Eerste Blad Nieuwjaarsgroet Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden* No* 4666. Woensdag 22 December 1926, Buitenland FEÜIiLETOH, Onder valsche Vlag. A J P s Kerstpudding Binnenland. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Zij, die zich op dit Blad wenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Jan verschijnende nummers GRATIS UND VAN ALTEN# Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDA&MIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 4.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 1—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. In het nummer van 1 JANUARI wordt weder, evenals andere jaren, de gelegenheid geboden voor het plaatsen van een aan Familie, Vrienden, Kennissen en Clientèle. Tijdige opgave wordt verzocht. De Administratie. AARDBEVING. Het seismografisch instituut te Hohen- heim heeft een tamelijk hevige aardbeving geregistreerd, waarvan de haard ongeveer 250 K.M. verwijderd moet zyn, zoodat deze in Noord Zwitserland of in Tirol moet liggen. —o HOLBEWONER-INBREKER In een bosch bjj Erkner in de buurt van Berlyn is door een boschwachter een onderaardsch hol ontdekt, dat, als een ge zellige woning was ingericht en waarin zich levensmiddelen voor ettelijke weken bevonden. Alles in het hol was afkomstig van diefstallen, in de omgeving uitgevoerd. De bewoner van het hol, een bij de po litie bekend misdadiger, is in hechtenis genomen. Een groote vrachtauto kon niet al het gestolene in een keer naar het politiebureau brengen. I van bet verduisterde geld en van de ver duisterde effecten was nog in zyn bezit. MODERNE GAUWDIEF GEVAT. De bediende van een kleine Berijjnsche bank, die effecten en een bedrag van 50.000 mark had verduisterd, en per vliegtuig naar Kopenhagen en vervolgens naar Oslo was gevlucht, is te Acker by Oslo gearresteerd. Het grootste gedeelte (Naar het Engelsch) Van W. G. WATERS. 5) Als hij dat boek maar eenmaal gereed heeft, zal het wel beter worden. Hij denkt aan niets anders, dag noch nacht. O, ik zal zoo blijde zijn als het gereed is. Maar hij schijnt er veel behagen in te vinden merkte ik op, en mij dunkt, hij moet het pleizierig vinden er zelf aan te werken. Dat zou met anderen misschien het geval wezen, vervolgde het meisje en een stap naderkomende en mij angstig aanziende, ging zij voort: Zeg mij, mijnheer, ge beurt het niet, dat iemand krankzinnig wordt als hij zijn gedachten altijd op één zaak en op niets anders gevestigd houdt? O, ik maak mij dikwijls zoo beangst, dat hij liet worden zal. Als die eene plaat ge maakt was, kon het boek gedrukt worden en hij aan wat anders denken. Maar er zijn honderden graveurs, die het evengoed kunnen doen als ik. Dat kan zijn, maar hij heeft het zich nu eenmaal in zijn hoofd gezet, dat gij de man moet wezen, die het doet en met werk van een ander zal hij nooit tevreden zijn. Eenige avonden geleden, kwam hij zoo goed geluimd uit zijn Café en zei dat hij den man gevonden had, dien hij reeds zes maanden lang had gezocht en daareven WOLVENPLAAG IN OOST-PRUISEN. Het is byna honderd jaar geleden, aldus de Frankf. Ztg., dat id1 het Oosten van Duitschland belooningen werden uitgeloofd voor het dooden van een wolf. Thans heeft de overheid zich genoodzaakt gezien weer daartoe over te gaan wegens het groote aantal dier roofdieren, dat Oost Pruisen onveilig maakt. Voor den oorlog' kwamen wolven in die streken sporadisch voor. Nadien is dat zeer veranderd. Te genwoordig kan men zelfs van een wolven plaag spreken. In tairyke dorpen en op vele landgoederen heeft men te lyden van hun tegenwoordigheid door het verdwynen van vee, waarvan men dan de resten op verborgen plaatsen terugvindt. Een on langs gehouden drijfjacht leverde niets op. Nu zyn belooningen uitgeloofd voor eiken gedooden wolftot dusver echter zonder succes. Men verklaart het veelvuldig voor komen der wolven uit de verwarde toe standen in Rusland. In Rusland zyn van overheidswege wel drijfjachten voor ge schreven, maar wegens het gebrek aan goede jagers hebben deze weinig resulta ten opgeleverd. Op de groote jaarlyksche verkoopingen van Russische pelswaren te Leipzig, werden dit jaar slechts 2000 wolfshuiden aangeboden, tegen zeker 20 maal zooveel in de jaren voor den oorlog. Oost-Pruisen zal daarom waarschynlyk nog langen tyd rekening moeten houden met het bezoek van deze ongewenschte viervoe tige vreemdelingen. o OP EEN KLIP GELOOPEN EN VERGAAN. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat het Chineesche stoomschip »Liensjingc uit Tientsin op 64 mylen afstand van Sjanghai, op een klip is gestooten en gezonken. Een loodsboot, die in de nabyheid was, redde al de buitenlandsche officieren en passagiers en byna alle Chineezen met uitzondering van 3, die waarschijnlijk ver dronken zijn. Uit een later bericht blykt, dat niet alle opvarenden van het stoomschip »Liensjiog« zijn gered. Nog 40 van de 150 Chineesche passagiers worden vermist. AlleEuropeesche en Amerikaansche officieren en passagiers werden echter gered. o— BRUTALE BANDIETE. Te Buda, een kleine stad in de nabjj- zeide hij mij, dat uw werk het mooiste was, dat hij ooit gezien hadj. Als ik het op mij nam, vrees ik dat ik plaat na plaat bederven zou, om het te langer te doen duren. Ik zei dit met een zweem van galanterie en toen ik het meisje nu recht in het ge laat zag, bedacht ik eensklaps dat het loon goed, zeer goed zelfs was, dat het werk mij wel aanstond, dat er iets roman tisch in (dit geheele voorval lag en dat, door aan een gril van den ouden man te vol doen, ik een goede daad deed door het meisje te bevrijden van de schrikaanja gende denkbeelden, die zij mij geopenbaard had. Intusschen antwoordde zij niet en alsof zij mijn woorden niet gehoord had, staar de zij voor zich. Kunc ge mij zeggen, vroeg ik, waarom uw vader deze fotografie niet uit huis wil laten gaan en waarom hij wil dat datgene, die het op zich neemt, 'hier blijft tot het gereed is? Neen, dat laatste weet ik niet. Maar wel weet ik, dat hij die afbeelding nooit uit zijn oogen laat gaan en als gij haar meenaamt, dan zou hij in duizend angs ten verkeeren, tot gij het terugbracht. O, mijnheer, gij weet niet, hoe vreemd hij'soms doen kan, Hij heeft weken en weken lang die plaat gegraveerd, maar steeds zijn werk weer vernield. Terwijl het meisje sprak, hoorde ik de stem van den ouden heer in de belendende kamer. Ook hoorde ik nog een andere stem, die ruw en onbeschaafd klonk en naar ik vermoedde van den dwerg kwam, en na een poos hoorde ik nog een derde, zachter beid van Austin (Texas) is een brutale roof-overval gepleegd door een 20 jarige slanke brunette met bobbed-hair. Deze jongedame trad een landbouwbank binnen, waar zjj den directeur vertelde dagblad correspondente te zyn en series artikelen te echryven over de stad Buda. Hierop gaf de directeur haar een stoel, liet haar aan een lessenaar plaats nemen en bezorgde haar nog een schrijfmachine. Na ongeveer een half uur te hebben gewerkt, bracht de jongedame den directeur en zyn boek- Voor de Kerstdagen een fijne tractatie Paddingfabriek A. J. POLAK, Groningen houder in ontzetting door een revolver voor den dag te halen en hen beiden in een kelder te dryven. xHaal het geld eruit was nu het commando van de indringster. De directeur overhandigde haar daar op twee pakjes bankbiljetten, elk van 1250 dollar. Hierna sloot zjj de deur van den kelder. Buiten stapte zjj in een auto, waarmee zjj verdween. Later arresteerde de politie te Austin een zekere Rebecca Bradley, een jonge typiste, in het kantoor van Dan Mooney, procureur-generaal en gouverneur van Texas. Toen men haar van bankroof beschuldigde, glimlachte het meisje, doch gaf geen antwoord. DE VERDWENEN SCHRIJFSTER. Enkele dagen geleden verdween uit Surrey plotseling de bekende Engelsche schrjjfster, mrs. Christie, bekend door haar detective-romans. Men vond haar auto in het struik gewas, opzij van den weg niet ver van haar huis in Surrey. Al dien tjjd heeft de politie naar haar gezocht, met speurhonden, vliegmachines en een vrjjwilligerscorps, dat in de laatste dagen tot een lager van honderden was aange groeid. Thans is echter het raadsel van mrs. Christie's verbljjf opgelost. Al dien tjjd heeft zjj vertoefd in eer. hotel te Harrogate in Yoikshire. Ze was er heelemaal niet opgevallen en beeft er zich kosteljjk geamuseerd met het lezen van de dagbladen, die allemaal min of meer spannende verhalen bevatten over haar verdwjjning. Verleden week trof een dan de beide andere, maar niettemin dui delijker te onderscheiden. Het meisje wierp een onrustigen blik achter zich, toen het die stemmen hoorde. Hij zal nooit tevreden zijn over zijn eigen werk, hernam zij, en dat boek zal hem krankzinnig maken. Hij zegt dat nie mand dan gij het doen kan. Beproef het. En wat het hierblijven betreft, dat is de gril van een ouden man. Er is een goede slaapkamer naast deze, en ik zal zorgen, dat het u aan niets ontbreekt. Niets kon ongeknutselder en meer op recht zijn dan de stem en de houding1 van dit meisje, maar hetzij het waarlijk eenvoud van hart, dan wel de meest be studeerde kunst was, het trof doel. Ik wilde juist antwoorden, met meer warmte misschien dan noodig was, dat ik bereid was alles te doen wat zij ver langde, toen een slank donker man van Italiaansch uiterlijk door de deur in den hoek der kamer binnenkwam. Zijn blik viel allereerst op het meisje, maar ook één seconde slechts. Toen zag hij naar mij, maakte een buiging zooals alleen een wel opgevoed man dat kan en zei, zonder ver dere inleiding: Mijn goede oude vriend deelt mij mede, dat hij eindelijk den man gevonden heeft, die de laatste hand kan leggen aan zijh nieuwe uitgave. Hij is nu wat van streek omdat hij bang is u beleedigd te hebben. Daarom kom ik mijn smeekbede voegen bij die van mijn lieve dochter, dat g!ij toch aan zijn verzoek wilt voldoen. Wat dat logeeren hier betreft, ik geef u natuurlijk toe, dat dit eigenlijk onzinnig is, maar hij hecht daar y&eel aan. Als gij der kamermeisjes van het ho'*l Ie g*'y- kenis dezer kranten lezende gast met de spoorloos verdwenen mrs. Christie. Den eigenaar van het hotel deelde zy haar bevinding mee en deze waarschuwde de politie, die op haar beurt meneer Christie opbelde. Deze- begaf zich onverwijld naar Harrogate en herkende zyn vrouw. Samen dineerde ze, dolbljj over het weerzien. Ko lonel Christie heeft verklaard, dat zyn vrouw haar geheugen is verloren. Hij zal echter een specialist raadplegen en reken) op haar spoedig herstel. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Op het spoorwegemplacement te Hengelo is de arbeider A. J. Beekhof door den trein uit Zwolle gegrepen. Met een ernstige hoofdwonde is hy in het ziekenhuis opge nomen. EEN VERGISSING De dezer dagen gemelde aangifte van verduistering van f 25 000 ten nadeele van een bewoner uit Pynacker door twee per sonen uit Den Haag, berust, naar de in woner thans aan de politie heeft mede* gedeeld, op een vergissing. o— DOOR EEN AUTOBUS GEDOOD. Vrijdagavond omstreeks negen uur is te Amsterdam een 65 jarige oud-diamant bewerker door een particuliere autobus overreden, De man wilde den weg oversteken op het oogenblik, dat twee autobussen uit tegengestelde richting komend, elkaar wil den passeeren. Door een der wagens werd hij gegrepen. De ongelukkige was op slag dood. MOTORFIETS OP HOL. De heer L. S. uit Emmen, op weg naar huis, stond met zijn motorrijwiel, waaraan een defect was, onder aan de oprit van de pont bij het Katerveer by Zwolle. Plot seling begon de motor te werken en trok den heer S., die er naast liep en het stuur vast hield, met kracht mede. Daar hij niqt slaagde in zijn pogingen om den motor af te zetten, moest hy het voertuig loslaten, dat er lustig op zyn eentje van door ging en in de richting »IJsselzicht« koers zette. Daar botste het rywiel tegen een kozijn, dat versplinterd werd en veroorzaakte door den schok het breken van een ruit. De halverwege het werk mocht heengaan, zou hij in duizend angsten verkeeren, dat gij niet terug zoudt komen. Is U een vriend van mijnheer Bellamy? vroeg ik. Ja, en ook zijn dokter. Ik heb hem behandeld sedert hij een beroerte gekre gen heeft en verlamd werd aan beide bee- nen. Ja, ik ben zijn vriend en hoop nog iets meer te worden. Bij deze woorden wierp hij een teederen blik op het meisjje maar zij glimlachte niet en bloosde niet, en deed niets van al datgene wat meisjes plegen te doen, als haar verloofde iets dergelijks zegt. En gelooft gij, vervolgde ik, dat zijn tobben over dat boek nadeelig kan wor den? Zonder twijfel, antwoordde de dokter. Hij is, zooals gij opgemerkt zult hebben iemand die veel gelezen heeft en zijn zit tend leven heeft aan zijn gezondheid veel schade gedaan, Maar er is geen sprake van, hem een andere levenswijze te doen aannemen, eer dat boek gereed is. Dan misschien zullen wij hem kunnen bewegen eens een reisje te gaan maken. Natuurlijk hebben wij niet het minste recht op U, maar ik doe een beroep op uwi goedie hart om zijn verzoek in te willigen. Ails het, honorarium, dat hij U voorstelde, te weinig naar uw zin is, zal hij dat onge twijfeld nog willen verhoogen. O neen, d«t is ruim genoeg en zeg ook aan 'uw vriend, dat ik vojlstrekt niet be leedigd ben. Maar mijn voorwaarde heeft mij wel wat van mijn stuk gebracht en gij geeft zelf dan ook toe, dat het eigen lijk onzinnig is. motor zelf werd ook deerlyk gehavend. De heer S„ die voorover was geslagen, kwam er zonder noemenswaardig letsel af. POKKEN, ROODVONK, MAZELEN EN GRIEP De pokken te Maastricht. Niettegenstaande alle maatregelen om de uitbreiding der pokken tegen te gaan, zijn er thans nog twee gevallen van pok ken voorgekomen. Het eerste geval deed zich voor op den Tongerscheweg 48 bij een kind van 16 maanden, het tweede; op de diphterie-afdeeling van Calvariënberg bij een jongen van vijftien jaar. Het gemeentebestuur heeft de order uitgevaardigd, dat niemand woningen mag betrekken, waar pokkenlijders woonachtig geweest zijn, en dat geen voorwerpen in of uit die woningen mogen woirden ge bracht. Serum voor 40.000 personen is reeds door den Q. G. D. opgebruikt, zoodat veilig aangeuomen mag worden, dat nu reeds tweederde van de bevolking is inge ënt. Ook Zaterdagavond werd tot elf uur doorgegaan met de kostelooze inenting. Zondag was echter, wegens overver moeidheid van het personeel, dat nog ver sterkt werd met personeel van „Calva riënberg" de G. G. D. gesloten. Alle gevallen van ziekte zijn tot dus ver voorgekomen bij personen, die niet waren ingeënt, zoodat de noodzakelijk heid van dezen voorzorgsmaatregel nu wel door he,t publiek erkend wordt. Om uitbreiding tegen te gaan is een verbod uitgevaardigd tot het houden van samenkomsten, vergaderingen en voetbal wedstrijden. Uitstel van het gala-feest ten hove. Het Haagsche Corr.-bureau meldt: De Koningin heeft besloten op raad van de geneesheeren met het oog op de heer- schende rooavonk-epidemie als uitersten voorzichtigheidsmaatregel het gebruikelij ke gala-feest ten hove eenigen tijd ifit te stellen. Mazelen. In de omgeving van Nijmegen heerschen de mazelen in hevige mate. In Groesbeek heeft de ziekte zich over de geheéle ge meente verbreid. Behalve een groot aantal kinderen zijn ook enkele andere personen aangetast. Er kwamen reeds drie sterfge vallen voor. In Cuijk heerscht de ziekte bijna in alle gezinnen waar kinderen zijn. Ook daar zijn enkele patiënten overleden. Griep. In verband met de heerschende griep epidemie te Vlissingen hebben B. en W. Natuurlijk, natuurlijk, maar mag ik nu dan ook gelooven dat gij toestemt? Dan dank ik u oprecht uit ons aller naam. Misschien wilt gij vanavond reeds begin nen? ik geloof, dat alles voor het werk gereed is behalve het onderwerp. Dit zeggende zag hij glimlachend naar de fotografie op den schoorsteenmantel en vervolgde: een lieflijke gestalte niot waar? Ik ben zeker dat gij er door be- tooverd zult zijn, nog eer uw taak af is. Ik antwoordde niet, maar toen ik naar het meisje zag dat naar hetvenster ge- loopen was, wierp zij mij een dankbaren blik toe. Maar ook zonder dat weet ik niet of ik mij nog langer zou verzet heb ben. Er was iets romantisch in dit ge- heele avontuur, en het koude prozaische leven doet waarlijk wel naar iets roman tisch verlangen. Daarbij kwam dat de droo- merig voor zich uitstarende oogen van het schoone meisje, de dankbare blik die ze mij had toegeworjaen en ook de koele on verschilligheid waarmede zij de opmer king had bejegend van den man, dien ik voor haren verloofde moest houden, al les tezamen mij aanspoorden om toe te geven. En ik beken het, ook de vijlftig pond wierpen hun gewicht in de schaal. Ik verdiende geen vijftig pond elke week en zelfs n iet elke maand. Wilt gij zoo goed zijn mij te volgen, zei de dokter, en zien of alles «aar jnw zin is. (Wordi vtrwlgd.) \IEtH SBL4» voor liet Land van Heosden en Altena,deLaflgstra3t eg de Bommelerwaarii yf'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 1