Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 1,4659 I ONS/ KJNDERHOEKJE Avondstemming. Kinderrubriek. L Vrouwenrubriek NUTTIGE WENKEN BEHOORENDE BIJ HET Om jong te blijven. Het feX dat uw gezondheid te wenschen overlaat iA waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u filoor lichte zorgen reed'jS ze nuwachtig, versleten en oud gevoelt. Mis schien zijt gij Neen dier noodelooze slacht offers van een Nnieraandoening. Laat deze te voorkomen niek^wakte u niet oud ma ken voor uw tijd, Zoek en verbeter Ve oorzaak van uw kwaal. Tracht weer ftink en gezond te worden. De Rijn in de lendenen, die ellen dige blaasstoornissen, hoofdpijn en dui zeligheid, dat afgematte, zenuwachtige ge voel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tcsamen maken uw levenVtot een last, die zoodra gij uw nieren vetaorgd hebt, erdwijnt. I I Verzwakte nieren kunnen metXFoster's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht JWnger voelt. Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstel! Wacht niet, tot gij last krijgt van rheumatiek, ischias, spit, 1 ontsteking of waterzucht. Ook tegen der gelijke ernstige kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen, doch voorkomen is al tijd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij' apotheken en drogisten a f 1,75 per flacon. 31 Beste jongens en meisjes, ;V5i De oplossingen van de raadsels van verleden week zijn: 1. Om vooruit te komen. 2. Diamant (ingang, akker, muis, are, nu, t.) I 3. Thee. 4. In den tijd van Willem de Zwijger waren er nog geen stalen pennen en/hee- lemaal nog geen vulpenhouders. De nieuwe raadsels zijn: 1. Mijn geheel bestaat uit 8 letters en noemt iets dat soms grappige sprongen kan maken. 4 5 6 is een rivier in Holland. 6 2 3 is een voertuig. 1 5 6 vindt men dikwijls om een tuin. 8 7 4 is een rivier in EgyjJte. 12 6 is een deel van een schoen. 3 7 6 is het tegenovergestelde van. arm. 2. Ik ben een eigenaardig ding. Ik ben altijd vroolijk. Ik wijs alleen de zonnige uren aan. Uren van dóisternis en vrees tel ik niet. .Wie kan mij zeggen, hoe ik heet 3. Ik ben het tegenovergestelde van een bloem, want als de zon schijnt, sluit ik mij en als het regent, ga ik open. Ik ben heelemaal niet oud en toch moet ik altijd met een stokje loopen. Nu eens ben ik mager en hangt mijn vel slap langs mijn geraamte, dart weer ben ik zooi dik, en rond, dat mijn ribben er kroim van staan. Hoe heet dat? OOM KAREL. DE DROOM VAN KONING ABOE. Vervolg. Zoo, zei de koning 'en hij lachte warem pel. Is dat nu werkelijk waar, wat je daar vertelt? vroeg hij, want het lijkt zoo mooi dat ik het haast niet kan geloovenj. Het elfje keek nu heel ernstig en zei: het is heusch waar, probeert U het maar eens, dan zal U het zien. De koning keek naar haar groote vriendelijke oogen, hij; zag niets anders meer. Toen werden de oogen al grooter en grooter en... met een schok werd ko ning Aboe wakker. Wat een eigenaardige droom was dat, zei de koning bij zich zelf, toen hij1 zich de oogen uitwreef. Maar wat was dat? Veroaasd keek hij rond. Wat was er met zijn paleis gebeurd? Het was net of alles veranderd was en toch was alles hetzelfde gebleven... het vuur in den haard brandde als gewoonlijk, maar de vlammen brandden veel helderder en vroolijker. En het hout knetterde niet nijdig méér, doch het scheen een zacht liedje te zingen van warmte en geluk. De groote zaal was niet zoo donker meer. De maan keek vroolijk door de ruiten en scheen ook al te lachen. En hij wierp een heele bun- :1 prachtige heldere stralen naar binnen. De\koning vond dat zoo prettig, dat hij, zonder dat hij' eigenlijk goed wist wat hij deed, zachtkens een liedje zong, dat hij toen hij: nog een klein prinsje was, van zijn kinderjuffrouw geleerd had. Hoe meer hij rondkeek, hoe meer hij zag, dat alles er zoo vroolijk en opgewekt uitzag en eindelijk zong hij uit volle borst: Maantje tuurt, maantje gluurt, al door de vensterruiten.... zoodat het schalde door de groote zaal van het paleis. Alle bedienden en knechten van den koning die het geluid hoorden, kwamen aangesneld en luisterden zij met hun allen achter de deur, vlak met hun ooren bij het sleutelgat. De koning zingt, fluisterde er een. De koning zingt! ging het weldra van mond tot mond. En allen keken mét ongeloo- vige gezichten. Was er een wonder ge beurd Maar plotseling stoven de knechten en bedienden uit elkaar en renden naar de keuken en naar hun kamertjes. Want daar had heel onverwacht, iemand aan de deur van het paleis geklopt. Bonk, bonk, bonk! klonk het heel hard, alsof iemand met een dikke stok tegen de deur sloeg. Wie kon dat zijn? Want nie mand wera ooit 's avonds in het paleis toegelaten, dat had de koning bevolen. Geen van de knechten ging dus naar de deur om ijpen te doen. Bovendien, geen van hen had het gedurfd, want 'het was al erg laat en ze waren nog al 'biji- geloovig. En vlak bij was een donker bosch. Brrrrr! De koning was opgehouden met zingen MAUW EN KNOR OP REIS. XI. DE GROOTE REUS. »Hjj is daar in de verte weer gaan zitten l« riep Mauw en zonder een woord te zeggen gingen de vrienden weer op weg om den vogel te achtef halen. Zy moesten over den muur klimmen, maar oh I wat hadden zij daarvan later een spyt 1 Want achter den muur stond een groote reus, die riepAha OhoI Ik geloof, dat jullie den Hoedeldoe wilt vangen, maar dat zit jullie niet glad, want nu heeft de reus jullie gevangen I Nu neem ik jullie mee, om je eens flink te straffen, stoute bengels (Wordt vervolgd). Wel sapperdekriek, riep hij boos uit, wie is er zoo brutaal, om zoo hard aan de deur te kloppen, riep hij', wacht eens effentjes, ik zal zelf eens open gaan doen. En met groote stappen liep de koning- naar de deur, draaide het slot om en trok met veel moeite de groove zware eiken deur open. Wie is daar? vroegi hij barsch. Toen kwam uit het duister te voor schijn een oude vrouw, met een gebogen rug en «ien lange kromme neus. Grijze haarpieken kwamen slordig onder een ou de versleten muts vandaan. Haar rok was ook groen en versleten, met groote lappen erin en om haar schouders droeg ze een doek met groote gaten. Ze leunde op een stokje en zei 'brutaal', met een. boosaardige lach om haar mond, waarin ze nog maar twee tanden had: Laat jne binnen en geef me wat lekkers te eten, vrek. (Wordt vervolgd.) Gen vond en persoonlijk Cachet. De mode-ontwerpers hebben dit sei zoen buitengewoon goed gezorgd voor de jeugd en het schijnt, dat zij zich terde ge hebben ingespannen, om de mode voor de jeugd zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken! Dit beteekent echter niet, dat zij zich hebben toegelegd op buitengewoon drukke dingen. Nog steeds is alles zoo eenvoudig mogelijk, doch, door een oordeelkundige keuze van kleuren en patroon hebben de japonnetjes iets individueel gekregen, dat geenszins door de algemeene eenvoud ge schaad wordt. Een zekere wijdte van rok jes treedt, in het bizonder bij toiletjes voor partijen op den voorgrond; deze toiletjes zijn dikwijls vervaardigd met hup- sche wijde rokjes in vereeniging met glad de lijfjes met de nieuwe taillejijjn erin verwerkt een groot verschil met de rechte modellen van het vorige jaar. Bizonder aantrekkelijk is het toiletje, af gebeeld onder no. 1197. Het/is bestemd om te dragen bij een avondje of par tijtje en het is uitgevoerd" in rose crêpe- de-Chine. In werkelijkheid is het vanaf de schouders recht geknipt. Doch door de;n: ceintuur van dezelfde stof heeft men op zeer handige wijze het nieuwe overblou- sende effect bereikt. Deze ceintuur gaat voor een gedeelte onder het lijfje door en dit is niet alleen een zeer origineel idee, doch bovendien worden daardoor alle plooien van het rokje op hun plaats ge houden. De mouwtjes en het kraagje zijn omgezoomd en als versiering is er nog Jtiet aardige lint, op den linkerschouder vastgehecht van goudbrocaat. Dit toiletje is uitstekend geschikt voor meisjes van 9 té 15 jaar. Knippatronen zijn verkrijg baar onder opgave van no. 1197. Men ge lieve den leeftijd te vermelden. Prijis 55 cents. Het andere toiletje, onder no. 1198, is veel eenvoudiger. Men kan liet' cjyengoed bestemmen voor huis- of scnooldracht en wordt gemaakt van goud-bruin jersey stof, afgewerkt met een kleine Versiering aan den hals, de mouwtjes en orh het middel van een iets donkerder stof. Het lijfje, met lange mouwen is voor zien van donkerbruine glanzende knoo- pen aan den hals en de manchetten, ter wijl het rokje de noodige wijdte krijgt door de plooien aan de voorzijde1. Dit is eveneens een zeer lief en apart costuumpje. Knippatronen zijn verkrijgbaar onder op gave van no. 1198 en met vermelding van den leeftijd. Het jurkje is geschikt voor meisjes van 8 tot 15 jaar. Kosten 55 cents. ▼oor de Hals vrouw. OM HET SCHAVEN DER STOELEN OVER PAS GEBOEND LINOLEUM TE VOORKOMEN plakke men onder de pooten der stoe len een klein stukje vilt. Vele huismoeders, die daaraan nog niet ge- Door zorgen dof trad ik mijn woning uit, Gedreven door 't gebeuk van donkre levensbaren Het zachte maanlicht dreef langs boom en kruid, En schiep tot zilver óm in 't slijk verwaaide bl&ren. Langs stillen slootkant zuchtte kuivend riet, En weenend liet het blanke paarlen glippen, Die ritslend, als koraal dat brekend koord ontschiet Langs zijden kleed, ik hoorde nederslippen. Zachtplonzend sloop een schuwe waterrat, Door 't dichte stengelwoud, en eventjes bewogen De waaiers zich, als kwam een windje 'tnat Der tranen haar van blad en pluimen drogen. Om boomestammen lag als harrenas De zilverglans, en op hun takken beefde Kristallen schijn, alsof hij rimpeling was Van beekjes, die door hoog9r bedding streefden. Om glinstrend kreupelhout van elzen hing Een teêre rust, en op de flodderstruiken Aan hunnen voet, plaatste beademing Van vroegen Dachtvorst, hagelwitte pruiken. Langs gladden grintweg blonk aan eiken kant Een paarlemoeren zoom van kortgegraasde grassen, En paarden, stappend langs den stillen waterkant, Besnoven 't wondre groen en hielden in hun passen. In zwarten sloot hing halve hemel neêr De volle maan rustte uit op blauwsatijnen deken, En peinzend schoven wolkjes heen en weêr En sterren lagen er die zóó veel nader leken. En lachend blikte maan neêr op haar evenbeeld, En gulle vriendlij kheid blonk è,f van heel heur wezen Op aarde vóór mij, die tot sprookjesland herteeld, Mij plaatste in een sfeer waar zorg verdween en vreezen. De sfeer van 'tschoone, waar het eeuwig zilver blonk, Dat waardloos wel voor cP aard, en door haar stofvergaarders Als nutloos wordt vertrapt, maar mij méér vrede schonk, Dan volle zilverschrijn zijn een-dags-schatbewaarders. Ik zag het zilver Gods langs plant en veld gestrooid, En dacht: zou Hij, Die düs de broze blaren, Het zwakke riet en kruid der velden tooit, Mij, hóóger schepsel toch, niet evenzeer bewaren? Zou 't zwaarder zijn voor Hem, mijn zorgen weg te vagen, Dan nachtlijke aarde van heur somber kleed t' ontdoen, Of zou Hij letten op der vogelen hongerklagen, En mij, op mijne klacht, niet evenzeer behoên? Hoe schoon moet gij geweest zijn, Eden, zonder zonde, Maar ook, hoe schoon zult aarde ge eens weer zijn, Als Uw Verlosser stelt tot waterrijke grónden, Waar roos en lelie lacht, dor-treurende woestijn 1 V e e n, 19 October 1926. J. TIMMERMANS. dacht hadden, zullen zeer verheugd zijn, dat hare pas geboende zeilen niet meer die nare krassen vertoonen. KOPER POETSEN. Nieuw koper ©n voornamelijk gepo lijst koper moet men nooit behandelen met z.g.n. „metaalpoets" middelen. Daardoor is hiet polijst in nit'.nder dan geen tijd van het koper verdwenen. Men neme liever een weinig gewone boenwas, waarmede men het koper in wrijft. Eens per maand is voldoende om het koper op deze wijze zijn glans te doen behouden en bovendien bescha digt men het niet. LAKSCHOENEN. Modder moet men van lakschoenen ver wijderen, terwijl zij nog vochtig zijn. In drogen toestand beschadigt men te licht het leder. Wrijf de schoenen daar na in met een lapje, dat heel even be vochtigd is met wat terpentijn. Nawrij- ven met een zachten drogen doek en de schoenen Zijn, als nieuw. Hoe de dranksmokkelaars het aanleggen. Alle mogelijke listen worden door de heeren dranksmokkelaars in het »droge« Amerika verzonnen, om de veel begeerde «waarc niettegenstaande de scherpe con trole te vervoeren. Hier zien wy hoe be ambten een handig verborgen opening in een zoogenaamd met balken gpladen wagen ontdekken. De opening was natuurlyk gevuld met eterken drank. Gen Romeinsch huwelijk. Bovenstaande foto geeft een beeld van het vertrek van het pas getrouwde paar» Signorina Maria Louisa Ratti, nicht van den Paus en Markies Persichetti Ugolini, by het verlaten van het Vatikaan na dn huwelijksplechtigheid. Het is een opmer' kelijk feit, dat de Pausen nooit het huwe- lijk hunner eigen familieleden voltrokken een traditie intusschen, die door dezen Paus verbroken is. r. i—<h** 1 Ambtenaar O.M. «Nu mynheer, zeg mn eens, hoe lang hebt u bekl. gekend Getuige«Ongeveer 20 jaar.« Ambtenaar O.M. «Staat hy u bekend als iemand met een slecht karakter GetuigeNeen edelachtbare. Ambtenaar O.M. «Is hy u ooit voorge komen als rust of vredesverstoorder Getuige«Om u de waarheid te zeg gen, wel, ik geloof dat hy lid was van een Jazz band.c i 1 "—O— Jfienwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5