Tweede Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat tn de Bommelerwaard. is. 4671 Mae 7 Januari ONS KINDERHOEKJE 'Zaterdag 8 Januari begint om/9 uur de Gasthuisstraat Gorinchem. Prima Zwarte Dames Mantels, beste kwaliteit, vanaf f 9.801 Kinder Jurken, nieuwste kleuren, thans vanaf f 0.98 CORSET/TEN 20 pCt. Korting Ondergoederen 15 pCt. Korting. Zie de Etalages! Gemolt. Ondergoederen voor de helft van den prijs. Zie de Etalages! Kinderrubriek. Bij Scheren bij de Nergens beter! Deze Opruiming overtreft alle andere Nergens goedkooper! BEHOORENDE BIJ HET Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels \an verleden week zijn: 1. "Peper, (paard, beker, kaper, kleed, vloer). *2. Lepel. 3. In den tijd van Karei de Ciroiote waren er in Europa nog geen boeken,, omdat de boekdrukkunst hier nog niet bekend was. Ook zal Karei de Groote wel geen bril gedragen hebben. De nieuwe raadsels zijn: 1. Je zoudt het haast niet gelooven, maar ik ben verschrikkelijk lek. Wel 25 gaatjes zitten er in me. Maar het aardigste BOB BW MOF IN DROOMLAND. V. »Oh, wat - leuk lacht Bob. »Ik heb dikwyls zulke vreeselyk grap pige droomen ik hoop, dat ik er een paar van terugvindt. »Ik zou niet graag een griezehgen droom tegenkomen,huiverde Mop. »Er zyn er wel een paar onder«, zei de Schaduwagent, aanders zou ik hier niet noodig zijn maar nachtmerries zyn toch nog ergert, voegde hy er aan toemaar als je wilt gaan, ga dan maar gauwt, en hy klapte in zyn handen. En terstond voelden Bob en Mop, dat zij gemakkelyk langs den weg zweefden, die naar een dorpje leidde, dat zij in de verte konden zien liggen. (Wordt vervolgd.) is, dat ik toch geen druppel verliles, als je me vol met water giet, hoe heet ik?. 2. Ik heb een oud Hollandsch spreek woord genomen en in lettergrepen ver deeld. Toen kreeg ik twaalf lettergrepen. Die heb ik door elkaar gegooid. Kunnen jelui daarvan nu weer het spreekwoord vormen? Hier zijn de lettergrepen: den gen als ou de zoo zon pie de gen pen jon. 3. Zoek de verborgen jongensnamen in de volgende zinnenDe jongen riep iets dat ik niet verstond. Och arme, nu i(s de trein net weg. De sterke eskimo vjelde een ijsbeer neer. OOM KAREL. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN EEN DUBBELTJE. Wip, zei het dubbeltje, toen Puck be zig was, voorzichtig zijn spaarpot (een steenen varken) te leegen, miet behulp van een mes. Het huppelde vlug ovejr cle ta fel, sprong op den grond en rolde naar het hoekje bij het raam. Daar draaide het een paar keer rond, als dan'ste het van plezier. Puck had het gezien, liep er heen en zei: pas op, stout dubbeltjev waarom liep je weg? Tot zijn groote verbazing hoorde Puck op eens een fijn stemmetje, dat zeiIk sprong weg van plezier, Puck, omdat ik blij ben uit mijn gevangenis te ztijn ver lost. Als je zooveel gereisd hebt als ik, dan vind je het niets prettig, zoo lang in een donkere spaarpot te zitten. Zoo, zei Puck, dan zul je wel veel ge zien hebben, hè? Vertel m'e èr eens wat van. Goed, zei het dubbeltje, luister maar. Toen ik pas geboren was, lag ik wel mee vijftig kameraadjes op een stapeltje in een papiertje gerold. Op een goeden dag brak een man het papiertje open en ghf mij met een heeleboel guldens en rijksdaal ders aan een meneer, die mij in zijn por- temonnaie stopte. Daar lag ik bij wat ver-, sleten koperen centen en dat was niet prettig. Maar lang duurde het niet. De meneer haalde mij te voorschijn en gaf mij aan een oud vrouwtje, dat heel arm was. Wat keek dat vrouwtje vroolijk, toen ze mijn glinsterende nieuwe pakje zag. Nu, ik was ook blij, dat ze mij zoo aardig vond. En ik begon nog meer te glimmen, zoo dat ik wel een klein spiegeltje leek, waar in het verheugde gezicht van het oude vrouwtje weerkaatst werd. Koop met mij maar een lekker broodje, moedertje, fluis terde ik: Neen, zei ze da,t doe ik niet, ik zal er een mooie tol voor koopen, voor mijn kleinzoontje, dat nog armer is dan ik. Die is morgen jarig, zie je. Nu, dat vond ik zoo lief van dat oude vrouw tje, dat ik mijn best deed, nog mooier te glimmen. En toen de man van den speel goedwinkel mij zag, fluisterde ik hem toe: Geef haar maar de mooiste tol, d|ie je hebt, want zie j'e niet, wat een prachtig dubbeltje ik ben? Ik ben een geluksdub- beltje. De koopman begreep me en gaf het vrouwtje den mooisten tol, die er in den winkel was. Want weet je wel, Puck dat wij dubbeltjes en guldens en rijksdaal ders ook, alleen maar goed zijn voor de menschen, die ons met zorg behandelen, die ons niet verkwisten? O, ja,, de men schen denken, dat wij domme geldstuk jes Zijn, die niet weten wat er gebeurt. Ma^r dat is mis hoor. Wij koopen voor goede, eerlijke menschen veel meer, dan voor slechte en verkwistende. Nu dan, ik lag daar niet zoo lang in de la van den speelgoedwinkelier. Hij nam me mee en gaf me aan zijn zoontje. Pas er goed op, zei hij, want het is een heel mooi dub beltje._Het jongetje stak mij in zijn zak en snelde de straat op. Regelrecht naar een klein winkeltje, om met mij wat pe permuntstokken en zoethout te koopen, veel meer, dan hij op kon. Dat was na tuurlijk niet aardig, want zijn vader had hem nog zoo gevraagd, goed op me te passen. Daarom wipte ik onderweg stil letjes uit zijn zak en bleef op straat lig gen. O, riep opeens het jongetje, ik heb mijn dubbeltje verloren. Een onvriende lijke man, die alles gezien had, zette vlug zijn voet boven op mij, opdat het jongetje mij niet zou kunnen vinden en zei toenIk heb in de straat om den hoek een dubbeltje zien liggen, ga maar gauw kijken. Het jongetje liep hard weg. Nu wilde die oneerlijke man mij gauw oppak ken en in zijn zak steken. Maar ik was hem te vlug af. Ik verstopte me gauw in het zand, zoodat hij me niet kon vinden. Brom mend ging hij heen. Een oogenbl/k later kwam er een bleek, mager jongetje voor bij, dat zachtjes huilde van den honger. Toen hij vlak bij me was, riep ik henr toe: He pssst, zie je me niet? Pak me maar gerust op hoor. Opeens zag hij me. En met een kreet van vreugde raapte* hij mij op en begon me schoon te pojet- sen. Je kunt begrijpen, dat ik zelf ook' erg blij was, dat ik hem kon helpjen'. Ik begon weer te glimmen dat het een lust was, zoodat de winkeljuffrouw van den bakker zei: Hier, daar heb je nog een lekker koekje bij je broodje, omdat dat dubbeltje zoo mooi blinkt, hoor. Nou, hoe het verder met me gegaan is? Ik geen Pijn en naschrljnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzee- pen de baardoppervlakte inwrijft met Doos^30, Tube 80 ct. PUROL kwam bij rijke en bij arme menschen. Maar de armen waren altijd het mjees't blij met me. Eindelijk kwam ik in de beurs van je moeder en zoo kwam (ik in jou spaarpot. En wat ga je nu yoor me koopen? Iets moois voor mijn moeder, die is morgen jarig. Fijn, juichte het dubbeltje, vaarwel dan, het ga je goed hoor. Vaarwel, zei Puck, toen het dubbel tje in een winkel in een la, waariin nog veel meer dubbeltjes geborgen werden, verdween. Vaarwel, dubbeltje, en maak maar veel menschen blij, net zoo blij als je mij gemaakt hebt en... moeder, als ze morgen mijn cadeautje krijgt. Zich leelijk maken om mooi te blijven. Hierboven een eigenaardig photo van een Amerikaansche schoone, die, wanneer zij deelneemt aan het populaire abasket-balk spel, zich »tooit« met alle mogelyke in strumenten, om haar schoonheid intact te houden. Men lette vooral op het »gas- masker. 48— 5965 —75 48-59—65-75 thans 118—1.35—1 60 thans vanaf 1 35 49-65 vanaf 36 cent vanaf 34 cent Prima Dames Mantels met en zonder Bontgarneering in diverse kleuren 1401.90—2.90 Dames Mantels met Bontkraag in de nieuwste modellen 4 90-6 90-9 80—12 40 Kinder Mantels, ruime keuze, vanaf 1.28 Dames Japonnen in Fluweel, Popeline en Ribs Travers, nieuwste kleuren, 2.40—2 90—3.60 en hooger Dames Hemden, prima Katoen Dames Pantalons, prima katoen, Dames Nachthemden Dames Combinations Dames Flanellen, goede kwaliteit, Kinder Hemden, prima katoen) Kinder Pantalons, prima katoen, Geel Katoen, 1 el breed, Geel Katoen, 2 el breed, voor lakens. Graslinnen, 2 el breed, voor lakens, 33 Congolinnen, 2 el breed, voor lakens, 32 Prima Wit Flanel 161924 13 cent per el 34 i Prima Molton De echte Sanitas Flanel 26- -29-34 29 Sportflanel, in de allernieuwste patronen, thans 19 cent per el Prima Poolbont, mooie streepen, 23 9 9 9 Handdoeken, groote maat, 16 ct. per stuk Theedoeken, groote maat, 9 1619 999 Het is Uw eigen belang bij ons te koopen. Komt en gij zult verbaasd staan over dergelijke lage prijzen. De nog voorradig zynde worden door óns in alle maten opgeruimd met Jeager Wollen en halfwollen van Jansen Tilanus voor Dames, Heeren en Kinderen met Sloopen met overslag Prima gefestonneerde Sloopen Lakens in Graslinnen Gefestonneerde Lakens Heeren Hemden, in Graslinnen Heeren Flanellen, prima Gezoomde Luiers Heeren Zakdoeken, groote maat 26 cent .per stuk 86 9 9 1.29-1.45 139—1.65 129 1.19 21 ;10 ct. flinwsblai GROOTE OPRUIMING ATHMER MARTENS 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5