CHEISTELIJEE en HUMORISTISCHE KALENDERS. Utrechtsere-, Eotterdamsche- en Noord-Brabantsche Almanakken KANTOOR-AOENDA's EN KALENDERS - ZAK-AGENDA's OOK IN LUIE UITVOERING. Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. 25 In ruime keu ze voorradig et 40 en 75 ct Plaatselijk Nieuws Ingezonden. I I I I h ontstaan door kouvatten bestrijdt men snel en goed door "„1 I beslist, dat met ingang van Maandag! alle openbare scholen worden gesloten. Ook te Heerenveen komen gevallen van griep voor; in sommige gezinnen zijn alle leden aangetast. Het winkelmeisje van den heer H., dat des avonds ziek wend, was den volgenden morgen reeds over leden. VIER VINGERS AFGEREDEN. Op de Laan van Meerdervoort te Den Haag, is een 38-jarige wielryder, die op weg was naar zyn woning, in aanrijding gekomen met een auto, met het gevolg, dat de man kwam te vallen, juist tegen een passeerende tram aan. Vermoedelijk is de linkerhand van den man onder de wie len van de tram gekomen de hand werd geheel verbrijzeld, 4 vingers werden afge reden. Bovendien bekwam het slachtoffer eenige hoofdwonden. HET BELGISCH VERDRAG. Wat zal de Eerste Kamer doen Naar de »Res.bode« van personen, die ter zake volledig op de hoogte kunnen zijn, heeft vernomen zou na de behande ling van het afdeelingsverslag in de Eerste Kamer, nu reeds met vrij groote zekerheid kunnen worden gezegd, dat op aanneming van dit verdrag door den Senaat geen kans bestaat. Ook voor een terugzending van dit ver drag aan de régeering, met verzoek op deze basis nieuwe onderhandelingen te gaan openen, zal geen meerderheid zyn te vin den. Men zou alleen op een volkomen nieuwe basis met België de onderhandelingen wen- schen heropend te zien. EEN KOUD BAD. In de Trekvliet te Den Haag, is Zater dag een kano met vyf Delftsche studenten er in, omgeslagen. Allen wisten den wal te bereiken. Zij werden op hun verzoek door de politie per auto naar Delft ge- bracht. o1 VERDRONKEN. In een ondiepe beek bij Winterswijk is Zaterdag verdronken de 30-jarige mej. M. B. o— DOOD GEDRUKT. Te Abcoude is een droevig ongeluk ge beurd. Het achtjarig zoontje der familie V. speelde in de Dorpsstraat. Juist werd de Heinkuilenbrug opgehaald om een schuit te laten passeeren. Op het oogenblik, dat de vrouw van den wachter de brug neer liet, naderde het knaapje. Het kind begaf zich wat te dicht bij de brug, waardoor het bekneld raakte tusschen de steunijzers en de wip. De borstkas van het arme knaapje werd ingedrukt. Het was onmid dellijk dood. O— DE BEL NIET GEHOORD. Het kamerlid ds. Langman heeft Vrydag, toen de bel ging om de leden te verzame len voor de stemming over het wetsont werp betreffende een vreemde taal op de lagere school, de bel niet gehoord. Met dit gevolg, dat het wetsontwerp verworpen werd. Indien ds. Langman mee gestemd had, zouden de stemmen hebben gestaakt. Dan zou later opnieuw gestemd zyn. En dan zou de kans groot geweest zyn, dat het ontwerp zou zyn aangenomen. INBRAAK. Te Beverwjjk is 's avonds weer een dief stal gepleegd, nu bij de N. V. H. W. Wicherink, koffiebranderij en grossier in koloniale waren aan de Meerstraat, De dader kroop in een vrachtwagen en liet zich zoo het pakhuis binnenrijden. Hij heeft tot sluitingstijd gewacht en toen het kantoor doorzocht, waarbjj hem een chèque op de Haarlemsche Bank, groot f 20.000, in handen viel. De politie, die den volgenden dag direct werd gewaar schuwd, stelde een onderzoek in. Spoedig kon de vermoedelijke dader, een Bever- wyker, worden gearresteerd. De chèque werd in zyn bezit gevonden. De aange- oudene is ter beschikking van de justitie gesteld. VOOR f 25.000 VERNIELD. In den Utrechtschen Raad heeft een der wethouders medegedeeld, dat in 1924 door de baldadige jeugd te Utrecht aan straatwerk vernield is voor een waarde van f 15.000, aan plantsoenwerk voor f 3.000, aan kunstwerken voor f 6.000, ongeacht nog het aantal ingegooide ruiten, vernielde jalouzieën, beschadigd verfwerk enz. Tel dat nu bij elkaar op en ge komt tot ongeveer f 25 000. Voor vijfentwintig duizend gulden wordt er, schrijft het U. D., door de straatjeugd van Utrecht in één jaar kapot gemaakt, moedwillig vernield, stuk gegooid, afgerukt, ingetrapt, bekrast, beschadigd. MIJN HARDT In Buisjes van 12*25 en 50tabletten HEUSDEN. Wy vestigen de aandacht onzer lezers op een advertentie, voorko mende in dit nummer, betreffende eene wijziging van het Melkbesluit. De kerstfeestviering met de kinde ren der Bewaarschool van de Ned. Herv. Gem. zal heden Woensdagmiddag om 4 uur plaats hebben. Zondag speelde het le elftal «Ju liana* een comp.-wedstryd tegen «Quick III« uit Waalwijk, welke door Juliana werd gewonnen met 42. AALBURG. Als een byzonderheid kan gemeld worden, dat by den landbouwer Adr. van Wijk thans reeds een schaap heeft gelammerd. AALST. Het verbod om met auto's zwaarder dan 2000 K.G. de sluis aan de Bommelsche Watermachine te mogen pas seeren is thans ingetrokken. ALMKERK. Zaterdagavond, le Kerst dag, zal alhier in de Herv. Kerk de Kerst feestviering plaats hebben voor de kinderen der Zondagsschoolvereeniging. A.s. Vrijdagavond zal alhier in de Consistoriekamer der Herv. Kerk, eene vergadering worden gehouden tot het op richten eener nieuwe Chr. Hist. Kiesvereen. ANDEL. Het berichtje in het blad van Woensdag 15 Dec., alsof de Burgemeester van Andel door de Anti-Rev. Kiesvereen. te Almkerk No. 1 op de groslyst zou zyn geplaatst is onjuist, Namen zyn er wel genoemd uit verschillende Kiesvereen. voor de groslyst, deze is echter nog niet gemaakt. Tot Ouderling in de Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen de heer A. D. v. d. Schans en tot Diaken de heer D. Millenaar. CAPELLE. In verband met de Kerst dagen zal de Nutsbibliotheek, gevestigd in de O. L. School in de Kom alhier, inplaats van Zaterdag van 2 4, geopend zijn op Vrydagavond a.s. tusschen 7 en 8 uur. - Onze vroegere dorpsgenoot A. G. Verheyden Gzn., thans te Amsterdam, slaagde by het dezer dagen aan de Gem. Universiteit aldaar gebonden examen voor candidaat Sociaale-Geografie. Tot bestuursleden der Capelsche IJsclub zyn benoemd de heeren J. Kraak en L. Heurter Pzn., zulks ter aanvulling der vacatures, ontstaan door het bedanken der heeren C. Vos-Van Gent en C. J. v. d. Hoek. - De heer J. Haverhals te Rechtvaart heeft zyne benoeming tot Ouderling bij de Ned. Herv. Gem. a. d. Loonschendijk aangenomen. Dé heer J. Huysman, alhier, is benoemd tot Penningmeester der vereen, tot Stichting en Instandhonding van scholen met den Bijbel te dezer plaatse, A.s. Donderdag des nam. 2 uur zal met de kinderen der Chr. school a.d. Loonschendyk het kerstfeest worden ge vierd. Een en ander zal staan onder leiding van het vroegere Hoofd der school, den heer J. F. Wendte. De inschrijving voor de dienstplich tigen der lichting 1928 uit de gemeente SprangCapelle zal moeten plaats hebben in de maand Januari e.k. Voor de aan gifte ter inschrijving zal bij voorkeur ge legenheid worden gegeven ter gemeente secretarie, op Donderdag 6 Jai uari 1927, des voormiddags van 1012 uur, DRONGELEN. De leiders der Ned Herv. Zondagsschool vereen. «Laat de kin- derkes tot Mij komen* hopen den lsten Kerstdag 's avonds om 5.30 uur met de kmderep kerstfeest te vieren. DUSSEN. Onze dorpsgenoote Mej. P. V. d. Pluijm is benoemd tot onderwyzeres met verplichte hoofdakte aan de school der Eerw. Zusters te Gilze. GENDEREN. Door het bedanken van den heer Blom, als Eere-Voorzitter der Ger. Jongel.vereen, alhier, is thans de Eerw. Heer Ds. Menke als zoodanig be noemd. Dinsdagavond om 6.30 uur zal D.V. in de Consistorie der Ger. Kerk, de Ger, M.vereen. «Bidt en Werk* alhier, een toonavond geven van de gemaakte goederen in het afgeloopen jaar. Woensdagavond a.s. om 6 30 uur hoopt in de Ger. Keik alhier, voor de A. R Kiesvereen. «Vresst God, Eert den Koning*, op te treden den WelEd. Heer v. d. Wal uit 's Hertogenbosch. Niemand verzuime deze veeibegaafden spreker onzer party te gaan hooren. 's GRAVEMOER. Op de gehouden jaar vergadering der Ger. vereen. «Pred, 12: la* is opgericht een Chr. Reciteer-vereeniging met aanvankelijk 13 leden, onder den naam van «Oefening kweekt Kunst.* Dinsdag a. s. hopen da echtelieden M. de Jong en A. Mouthaan hun 50 jarige echtvereeniging te herdenken. Beide oudjes zijn zeer kras. De Christelijke Zangvereeniging «Excelsior* hoopt le Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering te geven. NIEUWENDI.JK. Vrydagavond gaf het Fanfarecorps «Crescendo* hare eerste win- teruitvoering in het Instituut. De muziek stukken waren zeer mooi, zoodat wy goed konden hooren, dat onze muziekvereeniging op een hoog peil staat. Ook de samen spraken en de zangstukjes van Mej. N. Walraven vielen goed in den smaak van het publiek. Alles had een ordelyk verloop, zoodat allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. RAAMSDONKSVEER. De collecte voor de Generale Kas bracht slechts f 13.12, op. Tot Bestuurslid der Herv. School werd gekozen de heer G. Oosterling. - De heer W. D. Knaap heeft voor de benoeming tot Diaken bedankt, Het Kerstfeest der Ger. Zondags school wordt Dinsdag 28 Dec. gevierd, orider leiding van Ds. Donner uit Breda. VRIJHOEVE CAPELLE. By de wed. R. is Zaterdag weer een kalfvaars ge slacht, welke door twee deskundige niet verlost kon worden daar het kalf misvormd was. Verzekering dekt de schade. Op aanraden van den veearts is bij den Heer v. d. H. Hoogevaart, een koe geslacht, oorzaak verstropping. Het vleesch is goedgekeurd. WERKENDAM. Maandagavond had een leden vergadering van het Nutsdeparte- ment plaats, ten einde te voorzien in de vacaturen ontstaan door het overlijden van den geachten Heer P. H. Oldemans. Als commissaris van de Nutsspaarbank werd gekozen de Heer L. R. Baggerman en als commissielid voor Floralia en Huisvlyt de Heer W. Ritman. Uit het uitvoerig verslag, dat door de commissie tot naziening der rekening van het boekjaar 1925-26 werd uitgebracht, bleek dat de Spaarbank behoort tot een der beste Spaarbanken uit het land, daar zij over een zeer groote goed beleggende reserve beschikt. Het beheer wordt door de commissaris sen op uitstekende wyze gevoerd en het is du3 geen wonder, dat de bank ieder jaar aanzienlijk vooruit gaat. De rente vergoeding bedraagt 3.6 pCt. dus nagenoeg f 1.per f 100.meer dan by de Rijkspostspaarbank. Medegedeeld werd, dat het Cor Ruijvensemble, bestaande uit Tilly Lus, Frits Bouwmeester, Louis Crispijn Jr. en Cor Ruys, Maandag 21 Februari a.s. zal opvoeren het tooneelstuk «Thuiskomst*, waar ook niet-Nutsleden toegang hebben tegen een entree van f 1.50, wat voor een kunstavond als deze bijzonder weinig is. Dinsdag 28 December zal voor het Departement optreden de Heer M. van Lokhorst, die een lezing met lichtbeelden houdt over de beschaving van Oud Mexico. (Opgravingen, oude cultuur van Tolteken, Azieken en Maja's verdwe nen wereldsteden enz.) Het Departement Hellevoetsluis der Mij. tot Nut van 't Algemeen organiseert einde December a.s. een huisvlijttentoon- stelling en verzoekt het Departement Werkendam een beroep te doen op de beoefenaars van de huisvlijt alhier, ten einde inzendingen te bekomen uit Wer kendam. Ieder, die lust gevoelt iets in te zenden kan inlichtingen bekomen bij den Nutssecretaris de Heer W. G. de Waard alhier. Alles i3 tegen brandschade en diefstal verzekerd, terwyl mooie prijzen beschikbaar zyn gesteld. Laat Werkendam nu eens toonen aan Hellevoetsluis, wat het op gebied van Huisvlijt presteert, De Zondagsschool «Laat de kinder- kens tot Mij komen* zal Dinsdag 28 Dec., des nam. half drie, in de Ned. Herv. kerk haar Kersfeest vieren. Op uitnoodiging der Geref jeugd- centrale alhier zal Ds. Jonker, in de avond godsdienstoefening van Zondag 26 Dec. een speciale predikatie wijden aan de pro paganda voor de Geref. jeugdvereenigingen alhier. Vrydag a.s. des avonds van 89 uur zal in de consistoriekamer der Geref. Kerk gelegenheid bestaan tot het betalen van huur der zitplaatsen van banken enz. dier Kerk. De collecte gehouden voor de Herv. Chr. Jongel. en Jongem. Vereen. «Maranatha* tijdens de spreekbeurt van Ds. Jansen heeft ongeveer f 26.opgebracht. Op het tweetal van een te beroe pen predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier konaen voor Ds. J. v. d. Vecht te Doesburg en Ds. J. Reesink te Aalten. Zondag a s. is het 20 jaar geleden dat de Chr. Gem. Zangvereeniging «Soli Deo Gloria* werd opgericht. Zy hoopt dat feit te herdenken met een jubileum-uitvoe ring op Woensdag a.s., by welke gelegen heid door de Vereeniging verschillende zangnummers zullen worden uitgevoerd, terwyl ter afwisseling het Ensemble Van den Akker van 's Bosch onderscheidene muziekstukken zal doen hooren. Ter opluistering zal een toepasselijk tebleau worden gegeven. Deze avond is uitsluitend voor genoo- digden, terwyl voor andere belangstellenden een beperkt aantal kaarten verkrygbaar is. Donderdag 30 Dec. a.s. hoopt de jubi- leerende vereen, een openb. uitvoering te geven, eveneens in de Nutszaal, met ge- wyzigd programma. Uit het bovenstaande blijkt, dat deze avonden weer veel beloven. De bloempjesverkoop in onze ge meente voor de Hongaarsche Ger. Kinderen gehouden, heeft fll.77g opgebracht. MIJNHARDT'S öoesttabletten tegen hoest en verkoudheid. Bij Adoth. en Drogisten. Doos Ct. VEEN. De brievenbesteller J. Evers is van Delft naar deze gemeente overgeplaatst. WOUDRICHEM. Op 22 December a.s. zal door den Raad van State worden Jbe- handéld, het door den Raad dezer gemeente ingesteld beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Noordbrabant d.d. 22 Sept. j.l., waarbij met vernietiging van het Raadsbe sluit van 4 Mei j.l. werd beslist, dat door de gemeenie medewerking moet worden verleend aan het verzoek der Vereeniging tot stichting en instandhouding van scho len met den Bijbel alhier tot het beschik baar stellen van gelden voor den bouw eener bijzondere school in wyk A. Namens de gemeente zal als gemachtigde optreden de heer W. van Diesen, admini strateur van Volksonderwijs te Amsterdam. Bij de op 18 dezer ten Gemeen tehuize gehouden verpachting van het recht tot heffing van rechten voor het gebruik der aanlegplaats werd ingeschreven als volgtC. Schriek f 1656.50D. Maas f 1810.- M. Smits f 1805.075. De gunning is aan den Raad overgelaten. De openbare vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen 23 December a.s., des namiddags 6.30 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een subsidie in de herstellingskosten van Oudendijk. 3. Gunning verpachting veerhoofd. 4. Intrekking verordening op het beheer van het G.E.B. 5. Vaststelling verordening bedoeld in artikel 1 der Woningwet. 6. Verleenen van machtiging aan B. en W. tot het houden der gewone verhuringen en verkoopingen in 1927. Door de Zondagschool «Timotheus* zal Woensdagavond a s. Kerstfeest worden gevierd in de Chr. Bewaarschool; (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) M. d. R. I Wees zoo goed onderstaande regelen in Uw blad op te nemen. Bij voorbaat myn dank. Het gebeurde in het jaar 1926 onzes Heeren (en wel in de zóóveel zeggende Kerstmaand) te Oudendyk (gem. W'chem). Eenmaal per week wordt in een lokaal der O. L. S. z.g.n. godsdienstonderwijs gegeven door Ds. Van Willigen, Herv. Predikant alhier. Of deze nu zijn cate chisanten leert vanNaastenliefde, ver draagzaamheid, enz. Vorige week zou ZijnEerwaarde deze «schaapjes* op «Kwatta* tracteeren't geen aldus geschiedde. Als na afloop der catechisatie alle schoolkinderen (wearonder één kindje eener arme weduwe, geen leerling van Zyn Eerwaarde) hunne zitplaatsen weder hebben ingenomen, begint de uitreiking van ge noemde versnapering, met het meest hart verscheurende en idem irritatie ver wekkende gevolg, dat dit ééne kindje, door misdeeling moest worden veracht en ten toori gesteld 1 M. d. R., daar het toch juist de Open bare School is, die moet opvoeden tot «Christelijke en Maatschappelijke deugden*, daar zou ik willen vragen «Is het dan niet diep te betreuren dat juist in deze school zulke haat- en verbitteringdragende stukjes den kinderen worden «opgevoerd* Nogmaals dankend voor de opname, teeken ik my Hoogachtend Uw Dw. Dn. A. D. WIEL. WOUDRICHEM, 20 Dec. 1926. Scheurkalenders en Almanakken. i^I mm Sanapa Bij Apoth.en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1926 | | pagina 2