Buitenland Plaatselijk Nieuws Ingezonden. DIEFSTAL, 1 1 Auto-diefstal met noodlottige gevolgen. De heer A. T, uit Venlo bezocht te Roermond een gemaskerd bal in de Har monie-Bar en zette zijn auto in den voor tuin. Die auto bleek 's nachts ontvreemd. Ze werd later te Hout-Blerick tegen een boom geheel versplinterd teruggevonden. Het bleek dat twee jonge personen het grapje hadden uitgehaald. Ze waren ech ter beiden ernstig gewond en haddten zich in de buurt laten verbinden. Een hunner had een diepe snede ovier den kin, de andere eeti ernstige hoofdwonde en kneu zingen aan het been. Zij zijn beiden ver dwenen. O— DE ROOFMOORD TE 's HAGE. De moord op het Bezuidenhout. Zooals wij hebben gemeld zijn de twee verdachten B. en V. te Den Haag aange komen en is het onderzoek reeds in vol len gang. In verband met de vraag, wat er tusschen elf en twaalf uur gebeurd kan zijn, deelt het „Vad." nog het vol gende mede Behalve B. en de jonge V. is ook nog een jonge dame in het spel, die in nauwe relatie stond met B. B. had op den bewusten dag een af spraak met deze jonge dame om elf uur in de Poort van Cleef. De jonge dame had echter liever rendez-vous in de lunchroom' van de Bijenkorf. Om 11 uur 20 belde.zij den portier van de Poort van Cleef op om hem te vragen B^ door te zenden naar de Bijenkorf. B. kwam daar omstreeks half twaalf. Een buffetjuffrouw en een dienjuffrouw hebben hem gezien. Het kwam haar voor, dat de bezoeker zeer nerveus was. Vast staat dat de nerveuze bezoeker van de Bijenkorf de verdachte B. is. Nu is de vraag: is de persoon, die door twee menschen op het Bezuidenhout is gezien, terwijl hij blijkbaar opgewonden, meer dan onhandig de straat over stak, dezelfde B? Men stelt deze vraag, omdat een der ge tuigen verklaard heeft, dat de verdachte B. wel eens een dubbelganger kon hebben. heer Verbeek aan de Kerkakkerstraat. In minder dan geen tijd stonden deze zes woningen in brand. De kinderen konden met moeite gered worden. Te Vorstenbosch is het woonhuis met stalling van den landbouwer M. Ruijs af gebrand. Den inboedel en het vee kon men nog bijtijds redden. o ERNSTIGE BRANDWONDEN. In het ziekenhuis „Charitas" te Roosen daal wordt thans het meisje verpleegd, dat voor veertien dagen te St. Willebrord zoo deerlijke brandwonden bekwam. De ongelukkige die over het geheele lichaam de vreeselijkste wonden heeft, lijdt schier ondragelijke pijnen. De dokters hebben nog een heel geringe hoop haar in het le ven te behouden. o SMOKKELEN. Oud-politieagent-smokkelaar. In den nacht van Donderdag op Vrij dag hebben commiezen op 't spoorpad, genaamd Evelandsweg, op de spoorlijn Roozendaal-Esschen vier smokkelaars ach tervolgd. Na een langdurige klopjacht werd een hunner, een oud-politieagent te Roozendaal, die een partij suiker fraudu leus trachtte uit te voeren, gearriesteerd. o ONGELUKKEN. Ongelukkige val. Op den Rijswijkschenweg te Den Haag wilde een fietser voor eien uit de tegen overgestelde richting komende wielrijd- ster uitwijken. Hij raakte echter het stuur kwijt en kwam zoodanig te vallen dat hij met een lichte hersenschudding opge nomen werd. Auto tegen een boom gereden. Bij Swalmen reed een auto door het bre ken van den stuurstang, tegen een boom. Mej. C. uit Venlo werd gevaarlijk gewond. Ook Mej. H. uit Roermond had ernstige kiwetsuren bekomen. Intstorting. In de zandgroeve Nievelstein bij K>erk- rade had een instorting plaats; 5 arbei ders werden onder het zand bedolvteu; 4 werden er gered, de 5e, de ongehuwde Papst werd levenloos te voorschijn ge haald. ER VAN DOOR. De gemeente-ontvanger te Farciennes, Mathy, in 1922 door den raad benoemd, beschouwde dit baantje niet als een sine cure. Vroeger als socialistisch onderwij zer had hij maar een schraal bestaan, echter in zijn nieuwe betrekking scheen het hem nog al voor den wind te gaan. Hijl liet zich een prachtige woning bouwen, kocht een auto en leefde als een millionair.' Toen z'n vrouw hem voor eenigen tijd in den steek liet, knoopte hij betrekkingen aan met zijn schoonzuster en dezer dagen trok hij er met haar tusschenuit, z'n huis enz. in den steek latend, maar den, in houd der kas medenemend. Daar de ge meente Farciennes een budget heeft van anderhalf millioen en de drie maandelijk- Hierboven Bisschop Pasqual Diaz, Secre taris van het Episcopaat te Mexico, door de Regeering aldaar uit het land gezet, foto werd bij zyn aankomst te New York 'genomen. sche incasso's 200,000 tot 300,000 francs "bedragen kan er een aardig bedrag ontfut seld zijn, als men weet, dat de kas sinds 24 Maart 1924 niet meer is nagezien. o EEN ONTAARDE VADER. Te Lombaartzijde bij Brugge had een kind van ruim vier jaar een bankbiljet ver scheurd, dat zijn vader in de keuken had laten liggen. Toen deze terugkeerde en de stukken van het bil/et vond, ont stak hij zoodanig in toorn dat hij het kind mishandelde, vervolgens een bijl greep en de beide handjes afkapte. Een geneesheer werd ter hulp geroepen, maar het kind stierf een paar uren daarna. De schuldige werd in hechtenis genomen. o OUDERMOORD. Te St. Dié in de Vogezen is den 17en dezer een vrouw vermoord gevonden, zij was met bijlslagen afgemaakt en thans blijkt dat haar zoon de moordenaar is. Hij heeft bekend. Tevens is nu gebleken, dat de moordenaar vroeger reeds herhaal delijk heeft getracht niet slechts zijn moe der maar ook zijn vader en grootmoeder van het leven te berooven. Zijn vad'er is in 1918 gestorven tengevolge van een val uit een raam en te St. Dié houdt men van dit ongeval den zoon voor de oor zaak evenals van den dood van zijn jon ge vrouw. o— OVERVAL. Postwagen overvallen. Uit Mulhausen in Thuringen wordt ge meld, dat vijf straatroovers een postwagen op den straatweg van Strutz naar Mulhau sen hebben overvallen en den postbeambte door revolverschoten ernstig gewond. Zij verdwenen met een buit van 1000 mark. o EEN VLIEGTUIG NEERGESTORT. Watervliegtuig verongelukt. Op de kust van Bizerta in Tunis is een watervliegtuig in brand gevlogen en neergestort, waardoor vier van de vijf in zittenden om het leven kwamen. D|t 5e werd door een boot gered. o PRIJSVERLAGING STEENKOLEN. De Engelsche mijneigenaars in Notting- hampnhire en Derbyshire hebben de prij zen van steenkool voor huisbrand te Lon den met van een halve kroon tot vier shillings verlaagd. Eenige mijnen in. Zuid- Wales hebben de prijzen voor Swansea en Cardiff eveneens met 5 shillings per ton verlaagd. o OPSTAND. In een asyl voor dakloozen te Weenen zijn duizenden dakloozen in opstand ge komen. Zij hadden zich solidair verklaard met drie personen die door de directie niet in het gebouw waren toegelaten. Het personeel en tweehonderd te hulp geroe pen politiebeambten werden door de dak loozen aangevallen met stoelen, messen, enz. De wacht van het gebouw werd zoo ernstig bedreigd dat zij de sabel moest trekken. Verschillende personen werden min of meer ernstig gewond. Het duur de geruimen tijd, voordat de orde was hersteld en de gemoederen tot bedaren waren gekomen. HEUSDEN. Ten tweede male werd de sprei verloot, en was de gelukkige winster, Mevrouw Roukema No. 169. Voor dege nen die dit plan opperden, en er aan mee werkten, nogmaals onzen hartelijk dank. Ook aan Mej. M. v. Horsen alhier is vorige week het diploma E N.S.A.I.D. maatknippen voor boven- en onderkleeding uitgereikt. Bij vergissing was deze naam in het bericht van ons laatste nummer weggevallen. ïn samenwerking mei de s'sHer-* togenbossche Pluimveevereenigingc en de Pluimveevereeniging «Nut en Sport® te 's Bosch, is de Plnimveevereen. «Heusden en Omstreken® in de gelegenheid gesteld, hare donateurs, leden en huisgenooten een kosteloos filmbezoek aan te bieden. Deze film, die op het gebied van pluim vee als de grootste en voornaamste van ons land bekend staat, zal onder deskundige toelichting van Dr. Ten Hennepe, op Zon dag 6 Maart a.s. in een der zalen van het Café Restaurant «Noord-Brabant® te 's Bosch vertoond worden. Het plan is dan om bij genoegzame deelname, omstreeks half één vanaf het clublokaal per autobus te vertrekken. Maandagmiddag werd ten raadhuize alhier eene openbare zitting gehouden van 't hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Prov. Staten in den Kieskring IV (Heusden) ter beslissing over de geldigheid der op 22 Febr. j.l. inge diende lijsten van cundidaten en over de handhaving der daarop voorkomende can didates Alls Igsten werden goedgekeurd. Men deelt ons mede, dat de heer A. Vos zijn benoeming als 2e Penningm. van den Bond van M. en Z. niet heeft aangenomen. ALMKERK. Op 24 April a.s. n.m. 2 uur hoopt Ds. Röth Ilerv. pred. alhier, afscheid te nemen van zijne Gemeente. Terwijl op 8 Mei d. a. v. Z.Eerw. te Scheveningen bevestigd zal worden door zijn zwager Ds. Ekering, Herv. pred, te Amsterdam. Zeer waarschijnlijk hoopt Ds Röth op Woensdagavond 11 Mei a.s. zyn intrede te houden. J.l. Maandagavond hield de Herv. Jong. dochtersver. «Arbeid Adeld« alhier, in de zaal v. d. Heer Dekker, onder leiding van Ds. Röth haar jaarfeest, welke deze feestavond na 't zingen van Psalm 68:10 op gebruikelijke wijze opende, en sprak hierna een kort openingswoord naar aan leiding van 1 Cor. 13 waarna hij alle aanwezige een welkom toeriep. Himia verkreeg de Sec. en Penningmee- steresse het woord, welke verslag uitbrach ten over de stand der vereeniging, waarna de afgevaardigden in de gelegenheid werden gesteld hunne gelukwenschen over te brengen. Het verdere verloop van dezen avond werd doorgebracht met het houden van samenspraken, voordrachten, opstellen en zingen van eenige liederen, waarin ook eenige vrienden van bovengenoemde ver eeniging medewerkten terwijl in de pauze alle aanwezigen werden onthaald op cho colademelk en koekjes. Gekomen aan het einde van 't program, dankte Ds. Röth alle aanwezigen voor hun belangstelling, maar in het hijzonder die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond en sloot hierna dezen feestavond met dankgebed. "^LANDEL. De oudleerlingen te Andel en Omstreken van de Landbouwcursus gehou den te Andel stellen pogingen in het werk om hun bekwame Leeraar den WelEd. Heer F. Huijzer Hoofd der School te Ouden dijk (Gem. Woudrichem) als zoodanig hier benoemd te krijgen, aan de in wording zynde nieuwe Chr. landbouwschool alhier. Voor dit doel zijn inteekenljjsten verzonden in het Land van Heusden en Altena en Omstreken. AALBURG EN HEESBEEN. Onze ge achte Predikant, Ds. J. Bus, heeft een be roep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Hedel. CAPELLE. De arbeider-telegrafist Weg man, werkzaam op het station Capelle- Nieuwevaart wordt ingaande 13 Maart a.s. overgeplaatst naar Venlo. Ds. P. Kuylroan te Houten (Utr.) heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. gemeente a d. Loon- schendijk bedankt. - DUSSEN. Gisterennacht brandde de boerdery en het winkelhuis van de Wed. Roubos tot de grond af, niets werd gered. Ook 2 kalveren, 2 geiten en 1 hond kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend, terwyl verzekering gedeeltelijk de schade dekt. De belendende huizen van A. de Bont en F. Hymans, bekwamen veel waterschade. J.l. Zaterdag had een zoon v. d. Heer v. V. alhier bet ongeluk, doordat 't dier schrok met paard en kar in't water te geraken gelukkig kwam er spoedig hulp opdagen, en wist men met vereende krachten, paard en wagen spoedig op 't droge te brengen, persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. GENDEREN. Donderdagavond had on der leiding van den Eerw. Heer Ds. Menken de jaarvergadering der Ger. M. Ver. «Bidt en Werkti in de Ger. Kerk alhier plaats. Om half zeven opende haar Eere- voorz. de vergadering, door te zingen van Psalm 141 1 en daarna in gebed voor te gaan. Na een openingswoord gespro ken naar aanleiding van Spr. 31, weidde verschillende vereen igingeri gelegenheid gegeven, haar beste wenschen voor de vereeniging uit te spreken. Door het ge ven van enke'e zangstukjes werd het program achter eenvolgens afgewerkt. Zoo is deze vereeniging weder een nieuw historie jaar ingetreden, waarvan we hopen dat ze haar nuttigen arbeid onder des Heeren zegen wel ter harte mogen nemen. 's GRAVENMOER. Door B. en W. dezer gemeente is de stemming voor de leden van den gemeenteraad bepaald op Woensdag 25 Mei a.s. De voorjaarekeuring var» springstie- ren voor deze gemeente zal 18 Maart a.s. te Oosterhout gehouden worden. HERPT. Alhier is thans definitief op gericht eene onderlinge varkensverzekering eene onder-afd. van een N. C. B. Tot be stuursleden werden gekozen C. J. van Gre- venbroek, J. M. Buys en A. v. Lieshout en tot commissarissen Th. van Bokhoven, Ilendr. de Wit en M. v. Oord. NEDERHEMERT. A.s. Donderdag 3 Maart 's avonds half zeven, hoopt in de kerk aan de Noordzijde op te treden de heer Schoonebeek uit Erraelo. NIEUWENDIJK, Vrijdag j.l. trad als laatste spreken in dit seizoen, voor het Chr. Comité voor Winterlezingen op Ds. H. Jansen leger en vloot predikant, van den Haag met het onderwerp «Reisindrukken over Indië®, Spreker schetste hoe het mooie Insulinde voor ons een rijke han delsbron is, maar ook hoe daar op gees telijk gebied nog veel te doen is. De zaal was stampvol, en allen gingen hoogst vol daan huiswaarts. Vrijdag a.s. hoopt de muziek Ver. «Crecendo® alhier hare 2e winter uitvoe ring te geven in het instituut. Het pro gramma belooft veel. Het mannenkoor «Onderling Genoegen® hoopt Zaterdag 12 Maart a.s. hare 2e uitvoering te geven in het instituut. Het bouwen van een tweetal wo ningen en een kapschuur op den Hoogen- polder alhier voor tekening van den WeiEd. J. Jiskoot te Baarn is gegund aan de heer D. Bakker te Werkendam voor de somma van f 34995. SPRANG, Maandagavond trad voor de A. R. Kiesvereen. alhier op de heer A. D. v. d. Schans burgemeester van Andel en lid der Prov. Staten met het onderwerp «De taak en werkwyze van Provinciale Staten. In een glas helder betoog werd dit onderwerp door Spr. nader toegelicht waarbij Spr. duidelyk liet uitkomen dat ook het werk der Staten verband houd met principieele kwesties. Van de gelegen heid tot het stelien van vragen werd dooi enkelen gebruik gemaakt welke door Spr. op bevredigendewyze werden beantwoord. De voorzitter sprak een woord van dank voor het gesprokenen en spoort aan om als een man bij de a.s. verkiezing voor No. 1 van den a. r. lijst de propaganda te voeren. Deze vergadering door den voorz. van Willigenburg met gebed geopend werd door den Spr. met dankgebed gesloten. 1 - Op Hoop ran Zegen. Jonge (optimistisch by het zien van'een appelboompje, dat door manlief werd ge plant)«O, Kees, hoe aardigi Is het een hand- of een moes-appel VRIJHOEVE-CAPELLE. De filmavond, Vrijdag 25 Febr. gehouden bij den heer Treffers, door den WelEd. Heer de Jong, Secretaris der Noordbr. Maatschappij v. Landbouw, voor de afdeeling Vrijhoeve- en Sprang is jammer genoeg niet geheel geslaagd. De film van het Trekpaarden- Stamboek liep vlot van stapel. De platen waren mooi en duidelijk, ieder was hier over zeer voldaan. De tweede film echter kon jammer genoeg niet doorgaan, door dat het toestel defect raakte. Daarna schfet- ste de heer de Jong in het kort die wer king der M1. v. L. en spoorde een ieder aan daarvan lid te worden, daar op het gebied van landbouw allerwege organisatie zeer noodig is. De Voorzitter der afdqeling Capelle dankte daarna den heer de Jong voor zijn gezelliger! ctt leerrijken avond en tévens de leden en belangstellenden voor hun talrijke opkomst. Het is buiten twijfel of Vrijdagavond 4 Maart wanneer te Capelle bij den heer F. v. Dong|en we der een fimavond gegeven wordt, zal deze druk bezocht worden. WELL. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Zoeien ds. A. A. van Stipriaan Luiscius alhier. WOUDRICHEM. Naar veij vernemen is de heer Sorchem opzichter der fortifica- tieëa alhier overgeplaats naar Dordrecht. WOUDRICHEM. Met ingang van 1 Maart 1927 is benoemd tot rijksklerk ten kantore van den Rijksontvanger alhier de heer F. Krol te Franeker. Gedurende de maand Februari j.l. werden ter gemeente-secretarie ter keu ring aangegeven 7 koeien, 26 varkens, 3 kalveren en 2 schapen. In den loop der vorige weck werd een begin gemaakt met de uitoefening der galgvisscherij op de Nieuwe Merwede na bij WerkeiKtam. Hoewel de vangst nog niet bijzonder gunstig is, werden er toch verschillende zalmen gevangen. De prijs bedroeg f 1,45 tot f 1,60 per pond. WERKENDAM. Donderdagavond j.l. werd in de Oude school de 4e Winter- lezing gehouden van de Herv. Jonge 1. Vereen. ,,Maranatha" alhier. Als spreker trad op de WelEerw. Heer Ds. Luuring van Hazerswoude, met het onderwerp: Een Bijbelsche blik op de natuur. Gezongen wordt Ps. 19 vs. 1 en 4 en Gez. 15 vs. 1. Spreker opent de vergadering en gaat dan allereerst na, welke opvattingen en bestaan omtrent het ontstaan, de wording dezer aarde; hoe de wetenschap de aard lagen doorwoelt, met den Telescoop der sterrenhemel doorzocht en met d|en mi croscoop de atomen doorschouwt, om te komen tot het resultaat dat de natuur processen geene plaats overlaten voor de werkzaamheden van een goddel ijken Schep per. Daarotègenover staat het oud Christe lijk geloof; den Christen grijpt naar 't Woord van Hem, die in den beginne schiep den hemel en de aarde. Want Hij spreekt en het is er. Hij gebied en het staat er. Alle resultaten van het wetenschappe lijk onderzoek kunnen dan. ook slechts bevorderen, dat we in aanbieding neer knielen voor Gods almacht en wijsheid, zooals die in de schepping en in de ge stadige onderhouding aller dingen wordt geopenbaard. Met enkele interresante voor beelden wordt dit laatste aangetoond. Aan de hand van verschillende psalmen 104, 33 en 19 citeert eenige berijmin gen, waarin op schoone wijze 's dichters lof en eerbied voor Gods heerlijkhieid wordt uitgedrukt. In de natuur de algemeene openba ring vinden we géén Evangelie, want in de natuur is alles strijd, kamp op le ven en dood. De schijnbare tegenstel ling (in wezen bestaat ze niet) die er ligt in Gods Schepping en Zijn liefde wordt eerst weggenomen, wannefer we in, aanra king komen met het Evangelie de bij zondere openbaring dan eerst verstaan we, dat de Schepper des hemiels en der aarde dezelfde God is, als de Vader van onzen Heere Jezus Christus. Ongeveer 180 belangstellenden waren tegenwoordig. De boeiende reden werd met groote aandacht gevolgd. De gehouden collecte bracht f 25 op. De hoepelmaker Vlot had Maandag j.l. het ongeluk zich met een snijmes zoo danig te verwonden dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zaterdag j.l. is alhier opgericht een Chr. Mannenkoor onder den naam „Excel sior". Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren G. v. Oord, voorz.; G. C. Koman, secret.; P. Baggerman, penningm.; J. H. Kramer, comm. van Muziek. De voetbalwedstrijd, welke W.V.V. Zaetrdag j.l. te Gorinchem zou spelen, is met doorgegaan. De match gehouden tegen D.V.O. op het terrein achter den molen eindigde met 51 in het voordeel van W.V.V. I. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Zou de inwoner van Genderen met de lage tarieven van de P.N.E.M. zich ver blijden met een doode huismusch, want wat de P.N.E.M. niet heeft overgenomen, wie zal dat betalen? zoete lieve Gerritje, zoete lieve meid. Men ziet door 't heldere licht, Zoo menig droef gezicht. Al eer de 100,000 pop zijn afgelost Heeft 't den inwoner van G... mogelijk meer dan één stamboek-koetje gekost. Krijgt men door dat wijs? beleid Te off'ren aan die schrille aardigheid. NOG EEN INWONER DER GEM. EETHEN. KIPPEN HOUDEN OP DE BOERDERIJ (Ingezonden.) Als wij in onze dagen de oogen opslaan Mijnheer de Redacteur,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 2