Tweede Blad 10 km ONS KINDERHOEKJE jm, voor fie! Land van Neusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Hoest Uw kind? (iiiitlerniiiriek. Vrouwenrubriek Buitenland BEHOORENDE BIJ HÊT Bevrijd a van die rngpijn Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een specifiek niermiddel dient te gebruiken om deze belangrijke levens organen te versterken. Waag u niet aan uitstel. Begin onmiddellijk Foster's Rug pijn Nieren Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan de nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering, en rugpijn, blaasstoornissen, waterzuchti ge zwellingen, pijn in de spieren of ge wrichten, matheid, vermoeidheid, zenuw achtigheid, duizeligheid en urinestoornis- sen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die gedu rende cle laatste 25 jaren leden aan nier kwalen en de,, pijnlijke verschijnselen daar van, getuigden, dat Foster's Pillen hun kracht en gezondheid herstelden. Aarzel niet. De werking van dit speci fieke middel is rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoorlijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevo len tegen rheumatiek, lendepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nierzwhkte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket- let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 32 Beste jongens en meisjes, De oplossingen van de raadsels \an verleden week zijn: t 1. Roos, sering, peen, ui, prei, made lief, boon. 2. In de kelkjes der bloemen. De nieuwe raadsels zijn .1. Vul de woorden op onderstaande figuur in. Op den vierden regel komt dan het gevraagde woord te staan, terwijl, als jelui de woorden goed invult, op de kruisjeslijn van boven naar beneden gele zen, ook weer het gevraagde woord staat te lezen. Dat woord noemt dingen, die meestal lekker ruiken. X o X o o o X o o x x x X x x x o o X o o o X o X Op den eersten regel een medeklinker op den tweeden den naam van een boom, op den derden iets, wat bijna alleen door heereti gedragen wordt, op den vierden het gevraagde woord, op den vijfden een voorwerp, dat men meestal in de keuken vindt, op den zesden een scherp voor werp, op den zevenden een medeklinker. 2. Wie kan de volgende kruisjes zoo invullen, dat er een spreekwoord van 6 woorden komt te staan. De letters, die in dat spreekwoord voorkomen, vindt je hierachterdeeeeggiiiklnnoprrsssuvwyzz. Vul daar nu de kruisjes mee in XXXXXXX XX XXXXXX XXXXXX XX xxxx 3. Met r ruik ik lekker, met s smaak ik zoet, met d is het water mijn element, Wie ben ik? OOM KAREL. DE LOTGEVALLEN VAN BARENDJE KWIK AAN HET HOF VAN KO NING SUIKERBUIK. VII. Door een verborgen deurtje traden al de edelen van het hof in een geheime zaal. En daar begonnen ze te beraadslagen. Het is vreeselijk, zei de generaal, die al tijd sprak, of hij een aardappel in zijn keel had. De koning heeft ons viesneuzen genoemd, is het niet verschrikkelijk, om een generaal een viesneus te noemen? En ik heb op mijn hoofd moeten staan, riep de dikke generaal. Ja, en nu moeten we een heele week lang uien eten, riöp een deftige baron. En ik blief heelemaal geen uien. Ik kan geen uien zien. Als ik een ui zie, moet ik huilen. Het is alles van die drommelsche Ba rendje Kwik, zei de hoogste generaal. Daarom, edele heeren, zullen we een plan beramen om) hem van het hof weg te jagen. Ik weet wat, riep een zware stern- Het was de man, die een fabriek had, waarin schoenen gemaakt werden. We moe ten de gouden kroon van koning Suiker- buik wegnemen en verstoppen en dan zullen we zeggen, dat Barendje Kwik die gestolen heeft. Dan wordt de koning na tuurlijk boos en jaagt Barendje Kwik van het hof weg. Misschien gaat hij dan wel de gevangenis in. Wat zeggen jullie daar van? Allen zwegen. Toen sprak eindelijk de hoogste generaalHoor eens, ik heb nu wel gezegd, dat we een complot tegen Ba rendje Kwik moeten smeden, maar het moet een eerlijk complot zijn. Eerlijk ge zegd, vind ik het erg gemeen, om die kroon weg te stoppen en dan Barendje van diefstal te beschuldigen. Ik ben ook verschrikkelijk boos op Barendje, maar ik ben ook een eerlijk soldaat, en die doen geen valsche dingen. Bravo, riep de dikke generaal, dat vindt THOMAS EDISON 80 JAAR. De beroemds uitvinder Thomas Alva Edison vierde vorige week zijn 80sten ver jaardag. Tot, zijn belangrijkste uitvindingen behooren de kooldraadlamp, de fonograaf, de kinetoscoop, de megafoon en andere belangrijke dingen, welke wy thans als heel gewone dagelijksche gebruiksvoorwer pen beschouwen. ik ook. Ik heb nu wel voor Barendje op mijn hoofd moeten staan, en ze hebben me uitgelachen om mijn... hm... om... mijn kale hoofd, maar ik ben en ik blijf een eerlijk soldaat. En als jelui het toch willen doen ,best. Maar dan doen wij, generaals niet mee. We zullen niet verraden, wat jelui gaat doen, maar we willen er ook niets mee te maken hebben. Vaarwel. En de beide generaals verlieten m:et dreunende stappen en rinkelendesabels de geheime zaal. De andere heeren van het hof bleven bij elkaar en bespraken wat ze verder zou den doen. De meesten vonden het heele maal ook wel niet eerlijk, maar ze waren zoo boos op Barendje, dat ze ten slotte toestemden. En toen ze weggingen, riepen ze allemaal tegelijk: Weg met Barendje Kwik. Weg met aardappelen en uien. Weg met bruine boouen. Weg, weg, met die drommelsche Barendje Kwik. Door al dat geroep hoorden ze echter niet, dat de deur van de geheimfe zaal, die op een kiertje gestaan had, zachtjes piepend werd dichtgedaan. En ze zagen natuurlijk ook niet, hoe een klein wees- jongetje door den gang hard wegliep, het paleis uit, naar het weeshuis toe. Dat weesjongetje was erg klein. Eu hij had tijdens het feest van Barendje Kwik zoo gesmuld aan de taart en de 'bruidsui kers en de limonade, dat hij van ver moeidheid in slaap was gevallen. Toen hij wakker werd, was er niemand meer in de zaal. Hij was de gang ingeloopen en was per ongeluk bij de geheime deur te recht gekomen. De deur stond op een kiertje, zoodat hij alles had gehoord, wat er besproken was. Maar ondertusschen, was het al donker geworden en het wees- jongetje liep zoo hard hij kon naar het weeshuis. Toen hij daar aankwam, was de moeder van het weeshuis zoo 'boos op hem, dat hij zoo lang was weggebleven, dat ze zeiVoor je straf mag je morgen, Woensdagmiddag den heelen middag niet op straat. Lieve hemeltje, zuchtte het jongetje, hij zich zelf, hoe kan ik dan die arme Ba rendje Kwik redden en hem zeggen, wat er gebeurd is? BOB EIff MOF IN DROOMLAND. XII. »Heb je het nu weer gedaanhjjgde het kleine meisje, toen zy dichterby gekomen was, terwyl het oude heertje zyn schoenen probeerde aan te trek ken, zonder dat zy het zag. »Die leelyke insecten van je zyn allemaal weggeloopen »Wat zeg je daar vroeg het oude mannetje en stapte haastig naar voren. Ongelukkigerwijze zaten de veters van zyn schoenen, die hy zoo haastig aangetrokken had, nog aan elkaar vastgeknoopt. Hy struikelde en kwam hulpeloos voor de voeten van Annemarie terecht. Zy kreeg medelyden met hem, pakte hem op en borstelde hem af, zoo vriendelijk en zacht, alsof hy een baby was. »Je insecten, waardoor je vanmorgen door je microscoop hebt zitten kyken,legde Annemarie uit. »Oh, myn prachtige beestjes, mjjn boeken-wurmen, myn kleine lieve lingen riep het mannetje uit. »Wurmen, kleinegilde Annemarie. Ze zyn kolossaal en ze komen hierheen. z (Wordt vervolgd). RIJBEWIJZEN. Veel is er al geschreven over de nieuwe regeling betreffende de rijbewijzen voor bestuurders en bestuursters van automo bielen. In de toekomst zullen alle bestuur ders vóór hun een rijbewijs wordt uitge reikt, proeven moeten afleggen van be kwaamheid. Niet slechts van bekwaam heid in den zin van een zekere handigheid in het manoeuvreeren met een automobiel, doch ook wel degelijk van physieke en psychische capaciteiten, waardoor zy ge rechtvaardigd zyn als zy zich in een auto op den weg begeven. Het Ijjdt geen twijfel dat deze maatregel een zeer verstandige ishierdoor immers wordt voorkomen dat menschen, die overmatig zenuwachtig zyn of aan de een of andere kwaal lijden, zooals doofheid, slecht gezicht en dergeljjke, losgelaten wordenop de gemeenschap en doodeljjke ongevallen kunnen veroor zaken. In verband met deze nieuwe re geling is het typisch, te vernemen, dat het bestuur van een grootestad ergens in het buitenland, rybewyzen als taxi» chauffeuses heeft afgegeven aan een groot aantal vrouwen. Waarschynlyk zjjn vrouwen in de praktyk betere bestuursters van automobielen, dan mannen, maar het lykt ons toch wel een eigenaardige toestand, als een passagier van zoo'n taxi ^betalen wil en een half uurtje moet wachten tot uit het taschje van de bestuurster achtereenvolgens te voorschjjn komenlippenstift, spiegelïje, poederdonsje, kammetje, sigaretten, luc fers en een aantal groezelig geworden aspiï ns- taMetten eri eindelijk - het wisselgeld. Want zooals de tijden tegenwoordig zijn op het gebied van mode kan het wel niet anders of dergelijk» gevallen zullen zich ongetwijfeld voordoen Voor de jongedame xrzn Zestien. Het wordt nu langzamerhand tijd om te gaan denken aan Lente kleeding of, misschien zou het beter zijn, te zeggen „tusschen-seizoen kleeding". Niemand wil thans nog zijn oude wintermantels en ja ponnen dragen, en, daar het misschien nog een beetje vroeg schijnt om veel gjeld uit te geven aan nieuwe Lente japonnen, kun nen we op één na het beste doen en een nieuwe jurk koopen, die juist geschikt is voor deze dagen, nu er al een beetje warm te in de lucht komt. Het is juist dat on bestemde gevoel, dat iedereen aanspoort, iets nieuws te koopen en de kinderen on dervinden dat evenzeer als de volwasse nen. De meesten hunner vragen dringend om tenminste één nieuwe schooljurk, en één nieuwe „beste". Schooljurken zijn, na tuurlijk, gemakkelijk gemaakt, daar zij te genwoordig erg eenvoudig zijn en hetzelf de kan eigenlijk ook gezegd worden van avondjaponnetjes, welke, al gaan zij dan ook meer in de richting van uitgebrei der en meer gegarneerde afwerking", toch in hoofdzaak op eenvoudige lijnen geba seerde zijn. De schooljurk, afgebeeld onder No. 1275, wordt gemaakt van 'blauw wollen maroccaine en wordt opgevroolijkt door een kraagje en vest van wit organdi ver- sierd met rushes van hetzelfde, zoodat zij passen bij de garneering van de mouwen, met de zeer modieus dichtgebonden man chetten. Het rokje is aan de zijkanten ge plooid, terwijl elke serie plooien bekroond wordt door een zeer eigenaardig gevormd zakje. Deze jurk is geschikt voor meisjes van 10 tot 16 jaar. Knippatronen zijn verkrijg baar onder opgave van no. 1275 en met vermelding van den leeftijd. Kosten 55 ct. Pruimkleurig zijden velvet is de stof, waarvan het andere toiletje, afgebeeld on der no. 1276, gemaakt wordt en cham pagne-kleurig georgette wordt gebruikt voor het schouderstuk en de rokgarneering, welke beide afgezet worden met goud ga lon. De taillelijn wordt een tikje geaccen tueerd door den smallen ceintuur, die de wijdte van het rokje een weinig inneemt en van achteren met een strik geknoopt wordt. Dit toiletje is geschikt voor meisjes van 8 tot 16 jaar. .Knippatronen zijn verkrijg baar onder opgave van no. 1276 en ver melding van den leeftijd. Kosten 55 ct. ALS DIE EENS GROOTER WORDT Rijke om »0, ik zie het alAan 't winkeltje spelen, hè Wat zal ik zijn Een klant Marietje»Nee, oom, wees o liever het geldlaadje k ik 0, DAT WAS WAT ANDERS »Ik wou mevrouw even spreke». »Ik ben mevrouw ze!f.« O, dan ben ik van plan veranderd wil haar nietspreken.« ZEEROOVERS. Naar een Servisch blad uit Konstandza verneemt, zouden er in de Donaumonding en op de Zwarte Zee, zeeroovers ope- reeren, die het vooral gemunt hebben op zeilschepen en die zeer brutaal te werk gaan. Vooral terugkeerende Russische emi granten, die veel van zeilschepen en klei ne booten gebruik maken zouden tot hun slachtoffers behooren. Onlangs zouden zij ook een groot Turksch zeilschip aange vallen hebben. De bemanning van het schip verzette zich, doch werd overmand en in stuurlooze booten van boord ges stuurd. Daarna roofden de bandieten het schip leeg en staken het in brand. Zoowel de Roemenen, als de Bulgaren maken jacht op de roovers, die echter tot heden on vindbaar zijn gebleven. Men vermoedt, dat zij ergens op de Bulgaarsche kust een schuilplaats hebben, zegt het Ser vische blad, welks verhaal onder alle voor behoud wordt weergegeven. o GRIEZELIGE VONDST. Op het Parijsche kerkhof van Pantin vond de wachter bij het sluiten op een der graven een pak liggen, dat zorgvuldig was toegebonden. Bij opening bleek het pak te bevatten het lijkje van een pas ge boren kind van het vrouwelijk geslacht, dat meerdere dagen daar moet hebben gelegen. Het hoofdje ontbrak echter en bleek tot op cle schouders te zijn afge sneden. Een aanstonds door de politie in gesteld onderzoek is tot nu toe echter zonder resultaat gebleven. Wacht dan niet tot het pijn in de keel en op de borst krijgt. Bescherm de teere lon gen door het onmiddellijk Abdijsiroop in te geven, die een zware verkoudheid of erger bijtijds voorkomen kan. Akker's Abdijsi roop is een onschadelijk en toch krach tig werkend kruidenmiddel dat U gerust moogt geven. Het helpt prachtig bij bron chitis, influenza, kinkhoest of verkoudheid In flacons vanaf 230 gr. fl.50 VL1EG-ONGELUKKEN. Een Franschc militaire vlieger Didier genaamd, die pas zijn opleiding had vol tooid in het vliegkamp te Thionville, wilde een demonstratie geven boven zijn geboor teplaats Audun-le-Roman. Hij haalde daar bij allerlei waaghalzerij uit, dicht boven de daken, met het noodlottig' gevolg, dat zijn machine omsloeg en hij even buiten het dorp neerstortte. Zijn moeder die de demonstraties had aanschouwd, was dc eerste, die haar zoon vond in zijn verplet) terde vliegtuig:Een uur later was hiji een .lijk. Tusschen Long Island en Virginië in Amerika zijn wrakstukken van twee vlieg tuigen aangespoeld. Twee Amerikaansche militaire vliegtuigen schijnen in zee te zijn gestort. De inzittenden moeten om gekomen zijn. o EEN POOLSCHE LANDRU Een rijke boer te Rozan is eenige da gen geleden gearresteerd, ten einde zich te verantwoorden in verband met het ver dwijnen van eenige vrouwen. De boer, Mestivim geheeten, bewoont een groot huis, dat omrinlgd is door een zeer uitgestrekt park. Een 111 de socie ty van Warschau welbekende dame had sinds eenigen tijd in dat huis haar intrek genomen. Plotseling verdween zij. Haar dochter ging naar de boerderij om eens te zien, waar haar moeder was. Gok zij verdween. Een vriendin van de dame be gaf zich eveneens naar den boer... om' niet meer terug te lceeren. Daarop trok ken twee vrouwelijke bedienden naar Mes- tivim's huis.... Geen spoor is van haar sindsdien gevonden. Ten slotte is een ingenieur uit Dantzig nog op onderzoek uitgetrokken, maar ook van hem heeft men niets meer gehoord. Men verwacht sensationeele onthullin gen nu de boer gearresteerd is. Er zijn n.l. in het park vele beenderen gevonden, die naar men vermoedt van mensehen afkomstig zijn. Jfieowrtlad Wordt vervolgd.) 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 5