Derde Blad voor het Land van Neusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 4617 ïrildBs 15 October F". JOH. D£ MOL I I F*. JOH. DE MOL F*. JOH. DE MOL I F'. JOH. DE MOL F\ JOH. DE MOL DAMRUBRIEK. Kleeding naar maat. BEHOORENDE BIJ HET HBÜSDBN. Wollen dekens 5.95 6.95 Gestikte dekenn 7.95-895 Fantasie dekens 8.25 9.75 Molton dekens 1.29 1.75 Bedspreien 4.25-4.95 Kapokbedden 19.95-24.50 Veeren bedden 42 50-52.50 Kapok matrassen 34.50-42.50 Zeegras matrassen 9.75-11.75 Vlokke bedden 13.75 Redacteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. In »Damstudies I« van Springer en de Jongh, vinden we de volgende aardige combinatie op de lange lijn. Vergadering van den raad der gemeente EETHEN op Dinsdag 12 October, v.m. 9.30 uur. Voorzitter: Ed.Aehtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest het formuliergebed, daarna worden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Verzoek van een ingezetene om ontheffing van straatbelas ting. De Voorzitter licht toe, dat adressant reeds lang ziek is en zeer moet tobben, daarom stellen B. en W. voor de gevraag de ontheffing te verleenen. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig dit voorstel besloten. Verzoek van J. H Kleinloog om hetzelfde stukje grond te koopen als waar over in de vorige vergadering is gesproken. De Voorzitter zegt dat er nu rwee liefhebbers voor hetzelfde stukje grond zijn, zoodat het bezwaarlijk onderhands verkocht kan worden. Spreker zou het daarom willen aanhouden om met beide gegadigden te bespreken, of zij nu het stukje grond, dat bij openbare verkooping moet worden verkocht, dan nogidee in het stukje houden. Misschien aldus spreker zal eerste adressant daar niet veel voor voelen en zal die misschien zijn oog iwel op een ander stukje laten vallen/. De heer v. d. Heuvel vraagft, of ver koop om te bouwen niet voor gaat, waar op de Voorzitter antwoordt, dat de twee de aanvrager ook wil bouwen. De heer v. Buuren vraagt, waar het stukje grond ligt waarop de Voorzitter antwoordt van in de Doeverensche Steeg. Wit speelt1. 2520, Zwart 36X47 2. 46 - 41 47X49 3. 20—14, 49X46 4. 14X5 en wint hierdoor de partij. <5-.. Nog een mooi stukje: Stand Zwartschijven op 8, 9, 10, 12, 14, 20 en 37. Stand Witschyven op 29, 32, 34, 38, 39, 41 en 44. WitZwart 1. 32—28 37X46 2. 39—33 46X19 (gedwongen) 3. 29-23 19X29 4. 33X2 1 en wint. Economischer stand voor den Turkschen slag dan van bovenstaanden stand is ver moedelijk niet mogelijk, o— A.s. Woensdag 20 October zal de dam club »Altena« haar eerste vergadering hou den van dezen winter, des avonds te half acht in hótel »Wilhelm« Alle leden, oud leden en belangstellenden worden dr ingend verzocht vooral dezen eersten avond niet te verzuimen. Het bestuur rekent op aller medewerking. Ook heeren schakers zjjn hartelyk welkom, terwyl hun de verzekering wordt gegeven, dat op de club ook leden zyn die gaarne een partij schaak spelen. Dusallen present! nietwaar De stand van het ter oplossing gegeven probleem van de vorige week was Zwartschyven op 17, 21, 30, 31, 35 en den dam op 49, Witschyven op 32, 34, 38, 45, 50 en den dam op 25. De héél mooie oplossing is 25—3, 45-40, 32 27, 3X48! Jekkers Winterjassen Ulsters Jongensjassen Regenjassen Fantasiebroeken Manchesterbroeken Pilowbroeken Grijze broeken Manchesterjassen 8.75-11.50 9.75 tot 29.50 13.75 tot 25.— 6.75 tot 16. 48.50 3,95 3.85 4.25 2.95 35X44, 21X43, 36X39. Goedkeuring door Ged. St. van eenige raadsbesluiten o.a. ook het raadsbesluit van 9 Pet. 1925 tot wijziging der gemeen- t'ebegrooting. De Voorzitter kan verder nog mededee- len dat hij voor zich heeft een brief van Ged. Staten, waarin den Raad wordt voor gesteld de Kroon te berichten dat hij geen bezwaar heeft dat de Burgemeester vergund wordt buiten de gemeente te wonen, voor een tijdvak van 3 jaren. Spr. zou dit schrijven eigenlijk niet ter tafel behoeven te brengen omdat hij inmiddels besloten heeft zijn verzoek om buiten de gemeente te wonen, in te trekken. Spr. heeff bericht ,dat hij in de gemeente huis vesting heeft gevonden. Brief van Ged. St. gericht aan het Dag. Bestuur der gemeente inzake de toren te Heesbeen. G. St. zouden den raad adviseeren, de kwestie met den kerkeraad van Heesbeen te bespreken, aangezien het Kerkbestuur niet genegen is den toren in eigendom over te nemen. Ged. St. advi seeren thans de Burgerlijke gemeente het vormelijk besluit te nemen, dat de toren is eigendom der gemeente en dat de ker kelijke gemeente het gebruik er over ver leend wordt. Dat verder de Burgerlijke gemeente den toren zal onderhouden, mits het kerkbestuur daaraan de helft wil bij dragen. Het Dag. Bestuur heeft de kwes tie nog niet met het Kerkbestuur bespro ken, daarom stelt spreker voor dit schrij ven voorloopig voor kennisgeving aan te nemen. Vaststelling gemeentebegrooting 1927. De Voorzitter verzoekt de Commissie die belast is geweest met het onderzoek der begropting, rapport te willen uitbren gen. De heer v. d. Heuvel zegt dat de Com missie een paar kleine opmerkingen heeft over posten die volgens hare meening niet hoog genoeg zijn geraamd. De post onderhoud van grintwegen te Meeuwen geraamd op f 500 acht de com missie te laag, aangezien dit onderhond 1600 gulden kost. De Voorzitter merkt op, dat de ge meente vroeger f 1000 van de polders kreeg, doch dezen hebben zich daaraan onttrokken. De heer v. Buuren licht als Voorzitter van den Polder Meeuwen toe, dat vroe ger een contract bestond waarbij de pol ders 30 ets. per H.A. aan de gemeente bijdroegen in de onderhoudskosten der grintwegen. Daarna zijn door den toen- maligen Burgemeester de heer v. Wessem ondergeteekende en de heer A. Straverdie dood is, de Ingelanden opgewarmd om dit op 50 ets. per H.A. te brengen. v. d. Heuvel. Hoe hoog bedroegen toen de onderhoudskosten? v. Buuren. Dat weet ik niet, dochten slotte is met eenparige stemmen besloten het bedrag op 50 ets. per H.A. (te bren gen. Daarna zijn de Ingelanden van den polder de Hill opgewarmd en die hebben hun besluit ingetrokken, de andere pol ders betalen thans echter nog. Misschien kan de heer Vos als bestuurslid van den polder Iiill nadere inlichtingen geven. Vos. Ik zat toen niet in het bestuur, ik weet alleen dat het bedragi is vermin derd. Voorzitter. Ik heb toen nog vergadering gehad met de polderbesturen, doch er was geen verandering in te brengen). De heer Branderhorst zou willen pro- beeren of polder den Hill er niet weder 20 ets. zou willen bijdoen. De Voorzitter meent dat dit te pror beeren is. Voorheen is er echter moeite voor gedaan, zonder succes. De heer Smits vraagt hoe of het komt, dat de wegen in de voormalige gemeente Meeuwen door de gemeente worden ondier- houden, terwijl in de andere ^gemeenten dit door de polders geschiedt. De Voorzitter antwoordt dat dit vroe ger in overeenkomst met de Waterschap pen zoo is beschikt. In Drongelen en Genderen is toen gezegd, de wegen door de Waterschappen te doen onderhouden om daardoor ook de Ingelanden die bui ten de gemeente wonen en er toch ook belang bij hebben, in het onderhoud te laten meebetalen. Dit i,s echter 50 of 60 jaar geleden, om welke reden, dat men in Meeuwen dit niet heeft gedaan, weet spreker niet. De heer v. Buuren heeft weieens hoorien vertellen, dat de onderhandelingen toen niet wilden vlotten. Toen de oude jan Straver echter in Capelle moest gaan vrij en, heeft deze doorgedreven dat er een goeden weg kwam van den Biesheuvel tot Capelle, dit wordt verteld, 'aldus spr. in hoeverre het waar is, weet hij njet. De heer v. d. Beek merkt op daf de wegen hier in Genderen door de polders in Meeuwen echter door de gemeente worden onderhouden. Spreker vraagt of er geen mogelijkheid bestaat dat ook in Meeu wen de wegen door de polders worden onderhouden. De heer v. Buuren zegt, dat de polder Meeuwen een gedeelte van den weg on derhoudt. Volgens den Voorzitter betaalt de pol der f500 en de gemeente f 1600 aan onderhoud. De heer v. d. Beek zegt, dat toen de^ onderhoudskosten grooter waren, zoo als de heer v. d. Heuvel opmerk/te, is doo)r de polder geen rekening gehouden met deze verhooging en bleef het 50 ets. per Jongenstruien 4.95 Jumpers 2 95 Tricotpakjes 2.45 Vesten in alle p r ij zen. 3.75 5.75 1.65 1.65 49 1.15 0.50 1.20-1.85 Manstruien Tncot Heerenborstrokken Tricot Heerenpantalons Directoirs Damesborstrokken Corsages Corsetten H.A. Spreker vraagt of er geen moge lijkheid is ,de onbillijkheid weg te krjijj- gen. De heer Vos merkt op, dat de: polider Noorderveld de beplanting van den weg onderhoudt. De Voorzitter zou naar aanleiding van de gevoerde besprekingen in overleg wil len treden met het polderbestuur. De heer v. Buuren vraagt als Voorzitter van den polder van Meeuwen of het ge meentebestuur het niet klaar kan spelen dat de bemaling van het Noorderafwa teringskanaal beter plaats heeft. Het pol derbestuur heeft er reeds meermalen bij den Waterstaat op aangedrongen, zonder succes. Misschien kan het gemeentebe stuur meer bereiken. Over bemaling in den winter heeft men niet te klagen, alleen in den groeitijd en in den zomer. De heer v. d. Beek meent, dat hier door misschien bij het polderbestuur ook wel wat te bereiken zou zijn. Als de ge meente de bemaling in orde weef te krij gen, zal het Waterschap waarschijnlijk ook wel genegen zijn aan het verlangen van de gemeente te voldoen. Misschien kan de heer v. Buuren als Voorzitter daar omtrent eenige toezegging doen. De heer v. Buuren zegt, dat hij dit al leen als Voorzitter kan doen, verder moe ten de Ingelanden hierover beslissen. De heer v. d. Heuvel merkt op|, dat de Commissie van onderzoek ook het post je onderhoud toren groot f 35 te laag voorkomt. De Voorzitter zegt dat er een post voor af- en overschrijvingen op de begrooting staat, waaruit kan worden overgeschreven. Spreker zou, indien den raad verhooging van dezen post noodig acht, daarmede toch willen wachten, tot na de "bespre king over den toren te Heesbeen, De heer Smits merkt op, dat voor den toren van Heesbeen er een spleciale post voor opstaat. De Voorzitter zegt dit wel te weten, deze post betreft de subsidie die de raad heeft toegestaan aan het Kerkbestuur te Heesbeen, voor herstel van den toren. Nu het Kerkbestuur den toren niet in eigendom wil overnemen wordt geen sub sidie verleend. De gemeente zou nu een subsidie aan het Kerkbestuur moeten vra gen. Mocht later blijken, na de bespre kingen dat de post voor onderhoud to rens te laag is geraamd, dan kan hij nóg verhoogd worden. De heer v. Buuren wil het Dag. Best. opmerken, dat bij herstelling der torens ook goed aan die van Eethen mag wor den gedacht, deze wordt levensgevaar lijk, daarbij1 doet de een de deur op slot, als een ander de klok wil verzetten. Dit is een toestand die weieens mag worden opgeruimd. De heer Smits meent, dat er wel een grooter bedrag als 35 gulden voor her stellingen der torens zal noodig zijn. De Voorzitter stelt voor, als niemand een voorstel wenscht te doen om den post te verhoogen, de kwestie tot een volgende vergadering te laten rusten. Op de begrooting staat reeds een post van f 350 en f 35, is 385 gulden voor her stelling der torens en men weet thans nog niet in hoeverre het Kerkbestuur te Heesbeen bereid is een bedrag bij te dragen. De heer Smits merkt nog op, dat de toren te Eethen ook hoog noodig her stelling behoeft, vooral als het zoo waait, levert hij gevaar op, maar aldus spreker, er moeten zeker eerst ongelukken ge beuren. De heer v. d. Beek zou naar aanlei ding van de besprekingen deze zaak nog even willen uitstellen. De kwestie toren Heesbeen is in een eigenaardig daglicht gekomen, waarvan spreker niet weet, wat hij er van moet denken, zij was reeds in een zeker stadium gekomen en plotseling komt er uit helderen hemel een slag, waar bij het Kerkbestuur in eens omdraait. Spr. weet niet wat hij er van denken mjoet. Ook over de opmerking van den anderen toren, zou hij nog wel eens willen denken en in een vergadering van het Dag. Best. willen bespreken, men kan dan in een volgende vergadering met definitieve voor stellen komen. De heer v. d. Schans geloo'ft niet dat het de bedoeling van de Commissie is, om den post herstel torens direct te ver hoogen. Zij heeft alleen de bedoeling; om, waar naar hare meening alle posten aan den lagen kant zijn geraamd, er op te wijzen. Als uit den post onvoorzien giroot f 2000 moet worden overgeschre ven, dan is die gauw op, hierop heeft de Commissie slechts de aandacht willen vestigen. De heer Smits zegt dat de torens opge knapt moeten worden. De begrooting wordt hierop voor loopig vastgesteld, zooals zij door B. en W. aan den raad is aangeboden. De Voorzitter dankt de Commissie voor haar onderzoek. Vaststelling rekening Burgerl. Armbest. Eethen. De heer v. d. Heuvel verklaart namens de commissie die deze rekening heeft on derzocht, dat deze geen op- of aanmer kingen heeft. Het voorstel van den Voor zitter om ook deze rekening' goed te keuren, wordt met algemeene stemmen aangenomen, waarna deze dank brengt aan de Commissie. JASSEN, vanaf 24 50 COSTUÜMS 26.50 MANTELS 46.00 Prima bewerking. Coupeur aan huis te ontbieden. Stalen op aanvraag. Broekstoffen 90 Manchester 125 Pilow 95 te hebben gehad, dat er de PNiEM pp1 wordt gewezen. Daar niemand verder lvet woord ver langt sluit de Voorzitter de vergadering. De Voorzitter verklaart nog verzuimd te hebben te zeggen dat de rekening van het Burgerlijk Armbestuur van B.-Broek is ingekomen. De ontvangst dezer reke ning geeft aan f 4347,74 en de uitgaaf van f 4180,585, sluit alzoo met een batig sal do van f 167,155. Spreker stelt voor de ze rekening in handen te stellen van de Commissie die ook de rekening van het Burgerl. Armbest. te Eethen heeft onder zocht, met dien verstande dat deze Com missie ook het onderzoek wordt opge dragen van de rekening van het Burgerl. Armbestuur van Drongelen, die ieder oo- genblik kan binnenkomen. De raad gaat met dit voorstel accoord. Bij de rondvraag vestigt de heer Vos de aandacht op de straatverlichting. Hij heeft gisterenavond zeker vijf lantaarns gezien die stuk waren. De Voorzitter vraagt of dit de eerste avond was, waarop 'de heer Vos antwoordt dat hij het al meer avonden heeft gezien. De Voorzitter zal er naar laten zien. De heer Branderhorst merkt op, dat die klacht bij de PNEM thuis hoort. De heer Vos zegt ook de bctdojeling' Vergadering van den raad der gemeente WASPIK op Vrijdag' 8 /October. Voorzitter: Burgemeester Dekkers. Secretaris: B. v. Schijndel. Aanwezig alle leden. De vergadering wordt geopend met gebed. De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt: Goedkeuring door Ged. St. van een geldleening van f 1200. Verschillende verificaties der administra tie van de bouwvereeniging, van den ge meente-ontvanger en van het armbestuur worden gelezen. Kosten van het herstellen der sluis aan de Vrouwkensvaartsche ha ven, waarvoor ingekomen: Rekening A. de Grauw f 161,12; A. Roo- vers f 793,30; Baggerwerk f 228,75. In totaal uitgegeven f 1183,17. Ingekomen verzoek van Wolster om f 10 voor het rooien van een boom. Wordt toe gestaan. Verzoek van A. v. d. Born, oml ha- venbeschoeiïng te herstellen, wijl er ge vaar dreigt van instorting van den grond. Daar niet uitgemaakt is wie voor het onderhoud moet zorgen, de gemeente of v. d. Born, wenscht de Voorziitter eerst een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Hij wil trachten de noodige gegevens te verzamelen en later den raad laten be slissen. v. d. Rijken: In de Kerkvaartsche ha ven moeten de menschen zelf de beschoei ing onderhouden. Zou er nu niet een verandering in kunnen worden gebracht, nu er straatbelasting wordt geheven. Voorzitter: Ik wenschte beter een voor stel' te doen om de haven- en kaaigelden te wijzigen. Te Raamsdonk moeten steeds kaaigelden betaald worden. v. d. Rijken. Nu we wegbelasting moe ten betalen, vind ik dat de gemeente voor het onderhoud moet zorgen. Voorzitter. Wij moeten voorzichtig zijn, met het nemen van besluiten. We zitten toch al niet ruinr in onze dujten. Laait ons daarom wachten tot de gegevens van v. d. Born binnen zijn. Ingekomen verzoek van H. Schellekens om ontheffing van schoolgeld te betalen. Wordt met algem. stemmen goedgevonden. v. d. Rijken wijst op het moeilijke de zer regeling en op de onwetendheid der menschen. Vervolgens heeft de voorloopige vast stelling plaats der rekeningen over 1925. De gewone dienst wordt vastgesteld in Ontvangsten op f 76066,755 Uitgaven f 75427,51 Batig slot Kapitaaldienst: In ontvangsten Uitgaven Batig slot f 639,245 f218117,74 f 213038,93 f 5078,81 Deze rekening wordt met algemeene stemmen vastgesteld. De begrooting 1927 werd in ontvangs ten en uitgaven vastgesteld: Gewone dienst f64241,86 Kapitaaldienst f 40078,St Na eenige discussie wordt de begroo ting met 10 van de 11 stemmen 'goed gekeurd. Tegen de heer v. d. Rijkeb. Het voorstel Brokx om het salaris van den gemeente-ontvanger met f 200 per jaar te verhoogen wordt met 7 tegen 4 stem men aangenomen. Vervolgens wordt besloten aan de Pluim- veevereeniging het gebruik toe te staan van een verwarmd en verlicht schoollo:- kaal voor het houden van een cursus. Idem aan den Boerenbond om een vol ledige 2-jarige landbouwcursus te kun nen geven. B. en W. stellen voor op te heffen het gemeentelijk electriciteitsbedrijf. Dit is een gewone formaliteit. Allen voor. Met algemeene stemmen wordt vervol gens besloten voor 1927 bij de Lankhuij- zen en Co's Bank te Raamsdonksveer een kasgeldleening aan te gaan tegen den koers van ten hoogste 100 pCt. rentende hoogstens 6 pCt. Allen voor. Tevens wordt met algemeene stemmen Eiken Salontafels 13.95 Huiskamertafels 6.95 Waschtafels 5.25 Nachtkastjes 7.25 Stroomatstoelen 2.30 Schilderyen, per paar 1.78 Spiegels 1.89 2.19 Ledikanten 6.95 Kinderledikanten 10.75 Vloerzeil 183 cM. 4.59 Cocos 100 cM breed 1.79 Veeren 55 ct. Kapok 89 ct. besloten tot buitengewone aflossing eener geldleening van f 5000. Nog waren ingekomen een verzoek schrift der neringdoenden, om de ker mis weer op den ouden datwm te stellen en een van de R.K. werkliedenvere|eniging Kfctiwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 9