Winterjassen Winterjekkers en Kinderjasjes OPGERUIMD OVERJASSEN op maat 15 KORTING. Grootste en Goedkoopste Kleedingmagazijnen TE GOR1NCHEM. A.S. ZATERDAG 11 DECEMBER BEGINT IN ONZE KLEEDINGMAGAZIJNEN. Plaatselijk Nieuws Alle nog voorradige WOEDEN MET EXTRA KORTINGEN YAN 20 TOT 50 pCt. Doet Uw voordeel en BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN. Bezichtigt de Etalage's en overtuigt U van de Extra Lage Prijzen beneden iedere concurrentie. LANGENDIJK B 192-193-194. Predikbeurten MOOIE GIFTEN Na afloop van cle Zondag In de Geref. Kerk aan de Oude Vest te Leiden gehou den dollede zijn in het zakje twee gif ten aangetroffen elk van f 2000, een voor de armen en een voor de kerk. o OM MARIE De onlangs mishandelde Jos. Hannet, die pas in zooverre was hersteld van een mishandeling, dat hij weer naar de myn kon gaan werken, is 's avonds naby de Koedamp door twee gemaskerde personen opgewacht. Zij brachten hem een diepe snede over het voorhoofd toe. Op zyn hulpgeroep kwam een buurman met een lantaarn toeloopen. De aanval lers grepen toen den gewonde vast, sleepten hem een eind mee en namen vervolgens de vlucht. Uit een briefje, dat de aanvallers op de kleeren gestoken hadden, stond Jozef, ik kryg Marie niet, maar jy ook niet, dan word je nog eerder vermoord. o HET MES. By een vechtpariy tusschen zekeren Smits en A. N. te Schijndel werd eerst genoemde zoo ernstig met een mes toege takeld, dat hij naar het gasthuis moest worden gebracht. M. is gearresteerd, —o JONGEN DOOR EEN MOLEN RONDGESLINGERD. Eenige kinderen uit Spanbeek waren spelende naby den wetermolen op Terborg onder Schinnen. Een dertienjarige jongen uit Spanbeek werd door een draaiende stang, welke een meter boven den grond ligt, gegrepen en verschillende malen mede rondgeslingerd. Op het geroep van de anderen kwam de molenaar, die den jongen verloste. Een geneesheer constateerde hersenschudding en een gebroken arm. De toestand van den jongen is vrij ernstig. Eostelooze Rijwielplaatjes. De Ontvanger der Directe Belastingen te Heusden, zal in het tijdvak van 13 December 1926 tot en met 8 Januari 1927, des Dinsdags en Vrydags van iedere week van 's avonds half zes tot half acht te zynen kantore zitting houden, voor de be handeling van aanvragen tot verkryging van kostelooze Rijwielbelastingmerken. HEUSDEN. Bij de Dinsdag te 's Bosch gehouden aanbesteding voor het uitvoeren van vernieuwingen en herstellingen aan de provinciale wegen in deze provincie, was de uitslag voor de. wegen in deze .omgang als volgt Bestek no. 19. Weg HeusdenDrunen naar en door Waspik, (19e perceel) lang 17889 M., begroot op f21.300 2 Biljetten. F. H. v. d. Piuijm, Dussen f 22.844 M. Visser, Drunen - 22.900 Bestek no. 20. Weg BesoyenTilburg met een zytak (20e perceel) lang 25897 M„ begroot op fll.600, 5 Biljetten. P. C. Zaane, Tilburg f12.145 A. v. d. Boogaart, Oostelbeers -11000 M. Visser, Drunen -12.700 -11.400 C. A. v. Strien, Udenhout 10.800 F. H. v. d. Pluym, Dussen -12,100 Bestek no. 21. Weg GenderenDussen —•Werkendam, met twee zy wegen en drie zytakken (21e perceel) lang 28677 M.; begroot op f18,700. 4 Biljetten. A. Willigens, Nieuwkuyk f 18.950 18.673 M. Visser, Drunen - 18.880 F. H. v. d. Pluijm, Dussen -17.747 C. van Loon, Werkendam -17,970 Bestek no. 18. Weg 's-Hertogenbosch Nieuwkuyk—Drunen, met twee zijtakken (18e perceel) lang 20815 M., begroot op f22,500. 5 Biljetten. J. Heijmans, Roosmalen f21,890 F. H, v. d. Pluym, Dussen - 23 900 H. B. H. van Kan, Venlo - 22.875 A. Wilgers, Nieuwkuyk - 23.243 M. Visser, Drunen - 23.400 Door het Bestuur van de Fanfare der H. Familie alhier, werd besloten het 2e groot winterconcert, afgewisseld door een vier-tal komische voordrachten, te doen plaats hebben op Zondag 23 Januari 4927, Tevens werd besloten ter feestelyke viering van het 25-jarig oprichtingsbestaan op 9 en 16 Oct. 1927 een groot Internationaal Solisten-, Duetten-, Terzetten- en Kwar- tetten-concours-wedstryd te houden in de zaal van haar vereenigingsbouw en in 1928 een groot Internationaal Festival te te organiseeren. Zaterdagmiddag speelt een gecomb. elftal «Juliana* een wedstryd tegen «Wil- helmina* te Wyk, op het terrein van «Wilhelmina*. Het 1ste elftal speelt Zondag een com* petitiewedstryd tegen «Kaatsheuvel 2«, op het terrein - van laatstgenoemde vereen. Aanvang 12 uur. Het 2de elftal zal Zondag a.s. deel nemen aan de Serie-wedstryden, welke zijn uitgeschreven door de v.v. »H.V.V.« te Haarsteeg, daar het 1ste elftal wegens een bonds wedstryd is verhinderd. In zijo jongste vergadering be sloot het «Heusdensch Mannenkoor* het volgend jaar aan twee concoursen deel te nemen, het eerste op 2 Pinksterdag alhier te houden. Tevens werd besloten, op 30 December een teeravond te houden, terwjjl de eerst volgende uitvoering werd vastgesteld op Zondag 6 Februari a.s. In den ouderdom van 63 jaren is in het R. K. Gasthuis alhier overleden, gemeeutebode de heer L. Reis. Woensdagmiddag trad vanwege hst Departement Heusden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen voor de kleinen van Heusden op, Mevr. Antoinette van Dijk. De zaai van Concordia was tot in alle hoeken bezet. Op hare bekende aan gename en aardige wyze wist de begaafde spreekster de kleinen een paar uren bezig te houden men had de grootste pret en hef dolste plezier. Mevrouw Van Dijk en het Departement Heusden komt voor dezen avond een woord lof toe. Donderdagavond 7 uur vierde de aaivereeniging «Dorcas* haar jaarfeest in feestelijke bijeenkomst, ten huize van Ds. Huijgens. Verschillende voordrachten werden door de meisjes gedaan, die zeer in den smaak vielen en waarvoor prijzen werden uitge reikt, Verschillende versnaperingen werden rondgediend, waarna men om 40 uur hoogst voldaan huiswaarts keerde. Aan hare gewoonte getrouw, hield de Vereeniging weder hare jaarlijksche uit- deeling op 4 December. Uitgereikt werden aan 31 gezinnen: 42 lakens, 12sloopen, 6 vrouwenhemden, 6 vrouwenbroeken, 6 vrouwenschonen, 6 vrouwen-werkschorten, 8 paar kousen, 3 manshemden, 4 boeze roenen, 12 kinderschorten, 5 Kinderrokken, 10 meisjeshemden, 6 meisjesbroeken, 8 jongenshemden, 4 jongensbroeken, benevens eenig babygoed 6 ponnetjes, 8 hemdjes, 6 flanelletjes en 12 luiers, alles tezamen 440 stuks. Dat deze gaven door de behoeftigen dankbaar werden aanvaard laat zich denken. Moge de vereeniging steeds de noodige steun blijven vinden, opdat zy haar werk van naasten liefde kan voortzetten. AALBURG. Bij E. v. Berkel alhier, staat een perenboom voor de tweede maal van dit jaar in vollen bloei. ALMKERK. Op St. Nicola as avond hield de Herv. Jonged. vereen. „Arbeid Adelt" alhier, haar jaarlijksche uitdeeling van ruim 130 kleedingstukken, welke aan 38 gezin nen werden uitgereikt. Moge deze vereen, steeds meer steun van de ingezetenen ont vangen. A.s. Zondagavond hoopt Ds. Kok te Wommels voor de Geref. Jongel. Ver. „Samuel" in de Geref. Kerk alhier op te treden met liet onderwerp; „Verscheiden heid. Aanvang zes uur. MEEUWEN. Door de Naaikrans „Helpt Elkander" werd dezer dagen ten huizie van de Voorzitster Mevrouw v. Buuren- v. d. Koogh hare jaarvergadering en feest avond gehouden. Door de Secretaresse werd medegedeeld dat in 1926 werden vervaardigd de navol gende zaken: Zes beddenzakken, twee peluw-overtrek ken, dertien lakens, twaalf sloopen, acht vrouwenhemden, één mannenhemd, drie kinderhemden, negen boezeroens, drie vrou wenlijfjes, drie wollen kinderbroeken, tien katoenen kinderbroeken, drie kleine kinder hemdjes, vier meisjesschorten, zeven vrou wenbroeken, vijf paar gebreide sokken. hieruit blijkt wel, hoe nuttig deze jon- gemeisjesvereen. over 1926 voor de min der met aardsche goederen gezegende me- demenschen is werkzaam geweest en aldus haar eenvoudigen doch van allen schijn ontblooten naam wederom alle eer heeft aangedaan. Aan het einde van den gezelligen feest avond bracht een der leden namens de geheele vereeniging in dichterlijke bewoor dingen hartelijk dank aan de Voorzitster voor de onvermoeide zorgen en daadwer kelijke steun, die deze als leidster in zoo rijke mate steeds voor de vereeniging over heeft en bood als bewijs valn sympathie en hulde een mooi schilderij aan, dat als een dankbare herinnering werd aanvaard. SPRANG-CAPELLE. De raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Maandag 13 Dec;, a.s. des na!m. te drie uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 19 Dec. 1926. 2. Ingekomen stukken. 3. Vcorloopige vaststelling van de ge meenterekening en de rekening van het G. E. B. over 1925. 4. Vaststelling der begrooting van in komsten en uitgaven der gemeente voor den dienst 1927. SLEEUWIJK. Maandag j.l. heeft de Raad dezer gemeente een spoedeischeoide vergadering gehouden. Voorzitter: de Heer W. Beukenkamp, Burgemeester. Tegenwoordig acht leden. Afwezig de heeren: Dekker, Pellikaan, en van der Straaten. Nad#t de Voorzitter de vergadering met gebed heeft geopend, leest de Secretaris; de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. Aan de orde is: 1. Beëediging tijdelijk ontvanger. De Voorzitter deelt mede dat in ver band met het overlijden van den heer P. H. Oldemans ingevolge art. 1 der in structie als waarnemend ontvanger is be noemd de heer G. Vos, Secretaris dezer gemeente, welke benoeming door Ged. St. is goedgekeurd. De heer Vos legt vervol gens de bij de Gemeentewet voorgeschre ven eeden af. 2. Een schrijven van Ged. St. houdende toezending van een ontwerp-besluit tot her ziening der jaarwedde van den ontvanger, in dier voege dat het vast inkomen wordt, bepaald op f1015 in minimum en f 1240 in maximum. Ged. St. vragen omtrent1 deze regeling „Raadsmeening". Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten Ged. Staten te verzoe ken de minimum-jaarwedde op f 800 te bepalen en de maximumwedde op f 1050 Hierna sluiting. Woensdag 15 Dec. a.s. zal de mu- ziekvereen. „Wilhelmina" een uitvoering in de openbare school alhier geven. WIJK. Donderdagavond gaf de Excel- siorbioscoop uit Zwijndrecht hier de aan gekondigde voorstelling. De opkomst was niet groot, werkelijk had de onderneming beter verdiend. Eenige prachtige films wer den afgedraaid, waarvan voora|l. „Hou je roer recht", klucht in vier acten', zee,r schitterend was. Naar wij vernemen hoopt de onderne ming in het begin van Januari nog:maa!s een voorstelling te komen geven. Geeft men aan dert vastgestelden datum wat eerder ruchtbaarheid, dan vertrouwen wij, gezien de voorstelling van heden, dat de onder neming dan op een drukker bezoek kan rekenen. Zooals uit achterstaande adverten tie blijkt, hoopt Ds. Goslinga uit Utrecht, op Dinsdag 14 Dec. a.s. voor het Comité voor Winterlezingen op te treden met het onderwerp: „De macht van het kleine". Janssen, Leger- en Vlootpredikant te den Haag, met het onderwerp: „Reisindrukken in Indië." Vorige week herdacht de Chr. Jon- gel.- en Jongem. vereeniging „Andreas" haar veertigjarig bestaan in de Nutszaal. Op deze vergadering was ook een zoon van den oprichter wijlen Ds. J. J. van Noort van Amsterdam. De avonden waren goed geslaagd, er -was veel belangstelling. Maandagavond j.l. reed de zoon van den autohandelaar B. W. v. d. S. 'met zijn auto door onbekende oorzaak, nabij de Ko- zakkenstoep aan den binnenkant van den dijk. Het ongeval liep betrekkelijk goed af. Enkele ruiten werden vernield, en de auto licht beschadigd. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. Voor de a.s. verkiezing van de Prov. Staten komt op de groslijst der A. R. als candidaat voor de heer J. J. v. Oord alhier. WOUDRICHEM. Dinsdagavond hield in café v. (Gooi de afdeeling „Volksonderwijs" een goed bezochte ledenvergadering. De notulen en het jaarverslag door den Sec retaris voorgelezen werden, evenals de rekening van den penningmeester onver anderd goedgekeurd. Herkozen tot bestuursleden de heeren H. v. Andel en C. Groeneveld, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer F., C. Huijser, werd gekozen de heer H. de Jager. De Voorzitter, de heer Kuipers doet mededeeling dat door het bestuur het plan is gemaakt, een feestavond te organisee ren, waarvoor door verschillende dames en heeren hun medewerking is toegezegd. Deze a vond zal gehouden worden op Don derdag 16 Dec. a.s. en zal tegen betaling van entree ook voor niet-leden toeganke lijk zijn. Na de rondvraag besprak de lieer de Jager op zeer leerzame wijze het onder werp: „Volksonderwijs in de Openbare School". Aan de hand van verschillende leerboeken op de Chr. School in gebruik, liet spreker uitkomen dat alleen in de Openbare School de geschiedenis behandeld kan worden, zooals die zich heeft vooiy gedaan, zonder de kinderen te onderwijzen in een bepaalde godsdienstige richting. De Voorzitter bracht den spreker na mens alien dank, voor zijn uiteenzetting, waarna de vergadering werd gesloten. CORRESPONDENTIE Damrubriek en berichten Capelle in Woersdügnummer. Te laat ontvangen. WERKENDAM. De j.l. gehouden ver gadering van de IJsclub was druk bezocht. De schaatsen welke verloot werden, vielen ten deel aan Mej. Paans. De heer Jac. Leeuw deelde mede, dat het zijn bedoeling was bij eventueele lief dadigheidswedstrijden, gratis vleesch en vet beschikbaar te stellen, welk plan hartelijk werd toegejuicht. Zaterdag 16 Dec. a.s. zal in het café van de wed. D. L. v. dj. Wiel een vergadering worden gehouden van Stem gerechtigde Ingelanden van den Vervoor- nepolder, tot benoeming van een Secre- taris-Penningm. uit het volgende drietal No. 1. O. C. v. Apeldoorn, 2. Q. Visser Gzn., 3. K. C. de 'Boon. Woensdag 15 Dec. a.s. hoopt voor de Herv. Jongel.- en Jongem. vereeniging „Maranatha" alhier, op te treden Ds. H. 12 DECEMBER. Heusden, vm. 10 u. ds Huijgens Collecte Bewaarschool Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst De Groote Balans-Opruiming BERGEIJK STUFKENS.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2