Itnil-aanbod „SWAN" vulpennen. DRIEKWART Firma L J. VEERMAN, VULPEN Zie onze speciale étalage Plaatselijk Nieuws Tot 31 October 1926 is dus een Sa Op veler verzoek is het „Ruil-Aanbod" thans we der van kracht. r'm Li lllnl'l* voor van den prijs verkrijgbaar, tegen in levering van een vulpen houder van elk willekeu rig fabrikaat, in welken toestand ook, gebruikt of gebroken, mits de gouden pen aanwezig is. Nadere inlichtingen worden zonder eenige verplichting gaarne ver strekt door: Boekhandel, HEUSDEN. lend kwam hij naar Mej. M. toe. Op het hulpgeroep van Mejuffrouw M. kwam de caféhouder v. Bus, nabij wiens woning de aanslag werd gepleegd, naderbij en ving den gewonde op, toen deze in elkaar zakte. De man en de vrouw, die tegelijk met het slachtoffer en Mej. M. uit Hoensbroek waren gekomen, liepen door alsof er niets gebeurd was. Geneeskundige hulp werd ingeroepen en de politie gewaarschuwd. De dokter uit Treebeek kon slechts den dood constatee- ren. De ongelukkige had een miessteek ge kregen in de linkerzijde van de borst. De slagader was geraakt en is de man na eenige oogenblikkett doodgebloed. Onder leiding van den burgemeester van Heerlen en den commissaris van po litie werd een onderzoek ingesteld. Juffrouvvw M. die van het vreeselijk gebeuren zeer onder den indrak was, wist niet den naam van den m'an, die tijdens den aanslag in de onmiddellijke nabij heid van het slachtoffer was geweest, doch meende hem wel van gezicht te kennen. Zij was in staat een vrij duidelijk signalement te geven en voegde er aan toe, dat hij in een van de koloniën in de omgeving zijn woning moeit hebben. Het geen zij mededeelde bracht de politie aan stonds op het spoor van den vermoede- lijken dader. Per aüto zijn enkele recher cheurs naar dien woning gegaan om oen man zoo mogelijk aan te houden en naar Heerlen te brengen. i i o ONGELUKKEN. Te Utrecht gebruikte een schildersknecht die bezig was voor een perceel verf af te branden aan den gevel, een benzinelamp om het schilderwerk te blakeren. Bij dezen arbeid is de lamp plotseling gesprongen, tengevolge waarvan de schilder de vlam men in het gelaat kreeg. De man kreeg ernstige verwondingen in liet gezicht en werd ten huize der bewoners verbonden en later naar de Rijksklinieken vervoerd. De benzinelamp werd door de politie in beslag genomen voor onderzoek. Het zoontje van den veerman Kwaker- naat te Oud-Alblas, dat voor eenige weken werd aangereden door een auto, is thans aan de gevolgen overleden. Te Wilp stapte het tienjarig dochtertje van den turfventer Evers uit een autobus. Zij wilde den Rijksstraatweg Deventer— Zutphen oversteken. Het meisje werd ge grepen door een voorbijrijdende autobus uit Arnhem. Het kind overleed kort daar op. De 68-jarige L. S., verpleegde in het gasthuis te Zundert had het ongeluk in genoemd gesticht over de leuning van een wenteltrap te vallen. De ongelukkige stortte van een hoogte van plm. 15 M. naar beneden en kwam op het hoofd neer. De man overleed na en kele oogenblikken. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Twee chauffeurs uit Venlo gedood. De gebroeders Jos en Harry Verkoyen, 23 en 20 jaar, beiden chauffeur te Venlo, zijn tusschen Suchteln en Boisheitn (by Dusseldorp) by het overstekon van een onbewaakten overweg met hun vrachtauto met aanhangwagen in botsing gekomen met een trein. Beiden werden dadelyk gedood. De auto en aanhangwagen zyn vernield. o— NAJAARS VEE- EN PAARDENMARKT TE GORINCHEM, De z.g.n, St. Huiberts- of Toonmarkt wordt dit jaar gehouden op Vrydag 29 October. De St. Maartensche paarden- en veemarkt hebben respectievelijk plaats op Maandag 15 en Dinsdag 16 Nov. DE KATWIJK 103 TERECHT. De Katwijk 103 is met gebroken zeilen te IJmuiden binnengesleept door den stoom- treiler Amplitudo. Aan boord was alles we). Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeïigste adres. HEUSDEN. J. E. S., koopman te 's-Bosch, liep alhier aan de botermarkt zonder tabaks vergunning sigaren te venten. Wat verkoop je vroeg een beambte. Sigaren Wil je er ook wat koopen vroeg S. die daar eventjes zaken dacht te doen, maar integendeel leelyk er tusschen ge raakte t De Bossche Rechtbank eischte f 100 boete subs 25 dagen hechtenis eh verbeurdver klaring der sigaren. C. D., koopman te 's-Bosch, werd alhier door een commies afgeluisterd toen hy daar aan 'n schoenmaker, die voor 't open raam zat te werken, sigaren te koop aanbood voor 6 cent per stuk. De koopman had geen vergunning. De Bossche Rechtbank eischte tegen hem driemaal f 100 boete. Zondag speelde het le elftal «Juliana* alhier, zyn eerste B.V.Bonds- wedötryd tegen het 3e elftal ïW.S C.« uit Waalwyk. De uitslag van dezen wed- stryd was een 70 overwinning voor »Juliana«. Deze cijfers toonen wel duidelyk aan, dat het le elftal een klasse hooger moet spelen, dus in de le klasse B.V.B., daar een overwinning van 70 wel wat te erg is, terwyi er tevens nog rekening mede gehouden moet worden, dat «Juliana* met twee invallers speelde, en na de rust slechts met 10 man, doordat één der spelers, wegens een klein blessuur moest uitvallen. Htt spreekt vanzelf, dat dergelijke wed strijden, waarin de meerderheid van één der elftallen zéó sterk uitkomt, niet zeer spannend zijn voor het publiek wy hopen dan ook, dat «Juliana* nu rog zal pro- beeren in een hoogere klasse te worden opgenomen, waardoor wij de echte wed strijden weer zullen zien, zooals wy dezen van het eerste elftal gewend zyn. Te beginnen Maandag 25 Oct. wordt door de Eerw. Paters Capucynen een Missie gegeven, welke zal eindigen op 2 November. Op 't solistenconcours te Loon op Zand werden Zondag door enkele leden onzer Fanfare en Harmonie de volgende prijzen behaald le afd. kwartetten, 2e prys, A. v. Blade!, A. v. Bladel (Oudh.), M. Laros en J. Toethuis (89 p.)2e afd. saxophone, le pr., J. v. Helvoirt, (76 p.) 2e afd. tuba, 2e pr., A. v. Bladel (O.-H.) 2e afd. clarinetten, 3e pr., P. de Graag. Een woord van hulde en gelukwenschen met dit behaalde succes aan allen. Moge het succes strekken tot grooten groei en bloei der vereenigingen. A.s. Zondagavond om 7 uur geeft het «Heusdensch Mannenkoor*, met me dewerking van den karakterhumorist, den heer W. Kuys uit Herpt, een extra-uit voering in het verenigingslokaal. Op het programma prijken naast 8 zangnummers 6 komische voordrachten. Van de werf van de Firma De Haan Oerlemans te Heusden werd heden met goed gevolg te water gelaten, het stalen Rijnschip, genaamd «Themis* ge bouwd voor den heer P. Wirtz te Trier. De hoofdafmetingen van het schip zyn: lang 50 Meter, breed 6 60 M. en hol 2.25 M. Het laadvermogen bedraagt circa 530 Tong. Op de vrygekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip voor Nederlandsche rekening. BENEDEN-LANGSTRAAT. Bij de ver- koopingen van griendhout en rietgewas werden niet meer de zoo buitengewoon hooge prijzen van verleden jaar uitgeloofd. Liepen die in 1925 voor het vierjarig griendhout van f 700 tot f 800 per H. A., thans besteedt men daarvoor van f 400 tot f 6.50 per H. A. Het rietgewas, hetwelk het vorig jaar enorm duur was, doet thans gemiddeld 20 30 pCt. minder af, doch de kwaliteit is in vergelyking met 1925 ook veel minder, doordien het reeds in het voorjaar door den vorst veel heeft geleden en alzoo geen behoorlijke lengte en zwaarte meer heeft gekregen. CAPELLE. J.l. Vrydagmiddag werd op de begraafplaats alhier in het familiegraf ter aarde besteld het stoffelyk overschot van den heer C. de Roon Mzn., tot voor eenigen tijd president-Kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier. Aan het graf werd het woord gevoerd door Ds P. van Toorn, Ned, Herv. predikant te Rotterdam, terwyi eon zoon van den overledene eenige woorden van dank sprak. Een tweetal bloemstukken dekten de kist. De belangstelling in de omgeving van het kerkhof was zeer groot. Langs den provincialen weg, de zoogenaamde Winterdyk alhier, staan weer weer eenige booaien ei- doodsch by. Ze schijnen door een ziekte aangetast te zijn. Jammer van dezen mooien weg, datjaar- lyks eenige boomen, die aangetast zijn, gerooid moeten worden. Naar men ons mededeelt zal de school in de Nieuwstraat van de vereen, tot stichting en instandhouding van scholen met den Bybel alhier op 1 November a.s. geopend worden door Ds. A. Meyers, Herv. predikant te Hoogeveen, terwyi Zyn Eerw. Zondag daaraan voorafgaande, dus 31 Oct. in de Ned. Herv. Kerk zal optreden. Op Vrydag 29 Oct. e.k. des avonds half acht zal er een propagandavergadering gehouden worden uitgaande van den Chr. Besturenbond te Sprang-Capelle. Deze vergadering zal plaats hebben in de schoen fabriek van den heer A. Vos in de Niéuw- straat alhier. Als sprekers hopen op te treden de heeren J. v. d. Steen te Voorburg, Voorzitter van den Chr. Zeeliedenbond en J. Veldwijk te Utrecht, 2e Voorzitter van den Chr. Bouwarbeidersbond. Eerstge noemde zal spreken over »met vernieuwde kracht voorwaarts* en laatstgenoemde over «Niemand kan worden gemist* Op 20 October e. k. zal in de schoenfabriek van dhr. A. Vos in de Nieuw straat alhier een vergadering worden ge houden door den Chr. Besturenbond. Aan vang des avonds half acht. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Propaganda-actie in den komenden winter. 5. Bespreking oprichting van een T.b.c. fonds. 6. Rondvraag en Sluiting. DUSSEN. Zondagmiddag nam Ds. Lut- tarveld, Herv. pred. (wegens eervol emeri taat) afscheid van zyne gemeente met een predicatie over 2 Thess. 2 1517. Na den dienst sprak Z.Eerw. de Ringpred. (en in 't byzonder Ds. Rynenberg) de consulent en de gemeente hartelijke woorden van afscheid toe. Waarna Ds. Rijnenberg den naar Zeist vertrekkende leeraar woorden van groote waardeering toesprak en ver zocht de gemeente Ds. Lutterveld Psalm 121 4 toe te zingen. GIESSEN. Door den Raad dezer ge meente is benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school alhier mej. Lakerman uit Ubbergen. Dezer dagen had aan de gevaarlijke bocht alhier wederom een auto-ongeval plaats. Een vrachtauto van den handelaar Blom uit Dordrecht, geladen met ongeveer 50 kisten fruit, raakte het spoor byster en tuimelde van den dyk. Van de vier inzittenden werd niemand gedeerd. Met vereende krachten werden de kisten fruit overgeladen en de auto, welke slechts licht beschadigd bleek, op den dyk geheschen. Voor de zooveelste maal is gebleken, hoe gevaarlyk een dergelijke scherpe bocht, waar het uitzicht door een boerenwoning wordt belemmerd, voor het verkeer is. Vooral vreemdelingen, die met de wegen in deze streek niet bekend zijn, hebben by avond dikwyls met moeilijkheden te kampen en er komen dan ook meermalen ongelukken voor. Voor het steeds toenemend verkeer ware het o. i. dan ook wel gewenscht, dat hier, op welke manier dan ook, verbete ring werd tot stand gebracht. NEDERHEMERT. Zaterdagmorgen kwam de voerman van den Heer Haasabker uit Bruchem, met een wagen hout naar tim merman Hobo alhier. Toen hy den wagen om wilde draaien op den dyk, had hy de leidsels aan den wagen vast laten zitten en daardoor het ongeluk aan den buitenkant van den dyk te geraken, zoodat het paard onder het hout lag. Eerst toen de planken verwijderd waren, kon het paard uit zyn netelige positie verlost worden, zonder dat het eenig letsel had bekomen. Met vereende krachten werd de wagen op den dijk gehaald. Deze had nog al materieele schade. Verder liep alles met den schrik af. Vrijdagavond 7 uur zal voor de Ned. Herv. Kerk aan de N.z. optreden Ds. Zand van Delft. WOUDR1CHEM. De marechaussée H. A. Prevo, van de alhier gestationneerde brigade, is overgeplaatst naar Apeldoorn. WASPIK. Op de Maandag gehouden najaarsmarkt waren ruim 60 stuks vee aangevoerd, benevens een paar bennen varkens. Door het heerschend mond- en klauwzeer was de aanvoer geringer dan vorige jaren. De handel was flauw. De prijzen varieerden voor graskalveren van f 60f 70, kalfvaarzen f 200 f 225, vetvee 4045 cent per pond. Ook de marktkramers waren in groote getale opgekomen. Slechts enkelen maakten goede zaken Tevens waren 40 Russische ponny's aanwezig, waarin geen handel was. WERKENDAM. De WelEerw. Heer Ds. W. M. A. Kalkman, Ned. Herv. Predi kant, heeft een beroep ontvangen naar Nieuwloosdrecht. Zondag j.l. geraakte de kleeding van C. B. B., doordat eenige keeltabletten langs een luciferdoosje schaafden, in brand terwyi hy in de kerk zat. Een groote vlam sloeg op uit zyn jasje. Vele men- schen schrokken hevig, zoodat er een ge- heele drukte ontstond. Sommige kerkgan gers waren zoo hevig geschrokken, dat de hulp van een dokter moest worden inge roepen. Door het flink optreden van C. de K. werd erger voorkomen. In het pak is echter een groot gat gebrand, zoodat dit byna geheel waardeloos is. Vrijdagavond 8 uur zal voor de eeling van het Groene Kruis alhier in de Nutszaai vertoond worden de bekende Tuberculosefllm «Achter de wolken schjjnt de zon*. Woensdag 27 Oct. zal voor de Herv. Chr. Jongel. en Jongem.vereeniging «Maranatha* optreden in de oude school de WelEerw. Heer Ds. W. M. A. Kalk man, - met het onderwerp«Geloofsver- zekerdheid*. Eiken Woensdagavond zal er ge legenheid bestaan in de oude school, om de Chr. Radio-avonden by te wonen. Vergadering van den raad der gemeente WOUDRICHEM op 15 Oct. j.l. des nam. 5.30 uur. Voorzitter de heer Jac. v. d. Lely,; burgemeester. Secretaris de heer Chr. v. Rijiswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formuliergebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken': a. besluit van Ged. Staten dezer pro vincie d.d. 6 October j.l. houdende goed keuring van het raadsbesluit van 24 Sept. j.l. tot wijziging der begrooting voor '26. b. besluit van den Comm. der Koningin in deze provincie, d.d. 30 Sept. j.l. hou dende benoeming van de heeren j. Spoor Jzn. en P. v. Straten Sr., al9 leden van het College van Zetters. c. proces-verbaal van kasopneming bij den gemeenteontvanger d.d. 28 Sept. j.L aangevende aan inkomsten f 80897.825, aan uitgaven f 72330,285, alzoo in kas een be drag van f 8567.54 d. rekening en verantwoording der Chr. Bewaarschool over 1925. e. rapport van den heer W. van Die- sen, administrateur van Volksonderwijs te Amsterdam van het verhandelde in de ver gadering van Ged. Staten van 15 Septem ber j.l. betreffende het ingesteld heroep tegen het raadsbesluit waarbij medewer king werd geweigerd voor de stichting ee- ner bijzondere school in wijk A. en advies om bij de Kroon in beroep te gaan. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Op een ingekomen verzoek van den Noordbr. Prov. Brandweerbond om toe treding als lid wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Goedjkeuring wordt verleend aan de in gediende rekening over '1925 en de begroe ting voor 1927 van den Vleeschkeurings- dienst in den Kring Almkerk. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeen stemmen afwijzend te beschik ken op een verzoek van W. A. v. Doorn alhier d.d. 29 Sept. j.l. om kwijtschelding van gemeentelijke inkomstenbelasting op grond van verplichte betaling van bootgeld voor overvaart van 2 kinderen, die te Qo- rinchem een R. K. School bezoeken, aan gezien in deze gemeente een dergelijke school niet aanwezig is. Aan een ingekomen verzoek van C. P. Westerhof alhier d.d. 16 Oct. j.l. om ver hooging van het bedrag voor kinderaftrek, genoemd in de verordening op de heffing eener Q. I. B., zal bij wijziging tdicr vér- ordening de aandacht worden geschonken. Ingewilligd wordt een verzoek van Mej. G. A. v. Dijk, onderwijzeres aan de >2c Openbare school alhier om vervolgonder wijs aan deze school te mogen geven. Daarna komt in behandeling een "besluit van Ged. Staten, d.d. 22 Sept. j.l. hou dende vernietiging v;yi het raadsbesluit van 4 Mei j.l. waarbij de gevraagde medewer king werd geweigerd ten behoeve van de Vereen, tot stichting en instandhouding van scholen met den bijbel alhier om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw ee ner bijzondere lagere school in wijk A. Het lid v. d. Wiel zegt djat er een groot verschil bestaat tusschen het zoo even voorgelezen rapport van den heer Van Diesen, administrateur van Volkson derwijs te Amsterdam, en het besluit van Ged. Staten. Het heeft hem evenwel niet verwonderd dat een dergelijk besluit is genomen, aangezien het reeds meer voor gevallen is dat door den Raad iets werd gedaan en Ged. Staten de gemeente du peerden. Hij wijst in dit verband op de eenige jaren geleden voorgestelde salaris verlaging der gemeente-ambtenaren. Hij stelt voor bij de Kroon in beroep te gaan op de gronden, welke door v. Die sen in zijn rapport worden aangegeven. Als de Kroon de gemeente dan in het ongelijk stelt, dan kan hij de handen wa9schen in onschuld en al komt de ge meente dan geheel in het moeras, dan is dit de schuld van de heeren die de bijzon dere school wilden. Hij stelt tevens voor den heer v. Diesen weder te belasten met de verdediging voor den Raad van State. Het lid v. Wendel de Joode zegt dat de Raad volkomen met de zaak op de hoogte is, zoodat geen vreemde behoeft te worden genomen voor verdediging. Het voorstel van het lid v. d. Wiel, om bij de Kroon in beroep te gaan wordt daarna met vier tegen drie stemmen aan genomen, benevens de aanwijzing van den heer v. Diesen als verdediger van het Raadsbesluit. Vervolgens komt aan de orde de vast stelling der gemeentebegrooting, begroo ting G.E.B. en Burgerlijk Armbestuur, alle voor 1927. Voorlezing wordt gedaan van het ingekomen rapport der Commissie van Onderzoek, waaruit blijkt, dat geen bijzon dere opmerkingen zijn te maken. De aandacht der Commissie is echter gevallen op de omstandigheid, dat ieder jaar voor onderhoud van straatpompen een aanzien lijk bedrag wordt uitgetrokken, terwijl toch geen afdoende verbetering wordt verkre gen in den buitengewonen slechten toe stand die in de gemeente bestaat op het gebied van drinkwatervoorziening. Tenein de hierin verandering te verkrijgen stelt die Commissie voor over te gaan tot het doen plaatsen van een automatisch-electrisch re servoir in het centrum der gemeente, al waar voor de inwoners gelegenheid bestaat voor de gezondheid onschadelijk drinkwa ter te bekomen en voor dit doel een post van f 1200 op de begrooting uit te trekken. Vergadering van den raa'd der gemeente ANDEL op Vrijdag 15 Oct. n.m. 3 uur. Voorzitter: Ed. Achtb Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris: WelEd. Heer B. v. Andel. Aanwezig alle leden behalve de heer Kali». De Voorzitter opent om 3.20 de verga dering, de Secretaris leest daarna de no tulen der vorige vergadering, die onveran derd worden vastgesteld. Vaststellen gemeentebegrooting en be grooting G.E.B. over 1927. De Voorzitter verzoekt de Commissie van onderzoek rapport te willen Uitbren gen van hare bevindingen. 13e heer Schouten zal beginnen met te zeggen dat er geen commissievergadering is geweest, want op het vastgestelde uur schitterde het medecommissielid door afwe zigheid, zonder eenige kennisgeving. De andere vier raadsleden wa'ren wel tegen woordig, zoodat hoewel geen commissie onderzoek heeft plaats gehad de begroo ting toch is onderzocht. De Voorzitter zegt dat al is dus het tweede commissielid niet tegenwoordig ge weest, de begrooting toch door den heer Schouten en de reserve-commissieleden is onderzocht en besproken. Spreker ver zoekt den uitslag van deze bespreking te willen mededeelen. De heer Schouten kan mededeelen dat deze begrooting in ontvangst en uitgaaf «luit met een bedrag van f 57852,85, de kapitaaldienst met f 4029,63. De raadsleden waren van oordeel dat deze begrooting solide is samengesteld. De inkomsten zijn niet te hoog, de uitgaven niet te laag ge raamd. Het geraamde bedrag van f170 per H.A voor weiland, f 250 voor griend- land en f90 gulden per H.A. .voor hooi land, zijn bedragen, die niet boven de te' verwachten opbrengst zullen uitgaan. De commissie had wel een wensch, om bij (Slot in 't volgend nummer.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2