Ziekte en Pijn Napels en de Vesuvius. Lotus-Reclame-Campagne „WIE BEB8 8K in den zak te hebben. Ook deze verdachte was niet versche nen, zoodat hiji stellig een uitbrander mis liep. Hi} kreeg twee straffen n.l. f 15 of 10 dagen voor de dronkenschap en f 25 of 20 dagen voor het geopend mes; bo vendien werd het mes verbeurd verklaard om als aandenken te dienen voor den Kantonrechter aan verdachte's fuifnacht. J. V. schoenmaker te Heusden was ook al dronken geweest en had toen een ge opend mes in de hand waarmee hij1 in het wilde rondzwaaide. Kantonrechter: Jan, Jan, wat heb je het nou toch door de gort geroerd; anders heb ik nooit last van je en nou ben je zoo aan den gang geweest. Verdachte: Ja, Mijinheer Kantonrechter, ik ziji dronken gewiest, mèr toch ha'k niet te veul gepruufd. En mit de miare- sjesjees zij 'k netjes meegegaon toen ze me in de kast brochten. Vraag het mèr aan de maresjesjees. Kantonrechter: En wat deed je met dat open mes? Verdachte: Dè mótte nou nie vraogen, want daar weet ik heelemaol niks meer van af, want ik was nog al knap bezopen. Kantonrechter: 't Gevalletje is gebeurd 's avonds om elf uur en nu heeft Lena, je aanstaande wederhelft mij gezegd, dat je met dat open mes op straat lajg om de straat te wieden. Nu is Lena wel bui tengewoon geloofwaardig, maar toch ge loof ik dat ze zich daarin vergist. Wat dunkt jou er van? Verdachte: Wè mijn er van dunkt, ik zeg niks. Kantonrechter: Je behoeft me wel niks te zeggen, tnaar je wilt me dan tocib nog wel zeggen, hoe je zoo dronken kwam. Verdachte: 'tWas nie zoo erg, zij de nou gek. Jan werd ten slotte veroordeeld tot twee geldboeten eene van f 3 of 2 dagen hechtenis e n eene van f 5 of 3 dagen naar eene plaats, waar Jan zeker geen mes bi} zich mag hebben. En bovendien, aldus de Kantonrechter, willen we je mes maar hier houdjent dan kan een ander het misschien later nog eens gebruiken om Heusden's stra- te wieden en jij hebt er voor je vak toch niets meer aan. W. v. B. mandenmaker te Haarsteeg werd op zekeren dag door de marechaus- sée 's nachts te half een op de stoep van een huis te Heusden slapende aangetrof fen. 't Bleek dat hij dronken was. Verdach te ontkent pertinent dronken te zijn ge weest. Hij zegt maar een paar potjes bier te hebben gebruikt. Ambtenaar: Wat deed je zoo laat in Heusden? Verdachte: Ik was er maar eens naar toe gewandeld. Om tien uur was ik ulit de Haarsteeg gegaan. Ambtenaar: Wat, hoe heb je dan daar over zoo lang kunnen loopen? Verdachte: Ik had een meid bi} me. Ambtenaar: Kon die meid dan niet har der loopen? Verdachte: Dè witte toch ook wel ès ge een meid bij oe helt. Kantonrechter: Ja ik kan me indenken dat 't met de meid er bij niet zoo hard gaat. Maar was je nu werkelijk niet dron ken? 't Zou anders zoo'n wonder niet zijn, want we kennen elkaar al langer dan vandaag. Verdachte: Ik was heelemaal niet zat. Kantonrechter: Dan zullen we over drie weken den verbalisant, marechaussée Jan sen eens laten komen om te hooren ,of je dronken was of niet. ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig en goed met Mijnhardt's Sanapirjn tabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Vergadering van den raad der gemeente WIJK op Vrijdag 15 October des n.in. 6.30 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer R. J. van Do veren. 1 Secretaris: WelEd. Heer E. Sluijmers. Als de Voorzitter om 6.45 de vergade ring opent zijn de heeren K. v. d. Velden, B. v. Wijk', J. v. d. Pol, G. P. L. Bon man en B. Roza tegenwoordig. Afwezig de heer G'. v. d. Pol die gedurende de lezing der notulen ter vergadering komt. Een vacature. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Voorloopige vaststelling gemeentereke- ning 1925. De Voorzitter verzoekt de commissie van onderzoek bestaande uit de heeren B. v. Wijk, J. v. d. Pol en G. v. d. Pol, rapport van haar onderzoek te willen uit brengen. De heer v. Wijk zegt namens deze com missie dat zij, behoudens een paar aan merkingen kan adviseeren de rekening goed te keuren. Wat deze aanmerking betreft, de commissie is tegengekomen een postje van f 3,50 voor reiskosten voor de betaling van een rekening aan de firma P. Stokvis te 's Hertogenbosch. De com missie veronderstelt dat deze firma bij den girodienst is aangesloten, zoodat naar haar oordeel het bedrag voordeeliger over geschreven had kunnen worden, dan kost het slechts 5 ets. en nu f 3.50. De Secretaris zegt dat hij persoonlijk naar de fa. Stokvis is geweest over een rekening die niet in orde was en die ge- splits moest worden, schrijven ging niet, daarom is hij er zelf heen geweest. De Voorzitter merkt op dat de Com missie 'het bedrag van f 3.50 hoog voor komt, waarop de Secretaris antwoordt dat hij voor een minder bedrag geen reis naar 's Bosch maakt. De Secr. zegt dat hem door B. en W. machtiging is verleend voor een reis naar 's Bosch f 5 te rekenen, later heeft hij dit uit zich zelf teruggebracht op f 4.50 en nu op f 3,50. I De beide Wethouders verklaren dat zij van een dergelijk besluit niets $f weten, waarop de Secretaris antwoordt dat dit gebeurt is onder een vroegeren raad. Spreker blijft er bij dat hijl voor minder dan f 3.50 geen reis naar 's Bosch maakt, dan moet een ander maar naar den Bosch gaan. j De Voorzitter vindt hetbedrag van f 3.50 ook hoog, als hij voor de gemeente naar den Bosch moet, brengt hij niets in rekening. De heer v. Wijk meent dat om teven naar den Bosch te gaan geen f 3.50 in rekening gebracht behoeft te worden, dat kan wel minder. Voor een reis naar Go>- rinchem staat b.v. f 2.50 en dan moot men nog overvaren. De commissie maak te daartegen ook geen bezwaar. De secretaris keurt het af, dat men over een dergelijke kleinigheid een aan merking maakt, waar hij steeds zooveel voor de gemeente bezuinigt, in 't vervolg zal hij echter alles per giro overmaken. De heer van Wijk meent dat men over een dergelijke opmerking niet kwaad be hoeft te worden, de commissie kwam het bedrag hoog voor en zij meende e,r de aandacht op te moeten vestigen. Wordt men daar boos om, dan wil hij verklaren in het vervolg niet meer in een commis sie van onderzoek te willen zitten. De heer v. d Velden meent dat er meer is waar men dan op kan wijzen. Een. autoreis naar Dussen; als de commissie op het een wijst dan moet zij Ook op het andere wijzen. Spr hééft eerst gewei gerd een bevelschrift voor die autoreis te teekenen omdat ze naar zijne meening veel te hoog was. De heer v. Wijk merkt op dat de heer v. d. Velden zijn beurt af moet wachten de commissie heeft nog meer. Zij heeft de opmerking over rekening Stokvis al leen gemaakt omdat zij veronderstelt dat betaling van een rekening geen f 3.50 mag kosten als men het per giro met 5 ct. kan doen. De commissie w(ist niet dat voor splitsing der rekening iemand persoonlijk naar den Boch moest, zij heeft den gemeentebode nog om inlichtingen gevraagd, deze kon ze echter ook niet geven. Is het bedrag evenwel door B. en W. vastgesteld, dan heeft de commissie er verder niets over te zeggen!. vDe heer v. Wijk zegt dat de commissie nog een tweede aanmerking had. De eer ste is echter in geen goede aarde geval len, het is niet pleizierig' dat men kwaad wordt als de comm. een aanmerking maakt. De commissie is tegen geko men een reis per auto naar Dussen waar voor Furster f 9.50 in rekening brengt plus wachten. De commissie zou willen vragen of dit niet veel is, men behoeft tegenwoordig toch niet meer 25 ets. per K. M. in rekening te brengen,, er zijn er wel die het voor minder doen. Als 'het weer voorkomt, zag de commissie gaar ne, dat onderzocht Werd of men het niet voor minder gedaan kan krijgen. De commissie heeft verder niets gevon den en kan dan ook tot goedkeuring adviseeren. Op de rekening der Ebbe- en op die van het G.E.B. zijn geen aan merkingen gevallen. De voorzitter stelt voor de rekenin gen vast te stellen. Met algemeene stem men aldus besloten. De beide wethou ders onthouden zich ingevolge de wet van stemming. De secretaris vraagt welk bedrag de gemeentebode nu mag rekenen als hij een reis naar den Bosch maakt'. De heer J. v. d. Pol merkt op dat de commissie niet de bedoeling heeft ge had het bedrag te bepalen voor een reis naar den Bosch, alleen heeft zij er op wil len wijzen dat als er een rekening be taald moet worden, dit geen f 3.50 mag kosten als men het voor 5 ets. kan gi- reeren. Was duidelijker omschreven ge weest waarvoor de reis diende en had! de commissie geweten dat het bedrag door B. en W. was vastgesteld, dan zou er waarschijnlijk geen aanmerking opzijn gemaakt. De beide wethouders verklaren nog maals dat door hen nooit een bedrajg 'is bepaald. De heer v. Wijk zegt dat als B. en W. het bedrag vroeger hebben vastge steld, zij dit nu ook moeten doen', hij als raadslid wil geen bedrag noemen. Wethouder Roza spijt het dat over deze aanmerking zooveel stof is opgewaaid, hij weet er niets van dat ooit eeu bedrag is vastgesteld en hij wil ook wel verklaren dat het bedrag hem hoog voorkomt. Ver der wil hij er niets over zeggen. Alleen wil hij de verzekering geven dat de kwestie verder in een vergadering van B,. en Wi. zal worden behandeld. Een zaak doet spr. genoegen, dat de commissie slechts deze aanmerking op de rekening had, over de ze kleine bedragen en dat geen aanmer king is gevallen op de zwaardere bedra,- gen. Sedert 3 a vier jaar berust het be stuur der gemeente feitelijk bij de arbei dersvereniging, waarvan men had kun nen verwachten dat zij de gemeente op groote kosten zou hebben gedreven. Dit is niet gebeurd, juist het tegenoverge stelde is het geval geweest, dank zij haar zuinig en voorzichtig beleid is er een geleidelijke daling der belasting tot stand gekomen. Groote uitgaven, waartoe zij had kunnen besluiten, zijn door haar verme den en alleen heeft zij gestreefd naak' belastingverlaging. De heer G. v. d. Pol merkt nog c/p dat het geschil hoofdzakelijk te wijten is aan verkeerde omschrijving, was de post duidelijker omschreven geweest, dan zou er niets over gezegd zijn'. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemd raadslid B. van Zoon. N.a onder zoek wordt tot toelating besloten. De voorzitter kan nog mededeelen, dat wethouder Roza en zijn persoon bij den Minister zijn geweest over de nieuwe; overeenkomst die de gemeente mret de P.N.E.M. moet aangaan ep dat de mini ster het bezwarende voor de gemeente van de stroomgarantie onder het oog is gebracht. Zijn Excellentie heeft gezegd, dat hij ons evenals de afgevaardigden der gemeente Andel, die zooeven bij hem waren, geen direct antwoord kon geven. Dat hij de zaak evenwel zal onderzoeken en daarna zijn houding zal bepalen en zal zien wat hij voor de gemeente kan doen. 3 Wethouder Roza aldus spr., heeft ook de aansluiting van de kleine brug nog ter sprake gebracht. Zijn Excellentie ver zocht deze zaak nog eens schriftelijk bij hem in te dienen. Hij zou deze kwestie dan onderzoeken en zal er dan later op terug komen. Heel veel wijzer zijn wij dus niet gevvordeq, merkt spr. op. Wethouder Roza zegt dat dit ook niet te verwachten was, men moet de zaak nu echter warm zien te houden. Bij de rondvraag merkt de heer G. v. d. Pol op dat gebleken is, dat het strookje grond van den Buitenpas werkelijk aan T. van Alfen toekomt. De Voorzitter antwoordt dat gebleken is dat de gemeente slechts zooveel ble- zit als is afgebakend. De Voorzitter kan nog mededeelen, dat de firma Eijsbouts waarschijnlijk een op lossing heeft gevonden en dat misschien de timmerman met een monteur van ge noemde firma de wijzers zou kunnen aan brengen. De firma hoopt binnenkort nog eens over te komen om een; en ander te bespreken. De heer v. Wijk is eens in den toren wezen kijken en nu is hem gebleken dat het een verdieping omlaag brengen van het uurwerk op groote kosten zal komen Het kamertje waarin het uurwerk is onc dergebracht staat misschien al een paar honderd jaar, gaat men het afbreken om het op een benedenverdieping weer op te bouwen dan zal blijken dat er niet' veel meer van te gebruiken is, blijft hel staan, dan gaat het nog jaren mee, in het andere geval kost het zeker f 100.— De kosten om het uurwerk 48 urerv iti plaats van 24 uren te laten loopen worden zeer groot. De Graaff heeft spr medege deeld dat de hennejbpentouwen zeker nog wel 10 jaar meegaan, zoodat naar spr. meent de stalen kabels voorloopig niet noodig zijn en de kosten hiermede dus verminderd zouden kunnen worden. De voorzitter zou eerst de bespreking met de firma Eijsbouts willen afwach ten, is het voordeeliger dat het uurwerk op de verdieping blijft staan, waarop het thans staat, dan blijft het staan. De stalen kabels zijn voor den ombouw en het aanbrengen van een constante kracht noo dig, bovendien het luitouw raakt versle ten, zoodat het vrijkomende touw daar voor gebruikt kan worden. Wethouder v. d. Velden is van oordeel dat men niet aan het voorstel van de fa. Eijsbouts is gebonden, blijkt een andere oplossing als door genoemde firma voor gesteld, mogelijk en voordeeliger, dan wordt daartoe besloten. De heer G. Bouman heeft gemerkt dat de landmeter den Buitenpas heeft opge meten, de scheiding is spr. echter niet bekend, hoe is het aan den kant van Roza? De Voorz. zegt dat de grens aan die zijde goed is, Roza zou een schuin stukje dijkglooiïng moeten missen. Gebleken is dat de gemeente de 14 mre en 9 c.af die zij van Schouten heeft gekocht, heeft ontvangen. De heer G. v. d. Pol zou de zaak af willen handelen en een beslissing willen nemen wat er nu mee gebeuren moet. De Voorzitter zou hierover in een be sloten vergadering willen spreken. De heer J. v. d. Pol vraagtt of het- ge meentebestuur het oude torenuurwerk te Aalburg niet zou opruimen, hel ligt er nu maar in den weg. De Voorzitter zal trachten het te ver- koopen. De heer G. v. d. Pol vestigt er de aan dacht op dat de bovenste paal van het aanlegsteiger stuk is. De heer v. ÜWIjk vraagt of de yeerman het gemeentebestuur hiermede nijet op de hoogte had moeten stellen. De Voorzitter zegt dat de veerman dit niet doet, hij zal echter een onder zoek instellen. De heer v. Wijk vraagt wanneer de grint op den dijk komt, het wordt hoog noodig. De Voorzitter zal de voerlui laten aan zeggen, dat zij de grint er moeten opL brengen. Hierop sluit hij de openbare vergade ring en gaat de raad over in geheime zitting. li. Al moge Napels alsstad tegenvallen, toch is zij merkwaardig. Vooral door liet Zuid-Italiaausche volksleven dat zich in haar volksbuurten afspeelt op de straat. De huizen gebruikt men daar alleen maar om er te slapen, te eten en zoo het niet anders lean, wat te werken. Al het verdere geschiedt op de straat. Buiten brengt men den dag door. Men r\einigt en kleedt er de kinderen, voor .zoover dit tenminste gedaan wordt, kookt, redeneert, twist en vecht er met de buren, enfin, doen alles op de straat wat wij zooveel mogelijk binnenshuis plegen te doen. Vuile honden en nog smeriger kinderen, waarvan velen in volledigst paradijscostuum, loopen je haast de beenen af, steken de groezelige handjes uit om een centime en gaan des noods aan je beenen hangen om hun aan wezigheid gewicht in de schaal te doen leggen. Maar blijf op eenigen afstand van de vuile rommelzoo, want Napels is gekend om zijn allerkleinste bruindieren, waar op men jong en oud op straten en plei nen met vlugge grijpbewegingen, onder de kleeren ,ziet jachtmaken. Levendig hèrinner ik mij nog den al- lereersten nacht, dien ik in Napels door bracht. 's Avonds laat, in het drukste van het reisseizoen kwam ik er aan zonder een hotel besproken te hebben. Na een achttal hotels in en uit gegaan te zijn, waar de bedienden me reeds van verre toeschreeuwden „compleet" landde ik ten slotte doodvermoeid aan in een klein ho tel, waar mén nog wel een klein kamertje open had. Blij dat ik toch eindelijk binnen was, betaalde ik zonder het verblijf eerst te zien, de gevraagde som, waarna een bediende me boven bracht. Na snel het licht ontstoken te hebben, verdween hij; spoorloos. Ik zag eens rond en ontdekte dat de deur niet sloot, het slotwerk was stuk, dat was een, het houten wrak, dat voor een waschtafel moest doorgaan was zeer onvolledig en scheen menig vernie lende bui van bedienden mee gemaakt te hebben, dat was twee, maar het derde was niet zoo dadelijk te zien, hoefwél het veruit het ergste was en dat werd ik pas gewaar toen ik onder de dekens lag. Het krioelde weldra over mijn rug en: armen, venijnige steekjes, dan hier, dan daar,totdat ik het niet meer kon nat houden en er met een woest gebaar .uit sprong. Toen ben ik een beetje nijdig, geworden op de Napolitanen en met één schop heb ik het van ongedierte wemelende ledikant, dat al even min degelijk bleek te zijn, als al het andere, uit elkaar én in een hoek getrapt. Gelukkig stond er een groote lange tafel, die ik bereids al tegen de deu.r aangesleept had. Met al mijn hebben en houden heb ik het vérdere gedeelte van den nacht toen maar boven op dit ook al wat wankele meubel doorgebracht, met mijn koffer en jas tot hoofdkussen. En buiten het bereik toen van de kleine; plaaggeesten had ik dien nacht toch nog, tamelijk goed geslapen. Den volgenden morgen ben ik onmidde- lijk op zoek gegaan naar een goed hotel en na heel veel moeite slaagde ik eindelijk. Ik kwam terecht in een eerste klas hotel en trof er een bediende die een tijd lang. in Holland had gewerkt en daardoor wat Hollandsch sprak. Zijn eerste vraag was wel, met Italiaansche vrijmoedigheid, of dat ik ook Miss Blanche sigaretten bij me had, waaraan hij nog .de zaligste herin neringen had behouden, maar verder had ik er veel plezier van voor goiede in lichtingen en dergelijken. Ik vertelde hem van mijn vorig hotel, doch hij wenschte me geluk, dat ik nog een dak boven mijn hoofd gehad had, want dienzelfden nacht was het aantal vreemdelingen zoo over stelpend geweest, dat meer dan 500 Duit- schers den nacht in parken en op banken in de buitenlucht hadden moeten door brengen. Volgens hem had ik ten slotte dan toch nog geboft. In de meerendeels slechte, met groote steenen geplaveide straten, is het in den regel een leven dat hooren en zien v'er- gaat. Karren met veelal drie kleine paard- jes naast elkaar bespannen, waarvan hei- eigenaardige is, dat de lange disselboom boven het middelste paardje zweeft en met een rijk met koperwerk en bellen, versierd zadel en riemen Wordt vastge houden, ratelen maar voort. De karrevoerders roepen en schreeu wen en laten hun lange zweepen knallen als pistoolschoten. Allerlei soort wagens- en vervoermiddelen botsen en bonken over de ongelijke straatsteenen, dat het oorver- De firma Ant. Jurgens, Margarinefabrieken te Oss, zond one een verzameling laclame- matriaal, voor hare speciale reclame cam pagne loopende van 15 October tot en met 15 November a.s. De firma komt thans met een ori^ineele prijsvraag, waarvoor zij t 20.000 aan geld- pryxen beschikbaar stelt, zoodat er zeer waarschijnlijk tulrijk velen hunne krachten aan zullen beproeven. Iedereen, oud of jong, rijk of arm kan aan dezen wedstrijd, waarvan de oplossing op het eerste gezicht niet zoo moeilyk lykt, maar die toch zeer ingewik keld is, deelnemen. De prysvraag bestaat uit het aanwijzen van 48 personen, afzonderlijk afgedrukt met hoed, welke personen uit een groeps foto (zonder hoed) herkend moet worden. Iedereen die gedurende een maand 10 pond Lotus-margarine koopt, kan aan de prysvraag deelnemen een voorwaarde dus die door iederen verbruiker kan worden nagekomen. Voor deze prysvraag is in totaal f 20.000 aan prijzen beschikbaar gesteld Voor de kinderen worden 5000 prijzen uitgeloofd, te winnen in den grooten Raad selwedstrijd Alle vereenigingen in Nederland zijn in de prysvraag ,,Wie ben ik betrokken, en ontvangen volgens de voor waarden, apart voor vereenigingen, in totaal een bedrag van f 5000. Ook de voorzitters, secretarissen, pen ningmeesters van de in Nederland bestaande vereenigingen zullen in de gelegenheid zijn een aardig cadeau in ontvangst te nemen. Wat moet men doen als men aan deze prysvraag wil deelnemen Er voor zorgen dat men een Lotus-tijdschrift No. 35 en No. 36 in zijn bezit krygt, daarin vindt men aangegeven, wat men moet doen om voor een prijs in aanmerking te komen. Zools men ziet als de Lotus-fabrieken iets doen dan doen ze het goed. doovend is. Napels staat dan ook bekend als een van de luidruchtigste steden van Europa. Dan daarbij nog de tallooze cou- rantenverkoopers en sjacheraars in al- lei goederen die als bezetenen schreeu wen en tieren en niet weten hoe ze te keer moeten gaan om hun waren a'an den man te brengen. En niet te vergeten de krijschende wij ven aan de stalletjes met prentbriefkaar ten en dergelijken. Maar wees gewaar schuwd, handel niet met deze Napoli- taansche schoonen, want deze matrones zijn in staat handtastelijk met je te wor den, wanneer je hun meestal drie ofj vierdubbel overvraagde koopwaar niet neemt. 3 In de Via Roma deed ik tenminste een bod van vijf Lire voor een boekje met gezichten van Napels, dat me werd aangeboden voor 12 Lire, waarop de lief tallige Italiaansche me de huid begon vol te schelden en na te roepen zo.oi-| lang zij me zien kon. Toen ik een eind verder nog eens plagend vijf vingers om hoog stak, brulde ze me met opgestoken vuisten nog na. Iets verder kocht ik het zelfde boekje van een oud man voor drie Lire. Dat zijn zoo van die kleine avontuurtjes 'die men al dwalende door een vreemde stad meemaakt, en die het interessante van de reis belangrijk verhoogen. Bedelarij en schoenpoetserij zijn in Na pels twee belangrijke takken van straat dienst om den vreemdeling voortdurend uit zijn goed humeur te ho«denj. Overal zie je de roodfluweel bekleed de stoelen, waarin de over het algemeen aan tamelijk veel grootheidswaanzin lij dende Napolitanen, zich met een courant gewapend, neerzetten om hun schoenen glimmend te laten maken. Met razend geklop op een houten bank je tracht de eigenaar-schoenpoetser je aan dacht te trekken. Dan zwerft er nog een bende jeug(-f dige schoenpoetsers van minder rangor de over de straten die oorverdoovend op hun kistjes slaand je achtervolgen, op je schoenen wijzen en wanneer je toevallig even stilstaat, reeds neerknielen om met de hun inziens zoo noodige bewerking' aan te vangen. XEETHEN. A.s. Donderdag 21 Oct. des avonds om 7 uur, zal in de school alhier een spreekavond worden gehouden, over de Militaire Vooroefeningen. Op dezen avond worden uitgenoodigd, alle jongelingen die nu 18 jaar oud zyn of dit jaar nog 18 jaar worden. Ook de vaders van deze jongens worden ver zocht vooral mede te komen. Zoo by velen reeds bekend is, verkrijgt men door deze vooroefeningen te volgen een verkor ting van den militairen diensttyd van 4 maanden. De oefeningen worden hier ter plaatse gehouden, wat dus voor de jongens heel gemakkelijk is. Komt dus allen, het is van groot belang. (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 6