Voor 50 punten ontvangt U een zeer fraaie HOUTEN PIJP. naar Maat ==-in Gekleed-, Jaquet, Smoking en- Colbertmodel H.H. Predikanten, Ouderlingen, Diakenen, Huwelijk, Belijdenis, Rouw. Avondkleeding. Friesche Heerenbaai Plaatselijk Nieuws J Ontbiedt onze reizigers met de Stalen-collectie. HEUSDEN. Het le elftal »Juliana« speelt Zondag a.s. een competitie-wedstrijd tegen »Wilhelmina II« uit Kaatsheuvel, op het terrein natyj de brug. Aanvang 12 uur. Da officieele R. K. candidaten voor de Provinciale Staten van Noordbrabant in den Statenkieskring Heusden zjjn Mr. P. H. Loeff, 's Bosch, aftredend. G. R. v. d. Ven, Burgemeester, Vljj- men, aftredend. E. Moonen, Burgemeester, Waalwijk Mr. H. Loeff, Burgemeester, Drunen, J. H. Smits, Alem. Chr. van Herpt, landbouwer, Herpt. Onze stadgenoot, de heer H. Merkx,. slaagde voor het Federatie-examen Boek-' houden (Mercurius). De opbrengst der collecte, Woensdag middag gehouden ten bate der tuberculose- verpleging, bedroeg f 45.93B. ANDEL. De collecte langs de huizen ten bate van de Herv. Meisjesverleen. „Tabitha" alhier heeft opgebracht de som van f168. Wel een teeken,-dat An dei's bevolking het werk dezer vereen, op prijs stelt. ALMKERK. A.s. Zaterdag n.m. 6 uur zal de Varkesvereen. „Aller Belang" te Nieuwenclijk, in café v. d. Heuvel eene ledenvergadering houden. CAPELLE. Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid,ra ihier, zal op Dinsdag 18 dezer des avonds zeven uur ondier lei ding van zijn directeur de heer A. Christ, een u itvoering geven te Sprang in de zaai van den heer F. A. J. Hoffman. Op het j.l. Maandagavond te Geeb truidenberg gehouden Nationaal Humoris tenconcours, behaalde onze dorpsgenoot J. Paans in de afd. solo's B. 27 punten en in de afd. duo's, B. behaalden de heeren J. Paans en C. v. d. Schans 36 punten. De heer D. v. d. Poorte te Vrij- hoeve-Capelle heeft dezer dagen met gun stig gevolg afgelegd het examen in dub- bel-Boekhouden. Geslaagde en familie pro ficiat. Dezer dagen werd door tot nog toe onbekenden ingebroken in de consistorie kamer der Geref. Kerk alhier. Een al daar staand kastje werd geforceerd en het daarin zich bevindende geld ontvreemd. Door eenige leden der Ned. Herv. gemeente alhier werd een circulaire ver spreid waarin men zijn ongenoegen ken baar maakte ten opzichte van de handel wijze van kerkeraad en kerkbestuur terzake van het voldoen aan de verplichtingen opgelegd door den Raad van Beheer.. Gevolg van een en ander is dat enkele leden hun lidmaatschap hebben opgezegd. In verband met het overlijden van de heeren Adr. Heijmans en C. de Roon en door het bedanken van den heer E. 'd'e Bruijn zijn in het college van Kerkvoog den en- notabelen der Ned. Herv. Gein. alhier een drietal vacatures ontstaan, in welke vacatures bij de eerstvolgende ver kiezing zal worden voorzien. DUSSEN. J.l. Woensdagavond had te Hank de aangekondigde vergadering plaats van den Ring Altena, van Herv. Jongver. Door afwezigheid van den voorzitter Ds. Röth werd deze bijeenkomst geopend dooi den vice-voorz. Holster van Werkendam, die Ps. 25 vers 2 tot 4 liet zingen, daar na voorging in gebed en hierna alle aan wezigen een hartelijk welkom toeriep. Hierna werd de agenda voor dezen avond op correcte wijze afgewerkt, ter wijl op elk onderwerp een levendige be spreking volgde. Te ongeveer 10.30 uur sloot de pennjngm. de lieer v. Vuren de zen gezelligen avond na het zingen van een Gezang met dankgebed. J.l. Woensdag had C. v. B. alhier, werkzaam op de Papierfabriek „De Maas mond", het ongeluk met zijn- hand tusschen snijmachine te geraken. Dr. de Groot ver leende geneeskundige hulp. EETHEN. De zangvereen. „Polyhymnia alhier hoopt op Donderdag 20 Jan. a.s. des avonds onder leiding van haar di recteur de heer C. J. M. Merkx, eene uitvoering te geven in de zaal van den heer D. Smits te Meeuwen. Het programm abevat een zevental zang nummers, terwijl na de pauze zal worden opgevoerd het kluchtspel in 3 bedrijven „De Kilometervreter" van K. Kraatz. GIESSEN. Ook in deze gemeente lijden vele personen aan de z.g.n. „Griep". De ziekte is evenwel gelukkig niet van ern- stigen. Er zijn gezinnen waarvan bijna alle leden bedlegerig zijn." GENDEREN. Als plaatsvervanger als Hoofd der Chr. School alhier is thans in functie de heer Verhoef uit Brandwijk. Het Hoofd, de heer Blom is in vrij ern stige mate door griep aangetast. NIEUWENDIJK. Deze week werden aangevoerd 3960 eieren, men besteedde voor kipeieren f 7,80 en voor eendeneieren f 7,20 alles per 100 stuks. De arbeider M. v. d. S. had de vo rige week het ongeluk van een ladder te vallen met gevolg dat. geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Mijnlieff constateerde zware kneuzingen. Ook hier zijn velen lijdende aan griep of influenza. Een 160-tal kinderen konden wegens deze ziekte de school niet be zoeken, ook een groot deel der inwoners dezer gemeente is aan de griep lijdende. De alhier gehouden collecte langs de huizen voor het Roode Kruis bracht ruim f 38 op. Naar men verneemt zal in de Chr. School een centrale verwarming aange bracht worden. A.s. Donderdagavond zeven uur, hoopt de Meisjesvereen. „Martha" in het Instituut haar jaarfeest te vieren. Deze vereen, heeft deze week een 200- tal kleedingstukken onder 44 gezinnen der armen dezer gemeente uitgedeeld. Zaterdagavond j.l. hield, de A. R. Kiesvereen. alhier een ledenvergadering. Ruim 60 leden waren aanwezig. Door het Statenlid de heer v. d. Schans werd een lezing gehouden over de Prov. Staten. Spr. schetste de verhouding tusschen Provincie en Gedep., Gemeente en Gedep., de macht van deze lichamen enz., op schitterende wijze. Hierna had de candidaatstelling voor de Prov. Staten plaats, met bijna algemee- ne stemmen werd de heer v. d. Schans als no. 1 gekozen. RIJSWIJK. De werkzaamheden aan den Wiel alhier zijn zoo goed als beëindigd, en de breecle berm is zoo goed als gereed. Door een en ander is de dijk op deze plaats thans ijzersterk geworden en bij eventueelen hoogen waterstand zal men op deze plaats geen doorbraak meer heb ben te vreezen. SLEEUWIJK. Personen geboren in 1908 worden er aan herinnerd, dat ze zijn ver plicht gedurende de maand Januari zich voor inschrijving van den dienstplicht lich- lichting 1927 ter gemeentesecretarie aan te geven. Op de j.l. vergadering van de Pol. vereen. „Samenwerking" werden tot be stuursleden herkozen de heeren v. d. Brug ge, Brig. Maj. Rijksveldwachter te Wer kendam; C. Kraaiveld, Gem.-Veldw. te Almkerk; A. de Ridder, Rijksveldw. te Nieuwendijk. Gekozen werden de heeren A. v. Elselingen, Gem.-Veldw. te Sleeuwijk en Vos, Gem.-Veldw. te Rijswijk, respect, als voorzitter, Secret.-Penn. en Comm. Ook hier grijpt de griep snel om zich heen er is bijna geen huisgezin of er komen gevallen voor, doch tot op he den zijn de meesten niet van ernstigen aard. SPRANG. In vele gezinnen heerscht al hier de griep. Vooral onder de kinderen. Meer dan een derde der kinderen van de Chr. School is ongesteld. Maandagavond gaf de Chr. Gem. Zangvereen. „Looft den Heer" in het Ge reformeerd kerkgebouw een uitvoering. Door ziekte van verschillende leden kon het groote werk „Kerstcantate" van F. Pijlman, voor koor, tenor, sopraan solo's met orgel begeleiding niet uitgevoerd wor den. In weerwil van de vele zieken wérd het programma op zeer verdienstelijke wij ze uitgevoerd. Een woord van lof aan het adres van haar directeur de heer J. Nelis uit Waalwijk is hier niet misplaatst. Een en ander getuigde van goede voor bereiding. Ook de heer Verhoeven uit Dru nen oogstte aller lof met zijn orgelspel. Mej. V. alhier had het ongeluk met een looplampje in de hand, te yallen, waardoor zij zich zoodanig verwondde dat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. VRIJHOVE-CAPELLE. Donderdagmor gen had het knechtje van den melkslijter J. Molegraaf, het ongeluk aan de Stoom- zuivelfabriek te vallen, met het gevolg dat hij zich zoodanig bezeerde dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. WIJK. Onze dorpsgenoot de heerAnt. van Alphen slaagde op het in December te 's Bosch gehouden examen Boekhou den, Diploma Mercurius. Hij genoot zijne opleiding bij den heer M. G. Nieuwstadt te Gorinchem. De milde gever die reeds eenige jaren achtereen de fanfare „Oefe ning en Uitspanning" alhier met een gift verblijdde, en die onbekend wenscht te blijven, schonk deze vereeniging weder een bedrag van 50 gulden. Dat deze gift in dank werd aanvaard, laat zich begrijpen. WAALWIJK. Het bericht dat Jhr. Mr. E. Verheyen, kantonrechter alhier, met het oog op zijn hoogen leeftijd, eerlang ont slag zou aanvragen, moet volgens „de Tijd" niet zoozeer in 'verband miet zijn1 hoogen leeftijd geschieden, doch voorna melijk om de zoo onbillijke forensenbe lasting, die van hem als kantonrechter te Waalwijk wordt geheven. WERKENDAM. Op 19 Jan. a.s. zal voor de Herv. Chr. /ongel.vereen, en Jon- gem. vereen. „Maranatha" in de Oude school door Ds. B. J. C. Rijnders van Rotterdam eene spreekbeurt worden ge houden met het onderwerp „Gebed en Gebedswerk." Woensdag j.l. des avonds 8 uur werd door de „Onderneming" uit Dordt- recht voor een goed bezette zaal de aan gekondigde bioscoopvoorstelling gegeven. Het hoofdnummer en de bijnummers wer den door de aanwezigen met alle aandacht gevolgd en brachten nu en dan de lach spieren nog al eens in beweging. Tot consulent der Geref. Kerken te Andel en te Giessen, werd op dje j.l. gehouden vergadering der classis benoemd Ds. Jonker, alhier. De collecte gehouden in de Geref. B. B. K. blauw 18 cent per ons rood 20 geel 25 paars 30 groen 40 zwart 60 In ieder ons bevinden zich twee punten. I één pond vijf t SS? Kerk voor de Theol. School en de Hulp behoevende kerken, brachten respect op f 39,70 en f 50,60. Dezer dagen viel het zoontje van H. v. D. op den polder „Bloemplaat" van den zolder. Hevig bloedende uit een oor, werd hij opgenomen. Geneeskundige hulp werd terstond ingeroepen. De vergadering van de Kiesvereen. „Nederland en Oranje" welke Donderdag j.l. zou gehouden worden is wegens om standigheden uitgesteld tot Dinsdag 18 Jan. a.s. Deze vergadering zal gehouden worden in het Gebouw voor Chr. Bel. Door de Staatk. Geref. Partij al hier „Vreest God, eert den Koning" zijn als candidaten gesteld voor de a.s. ver kiezingen der Prov. Staten, de heeren J. Vink, H. C. Vos en T. de Waal. Tot bibliothecaris van het Leesge zelschap „Werkendam en de Werken" is benoemd de heer L. v. d. Brugge. WOUDRICHEM. Aan den dienstplich tige A. J. H. v. Stigt, van d<e lichting 1926 dezer gemeente, is bij beschikking L>.V j 7-. y* «c .V -. .-.v .v -.*ƒ voor PRIMA KLEUR-ECHTE STOFFEN. COUPE EN AFWERKING IE KLAS. PRIJZEN UITERST BILLIJK. v Grootste Maatzaak te GORCUM, werkende met het grootste aantal Maatcoupeurs en Maatkleermakers. Rookt Ravenswaay's B.L li 5 Mi m bvi Zwarte Gelegenheidskleeding BERGEIJK STUFKERS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2