Buitenland Da stemming voor den gemeente raad (Kille) 7,al plaats hebben op 12 April, Het zoontje van C. v. d. Stelt Jz had het ongeluk, terwijl hij van de fiets viel, zyn been te breken. De hulp van Dr. de Vries werd ingeroepen. Voor de a.s. gemeenteraadfverkie zing zyn als candidate» gesteld door de A. R. Kiesvereen. 1 J. C. Ottevanger, 2 C. A. Walraven, 3 A. v. d. Stelt Az., 4 A. v. d. Stelt Cz„ 5 G, Tollenaars, 6 A. Ouwerkerk en 7 C. van Helden. Het verhoogen en verzwaren van de kade op den Hoogenpolder waren de laagste inschrijversVerbund te Dussen en A. G. Hejjstek en J, v. d. Stelt Jz. alhier voor elk een perceel. Het werk werd gegund. J.l. Woensdag vergaderde de Landb.- vereeR. alhier, onder leiding van den voorz. Walraven. Als spreker trad op de Heer Keuchenius van Bergen op Zoom, die een doidelyk overzicht gaf over de Landbouw boekhouding. Met feiten werd aangetoond, hoeveel voordeel dit is voor de landbou wers, met het oog op de aanslagen voor de belasting. Na nog enkele vragen be antwoord te hebben, werd spreker dank gebracht, waarna de vergadering door den voorz. werd gesloten- OUDENDIJK. Zaterdagavond l.l. hield Je heer van Oord uit Andel in café v. d. Wiel een demonstratie met een radio-toe stel, welke naar wensch slaagde. RAAMSDONKSVEER. Dhr. B. J. Elsman werd benoemd tot Onderwijzer met Hoofdacte te Pernis. SLEEUWIIK. De A.-R. Kiesvereeniging heeft de volgende candidatenljjst voor den gemeenteraad samengesteld: 1. C. Verhagen (aftr.) 2. L. van 't Sant (aftr3. J, van Andel Czn. 4. C. van Drunen. 5. H. N. van Arkel. 6. J. van der Linden. 7. O. A. Meerburg. 8. P. Verschoor. SPRANG. Woensdagavond hoopt deA. R. Kiesvereen. alhier in jaarvergadering bijeen te komen. De agenda Vermeld ope ning, notulen, ingekomen stukken, jaar verslagen, bestuursverkiezing, onderwerp door den voorzitter G. J. v. Willigenburg. Bespreking verkiezingsactie, varia, sluiting. SPRANG. In de laatstgehouden verga dering van de afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" al hier werd een commissie benoemd, welke werd belast met de voorbereidende werk zaamheden voor de oprichting van een doktersfonds. Op verzoek van deze com missie werd j.l. Zaterdagavond te Kaats heuvel eene vergadering gehouden met het bestuur van het sinds enkele weken, te Kaatsheuvel opgerichte doktersfonds, on- derafdeeling van de R. K. Werkl. Vereen., Het door het bestuur van het fonds te Kaatsheuvel opgemaakte reglement, 't welk nog door de algemeene vergadering dient te worden goedgekeurd, werd artiktils- gewijze toegelicht en besproken. Door het bestuur van Kaatsheuvel werd medegedeeld, dat reeds ruim 250 gezinnen met een totaal van ruim 1200 leden tot hét fonds zijn toegetreden en dat zif over tuigd zijn dat het fonds, met een inko men van f 5200 per jaar, berekend naar het ledental van thans, ruimschoots in staat zal zijn, alle kosten voor medische behandeling aan hunne leden, hieruit te kunnen bestrijden, Het Bestuur deelde voorts mede dat het plan bestaat echter nogmaals een onderhoud met H.H. Docto ren aan te vragen, om zoo mogelijk nog tot een voor beide partijen bevredigende oplossing te 'komen, waarvan wij echter weinig resultaat verwachten. Voorts werd nog besproken de hou ding van H.AZ. Medicus te Kaatsheuvel tegenover het opgerichte fonds van de R. K. Werkl. Vereen., gericht in eene waarschuwing aan de burgerij, waarin zij mcedeelen dat zij het fonds niet erkennen en de gezinnen, voor de betaling hunner vorderingen aansprakelijk blijVen, stellen. Het bestuur deelde in verband hiermee mede, dat zij, zoo H. H. Doctoren hal- starrig blijven weigeren het fonds te er kennen, zij de dokterskosten, tegen be hoorlijke kwijting aan hunne leden zullen uitkeeren en zich dan in geen enkel op zicht aansprakelijk achten of hunne leden al of niet hunne verplichtingen tegenover H.H. doktoren voldoen. de vergadering was algemeen van mee ning dat een dergelijke houding1 van H.H. Doctoren zeer af te keuren valt en vroeg zich ernstig af of het n iet al te ver gaat, wanneer H. H. doktoren in, een voor de arbeiders op de eerste plaats zeer belang rijke zaak als deze, geheel zelfstandig wil len te werk gaan, waarmede men zich natuurlijk nooit kan en, mag vereenigen. De mogelijkheid werd onder het oog gezien, om bij voortdurende wejgerihgj van de Zijde van H.H. Doctoren in, sa menwerking van Kaatsheuvel en, Sprang, te komen tot het voor rekening van de fondsen benoemen, van een eigen genees heer, Dit punt zal dan ook zeer ernstig onder het oog worden gezien, waarvan, men met reeds verzekerde hulp "van des kundigen succes mag verwachten. Tenslotte werd gesproken over het üodr H.H. doctoren opgerichte fonds, waar zich te Kaatsheuvel c.a. 80 gezinnen en, te Sprang plm. 15 gezinnen, bij aansloten. Wij vernemen dat door huisbezoek van H.H. doctoren pogingen worden, aange wend om meerdere leden voor hun fonds te winnen. De Commissie 'v an Patrimonium" te Sprang zal nu spoedig de voorstellen aan, de algemeene vergadering voorleggen en wij twijfelen niet of ook in Sprang zal een fonds op denzelfden, voet als het fonds van de R. K. Werkl. Vereen, te Kaatsheu vel worden opgericht. "VLIJMEN, Da Mannenzangvereéniging Oefening en Vermaak« besloot op haar laatst gehouden jaarvergadering in Mei 1928 haar eerste lustrum te vieren. WAALWIJK. De lijst der candidaten voor den ge meenteraad, zooals die is vastgesteld voor de Chr. Hist. Partij alhier, luidt als volgt: 1 M. van Driel; 2 H. Nieuwenhuizen Jr.; 3 J. Faro-v. Herwijnen; 4 J. Bud- dinjgj; 5 J. Wildeman; 6 W. B. Blokhuis; 7 1. C. Mortier. Naar wij vernemen heeft de heer A. A. de Groot zijn ontslag genomen als directeur der Muziekschool en leeraar viool. Voorts heeft hij tegen 1 April z'n ont slag ingediend als directeur van het Waal- wijks Symphonic gezelschap, welk ont-%, slag door het bestuur is aanvaard. WERKENDAM. Op Vrijdajg 1 April a.s. des avonds 7 uur zal door de A. R. Kies vereen. „Nederland en Oranje" in het ge bouw voor Chr. Belangen een vergadering worden gehouden. AgendaBespreking te voeren actie bij de Prov. Statenverkiezing op 5 April a.s. Voor de gemeente de Werken zijn voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing als candidaten door de A. R. Kiesvereen. al hier gesteld: 1. L. B. v. d. Straaten; 2. G. Visser C. Jzn.; 3. A. v. d. Schuit Gzn. 4. J. Visser Gzn.; 5. B. v. d. Stelt; 6. H. Koman; 7. C. Pruissen; 8. C. Kalle- naard; 9. M. Groeneveld en 10 T. Roubos. Zaterdagmiddag zal er een voetbal wedstrijd gehouden worden op «het sport terrein achter den molen, tusschen, het tweede elftal van D.O.S.B. uit Gorinchem en W.V.V!. I alhier.. Zaterdagavond 7 uur zal door de Chr. nisl. MtiyVW'llHl. lil UB SfflöWP1 een vergadering worden gehouden, Agenda: 1 Opening; 2. Notulen, vorige vergadering; 3 Jaarverslag secret.4 Jaar verslag penningm.; 5 Vei kiezing bestuurs leden, aftr. C. H. Bogers, J. C. Visser en F. Duinhouwer; 6 Bespreking in verband met de stemming voor de Prov. Staten op 5 April; 7 Opmaken groslijst candidaten voor den gemeenteraad; 10 Offic. candi- daatstelling; 9 Rondvraag en sluiting. Het dochtertje van 1. aan de Kade alhier, had het ongeluk een haakpen in haar voet te krijgen. Deze drong daarin zoo ver door, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. WELL. Bij Kor». Besluit is de heer A. van de Graft alhier benoemd tot heem raad van het polderdistrict Bommelerwaard bdven den Meidijk. WOUDRICHEM. De op 22 Maart j I. vastgestelde kiezerslijst bevat de namen van 1050 personen, bevoegd tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 1038 namen van kiezers voor de Provinciale Staten en 1032 namen van kiezers voor den Gemeenteraad. De personen in, deze gemeente, die gedurende de mobilisatie in werkelyken dienst zyn geweest en die voor uitreiking van een mobilisatie kruis in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich ter gemeente-secretarie daartoe aanmelder». ZU1LICHEM. Door de afdeel. S.D.A.P. alhier zullen voor de a.s. raadsverkiezingen de volgende candidaten worden gesteld, n.l. de heeren C. Hooykaas (aftr.); H. W. Kanselaai H. Westerlaken G. J. HeesD. J. v. d. Linden en E. C. Hooij kaas. Als dag vo>r d/^ze verkiezing is gesteld' 18 Mei. EEN VERMOORDE TERUGGEKEERD. In 1925 verdween uit Harlan een myn werkersstad in Kentucky, Mary Vickery, een knap jong meisje. Eenigên tijd later vond men in een verlaten mijnschacht een vrou wenlak en Marie Jackson, een 25 jarig meisje, verklaarde, dat het lijk van Mary Vickery moest zyn en dat zy gezien had, dat de mynwerkerr Dabney het meisje met een knuppel dood had geslagen en het lyk van het verdwenen meLje herkende het lijk ais dat van zijn dochter en Dabney werd veroordeeld tot levenslas'ge gevangenisstraf hoéw'el een taxichauffeur verklaarde, dat hy de vermiste op den dag, dat de moord gepleegd zou zijn, naar den trein had ge bracht. Wat de chauffeur vertelde, is waar gebleken. Het meisje V;ck?iy kon het niet vinden met haar stiefmoeder en was van huis weggeloopen. Te Cincinnaji had zij werk gekregen op een fabriek. Eenige maanden geleden al had zij van Dabney's veroordeeiing gehpord, doch zij durfde niet te laten merken, dat zij nog in leven was uit vrees, dat zy dan weer thuis zou moeten komen. Ten slotte hebben echter kennissen wien zij de heele geschiedenis verteld had, haar weten te bewegen naar den rechter te gaan om Dabney, die nu al een jaar gevangen zit, uit de gevangenis te verlossen. Dabney zal nu wel viygelaten worden doch voor Marie Jackson ziet het er leeljjk uit De politie denkt, dat zy Dabney be schuldigd heeft, omdat hij blind is gebleven voor haar bekoorlijkheden, want het meisje moet een ware sirene zyn. Dabney's vrouw is steeds aan haar man's onschuld blyven gelooven. o— EEN DOKTER DOOR ZIJN VROUW VERMOORD Zaterdagnacht is te Berlijn een gruwelyk drama afgespeeld. Een 35 jarige dokter is by zyn thuiskomst door zyn vrouw uit jaloezie zoodanig met een by! en een mes en tenslotte met een revolverschot toegetakeld, dat hy eergis teren in het ziekenhuis aan zyn wonden is bezweken, Toen de politie, door de buren gealarmeerd, zich met geweld toegang tot de woning had verschaft, lag de vrouw in diepen slaap, zij had na haar daad een groote dosis veronal ingenomen. De vrouw had haar echtgenoot door'ëen particulier detectieve laten nagaan en was op den grond van ontvangen inlichtingen tot haar gruweldaad overgegaan. o VAN KERK TOT THEATER. Te Mühlhau8en (Thüringen) heeft de ge meenteraad besloten de niet meer gebruikte keik op de Korenmarkt tot stadsteater in te richten. o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1927 | | pagina 12