Eerste Blad De Wenteltrap, UitgaveFirma L. J. VEERMAN, Heusdem Wo, 4654. Woensdag 10 November 1926, Binnenland FEUILLETON. Buitenland Int. Telefoon no« 19. Postrekening no. 61535. Und van alteNA Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprys: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt 1,40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 1—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. MOORD TE ROTTERDAM. Zaterdagmiddag omstreeks half 5 is te Rotterdam in de Asterstraat een moord gepleegd. Op dat tijdstip kwam de 22-jarige K. Reingoud, een ongehuwde havenarbeider, gewoond hebbende in de Asterstraat no. 73, van zijn werk. Ongeveer vóór pand 43 werd hij aangesproken door een man. Een juffrouw, die het tweetal passeerde, ving een brok uit het gesprek op, Zij hoorde, dat de beide mannen ruzie hadden en dat het gesprek over geld ging. Voorts zag zy, dat een van de twee naar zijn achter zak greep en daar iets uithaalde. Zij dacht, dat hy zijn beurs te voorschijn haalde en liep daarom verder. Toen zij een paar passen verder was hoorde zy plotseling achter zich schieten. Zy keek om en zag, dat Reingoud in elkaar zakte, waarna de andere man nog drie schoten op hem loste. Vervolgens liep hij weg, terwyl hij zeide »Die is knock out«. De dader is spoorloos verdwenen. Op straat zijn zes hulzen gevonden van het kaliber 675 millimeter. Voorts is een geheel platgeschoten revolverkogel gevon den. Het vinden van de hulzen wijst er op, dat de dader een automatische revolver heeft gebruikt. EEN OUDE MAN *15 DE VLAMMEN OMGEKOMEN. De politie te Delft bluschte een binnen brand in een pand aan de Kethelstraat aldaar. Nadat het vuur was gedoofd, vond zy het half-verkoolde lijk van den 80-jarigen A. v. d. Bos, die met zyn kleeding in aan raking was gekomen met de brandende kachel en levend was verbrand. Zijn dochter, met wie hij samenwoonde, was tijdens het gebeurde niet thuis. o BIJNA 103 JAAR. De heer Timp, de gepensionneerde militaire wachter van het fort Vossegat, hoopt 22 November te Utrecht zijn 103en verjaardag te vieren. Zijn gezicht neemt wat af, overigens gevoelt hij zich vry goed. Naar het Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. )o( 55) i iij Winters vertelde mij met enkele woor den wat er gebeurd was. In zijn snelle vlucht langs de wenteltrap, met Winters vlak achter hem aan, was Paul Armstrong voorover geslagen, met zijn hoofd tegen de deur van de veranda, en had blijkbaar zijn nek gebroken. Hij was al dood toen Winters bij hem kwam. Toen de detectieve uitgesproken was zag ik Halsey bij de deur (v'an het speel- zaaltje staan en verloor ik voofr het eerst dien avond mijn zelfbeheersching. Ik sloeg mijn armen om mijn jongen heen en een oogenblik moest hij mij steunem En een oogenblik later zag ik over Hal- sey's schouder heen iets, wat mij weer ojT een heela ndere manier opwond, want achter hem in het donkere speelzaaltje, stonden Gertrude en Alex, de tuinman en hij kuste haar. i j i Ik kon geen woord uitbrengen. Tot twee maal toe deed ik mijn mo|n(d open en toen keerde ik Halsey om en wejes'. Ze namen niets geen notitie van ons, haar hoofd lag tegen zijn schouder en zijn, gezicht tegen heur haar. En tenslotte maak te Jamieson een einde aan dit tableau. Hij liep naar Alex toe en tikte hem op den arm. 1 j j J jJ VERDUISTERING VAN f15.000. De Utrechtsche politie heeft een 35- jarigen boekhouder aangehouden, verdacht van verduistering van gelden, gepleegd in dienstbetrekking ten nadeele van de N.V. Machinefabriek »Jaffa«. De boekhouder was eenigen tijd geleden ontslagen, maar een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat hy door verkeerde boekingen een totaal bedrag van f 15.000 aan het bedryf onttrokken heeft. De gearresteerde, die bekend heeft, is ter beschikking van de justitie gesteld. NIEUWE FOTO'S VAN DE KONINGIN EN DEN PRINS. Over eenige dagen zullen twee nieuwe foto's van de Koningin en den Prins in den handel verschijnen. Ze geven de Ko ningin en den Prins weer ten voeten uit. H. M. in galakleeding met diadeem en Z. K. H. in uniform vsn luitenant-generaal van het Indische leger. De foto's zyn ten paleize Het Loo ge nomen door den heer A. C. Stokhuyzen, fotograaf te Apeldoorn, en zullen in bro mide-uitvoering in den handel worden ge bracht door de firma Weenenk en Snel te 's Graverthage, O— DUITSCHE DIENSTMEISJES NAAR ONS LAND. Het aantal Duitsche dienstboden dat naar Nederland komt, neemt weder toe. De laatste dagen zijn er honderden te Zevenaar de grens gepasseerd om in ons land be trekkingen te aanvaarden. HOOGWATER-VARIA. De Raad van de gemeente Bergen ver gaderde, aangezien het dorp geheel geïso leerd is en de meeste raadsleden uit an dere gehuchten komen, in de huiskamer van een café aan den rijksweg naar Venlo. o DURE LOSSE ROOKERTJES. Een der lezers van het »Hbld.« had aan de grens een gesloten kistje van.vyf en twintig sigaren uit eigen beweging bij de douane aangegeven, doch zijn sigarenkoker met tien sigaren ongedeclareerd in zijn overjas, die in den coupé hing, laten zitten desgelijks had zijn zoon gedaan, die zijn vader op reis vergezelde. De douane-ambte naar ging ook over tot inspectie van de overjassen en toen hij de losse rookertjes Vind u biet dat het tijd wordt, ti'a!t u en ik ophouden met tegen elkaar comedie te spelen, meneer Bailey? zei hij kalm. HOOFDSTUK XXXIV. Slot. In de kranten heeft het publiek alks kunnen lezen van de opzienbarende vlucht van dokter Walker, nog dienzelfden nacht, naar Zuid-Amerika, over het vinden van meer dan een millioen dollars in gelid' en effecten in de brandkast in de gehei me kamer. Over mijn aandeel in het ont dekken van die bergplaats zwijgen ;ze volkomen. De bizonderheden van de zaak zijn klooit openbaar gemaakt. Jamieson hemelhoog geprezen, maar wanneer Jack Bailey, als Alex, Halsey niet op het spoor was gekomen en aangedrongen had op het opgraven van de kist waarin Paul Armstrong heette te liggen, als hij niet van het begin af vermoed had, hoe de vork in den steel zat, wat had de detectieve dan kunrien beginnen? Toen Halsey alles gehoord had, stond hij er den volgenden morgen op om, zwak als hij was naar Louise te gaan, en dien- zelfden avond nog was ze op Zonnehoek. Gertrude nam hare verpleging op zich, en haar moeder was naar Barbera Fitz- hugh gegaan. Wat Halsey tegen mevrouw Armstrong gezegd had, heb ik nooit gehoord, maar ik hen er van overtuigd dat hij heel rid derlijk en beleefd tegen haar geweest is. Zoo was Halsey altijd tegen vrouwen. Louise en hij spraken elkaar niet voor 's avonds. Gertrude en Alex ik bedoel Jack waren gaan wandelen, hoewel het vond, moesten de twee reizigers mee den trein uit naar het douanekantoor, waar zij in weerwil van hun protest en 't betoog, dat zy zich geenszins in overtreding wisten, omdat 't geoorloofd is om wat sigaren voor de reis in den zak mede te nemen, een boete moesten neertellen van achttien gulden. Wie dus zyn reis niet wil vergallen, toone den douane-beambte veiligheidshalve zyn losse rookertjes. o TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. De 39-jarige kok H. M. Stolk, van het te Rotterdam in de Schiehaven liggende stoomschip »Tanger«, is bij het aan boord gaan te water geraakt. De scheepslui trachtten den man nog te redden, doch hij was reeds gezonken. Na 20 minuten dreggen werd zyn lyk opgehaald. o— DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een autobus van de lijn Ellewoutsdijk- Goes is nabij het station Baarland door een locaaltrein gegrepen bij het passeeren van een onbewaakte overweg. Dfe chauffeur een zekere Louise uit Elfewoutsdijk Werd op slag gedood en mej. Mol uit Oude- lande werden beide beenen afgereden. Zij ziekenhuis te Goes vervoerd, is in zorgwekkenden toestand naar liet De overige zeven passagiers wierden min der ernstig gewond en zijn ter plaatse verbonden. HET ZEVENDE LEERJAAR. De Minister van Onderwijs heeft aan de inspecteurs voor het lager onderwijs op gedragen welke scholen wel en welke niet een zevende leerjaar hebben en eventueel voor welke scholen bij invoering een lo kaal zou moeten worden aangebouwd. O De WEGENBELASTING EN WIJZIGING DER SUCCESSIEWET. De Tweede Kamer heeft zonder hoofde lijke stemming het wetsontwerp tot ihet heffen van een wegenbelasting aangenomen nadat de heer Ebels, v.d., een verklaring had afgelegd, dat ondanks den druk, dien het ontwerp op de bevolking legt, de v.d. niet zouden tegenstemmen, omdat er an ders van wegenverbetering in den eersten tijd niets komt. Tevens werd het wetsontwerp tot wijzi ging der Successiewet aangenomen met 55 tegen 31 stemmen. Tegen stemden de 5s.d. en de v.d. —o negen uur was en iedereen behalve zoo'n paar domme ganzen toch wel begrijpen kon dat het vochtig zou zijn buiten/, en dat niets zoo vervelend is als een ver- koudheidi n den zomer. Toen ik om half tien genoeg kreeg aan mijn eigen gezelschap-, ging ik naar be neden om de jongelui te zoeken. Bij de deur van de huiskamer stond ik stil. Gertrude en Jack waren terug gekomen en zaten daar samen op den divan'. Ze zagen of hoorden mij1 niet en ik vlucht te haastig naar de bibliotheek. Maar hier was het een dergelijke toestand. Louise zat in een luien stoel; ze zag er gelukkiger uit dan ooit te va,ren en Halsey zat vlak bij haar, met zijn arm om haar heen. Hier was geen plaats voor een oude vrijster. Ik ging weer terug naa,r m'ijni eigen zitkamer boven en haalde mijn brei werk te voorschijn. Het zag er naar uit of mijn pleegmoederschap niet lang meer noodig zou zijn. Den volgenden dag kreeg ik, bij gedeel ten, de heele geschiedenis te hoorein. Paul Armstrong had een leelijke on deugd zijn geldzucht. Dat is een vrij algemeene kwaal, maar hij begeerde het geld niet om wat hij er voor kon kcopen, maar om het geld zelf. Het onderzoek van de boeken wees uit dat er het laatste jaar, dus zoolang als Jack kassier was geweest, geen onregelmatigheden hadden plaats gehad, maar daarvoor ten tijde van Anderson, den vorigen kassier, die ge storven was, was er wel wonderlijk met de boeken omgesprongen. De mislukking van den spoorweg in Mexico had den bankier blijkbaar zijn particuliere fortuin gekost, en hij besloot het met één slag De najaarszitting van de Staten van Noord-Brabant zal aanvangen op Dins dag 21 December a.s. Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten EEN POSTWAGEN OVERVALLEN. Zaterdagmorgen tusschen 4 en 5 uur reed een postwagen uit Worchestershire om de post naar den vroegtrein te Stafford te brengen. Even voorbij het dorpje Pershaw, op een boschrijk gedeelte van den weg, zag de chauffeur, die alleen den wagen bestuurde, iemand met een rood licht mid den op den weg zwaaien. Hy stopte en voordat hy nog gelegenheid had om te vragen wat er aan de hand was, keek hij in de loopen van vier revolvers. Een se conde later zat hy naast zyn postwagen in de modder, waar hij door twee bandieten in vrouwenkleeren in bedwang werd ge houden, terwyl de beide anderen den post wagen openden en er de 3 zakken met aangeteekende stukken uithaalden. Deze werden overgeladen in een nummer- en lichtlooze auto, waarmee de roovers ver dwenen. Men weet nog niet hoeveel hun precies in handen is gevallen, maar de politie heeft al geconstateerd dat de auto omstreeks middernacht te Chelterham in Gloucestershire uit een particuliere garage gestolen is. De auto en de leege post zakken zyn om acht uur onbeheerd op den grooten weg naar Wolverhampton gevonden. DE SPAANSCHE REVOLUTIONNAIREN De Spaansche kolonel Macia, die bij Perpignan in verband met de woelingen der Spaansche revolutionnairen in hech tenis was genomen, is in vrijheid gesteld. Kolonel Macia is op zijn verzoek op nieuw door den perfect van het depar tement der oostelijke Pyreneeën gehoord. Hij verklaarde dat het complot niets met het communisme uitstaande had en hij gaf zijn eerewoord er op, dat de se paratistische beweging niets te maken had met de door kolonel Garibaldi aangeduide beweging. Hij zou zich nooit met dezen willen inlaten. o weer te herstellen. En dit deed hij' dooir de bij de bank beleende effecten te ste- 4en, ze te gelde te maken en te ontsnap1- pen. I Maar het gerecht reikt ver. Paul Arm strong had blijkbaar den toestana goed bestudeerd. Hij begreep dat een dief alleen veilig is, wanneer hij dood is. Hij be sloot om naar den schijn te sterven, en als de zaak wat in het vergeetboek v/as geraakt, zou hij ergens van zijn geld gaan genieten. Maar daarvoor had hij een medeplichtige noodig. Hij kwam op dokter Walker, -om dat hij wist dat -cleze verliefd was op Louise. De dokter had geen gewetensbe zwaren, en met het meisje als lokaas, had Paul Armstrong hem vroeger overgehaald. Ze maakten een zeer eenvoudig planeen klein plaatsje in het westen, een hartver lamming, een lijk uit de snijkamer van een ziekenhuis dat aan dokter Walker werd toegezonden door een collega uit San Fran cisco, en dat begraven z-ou worden in plaats van den doodgewaanden bankier. Hoe kon het eenvoudiger? Maar Nina Carrington werd de spaak in het wiel. Wat ze vermoedde, en wat ze zeker wist, daar zijn we nooit ach ter gekomen. Ze was kamernfeisje in het hotel in C. en Tiet was blijkbaar haar bedoeling om dokter Walker geld af te persen. Hij bevond zich toen in een moei lijk parket; als hij die vrouw geld gaf om' haar het zwijgen op te leggen was dit een bekentenis. Hij ontkende alles en toen ging zij naar Halsey. Ten gevolge van haar verhaal was Hal sey dien avond naar den dokter toege gaan en had Walker beschuldigd van het bedrog. Toen was hij naar het huis van DE MIJNWERKERSSTAKING De Zaterdag te Londen gevoerde on derhandelingen over een oplossing van het conflict in de mijn-industrie leidden nog niet tot definitieve resultaten, de bespre kingen worden voortgezet. Naar verluidt handhaven de mijnwerkers hun verzet te gen nationale regeling. Reuter meldt, dat de regeering den mijn werkers eenige nationale beginselen heeft meegedeeld, welke zij veronderstelt, dat de eigenaars bereid zullen zijn aan te nemen. Ofschoon het verschenen oTficiëel com muniqué niet meer dan een chronolo gisch overzicht heeft gegeven van de fei ten van den dag, verluidde in goed inge lichte kringen, dat de eigenaars bij hun be zoek aan Baldwin met den piesten nadruk herhaald hebben, dat een nationale over eenkomst onmogelijk was en bleef. EEN KORDATE MACHINIST Terwijl zijn trein een tunnel passeerde merkte de machinist Tophis van de Lon- den-Edinburgh express, dat er iets haper de en om op alles verdacht te zijnj, ver minderde hij vaart. Op eens sloegen vlam men uit de machine, die zijn rechtermouw verbrandden en hem van pols tot elle boog pijnlijke brandwonden toebrachten. Daar de pijn ondragelijk werd, begreep hij, dat hij' niet op de locomotief zou kunnen blijven. Hij schreef toen op een blaadje papier van zijn notitieboekje dat hij gewond was, en dat het eerstvolgend station Hitschin moest worden gewaar schuwd voor een plaatsvervanger. Hij wierp het velletje papier bij een" blokpost aan het daar aanwezige personeel toe en reed toen door naar Hitschin. Inderdaad stond men daar gereed om zijn taak Over te nemen. Eer^ half uur had Tophis (met een verbranden arm gereden, maar toen hij van de machine kwam, viel hij) flauw. o— VADERMOORD In de Belgische gemeente Calmpthout nob ijde Hollandsche grens heeft zich een ontzettend drama afgespeeld. Een 20- jarige jongeling heeft daar zijn dronken vader met verschillende bijlslagen gedood. De vader A. v. H., maakte ontzettend! misbruik van sterken clrank. Ook thans was hij Zeer dronken, waarop -bij zijn thuiskomst het drama volgde. Zaterdag heeft de groote vliegboot Su- perwal van de „Dornier Metall Flug- zeugwerke" te Friedrichshafen demonstra tievluchten uitgevoerd met ongeveer 60 personen aan boord. De vluchten zijn goed geslaagd. de Armstrongs gegaan en had harde woor den gezegd tegen Louise. Woedend over haar schijnbaar medeplichtigheid, was hij naar het station gereden. Dokter Walker en Paul Armstrong deze laatste was nog mank door mijn schotwond wa ren zoo snel mogelijk naar het stations emplacement geloopen, vervuld van één ding: Halsey mocht den detectieve niet kunnen vertellen, wat hij wist en vermoed de, voor zij het geld uit de geheime ka mer had kunnen wegnemen. Ze gingen voor de auto loopen om hem te dwingen stil te staan, en het noodlot was hun gunstig. De auto reed tegen den stilstaanden goederentrein aan en zij be hoefden verder niets anders te doen' dan den bewusteloozen man ergens te verstop pen. Hoe ze dat gedaan hadden, wisten we. Drie dagen lang lag Halsey in een goede renwagen aan handen en voeten gebonden, radeloos van dorst, af en toe bewuste loos en de landlooper in Joihnsville ontdekte hem nog net op tijd, olm zijjrt leven te kunnen redden. Om nu terug te komen op Paul Arm strong. Op het laatste oogenblik waren zijn plannen in den war gestuurd. Zon nehoek met den verborgen schat achter den schoorsteen, was zonder zijn voorken nis verhuurd. Toen de pogingen om mijl er uit te krijgen niet gelukten werd hij| ertoe gedwongen om in zijn eigen huis in te breken. De ladder in den waschkeb der, de brand in den stal, en het inklim men door het raam van het speelzaaltje waren allemaal wanhopige pogingen om in de geheime kamer te komen. iiir let Land m Heisieii n AltenaJeLaigstraa! en is Bimlirvitrl —O—— (Slot Volgt.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 1