mm,ê Haarden Vulkachels Fornuizen J. v. WELL-v. DOORMALEN GROOTESTRAAT 207 WAALWIJK. Hinthamerstraat 129-131-133 's-BOSCH ZATERDAG 11 DECEMBER begint onze groote CONFECTIE-OPRUIMING. Kechtzakeii. Grootst© sorteering in J. Th. Couwenberg, ttËRKCLÏW WINSTGEVEND Alle nog voorradige MANTELS, KINDERMANTELS en JAPONNEN, DAMES- en KINDERHQEDEN, HEEREN- en JONGENSJASSEN, JEKKERS, worden voor spotgoedkoope prijzen opgeruimd. DUS ALLEN NAAR SKI-LESSEN IN EEN WARENHUIS. Een groot Londensch warenhuis, dat in haar afdeeling Sportartikelen ook Skis en andere wintersport benoodigdheden ver koopt, heeft een zaal laten inrichten met chemisch vervaardigde sneeuw, waarop koopers van skis door bekwame instruc teurs dè noodige lessen krijgen. Hierboven een aardige afbeelding van een leerlinge, die een paar weken in Zwitserland wil doorbrengen. VERGADERING der Kamer van Koophan del en Fabrieken vor de Langstraat, gehouden te Waalwijk op 2 Dec. '26. Van de afdeeling Grootbedrijf zijn af wezig de -heeren Verheijen, Smits, v. d. Reijt en v. Loon, van de afdeeling Klein bedrijf de heeren Klemans en Rombouts. Voorzitter: B. Timmermans-Verschure. Secretaris; M. A. J. v. Liempt. Alvorens met de behandeling van de agenda aan te vangen gedenkt de Voorz. het overlijden van den heer v. Beurden te Kaatsheuvel. Hij brengt in herinnering dat de overledene jarenlang Voorzitter was van de voormalige Kamer van Koop handel te Kaatsheuvel en bij de reorgani satie der Kamers werd aangewezen als lid der Commissie tot voorbereiding van de Kamer van Koophandel voor de Lang straat. Door zijn uitnemende bekendheid met de kringen der schoen- en lederin dustrie heeft hij zich niet alleen verdien stelijk gemaakt voor de samenstelling van liet Handelsregister, doch hij is een groote steun geweest bij de voorbereiding der Kamer in den nieuwen vorm. Gekozen tot lid der gereorganiseerde Kamer voor de Langstraat, werd hij gedurende eenige ja ren gekozen tot ondervoorzitter voor de afdeeling Grootbedrijf en vond vooral de schoen- en ledernijverheid in hem een pleit bezorger, waar het de belangen dier bei de takken van industrie betrof. Den laat- sten tijd belette hem een geschokte ge zondheid actief deel te nemen aan hét werk der Kamer. Zijn nagedachtenis zal bij de Kamer steeds in eere blijven',. Besloten wordt het memoriam ter kennis te brengen van de door den overledene nagelaten betrekkingen. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van de uitvoering, die aan de besluiten van de vorige vergadering zijn gegeven; de voor naamste der verzonden stukken zijn aan de leden in afschrift medegedeeld. Met voldoening maakt hij melding van het besluit der Regeering tot wederinstel ling der Commissie van dAvies voor de Rijksschool voor Leerlooiers en Schoen makers en het daaraan verbonden proef station ten bate van de Ledernijverheid, waarvoor de Kamer reeds eenige jaren heeft geijverd. Verschillende leden geven hunne ver wondering te kennen, dat in de vakbladen en in de vakkringen reeds wordt gesproken over de bezetting der zetels in die Com missie,, terwijl aan de Kamer met betrek king tot de benoeming der leden n,iets is medegedeeld of gevraagd. Dit verwon dert deze leden temeer omdtft het Rijks instituut is gevestigd in de gemeente, waai de Kamer zetelt en deze is ingesteld voor een district, waar de schoen- en ledernij- verheid op zoo bijzondere wijze domineert. Besloten wordt de aandacht der Regee ring hierop te vestigen. De Voorzitter deelt vervolgens nog me de, dat hij het resultaat van de door d.c Kamer in het begin van dit jaar gehouden enquete ten aanzien van de wenschelijk- heid eener meer rationeele verdeeling van den werktijd in de schoenindustrie, ver band houdende mét liet verloop der pro ductie bij de seizoenwisselingen, heeft k«n- nen bespreken met den Hoofdingenieur vaii den Arbeid te Breda en dit in verband met aanstaande ambtelijke gedachtenWisse- lingen over deze aangelegenheid. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken deelt de Voorzitter bij de aanvragje van een uitgeversfirma tot het verstrek ken van gegevens voor de samenstelling- een economisch-geografische kaant voor Ne derland mede, dat liet in de bedoeling ligt, aan het Jaarverslag der Kamer voor 1926 toe te voegen een dergelijke kaart voor dit district. Op verzoek der Bredasche Kamer wordt adhaesie betuigd aan hare nota betreffen de de middelen ter bevordering van de ontwikkeling van Westelijk Noordbrabant. Het door liet Bureau der Kamer aan den Minister van Arbeid gezonden adres in zake wijziging van liet Duitsche iln- voertarief voor looiextract wordt gesanc- tionneerd, eveneens liet advies, uitgebracht aan het Centraal Bureau voor de Statistiek betreffende de rangschikking van de looi stoffen in de statistiek van in- en uitjvoer. Besproken worclt de correspondientie in zake de voorgenomen opheffing van den spoorweg Lage- Zwaluwe—Moerdijk en wordt besloten af te wachten het antwoord van den Minister van Waterstaat op de vraag, welk standpunt zal worden inge nomen, nu belanghebbenden zich bereid hebben verklaard in het exploitatie-tekort bij te dragen. Op liet desbetreffend verzoek van het Comité van actie tot b estrijding van den verkoop met cadeaux wordt besloten de Kamer te doen vertegenwoordigen op eene vergadering, die zal worden belegd om te komen tot liet vormen van een speciale commissie uit de Kamers van Koophandel. Het verzoek van de te Waalwijk geves tigde R. K. Middenstandsvereeniging om een subsidie van f 250 in de kosten van liet tot stand brengen en in stand houden van een autobusdienst Dussen-Meewwen- Babiloniënbroek over Eethen-Genderen en Drongelen-Waalwijk wordt afgewezen ter wille van de aan een inwilliging verbonden consequenties met betrekking tot de vele in het district der Kamer geëxploiteerde autobusdiensten. Andermaal wordt in behandeling geno men het verzoek der Tilburgsche Kamer om adhaesie te betuigen aan haar adres in zake de bestrijding van valuta-concur- rentie. De vergadering is van oordeel, dat geen aanleiding bestaat het in de vorige vergader/ng ingenomen standpunt te her zien en te minder nu de valuta-verhou» dingen een zoveel gunstiger toestand is ingetreden yoor de positie der onderne mingen, voor 'welke de door de Tilburgsche Kamer gevraagde regeling wordt bedoeld. Aan het verzoek van eenige ingeschreve nen in het Handelsregister om te bevorde ren, dat een brievenbus (bijbus) wordt geplaatst in de nabijheid van de haven te Waalwijk, wordt gevolg gegeven. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan liet adres der Kamer te Heerlen, waarbij wordt bepleit het invoeren v'an een re ductie op vacantiekaarten voor kinderen, op dezelfde wijze' als die reductie wordt gegeven op de gewone plaatskaarten voor kinderen. Eenzelfde besluit werd genomen ten aan zien van het verzoek der Kamer te 's Bosch, gericht aan den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid om ter besparing va£u kosten toe te staan, dat voor 1927 sup- pletoire kiezerslijseten worden opgemaakt. Bericht van goedkeuring der begroo ting 1927 en eenige andere stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. In zake de verbetering van den weg Tilburg-Waalwijk wordt besloten aan te dringen op voortzetting van de verbete- ringswerken. Op voorstel van de heeren de Haan en Roza wordt besloten bij de Ged. St. aan te dringen op het treffen van maatregelen, die noodig zijn om te verkrijgen, dat de erbarmelijke toestand, waarin de weg van Herpt naar Haarsteeg verkeert, verbeterd wordt. De heer Verschure bepleit wijziging in de openstellingsuren van het telefoonkan toor te Loon op Zand en wordt besloten te verzoeken de gevraagde wijziging in te voeren. Op voorstel van het Bureau der Kamer wordt besloten tot ambtshalve doorhaling van enkele beschrijvingen in het Handels register. De vergadering wordt daarna gesloten. Starfzitting van het Kantongerecht te HEUSDEN van Vrijdag 3 Dec. '26. Kantonrechter: Mr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: (plaatsvervangend) H. J. v. Eggelen. Griffier: (plaatsvervangend) D. van He- mert. Op de rol staan slechts ruim 30 zaken, dus een kleine zitting. A. J. S., broodbakker te Andel had, wittebrood verkocht met te weinig gewicht aan droge stof. Op een betrekkelijke vraag van den Kantonrechter antwoordt verdachte dat het de schuld van zijn knechtje was, daar hij zelf afwezig was. De Kantonrechter: Als ik mij niet sterk verg/s heb ik je al eens een keer mee# voor hetzelfde feit hier gehad. En je staat bij den Keuringsdienst bovendien niet best aangeschreven. v Verdachte: Ja, ik ben nog eens een keer hier geweest. Kantonrechter: Neen zoo lieel erg is het niet, maar je moet toch voor kaarten zorgen: de wet eischt het nu eenmaal. Je krijgt nu nog twee geldboeten ieder van f 2 of anders kunt ge ook voor elke boete één dag gaan zitten. Aan A. B. en J. v. Zj. visscheirs te Woudrichem werd ten laste gelegd, dat zij onder Qiessen in de Maas zoiuden heb ben gevischt met netten van te geringe maaswijdte. A. B. is niet verschenen, doch J. v. Z. wel. De verbalisant, de opperwachtmeester der marechaussée den Toom als getuige gehoord, legt. omtrent beiden eene. guns tige getuigenis af. Verdachte v. Z. zegt niet geweten te hebben dat de mazen te klein waren. Ze waren goed toen hij het net kocht, maar ze waren bij het tanen mjeer ge krompen dan hij dacht. KantonrechterNu zie ik uit het pro ces-verbaal dat je weer brutaal tegen den Opperwachtmeester bent geweest door te zeggen: „Het was beter dat er op andere dingen gelet werd, dan iemand op die wijze het brood uit den mond te nemen." Wanneer de politie niet onaangenaam te gen jullie is will ik ook niet dat juTLife de politie onaangenaamheden toevoegt. En treedt de politie tegen jullie verkeerd op dan kan je bij mij komen klagen e'n da,n weet ik heusch wel wat mij te doen staat. A. B. krijgt nu van mij f2 of 1 dag en J. v. Z. f3 of 2 dagen, omdat hij weer brutaal is geweest, terwijl ik beider netten «sns&t&ü - im •tv.* 'MM &SÈÉ* -- f i:--t-1'tt•-•-1 wmm - mmëèWÊm HET SLIP-GEVAAR VOOR AUTO'S VERDWENEN Te 's Gravenhage zijn proeven genomen met het z.g. Rectaskid- apparaat, dat het slippen op glibberige wegen, bij bochten enz. zou voorkomen. De proefnemingen schijnen behoorlijke resultaten te hebben gehad. Kantonrechter: Nou begrijp ik toch niet dat je met dat geknoei met gewicht nog niet uitscheidt. Telkens kun je in de cou rant zien dat ik van het te licht bropd- gewicht niets moet hebben en d.at ik de overtreding erg vind. De menschen moe ten hun gewicht hebben en ik zal de bak kers flink straffen tot ze geven wat hun klanten toekomt. Je zult de menschen ge ven, waarop ze recht hebben,, dat wil ik en dat zal gebeuren ook. De Heer Ambtenaar vraagt eene boete van f 25 sub. 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter zegt de eiseh van den Heer Ambtenaar te laag te vinden en veroordeelt verdachte tot eene geldboete van f 40 of 20 dagen hechtenis. A. G. v. O., klompenmaker te Dussen had geen arbeidskaarten voor twee knecht jes in zijn bezit. Verdachte bekent onder toevoeging dat hij had verzuimd om kaar ten te halen. Kantonrechter: Ik zie je den laatsten tijd bijna op elke zitting. Wil je je soms abon neer en Verdachte: Wat ik nu gedaan heb is toch niet zoo erg. verbeurd verklaar en de vernietiging er van beveel, 'echter met dien verstande dat het raamwerk aan ieder zal worden terugge geven. C. B. winkelier te Heusden moest te rechtstaan omdat hij op 22 Juli j.l. mei zijn motorrijwiel op den Hoogen Maasdijk onder Aalburg rijdende, bij het tegenkomen van een autobus niet ver genoeg naar rechts is uitgeweken, zoodat eene aanrij ding ontstond. Kantonrechter: Kon je niet verder naar rechts zijn uitgeweken? Verdachte: Ik was heelemaal de kluts kwijt en kon mij van alles niets meer her inneren. Kantonrechter tot getuige Staal: Had verdachte verder kunnen uitwijken en zoo ja, hoeveel? Getuige StaalNog wel 3 Meter. Ver dachte reed niet snél, maar ik denk dat hij verschrokken is. Kantonrechter: Ja Kees je bent een bui tengewoon goede kruidenier, maar zoo'n goede kruidenier als je bent, zoo'n slech te motorrijder ben je en leeren doe je het nooit. Door de bij de aanrijding opgeloo- pen verwondingen hebt ge al straf ge noeg gehad en daarom wil ik nu met een heel lage straf volstaan als je me toezegt, dat je niet weer op een motorrijfwijel, gaat rijden, ja nog liever dat je liet ding tot oud-ijzer maakt. Werkelijk je bent als motorrijder niet alleen een gevaar vooi je zelf maar ook voor hetgeen er op den weg is. Verdachte: Ja Edelachtbare, vooreerst zal ik er niet meer opkomen. Kantonrechter: Neen, nooit weer. Maar enfin dan zal ik je maar geven f 1 boete of 1 dag verplicht logie's te 's Bosch. L. M. K. landbouwer te Elsliout hacl zich een 15 a 20 M. verwijderd van zijn op den openbaren weg zijnde kar en paard. Kantonrechter: Waarom was je niet bij je paard? Verdachte: Zoo wijd was ik er nie van van af, 'twas mèr zes of zeuven Meter. Getuige Wachtmeester der Marechaussée Rooms: Neen Edelachtbare, hij was er veel verder vandaan. En verdachte was erg brutaal. Kantonrechter: Ja, dat zie ik in het pro ces-verbaal, waar staat: „Ik vind het ver schrikkelijk dat ik hiervoor bekeurd wordt Weliswaar was ik niet bij mijn paard, maar is dat nu zoo erg? Ik heb wel eens ergere feiten gepleegd. Daarvoor werd ik door hooge politieambtenaren, veel hooger dan jullie zijn en waarvoor jullie moeten buigen, gepardonneerd. Het kan mij ech ter niets verdommen." Je bent een fcyru-i taal heer, maar we zullen je die brutaliteit wel afleeren; ik zal je een straf ^even, die je zeker wel „verdommen" kan en daarom krijg je f 10 of 5 dagen. A. J. P. schilder te Haarsteeg v/as weer eens stevig dronken geweest en dat gebeurt 'm volgens den Kantonrechter maar al te vaak. Verdachte kreeg f 10 of 5d. G. J. v. G. landbouwer te Hedikhuizen was in verzet gekomen tegen een vonnis van de vorige keer, waarbij hij toit f 10 of 5 dagen was veroordeeld wegens het gebruiken van een te kleinen hond voor een kar. Kantonrechter: Daar het mij bekend is dat verdachte den hond inmiddels heeft opgeruimd en er geen kwestie van is of hij behoort tot de met aardsche goede ren minder bedeelden zal ik de straf ver minderen tot f 5 of 3 dagen. «Kwakzalver «Mijnheer, als kleine aan beveling voor dit wereid beroemde middel de «Verjongerc, wil ik U even vertellen, wat myzelt een jaar geleden overkomen is. Ik had den vorigen avond een kleine dosis van dit beroemde middel ingenomen en den volgenden morgen, toen ik wakker werd, zei ik tegen m'n vrouw: «Moeder^ geef me m'n tasch en m'n boterhammen anders kom ik te laat op school Ic« Voorby de St. Jana-Kerk. is het goedkoopst adres voor STALTOUW naar kwaliteit. KACHELS. Kachelpijpen (f 1.- per meter). SALON-KOLENBAKKEN. Vulemmers Plaatjes enz. Bedkruiken Warmwater- stooven en Thermosflesschen. Broodmessen en Zakmessen. Ruime sorteering in Slagersmessen. Stalemmers Stallantaarns Vleeschmachine's enz. Een bezoek is voor een elk loonend. Aanbevelend, Hensden. IN DIT BLAD IS f Belangrijk Bericht. Mackelenbergh's I IJZERHANDEL Z

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 6