Eerste Blad DIERENGENEESMIDDELEN, A. VERSCHUUR-BAERT C. DE KEMP V) S. D. LANKHUYZEN Co's BANK in coders (1 - waardeering. 4671. Vrijdag 7 Januari 1927 Vanaf heden Op Marie Dericks Binnenland Int- Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. De meest gevraagde Het nieuw voorgestelde tarief voor het veer Sorinchem—Sleeuwijk. T. BOONSTRA Modemagazijn Und van alten» Dit Had verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG, ibonnernerifcsprys: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt i.-iO, Afzonderlyke nummers 6 cent. Uitgave i Firma L. J. VEERMAN, Heusden. Advertenties van 1—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. van G. T. CAMPAGNE Jr. te Culem- borg zijn verkrijgbaar in de DROGISTERIJ van Wittebroodstraat W 52 HEUSDEN' Bij gemeenschappelijk besluit der Sta ten van Zuidholland en van Noordbrabant onderscheidenlijk genomen in hunne ver gaderingen van 18 December 1923 en van 10 Januari 1924 werd een tarief vastge steld, waarnaar de gemeente Gorinchem, gerechtigd tot het veerrecht aan het veer tusschen Gorinchem en Sleeuwijk, rech ten zou mogen heffen voor het overzet ten aan dat veer en werd voorts bepaald, dat dit tarief van kracht zou zijn tot 1 Januari 1927. Het gemeentebestuur van Gorinchem heeft zich tot Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland gewend met het verzoek te bevorderen dat miet ingang van dien datum voor den tijd van drie jaar een door hem gewijzijgd tarief van kracht zal worden verklaard. Dit tarief beoogt door invoering van coupon boekjes den overzetprijs voor volwassenen en kinderen terug te brengen van 12 en 6 cent tot 10 en 5 cent, voorts de heffing van vrachtauto's van 2000 K.G. eigenge wicht of minder terug te brengen van 60 tot 45 cent en die van vrachtauto's met een eigengewicht van 2000 tot 3500 K.G. van f 1.— tot f 0,60, terwijl het in tegen stelling met het vigeerend tarief ten aan zien van met trekdieren bespannen voer tuigen bepaalt, dat boven en behalve het deswege verschuldigd recht nog afzon derlijk recht zal worden geheven van de GOUD, ZILVER, UURWERKEN. Stokstraat 80, HEUSDEN, Prima WEKKERS met 2 jaar schriftelijke Garantie A f 2.25. mÏÏLLKTOl*. Onder valsche Vlag. (Naar het Engelsch) Van W. G. WATERS. 10) Op straat hing een lichte mist waar door alle huizen op elkander geleken en zonder den weg te kennen, snelde ik voort, dan links, dan rechts een straat inslaande en toen ik eindelijk een ©ogenblik bleef staan om wat op adem te komen, wist ik volstrekt niet waar ik was. De naam bordjes aan de hoeken der straten waren door den mist niet leesbaar, gesteld zelfs dat ik mij den tijd gegund had daarnaar te zien, in de haastige vlucht d|ie ik nam voor mijn schrikkelijke vervolgers. Plotse ling bevond ik mij, nog een hopk om slaande in een straat, die mij bekend was, de Endellstreet en op hetzelfde oogenblik keerde mijn zelfvertrouwen terug. Kal mer liep ik naar Holborn en nam daar een rijtuig dat mij naar huis bracht. Aan slapen dacht ik dien nacht niet, geheel vervuld als ik was van mijn schrik kelijk avontuur. In de eerste uren na mijn t huiskomst toen ik onrustig in mijn kamer heen en weer liep, later als ik slapeloos te bed lag, of over mijn werk gebogen zat, of ook als ik de sombere straten der ach terbuurten doorkruiste om het huis te zoe ken, dat mijn graf had kunnen zijn, be paalden mijn gedachten zich bij de enkele vraag: wat te doen. Ik vroeg mijzelf niet af hoevele valsche aangespannen trekdieren. Uit een door het Gemeentebestuur van Gorinchem overgelegden staat blijkt dat de exploitatieresultaten van ihet veer over de bedrijfsjaren 1923—1925 bijzonder gunstig zijn geweest. Zoo werd aan de gemeente Gorinchem over 1925 naast de vergoeding voor de exploitatie van het veerrecht ad f 10,000 nog eene winst van ruim f 20,000 uitgekeerd en dit wettigt naar onze mea ning eene wijziging, en verlaging van het oude tarief in meerdere mate dan door het Gemeentebestuur van Gorinchem wordt vöorgestëld. i BIG6ELAAR'S-TABAK Het voorgestelde tarief vraagt evenals het thans vigeerende voor personen boven de 12 jaar oud, indien het vervoer plaats heeft tijdens den gewonen dienst, een veer geld van 12 cent. Dit zou o. i. zonder be zwaar op 10 cent kunnen worden vast gesteld. Wel zijn de exploitatiekosten in 1926 gestegen, maar ongetwijfeld zullen ook de inkomsten een stijgende lijn gevolgd zijn. Bovendien is de gem. Corinchem nog steeds een centrum voor het Land v. Heusden en bankbiljetten reeds verspreid zouden zijn, waarvan ik zonder het te weten de ver vaardiger was, of wat mijn moordenaars zouden denken te doen als zij mijn doods kist ledig zouden vinden. Zij zeiven en hun schandelijke handelwijze hielden mij luttel bezig. Ik kou aan niets anders den ken als dan dat visioen der onschuld tusschen de schrikkelijkste misdaad. Nathalie, dat meisje, in zulk een omge ving, leek mij een schoone bloem, opge groeid uit een door den wind weggevoerd zaadje in den morsigen hoek van een verwaarloosden tuin, een schoone bloem, die helaas zoo spoedig zou moeten ver welken. Het was haar verleden, hoe zou haar toekomst zijn? De schurken bij wie zij woonde, hadden haar klaarblijkelijk om een of andere reden onwetend gehouden omtrent bun misdadig streven, tot zij, als bij plotselinge openbaring de valstrik ontdekt had die men mij spande, en haar eigen leven waagde om het mijne te red den. Dat was alles wat ik 'kende van haar ver leden. En wat de toekomst betreft1, ik spdnde al mijn denkvermogen in om te trachten een middel te vinden, waardoor ik haar kon opsporen en haar verlossen uit het schrikkelijk hol, waarin zij was opgegroeid en ten gronde zou gaan. Aan niemand repte ik met een enkel woord van mijn avontuur en dagen lang was ik niet geneigd een begin te mak'en met de uitvoering mijner plannen. Eindelijk begaf ik mij naar liet café De Divan, maar voor het huis gekomen, ontzonk mij den moed naar binnen te gaan, want het scheen mij eensklaps toe de voorhal te zijn van den tempjel sites' Altena, waarvan haar de voordeelen niet ontgaan, zoodat zij zich niet angstvallig behoeft af te vragen of deze voorgestelde verlaging van het tarief wel voordeelig is voor een behoorlijke winstbecijfering, al twijfelen wij niet, of ook' djeze tarief verlaging zal de toeneming van passagiers bevorderen. Een tarief van 10 cent is een gemakkelijk tarief. Het werkt het vlugge betalen met weinig geldwisselen zeer in de hand; hier wordt tijd bespaard, wat het tijdig vertrek van de boot in aansluiting op trein en autobus zeer ten goede Zal komen; en voor dit argument moet het Gemeentebestuur van Gorinchem wel ge voelig zijn, daar het ter verdediging van cfe blijkbaar te hoog geachte rechten, bij (respectievelijk ledige en beladen verhuis wagens) ad f 1— en f2,50 aanvoert, dat de «afronding dezer bedragen met 10 ct. naar boven „de eenvoudige inning" ten goede kómt, die steeds in een zeer kort tijdsbestek aan den toegang tot de boot moet geschieden. De invoering van couponboekjes jui chen wij zeer toe; hier heeft reeds het 10 cents personen tarief, hetgeen wij, zooals gezegd, van harte wenschen, zijn intrede gedaan, id och alleen maar voor hen, die voldoende bemiddeld zijn om in één keer een rijksdaalder te betalen, daar de boek jes 25 coupons inhouden. Zulks nu komt ons niet billijk voor omdat de veerboot door een ieder gebruikt moet worden, wijl zij het eenige verbindingsmiddel is. In verband daarmede achten wij een uniform 10 cents tarief het meest verkieselijk', maar kan dat niet dan zou het zeker aan beveling verdienen, om couponboekjes voor 5 overtochten tegen f 0,50 per stuk ver krijgbaar te stellen. Punt 8 van het voorgestelde tarief spreekt van Paarden en runderen f 0,30 terwijl we in punt 13 lezen: Een voertuig op 2, 3 of 4 wielen f 0,15 De combinatie dezer beide doet zien, dat voor een 2, 3 of 4 wielilg voertuig bespannen met één paard moet betaald worden f 0,45 en met 2 paarden bespan nen f 0,75. Vergelijken wij die rechten met het huidige tarief, dan blijkt, dat al leen hier eien verhooging respectievelijk van 15 ein 30 cent heeft plaats gevon den. Zulks schijnt onrechtvaardig. Het Gemeentebestuur van Gorinchem merkte hiertegen op, dat er in het huidige 'tarief een tegenstrijdigheid schuilt; doch wij kun nen die tegenstrijdigheid niet erkennen, omdat punt 6 van het oude tarief spreekt van paarden en runderen, bij de hand ge leid en punten 12 en 13 aangespannen paarden bedoelen. Nu is het een feit, dat doods. Na een poos ging de deur open en trad een man naar buiten. Ik kon toen zien dat de zaal leeg was en daardoor moed vindende ging ik naar binnen en vroeg den kelner of de oude heer op' krukken met den langen witten baard kort te voren nog in liet koffiehuis gew(eest was. Neen, ik heb hem reeds sedert eenige dagen niet gezien, was het antwoord. Kwam hij hier reeds lang, vroeg ik. O ja, wel een jaar en geregeld eiken avond. Ik ging weder heen, kwam na drie da gen terug met dezelfde vraag', maar kreeg hetzelfde antwoord. De oude heer was dus niet meer in het koffiehuis geweiest. Hierin vond ik de zekerheid dat mijn ontsnapping ontdekt was en dat de schel men ongerust geworden, misschien zelfs Engeland had verlaten. Het stuitte mij ge weldig tegen de borst de zaak bij de po litie aan te geven, en besloot zelf a,l hef mogelijke te doen om de woning van de schelmen op te sporen. Daartoe kocht ik een zeer uitvoerige plat tegrond van Londen en doorzocht elke straat en steeg in het gedeeltje, waarin ik zeker was, dat het huis moest gelegen zijn. Na dagen lang allerlei morsige straten en pleintjes te hebben doorkruist, bevond ik mij zoo eindelijk op een avond in een steeg die mij bekend voorkwam. Ik snelde den hoek om, en ja, daar was het kleine drie hoekige pleintje, daar was het huis met het half cirkelvormige raam boven de deur met de luiken voor d'e vensters, waar achter eeu biljet was geplaatst met de woorden: „Te huur." Ik beschouwde thans de omliggende hui zen, Zij waren allen veel minder aanzienlijk telef. No. is Raamsdonksveer. AGENTSCHAP YAN DB AMSTERDAMSCHE BANK A'DAM Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden A Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. BÊT Spaarboekjes gratis by eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie losse paarden op een veerboot meer plaats vragen, meer zorg eischen, en iveel gevaar lijker voor het personenvervoer zijn, dan aangespannen paarden. Is het dan een te genstrijdigheid dat voor een wagen met ingespannen paard 30 cent betaald wordt en voor een los paard, steeds gevaarlijk voor passagiers en luxe voertuigen fauto's) ook 30 cent? O. i. niet. Bovendien het Vuchterstr. I Tel 652 's-BOSCH zal een onaangenamen indruk geven, dat alleen voor die kleine luiden bet tarief is verhoogd. Want wat het Gemeentebe stuur ter verdediging opmerkt, dat de bo den hun paarden aan den Gorkumschen kant met tal van naamplaatjes op de deuren en een reeks schelknoppen onder elkander. Ik stond nog besluiteloos tot ik een oud vrouwtje met een bezem in de hand zag staan, aan wie ik vroeg, hoe lang het huis reeds onbewoond was. Dat zal veertien dagen of drie weken geleden zijn, mijnheer, antwoordde zij. Toen is die goeie ouwe heer op krukken heengegaan en niemand heeft hem terug zien. En drie dagen later is eën verhuis wagen den inboedel komen halen. En het meisje en de donkere hieer? vroeg ik, zijn zij ook weggegaan? Ik heb nooit een donkeren heer gezien, alleen die oude heer, en h(et is jammer genoeg, dat hij weg is, hij heeft mij en menig ander af en toe wat gegeven. Weet gij van wien de verhuiswagen was cTf aan wien dit huis toebehoort? vroeg ik. Neen, ik ken geen huisheeren, die zijri niet vriendelijk tegen arme menschen als wij. O, die goede oude heer, nooit zal hij mij weer iets geven. Maar, als u hem weter eens zien mocht, zeg hem dan dat vrouw Bakker hem nog altijd dankbaar is en weer erg door rheumatiek wordt geplaagd Ik gaf de oude vrouw een geldstuk en steeg waarschijnlijk eensklaps in haar ach ting tot dezelfde hoogte waarop Bellamy bij haar stond. Toen schreef ik het huis nummer op en vernam van een der buren wie de eigenaar was. Dit baatte mij echter weinig. De huis heer kon mij niets naders omtrent Bellamy mededeelen, d an dat hij drie jaar geleden het huis gehuurd had en altijd proimpt de huur vooruit betaalde. Het speet hem niet weinig dat hij zulk een voortreffe lijk huurder verloren had en zou mij zeer toch afspannen geldt alleen de boden, maar tal van personen die met hun vee of koop waren willen markten of venten, gaan met paard en wagen over. Wij zouden daarom punt 12 en 13 van het huidige tarief gaarne gehandhaafd zien, desnoods verdui delijkt door toevoeging van het vroord „aangespannen". Zoo zouden we uit het nieuwe voor gestelde tarief nog wel enkele punten kun nen aanhalen, welker bedrag naar onze meening te hoog is, maar het voornaamste hebben we toch genoemd. Dat het veer aan de gemeente Gorin chem eene matige winst oplevert, daarte gen hebben we geen enkel bezwaar, maar dat Gorinchem het veer als een koe, die buitengewoon veel melk geeft, beschouwt, achten we onjuist. En is het ook niet in strijd met artikel 254 onzer Gemeentewet dat eene gemeente exhorbitante voordeelen uit een veer trekt? ERNSTIGE VECHTPARTIJ. De 20-jarige v. M. te Oss, die zich met haar aanstaande in een vroolijk gezel schap in een huis in de Kantsteeg aldaar bevond, werd door haar ouders, die niet ingenomen waren met haar keuze, gesom meerd mede naar huis te gaan. De aan staande schoonzoon verzette zich echter daartegen en stak met een mes als een bp- zetene naar de vader en de mofeder van het meisje. De vader kreeg een wond in het hoofd en een in den schouder vau 7 cM. lang en vrij diep. De móeder be kwam een steek in de borst. De toekom stige schoonzoon is gearresteerd. erkentelijk zijn als ik hem een anderen, die even goed was, kon bezorgen. Ik begaf mij daarop naar een particulier informatiebureau, waardoor ik weldra te weten kwam dat de inboedel aan een uit drager verkocht was, maar daardoor wist ik nog niet waar Nathalie gebleven was. Toch gaf ik den moed nog niet op^, Ik verhuisde naar een andere straat om gemakkelijker de wijken van Londen te kunnen doorkruisen, naar een straat waar vreemdelingen plegen te wonen, ik hoopte daar de schelmen te ontmoeten, want Ik was overtuigd, dat zij nog wel in de stad te vinden zouden zijn. Zoo stonden de zaken, tot ik op een dag in een courant het volgende bericht uit Liverpool las: „Laatsleden Vrijdag toen het stoom schip De Zwarte Zwaan op het punit stond naar New-York te vertrekken wer den door de politie twee passagiers 'gear resteerd, als verdacht van valsche bank- biljetten te hebben vervaardigd en Ver spreid. De aangehoudenen zijn een En- gelschman, Lucas genaamd en een Mal- thezer, die bij de politie reeds onder ,een half dozijn namen bekend is. Zij ïljin ter beschikking van de politie gesteld. Onmiddellijk begreep ik, dat dit mijn moordenaars waren. Ik deed onderzoek naar den dag waarop zij zouden terecht staan en begaf mij tijdig naar Liverpool. Een bepaald plan had ik niet. AJler- eerst ging ik naar de caragadoors van het stoomschip De Zwarte Zwaan en vroeg daar, of er twee of meer pasagebiljetten genomen waren. (V£orót vtrvolgd.) ■attomsém «wt 8 NIEUWSBLAD visr liet Laiiö iai Hsisiei en AitenajoLaigstraat m Ie Bimielenaard M, AB

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1