Tweede Blad voor het Land van Neusden en Aiiena, de Langstraat en de Bommelerwaard. IQ. 4660 Woensdag 1 Decemtier Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand. BEHOORENDE BIJ HET Vergadering van d*?n raad der gemeente WIJK c.a. op Dinsdag 23 Nov. des voorm. 10 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer R. J. v.' Doveren. Secretaris: WelEd. Héér E. Sluijmers. Aanwezig alle leden. De heer v. d. Velden zegt dat door de PNEM dwang en pressie wordt uitgeoe fend om het bedrijf maar over te geven, de PNEM heeft de gemeente uitgebuit. Nota's worden ingediend zonder dat er bescheiden worden overgelegd, het is de bedoeling zoodanigen strop te bezorgen dat zij ten slotte het bedrijf maar over geeft. Voorzitter. U kunt wel insinueeren, daar hebben wij echter niets aan. v. d. Velden. Het is noodig dat deze dingen gezegd worden. Wat is te Woudri- chem op de vergadering van afgevaardig den van alle gemeentebesturen in het Land van Heusden en Altena niet gezegd, neen al krijgen wij er later geen sikkepit voor, dan nog niet overgeven, dan nog liever sloopen. Voorzitter. Met zoo iemand is niet te redeneeren. v. Wijk. Wie zal dat betalen? v. d. Velden. Wie betaalt nu rente en aflossing? v. Wijk. Er is al genoeg over gespro ken, al wat v. d. Velden zegt is in de toekomst dat weet niemand. Het kan goed waar zijn, als de PNEM anders had ge handeld, dat het bedrijf dan een ander verloop zou hebben gehad, op het oogen- blik is uit een onderzoek gebleken, dat als de gemeente het bedrijf in eigen be heer houdt, dat het dan geld kost al zet men 't op met 'n kapitaal van f 15000. Of het bedrijf zal gaan rendeeren, hangt van de toekomst af. Ik heb twee jaren mijn best gedaan om er aansluitingen bij te krijgen, zonder succes evenwel;. Ik hoop werkelijk dat als het bedrijf in eigen be heer wordt gehouden, dat het succes mag afwerpen, doch de ondervinding die ik heb opgedaan en de cijfers geven m'ij; geen vrijmoedigheid om voor eigen be heer te stemmen. Met de cijfers van vroe ger hebben wij niets meer te maken. v. d. Velden. Daarmede hebben wij wel te maken, want daardoor is het tekort ont staan, door de onreëele behandeling heb ben wij geen aansluitingen gekregen. Voorzitter. Ik heb er geen spijt van, dat het licht er is, al is het voor de gemeente dan ook een strop geworden, doch ik vrees dat wij door het bedrijf in eigen beheer te houden er een nieuwe stropi bij krijgen en daarvoor zou ik de gemeente willen bewaren. v. Loon. De redeneering van V. Wijk heeft iets van een soldaat aan de grens, die zijn geweer wegwerpt, bij1 de nadering van den vijand en zijn handen opsteekt en zich overgeeft. Volgens onzen eed zijn wij daarmede echter niet verantwoord, wij moeten ons best doen het bedrijf omhoog te werken. v. d. Velden. Als wij er tien aansluitin gen met een lichtverbruik van f 1 per week bij krijgen is het tekort weggewerkt, iedere aansluiting beteekent winst. Voorzitter. Is dat waar? Roza. Ja, voor een groot gedeelte wel. v. d. Velden. De stroom die nieuwe aan sluitingen verbruiken is reeds betaald, In de laatste jaren hebben wij er twintig aansluitingen bij gekregen, zou het dan zoo'n groote toer zijn er nog 10 bij1 te krijgen? Ik durf de verzekering te geven dat dit gemakkelijk gaat. Voorzitter. Ik kan niet begrijpen dat men dan daarvoor niet reeds lang gewerkt heeft. v. d. Velden. Omdat het bedrijf steeds is afgebroken. Roza. Wij staren steeds op het eindcij fer van f 6900 aan te kort, en dat is niet waar dat is geen te kort. Zeker de ge meente moet dat bedrag bij passen, doch al geeft men het over, dan nog blijft de gemeente genoodzaakt, rente en aflossing bij te passen, al worclt daarop een "klei nigheid in mindering gebracht door het bedrag dat de PNEM voor het net be taalt. Men moet evenwel niet vergeten, dat men ook de kosten van onderhoud der straatverlichting houdt, daarvoor moet iemand worden aangesteld, zoodat de heele kwestie loopt over een bedrag van f 900 dat er op het oogenblilc te kort blijft. Voorzitter. Dat geloof ik eerder. Roza. U moet me laten uitspreken. Men moet evenwel niet vergeten, dat iedere aansluiting die er bij' komt, winst voor het bedrijf beteekent ein het tekort door deze aansluiting verminderd wordt. Voorzitter. Dat is altijd zoo. Roza. Nu dubbel, door de stroomgaran- tie is de door nieuwe aansluitingen te verbruiken stroom reeds bij voorbaat be taald. Ik geef toe dat het een gewichtige beslissing is, want de groote kwestie is wat zal de toekomst brengen, blijft het aan den donkeren kant dan kan men het bedrijf beter over geven. Zonder eenige nevenbedoeling heb ik de overtuiging dat er aansluitingen zullen bijkomen. v. Wijk. Ik heb er voor gewerkt), ik heb de ervaring, opgedaan, dat er geen aansluitingen bij te krijgen zijry Als men a«n een tekort van f 900 komt, zonder dat nog een post voor onvoorzien is gerekend, met een onderhoud van f 300 dan vrees ik dat zal blijken, dat er meer uoodig zajl' zijn. Ik heb ook nog geprobeerd bij; een sterk tegenstander te Aalburg om hem over te halen, doch deze zeide: aanslui ten nooit, verkoop het maar al is het ten slotte voor niets, want het blijft een strop. Roza. Mag ik U even opmerken, dat ik bij mijn berekening voor onderhoud een bedrag van f 525 heb gerekend. v. Wijk. Waarin administratiekosten be grepen. Roza. Neen, neen alleen aan onderhoud voor administratie heb ik een bedrag van f 900 gerekend en hierop is naar mijne meening nog wel wat te bezuinigen, welke bezuiniging dan als onvoorzien kan worden gerekend, dan blijft de berekening nog hetzelfde. De vraag is nu maar is het ge wettigd voor deze f 900 het bedrijf over te geven, ja of neen? Moeten wij nu maar zeggen hier heb je het, of moeten wij er onze schouders onder zetten en zeggen wij willen alles doen om deze f 900 weg te werken, door het bedrijf minder kostbaar te maken en er aansluitingen bij te krijgen. Mijne overtuiging is het dat wij dit tekort in de toekomst kunnen wegwerken,. v. Wijk. Voor leden die er nog niet voor gewerkt hebben, kan dit gelden, ik heb er echter mijn best voor gedaan en ben overtuigd dat wij aan het einde staan. Roza. Ik zou het willen probeeren, als wij het een paar jaar in eigen beheer hou den en het bedrijf blijft zooals het thans is, zonder dat het dus beter wordt, kost het de gdemeente 2 maal f 900, misschien zal de PNEM dan ook niet meer het be drag geven van thans, doch al geeft ze dan slechts f 10.000 dan kost dat f7000, dan hebben wij het echter geprobeerd en voor dat bedrag zou ik willen weten hoe het loopt. v. d. Velden. Het kost geen f 900 meer,, voor de straatverlichting blijft iemand noo dig die toch ook al gauw f 150 a f 250' moet hebben, ik blijf er bij, met tien aan sluitingen meer zijn wij er. G. v. d. Pol. Ik zou ook nog Wél een enkel woord hierover willen zeggen. Voor overgave daar ben ik niet voor te vinden, ik zou het eerst nog een paar jaar willen probeeren. Mochten er aansluitingen bij komen, dan stijgt ook de waarde van ons net. Verder wordt niet gerept dat ook de draaibrug nog wel eens kan aansluiten. Voorzitter. Dat zou misschien nog wel eens een strop kunnen blijken. G. v. d. Pol. Door nette bediening ver trouw ik dat er- wel aansluitingen bij zul len komen. Bestaat er bezwaar tegen me- terhuur, dan kunnen deze geleidelijk ver vangen worden door muntmeters. v. Wijk. Dat heb ik vroeger ook reeds gezegd, doch die kosten het dubbele van de gewone, daaronr is het niet doorge voerd kunnen worden. De heer J. v. d". Pol zegt dat hij er Vrijdagavond in Aalburg nog eens op uit is geweest en drie sterke tegenstanders van het licht heeft bezocht en deze tenslotte wel iets voor het licht gingen voelen. Het bezwaar dat hen er echter van terughield was het groote bedrag van aansluiting. Als kosten was hen opgegeven f 50. Voorzitter. Wanneer is dat opgegeven.? J. v. d. Pol. Ongeveer een jaar geleden. Voorzitter. Het is nu slechts de helft meer. J. v. d. Pol. Ik heb hen gezegd dat ik eens naar de kosten zou informeeren en als mocht blijken dat het aansluiten belang rijk minder dan f 50 kost, dan zullen er direct 3 a 4 aansluiten. Ook de heer Roza heeft deze week in Aalburg nog iemand gesproken die wel iets voelt voor aansluiting. Daarbij de toekomst is gebaseerd op electriciteit, ten slotte, men mag er nu tegen gekant zijn, sluit men aan. Wat de minder goede hoe danigheid der bliksemafleiders betreft, dit is dwaasheid, zeker, deze moeten worden nagezien, als deze echter opnieuw gesteld worden dan zijn ze weer in orde1, deze verslijten niet. Het herstellen kost de ge meente niets, want dit moet de monteur doen. Spreker zou als besloten wórdt het net in eigen beheer te houden', den raad willen aansporen al het mogelijke te doen om er aansluitingen bij te krijgen en aan de andere zijde zooveel mogelijk te be zuinigen. Hiermede meent spreker dat er voldoende over gesproken is en dat wel tot stemming overgegaan kan worden. De heer J. v. d. Pol zegt dat de Boeren bond niet rechtstreeks kan aansluiten om dat eerst het garantiebedrag, dat hij moest stellen te hoog was, later is deze verplich ting door de PNEM vervallen, doch toen kon van aansluiting nog niets komen, om dat de aansluiting aan den hoofdkablel te duur bleek vanv/ege den afstand. De heer Roza merkt op, dat B. en W. deze zaak niet konden afwikkelen, omdat men geen zekerheid had, onftnent liét raadsbesluit dat thans genomen zal wor den, of wel het bedrijf in eigen beheer zal blijven of wel zal worden overgege ven. Blijft het in eigen beheer dan kun nen B. en W. zien hoe men kan handelen, een feit blijft het natuurlijik dat men- nooit goedkoop zal kunnen leveren erf de eenigste oplossing dus waarschijnlijk recht- streeksche aansluiting door de PNEM zal blijken. De heer v. d. Velden zegt dat Wethou der Roza heeft opgemerkt, dat de raads leden hun schouders onder het bedrijf be- hooren te zetten en moeten trachten er aansluitingen bij te krijgen. Spreker heeft dit tot heden niet gedaan, de reden daar voor is voldoende bekend, hij behoeft de ze niet meer naar voren te brengen. Hij: heeft thans echter alvorens hij een beslis sing wilde nemen, enkele ingezetenen die nog niet aangesloten zijn, afgevraagd of zij niet tot aansluiten bereid waren. Vier hebben verklaard, dat als het bedrijf in eigen beheer blijft en er komt een goed ei controle, dat zij wel willen aansluiten. Spreker is er steeds op tegen gjeweest, dat de gemeente de controle geheel ini handen van de PNEM heeft gegeven en daardoor zijn geheele zeggingschap kwijt was. Als men het in eigen beheer neemt, kan men de controle verkrijgen, die meri wenscht. De Vooizitter verklaart nooit geen last van de PNEM te hebben gehad. De heer J. v. d. Pol zegt dat hij D. v.' Rijswijk zoover had gekregen om aan te sluiten en deze zich er voor had opgege ven. Na verloop van twee a twee en halve maand vroeg deze echter aan spreker, wanneer hij nu werd aangesloten, giing men daartoe niet spoedig over, dan wil de hij niets van aansluiten meer weten. Da' is toch geen handelwijzeals ieman,di wenscht aan te sluiten, dan wil hij het licht ook zoo spoedig mogelijk hebben als men daarmede dan 2 a 3 maanden wacht, dan is het geen vooruitzetting van het bedrijf, doch tegenwerking. De Voorzitter zal thans in stemming brengen voor of tegen overgave. Tegen overgave stemmen de heeren B. Roza, B. v. Loon, G. v. d. Pol, G. P. L. Bouman, J. v. d. Pol en K. vi. d. Velden. Voor overgave de heer B. van Wijk, zoodat het bedrijf in eigen beheer zal wor den genomen. De heer Roza zegt te hopen dat de toe komst geluk op dit besluit moge brengen, nu dit besluit eenmaal genomen is, is het geboden door te werken. Spreker zou zoo spoedig mogelijk een oproep voor een monteur willen plaatsen, in een der bladen b.v. in de Bossche Courant. De Voorzitter en de heer v. Wijk ach ten het Nieuwsblad van Heusden daartoe het aangewezen blad, dat in de heele omge ving algemeen gelezen wordt. De heer Bouman komt het voor, dat voor men tot het plaatsen van een adver tentie overgaat, eerst eens overleg ge pleegd wordt met een monteur b.v. G. v. der Maaden en deze eens hier liet ko men om eenige inlichtingen te geven. De Voorzitter acht dit een gevaarlijk spel en meent dat de raad hier op n'iet mag ingaan. De heer Bouman zou geen oproeping doen, het bedrijf heeft een bekwaam man noodig, berekend voor zijn taak, zoo ie mand is de heer G. v. d. Maaden. De Voorzitter merkt op, dat er nog meer vaklui zijn, hij zal echter geen namen noemen om geen personen op den voor grond te schuiven, wat hij verkeerd vindt. Eene oproeping, zoodat iedereen kan mee dingen acht hij het beste en het billijkste. Na eenige discussie wordt besloten dat de raad op Dinsdagavond 30 November opnieuw zal vergaderen en dat B. en W. in deze vergadering met eenige vast omi- lijnde voorstellen zullen komen en den raad een instructie en verordening voor de,n monteur en administrateur van het bedrijf zullen aanbieden. Bij de rondvraag zegt de heer v. d. Vel den, dat van Rijswijk te Wijk heeft ge vraagd om nog een klein stukje grond te mogen hebben voor het plaatsen van een varkenshok. De Voorzitter zegt dat een dergelijk ver zoek schriftelijk bij den raad moet wor den ingediend en sluit hierop de verga dering. Vergadering van den raad der gemeente WERKENDAM op Maandag 22 Nov. nam. zeven uur. Voorz.: Ed.Achtb. Heer Beukenkamp. Secretaris: WelEd. Heer J. A. Timmer mans. Thans is aan de orde teen voorstel van B. en Wi. tot beschikbaarstelling van gelden aan de Herv. Schoolvereeniging voor vernieuwing der waterclosets. B. en W. stellen voor daarvoor een bedrag be schikbaar te stellen van f 230, waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Vervolgens stellen B. en W>. voor op een tiental plaatsen straatlantaarns te plaatsen, welk voorstel eveneens wordt aangenomen. Hierna wordt de openbare vergadering geschorst. Na heropening der vergadering stellen B. en W. voor over te gaan tot aankoop van den bloot-en eigendom van den veer- stoep te Hardinxveld, eigenaresse Mej. de Wed. Blokland voor f 800. De raad gaat geheel met het voorstel van B. en W. accoord. Dhr. Groeneveld wil nog even in het midden brengen, dat de Wed. Blokland blij mag zijn, dat zij1 zoo'n hoogen prijs voor het stukje grond krijgt, dat voor haar wei nig waard is. Rondvraag. De heer Vink wijst op de slechte wa- terkeering aan de brug op het Plein. De Voorzitter zegt dat aan den Gem.- Architect is opgedragen een plan te maken. Verder zou de heer Vink graag zier^, dat aan het veer een wachthuisje werd ge plaatst. 1 De heer Bogers antwoordt hierop, dat de passagiers nooit lang behoeven te wach ten en willen zij onder dak zijn dan kun nen zij wel een glaasje melk in café van der Wiel gaan koopen, vooral daar het veer toch al zooveel aan de gemeente kost. De heer Visser wijst op den slechten toe stand van het riool bij van Velzen. Dajt is elk oogenblik verstopt en het gevolg is, dat alles overstroomt, zelfs zóó dat het water het huis van den heer Verdoorn binnendringt. De Voorzitter antwoordt, dat over de oplossing van dit euvel verschil van mee ning bestaat met den architect. De heer Vink krijgt nogmaals het woord en zegt, dat de benoeming van de help ster van de bewaarschool zoo onverwacht is gekomen. De heer Holster had er eenigszins be zwaar in, dat er iemand uit de Werken was benoemd. De Voorzitter heeft er in het geheel geen bezwaar in. De heer Holster brengt in het midden dat de tijdelijk benoemde niet in de geest van den raad is. De heer Bogers wil er even op wijzen, dat zij niet door B. en W. is benoemd, doch door den Burgemeester. De Voorz. zegt, dat Mej. v. d. Werken plotseling ging huwen. Zloodoende zat Mej. Rensen zonder hulp, aangezien Mej. van d. Werken niet meer kon komen. Het hoofd der bewaarschool kwam bij hem en had er vier op een lijstje staan. Nummer één was de tegenwoordige tij delijke helpster, zoodat hij Mej. Rensen haar zin heeft gegeven, daar die toch met haar om moet gaan. De heer v. Oord zegt, dat iedereen graag had gezien, dat Betsy de Vries was aangesteld, daar zij in alle opzichten voor dit baantje geschikt is. Nadat hierover nog geruimen tijd is ge discussieerd sluit de Voorzitter de ver gadering. VERGADERING van het Gecomb. Col lege van Bommelerwaard boven den Mei- dijk van Dinsdag 23 Nov. 1926. Voorzitter: Dijkgraaf H. C. de Jongh. Aanwezig 14 leden. Afwezig de hoofdge- erfde J. A. de Jongh. De dijkgraaf doet mededeeling van ee nige goedgekeurde besluiten door Ged. St. en eenige ingekomen stukken. Hij deelt meae, dat aan den dijkwer ker C. Grandia te ,Hoenza-Driel met in gang van 1 Jan. 1927 op verzoek eervol ontslag is verleend, Waar nieuwe dijkwer kers aangesteld moeten worden, is 't ge- wenscht voor hen een nieuwe salarisrege ling vast te stellen. Was dit tot heden f 18 per week, thans wordt voorgesteld, dit te bepalen op f 15 per week. De voorzitter deelt mede dat de reke ningen dienst 1924—'25 van district en stoomgemalen gedurende 14 dagen ter vi sie zullen liggen. Die van het district sluit met een batig slot van f 27,703,77, waar van over den loopenden dienst is beschikt over f20,120,05; Maasafdeeling batig slot f 12,182,35, reeds beschikt over f 7571,29; Waalafdeeling batig slot f 11,387,905, reeds beschikt over f 8010,46. Deze rekeningen worden in handen ge stéld eener commissie, bestaande u,it de leden v. d. Graft, Van Heeswijk en C. W. de Geus; plaatsvervangende leden Maas en v. d. Horst. j. De Dijkstoel stelt voor om de vergoe ding voor rotmeester en rotgezellen we der te bepalen op f 4 en f 3,50 pier et maal. Waar tijdens de laatste hoogwater periode de wenschelijkheid van eenzelf den rotmeester gebleken is, wordt tevens voorgesteld om in buitengewone gevallen zoonoodig eenzelfden rotmeester aan te stellen tegen een vergoeding van f 6 per etmaal. Voorstel goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert de heer v. Willigen naar het werk te Aalst; is dit reeds klaar, en zoo ja, blijft het binnen de perken der begrooting. De Voorzitter deelt mede, dat 2 inlaten klaar zijn, het werk aan de 3e moest door 't water, het was n.l. grondwerk, gedu rende 14 dagen worden stopgezet. Giste ren en heden is door het pompen het werk droog gekomen; gebleken is nu dat er lik ken aan binnen-- en buitenkant wapen. Er is naar gezocht om ze te dichten; aan de binnenzijde is dit gelukt, aan de bui tenzijde nog niet. Met den meesten spoed wordt thans gewerkt; het werk moet af. Het thans goed vallende water begunstigt het werk. Door 't hooge water is er een afschuifhoek van den weg gekomen. Dit gedeelte is flink gestut, de weg tijdelijk verlegd, terwijl verder verboden is daar te passeeren met vrachtauto's boven 2000 Kilogram. Wat de kosten betreft, hoopt spreker te blijven binnen de grenzen der begroo ting, doch vaste cijfers kunnen nog niet genoemd worden; mogelijk wel in de vol gende vergadering. De heer v. Willigen informeert naar den kolenvoorraad bij de stoomgemalen, is die voldoende? De voorzitter antwoordt, dat een goede voorraad, gekocht tegen den prijs van f 14,50 per ton, aanwezig was toen de staking in Engeland uitbrak. De prijs liep toen op tot f 28. Spreker kocht toen niet, hopende op een spoedig eir.de der sta king. Door stappen bij den leverancier gedaan, kreeg spreker toezegging dat hij over kolen kon beschikken. De prijs liep inmiddels op tot f 32 en liep later terug tot f 28. Op dien prijs wilde de leveran cier toen contract sluiten, wat echter is geweigerd. Een afwachtende houding is gewenseht. Eindigt de staking, dan ver moed spreker een grooten terugslag in de prijzen. Het malen is stop gezet, daar alle polders onder winterpeil staan. Last van 't water is slechts gedurende 3 dagen in 't lage land voorgekomen. Blijkt maa ien noodig, dan zal het met de groojtste omzichtigheid moeten gebeuren. Betreffende de opmerking van den heer v. Heeswijk, dat men te Driel meendie, dat geen kolen meer in voorraad waren,, antwoordde de voorzitter, dat Driel hem destijds opbelde, juist in de dagen dat geen kolen verkrijgbaar waren; daarover werden inlichtingen gegeven, echter met de mededeeling dat de voorraad voldoende was om te malen. Doch toen te koop'en, 350 ton tegen f32, dus voor plm.f 10,000 daar zag spreker tegen op. Tegén dien prijs kan steeds geholpen worden. De heer v. Heeswijk wijst op hjet in aanbouw zijnd schuurtje bij Grandia. Hem is gewezen op de fout door hem begaan, daar eerst goedkeuring van Ged. Staten had moeten worden aangevraagd. Doch waar deze man is afgegaan op een mon delinge toezegging van den Districtsop zichter Lodder, vraagt spreker of de,zé zaak nog niet valt te middelen'. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De zaak behoort tot de prudentie van Ged. Staten. De Dijkstoel heeft het advies doorgezonden. Antwoord kwam nog niet in. Wil Grandia iets achteruit bouwen, dan heeft hij geen toestemming noodig. Als dijkwerker is het zeer dom geweest te gaan bouwen zonder toestemming. Laat hij <d)e beslissing van-Ged. Staten afwach ten. Sluiting der vergadering. GENDEREN. Voor een overbezette zaal trad voor de Hervormde (Gereformeerde) Staatspartij, Donderdag j.l. op Ds. van Leeuwen uit Arnhem met het onderwerp: „Terug naar het woord." Nadat Ds. ,van den Berg uit Eethen heeft kten zingen Ps. 119 vers 88 en daarna voorlas Jer. 2, gaf deze een indrukwekkend woord ter inlei ding, waarin hij o.a. zeide: zich te ver heugen over de groote belangstelling, die voor deze vergadering bestond;. Daarna nam de Eerw1. Heer Ds. van Leeuwen het woord, die o.a. uiteenzette ons kiesstelsel, waarin hij liet uitkomen dat als het ware ieder kiezer invloed uitoefent op onze regeeringsvertegenwoordiging. Verder behandelde spreker de schoolstrijd onder bewind van Dr. Kuiper, en herinnerde dal bij de oplossing een algemeene dankdag was gehouden, spreker noemde het echter een oplossing die geen Christen bevredigen kan. Verder zette hij uiteen de politiek van de Christelijke partijen en zeide dat de Anti-Rev. partij als Christelijke partij van het woord is afgeweken;. Spreker kon niet nalaten aan allen toe te roepen: „Terug naar het woord" en eindigde daarmede zijn rede. Daarna werd gezongen Psölm 86 vers 3 en 6. Nu werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waar door enkele per sonen gebruik van werd gemaakt. Nadat spreker allen afdoende had beantwoord, sloot hij met dankzeggirtg; de vergadering. HERPT. Door den WelEerw. Heer A. Goossens wordt een sociale cursus gege ven in de R. K. Bijz. School. Deze cursus trekt vele belangstellenden en zal er gewis nog meerdere trekken daar op zeer aange name, onderhoudende en bevattelijke wijze de verschillende maatschappelijke vraag stukken worden behandeld. Iedere Woens dagavond is de school tot in alle hoeken gevuld. ZALTBOMMEL. De heer C. J. Kle- ber te Hurwenen, die sedert tal van jaren eerst als hoofdgeërfde, later als heemraad zitting had in het College van Bommeler waard boven den Meidijk en daar Dins dag j.l. de vergadering nog bijwoonde, is Donderdag j.l. plotseling overleden. HEUSDEN. Getrouwd: J. A. v. d. Eng, 32j., met G. A. Timmermans, 26 j. Nieuwsblad (Vervolg en Slot.) (Vervolg en Slot.) Ml" WW 'iic—w»!—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5