Eerste Blad De Wenteltrap ^and van alten* FEUILLETON Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en I franco per post beschikt f i .40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Uitgave; Firma L. J. VEERMAN, Wo. 4644. Woensdag 6 October Heusden. 1926, Advertentiën van 1—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën werden tot Dinsdagmiddag 1 uur «n Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Itnitenlaiid HET NIEUWE REUZENLUCHTSCHIP. Groote geheimhouding bij de constructie. Het nieuwe Engelsche luchtschip R. 101 dat voor den in te richten Luchtvaart- dient Engeland-Indië-Australië wordt ge bouwd, wordt in het Cardington-aerodroom geconstrueerd, dat onder voortdurende be waking is gesteld. Het luchtschip wordt 720 voet lang. Niemand wordt bij de hangars, waarin het opgetrokken wordt toegelaten. Elk van de 300 leden van het pprsoneel heeft een eed afgelegd, geheimhouding te be trachten. Meer dan honderd leden van het per soneel zijn vrouwen. Er zijn groepen werk lieden, die zich strikt bezig houden met de vervaardiging van onderdeden, en niet meer dan een half dozijn menschen we ten iets bepaalds af omtrent de volledige plannen voor het luchtschip, dat, naar men hoopt, de Britsche suprematie in de lucht zal herstellen. Het grootste deel van het bovengeraamte is voltooid. Al de metalen deden worden door fabrikanten van buiten geleverd, doch slechts in klei ne porties. Het eigenlijke in elkaar zetten van het luchtschip gebeurt in de loods te Cardington. TRAGISCHE DOOD VAN EEN KLEINE. Te Lootenhulle bij Oent in België, was een vijfjarig jongetje dat met zijn moe der naar het veld was gegaan en alleen naar huis had willen terugkeeren, ver dwaald geraakt. De hond, die ook was meegegaan had hem gevolgd. 's Nachts was de arme kleine in slaap gevallen in een rapenveld, waar hij des anderen daags door een religieuze werd ontdekt. Het kind was buiten kennis en de hond belette haar het te naderen. De zuster ging dan eenige boeren roepen, die het dier verjaagden en den kleine naar het ziekenhuis brachten, waar hij spoedig Overleed''tengevolge van de. doorstane kou. Op het gelaat van het kind werdeji schrammen waargenomen, die vermoede lijk werden veroorzaakt door den hond, die met zijn pooten zijn jongen meester zou hebben willen wekken. o EEN BUITENKANSJE. De politie verzoekt opsporing van den diamanthandelaar Salomon P., die er van door is gegaan met voor 400.000 frank Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. )o( 45) Nina Carrington. Nina Carrington zong de motor. Nina Carrington, N. C. En toen wist ik het even zeker, alsof ik het gezien had. Er stond N. C. op den kof fer van de vrouw met het pokdalige ge zicht. Het leek allemaal zoo eenvoudig. Matti Blios was Nina Carrington geweest. Warner had haar stem gehoord in de bi- bliotheek. Ze had Halsey iets verteld, en naar aanleiding daarvan was hij als een razende naar dokter Walker gegaan wat hem misschien zijn leven gekost had. Als we die vrouw konden vinden, zouden we er misschien achter kunnen komen, wat er van Halsey geworden was. We waren nu bijna al in Richfield, en ik liet Warner maar doorrijden, maar mijn •gedachten waren er niet bij. Ik dacht aan Halsey op dien gedenkwaardigen avond. Wat had hij tegen Louïse gezegd, en.' waarom Was hij half krankzinnig van angst over hem, naar Zonnehoek teruggekomen? Toen de auto voor het huisje van de Tate's stilstond, was ik vastbesloten om Louise te spreken te krijgen, al moest ik er voor inbreken. Bij het huisje was de toestand onver anderd. Juffrouw Tate, de kinderwagen en de kinderen bij den schommel ze wa ren er allemaal weer. Zij kwam mij tege- aan diamanten. P. woonde te Antwerpen. SPOORWEG-ONGELUKKEN. Op den spoorweg Lagny-Parijs is een vreeselijk ongeluk gebeurd. Toen de trein van 9,15 uit de. richting; Chalons sur Marne aan de gare de l'Est aankwam, be merkte men voor op de locomotief bloe dende overblijfselen van een mensch. Een onderzoek leidde tot een buitengewoon vreeselijke ontdekking. Aan de schakels van de verbinding' tusschen eersten en tweeden wagon vond men een hand met een stuk arm aan den elleboog afgerukt. Later bleek, dat een 34-jarige spoorweg werker, bij een onderzoek der lijn door den trein was aangereden en gedood. Te Cotzofeni in Roemenië is een ex press-trein op een personentrein gereden. Vijf personen werden gedood en twaalf gewond. In de buurt van Dixon (Calafornië) is een motorbus met 13 passagiers onder een trein gekomen. Twaalf passagiers wa ren onmiddellijk dood, de dertiende werd stervend weggebracht. SNEEUW IN FRANKRIJK. De snelle temperatuurverlaging bij ove rigens helder weer, dat in Frankrijk den nazomer ongewoon prachtig doet zijn, heeft in verschillende streken de sneeuw doen verschijnen. In de bergstreken van midden- en Zuid- Frankrijk, waar in den regel de sneeuw eerst einde November begint te vallen, is de Igrond reeds met een sneeuwlaag bedekt. De boeren klagen steen en been, vooral waar de aanhoudende, reeds maandenlang heerschende droogte, den grond zoodanig verhard heeft, dat zij den tijd gebruiken voor dorschen, daar de grond door de droogte te hard is geworden dan dat zij op het land kunnen werken. VERDRONKEN. Toen de torpedoboot nö. 349 Donderdag, kruiste voor de oostkust van Corsica in Frankrijk zag men een bark, die in nood verkeerde. De torpedoboot streek een boot om hulp te verleenen. Deze boot sloeg om en de commandant en een matroos ver dronken. Later liep de torpedoboot om hoog. Het lijk van den commandant is opgevischt. WEER EEN VLIEGTUIGRAMP. Een Fransch vliegtuig van de lijn Pa- rijs-Londen is Zaterdag nabij het vlieg veld Penhurst neergestort en in brand gevlogen. De piloot, de mecanicien en moet, en het viel mij op dat haar gezicht; niet meer zoo zorgelijk stond. Ze zag er jonger uit. Ik ben blij dat u teruggekomen is, zei ze. Ik zal maar eerlijk zijn en u uw geld teruggeven. Waarom? vroeg ik, is de moeder hier geweest Neen, maar wel een andere dame, die voor een maand kostgeld voor hem heeft betaald. Ze praatten een heelen tijd met hem, ïnaar toen ik' hem er later naar Vroeg, wist hij haar naam niet. Een jonge vrouw? Niet bijzonder jong. Ongeveer 40 jaar, denk ik. Ze was klein en blond, een beetje grijs al en heel treurig. Ze was. zwaar in den rouw en ik geloof eigenlijk,, dat ze van plan was om dadelijk weer heen te gaan. Maar Lucien trok haar aan. Ze praatte een heelen tijd met hem en ze zag er veel gelukkiger uit, toen ze weg ging. Weet u zeker dat dit niet zijn werkelijke moeder was O, hemel neen, Ze wist niet eens wie van de drie Lucien was. Ik dacht dat ze misschien een vriendin van u was, maar ik heb het haar natuurlijk niet gevraagd. Had ze lidteekens van pokken, vroeg ik op goed geluk. Neen, heelemaal niet, een volkomen glad de huid, maar misschien kent u haar voorletters. Ze gaf Lucien een zakdoek en vergat later om hem mee te nemten. Het was een mooi zakdoekje, met een zwarten rand en drie geborduurde let ters in den hoek: F. B. A. Neen, dat is niet van een vriendin van mij, zei ik, volkomen overeenkomstig de waarheid. F. B. A. was ongetwijfeld Fan ny Armstrong. Nadat ik juffrouw Tate nogmaals op het de Vijf passagiers kwamen allen in de vlammen om. Het vliegtuig was op weg naar Croydon. ONGELUKKEN. In de mijn St. Marie b:ij Metz is een liftkooi, waarmede de mijnwerkers naar boven werden gebracht, op onverklaar bare wijze van den kabel losgeraakt en naar beneden gevallen. Drie mijnwerkers werden op slag gedood. Tijdens een hevigen storm is een han gar te Algiers omvergeworpen. Twee in boorlingen werden gedood en vijf ernstig gewond. Binnenland DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Een ontzettend ongeluk heeft tusschen Rotterdam en Delft, op ongeveer 10 K.M. van de laatste gemeente plaats gehad. Het betreft hier een gecompliceerd on geluk, dat zich volgens ooggetuigen, die ter plaatse aanwezig waren, als volgt heeft toegedragen. De familie van den héér Witkamp, een stalhouder uit Rotterdam, was uit rijden gegaan in een klein open wagentje, waar voor een paard was gespannen. Het wa ren de schoonouders van den heer Wit kamp, diens echtgenoote en zijn 4 kin deren van 5, 4 en 3 jaar en een van 14 maanden. De heer W. was zelf thuisge bleven. Even voorbij Delft, op den terug weg naar Rotterdam schrok het paard van een voorbijrijdende auto. De Oude man, die mende, kon niet voorkomen, dat het wagentje tegen de verhooging reed, die daar ter plaatse naast den weg is. Het sloeg om, en op het oogenblik, dat alle inzittenden er uit vielen, kwam een auto aan, die blijkbaar niet meer kon remmen, en midden in de groep op den weg lig gende menschen reed. Het spreekt van zelf dat de gevolgen ontzettend waren. De oude man bekwam een zoodanige hoofdwonde, dat men reeds aanstonds voor zijn leven vreesde, Van de oude vrouw werd waarschijnlijk de ruggegraat belee- digd, het jongste kind kreeg een gapende hoofdwonde. Ook de andere kinderen be kwamen evenals hun moeder verwondin gen door den val uit het wagentje, hoe wel de autp hen niet heeft geraakt. De gewonden werden voorloopig bij boe ren ondergebracht. De Delftsche politie die telefonisch gewaarschuwd was, kwam reeds tien minuten na het ongeluk ter plaatse met de politie-auto, waarin zich hart had gedrukt om te zwijgen, reden we terug naar Zonnehoek. Dus Fanny Arm strong wist van het bestaan van Lucien Wallace af en stelde genoeg belang in hem om hem te gaan opzoeken en kostgeld voor hem te betalen. Wie was de moeder van het kind en waar was ze? Wie was Nina Carrington? Wist een van hen waar Hal sey was, of wat er met hem gebeiit-dj was? Op weg naar huis, reden we langs het kleine kerkhof, waar Thomas ter ruste was gelegd. Ik peinsde er over of Thomas ons misschien had kunnen helpen om Hal sey te vinden, als hij nog in leven wals. Verderop was de veel grootere begraaf plaats waar Arnold Armstrong en zijn vader lagen. Ik denk, dat van hen drieën Thomas nog het meest oprecht betreurd werd. HOOFDSTUK XXVIII. Een landlooper en kiespijn. Het gevoel van bitterheid jegens den overleden directeur van de Handelsbank scheen mettertijd nog erger te worden. Populair was hij nooit geweest en er werd nu a'an alle kanten op hem afge geven, ook door menschen die zelfs niets verloren hadden, maar die zich ergerden aan al de verhalen over de grenzelooze gierigheid van den man. De Handelsbank telde onder cliënten veel kleine winkeliers en in de spaarbank afdeeling namen ze zelfs de kleinste bedragen aan. Menschen, die gedacht hadden, dat ze een appeltje voor den dorst hadden liggen, moesten nu in het armenhuis, omdat hun armzalig spaarduitje verdwenen was. Maar derge lijke dingen komen bij elk bank-faillisse- ook een brancard bevond. Ook eenige Delftsche doktoren kwamen spoedig' daarop per auto bij de gewonden aan. Dezen wer den zoo spoedig mogelijk naar het zie kenhuis te Delft overgebracht. Het bleek, dat zoowel de Oude men schen als het kind in levensgevaar ver keerden. EEN WOESTELING. Te Chevremont, gem. Kerkrade heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad. Toen de gebr. W. die gunstig bekend staalri, huiswaarts keerden, sprak een hunner Sch. aan, met wien hij in e»en danslokaal een woordenwisseling had gehad. Plotseling trok Sch. een mes en stak dagirmede H. W(. in den rug, in het gelaat en ter hoogte van het hart. Een broer van W. die ter hulp kwam ontving ook enkfele messteken. Bovendien werd van H. W„ nog een stuk van de neus gesnedfen\ De gebr. W. verloren veel bloed; hum toestand is niet levensgevaarlijk. De po litie arresteerde den dader. TWEE KINDEREN VERBRAND. Een zware brand heeft het vooral bij reizigers welbekende „Hotel Kissels" ge legen aan de Neerstraat te Roermond voor het grootste gedeelte in asch gelegd. Van het zesjarig zoontje Wijnand van den heer L. Kissel kon slechts het met brandwonden overdekte lijkje uit het per ceel worden gehaald, terwijl de vijfjarige Jopie bewusteloos was. Men heeft den kleine niet meer vermogen te redden en is na eenige uren overleden. o— ONGELUKKEN. De 22-jarige schoorsteenveger C. van Kuijk wonende te Rotterdam is aldaar in de Weste Wagenstraat van een 12 Meter hoog dak gevallen. Zwaar gewond is hij na eenige uren in het ziekenhuis overleden. De timmerman v. d. Wielen te Cothen had het ongeluk 'bekneld te raken met z'n hand bij 't werken aan de vlakbank. Drie vingers werden hem afgesneden, en één gebroken. Wegens het vele bloedverlies was overbrenging naar Utrecht noodzake lijk. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De onbewaakte overweg tusschen Schie dam en Kethel heeft weer een slachtoffer geëscht. De 40-jarige Arie v. Vliet kwam Zater dagochtend met zijn vrachtauto, geladen met melkbussen in botsing met trein 161 welke om 6.36 uit Hoek van Holland ver trekt. Naast hem zat zijn 18-jarige zoon. ment voor en de commissarissen deden vage beloften over twintig pCt. vergoe ding van de deposito's. Maai* Gertrude en ik dachten eigenlijk weinig meer aan die bank-historie. Over Jack Bailey spraken we heelemaal niet. Er was niets gebeurd dat voor mij mijn on schuld kon bewijzen en Gertrude wis;t precies hoe ik er over dacht. Wat den moord op den zoon van den bank-direc- teur betrof, hinkte ik nog op twee ge dachten. Den eenen dag meende ik, dat Gertrude wist, of tenminste vermoedde, dat Jack het gedaan had, den volgenden dag vreesde ik dat het Gertrude zelf was geweest, dien nacht op de wentetrap. En kwam mij de moeder van Lucien Wallace weer voor den geest er was eigenlijk evenveel reden om te denken dat zij het gedaan had. Er waren natuurlijk oogen- blikken dat ik al deze veronderstelingen opzij zette en er van overtuigd was, dat een onbekende het gedaan had. Het zoeken naar Nina Carrington lever de niets dan teleurstellingen op. Zij was verdwenen zonder een spoor achter te laten. Men zou zoo denken, dat ze gemak kelijk te vinden zou zijn door haar mis maakte gezicht, maar neen. Ik had haar signalement aan een der detectives gegeven en hij trok er onmiddellijk op uit, maar 's avonds was ze nog niet gevonden. Toen vertelde ik Gertrude van het telegram voor Louise toen ze bij ons ziek lajgV over mijn bezoek aan dokter Walker en mijn vermoeden dat Mattie Bliss en Nina Carrington een en dezelfde vrouw wa ren. Ze dacht er net zoo over als ik. Maar ik vertelde haar niet, wat de de tective over Alex had gevraagd. Plotseling herinnerde ik mij allerlei kleinigheden, die eerst geen indruk op mij hadden gemaakt. Beiden werden een meter of vijftien weg geslingerd, de vader was, ofschoon ern stig gewond, nog bij kennis, toen hij werd opgenomen, maar de toestand van den zoon, die o.m. een zeer ernstige hoofdwond had was zeer ernstig. Beiden zijn naar het Ziekenhuis te Rot terdam vervoerd, waar de vader is over leden. De vrachtauto was versplinterd, melk bussen en stukken van den wagen werden tot 200 meter ver weggeslingerd. De trein kwam eerst een 500 meter verder tot stil stand. Naar de hoofdconducteur, de lieer Roelants verzekerde, was het zeer mistig, zoodat de machinist waarschijnlijk den over weg niet heeft kunnen zien en daarom vermoedelijk ook geen signalen gaf. Sedert de bewaking is opgeheven is dit op dezen weg het vijfde ongeluk met zes dooden en vier gewonden. Naar men verneemt heeft de directie der Ned. Spoorwegen eindelijk besloten den gevaarlijken overweg te Gaanderen te doen bewaken en de halte Gaanderen naar dit punt te verplaatsen. In een jaar tijd heeft deze overweg reeds vijf slachtoffers geëischt. Op de thans voorgenomen verplaatsing is reeds meer dan 20 jaar aangedrongen. O— WAARSCHUWING. De hoofdcommissaris van de politie te Rotterdam geeft belanghebbenden in over weging niet in relatie te treden met het Kantoor voor credieten en Hypotheken, Bruijnstraat 22c, welk kantoor gehouden wordt door Jhr. mr. J. J. W. Pompe van MeerderVoort en Willem van Kassei, vroe ger houder van het kantoor voor Credieten en Hypotheken, Claes de Vrieselaan 19, tegen welk kantoor reeds meermalen werd gewaarschuwd. O DE TYPHUS TE BREDA. Dr. Struycken, voorzitter van de Ge zondheidscommissie te Breda achtte den toestand te Breda goed. Het verloop der ziekte is thans buitengewoon gunstig. Zelfs de twee ernstige lijders zijh herstellende. Ook uit Princenhage kon een patiënt ont slagen werden. Het officieel aantal vast gestelde gevallen is 71. Voor de rechtbank te Assen heeft te recht gestaan, J. L. koopman te Nieuw- Weerdinge, die zijn echtgenoote met een mes In den rug had gestoken, waardoor zij ernstg gewond is. Eisch 8 maanden ge vangenisstraf. o— Ik was bang dat Alex misschien een spion was, en dat ik den vijand in de kaart had gespeeld door hem in huis te nemen. Maar dien avond om acht uur verscheen Alex zelf, en met hem een vreemjd en afstootend iemand. Het was een wonder- paar, want Alex zag er bijna even slor dig uit als de landlooper en zijn eene oog was erg gezwollen. Gertrude had lusteloos zitten wachten op hef dagelijksche telefoontje van Ja- mieson, maar toen dit wonderlijke stel zonder omslag de kamer inliep, sprong ze op en keek hen verbaasd aan. Winters, de detective, die 's nachts het huis be waakte, volgde hen en hield Alex gevan gene scherp in het oog. Want het bleek dat zóó de situatie in elkaar zat. Het was een lange, magere kerel, vuil en in lompen gekleed, en hij zag er op dat oogenblik verlegen en verschrikt uit. Alex was vol zelfvertrouwen en tot op den hui- digen dag geloof ik niet, dat ik hem ooit heb gevraagd, waarom hij den vorigen dag zoo maar was weggegaan zonder per missie te vragen. Juffrouw Innes, begon Alex deze man kan ons iets heel belangrijks vertellen over Halsey. Toen ik hem ontdekte, was hij aan het probeeren om dit horloge te ver- koopen. Hij haalde een horloge uit zijn zak en legde het op tafel. Het was Halsey's hor loge. Ik had het hem op zijn 21ste ver jaardag gegeven en de schrik sloeg mij om het hart. Hij zegt dat hij nog een paar manchet- knoopen heeft gehad ook, maar die heeft hij verkocht. (Wordt vervolgd.) NIEUWSBLAD Kir let LBQd van Heiisien en AltenaJsLangstriii in Ie Biiioiorwaaril 1—1—»^——^—1—i M I—iW 0-- MOORDAANSLAG. :~-te v te - - - "TS&SbW*-.- J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 1