van den kouden grond plukt. EETHEN. Door Ged. Staten zijn de volgende personen bestemd tot gewoon dienstplichtige J. Lankhaar, M. B. Tref fers, Chr. Dekker, B. v. Hoven, J. Ap Heijmans en G. Kuijpers. HEESBEEN. Een dezer nachten pas seerde de tuinder de G. circa half twee den Dorpsweg, om met een lading groen ten naar de Tilburgsche markt te rijden. Zijn paard schrok van een huifkar, die in den vooravond te water geraakt was en was blijven liggen. Het beest begari te kruien en in een oogwenk lag ook1 deze kar in de bermsloot. Na in Heus- den aassistentie te hebben gehaald, kon de man om göed drie uur zijn weg ver volgen. NEDERHEMERT. A.s. Zaterdagavond 7 uur hopen de Zangvereen. en de fanfare Concordia bij gunstig weer een concert te geven op het Kerkplein. SPRANG. Onze dorpsgenoot J. van Beek is door het bestuur der Landbouw- vereeniging tot haar voorzitter benoemd. In den tuin van den heer S. Kan toorhouder alhier, staan de aardbeien dit jaar voor de tweede maal in vollen bloei. Verschillende prachtige rijpe vruchten wer den reeds geplukt. heden Zaterdagavond hoopt de Af- deeling Patrimonium voor het eerst in deze wintercampagne in vergadering bij een te komen. De agenda vermeld o.a. als te behandelen onderwerp: Ons be ginsel. Verkiezing afgevaardigden naar de jaar vergadering van den Chr. Volksbond en aanwijzing van twee bestuursleden voor den Chr. Volksbond. Te Kaatsheuvel heeft den 60-jarigen broodbakker C. H. vermoedelijk in een vlaag van waanzin, zich door ophanging van het leven beroofd. WIJK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op 28 Sept. e. k. des voorm. half elf. Te behandelen Onderwerpen: 1. Goedkeuring der gehouden verpach ting van het bouwland. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding der Gemeenterekening en die der Afdeeling Aalburg, dienstjaar '25 en van het G.E.B. 4. Wijziging Gemeentebegrooting 1926. 5. Bespreking overeenkomst levering electrische energie door de N.V. P.N.E.M. aan het G.E.B. De landbouwers H. C. Krop en A. (v. B. vonden ieder een hunner kalveren dood in de weide. WERKENDAM. 'Dezer dagen reed de scholier P. Deenik alhier, op den Sleeu- wijkschendijk tegen een wagen aan. oor den schok kwam hij te vallen en brak1 zijn rechterarm. De collecte in de Ned. Herv. Kerk gehouden voor de Herv. Chr. School heeft ruim f 10 opgebracht. Donderdagavond 7 uur zal in de Chr. Geref. Kerk een predikbeurt worden gehouden door den WelEerw. Heer Ds. Kroes van Hilversum. Heden (Zaterdagmiddag) zullen de navolgende voetbalwedstrijden worden ge speeld op het voetbalterrein van W.V.V.: W.V.V. I—Vitesse I Gorinchem. W.V.V. II—Wilhelmina uit Aalburg. ZALTBOMMEL. Op de Woensdag ge houden paardenmarkt waren aangevoerd 492 stuks paarden. Handel slap, vele veu lens en paarden werden gekocht voor de slachtbank. EERSTEE FOKVEEDAGr der Fokvereeniging Land van Heusden en Altena op Donderdag 23 September te Genderen, Te ruim 10 uur opende de Voorzitter der vereeniging de heer D. v. Buuren uit Meeuwen met een kort woord. Spr. wees op de groote plaats, die de veeteelt in deze streek en in ons land inneemt. Immers overal ter wereld stelt men het Neder- landsche vee op hoogen prijs en heeft men graag de voortbrengselen van dit vee. Spr. roept de keurings commissie bestaande uit de heer Ariëos, Rijksveeteell-consulent te Breda en de heeren Klys en Tromp, het welkom toe en darkt hen voor de bereidwilligheid om hier tegenwoordig te zijn. Hij brengt dank aan den EdelAchtb. Heer Brune en aan de Wethouders der gemeente, die door hunne tegenwoordigheid blyk gaven belang te stellen in het streven der vereeniging. Hy brengt dank aan den heer E. v. d. Beek, die zijn prachtwei geheel gratis voor dit doel beschikbaar stelde, dank aan de leden der Vereeniging die het mogelyk hebben gemaakt dezen dag voor elkaar te brengen. Verder dank aan allen, die hiertoe hebben bijgedragen. Met het uitspreken van den wensch, dat deze dag, het zijne tot verbetering van de veestapel in deze streek mogen bijdragen en hiermede getoond moge worden dat de Vereeniging op het goede pad is eindigde spreker. Hierop ving de keuring aan, waarvan de uitslag hieronder volgt Klasse Ia. Melkgevende Koeien. Prijs Eigenaar le Stoffeltje, Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. J. C. Wink te Wijk. C. H. van den Heuvel te Genderen. M. Spoor te Eethen, Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. E. v. d. Beek te Genderen. J. C. Wmk te Wyk. dezelfde. M. Spoor te Eethen. Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen. M. v. Wijk te Genderen. E. v. d. Beek te Genderen. le a Susanna, 2e Janneke, 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e Antje, Woutje, Elsje, Coba, Gerda, Dora, Stientje, 10e 11e Door t je, Truida, Klasse Ib. Droogstaande en zichtbaar drachtige koeien. Prijs Eigenaar le Francina, C. M. Donken te Drongelen. 2e Ali, J. C. Wink te Wijk. Eervolle vermelding Agatha, W. G. J. Branderhorst te Eethen. Klass Ila. Melkgevende Schotten (met 6 landen). prijs Eigenaar le Dina, M. Spoor te Eethen 2e Daatje, Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen 3e Myntje, J. C. Wink te Wijk 4e Lucie, dezelfde 5e Doortje, G. v. d. Beek, Genderen Klasse lib le Cato, W. G. J. Branderhorst te Eethen Eerv. verm., Juliana, G. v. d. Beek, Genderen Klasse lila Melkgevende vaarzen (met 4 tanden) prys Eigenaar le Cor J. C. Wink, Wyk 2e Lijsje, Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen 3e Sannetje, M. van Wijk, Genderen Klasse Illb. Droogstaande en zichtbare drachtige vaarzen (met 4 tanden). Prijs E'genaar le Pietje, G. v. d. Beek, Genderen 2e Gerritje, dezelfde Klasse IVa. Melkgevende vaarzen (met 2 tanden) Eigenaar Starisje, Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen M. Spoor, Eethen IVb. Droogstaande en zichtbare drachtige vaarzen (met 2 tanden) Eigenaar Janneke Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen Kaatje, M. Spoor, Eethen Lijntje, E. v. d. Beek, Genderen Klasse V. Kuiskalveren, geboren na September 1925. Eigenaar Prijs le 2e Klasse Prijs le 2e 3e Prijs le 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e Teuntje, Elsje, Noortje, Koosje, Floortje, Annie, Rientje, Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen M. Spoor, Eethen Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen Nanneke, dezelfde Koosje, C. H. v. d. Heuvel, Genderen Klasse VI. Stierkalveren, geboren na September 1925 Prijs Eigenaar le Nico, Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen 2e Jan, G. v. d. Beek, Genderen 3e Huig, Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen 4e Sienus, dezelfde 5e Toon, G. v. d. Beek, Genderen Klasse VII. Moeders met kalveren. naam v.h. kalf naam d. moeder le prijs Rientje, Stientje, eigenaar Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen. 2e Susanna II, Susanna, eigenaar J. C. Wink, Wyk, 3e Witje, Annie, eigenaar M. v. Wijk, Genderen. 4e Sienus, Sientje, eigenaar Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen. Klasse VIII. Groepen van 4 stuks van een eigenaar. le prijs Sientje, Stoffeitje, Stientje, Woutje, eigenaar Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 2e Gerda, Mijntje, Janke, Coba, eigenaar J. C. Wink te Wyk. 3e Antje, Dora, Emma, Dina, eigenaar M. Spoor te Eethen. 4e Susanna, Ali, Lucie, Marie, eigenaar J. C. Wink te Wyk. Aan de Gebrs. Oerlemans v. d. Schans werd de medaille toegekend voor het mooists vee en de mooiste groepen. Wij hopen in een van onze volgende nummers op deze eerste fokveedag terug te komen. tot en met ZATERDAG 2 OCTOBER JOH. DE MOL HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 11