Tweede Blad Jfiettw^blad NO, 4681 Jan Mm voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ONS KINDERHOEKJE O" 'ÊSs; Kinderrubriek. Buitenland Vrouwenrubriek NUTTIGE WENKEN Ruime auto- garage's BEHOORENDE BIJ HET Bevrijd n van die rngpijnl Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat g'ij \en specifiek niermiddel dient m deze belangrijke levens organen te versterken. Waag u niet aan uitstel. Begin onmiddellijk Foster's Rug pijn 'Nieren Pillen te gebruiken. Dit; middel kan aan de nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen voon. goede bloedzuivering, en rugpijn, blaassTOornissen, waterzuchti ge zwellingen, pijn\in de spieren of ge wrichten, matheid, Wmoeidheid, zenuw achtigheid, duizeligheid en urinestoornis- sen doen verdwijnen. Tal van mannen en \Youwe rende de laatste 25 jare# lede kwalen en de pijnlijke ve van, getuigden, dat Fo: ie gedu- aan nier en daar- ïllen hun dit speci- de nieren kracht en gezondheid her: Aarzel niet. De werkim fieke middel is rechtstreeks^ gericht, en als deze organen gVed werken, wordt het bloed behoorlijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Fostens Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen\aanbevo- len tegen rheumatiek, lendepijnA ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nierzwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking niet geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 32 Droevers was h'et heel stil. Zij zat aa<n de tafel met een treurig gezicht. Af en toe veegde ze met haar zakdoek over haar oogen. De zesjarige Henk keek er aandachtig- naar. Hij begreep er niet veel van. Alleen wist hij, dat moeder aldoor zoo verdrietig was, sedert een half jaar, toen Vader op eens op reis was gegaan, zonder hem goeden dag te zeggen. En vader was nog niet terug. Dat vader nooit meer terug zou komen, omdat hij gestor ven was, dat wist Henk niet. Zijn moeder had maar gezegd, dat vader op reis was, voor heel langen tijd. Mammie, komt Sinterklaas vanavond weer en krijg ik dan een mooie spoor die echt loopen kan op rails? Moeder keek treurig en zei: ik geloof het niet, vent. Ik denk wel, dat Sinter klaas onze deur zal voorbijgaan. Waarom mammie, kan hij niet door den schoorsteen kruipen? Is Sinterklaas te dik geworden Neen, vent dat geloof ik niet, maar... O, mammie, ik weet het al, Sinterklaas Twil niet komen, omdat de schoorsteen niet geleegd is. En dan zou hij net zoo zwart worden, als Piet Rpet. Is het niet jzoo, Mammie? Moeder knikte van ja. Gelukkig dat Henk er zoo over dacht. Hij scheen hiet zeker niet erg te vinden. Maar toch bleef vrouw Droevers heel treurig kijken. Maar, mammie, waarom huilt U toch zoo, hield Henk aan. Och mijn jongetje dat begrijp je toch niet, zei moeder met een zucht. O, ja mammie, zeg het mij maat. Ik ben erg knap. Ik zit toch al in de eerste klas van de groote school, riep Henk uit. Goed, dan, mijn jongen, ik .zal het je vertellen. We moeten morgen uit ons hu/s- je weg en ik weet niet waar we dan moe ten slapen. Vader nad dit huisje gekocht van buurman Kwant. Maar omdat vader niet genoeg centjes had, zou hij elke maand aan buurmain Kwant honderd gulden bren gen, net zoolang tot het huis heelemaal betaald was. Elke maand ging vader dan Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels van verleden week zijn: 1. Harlekijn. 2. Zonnewijzer. 3. Parapluie. Nu, ik zal deze week maar geen nieuwe raadsels opgeven, want jelui hebben het toch veel te druk met de St. Nicolaaspret, Volgende week gaan we er weer mee door, hoor. En hier is het Sint Nicolaasverhaal. OOM KAREL. TOEN SINTERKLAAS TOCH KWAM.... Het was den dag van St. Nicolaas. Overal in het dorp heerschte vroolijk- heid. Want dien avond zou in menig huisje St. Nicolaas komen en er de gjrooten en kleinen met zijn goede gaven bedtenken. Heel wat kinderhartjes klopten sneller, bij de gedachte aan de vreugde, die te wach ten stond. Alleen" in het huisje van vrouw BELEEFDHEID. »No, wat rooet een beleefde jongen zeggen, als een dame hem een cent geeft voor het pakjesdtagen »Ik ben te beleefd, om u dat te zeggen, juffrouw«. MAUW EN KNOR OP REIS. XII. HET SLOT VAN DE REIS. Toen de reus zoo kwaadaardig sprak, werden Mauw en Knor heusch erg bang en de reus scheen dat goed te bemerken, want plotseling zei hy »Huil maar niet, hoor. Ik maakte maar grapjes. Ik heb zelfs een groote verrassing voor jullie be waard Eo hy haalde een prachtige gouden kooi te voorschijn, waarin de Roedeldoe zatMauw en Knor bedankten hem recht hartelyk en haastten zich naar het kasteel van den koning, die, o, zoo verheugd was, zijn mooien vogel weer terug te hebben en Mauw en Knor beloonde met ryke en zeldzame geschenken Mauw en Knor zeilden daarop weer overgelukkig naar huis terug en vertellen nu «veraf het wonderbaarlijke verhaal van hun avonturen op het toovereiland. (Slot), Ziek jongetje»Zal ik kunnen fietsen, als ik weer beter ben Verpleegster »Natuurlyk, Jantje*. Ziek jongetje»Zoo 1 Toen ik nog niet ziek was, kon ik het niet*. met het geld en met het boek naar buur man Kwant. Dan schreef buurman in het boek, dat vader betaald had en dan nam vadqr het boek weer mee naar huis. Ik geloof, dat het huisje bijna heelemaal betaald was, toe vaderop reis ging. Maar nu is het boek weggeraakt, ik kan het nergens meer vinden. Buurman Kwant is de vorige maand gestorven en nu zegt de zoon van buurman, dat vader nog niets betaald was, toen vader.... op reis ging. talen, of anders het huis uit moeten. En ik heb geen geld, dus moeten we mbrgen het huis uit. O, zei Henk, die er niiet veel van be greep. Dat was wel heel erg. Nu, hij zou maar zoet gaan spelen, misschien werd moeder dan wat vroolijker. Mammie, ik zal dan maaf met mijn paardje van verleden jaar gaan spelen, U weet wel, mijn mooie roode paardje. Maar ik kan het niet uit zijn stal krijgen, wil U me even helpen, mammie? De stal is daar, onder die heele zware kast, in den hoek. Goed vent, doe dat zei moeder. Maar... kun je het paardje zoo niet pakken? Want die kast is zóó zwaar, dat we hem met zijn tweeën niet kunnen optillen. Nee, mammie, dat gaat niet. Het paard je staat er heelemaal onder, je kan het niet eens meer zien. Er zat dus niets anders opf. De kast moest opgetild worden. Moeder trok uit alle macht. Maar de kast was zoo zwaar, dat zij maar een heel klein eindlje in de hoogte ging. Henk greep er onder en juich te; daar kwam de kop-, van het vuur roode paardje te voorschijn. Maar moeder kon de kast niet verder omhoog krijgen. E,n het paardje wilde er niet verder onder uit Het schaamde zich zeker voor zijn vuur- roode kleur. Wacht, zei moeder, zal ik eens probeeren, of ik het er qnder uit kan trek ken? Moeder voelde met haar hand onder de kast, dan opeens slaakte moeder een kreet, ze trok haar hand onder de kast vandaan en daarin hield ze.... het verloren boek, en daar stond niet alleen in, dat vader het huis heelemaal aan buurman Kwant be taald had, maa,r daar stond ook in, dat vader aan buurman Kwant later duizend gulden geleend had. Buurman Kwant moest dus aan moeder nog duizend gulden be talen en ze behoefden niet uit hun huisje. Henk begreep er niets van. Want moe der pakte hem op eens en zoende hem. verschillende malen. Dan stond moeder op, deed hoed op en mantel aan en zei: Ik ga even weg, Henkebaas, ik ga Sint- Nicolaas zoeken en hem vragen, of hij toch alsjeblieft vanavond bij ons wil ko men. Dat vond Henk fijn. En toen hij dien avond even voor zijn moeder een bood schap moest doen en terugkwam, hoorde hij, dat Sinterklaas er net geweest was en wat voor hem had achtergelaten. En dat was... een prachtig spoor, op echte rails. Volgende week het slot van: De droom van Koning Aboe. »Ja, hij neemt me iederen Zaterdag middag mee naar een museum*. »Werkelyk 1 En wat studeert hy?* Economie*. Gedistingueerde dracht voor buitenshuis. Wij mogen ons dit seizoen gelukkig prij zen, wat de mode betreft, want de ont werpers hebben zooveel verschillende mo dellen gecreëerd, dat het onmogelijk is, dat er niets bij zou zijn naar onzen smaak. Als de nieuwe overblousende taillelijn ons niet bevalt, kunnen wij trouw blijven aan de rechte lijn en vice versa, als de rechte lijnen ons beginnen te vervelen, gaan wij over naar het kamp der voorstandsters van overblousende kleeding. Deze gemakkelijke toestand kan natuurlijk niet altijd blijven bestaan. Het volgende seizoen zal vrouwe mode zeer waarschijnlijk wel weer veel strenger gaan optreden en zal zij veel har dere wetten vastleggen voor wat „chique" en wat niet-chique is, dus laten wij, nu wij er toe in de gelegenheid zijn, gebruik maken van haar lankmoedigheid. Het is opmerkelijk dat men dezen win ter weer terugkeert naar de rokken met over-rokken, zoodat vele der nieuwe mo dellen daarvan voorzien zijn en de meesten daarvan zijn hier en daar diep uitgesneden, omdat de ongelijke onderkant erg in trek is. Deze nieuwe lijn wordt niet slechts voor avondkleecting toegepast. Ook de gewone dagelijksche toiletten zijn er van voorzien, zooals men .zien kan aan het japonnetje afgebeeld onder no. 1204. Deze japon is speciaal bedoeld voor het dragen op straat en wordt gemaakt van zwart zijden rips. De over-japon wordt in zijn wijdte iets of wat beperkt doop het innemen aan de heupen door middel van groepen plooi tjes en aan beiden kanten wordt hij afge werkt met lang uitloopende slippen, die lager vallen, dan de zoom van den rok. Het noodzakelijke v roolijke effect wordt verkregen door den kraag en het vest van zacht rose satijn. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de ma ten 42, 44, 46, 48 onder opgave van No. 1204. Kosten 55 cents. De mantel, No. 1203 is van het modieuse cape-model en hiervoor neemt men als stof prune-kleurig laken. Het nauwslui tende bovengedeelte heeft even onder de taille een paar uitgesneden punten, welke met knoopen wórden versierd en aan kraag en mouwen is een garneering bevestigd van bruin bont. Knippatronen zijn ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 on der opgave van no. 1203. Kosten 55 ets. voor de Huisvrouw. Werp geen beenen weg na ze eenmaal gebruikt te hebben voor de soep. Alle kracht is er nog lang niet uit bij eenmaal koken. Men kan ze nog eens en nog eens gebruiken, zoolang, tot er overal kleine gaatjes in komen; dan is er geen kracht meer uit te halen. Als het metalen busje, dat aan het einde van een schoenveter zit er afgeraakt is, draai dan den veter tot een puntje en stop dat uiteinde in een potje was van de zelfde kleur als de veter. Is de was koud geworden, dan zal de veter gemakkelijker door de gaatjes gaan. Een rauwe aardappel over het lemmet van tafelmessen gewreven, zal er alle vlek ken van af nemen. Wrijf de zolen van de schoenen uwer kinderen een paar maal in met wat vernis. Laat ieder laagje goed drogen vooir ge het volgeqde laagje aanbrengt. De zolen gaan minstens eens zoo lang mee als anders. Links Prof. Richard Zeigmondy van Göttingen, die den Nobelprys kreeg voor 1925 rechtsde bekende lersche Schryver G. Bernard Shaw voor litteratuur 1925 werd hem de Nobelprys toegekend. CYCLOON. Reuter seint uit New-York: Te midden van de feestelijkheden van Thanksgiving Day heeft een tornado tal rijke steden en dorpen van Arkansjas en Missouri geteisterd. Volgens de jongste berichten schijnt het dat er 60 dooden zijn en ongeveer 150: gewonden. Bekend is geworden, dat er 9 personen zijn gedood en 50 gewond in Arkansas alleen. Ernstiger zouden de gevolgen van den tornado zijn te Hebers Springs^, in de provincie Cleburne, waar het aantal doo den op 30 wordt geschat en dat der ge wonden op meer dan 50. Ongeveer 12 blokken huizen zijn door den storm weggevaagd. De straten zijn door puinhoopen versperd. Verscheidene huizen vlogen in brand, hetgeen de paniek nog verergerde. m Bezoek van ouds bekend H6tel Café Restaurant Uitspanning. 8t. Jansstraat 10-12 8 B0SCH- Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O SLEEUWIJK-'s BOSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 5