Vergeet niet St.Nicolaas-cadeaux. Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. W aarschuwing. GROOTE KEUZE Prentenboeken - Teekenboeken Kleurboeken - enz. Kont alle$ zien. Vrij gntrfc. Vaste Prijzen. Plaatselijk Nieuws Plaatselijk Nieuws ZEER GESCHIKT VOOR Verkrijgbaar in den Boekhandel van de Heeren-, Jongens- en Kiuderkleeding. van verschillende Auteurs, Wij zijn 3 dagen te WIJK Te HEUSDEN VEELBELOVENDE JEUOD Nauwelijks tien jaar oud en dan gepakt wegens zakkenrollerij. Het was Zaterdag, verteld het U. D. De baas betaalde zijn knecht uit een welvoorziene beurs. Dit zag ons jeugdig boefje. Ha, dacht-ie, dat is wat voor mij. Na het uitbetalen was de beurs weder in den traditioneelen achterzak gestoken, maar kort daarop kwam de patroon tot de on aangename ontdekking, dat dezelve met inhoud verdwenen was. Daar er slechts groot geld in de beurs zat, moest dat natuurlijk zoo gauw moge lijk gewisseld worden. Met overleg ging het zakkenrollertje te werk om alle verdachting van zich af te schudden. In een winkel in de buurt ging hij zoogenaamd voor zijn moeder bood schappen doen en kocht schoensmeer en zeep, wat hij betaalde met een bankbiljet van 25 gulden. Zoo'n huishoudelijke bood schap wekt geen argwaan. Zie zoo, nu had hij klein geld. De schoensmeer en de zeep wierp hij in den tuin van een woning waar hij juist langs kwam. De rest van het geld werd netjes begraven. j" Daar de verdenking op onzen kleinen held was gevallen, omdat alleen hij bjij het uitbetalen aanwezig was, werd het jongemensch gezocht en meegenomen naar het politiebureau. Op een gemoedelijken toon vroeg de hoofdagent of hij het geld had, maar zonder eenigen angst stak hij met een theatraal gebaar de armen uit en riep: „Ik weet nergens van, voel maar". Natuurlijk werd niets gevonden. Hoe geraffineerd hij ook gewerkt had, hij was nog niet slim- genoeg, want toen hij weer vrij was, werd de buit naar een veiliger plaats onder een heg verstopt met achterhouding van enkele centen, die aan moeder werden gebracht. Naar zijn zeggen had hij die van den knecht gekregen. Op een desbetreffende vraag van de politie ontkende de knecht hem deze centen te hebben gegeven. En nu viel hij door de mand. Het geld kwam voor den dag en onze kleine misdadiger zal waarschijnlijk moe ten boeten voor zijn slechte daad. GESTOLEN. A. v. P. van den Z. O» Buitensingel te Den Haag heeft bij de politie aangifte ge daan, dat van zijn terrein aan de Laakha ven 3 U-ijzers ontvreemd zijn. Als men weet, dat de lengte van een zoo'n U-ijzer ongeveer 3 meter is, dan zal men begrij pen, dat het voor den verdachte F. S. van de Calandkade, een heel vrachtje moet zijn geweest. Men vermoedt dan ook, dat hij helpers gehad heeft. Bij een opkooper zijn de ijzers door de politie in beslag genomen. o SCHUNNIGE OPLICHTERSSTREEK Te Zwolle is aangehouden de 25-jarige G. G., afkomstig uit Amsterdam, die er zijn werk van maakte bij de Arbeidsbeur zen werkloozen op te wachten en hun be trekkingen te belooven als colporteur bij gefingeerde maatschappijen. Voor zegelon- kosten en dergelijke moest een bedrag van zes tot tien gulden gestort worden. Daar na hoorde men niets meer. SCHANDELIJK. Tijdens de discussies in den gemeente raad te Maastricht over het voorstel der S.D.A.P.-fractie tot verlaging der Inkom stenbelasting, oefende de heer Paulissen felle critiek uit op de methoden, waar door volgens spreker den minst draag- krachtigen bij het innen der belastinggel den, soms betaling wordt afgedwongen. Volgens spreker was de deurwaarder gemeentebelastingen met zijn helpers in Limmel, een dorpje dat door Maastricht is geannexeerd, bij een vrouw met zes kin deren gekomen om 87 gulden belasting schuld te innen. Toen bleek dat de vrouw! de belastingsschuld niet kon betalen, zou de deurwaarder den geheelen inboedel op één stoel na, hebben doen wegvoeren. Er heeft, volgens den heer P. dus geen open bare verkooping plaats gehad. Mr. Vrijens heeft, naar spr. mededeelde, tegen den deurwaarder naar aanleiding van diens optreden een klacht ingediend. o— JUWEELEN VERMIST. Bij de Haagsche politie heeft Mevr. V. uit Parijs aangifte gedaan, dat zij uit haar handtaschje, een schildpaddendoosje, be vattende voor frs. 100,000 juweelen en twee bankbiljetten van f 100 vermist. Bij haar aankomst op het Stationsplein ontdekte mevr. V. dat het taschje open stond en het doosje er uit verdwenen was. De juweelen bestaan uit een stel oorhan gers, een sierspeld en een collier, allen bezet met diamant, gevat in platjina. Het is mogelijk dat het gladde schild paddendoosje uit de tasch gegleden is. De kans bestaat evenwel ook, dat een dief de tasch heeft opengemaakt en het doosje er uit gerold heeft. Mevr. V. looft een groote belooning uit voor dengene, die het verlorene of ge- stolene terugbrengt. INVOERVERBOD VAN VLEESCH IN, DE VER. STATEN. De directie van den Landbouw bericht, dat, volgens mededeeling van de Ameri- kaansche legatie te 's Hage, met ingang van 1 Jan. 1927 de invoer van verscb en bevroren rund-, kalfs-, schapen-, lams-, en varkensvleesch uit ons land (en een aan tal andere landen) verboden is. o DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrijdagavond circa half zeven is op den onbewaakten overweg onder Teteringen, even voorbij den viersprong, een wagen der bierbrouwerij „De gekroonde Bel" uit Oosterhout door een sneltrein, komende uit de richting Tilburg, gegrepen. De wa gen, die geladen was met vaten en kisten, werd eerst tegen een seinpaal en daarna in een hoek van het vroegere seinwach- ter'shuisje geslingerd. Een raam van dit huisje werd verbrijzeld. Een kist kwam boven op de locomotief neer. Reizigers, die in den trein zaten, verklaarden later, dat zij dachten dat er met steenen gegooid werd. De wagen werd zwaar beschadigd. De knecht, die op den fustwagen gezeten was, bekwam eenige niet gevaarlijke kneu zingen. De trein had een half uur vertra ging- o— DE KANKERBESTRIJDING. Uit Parijs wordt gemeldt: Het Comité der Hollandsche Tentoon stelling organiseerde in het Njederland- sche gezantschapsgebouw een avond ten bate van den Bond tot bestrijding van den kanker en overhandigde Justin Godart, president van dezen bond, 122,000 francs. Het bestuur van den Bond besloot dit be drag met den N^d.. Bond te deelen. Godart betuigde zijn hartelijken dank aan het Hollandsch- Comité en aan Jhr. Loudon voor het edelmoedig initiatief. o— UITVOER VAN GROENTEN EN FRUIT De totale geldswaarde van den groen ten- en fruituitvoer heeft in October slechts 3.3 millioen gulden bedragen tegen 5.4 millioen in Oct. van het vorige jaar. Wij laten enkele vergelijkende cijfers volgen, die tusschen haakjes zijn die van October van het vorige jaar. Appelen f 443,000 (f 1,854,000)peren f 154,000 (f34,000); druiven: f741,000 (f 786,000); witte en savoyekool: f 9000 (f 48,000); roode kool: f68,000 (f98,000) bloemkool: f 319,000 (f624,000); toma ten: f 366,000 (f605,000); uien: f632,000 (f 686,00); diversen: f 193,000 (f 315,000). o— BANDIETENAANVAL OP EEN OUDEN MAN. Zondagavond te acht uur is te Ingen bij Tiel ingebroken bij den 72-jarigen we duwnaar G. Hol. Deze hoorde gestommel op zolder, doch hij dacht, dat het katten waren. Kort daarna werd de deur van de kamer geopend en kwam een gemaskerd persoon binnen, die H. aanviel en aan het hoofd verwondde. De dienstbode die uit was geweest, vond Hol in den- kelder, waarin de man hem geworpen had. Hij had zijn bewust zijn teruggekregen, toen de dief nogmaals kwam, doch had zich bewusteloos gehou den, waarop de dief het huis verliet, de deur sloot, en den- sleutel meenam. De inbreker heeft kans gezien door de mei denkamer binnen te komen. Er moet onge veer f 400 gestolen zijn. De toestand van den heer Hol is naar men bericht, ernstig. Het parket uit Tiel is Maandagmorgen naar Ingen vertrokken om de zaak te onderzoeken. o NEDERL. TE BRUSSEL BESTOLEN. De heer d. L. G. uit Utrecht liet te Brussel voor een perceel in de Auspach- laan zijn auto even onbewaakt staan, Bij zijn terugkeer kwam hij tot de ontdekking dat een lederen koffer, waarin zich o.a. 2 schilderijen ter waarde van 50,000 francs bevonden, waren gestolen. TRAGISCH. Zekere B., die niet goed bij het hoofd was en sedert eenige dagen te Bergen opi Zoom vermist werd, is te Esschen, even over de grens, gevonden. Hij leefde nog maar eenige oogenblikken, nadat men 'hem vond en bleek van koude enuitputting te zijn gestorven. bij het boodschappen doen, een doos Parol mede te brengen. Elk oogenblik van den dag komt het in Uw gezin te pas. HEUSDEN. De Chr. Jongelingsvereen. „Eben-Haëzer" alhier, is voornemens op 11 Dec. een reciteer-avond te geven, wel ke ongetwijfeld druk bezoek zal trekken. De heer J. de Kok heeft zijne be noeming tot Notabel bij cle Ned. Herv. Gemeente niet aangenomen.. De R. K. Tooneelvereen. „Kunst en Vermaak" die dit jaar haar twintigjarig bestaan viert, heeft besloten 26 Dec. a.s. een buitengewone jubileumuitvoering te ge ven. Zaterdagmiddag vergaderde alhier, in het Café „de Gouden Leeuw" de Bond van Muziek- en Zanggezelschappen Land van Heusden en Altena. Aangeboden werd het verslag van het dit jaar gehouden festival, dat wel geen na deel doch ook geen voordeel opleverde. Dit verslag met rekening met het verslag van den Bondspenningmeester, zal door twee afgevaardigden worden nagezien. Bij loting viel het volgend jaar te hou den festival ten deel aan „Kunst en Vriend schap" te Rijswijk. De aftredende bestuursleden werden her kozen, terwijl in de vacature van tweeden Voorzitter werd aangewezen de Zangver- eeniging „Polyhymnia" te Genderen. Zaterdagmiddag speelde een gecom bineerd Juliana-elftal een vriendschappe lijke wedstrijd tegen een gecombineerd Wilhelmina-elftal uit Wijk en Aalburg op het terrein van Juliana welke wedstrijd met een 4—0 overwinning voor Juliana eindigde. Zondag speelde het le elftal Juliana een Competitiewedstrijd tegen H.E.C. 3 welke wedstrijd eindigde met een 12—1 overwinning voor Juliana. Dat dit elftal voor Juliana veel te zjwak is, blijkt duidelijk uit den uitslag, en het spreekt dan ook van zelf dat van mooi voetbalspel niets te zien was. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, hoopt Maandag 6 Dec. a.s. des avonds 8 uur, in de zaal Concordia de heer Frits Boumeester een lezing te hou den voor het Departement Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, met het onderwerp: „Dramatische Kunst" (Kon. Richard II) van Shakespaefe en Vroolijke Kunst. Ook niet-Ieden kunnen toegang tot deze lezing bekomen. CAPELLE. Het muziekgezelschap »Kunst na Arbeick alhier, heeft besloten, haar eerste winteruitvoering te geven, onder leiding van den heer A. Christ, op Dinsdag 7 en en Woensdag 8 Dec. a.s., in de zaal van den heer H. P, Mes, aan de haven. Behalve diverse muzieknummers, ver meldt het programma ter afwisseling ook eenige voordrachten. Doordat het stoomgemaal de laatste dagen in werking is geweest, is de wa terstand op het Zuiderafwateringskanaal op zoodanig peil gebracht, dat de aan weers zijden van dit kanaal gelegen landerijen in den Binnenpolder weer watervrjj zyn, zoodat ook de in dien polder gelegen tuin derijen uit de watermisère verlost zjjn en met de werkzaamheeen voortgang kan worden gemaakt. Naar wjj vernemen, hebben de Oudercommissies van de O. L. Scholen in deze gemeente, van St. Nicolaas bericht ontvangen, dat hy a.s. Vrijdagmiddag, vergezeld van zjjn knecht, een bezoek zal brengen aan onze gemeente. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Donderdag 2 December 1926, des nam. 3 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Vaststelling Begrooting en Rekening. 3. Aanvraag ingevolge art. 17 der Laridarbeiderswet. Vrijdag j.l. had den arbeider Ver- duyn, werkzaam op de papierfabriek vde Maasmondhet ongeluk van een trap te vallen, met het gevolg dat hij zijn been deeriyk bezeerde. Per auto werd hy naar zijn woning vervoerd. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. NIEUWENDIJK. Op 17 Dec. a.s. hoopt het Fanfaregezelschap »Crescendo« een uit voering te geven in het Instituut. De Geref. Jongelingsvereeniging, »De Zaaier® hoopt 15 Dec. hare jaarver gadering te houden io het Instituut. Het Mannenkoor ^Onderling Ge noegen hoopt Zatérdag a.s. een uitvoering te geven in het Instituut. VRIJHOEVE-CAPELLE. Bij de wed. G. v. d. S., heeft verleden week een kwaad aardige hond een schaap doodgebeten, welke hond het heeft gedaan is nog niet bekend. Bij de wed. R. moest op advies van een deskundige een koe geslacht wor den, eigendom van de Wed. R. WIJK. Zaterdagavond gaf het Fanfare corps „Oefening en Uitspanning" hare aangekondigde uitvoering, waarbij de Wijk- sche Tooneelvereeniging hare medewerking verleende. Zooals men dit bij de uitvoe ringen van O. en U. gewoon is, was ook thans de zaal die ruim -300 personen kan bevatten, te, klein en moesten verschil lende bezoekers buiten blijven staan. Het muzikale gedeelte verliep uitste kend, de muzieknummers werden heel mooi gespeeld, waarvoor de vereen, een woord van waardeering verwierf van den heer N. v. d. Maaden, die hulde bracht aan den Directeur, de heer Baselaar voor zijn uit stekende leiding en aan de leden voor het geen zij prestteerden. Niettegenstaande de Wijksche Tooneel vereeniging met eenige nieuwé krachten werkte en haren leider de heer D. Kamer man uit Heusden miste, kweet ook zij zich uitstekend van haar taak, vooral in het blijspel: „Een minnaar zonder jas" gierden de aanwezigen van het lachen. Alle mede spelers waren uitstekend in hun rollen, en verwierven een luid applaus. De Voorzitter sloot met een kort woord van dank tot de aanwezigen, Directeur, leden der Tooneelvereeniging en Mej. Kui pers de pianiste van dezen avond. Het was werkelijk een mooien avond waarvoor O. en .U de dank heeft ver diend van alle aanwezigen, die, wij twijfe len er niet aan, bij een volgende gelegen heid weder in grooten getale zullen opko men. I WERKENDAM. Op de j.l. gehouden vergadering van de A. R. Kiesvereen. „Ne derland en Oranje" zijn gekozen tot be stuursleden in de plaats van A. v. Driel, welke is vertrokken en D. Koinan, de hee- ren v. d. Berg en J. J. v. 'd. Oord. Woensdag 1 Dec. des avonds 8 uur zal in de Nutszaal „De Ontspanning" van Dordrecht opvoeren als hoofdnummer; „Het vliegend trapezium" en als bijnum- :mer: „Niet snugger, maar dapper." Naar wij vernemen za lhet bestuur van de IJsclub „Werkendam en de Wer ken" voor 4 Dec. a.s. verpachten 2 staan plaatsen voor consumptietenten. Een ieder die lid is heeft recht mede in te schrijven. Donderdagavond vierde de Herv. Knapenvereen. „Benjamin" haar derde jaar feest in de Oude School. De heer P. Kor net opende deze vergadering, waarna de leiding over ging aan den heer I. de Lan ge. Een keurig programma werd vlot en goed afgewerkt. De opkomst van ouders en belangstellenden was zeer groot. Na het zingen van Ps. 72 vers 11 sloot de heer J. H. Adriaansen te ongeveer half twaalf deze zoo wel geslaagde avond met dank gebed. Dezer dagen had de heer B. Klop, kapitein van het motorschip „Francina" alhier op de terugkomst van Rotterdam het ongeluk dat de kop van de cylinder sprong, zoodat men niet verder kon varen. WOUDRICHEM. De openbare verga dering van den gemeenteraad is belegd tegen Woensdag 1 Dec. a.s. des namiddags zes uur. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. 2. Behandeling aanbod P.N.E.M., be treffende G.E.B. 3. Benoeming lid Burgerlijk Armbest. wegens periodieke aftreding van den heer J. Spoor Rz. 4. Vaststelling instructie kademeester en verpachtingsvoorwaarden veerhoofd. 5. Wijziging begrooting 1926. 6. Vaststelling verordening bedoeld in artikel 1 der Woningwet. WIJK. In de Raadsvergadering van gisteren avond waren alle leden tegen woordig. Aangeboden werd de gemeentebegrooting voor 1927, sluitende in ontvangst en uit gaaf op een bedrag van f 71 61 9.965. Voor belasting is op deze begrooting een post uitgetrokken van f 11000, alzoo f1000 minder dan het vorig jaar. Het salaris voor een monteur voor het G E.B. werd vastgesteld op een bedrag van f 500voor den administrateur op f250. (Volledig verslag volgend nummer). Op Dinsdag 14 Dec. hoopt voor het Comité Christelyke Winterlezingen op te treden Ds. Goslinga uit Utrecht. Maandagavond had op den Hoogen Maasdijk een aanryding plaats tusschen een stortkar en de hondenkar van de Wed. Schouten. De hondenkar bekwam belang rijke schade. als Suze Andriessen, Tjne v. Berken, Fannie Eden, Stamperius, Louwerse, Gust. Aimard, Wörishöffer, Karl May, Jules Verne, enz., enz. De bekende Amsterdamsche Confectiehandel zal wederom HEUSDBW en WIJK bezoe- ken met haar prima De kwaliteiten zijn bekend voor prima. Voorelke beurs hebben wij wat. Leest verder voor prijzen epz. de gezonden strooibiljetten. ZATERDAG 4, MAANDAG 6 en DINSDAG 7 DECEM BER in het Café van de Wed. DE WAAL, naast Café van der Maaden. WOENSDAG 8, DONDERDAG 9 en ZATERDAG 11 DECEMBER in Café „DE GOUDEN LEEUW". „Goede extra verlichting der zaal maakt U het koopen bij avond mogelijk terwijl U voor kleur wordt ingestaan".

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2