Derde Blad Jtienwslilail voor hei Land van Heusden en Aiiena, de Langstraat en de Bommeierwaard. 10.4641 C. DE KEMP Uw Hoofdhuid PUROL DIK VET SPEK v.d. WAARDEN's slagerij Plaatselijk Nieuws PRIMA ZWARE ALUMINIUM KOOKPANNEN. HEEREN ARCHITECTEN EN AANNEMERS. Burgerlijke Stand. Binnenland. Ëngstraat 80, HEUSDEN. Vragen op rechtskmidig gebied MIJftHARDT's Hoofdpijn Tabletten 60ct Laxeer Tabletten 60ct Zenuw Tabletten 75ct Staal Tabletten 90ct Haag-Tabletten 75ct BEHOORENDE BIJ HET ANDEL, Volgens de verschenen staats- begrooting voor 1927 is op Hoofdstuk IX (Waterstaat) een bedrag van f 25000, uitgetrokken voor verbetering en verster king van de rolburg over de schutsluis alhier. Van de lichting 1927 uit deze ge meente is A. Roza tot gewoon dienstplich tige aangewezen. AMMERZODEN. Dezer dagen is opge richt de »Bommelerwaardsche Kring van Geitenfokvereenigingendc. Op Zaterdag 2 Oct. a.s. zal te Kerkwijk een groote krir.g- keuring worden gehouden. Aan deze keu ring kunnen alle leden van de plaatselijke vereenigingen deelnemen. Gelegenheid wordt alsdan geboden voor koop en ver koop van geiten, ook van niet-leden. Het vervoer van geiten geschiedt gratis voor de leden, terwijl niet-leden tegen geringe vergoeding ook van dit vervoer kunnen gebruik maken. Een woord van lof voor de heeren Bronkhorst en Van Loon, die het initiatief namen en hierdoor voorzeker den geitenfokkers een grooten dienst heb ben bewezen. Moge deze eerste kringkeu ring dan ook druk bezocht worden. GOUD, ZILVER, UURWERKEN. Prima WEKKERS met 2 jaar schriftelijke Garantie a f 2.25. Gepolijst Belgisch fabrikaat MET GEÏSOLEERDE OOREN, concurreerend in zwaarte, glans eR duurzaamheid met elk ander fabrikaat. ZIE ONZE ETALAGE Firma JOHANSMULDERS, Vnghterstr33 'sBERTOGENBOSCH,Tel659 aanwezig zijn voor den 2e pluk. OUDENDIJK. Zaterdagavond 25 Sept. hoopt de muziekver. »Kunst na Strydc met medewerking van de Zangvereen. «Kunst na Arbeidt voor dit seizoen haar laatste concert te geven in de tent. RAAMSDONKSVEER. Al spelende werd den scholier v. H. een kastanje tegen het oog gegooid zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. RIJSWIJK. Begunstigd dpor prachtig weder gaven Zaterdagavond j.l. de rau- ziekvereen, ïKunst ee Vriendschapt en de gem. zangvereen. »De Lofstemt alhier met medewerking van een 3 tal gem. ko ren van elders, onder leiding van de heer v. d. Natvoor een zeer talrijk publiek op het plein der O. L. School een alles zins goedgeslaagd concert. De verkoop van bloempjes ten bate van beide eerst genoemde vereenigingen bracht ruim f 35 op. WOUDRICHEM. Fruitveiling van 22 September. aller per K.G. Maagdeperen 9 10J Knolperen 3 Handperen 14 17 Stoofperen 5£1\ Oranje ReiDette 13|17 Kafappeien 10 16 Valappelen 5|— 1\ Snijboonen 10 alles per stuk Andijvie 1 Aardappelenveiling alles per H.L. Eigenheimers f 2.20 Bravo's f 2.60 Dezer dagen brandde by de Wed. D. Ottevanger alhier een hooischelf door onbekende oorzaak af. Door krachtdadig optreden van buren en brandspuitpersoneel werd uitbreiding van den brand voorkomen. DUSSEN. In den ouderdom van 87 jaar is alhier overleden de heer A. H. van Honsewyk, oud-burgemeester dezer gemeente en president der St. Vincentius- vereeniging. EETHEN. Tot ons genoegen deelen wij u mede dat den Ileer A. v. d. Nat van Sleeuwijk werd benoemd tot Directeur van het mannenkoor »Volharding« te Babilo- niënbroek en de benoeming door genoem den Heer werd aanvaard wy wenschen »Volharding« daarmede veel succes. 's GRAVEMOER. De WelEerw. Heer Ds. H. G. de Jonge, emeritus predikant der Geref. Kerk van Dordrecht, sinds 1 October 1922 alhier woonachtig, gaat zich metterwoon te Ermelo-Veldwijk vestigen en zal a.s. Zondagmiddag nog een afscheids woord spreken. Er bestaan hier ernstige plannen tot oprichting eener Oranjevereenigirg, ten einde jaarlijks den verjaardag van H. M. de Koningin te vieren. Binnen eenige dagen zal het voorloopig comité beginnen met het aanwerven van leden. Weder deed zich hier een geval van miltvuur voor, reeds het derde binnen ééne maand. Waarschijnlijk moet dit aan het verontreinigd water worden toege schreven. Een paar gevallen van mond- en klauwzeer zijn hier aangegeven, 't Is te hopen dat deze gevreesde ziekte zich niet verder uitbreidt. NIEUWENDIJK, Aangevoerd werden 5125 eieren men besteedde voer groote -kipeieren f 7.25 voor de kleine f 6 25 en kalkoeneieren f 9.00 alles per 100 stuks. Met de werkzaamheden der Cen trale verwarming in de Geref. Kerk be gint het heel aardig op te schieten deze week werd proef gestookt, naar men ver neemt zal binnen acht dagen alle werk zaamheden ten einde zijn. In den tuin van den Heer C. v. H. staan de aardbeienplanten voor den 2e maal in bloei, terwijl groote aardbeien Vergadering van den Raad der gemeente H E R P T, op Woensdag 22 September nam. 7 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer H. J, van Eggelen. SecretarisWelEd. Heer Van Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering te 7.15, de Secretaris leest daarna de notulen der vorige vergadering, die hierop onver anderd worden vastgesteld. De Voorzitter merkt naar aanleiding van de gelezen notulen op, dat aan het raads besluit, waarby het, op voorstel van den heer v. Herpt verboden is, in te rijden in het pad bij café »de Ploegnog geen uitvoering is gegeven, omdat het spr. en ook den Secr. niet duidelijk was op welke wijze men het verbod wenschte. Spr. dacht, dat het de bedoeling was, het in rijden met rijwielen te verbieden vanuit de richting Luttelherpt, doch het is hem naderhand gebleken, dat het bezwaar hiermede niet was opgeheven. De moei iijkheid als men zich met kar en paard op het pad bevond, en een wielrijder moest passeeren, bleef dan nog bestaan, zoodat het, naar spr. meent, meer in de bedoeling van den raad lag, het berijden van het pad met een fiets geheel te verbieden, zoodat van beide zijden er niet mag worden ingereden. Is deze opvatting juist en heeft geen der raadsleden daartegen bezwaar, dan zal een desbetreffende verordening aan Ged. St. ter goedkeuring worden gezonden. Geen der heeren heeft hiertegen bezwaar. Voorloopige vaststelling gem.rekening '24. De Voorzitter verzoekt de Commissie van onderzoek rapport te willen uitbrengen van hare bevindingen. De heer Couwenberg zegt, dat de Com missie de verschillende punten heeft onder zocht en voorzoover zij kan nagaan, was alles in orde. De Voorzitter hoopt, dat Ged. St. er ook zoo over zullen oordeelen. De rekening wordt hierop voorloopig vastgesteld zooals zij den raad is aange boden. Aanbieding gemeente-begrooting 1927. De Voorzitter zegt, dat deze begrooting, evenals het vorig jaar bij de leden zal circuleeren, om haar dan in de volgende vergadering vast te stellen. Wijziging gem.begrooting 1926. De Voorzitter zegt, dat het noodi^ is dat de post uitkeering voor kwade posten met f 250.wordt verhoogd. Vroeger werden deze van het bedrag, dat de ge meente aan plaatselijke inkomstenbelasting te goed had, afgetrokken, thans moet het zuiver bedrag als ontvangst, en de kwade posten als uitgaaf op de begroo- ting worden gebracht. B. en W. weten niet hoeveel de kwade posten zullen be dragen, doch zy meeoen met f 250 wel te kunnen volstaan. Volgens voorstel van B. en W, wordt besloten. Daar niemand verder het woord verlangt en verder niets meer te behandelen is, sluit de Voorzitter de vergadering. wordt vry van roos en Uw haar wordt zacht en glazend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. En 't Werd Herfst Vraagt offerte voor HANG- EN SLUITWERK en andere BOUWARTIKELEN GROOTE VOORRAAD. CORRECTE BEDIENING ONDER TECHNISCHE LEIDING. Firma JOBAN SMULDERS, Ynghterstr. 33 sHERTOGENBOSCH, Tel 659 'k Liep eenzaam door de dreven Van 't late Zomerland Geen windezuchtje ging er Door de boomen aan den kant... Stil daalden vele blaadjes, Die sterven gingen, neer.... Wat droeve koeien loeiden Is dra geen Zomer meer....« De zonne ging verdwijnen Goud-rooden Hemelbrand 1 En kille mistgordijnen Omzweefden 't stille land.... Een late Zomervogel Dreef eenzaam door de lucht.... En rillend nu door 't loover Ging somber Herfstgerucht..., Toen was de dag verdwenen En eenzaam keerde"~Nik weer..., 'k Vond den verloren zomer In eigen Harte weêr.,.. Wijk, 17 Sept.'26. HENK WOLTERS. gezouten en gerookt tot de LAAGSTE PRIJZEN levert 128 GOUDSCHEWEG, ROTTERDAM WOUDRICHEM. Geboren: Jenneke, d. van J. Kant en J. J. Ottevanger. Ondertrouwd: IJ. Schriek, 25 j., en T. Versteeg, 29 j. Getrouwd: A. P. M. van Straten, 25 j., en A. J. de Joode, 20 j. G. van Stokkum, 34 jen G. A. Vriens, 33 j. A. Baks, 22 j., en P. E. Pellikaan, 23 j. P. Schaap, 26 j., en J. de Groot 26 j. L. J. van de Koppel, 23 j., en H. G. van Vugt, 21 j. Overleden: Adrianus Fricke, 10 d. Jenneke Kant, 9 d. le. Ik bewoon reeds jaren een pand, C. 28 Leyzenhoek, is door mij bewoond geweest met alle verplichtingen hieraan verbonden, tegen een wekelijksche huur. Het pand is voor ongeveer een jaar over gegaan aan het R.C. Gasthuis. Een ongehuwd tuinman is daar altijd in dienst geweest, doch nu komt er een gehuwd en met kinderen. Nu kwam er dezer dagen een brief, dat ik binnen 6 weken moet ruimen voor dezen en dat zij voor mij een woning hebben opgezocht, doch deze bevalt mij niet en is voor mij niet geschikt. Die opzegging is geschied door een der regenten, op een gewoon vel papier, dat natuurlyk iedereen kan schrijven. le. Is zulk een opzegging wettelijk 2e. Moet ik na datum van opzegging over 6 weken geruimd zijn In mijn oog is zulk een opzegging van de minste kracht. Vraag 2. Iemand die een eigen pand heeft, zonder hypotheek op pand, kan men die ver plichten aan te sluiten aan waterleiding het water tot heden gebruikt is dit al meer dan 50 jaar en tot heden nog zeer goed. A. V. O. Strafzitting van het Kantongerecht te HEUSDEN van Vrijdag 17 Sept. >26. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Jhr. Mr. J. Quarles van Ufford. Griffier: Mr. W. Ruitinga. Er zijn in totaal 68 zaken te behande len waarvan 4 kinderzaken. De zaak contra A. G. v. G. klompenma ker te Dussen, die in de vorige zitting voor de tweede maal werd uitgesteld, komt weer in behandeling. Als getuige wordt nu gehoord de Ambtenaar bij den Raad van Arbeid E. Gielens, die zegt dat de vader van Roosendaal in loondienst is bij verdachte en dat de zoon aan hem en aan zijn collega Meinders heeft beweerd dat hij ook in dienst van verdachte werkte. Verdachte houdt vol dat de jonge Roo sendaal niet in zijn loondienst werkte en dat het niets dan plagerij van de ambte naren is om hem er bij te lappen. De Kantonrechter veroordeelt verdach te tot 94 geldboeten ieder van 50 cent, subsidiair 94 dagen hechtenis. A. E. v. S. schilder te Drunen had gevischt in de fortgracht onder Oudheus- den. In de vorige zitting voerde verdach te tot zijne verontschuldiging aan dat de gemeente-secretaris hem gezegd had dat hij gerust met een hengel in de fortgracht mocht visschcn, indien hij een akte had en dat de Secretaris zulks vernomen had van den Majoor der Rijksveldwacht v. d. Hout te Elshout. De Kantonrechter had tegen deze zitting- den Majoor laten dagvaarden om te zien, of verdachte waarheid had gesproken. De Majoor verklaarde, dat de Secre taris van Drunen hem gevraagd had of verdachte in de fórtgracht mocht vis- schen, waarop hij had geantwoord, „ja, mits met één hengel"; nu is het mogelijk dat de Secretaris ,die doof is, mij niet goed heeft verstaan, want ik heb ook nog gezegd dat de pachter geen vergun ning kan geven. >t Is dus best mogelijk dat de Secretaris verdachte verkeerd heeft ingelicht. De Kantonrechter zeide dat verdachte waarschijnlijk te goeder trouw tegen de wet heeft gezondigd en dat hij' daarom het feit wel strafbaar verklaarde, maar geen straf wilde opleggen. Te Dussen wil men van de Invalidi teitswet al een heel klein beetje weten, hetgeen zich uit in het den brui geven van zegeltjes plakken, 't Is merkwaardig dat verreweg de meeste zaken betreffende het niet-plakken uit Dussen komen. Ook W. v. d. P. landman te Dussen had niet- geplakt en had ook geweigerd de werk geversverklaring op het aanmeldingsfor mulier voor zijn knecht Antonie Verschoor te teekenen om redenj dat nu de knecht niet had geteekend, hij ook niet van plan was te teekenen. Kantonrechter: Waarom heb je niet ge plakt en waarom wou je niet teekenen? Verdachte: Ik docht dè 'k nie hoefde te plekken en tékenen doe 'k nooit es 'k nie wit warveur. ik téken. Kantonrechter: Je vvist drommels goed, dat je moest plakken,'want dat blijkt uit je gezegden tegen den ambtenaar Meinders voldoende en dat je niet wist waarvoor je teekenen moest is natuurlijk ook non sens. Kantonrechter tot ambten. Meinders: Heb je verdachte duidelijk gemaakt wat en waarvoor hij moest teekenen? Getuige Meinders: Ik heb het hem voor gelezen en bovendien nog eens uitgelegd. Kantonrechter: Zie je wel dat je ba zelt. Antonie Verschoor, oud 15 jaar, land bouwersknecht bij verdachte wordt als- nu gehoord. Kantonrechter: Waarom heb je niet ge zorgd voor een rentekaart? Verschoor: Ik heb gemoedsbezwaren te gen plakken. Kantonrechter tegen verdachte: Heb je wel eens bespeurd dat Verschoor gemoeds bezwaren tegen plakken had? Verdachte: Neen. Kantonrechter tegen getuige Meinders; Heb je bij het ondervragen van Verschoor ook bemerkt dat hij gemoedsbezwaren te gen het plakken had? Getuige Meinders: Neen, Edelachtbare, ook Verschoor weigerde een aanmeldings formulier te onderteekenen, maar een re den daarvoor gaf hij niet op. Kantonrechter: Gemoedsbezwaren ran een joggie van 15 jaar vind ik wel wat heel vreemd. Weet je wel wat ge moedsbezwaren zijn? En wie heeft het je aan de hand gedaan om hier met gemoeds bezwaren te komen aanzetten? Wie praat er al niet over gemoedsbezwaren tegen zegeltjes plakken. 't Is kras, zoo'n kind van 15 jaar dat mogelijk nog! in een kinderstoel zit. En jij verdachte, jij zult plakken. Het loopt te Dussen met de plakkerij de spui gaten uit en daar moet maar eens een eind aan komen. Ik geef je zeven geld boeten van f 2 elk of anders 7 maal 1 dag achter slot en grendel. J. A. v. C. landbouwer en autobuson dernemer te Drongelen had drie proces sen-verbaal voor het rijden met ongekeur de bussen. Verdachte krijgt voor een en ander f5 subsidiair 3 dagen, 2 maal f 10 subsidiair 2 maal 5 dagen en 2 maal f 15 subsidiair 2 maal 10 dagen. K. v. D. autobusondernemer te Wijk had te Heusden zonder schriftelijke ver gunning van Burgemeester en Wethouders post gevat op de Botermarkt, 't Kost ver dachte f 3 boete subsidia/r 2 dagen hech tenis. Ook J. A. v. W. autobusondernemer had met ongekeurde bussen gereden. Ver dachte krijgt twee boeten van f 10 elk subsidiair 2 maal 5 dagen hechtenis en ééne boete van f 15 subsidiair 10 dagen hechtenis. P. S. arbeider te Werkendam had in het openbaar gevloekt en bovendien de orde verstoord. Hij had den nachtwaker Baggerman vast gegrepen en hem een slag met den rechtervuist tegen de linkerboven- kaak gegeven. >t Vloeken kost verdachte f 3 of 2 dagen en het slaan f 15 of 10 d. P. v. D. arbeider te Dussen was te Nieuwendijk aan he tvloeken en tieren ge- geweest. De Kantonrechter zei met een bekende klant te doen te hebben, die zoo zoetjes aan abonné wordt en die flink moet worden gestraft. Hij kreeg dan ook f 10 boete subsidiair 5 dagen. Aan J. S., B. v. S. en A. H. allen los- arbtfiders en wonende te Woudrichem werd ten laste gelegd dat zij op de stoep voor de woning van C. v. d. Water hadden gestaan. Nu stelt de Woudrichemsche po litieverordening wel strafbaar het vergader ren op stoepen, maar niet het staan. Daar dus de dagvaarding niet deugde ontsloeg de Kantonrechter de verdachten van rechts vervolging. P. J. H. chauffeur te Sprang-Capelle had gereden met een auto, waarvan de handrem defect was en niet werkte. De Kantonrechter zeide dat zulks hoogst ge vaarlijk is en streng moet worden gestraft, f 10 boete of 5 dagen hechtenis werd het deel van ons chauffeurtje. A. v. d. W. scholier te Woudrichem had zich op zijn rijwiel door een tamelijk snel rijdende auto laten voorttrekken. Ook al een gevaarlijk kunstje, dat hoe verlei delijk ook ,toch afgeleerd moet worden, hernam de Kantonrechter daarom moet de scholier, die 'buiten de school ook nog wel wat kan leeren f 5 boete betalen of als hij dat liever wenscht 3 dagen op de harde brits inplaats van 3 dagen op de harde schoolbanken. C. K., R. v. Z., H. B., J. K.., Ha. v. M. en He. Aa. K. allen te Woudridhem en C. V. te Gorinchem hadden op den met gras begroeiden berm van den Mer- wededijk geloopen en zulks wenschte de pachter J. Daim niet. De Kantonrechter zeide dat dijkbermen steeds hoogst gezel lige plaatsen schijnen te zijn voor min nende paartjes, maar dat dit toch niet wegneemt dat het niet toelaatbaar is om - eens anders gras te vertrappen. Met f 1 boete of 1 dag hechtenis kwamen de min- nekoozenden er af. H. J. D., straatmaker, thans zwerven de stond gesignaleerd in het politieblad. De gemeente-veldwachter Werther te Wou.- - drichem kreeg dat in de gaten en hield den zwerver aan, die naar zijn naam ge vraagd, een valschen naam opgaf. 'tWerd een erg duur naampje, want de veroordee ling luidde f 20 of 20 dagen. G. S. arbeider te Woudrichem was ter gelegenheid van een Festival te Heusden aan den fuif getrokken. Dat fuiven be stond in drinken, ruzie maken en de orde verstoren. Thans op 17 September kwam volgens den Kantonrechter de nafuif, die bestond in het betalen van f 15 boete of in „zitten" gedurende 10 dagen. Bij Apoth. en Drogisten. EEN WOESTELING. Dinsdagnacht omstreeks een uur kwam de 25-jarige Italiaansche varensgezel R. B. in gezelschap van mej. M. A. E. K. bij wie hij sinds geruimen tijd inwoont, thuis in hun woning aan de Schildersteeg! te Rotterdam. Behalve de reeds genoemden bevond zich ook nog een Amerikaan in het gezelschap. Vermoedelijk is er ruzie ontstaan, welke spoedig in een vechtpar tij overging, waarbij mej. K. een lichte verwonding in den buik opliep, vermoe delijk met een pennemes toegebracht. De Italiaan werd in arrest gesteld en Mej. K. moest zich in het ziekenhuis laten verbinden. UIT HET RAAM GEVALLEN. De driejarige J. T. v. Aken uit de Briel- schelaan te Rotterdam was op visite bij een familie, die op den hoek van de Dordtsche straatweg woont. In een onbe waakt oogenblik is het kind toen uit het keukenraam op de 2e verdieping op straat gevallen. Zwaar gewond is het kind in het Ziekenhuis opgenomen. UITSTEL VAN EERSTE OEFENING. In verband met in Hannover, Duitsch- land, heerschende gevallen van typhus, wordt voor alle dienstplichtigen, aldaar verblijvende, de opkomst voor eerste oefe ning in de tijdvakken van 4—8 October en 18—22 October a.s. tot nader order uitgesteld. »*- X.TYI ll«m IJl «I 1MII II—UMHMNflMOIMmBMratX.'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 9