MANUFACTUREN. gemaakte Goederen 89 89 89 89 Stuk Goederen 16 23 36 m 374 19 22{ 25 29 Bedden - Dekens 1825 79 39 575 625 625 77S 375 Ledikanten - Matrassen De Kroon Hoogs steenweg, tee-921 a Kanttor (torinckent, Mti K Coöp. B. Leenbank H Renteveryosding voor i y\ A 's-Eertogenbosch' Goedkoopste Kledingmagazijnen Minderbroedersstraat 6. -/ - - Telef. 819. Heeren-, Jongeheeren- en Kinderkleeding Ulsters, Winterjassen, Jekkers, Jongeheeren Ulsters en Jekkers m W W N modellen en Prijzen. -- Nogmaals de onlusten op West-Sumatra. a/7, Bezoi^gt ALLE Assurantiezaken ^XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXO WIJK EN AALBURG u ttt, li vanaf vergoet 1 OCTOBER 1925 voor/ gelden geplaatst Houdt dit ÜDÜ1E5 goed in uW geheugen vooraleer U besluit Uw te koopen. Want wij leveren JB degelijke, soliede goedafgewerkte en goed passende COiWEjp*fIE, tegen prijzen beneden iedere Concurrentie. Onze voori^ad is schitterend. ütr /Wij noodigen U beleefd uit tot een bezoek aan onze Magazijnen en U zult verbaasd staan over dessins Voor vrouwen. Vrouwen vooral, hebben nu en dan be hoefte aan de hulp van Fosterfs Rugpijn Nieren Pillen. Vanaf de vorming tot voor bij den middelbaren leeftijd treden in het vrouwelijk organisme voortdurend veran deringen op, die veel inspanning van de nieren vorderen. Eveneens in het kritieke tijdperk en in de maanden voor en na de geboorte van kinderen, krijgen de nie ren veel extra werk te doen. Het is; daarom geen wonder, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, afmattende pijnen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, dui zeligheid, zenuwachtigheid en urinestoor- nissen. Vrouwen behoorente weten, dat de nieren de gewichtige levenstaak hebben om de onzuivere stoffen uit het bloed jte nieren verzwakt of; vordt de bloedsomloop et geheele gestel aan- spit, blaasontsteking, rheumatiek, lendézwakte enz. kunnen ont staan. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen voor vrouwen i^i tijd van nood een ze gen blijken. Zijl worden aanbevolen door vele dankbare, /verstandige vrouwen, die haar herstel en welzijn aan het tijdig gebruik van aif versterkend niermiddel Den. (in glasverpakking met geel vooral op) bij apotheken te filtreeren. Als overspannen zijn, geïnfecteerd en gedaan, waardoot te danken he Verkrijgba; etiket let ïer en drogis^fcén a f 1,75 per flacon. 35 Het Nieuwe Jaar is in onze Koloniën al weer heel slecht begonnen. Nauwelijks was 1927 eenige dagen oud, of daar be reikten ons al weder telegrammen, die mel ding maakten van nieuwe onlusten op West-Sumatra. De Regeeringsverklaring, op 2 Dec. '26, juist voor het uiteengaan van den Volks raad, afgelegd, was in vele opzichten be langwekkend. De flinke vastberaden toon, waarop de regeering zich uitsprak over de maatregelen, welke terstond en in de toekomst genomen zouden worden tegen over diegenen die dergelijke pogingen om onze Koloniën in opstand te brengen, zouden willen ondernemen, geeft zeer ze ker de overtuiging, dat men het commu nistische kwaad wil uitroeien, zonder terug te schrikken voor het uiterste krachfimid- del, dat de wet toestaat. Zij, die dus nieu we plannen mogen koesteren, weten bij voorbaat al welk lot hen wacht: Nieuw- Guinea biedt nog plaats genoeg vooir ee nige duizenden opruiers. Zoo beoordeelde men in December j.l. de Regeeringsverklaring, die bij monde van den heer Mr. Schrieks uitgebracht naar aanleiding van die November-onlus- ten op Java. Thans is opnieuw een uitbarsting geko men nog geen twee maanden na die eerste. De zoon van den stationschef te Siloengkan werd zwaar gewond. Toen is de assistent-resident van Sawah Loentoh na het wegbrengen van de gewonden en gevangenen te Silangkoen was terugge keerd, stonden bij de grens ongeveer 30 personen, die gesommeerd werden met de „handen op" een voor een naderbij te ko men. De eerste maakte, toen hij halvferwfcge was, een beweging van aanvallen, waarop hij onmiddellijk neergelegd werd. Op zijn lijk werden een revolver en een zak ko gels gevonden. De Europeesche wegopzichter Leurs werd op beestachtige wijze in zijn huis vermoord. Gelukkig bleven zijn vrouw en kinderen ongedeerd. De Negeri-schrijver werd stervende, tusschen drie dooden in zijn huis aangetroffen. Vier onderwijzers van de Gouvernementsschool werden ver moord, hun gezinnen werden in veiligheid gebracht. Geheel Siloengkan is door de mannelijke bevolking verlaten. De geheele streek van Soengai Lassis tot Sidjoeng Djoeng is in opstand. Zon dagmiddag 2 Januari vertrokken drie bri gades militairen uit Padang Pandjang in auto's naar Sawah Loensch. In de eerste auto zat luitenant Simons naast den chauf feur. Bij de brug van Pa|dang Siboesoek werd de auto hevig beschoten. Een schot trof den luitenant Simons, waardoor deze sneuvelde. De derde brigade ongeveer een half uur later aankomende, had niet min der dan twaalf aanvallen te doorstaan. De onzen leden daarbij geen verliezen, terwijl de tegenpartij acht dooden had. Vier wer den er gevangen genomen. Wat moet er nu gebeuren? Dat is de groote vraag? Moeten wij onze landgenoo- ten in Indië bij voortduring laten bloot staan aan verradelijke overvallen, of moe ten er maatregelen getroffen worden, waarin den heeren inlanders de animo vergaat op te staan tegen de „orang blan da", maatregelen, zooals die genomen wer den in de tijden der Oost-Indische Com pagnie? Wie moet er tenslotte baas zijn in Indië? De kolonisten, of de onderwor pen bewoners? Het bestuur in Indië is al tijd van zeer vredelievenden aard geweest en ziet waar het thans heengaat. Wij ge- looven, dat het niet verkeerd zou zijn, thans den oproerlingen eens flink de ijze ren handschoen te laten voelen. Wellicht, dat dergelijke opstanden dan voor goed tot het verleden zullen behooren. Vergadering van den raad der gemeente WERKENDAM op Donderdag 30 Dec. 1926, nam. 7 uur. Voorzitter de heer C. H. Bogers, Loco- Burgemeester. Secretaris de heer A. Timmermans. Afwezig de heeren v. Zuidam en de Waard. De Voorzitter opent de vergadering en leest het gebed. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede dat de Bur gemeester met verlof ^s en dat deze ver gadering hoofdzakelijk belegd is om een nieuw contract van stroomlevering aan te gaan met de PNEM. Verder doet spreker mededeeling van de ghouden inschrijving der sluisdeuren. Het werk is aan den laag- sten inschrijver den heer Joh. v. Loon al hier, gegund voor "f810. Ingekomen is een adres van de Herv. Schoolvereen. alhier om toekenning van gelden voor het verharden der speelplaats. De bedoeling is de verharding aan te bren gen met basaltinetegels, waarvan de kos ten worden geraamd op f 900. De heer Visser wijst op den onhoudba- ren toestand en stelt voor, dat de raads leden er zich op een regenachtigien dag eens van gaan overtuigen. Vervolgens wordt overgegaan tot be handeling van het nieuwe contract met de PNEM. De Voorzitter zegt dat met 1 Jan. 1927 het oude contract afloopt. De Burgemees ter heeft een onderhoud gehad mfet den Directeur van de Maatschappij, wat echter weinig resultaat heeft opgeleverd. De gemeente heeft eigenlijk niets anders te doen dan het contract aan te nemen. De heer Groeneveld vraagt of de termijn niet korter kan genomen worden dan vijf jaren, waarop de Voorzitter antwoord dat dit niet kan. Over het algemeen zliet de nieuwe overeenkomst er nog bedenkelijker uit dan de oude. De stroomprijs is gebracht vani 3 op 4 cent per KWU. Volgens de beweringen van de PNEM wordt dit ge compenseerd met de kolenclausule. De heer Groeneveld vraagt of door B. en W. nog gesproken is met een deskun dige. Hierop geeft de Voorzitter ten ant woord, dat, welk advies ook verkregen zou worden dit advies toch door de PNEM aan den laars gelapt zou worden. Vervolgens wordt de nieuwe overeen komst zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Bij de rondvraag heeft de heer Boon het over bijplaatsen van lantaarns. De heer Vink wijst op de sluisdeuren, de beschoeiing van de haven aan het Plein en op de moeilijke wijze van ophalen oer brug, alsmede het onregelmatig ophalen der stroomgelden. Ten slotte vraagt spreker wat eigen lijk de oorzaak is, dat de vergaderingen van den raad wel met gebed worden ge opend en niet met dankzegging worden ge sloten. Nadat over deze zaak nog in den breede is gediscussieerd, zegt de heer Vink op deze zaak niet dieper te zullen ingaan. De heer Vos vestigt de aandacht op de rioleering van het Slik en adviseert de goten wat dieper te maken, opdat het wa ter beter afvloeit. De heerGroeneveld zegt, dat, in strijd met de Algem. Pol. verordening op Isten Kerstdag verschillende winkels geopend zijn geweest. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. —o- Manshemdetl, prima katoen reclame prijs 1,301.10 Mansbroeken, zware kwaliteit gele keper 1.1595 Vrouwen hemden, soliede, geel katoen 1.351.10 Vrouwen broeken, prima gele keper 1.20 -95 Mans-Boezeroenen, prima kwaliteit dril 1.35 Blauw keper Jassen, prima kwaliteit en pasvorm Blauw keper Mansbroeken, zware kwaliteit keper Manchester Mansbroeken, soliede kwaliteit 4 75 Khaki Manshemden, ijzer- sterk voor dagelijks gebruik 120 040 2io 32S £50 Wit katoen, prima kwaliteit voor dames hemden 22|—19 Graslinnen, extra zwaar voor heeren hemden 33—29 Graslinnen, voor lakens Reclame aanbiedieg 55 Geel katoen voor hemden zware kwaliteit 28—21 Geel katoen voor lakens prima kwaliteit 45 Geel keper voor vr,ouwen- broeken, prima kwal. 2529 Wit flanel, extra mooie kwaliteiten 32j—26 Wit en grijze molton, Reclame prys 32j Wit jeans, prima kwaliteit voor pantalons en nachthemden 34 Kapok bedstel, 2 persoons compleet 22.50 Kapok bedstel, 1 persoor s compleet 19.00 Kapok bedstel, 2 persoons, zware vulling Molton dekens, groote maat 1.10 Molton wiegdekens 49 Wollen dekens 2 persoons 6.50 Wollen fantasie dekens 7.75 Gestikte dekens, 2 persoons Satinet dekens, 2 persoons Jaquard dekens, 2 persoons Tocht dekens, mooie dessins 7.25 8.45 4.25 1.75 ,55° 29°° J40 Houten ledikanten, C90 1 persoors 7.25 Houten ledikanten, ö90 2 persoons 8.25 U Ijzer ledikanten met spiraal- Q50 matras, reclame prijs 11.50 Houten kinderledikanten 090 12.90 O Wit laké kinderledikanten 17®° 21.00 Spiraal matrassen 10.50 ^90 Staaldraad matrassen, 1COO systeem Auping, 2 pers. 19.50 Kapok matras, OQ00 2 persoons 39 00 Kapok matras, 9100 2 persoons 29.00 Zeegras matras, IQ75 1 persoons 15.50 Zeegras matras, |150 1 persoons 14.50 li 1 V» in rekening-courant voor 1/maand vast /O maanden 6 12 a 7t 3 7o 4 7o j DE DIRECTIE. Terugbetaling met 3 dagen Opzegging. KASSIER P VOS 1 Rationale Baakvtrcnijiii} emifitij Firma P. M. Veltman Zonen Bestelt Uw DRUKWERK bij de Firma L. J. Veerman te Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 6