Eerste Blad GELEGEKHMOFJES. Ziet Mil tlilua ntl Mn C. de Kemp De Kus van Pharao Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 4680. Woemdag 9 Februari 1927. Buitenlandse!» Overzicht. FEUILLETOHi. Alle Artikelen worden tegen inkoopsprijs OPGERUIMD. Binnenland. Int. Telefoon no. 1». Postrekening no. 61525. 7) (Wjordt vtrvolgd.) land VAN ALTEN# Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt fl.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiër worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Uit Londen wordt aan de „Tel. be richt De betrekkelijk schaarsche berichten uit China doen er aan twijfelen, dat Soen Tsoengfang, de militaire gouverneur van Tsjekiang, een beslissende nederlaag gele den zou hebben. Wel blijkt, dat er hevig gevochten wordt nabij Yentsjau. Volgens de telegrammen zijn er te Hangtsjau on geveer 600 gewonden van Soen's leger ondergebracht terwijl nog steeds groepen gewonden-transporten binnenkomen. De strijd i n de nabijheid van Yentsjau duurt voort, doch Soen Tsjoean-fang laat versterkingen aanrukken. De uitslag van het treffen der laatste dagen is nog on zeker. Zoolang Soen's leger van 100,000 man stand houdt tegen de legers der Kanton- neezen die circa 40,000 man bedragen, acht men de internationale nederzettingen te Sjanghai veilig. Ook wanneer Soen een nederlaag mocht lijden en Hangtsjau zou moeten opgeven, zullen de Kanton- neezen slechts uiterst langzaam kunnen oprukken naar Sjanghai. De Noordelijke militaire leiders zijn ech ter vol vertrouwen, dat de Kantonneczen Sjanghai niet bereiken zullen. Zij 'hebben krachtig geprotesteerd, tegen het voorstel, in de Engelsche pers gedaan, dat Tsjen de veiligheid van Sjanghai garandeeren en zich verbinden zou de stad niet te bezet ten. De noordelijken zijn van meening, dat hun legers daarvoor wel zullen zorgen. Volgens een telegram aan de Evening Standard heeft de Amerikaansche zaak gelastigde te Peking aan Tsjang-Tso-lin, den militairen opperbevelhebber van het Noorden, en zoo Tsjang-Kai-sjek, den com mandant der Kantonlegers, voorstellen ge daan om Sjanghai tot een neutrale zone te verklaren. De Engelsche regeering heeft blijkbaar nog geen beslissing genomen, wat betreft een eventueele wijziging van de bestem ming der naar Sjanghai gezonden troepen. De Japansche regeering heeft inmid dels met het oog op het verloop der krijgsverrichtingen nabij Hantsjau 300 man marine-troepen aan boord gebracht" van den kruiser Tenryu, welke met tien tor pedojagers opdracht heeft zich te Sasebo gereed te houden voor het vertrek naar Sjanghai. door RICHARD OOYNE. o Alles is thans zooals gij wenscht, mi nister. Maak eenige haast, wat ik u bid den mag. Er was iets van hooghartigheid in den toon, waarop zij sprak; ook toen zij voortging.: En ik moet u verzoeken mij te willen sparen voor de soort van vleierijen, welke u wenscht te betuigen aan mijn schoonheid, Ik heb ze vroeger al zoo dikwijls gehoord. Hiljah, wat is uw boodschap? Hiljah schudde even de schouders en kwam weer een weinig dichterbij. Er is tijd genoeg, Herota. Zijn wij niet alleen, jij en ik? Hij sprak op een door dringende, overtuigende wijze en in zijn glimlach verschool zich zijn hartstocht. Zijn oogen volgden de lijnen van haar figuur en bleven rusten op haar schoon gelaat. Oh, je bent werkelijk zoo schoon, dat geen mensch in staat is met vleierijen recht te doen wedervaren aan die volmaaktheid. Ohhet is inderdaad een vreeselijk lot, om te moeten blijven staan op een afstand van de vrouw, die men aanbidt.... De oogen van de koningin zagen hem onderzoekend aan, één oogenblik slechts en *tn dien tijd stond de vrouw op. Haar slanke vormen schenen zich te verheffen, boven dezen onderworpen, smeekenden Nu Behalve de regeeringen van Peking en Kanton hebben ook invloedrijke Chinee- sche Kamers van Koophandel van Sjang hai, Hankau en andere steden aan de Jangste geprotesteerd tegen het zenden, der Britsche troepen naar Sjanghai, even als generaal Soetvj Tsjoen-fang. Volgens een bericht aan de Evening Standard zou Tsjang-Tso-lin eveneens of ficieel geprotesteerd hebben, doch aan dit protest niet-officieel hebben toegevoegd, dat deee troepenzendingen hem persoon lijk wel aanstonden, omdat zijn positie tegen de Kantonneezen er doof versterkt wordt. Tijdens het laatste gedeelte van de de batten in den Duitschen rijksdag ging het zeer rumoerig toe, vooral naar aanleiding van de aanvallen,, waaraan minister von Keudoll bloot stond. De socialisten en com munisten interrumpeerden herhaaldelijk en tenslotte werd de zitting zóó rumoerig, dat de centrumafgevaardigde Ulitzka voor stelde de zitting tot drie uur te verdagen, opdat men inmiddels tot kalmte zou ko men .Dit voorstel werd aangenomen. Tij dens de pauze had het fractiebestuur der Duitsch-nationalen een bespreking met mi nister von Keudell, waarover later rap port in de fractievergadering werd uitge bracht. Na de heropening van de zitting werden de verschillende moties in stem- ming gebracht. De motie der regeerings- partijen, waarin het vertrouwen in de regeering wordt uitgesproken, werd met 236 tegen' 147 stemmen en 18 onthoudin- dingen aangenomen. Voor stemden de Duitsch-nationalen, het centrum, de Duit- sche en de Beiersche Volkspartij, de Bei- erschc Volkspartij en de Duitsch Hanno- veranen. Van stemming onthielden zich de leden der economische vereeniging en en kele Volkischen. Tegen stemden de soci aal-Democraten, communisten, democraten de meeste Volkischen en de centrumafge vaardigde Dr. Wirth. Uit Portugal is weder een opstandige beweging tegen het wettige gezag aan den gang. Aan de Daily Express wordt uit Lissabon gemeld dat de opstand in Ta- vira, die tegelijk met die te Oporto is uit gebroken, reeds onderdrukt is. De op standelingen gaven zich over, toen de stad door een kantonneerboot onder vuur werd genomen. Te Oporto hebben de opstande lingen geweigerd zich onvoorwaardelijk over te geven. Zij trekken zich na een lievig artilleriegevecht in het binnenste van de stad terug. Een poging tot be- biër. Maar de gratie en bekoorlijkheid harer bewegingen maakten hem slechts nog onderworpener en meer verlangend om haar zijn vurige liefde te bekennen. Hij kwam zoo dichtbij, dat Herota zijn warmen adem kon voelen in haar hals. Herota, ik heb je lief, schreeuwde hij, uit met een woeste overtuigendheid. Er zijn nachten geweest, dat ik niet heb kun nen slapen door de gedachte aan jou. Er zijn dagen geweest, dat het zien van jouw schoonheid mijn oogen heeft ver blijd en verblind en mij mijn hoofd heeft doen verliezen. Schoonste bloem in de tuinen der liefde, ik kan niet langer zon der jou Mijn verlangen is te machtig. Ik moet.... Herota had zich van hem losgerukt, bevend van schrik, en thans, met de lip pen stijf op elkaar geperst, scheen zij niet bij machte haar woede uit te drukken, als waren er geen woorden voldoende, om te zeggen hoe brandend haar toorn was. Hiljah had het begrepen en stapte ach teruit eer zij weer sprak. En dan klonk haar stem... hard en vernederend, wijl haar oogen, schitterend van drift, hem onweer staanbaar vast hielden op zijn plaats. Jij, stiet zij uit, of zij den allerminsten wilde toespreken om hém te beleedigen, wat bezielt je? Past het een slaaf, om de vrouw van den Pharao na te jagen? Durft de arme, laffe Hiljah zoo spreken, tot Herota, de koningin van heel Egypte? Ah, haar gansche lichaam beefde door de macht harer woede. Gij maakt mij ziek met uw stem en uw aanwezigheid. Gaat. Uw meester, Pharao Akhnaton, zal hiervan hooren. Als straf voor deze beleediging mijner schoonheid, Hiljah, zult gij van de muren van het paleis worden geworpen, middeling van den consul van Uraguay, om een wapenstilstand tot stand te bren gen, mislukte. Volgens de laatste berichten hebben de regeeringstroepen slechts enke le gevallenen en een 100-tal gewonden te betreuren. Ook enkele burgerpersonen zijn gedood. WEGENS VERTREK. GOUD, ZILVER en UURWERKEN. Engstraat HEUSDEN. GASBEDWELMING. Te Leiden is de 84-jarige mej. Bergman dood in haar badkamer gevonden, tenge volge van gasverstikking. Bij het binnen komen der badkamer bleek, dat de gas kraan openstond en de juffrouw bewuste loos was. De pogingen door een genees heer aangewend om de levensgeesten op te wekken mochten niet meer baten. o KOLENDAMPVERGIFTIGING Een 60-jarige nachtwaker in dienst der gemeente Amsterdam is door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. De man is vermoedelijk door de uit een vuur- emmer opstijgende kolendamp versuft ge raakt en met het voorhoofd op de steenen gevallen, waardoor de dood nog is ver haast. o MOT O R-0 N G E L IJ K In de nabijheid van Stevensweerd is de aannemer G. de Groot uit Giessendam plotseling met zijn motorfiets over den kqp geslagen. In bewusteloozen toestand en met hevig bloedverlies is de verongelukte naar het ziekenhuis te Roermond overge- nog "voor de zon is ondergegaan. Gij zult worden verbrand, voor wat gij zijt, een Nubiër, een zelfde lafaard als de sla ven zijn, die het paleis bewaken, en de deur, hier achter u, tien passen, van waar gij staat. Doch ik zeg u: Gaat heen, on middellijk, of ik zal die slaven hier ont bieden en dan zult gij zelfs niet lang ge noeg leven om nog uwe verontschuldigin gen aan te bieden aan den meester. Onder dezen stortvloed van woorden en bedreigingen bleef Hiljah ijzig kalm, Slechts de loerende gluiperige trekken om zijn mond verstrakten zich en zijn oogen schenen terug te zinken tot in de diepte der oogkassen. Zijn antwoord kwam als een gefluister, doch het zachte geluid, dat door zijn sissende lippen werd voortge bracht, vervulde de koningin met afgrijzen. Zoo, begon de minister, terwijl hij zijn handen vouwde, is het zóó? Wilt gij den geachten dienaar van den Pharao krenken? Gij, die zelf slechts eene vrouw zijt? Ah, het zou zeer onverstandig van u zijn, Herota, om uw woede op die wijze te koelen. Ik heb ook veel aan den koning te zeggen, ik heb ook nieuws, dat van heel groot gewicht is. Even deinsde de koningin verschrikt en zenuwachtig achteruit, doch zij herstel de zich en keek den Nubiër weer aan. Waarlijk, minister? En w«t is dan dat belangrijke nieuws, dat gij voor den Pha rao hebt? Maar als Hiljah uiterlijk zoo kalm was, beteékende dat slechts dat hij daarmede zijn woede wilde toonen. Herota had de hoogste waardigheid van den Nubiër ge krenkt en zijn trots was op dit oogenblik misschien nog sterker, dan zijn liefde. Alleen een nauw merkbaar trillen, van zijn handen gaf uiting aan de hevige bracht. Zijn toestand is ernstig. O— GOED AFGELOOPEN. Te IJmuiden is de bovengrondsche lei ding van het electrisch net door een on- dergrondsche vervangen, Dientengevolge is de oude leiding buiten dienst gesteld en wordt deze thans opgeruimd. Vrijdagmor gen was een arbeider van de HEEMAF, die dit werk heeft aangenomen, bezig de draden van de isolatoren los te maken. Doch nauwelijks waren de draden los of de paal brak aan den yoet af en viel om, voor dat de man tijd had om naar beneden te komen. Hij viel met een hevigen smak op het trottoir. Twee geneesheeren consta teerden dat hij geen ernstige verwondingen had bekomen. De schrik had hem zoo te pakken dat hij naar zijne woning moest worden overgebracht. OVERVAL. Zaterdagmiddag ging een 16-jarige kan toorbediende de trap op van een der aan de Coolsingel gevestigde kantoren. Toen hij bijna boven was gekomen, vroeg een heer onder aan den trap, of hij bediende was bij Mr. v. d. Berg. De jongen kwam de trap af om antwoord te geven, terwijl de onbekende de trap opkwam. Plotseling greep hij de effectentasch, welke de jonge man onder den arm droeg, beet, ontrukte die aan den jongen en nam ermee de vlucht. Buiten gekomen pakte de dief de fiets van den kantoorbediende en probeer de daarop weg te komen. De beroofde zet te een keel op, waarop spoedig verschil lende personen te hulp schoten. Met de tasch in de hand scheen de man (rt iet goed te kunnen rijden, spoedig waren zijn ach tervolgers dicht bij hem en toen de beroo- ver ook nog een straatje d«t dood liep inreed, zat hij spoedig iai de val. De politie nam hem mee naar het bureau waar het bleek te zijn een 32-jarige kan toorbediende. Hij verklaarde sedert half Jan. werkloos te zijn en uit armoede ge handeld te hebben. In de ef/ectentasch be vond zich slechts een bankbiljet van f 40 De dader is in bewaring gesteld. o— VEELBELOVENDE JEUGD Twee jongens van ongeveer acht-jarigen leeftijd wonende te Stolwijkersluis onder Gouda, kregen bij de Doelebrug ruzie. De eene jongen W. genaamd, bracht met een mes zijn tegenstander P. een steek in den rug toe. Een politieagent nam den ver wonde mee naar dr. Muter waar het eerste verband werd gelegd op de bloedende wond, die niet levensgevaarlijk is. o woede die in hem opstormde. Zonder verder een woord te zeggen, keerde hij zich om en ging naar de deur. Dan verdween zijn forsche figuur door de gordijnen en verstierf langzaam het zachte pad-pad-pad van zijn sandalen op den marmeren gang-vloer. Herota was zoo ontsteld, dat zij bijna in staat van bewusteloosheid was, toen Charmion terug kwam in de kamer. Het meisje snelde op haar meesteres toe en hielp haar onmiddellijk om weer plaats te nemen op de rustbank. Wat is U gebeurt, schoone? Wat deert U? De koningin trachtte haar koortsig voor hoofd te verkoelen, met haar klamme hand en zuchtte. Het is niets van beteekenis, Charmi on, Alleen zou het beter zijn, wanneer je meesteres sterven kon voor zij de ver ontwaardiging van den Pharao zal hebben te verduren, vanavond. Heusch, mijn kind, jij bent de eenige in het phleis, op wie ik durf vertrouwen, geef mij een kus en blijf bij mij, want ik ben bang... En dan, met een hernieuwd zuchten, zonk de schoone vorstin al verder en en verder in de diepe kussens, terwijl de storm in haar gedachten langzaam over ging in vergetelheid. Zij was buiten bewustzijn.... Intusschen was den minister weer in de tegenwoordigheid van den Pharao ge komen. Akhnaton, die aan deze regelmatige be zoeken gewend was, schonk slechts wei nig aandacht aan den Nubiër en keek hem aan met een milden blik, toen de minister zich rustig boog, om den koning een on derhoud te vragen voor zaken van groot DOOR EEN AUTO GEGREPEN. De 14-jafige zoon van den heer B. uit Otiddorp die onder Bergen per rijwiel ach ter een autobus reed, werd', toen de bus stopte en hij voorbij wilde rijden, dooreen vrachtauto gegrepen. In deerniswekkenden toestand werd de jongen naar het zieken huis te Alkmaar vervoerd. Zondag-middag is op den Boschdijk te Woensel het vijfjarig meisje Annie v. Rooij door een autobus overreden en gedood. Het meisje, dat voor de tram had uitge weken, liep recht op de autobus aan met het gemelde gevolg. o AANRANDING. Te Lunteren is gearresteerd een 16-ja- rige boerenzoon uit Walderveen, die een meisje onder Lunteren heeft aangerand. Daar spoedig menschen kwamen opdagen, toen het meisje om hulp riep, is hij op de vlucht gegaan. De politie had hem ech ter gauw te pakken. Na het verhoor is hij weder op vrije voeten gesteld. Dr. J. TH. DE VISSER. De huldiging van Dr. J. Th. de Visser, oud-minister, ter gelegenheid van zijn 70en verjaardag zal plaats hebben in „De Twee Steden" te 's Gravenhage. DOODELIJK MIJNONGELUK. In de mijn Oranje-Nassau III, te Heer- lerheide, is de 26-jarige sleeper H. J. onder een kolenwagentje gekome nen ge dood. De man. een Duitscher was slechts enkele dagen in de mijn werkzaam. GEEN VERDUISTERING. De kellner K. werd verdacht van ver duistering van f 5000 ten nadeele van zijn patroon in Den Haag. Thans meldt men, dat uit een ingesteld onderzoek gebleken is, dat hij zich aan ge noemd feit niet schuldig heeft gemaakt en dat in verband hiermee de aangifte door den caféhouder is ingetrokken. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagmiddag heeft te Eersel (pen treu rig ongeluk plaats gehad. Terwijl de woonwagenbewoner Jos. De- nes met zijn hit bespannen wagentje den personentram van half drie passeerde, werd de hit schichtig, waardoor het wagentje met den tram in aanraking kwam en pe nis onder den tram geraakte en door de drie laatste rijtuigen zoodanig verminkt, dat de dood onmiddellijk intrad. Jos Denis is 21 jaar oud en woonachtig te 's Bosch, en was in ondertrouw. gewicht. Pharao schudde onverschillig de schou ders en verzocht Hiljah plaats te nemen. Spreekt, wanneer gij meent, dat het noodig is. Houdt dit tweede verzoek eenig verband met Rah Neb en zijn priesters van den duivelschen Amon en hun bijeen komst van hedenmiddag? De minister knikte. Het spijt mij, dat ik wederom van deze zaak verslag moet uitbrengen, oh machtig heerscher, maar ik moet mijn boodschap verbeteren. De slaaf dien ik had uitgezon den, heeft een valsche verklaring afgelegd, zijn woorden waren leugens. Ik weet.. Het gelaat van den koning betrok. Dan zijt gij dus zeer zorgeloos geweest in uw keuze. Hiljah. Wat nu? Ik heb thans beter nieuws, oh groote heerscher. Er heeft zich, zooals ik thans heb vernomen, vanmiddag heel wat af gespeeld in de geheime samenkomst onder den tempel van Karnak. Rah Neb ep zijn duivelsche helpers hebben het op uw troon gemunt, oh Egypte. Inderdaad, groo te meester, er is er een, dien zij hebben bestemd om pp uw troon te zitten en dien zij beschermen. De Pharoa was opgestaan en Hiljah bemerkte met vreugde, hoe de toorn van zijn meester plotseling ontwaakte. Wat? brulde de koning met vlammende oogen. Wie is het dan, die door de pries ters wordt opgevoed en beschermd? Bedoeld gij soms, dat Rah Neb mijn gezag zoekt te ondermijnen, mij als mach- tigsten heerscher zal durven tarten en bestrijden. i voor het Land tan Heüsflen 8ö AltenaJeLanostreat en (ie Bommelerwaarü ««mj. MIT- t I I I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 1