Derde Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. No 4685 Vrijdao 25 Februari Mijnhardt's tabletten Huwelijk HEUSDEN Bekendmaking. Plaatselijk Nieuws Binnenland Huwelijks-uitzetten. BEHOORENDE BIJ HET Verkiezing Provinciale Staten. DE VOORZITTER VAN HET HOOFD STEMBUREAU voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten van Noord brabant in den kieskring IV HEUSDEN, maakt bekend, dat op Maandag 28 Fe bruari 1927, des namiddags 3 uur, ten Stadhuize alhier eene openbare zitting zal gehouden worden om te beslissen over de geldigheid der op 22 Februari j.l. in gekomen lysten en over de handhaving der daarop voorkomende candidaten. HEUSDEN, 23 Februari 1927. De Voorzitter voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. ALMKERK: Op Dinsdag 1 Maart n.m. 12jj uur zal in de Chr, School te Waard huizen gelegenheid zyn tot kostelooze inenting. Terwijl op 2 Maart v.m. 9 uur ten huize van Dr. de Vries daarvoor gelegenheid zal zyn, en op 3 Maart des n.m. 12£ uur in de Chr. School te Nieuwendyk, Op 2 Maart a.s. zal het Gorkumsch Trio, in de zaal van den Heer Dekker, een concert geven. Th. Breis, piano Mr. B. ten Cate, vioolH. v. Aken, cello tevens met medewerking van Mej. R. Stam, sopraaD. A.s. Zaterdag, 5 Maart, hoopt de Gem. Zangver. «Con Amora*, directeur de Heer Havelaar, in het gymnastieklokaal aan de Voorsteeg, haar eerste uitvoering te geven. ANDEL. De Burgerwacht «Trouw aan Oranje, welke alhier sinds etteljjke jaren heeft bestaan, is thans opgeheven. Zaterdag j.l. gaf «Andels Fanfare corps*, in de voormalige openbare school, hare eerste winteruitvoering, onder leiding van den WelEd. Heer Philipse uit Gorcum. De Voorzitter, de Heer A. van Lier, opende deze uitvoering en heette het talryk publiek welkom, waarna tot afwerking van het welvoorziene programma werd overge gaan. De diverse muzieknummers, dien ten gehoore werden gebracht, waren uitstekend verzorgd en getuigden van ernstige studie en van «willen en kunnen«. Vooral het nummer «Julie* (polka voor piston), waarvan de uitvoering hoofdzakelijk berustte by den kranigen pistonnist J. v. Ryswyk was eenig en het spontaan applaus, dat hem ten deel viel, was dan ook wel verdiend. Ook het nummer «Die Wald\öglein« (polka voor 2 bugles), waarin zich de heeren S. de Cloe en P. v. Sitteren als uitnemende muzikanten deden kennen, viel zeer in den smaak van het publiek. Van de samenspraken willen we vooral noemen «Een advocaat van kwade zaken,* waarin de Heer S. de Cloe, als Hoofd van een Bureau voor Rechtskundige adviezen enz., zyn rol op meesterlyke wyze vervulde en een woord van lof mag hem dan ook niet worden onthouden. Een opvallend type uit deze samenspraak was voorts W. v. Hemert, die door zyn koddige verschijning en leuke kleeding de lachspieren al direct in beweging bracht. Ook de Heer G. Naayen dient te worden vermeld. In de samenspraak »'n Leuke Mop* vervulde hy de hoofdrol en deze had voorzeker in geen betere handen kunnen zyn. Als oppasser (luitenant) was zyn spel onberispelyk. De Heer H. Naajjen acteerde eveneens niet onverdienstelijk en was als Luitenant ge heel in een hem passende rol, (hy moet evenwel wat minder vlug spreken), terwyl ook de heeren J. Naayen, L. Versluys, C. Kraaye en T. Naayen er het hunne toe hebben bijgedragen om deze uitvoering op zoo hoog mogelyk peil te brengen. Te ruim half elf sloot de Voorzitter deze alleszins goed geslaagde uitvoering. BRAKEL. Op 20 Februari j.l. was het 25 jaar geleden dat de Heer en Me vrouw S. van Dalen- de Jongh in het hu* Hoest-, Keelpijn-, Zenuw-, Laxeer-, Hoofdpijn-, Kiespijn-, Staal-, Maag, Billijk en goed zijn Mynhardt's Geneesmiddelen. Ze worden bereid in eigen fabriek onder toezicht van een Apotheker. welyk traden. Hoewel het geachte echtpaar dezen dag in alle stilte wenschte te her denken, heeft het onzen Burgemeester en Mevrouw niet aan belangstelling ontbroken, welke met het oog op den Zondag, een dag daarna dus Maandag voornamelijk werd betoond. Door familieleden, vrienden, kennissen, gemeente personeel, raadsleden en vele ingezetenen werden gelukwenschen, bloemen en geschenken aangeboden, Des avonds bracht het muziekcorps «O. B. K.« alhier aan de Burgemeesterswoning eene serenade. Door een ingezetene is in bewaring genomen een roeiboot, welke alhier is komen aandryven en waarvan de eigenaar onbekend is. Inlichtingen hier omtrent kunnen ten gemeentehuize worden bekomen. Zaterdag j.l. werd door de muziek- vereeniging «O. B. K.c alhier wederom eene uitvoering gegeven voor eene vrij goed bezette zaal. Als naar gewoonte werden de verschillende nummers van het programma netjes afgewerkt, vooral de muzieknummers. Ook de voordrachten welke ten beste werden gegeven vielen in den smaak van het publiek en werden vlot gespeeld. Jammer genoeg kon dit van een der stukkee n.l. «Wie ben ikc, niet zonder eenig voorbehoud gezegd worden, daar by de opvoering daarvan een en ander haperde. Over 't algemeen mag «O. B. K.« echer weer op een gezelligen avond terugzien en we wenschen deze vereeniging voor de toekomst steeds weer veel succes. - Op Vrydag 4 Februari a.s. zal eene vergadering worden gehouden van geërfden van den Dorpspolder Brakel waarin o.a. aan de orde zal zyn het opmaken van een voordracht ter benoeming van een secretaris van dien polder, daar bij besluit van H. H. Ged. Staten van 8 Fèbr. j.l. no. 158 aan den Heer L. Ekeimans op zyn verzoek als zoodanig eervol ontslag is verleend. letterkundig onderwerp, getiteld «Da Costa* en een tweetal memoriralus «Bybelcritiek* en «De Doodstraf*. Deze nog zoo jonge vereen, mag met haar klein aantal leden met genoegen terugzien op dezen avond, welke door den Vice-Voorzitter met dankgebed gesloten werd. 's HERTOGENBOSCH. De levering van het hang- en sluitwerk, tot een bedrag van f 5000.voor de nieuwe Kon, School voor Kunst, Techniek en Ambacht (K. T. A.) werd opgedragen aan de Firma Johan Smulders, Yughterstraat 33, alhier. NIEUWENDIJK, Maandagavond had de zoon van G. Schouten het ongeluk, wegens den dikken mist, op den buitenka in een diepen sloot terecht te komen. Op zyn hulpgeroep kwamen de buren toege sneld, die hem uit zyn benaarde positie verlosten. Met den schrik en een nat pak kwam by vry. In de afgeloopen week had de landbouwer G. Hoeke het ongeluk met kar en paard van den Schenkeldijk te ge raken. Het ongeluk liep wonder boven wonder zeer goed af. Kar en paard liepen geen stukken op, terwyl de voerman het er met eenige ontvellingen afbracht. Mej. de Wed. G. Monshouwer-— v. Breugel vierde Vrydag 18 Febr. haar 90ste verjaardag. Het oudje is nog kras en verricht nog dagelijksch haar werk zaamheden. Het ontbrak haar dien dag niet aan belangstelling. By den heer D. Hagoort legde een kip een ei, dat het kolossale gewicht had van 2 ons. De Zangvereen. «O. K. K,« gat Vrydag j.l. een schitterende uitvoering. De opkomst was goed. Er werd zeer goed gezongen, zoodat allen hebben genoten. Zaterdag 19 Febr. j.l. hield de Kiesvereen. «Vreest God, eert den Koning* een ledenvergadering. Er had bestuurs- gelingen met hunne voorzitters samenkwa men in de Consistoriekamer, waar men tot omstreeks middernacht rechtgezellig bij een bleef, terwijl een drietal jongfe damies, alle aanwezigen ruimschoots van thee en gebak voorzagen. Dit samenzijn stond on der leiding van Ds. Koolhaas, terwijl Ds. v. Willigen die met eenige kerkeraadsle- den aanwezig was, met dankzegging sloot. VIERKANT- en ZESKANT VLECHTWERK, PUNTDRAAD, GEWOON DRAAD en KRAMMEN en voorts alle IJZERWAREN, HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN, GEREEDSCHAPPEN, TOUW, ENZ. Firma JOHAN SMULDERS, Vughterstraat 33 's HERTOGENBOSCH Telefoon 659. DUSSEN. Op Vrijdag 4 Maart a.s. zal de Herv. Jongel.vereen. «Emanuelc, alhier, haar Jaarvergadering houden in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7 uur. GIESSEN. In café De Lorm hield Maandagavond het Werklieden-Ziekenfonds «Doe Stil Voort*, hare jaarvergadering. De Voorzitter, de heer J. van Herwynen, herdacht in zyn openingswoord het over- Ijjden van een tweetal donateurs, wylen J. de Lorm en C. de Lorm. Hoewel in het afgeloopen tydperk verschillende leden ongesteld werden, mocht hy dankbaar herdenken, dat allen nog gespaard bleven. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereen. 49 leden telt, terwyl 4 Eere-leden en 23 donateurs de vereeniging steunen. De ontvangsten bedroegen f312 54, uitgaven 258,54, batig saldo f 54.—. Totaal der bezittingen f 1322. Met algemeene stemmen werden tot bestuursleden herkozen, de heeren A. Roza Jzn., G. A. de Vos en H. Westerlaken Hzn. By inschryving werd tot bode benoemd, de heer B. Kant, voor f 18.28 per jaar. Na bespreking van enkele huishoudelijke zaken, werd deze zeer geanimeerde ver gadering door den Voorzitter gesloten. GORINCHEM, De alom bekende Heeren en Kinderkleeding Magazijnen «In de Pa radijsvogel*, alhier, herdenken Zaterdag a.s. 26 Febr. den dag van hun 25 jarig bestaan. Opgericht door den Heer Frans Frerker, die de zaak tot enormen bloei wist te brengen, is deze zaak vóór 5 jaren over genomen door de Fa. Gebr. Bischoff. Deze een der grootste Firma's in Ne derland op Kleedinggebied, is het gelukt de zaak nog grootere vlucht te doen nemen. Ook voor Gorinchem is deze zaak van groot belang, daar er c.a. 100 kleermakers en c.a. 25 man personeel aan zyn ver bonden. Een aardige gedachte is het van deze Firma om by hun Jubileum, in plaats van cadeaux te geven, Colbert Costumes van een veel hoogere waarde voor f25 aan te bieden. Wjj wenschen de Fa. Bischoff ook in de toekomst veel succes toe. 's GRAVENMOER. Woensdagavond j.l. hield de nog zoo jonge Chr. Riciteervereen. «Oefening Kweekt Kunst* haar eerste propaganda-avond. Na gebruikelijke wyze door den Voorz., A. Dekkers, te zijn geopend, werden een zestal recitaten gegeven, ook nog een verkiezing plaats. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. In de plaats van, Joh. Ouwerkerk werd gekozen O. Walraven. De heer De Keizer hield een schitterende lezing over «Ontwapening*. RAAMSDONKSVEER. Zondag geeft de Harmonie alhier een uitvoering'. Opgevoerd zal worden o.tn. het tooneelstuk: Wat niet sterven kan. )^VEEN. In het pompveld onder deze gemeente heeft men de laatste weken wederom veel last van losloopende honden, die achter de schapen zitten. Indien deze honden een tot hun operatieterrein hebben gekozen, kan men de schapen maar gerust naar huis halen, aangezien ze anders den dood in de sloot vinden. Hoewel door verschillende personen jacht op de honden is gemaakt, is het nog niet mogen gelukken ze te dooden. WIJK. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, zal het fanfarecorps «Oefening en Uitspanning* alhier, op Zaterdag 5 Maart weder eene uitvoering geven met mede werking der Wijksche Tooneelvereeniging. Deze zal opvoeren, het blyspel in twee bedryven Gemeubileerde Kamers te huur, van J. Nujjen, voor 5 Heeren en 3 Dames, en Je Reinste Parel, blyspel in twee be drijven door J. B. Ubink en J. M. Adam, voor 4 Heeren en 3 dames. De «Maassluische Courant* zegt van dit blyspelhet is een dolle en toch nette studentenklucht, die de lachspieren voort durend in beweging houdt. Vooral de rol van Piet Parel is zeer dankbaar. Wy twyfelen er niet aan, of «Oefening en Uitspanning* staat weder een druk bezoek te wachten. XDoor den landbouwer A. Kuipers alhier, zijn een tweetal runderen afgemaakt, wat zyn oorzaak vind in de zoo gevreesde ziekte mond- en klauwzeer. Ook by den landbouwer J. Mans is een dezer dagen een rund gestorven. WOUDRICHEM. Vrijdagavond 18 Febr. trad Ds. Koolhaas uit Utrecht op in de Herv. Kerk te Woudrichem voor de Chr. Jong. Vereen, en verdere belangstellenden met eene pakkende tijdrede naar aanlei ding van Ps. 127 vers 4—5. Met belangstelling werd naar dit woord geluisterd en niemand behoefde zich te beklagen dezen dienst bijgewoond te heb ben. Ook waren verschillende leden van de Chr. Jongel. Vereen. „Gideon" uit Sleeuwijk met hunnen Voorzitter Ds. Fey- kes, aanwezig, terwijl na afloop alle jon- Wij leveren onder speciaal gemakkelijke condities Vraag onze voorwaarden, op aanvraag worden U deze gaarne toegezonden. Concnrreerende prijzen. WOUDRICHEM. Vrijdagavond hield onder Voorzitterschap van den heer T. Biesheuvel, de Land- en Tuinbouwvereen, «Land van Altena* hare jaarvergadering in café Wed. Bergeyk. i Na een kort openingswoord van den Voorzitter, las de Secretaris, de heer J. Spiering, de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ook het jaarverslag ontving een dank baar onthaal. We ontleenen er uit, dat het ledental op 1 Jan. 280 bedroeg, de omzet aan de veiling f31281,96 heeft beioopen, terwyl voor f14000 werd aan gekocht. V Volgens het rapport der Commisssie van onderzoek der boeben, bleek, dat de ont vangsten bedroegen fl 5590.31 de uit gaven f15460.20, batig saldo fl30.11 Alles was in goede orde bevonden. De aftredende bestuursleden M. B. van Andel en A. Vink Czn. werden met byna algemeene stemmen herkozen. Voor de te veilen producten, zal dit jaar wederom 4 pCt. provisie worden geheven. Bij de vaststelling salarissen personeel der veiling, pleitte het lid v. d. Giezen voor verhooging. Men wjjst hem op de moeilijkheid, daar de provisie reeds, evenals andere jaren, vooruit was vastgesteld. Het salaris van den SecrvPenningm. blijft, op voorstel van het lid Holster, vastgesteld op f250 plus vergoeding voor eventueele onkosten. Voorts zal hem van het bedrag der aarkoop 1 pCt. worden uitbetaald, zulks voer risico van betaling en het innen der gelden. Op voorstel van het lid v. Andel werd besloten, voortaan ook veevoeder aan te koopen. Het lid v. d. Giezen zou eventueele kwade posten van het personeel, zooals thans weder zouden voorkomen voor rekening van de vereeniging willen nemen, met dien verstande, dat elk geval door het bestuur afzonderlijk zal worden beoordeeld. Daar volgens reglement de verkoop a contant moet geschieden, ging de verga dering met dit voorstel niet mee. Het lid v. Hemert stelt voor, geroyeerde leden in de gelegenheid te stellen, in het zelfde jaar dat zy geroyeerd zyn, weder lid te doen worden, tegen betaling van de gestelde entreegelden, welk voorstel wordt aangenomen. Tot leden der Commissie a decharge voor 1927 worden benoemd de leden P, Kant, P. Westerlaken en J. D. Kant. Daarop werd de vergadering, die slechts zeer matig bezocht was, er was dit jaar geen gratis verloting, door den Voorzitter gesloten. Tot Voorzitter der Commissie tot wering van Schoolverzuim in deze gemeente is herbenoemd de heer P. van Straten Sr. en tot secretaris de heer H. P. Vos. De zalmvangst op de Bergsche Maas is gedurende deze week zeer verminderd. De prys der zalmen bedraagt f 1,50 tot f1.75 per pond. EEN 80-JARIGE GEVALLEN. Te Hilversum is op den Kerkbrink een 80-jarige man, v. D., uitgegleden. De grijsaard bekwam een ernstige woud aan het hoofd, terwyl zyn aangezicht op som mige plaatsen ontveld werd. Na voorloopig in een apotheek te zyn verbonden, moest hij in de R.K, Ziekenverpleging worden opgenomen. LIJK OPGEHAALD. Het Ijjk van een vrouw, Van de Smus- sen genaamd, uit Valkenburg, is uit de Geul opgehaald. Sinds eenige weken was genoemde vrouw uit een zenuwinrichting ontslagen. EEN BLAUWVOS ONTSNAPT. Uit de pelsdierenfarm van den heer Paul Trensel te Westervoort is een blauw vos ontsnapt. De eigenaar, die er prys op stelt om het kostbare dier, dat een waarde heeft van f600, levend terug te krjjgen, heeft tot de bewoners van Wes tervoort en omgeving het verzoek gericht om niet op den blauwvos te schieten. INBRAAK. Uit een perceel aan de Jan Evertsen- straat te Amsterdam is ontvreemd een ijzeren geldkistje, inhoudende twintig gou* den tientjes, een gouden 20 francsstuk, een gouden halsketting waaraan een 5 gulden muntje, 1 zilveren beursje, een bankbiljet van 10.000 Oostersche kronen, benevens 2 spaarpotten, resp. inhoudende f35 en f65. KIPPENZIEKTE. Te Budel, Maarheeze en Soerendonk heerscht momenteel een ernstige ziekte onder de kippen. Van vele kippenhouders stierven reeds tientallen kippen. SLACHTING ONDER DE KIPPEN. Te Moergestel zyn een kleine dertig kippen door een hond doodgebeten. Men heeft jacht gemaakt op het dier, doch tot heden zonder resultaat. MELKVERVALSCHING. De ambtenaar van het O.M. by het kantongerecht te Delft heeft tégen den landbouwer A. H. te Pjjnacker een boete van f600 geëischt subs. 50 dagen hech tenis wegens meikvervaisching. Hy bad by de melk resp. 10 en 40 pCt. water gevoegd. De kantonrechter veroordeelde hem tot f 400 subs. 30 dagen hechtenis. VAN HET DAK GEVALLEN. De 22-jarige timmerman Chr. Boelhoe- wer uit Hilversum, werkzaam aan een bouwwerk te Zeist, had het ongeluk van het dak te vallen, waarbjj hy met de borst op een stapel kozynen terecht kwam. In ernstigen toestand werd de ongelukkige per politie-auto naar het ziekenhuis ver voerd, waar hy is overleden. MAN GESTOKEN. De negentienjarige timmerman P, d. Berg is bewusteloos op den Frieschestraat- weg onder Groningen gevonden. Hy bleek een ernstige wonde aan den hals te hebben, die hem waarschynlyk door een messteek is toegebracht. Van den B. had met eenige kennissen een café bezocht, waarna waarschynlyk is gevochten. Van den B. die naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen is overgebracht, wilde by het eerste verhoor uitsluitend zyn naam zeggen. Daarna is by wetr buiten bewustzyn geraakt en op het oogen- blik is zyn toestand zeer ernstig. Omtrent de toedracht van het gebeurde heeft hij nog geen mededeeling gedaan. BEN PRODUCTIE VAN 1000 WAGENS FER DAG IN 12 MAANDEN BEREIKT. Het groote Indianen-opperhoofd Pontiac zou ongetwijfeld indien hy van de groote daden hoorde, die door de automobiel waaraan zyn naam geschonken is, verricht worden een hooge borst opzetten. In Januari 1926 kwam de nieuvta 6 Cylinder Pontiac ter wereld en was alleen bekend door de machtige organisatie, die haar het levenslichtt liet aanschouweu. Echter heeft zy zich binnen het jaar weten te rangschikken onder de bekendste wagens ter wereld, dank zy haar uithoudingsver mogen, kracht en levensvatbaarheid. Het enthousiasme van het publiek bleef niet lang uit en nu reeds moeten de fa brieken, om aan de aan «ragen, die uit alle deelen der wereld inkomen, te voldoen in staat zyn 1000 Pontiac-wagens per dag te pruduceeren. Om een dergelijke ca- piciciteit te kunnen bereiken, heeft men in Januari een nieuwe fabriek geopend, die een oppervlakte beslaat van 133.500 M*. Om zich een denkbeeld te kunnen vor men van de uitgestrektheid hiervan, is het voldoende, te vermelden dat hier 14 Kicnwsbiad L JOH. OE MOL,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 9